לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-06-2006, 00:59
  dol4 dol4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.06
תהיות בנוגע לשרות בצה"ל- בעקבות הספר אם יש גן עדן

שלום לכולם לילה טוב ושבת שלום!

שמי דולב ארבייטר אני מלש"ב בן 17 מקרית טבעון, אני כבר הרבה זמן נעזר וסתם מתעניין בפורום...

לפני שבוע בדיוק קניתי את הספר אם יש גן עדן בשבוע הספר, קראתי אותו תוך 6 שעות ברציפות, לא יכולתי להפסיק לקרוא למרות שהיו לי הרבה דברים אחרים לעשות. הספר הטריף אותי, הוא הפך לי את הבטן הוא עורר אצלי הרבה שאלות שהיו לי כבר הרבה זמן, למה אני רוצה לשרת בקרבי? האם אני רוצה לשרת בקרבי? מה צריך להיות היחס שלי לאנשים שלא רוצים קרבי? כמו שני חברים שלי לדוגמה.

עכשיו, ישבתי עם אחד החברים שלי שלא רוצים ללכת לקרבי ואפשר להגיד שהסקתי כמה מסקנות חשובות:

1. קרבי זה לא כיף, אני לא רוצה להגדיל את הסיכויים שלי למות בגיל 18, זה משהו שהייתי מעדיף לא לעשות. אך אני מחוייב לו מהסיבה הפשוטה שמישהו חייב ללכת לקרבי ואין סיבה שמישהו אחר יעשה את זה ולא אני.
2. לפי דעתי כל אחד מחוייב לעשות את המינימום זאת אומרת מה שצה"ל מיעד לו במסגרת הנתונים שלו. ואם אחד נשלח להיות טבח, גולני, הנדסה, מש"ק ממטרות בגלל הנתונים שלו הוא לא שווה פחות ממי שבשייטת או בטיס, שני האחרונים ביקשו לעשות את זה... שיבושם להם. אישית לא תהיה לי בעיה אם חבר שלי שיש לו פרופיל קרבי והוא ניסה למצוא דרך לעשות משהו פחות מסוכן כמו לעשות קורס נהיגה ולהיות נהג שזה פחות מסוכן כל עוד הוא עשה את זה במסגרת של מה שהצבא ייעד לו בעקבות הנתונים שלו, והוא לא שיקר לגביהם.
3.יש את הקבוצה השניה של האנשים ואלו הם המלשב"ים שמשקרים בנוגע לנתונים שלהם או מפעילים פרוטקציות כדי להתחמק מהמינימום המוטל עליהם. אנשים כאלו בגלל שלצה"ל אין כלים כדי לבדוק ולפקח עליהם (כל אחת יכולה להתחתן, להצהיר שהיא דתיה, כל אחד יכול להוריד פרופיל) צריכים להיות מוקעים ע"י הממסד (צה"ל, רשות השידור, משרד החינוך) כך לדוגמה לא יתכן שמאיה בוסקילה מופיעה בערוץ 1( ערוץ ממשלתי) אביב גפן מושמע בגלגלצ (תחנה של צה"ל) ומשרד החינוך צריך לפעול כדי לגרום לתופעה הזאת להיות מחוץ לנורמה ולהפוך אותה לפסולה ומגונה.
4. כל עוד צה"ל הוא צבא העם אין לו חובה להתחשב ברצונות של החיילים שלו (אני רוצה קרבי, אני לא) כל אחד יעשה מה שמוטל עליו גם אם זה לא מצא חן... אחרת נגיע למצב של כאוס או פשוט יותר, נפילה של מדינת ישראל כי אם הוא לא הולך כי הוא לא רוצה למה שאני אלך לקרבי?

זהו, ואוו זה היה ארוך... אני אשמח לשמוע מה אתם חושבים...
סתם בשביל הפרוטוקול אני אציין שאני לא רוצה ללכת לקרבי, אבל אני יודע שאני לא אהיה שלם עם עצמי לעולם אם אני לא אלך כי אם אין אני לי מי לי... ואם כבר אני הולך לקרבי אני רוצה להוציא ממני את המקסימום וזה אומר מבחנתי ללכת לשייטת גם כי שם אני אביא את היכולות שלי לידי מיצוי, וגם כי זה ייתן לי הרבה בחיים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-06-2006, 01:16
צלמית המשתמש של rafi-8
  rafi-8 rafi-8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dol4 שמתחילה ב "תהיות בנוגע לשרות בצה"ל- בעקבות הספר אם יש גן עדן"

תראה אני לא יודע בדיוק מה מסופר בספר כי לא קראתי אותו..
אבל אני גם כמוך חושב שצריכים לנקוט ביד יותר קשה בחבר'ה שמשקרים למערכת כדי לברוח משירות בקרבי.. ולא לכל אחד שמבקש להוריד פרופיל שיורידו לו.. כי אם זה ימשיך עוד 20 שנה יהיה לנו צבא קטן פי 20 ממה שיש היום כי הנוער פשוט לא יהיה מוכן לשרת את המדינה שלו..
אני שם לב גם היום ילדים פשוט מתגייסים לצבא ומתייחסים לזה כאל משחק וזה פשוט כואב. הם אומרים "בסדר ישימו אותי בקרבי ? אין בעיה אני יבקש קב"ן הרי הם חייבים לתת לי לראות קב"ן אם אבקש ואוריד פרופיל" זה שטויות להוריד פרופיל היום תוך זמן קצר אפשר להוריד פרופיל ולהתחמק משירות בקרבי..
ובקשר לשאר הדברים, תאמין לי שאף אחד לא רוצה להגדיל את סיכוייו למות בגיל 18 אבל אין מה לעשות כשחייבים אז חייבים. ולא חייב ליהיות מורעל על הצבא ולרצות ללכת ליחידות המיוחדות והכי מובחרות תאמין לי שהגדודים של גולני שומרים על המדינה לא פחות אם לא יותר מאשר דובדבן או שייטת..
ועל מה שאמרת שאם תילך לקרבי אז זה לשייטת.. אז אני פחות מסכים עם הצד הזה שלך כי אם אתה באמת רוצה לשרת את המדינה ולא להתגייס רק בשביל לעשות פוזות עם הנשק ועם הסיכה אז הרצון שלך יהיה ליהיות בקרבי ביחידה קרבית עם שאיפה ליחידה מובחרת הרי כולנו או כמעט כולנו שואפים לגבוה ביותר גם אני. אבל להגיד אם אני אהיה קרבי אז רק שייטת או יחידה מיוחדת שונה זה לא נכון להגיד..

ישן 17-06-2006, 01:40
  dol4 dol4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.06
אני לא אמרתי רק שייטת...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "תראה אני לא יודע בדיוק מה..."

הגישה שלי היא שכל עוד אני יודע שעשיתי את המקסימום מבחינתי זאת אומרת לסיים גיבוש ולהציג את היכולות והנתונים שלי כמו שהם באמת, אני אהיה שלם עם עצמי גם אם סיימתי ולא עברתי אף גיבוש ובסוף הגעתי לגדודים, גם אז זה יהיה בסדר מבחינתי ואני אשמח לשרת אפילו במה שנחשב הכי פחות איכותי...

אתה בתגובה שלך התייחסת לפרטים היותר טכניים של המצב הזה בו כל אחד יעשה מה בראש שלו... מעבר לזה יש את ההיבטים החברתיים של הסירוב ללכת לקרבי:
אנשים אומרים היום: אני לא הולך לקרבי כי אני לא מסכים להיות כלי משחק בידי פוליטיקאים (מה שמאוד נכון מבחינתי) מחר הם יגידו: אני לא מסכים לשלם מיסים כי הם הולכים למטרות כאלו או כאלו...

בקיצור מה שאני מנסה להגיד שהתופעה הזאת מסוכנת ברמות היסטריות ואנו בתור מלשב"ים לפחות יכולים להילחם בה על ידי נידוי של כאלו שמתכוונים לשקר\ לרמות\ להפעיל אמצעים בלתי כשרים כדי להתחמק מהחובה המוטלת עליהם...

דרך אגב, אחרי שקראתי את הספר יש בי איזה צד שנורא רוצה ללכת לגדודים כי בספר משתקף שהאוירה של העמך היא הכי תומכת ומחזקת שיש ומעבר לזה... מהנה!
ישן 17-06-2006, 02:21
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "אז תתקן אותי .. אתה יכול לספר..."

1)זאת סטייה רצינית מהנושא, הנושא הוא לא הוואי ביחידות מיוחדות.
2)אני לא מבין מאיפה אתה מחליט שאין הוואי ביחידות מיוחדות?! ומאיפה אתה קובע נחרצות שהרוב "צהובים"? אתה רוצה שיתקנו אותך? הנה הוא תיקן אותך. יש הוואי מעולה גם ביחידות של "צהובים".
אמנם אומי 5 (למשל) נכווה קשות מהצוות שלו, אבל לא חסרים אנשים שמאוד נהנו בשירות שלהם.
3)סתם לידע כללי בספר "אם יש גן עדן" מסופר (בגדול) על צוות בחה"ן גבעתי (שהם לא נכללים בהגדרה של גדוד) וחה"ן נח"ל.

שורה תחתונה רק בקשה אחת, שמופנית לא רק אליך, לאנשים בפורום בגדול: אתם רוצים להתדיין- בבקשה, אני גם בעד ויכוחים. יש שאלות -תשאלו (כי לא חסרים אנשים שמבינים בפורום). אבל בלי להגיד דברים שאתם לא יודעים ולהתווכח עם אנשים שמבינים קצת יותר (כי הם כבר אחרי צבא, או באמצע ויש להם מספיק נסיון).
ישן 17-06-2006, 02:23
  The_Israeli The_Israeli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
לא כל אחד סחבק
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "אז תתקן אותי .. אתה יכול לספר..."

נתחיל מזה ש"צהוב" זו מחמאה בשבילי. טמטום לזיין אחרי זה בשכל באזרחות שמפלים מזרחים ועדות אחרות כאשר הן יצרו את המונח "צהובים" וקבעו שהם ככה וככה. לא ניכנס לזה עוד.
אני הולך להיות בגולני. אני מסתדר בסבבה עם כל אחד, לא משנה מי, ולא שופט מראש. אבל מה, אינני טיפוס שתתפוס אותו שר בקולי קולות שירים עם כולם, או עושה שטויות. אני יותר שקט במובנים האלה. יש לי דרכים אחרות להתחבר עם אנשים. אני בא לומר שלא כדאי לעשות פה הכללות לגבי מה זה אווירה טובה. זה בעיני המתבונן.
כמו כן אני משוכנע שיש לא פחות גיבוש בין חברי הצוות ביחידות המיוחדות, אם לא יותר. אין מה לזלזל באנשים האלה. כבודם במקומם מונח. שובזים אותם יותר, אבל זה לא אומר שהם פחות X או יותר Y.
ישן 17-06-2006, 11:52
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אהלן רפי... קראתי עכשיו את מה שאמרת.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "גם אני לא מאלה שישירו בקולי..."

תקרא את הספר "צוות איתמר" של אבנר שור (המלצתי עליו כבר?...). רב רובו של הספר מתמקד בשלושה רבדים עיקריים - יחסיו של המחבר עם הצבא (סגל פיקודי, מבצעים והכשרות) יחסיו עם הסובבים אותו - משפחה, קיבוץ.. ומעל הכל - יחסיו עם יתר 11 חיילי הצוות. דעתך תשתנה ב 180 מעלות.

ישן 17-06-2006, 09:30
  Poisoned Poisoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "תראה אני לא יודע בדיוק מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rafi-8
תאמין לי שהגדודים של גולני שומרים על המדינה לא פחות אם לא יותר מאשר דובדבן או שייטת..

תראה...כולם שומרים על המדינה, נכון, אבל תאמין שיחידות כמו דובדבן/שייטת (ובעיקר דובדבן כי אני פשוט מעריץ של היחידה הזאת על כול הפעילויות שהם עשו וממשיכים לעשות, והבנתי כמה אנחנו חייבים באמת ליחידה הספציפית הזאת רק לאחר שדיברתי עם קצין לשעבר בדובדבן על מבצע חומת מגן והמשימות שלהם שם והבנתי שהיחידה פשוט עבדה ללא לאות במלוא פירוש המובן, כלומר, אתה אפילו לא יכול לדמיין לעצמך) טוחנות הרבה יותר, עושות משימות מסוכנות יותר, ומבצעים מורכבים יותר, וכמובן שבניגוד לגולני/גבעתי/נח''ל יש להן ייעוד והן התנדבותיות ויש הבדל בין גדוד ליחידת התנדבות.

מה שאני אומר זה שכמובן כול הקרביים מוערכים וכו'...אבל לפעמים להשוות בין דובדבן לגולני /כול חטיבה אחרת (גדודים)...זה נראה לי קצת מוזר ולא הוגן לפעמים כלפיי החבר'ה בדובדבן...
שלעיתים קרובות מאוד עושים דברים שפשוט נראים לא אנושיים...(זוכר גם את התחקיר בעובדה על יחידת דובדבן? על החבר'ה שהיו תחת אש 4 שעות בלי חילוץ...זה גם חלק מהסיכון בלבחור ביחידה התנדבותית וביחידה מובחרת), ושוב עם כול הכבוד לכול שאר הקרביים ויש המון.

נערך לאחרונה ע"י Poisoned בתאריך 17-06-2006 בשעה 09:35.
ישן 17-06-2006, 10:48
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Poisoned שמתחילה ב "[QUOTE=rafi-8] תאמין לי..."

ומי אדוני המכובד שבא עם כל הידע והניסיון שבעולם?
צר לי, אבל אתה שופך פה שטויות בכמויות שיכולות להטביע חצי עולם.

עכשיו חזרתי מתגבור של הגדס"ר שלנו באבט"שים, היה חסר להם סד"כ אז שלחו שלושה חבר'ה מהפלוגה שלנו לתגבור. היית מאמין? חסר בגדס"ר הכל יכול אנשים אז הם הסכימו לאמץ שלושה גדודיונרים פושטים. נו מילא, זה בשביל לטחון אז זה בסדר נכון?
אחד מהחבר'ה שהיה איתי הוא "מאוכזב סיירות", אתה יודע, כזה שהלך לפני הצבא לכל גיבוש אפשרי ונפל ובמאמץ נואש אחרון להיות ב"מקום טוב" הוא הלך לגיבוש יחטיו"ת ונפל גם ממנו. עכשיו הוא מצא בית חם ואוהב בגדודים אבל עדיין נשארה לו הצביטה הקטנה בלב. הוא ישב ודיבר עם המפקד מהגדס"ר שעות, הסיכום הכי טוב שיצא מהמפקד עצמו ולא מאף אחד אחר הוא שהעבודה האפורה-זאת שהגדודים עושים, השעות במחסומים והגל"בים הם אלה שבסופו של דבר בעלי האימפקט החשוב באמת. הוא לא התבייש להודות בכך שלמרות שהוא היה מוציא מבצע מטורף יחסית פעם בהרבה מאוד זמן הוא חש פחות תרומה מהחבר'ה שנמצאים בקו המגע יום יום, שעה שעה. (הגדס"ר לא תופס קו, הוא יושב בחטיבה ומחכה שיקפיצו אותו. ביינתים הוא משחק פלייסטיישן ושותה ברד)

אני מסכים שלהשוות בין יחידות זה דבר סתמי ומטומטם, אבל בטח לא בגלל שזה לא פייר כלפי "העליתות" שנמצאות בסיירות. אני נורא שמח שאתה אוהב את דובדבן, למרות שאני בטוח שאתה לא יודע עליהם דבר וחצי דבר, אבל זאת בטח לא סיבה לחרוץ שמדינת ישראל לא הייתה קיימת בלעדיהם, או שלפחות אחוז גדול היה נהרג אם הם לא היו עושים את העבודה שרק הם עושים, או שלא בעצם.

כן, דובדבן עושה דברים שנשמעים לבנאדם ממוצע כלא אנושיים. אבל זה תופס לכל יחידה קרבית.
4 שעות ללא חילוץ תחת אש? על מבצע כחול וחום שמעת? בגדול-אותו קונספט רק בעומק לבנון בלי אפשרות להיחלץ כי הכוח מנותק. בסוף הגיעו כמה קוברות שנשאו את הלוחמים חזרה לישראל על המגלשיים, אתה יודע, כמו הטייס של רון ארד.
אה כן, הם לא היו לוחמי על מטורפים עם נשק שנראה כמו מאולם תצוגה של TDI וכל מיני צל"מ עתידני משוכלל. הם היו לוחמים פשוטים מגדוד 12.

על מבצע חומת מגן אתה מדבר?
את אופק בוכריס אתה מכיר? גם, חייל פשוט בגדוד 12 שאיכשהו מצא את דרכו לקצונה ובמקרה לא מזמן סיים את הפיקוד על אגוז, אחרי שהיה מג"ד 51 (הרי הוא בגדודים, הוא בטח דבע, איך הוא הצליח להגיע לקצונה?) נפצע פעמיים בחומת מגן בתור מפקד בכיר. בפעם הראשונה הוא המשיך לפקד על הכוח עם הפציעה וסחב אותה עד לסיום המבצע. בפעם השניה הוא נפצע קשה, המ"פ שהיה לידו נהרג מאותו צרור שהוא חטף. הוא היה מרותק חודשים למיטה, עשה החלמה מדהימה וחזר לפקד בצה"ל. אבל איך הייתה לו המוטיבציה? הוא סה"כ גדודיונר מסריח שלא עשה כלום בשירות שלו, למה לו לחזור רק בשביל שוב לעשות כלום, נכון?

לא חסרים מקרים ודוגמאות, במיוחד במבצע חומת מגן, יש את הסיפור על המפקד שאיבד יד (לצערי אני לא זוכר את השם או את הגדוד. הוא גולנצ'יק הכל מקרה, אם אני לא טועה) והמשיך לנהל את המבצע עם ח"ע על גדם, עד שבסוף הוא הסכים להתפנות אחרי שהגיע מישהו שיחליף אותו בפיקוד, כעבור שעות.

זה רק דוגמאות מחומת מגן, תאמין לי שאם נתחיל ללכת אחורה בזמן אתה תבין כמה אתה טועה ומטעה.

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 17-06-2006 בשעה 10:52.
ישן 17-06-2006, 11:38

תגיד אתה בסדר בנאדם?
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ומי אדוני המכובד שבא עם כל..."

קראת את ההודעה שלי במלואה? נראה לי שקראת את המשפט הראשון ורצת להגיב...דקה היית מקדיש לקרוא וכול התגובה המיותרת שלי לא הייתה עכשיו, נו מילא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
ומי אדוני המכובד שבא עם כל הידע והניסיון שבעולם?
צר לי, אבל אתה שופך פה שטויות בכמויות שיכולות להטביע חצי עולם.
שטויות? על מה? שחיילי יחידת דובדבן עשו מעצרים ופעילויות ללא לאות בחומת מגן וגם כיום? שהרבה מאיתנו חייבים את החיים שלנו לחיילי יחידת דובדבן? שהפעילות ביחידה הזאת מסוכנת מאוד ומתרחשת בלב שטחים עויינים? אם אתה קורא לזה שטויות חביבי...אני מציע לך שתשכיל קצת בעניין היחידה.
בכול אופן, לא טענתי שיש לי את כול הידע והנסיון שבעולם, וגם לא רמזתי על זה איפשהו.

עכשיו חזרתי מתגבור של הגדס"ר שלנו באבט"שים, היה חסר להם סד"כ אז שלחו שלושה חבר'ה מהפלוגה שלנו לתגבור. היית מאמין? חסר בגדס"ר הכל יכול אנשים אז הם הסכימו לאמץ שלושה גדודיונרים פושטים. נו מילא, זה בשביל לטחון אז זה בסדר נכון?
תגיד למה אתה רושם ככה באופן כ''כ מזלזל? איפה לעזאזל ציינתי בהודעה שלי שאני מזלזל בגדודיונרים?! להפך! אני מעריך כול חייל וחייל קרבי (כמו שרשמתי!) באופן שאני לא יכול לתאר אז לכתוב במילים?! אני בסה''כ אומר שזה מפגר לגמריי להשוות בין יחידות התנדבותיות לבין גדודים, כי לכול אחת משימות שונות וייעוד שונה.
אחד מהחבר'ה שהיה איתי הוא "מאוכזב סיירות", אתה יודע, כזה שהלך לפני הצבא לכל גיבוש אפשרי ונפל ובמאמץ נואש אחרון להיות ב"מקום טוב" הוא הלך לגיבוש יחטיו"ת ונפל גם ממנו. עכשיו הוא מצא בית חם ואוהב בגדודים אבל עדיין נשארה לו הצביטה הקטנה בלב. הוא ישב ודיבר עם המפקד מהגדס"ר שעות, הסיכום הכי טוב שיצא מהמפקד עצמו ולא מאף אחד אחר הוא שהעבודה האפורה-זאת שהגדודים עושים, השעות במחסומים והגל"בים הם אלה שבסופו של דבר בעלי האימפקט החשוב באמת. הוא לא התבייש להודות בכך שלמרות שהוא היה מוציא מבצע מטורף יחסית פעם בהרבה מאוד זמן הוא חש פחות תרומה מהחבר'ה שנמצאים בקו המגע יום יום, שעה שעה. (הגדס"ר לא תופס קו, הוא יושב בחטיבה ומחכה שיקפיצו אותו. ביינתים הוא משחק פלייסטיישן ושותה ברד)
רואים שיש לך הרבה גאוות גדוד וגם למג''ד הזה, וזה מה שמטעה כאן...''האימפקט היותר חשוב''? בנוגע למה? בעוד חייל מסוערב יכול לאזוק עכשיו בן אדם שבדרך לישראל לבצע פיגוע חייל במחסום יכול לקלוט אותו לפני שהוא מצליח להגיע למחסום ולנטרל אותו מקילומטר, לשניהם יש אימפקט ענק! של הצלת חיים! מה זה בסה''כ האפורה הגדולה היא האימפקט הגדול ביותר?? אני עוד מלש''ב ואני יכול להגיד לך שלפעמים מה שדובדבן עושים הרבה יותר חשוב מהגדודים לפעמים מה שהגדודים עושים יותר חשוב ממה שדובדבן עושים, שוב, ייעוד שונה.

אני מסכים שלהשוות בין יחידות זה דבר סתמי ומטומטם, אבל בטח לא בגלל שזה לא פייר כלפי "העליתות" שנמצאות בסיירות. אני נורא שמח שאתה אוהב את דובדבן, למרות שאני בטוח שאתה לא יודע עליהם דבר וחצי דבר, אבל זאת בטח לא סיבה לחרוץ שמדינת ישראל לא הייתה קיימת בלעדיהם, או שלפחות אחוז גדול היה נהרג אם הם לא היו עושים את העבודה שרק הם עושים, או שלא בעצם.
יחסית לאחד שעוד לא משרת בצה''ל, אני לא יודע חצי דבר, יחסית למלש''ב אני יודע יותר ממה שאתה חושב.
עם האדם שהזכרתי נפגשתי לפחות 3 פעמים בשבוע, לפעמים הייתי מטריף אותו עם כמות השאלות על היחידה..והמשימות שהם עשו...ומה לא..למרות שהוא היה שמח לחלוק לפעמים והוסיף משלו דברים ופרטים שונים ששמחתי לדעת ולהעשיר את הידע שלי בנושא.
אז כמובן לא רשמתי איפשהו בהודעה שלי שמדינת ישראל חייבת את קיומה לדובדבן (נראה לי מאוד שמישהו אמר לך דבר דומה לזה ואתה כ''כ מעוצבן עליו שאתה מוציא את זה עליי...כי לא אמרתי את זה או דבר שדומה לזה!!!!!!!!) אבל מה שכן ותהיה בטוח בזה ותריב איתי עד מחר לא משנה כי זה פשוט נכון-נשארת העובדה ותשאר שהרבה אנשים במדינה הזאת חייבים מילולית את חייהם ליחידת דובדבן בפרט.

ולא סתם היחידה קבלה פעמיים(!) את צל''ש הרמטכ''ל על פעילותה בשטחים...זו יחידה שביצעה אלפי פעולות בלב שטח עויין בשטחים מוקפים בסיכון מכול פינה...ואתה לא יכול לקחת את זה מהם.

כן, דובדבן עושה דברים שנשמעים לבנאדם ממוצע כלא אנושיים. אבל זה תופס לכל יחידה קרבית.
4 שעות ללא חילוץ תחת אש? על מבצע כחול וחום שמעת? בגדול-אותו קונספט רק בעומק לבנון בלי אפשרות להיחלץ כי הכוח מנותק. בסוף הגיעו כמה קוברות שנשאו את הלוחמים חזרה לישראל על המגלשיים, אתה יודע, כמו הטייס של רון ארד.
אה כן, הם לא היו לוחמי על מטורפים עם נשק שנראה כמו מאולם תצוגה של TDI וכל מיני צל"מ עתידני משוכלל. הם היו לוחמים פשוטים מגדוד 12.
תראה...זה העניין...הכמות שחיילים מגדוד רגיל עושים מבצעים כאלו זה לא תדיר כמו שיחידות התנדבות עושות, זה מה שאני אומר, שאי אפשר להשוות.

על מבצע חומת מגן אתה מדבר?
את אופק בוכריס אתה מכיר? גם, חייל פשוט בגדוד 12 שאיכשהו מצא את דרכו לקצונה ובמקרה לא מזמן סיים את הפיקוד על אגוז, אחרי שהיה מג"ד 51 (הרי הוא בגדודים, הוא בטח דבע, איך הוא הצליח להגיע לקצונה?) נפצע פעמיים בחומת מגן בתור מפקד בכיר. בפעם הראשונה הוא המשיך לפקד על הכוח עם הפציעה וסחב אותה עד לסיום המבצע. בפעם השניה הוא נפצע קשה, המ"פ שהיה לידו נהרג מאותו צרור שהוא חטף. הוא היה מרותק חודשים למיטה, עשה החלמה מדהימה וחזר לפקד בצה"ל. אבל איך הייתה לו המוטיבציה? הוא סה"כ גדודיונר מסריח שלא עשה כלום בשירות שלו, למה לו לחזור רק בשביל שוב לעשות כלום, נכון?
אוף...בהתחלה התאפקתי..אמרתי שזה לא ככה...אבל עכשיו אני באמת בטוח בזה, אתה אידיוט.
דבע בגדודים? איך הוא יכול להגיע לקצונה? תביא לי חצי משפט מההודעה הקודמת שלי שבה זילזלתי באנשים בגדודים? נו? למה אתה מחכה? כי אין פשוט לא עשיתי את זה!!!
אמרתי שיש לי המון המון כבוד לכול החיילים הקרביים לא משנה היכן הם משרתים! כולם מבחינתי אחלה! אז זה שמישהו זילזל בגדוד שלך או משהו ואתה מוציא את זה עליי זה אידיוטי לחלוטין...כי אין בי טיפת זלזול לגדודים, אני רק נגד ההשוואה בין יחידות התנדבות לגדודים!

לא חסרים מקרים ודוגמאות, במיוחד במבצע חומת מגן, יש את הסיפור על המפקד שאיבד יד (לצערי אני לא זוכר את השם או את הגדוד. הוא גולנצ'יק הכל מקרה, אם אני לא טועה) והמשיך לנהל את המבצע עם ח"ע על גדם, עד שבסוף הוא הסכים להתפנות אחרי שהגיע מישהו שיחליף אותו בפיקוד, כעבור שעות.

זה רק דוגמאות מחומת מגן, תאמין לי שאם נתחיל ללכת אחורה בזמן אתה תבין כמה אתה טועה
ומטעה.
מה אתה רוצה שאני אגיד לעזאזל? אמרתי שדברים כאלו לא קורים לגדודיונרים והם כול היום בבסיס ישנים עם בובות? זה קורה ואנשים כאלו הם גיבורים בפניי!

אני מעריך את כול הקרביים...ואת תרומתם...אבל את ההערכה שיש לי ליחידות כמו דובדבן זה פשוט בסקאלה אחרת לגמריי...ואני לא אומר את זה כי ראיתי ידיעה בווינט על כך וכך שהם עשו, שמעתי על דברים שהם עשו מאדם שחווה את זה וזה פשוט הדהים אותי לחלוטין ושינה לי את כול הפרספקטיבה לגביי יחידות כאלו.

ישן 17-06-2006, 15:46
צלמית המשתמש של rafi-8
  rafi-8 rafi-8 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אתה יודע מה? שקלתי להגיב לך,..."

אני אגיד לך את האמת? אתה נשמע כמו בן אדם שיש לו המוון רגשי נחיתות כי אתה גדודיונר.
אני לא מבין למה אתה כל כך מגן על הגדודים? אף אחד לא אמר דבר וחצי דבר רע על הגדודים ההיפך רק דברים טובים.. אולי אתה מבואס וחושב שהרוב אומרים עך הגדודים שזה חרא כי הם עושים את העבודה השחורה ואתה מרגיש לא מוערך מספיק כי ככה אני הבנתי מהתגובות שלך עד עכשיו..
אז אני רוצה להגיד לך שאני מאוד מעריך אותך ואת כל הגדודיונרים ולא משנה של מה אם זה תותחנים גולני גבעתי ושריון ולא רק את העיליתות.. כ בעצם הגדודים עושים את העבודה השוחקת ביותר שהיא גם החשבוה ביותר..

ישן 17-06-2006, 16:22
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "אני אגיד לך את האמת? אתה נשמע..."

לי יש רגשי נחיתות? ההיפך.
לא ניגשתי ולו למיון או גיבוש אחד אי פעם, פרט לזה של הפנמ"צ שהייתי בה וזה לא ממש נחשב, נכון?
ולמי שמתחכם-קיבלתי מספיק זימונים ולא משנה כמה ולאיפה.
מאז שאני זוכר את עצמי רציתי להיות איפה שאני, נשמע מונפץ אבל זה נכון מאוד.
בטופס התנדבות שלי לקרבי (בן יחיד) רשום עם קו תחתון מודגש "תקף רק לחטיבת גולני", לגיבוש יחטיו"ת לא שקלתי בכלל ללכת.

מה שכן יש לי זה בעיה. עם שני סוגי אנשים בעיקר,
הסוג הראשון הוא המלש"ב המתלהב שצועק או סיירת או ניירת עד שהשקדים שלו הופכים לצהובים-ירוקים וכל זה בלי הרבה מעבר לטיפת מושג מתוך אוקיינוס של מידע, אנשים כאלה מוצאים את עצמם מהר מאוד מתייקים טפסים בין שנ"צ לשק"ם.

הסוג השני הוא האזרח הלא מבין. זה שחושב שבגלל שחה"א חשב על סלוגן מתוחכם אז באמת הטייסים הם העליתות של העולם ולכן הם נושאים בנטל הכבד ביותר ומי שלא נולד בסוג של הנדסה גנטית והסתפק בלהיות שלדגיסט או מטכלי"סט או איזשהו איסט אחר הוא שפיץ עולם שיוצא כל יומיים לטיול בדמשק ובזמנו הפנוי משחרר בני ערובה ברחבי העולם. לעומת זאת האנשים ה"פשוטים". הגדודיונרים למיניהם הם-סתם. הוא יודע להגיד בטון מתאים בדיוק ש"גם גדודים זה חשוב" וש"כל הלוחמים בסופו של דבר תורמים למולדת" אבל במקביל שולח מבט בוז קל למי שלא מספיק טוב כדי לעשות עבודה חשובה באמת.

אני גאה במקום שאני נמצא בו ויותר מזה באנשים שנמצאים איתי ובאמת ובתמים אני מאמין שהם נושאים את המדינה על הכתפיים.
ישן 17-06-2006, 16:32
צלמית המשתמש של rafi-8
  rafi-8 rafi-8 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לי יש רגשי נחיתות? ההיפך. לא..."

אולי לא הגדרתי את הדעה שלי נכון ואין לך רגשי נחיתות..
אבל יש לך הרבה טינה כלפי היחידות שמקבלות הרבה יותר כבוד רק בגלל השם ולפעמים שלא בצדק..
אז אני אומר לך שאני מעריך הכי הרבה את הגדודים ואת החיילים בגדודים ויש לי גם שני בני דודים שהם בחטיבה 900 ואני מעריך אותם יותר מבן דוד שלי שהוא בקורס טייס עכשיו..
וגם אני כמוך מאמין באמת ובתמים שהגדודים הם אלה שבזכותם אנחנו יכולים להמשיך לחיות את חיינו בשלווה ובשקט ובלי הרבה דאגות שמחבל פתאום יתפוצץ פה במסעדה ליד..

ישן 17-06-2006, 14:20
  snipeair snipeair אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
תודה לאל על התגובה לזה שאוהב את דובדבן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dol4 שמתחילה ב "תהיות בנוגע לשרות בצה"ל- בעקבות הספר אם יש גן עדן"

שלום לכולם, אני משרת בגדוד של 900 לא משנה איזה בכלל ואני צעיר בותיקה שסיים קורס מכי"ם והולך לפתוח את המחזור טירונים הבא

יש לי רק דבר אחד להגיד לך, כל מלש"ב מתלהב מיחידות כמו דובדבן וכל אלה, מה לעשות כשאתה צעיר אז אתה לא מבין כלום ומה שנוצץ מושך אותך.

כשאתה תתגייס ולא משנה לאן אתה תבין משהו אחד, לא משנה מה תעשה וכמה תטחן שטח או כל מיני קורסים כמו לוטר תדע שהדבר הכי קשה בצבא זה לסגור מטבח עד 4 בלילה לבד ולשמור 4-4 או לעלות ש"ג לארבע שעות ישר אחרי שאתה מסיים מעצר שהיה כל הלילה.

כשאני יוצא למעצר הדבר היחיד שאני חושב עליו זה אם יתנו לי ללכת לישון אחרי או לא - כשצוות של יחידה לא משנה איזה יוצא לבדיוק אותו מעצר הם יכולים להיות בטוחים שהם ישנו איזה 8-9 שעות אח"כ.

מישהו כאן מכיר את קו המתקנים בחברון? - יש לי הרבה יותר הערכה ללוחמים בפלוגות מסלול של נח""ל או צנחנים או לביא שעושים את הקו הזה על פני כל אחד שעושה שירות מעניין שלא שוחק בשיט בלא משנה איזה יחידה

ועוד משהו על גדודים - אין על להיות בגדוד
ישן 17-06-2006, 16:01

...
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי snipeair שמתחילה ב "תודה לאל על התגובה לזה שאוהב את דובדבן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי snipeair
שלום לכולם, אני משרת בגדוד של 900 לא משנה איזה בכלל ואני צעיר בותיקה שסיים קורס מכי"ם והולך לפתוח את המחזור טירונים הבא

יש לי רק דבר אחד להגיד לך, כל מלש"ב מתלהב מיחידות כמו דובדבן וכל אלה, מה לעשות כשאתה צעיר אז אתה לא מבין כלום ומה שנוצץ מושך אותך.

כשאתה תתגייס ולא משנה לאן אתה תבין משהו אחד, לא משנה מה תעשה וכמה תטחן שטח או כל מיני קורסים כמו לוטר תדע שהדבר הכי קשה בצבא זה לסגור מטבח עד 4 בלילה לבד ולשמור 4-4 או לעלות ש"ג לארבע שעות ישר אחרי שאתה מסיים מעצר שהיה כל הלילה.

כשאני יוצא למעצר הדבר היחיד שאני חושב עליו זה אם יתנו לי ללכת לישון אחרי או לא - כשצוות של יחידה לא משנה איזה יוצא לבדיוק אותו מעצר הם יכולים להיות בטוחים שהם ישנו איזה 8-9 שעות אח"כ.

מישהו כאן מכיר את קו המתקנים בחברון? - יש לי הרבה יותר הערכה ללוחמים בפלוגות מסלול של נח""ל או צנחנים או לביא שעושים את הקו הזה על פני כל אחד שעושה שירות מעניין שלא שוחק בשיט בלא משנה איזה יחידה

ועוד משהו על גדודים - אין על להיות בגדוד

א.אני לא מתלהב מדובדבן, אני מעריך אותם ואת העבודה שהם עושים (מעל 1800 מעצרים בלב שטח עויין עד כה...סתם פריט שתדעו, ואני רוצה לראות מישהו שיעז להגיד שזה לא שוחק ביחס לכמות האנשים ביחידה) באופן שאני לא יכול לתאר.

ב.יש דברים קשים בצבא...אבל אני לא יודע מה זה אבל יותר גורם לי להעריך בנאדם שהכריע מחבל חמוש בקרב פנים אל פנים (כמו הבחורצ'יק שטיפס על עמוד חשמל בתקופת הבחירות ונהרג) מאשר אדם שסגר ככה וככה בש''ג...זה אולי קשה לו, אבל תכלס זה מטלה שנתנו לו, לבחור להיות ביחידה כמו דובדבן עם פעילויות מסוכנות במיוחד זו התנדבות, זוהי הרי יחידה התנדבותית אחרי הכול.

ג.מאיפה אתה כ''כ בטוח שכול צוות מדובדבן ניקח לדוגמה מקבל אחרי זה שינה של יממה+משרתת פיליפינת צמודה אחרי מבצע? ביחס לכמות האנשים שם יש להם גם כמה מאות מבצעים בשנה (אייסיירת אומרים מעל 200..אני לא יודע אם זה מדוייק אבל הבנתי שזה מאוד קרוב מהאדם שהזכרתי ששירת שם)...וכמובן שהמעצרים שלהם גם מן הסתם מורכבים יותר, הייעוד שלהם זה לטפל במשימות מורכבות יותר, ולשם כך הם מאומנים...אז תסלח להם אחרי הכול אם לפעמים מגיע להם קצת שינה.

ישן 17-06-2006, 16:14
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "רגע מה זה התנדבות? שאתה מתנדב..."

לא.יחידת התנדבות היא יחידה שאתה מבקש להגיע אליה ואם אתה מגיע אליה(זה בדרך כלל דרך גיבוש או מיונים מסוימים) ואם אתה לא רוצה יותר להמשיך ביחידה הזו בכל שלב במהלך המסלול אתה יכול לפרוש ממנה...לכן היא נקראת יחידה התנדבותית..כי מתנדבים להגיע אליה...לא חייבים.

לעומת זאת אם הצבא משבץ אותך בגולני(אפילו שביקשת במנילה שלך גולני או לא) ואתה לא רוצה להמשיך יותר אתה חייב..אתה לא יכול לפרוש באמצע(אלא אם כן יש לך בעיות רפואיות או נפשיות).גם צנחנים שלמרות שעושים גיבוש כדי להתקבל לשמה היא לא חטיבה התנדבותית למרות שמבקשים לקבל זימון לגיבוש שלה והכל..צנחנים נקראת חטיבה ממיינת.היא יכולה למיין את האנשים שיתקבלו אליה לא כמו החטיבות האחרות.
במקרה שעברת גיבוש צנחנים אתה חייב להתגייס לחטיבה.אתה לא יכול להגיד שאתה לא רוצה או באמצע המסלול להגיד שהספיק לך.

זה שאתה מבקש להגיע ליחידה מסוימת לא אומר שהיא יחידה התנדבותית..
כל הגדס"רים והיחידות המיוחדות הן יחידות התנדבותיות שבכל חלק מהמסלול אתה יכול לפרוש בלי שום סיבה.

הבנתוס?

נוב 07.

ישן 17-06-2006, 16:20
צלמית המשתמש של rafi-8
  rafi-8 rafi-8 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "לא.יחידת התנדבות היא יחידה..."

לא הבנת אותי..

אני יודע בדיוק מה זה יחידה התנדבותית ואני יודע את הפירוש המלא בדיוק כמו שהסברת אבל זאת לא היתה הכוונה שלי..
הוא אומר התנדבותית התנדבותית.. עכשיו לדעתי אם אני מבקש להגיע לגולני ונלחם כדי להגיע לשם אז לדעתי זה נקרא שאני מתנדב לשם אני מתנדב לקרבי. כי אף אחד לא מכריח אותי ואף אחד לא מאלץ אותי..
פשוט אנשים לא קוראים לזה יחידה התנדבותית מכיוון שיש שם כאלה שלא רוצים ליהיות בקרבי ושמו אותם שם כנגד רצונם בגלל זה זה לא נקרא התנדבותי (ותעזוב שנייה את החלק של הפרישה בכל עת שיש בעיליתות אני לא מתכוון לזה)

ישן 17-06-2006, 18:30
צלמית המשתמש של Free-Style
  Free-Style Free-Style אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.03
יש לך טעות קטנה
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "לא הבנת אותי.. אני יודע..."

ביחידות כמו גולני וכו' הצבא כן מאלץ אותך לשרת שם אם הוא קבע שאתה תשרת שם, אבל הבנתי את הנקודה שלך ואתה מסוג האנשים שכן רוצים להיות בקרבי אז כן זה התנדבות אבל יש את היחידות המסוימות שבהן אתה גם צריך רצון להיות קרבי וגם רצון לסכן את התחת שלך יתר על המידה ובשביל זה אתה מתנדב אליהן, כל הקטע בסיירות וכל זה שהן פשוט עושות מבצעים יותר מסוכנים זה לא אומר שהם יותר מועילים פחות מועילים וכו' ממבצעים ופעילות של גדודים או יותר קשים קלים וכו' הם פשוט הרבה יותר מסוכנים... ועל זה אין מה להתווכח.

וכל אלה שיגידו שעוד שניה יכול להתפוצץ לך במחסום מחבל וכל זה נכון בכל יחידה קרבית יש סיכון מסוים
ביחידות ההתנדבתויות יש סיכון יתר זה הכול פחות או יותר...

ישן 17-06-2006, 16:16

אתה יכול לבקש להיות בגולני...
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "רגע מה זה התנדבות? שאתה מתנדב..."

אבל יכולים למיין אותך בתותחנים.
כמו כן אתה לא צריך להתנדב לעשות גיבוש בשביל להתקבל לגולני...(הבנתי שיש עכשיו גיבושון...אבל עדיין זה לא בסדר גודל של גיבוש)בעיקרון אתה צריך להתנדב לשרת בהם, זה לא משהו שיכולים לשים אותך בו ללא רצונך.
כמו כן ליחידות התנדבות אתה יכול להתנדב רק לפני צבא לפי אתר צה''ל
''.הריני להביא לידיעתך כי המיונים לכל יחידות ההתנדבות נערכים טרם גיוסך ואין אפשרות להתמיין ליחידות אלו לאחר הגיוס.''

אבל אני ממש מסביר לך את המושג הזה על רגל אחת שיש לו פירוש הרבה יותר נרחב ומשמעות רצינית יותר...

ישן 17-06-2006, 19:16

מה מה מה זלזול לגדודים כס*** איתכם!!!!
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Free-Style שמתחילה ב "הם מסתכנים יותר"

איפה ציינתי שאני מזלזל בגדודיונרים?! איפה?!
רשמתי שאני מלא הערכה לכול הקרביים בכול מקום!
כול הטענה שלי היא שלא צריך להשוות בין גדודים למיוחדות...זה פשוט דבילי לחלוטין וזה לא פייר בכלל כלפיי שני הצדדים.(לדעתי לא פיירי יותר כלפיי המיוחדות אבל זה נושא אישי)

אני פשוט באמת לא מבין איך משווים כ''כ בקלות משהו לדובדבן..
שבאמת בחומת מגן יעידו על כך הרבה אנשים (אנשים שמשרתים שם, או אנשים שיודעים פחות או יותר על חומת מגן ואופי הפעילות של היחידה שם) עשתה דברים אמיצים מאוד.
זהו, זו הדעה האישית שלי ואני לא מבין למה אנשים כ''כ כועסים על משהו שהוא נכון (התרומה של דובדבן).

ישן 17-06-2006, 19:37

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "כי ככה מתפרשות התגובות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rafi-8
כי ככה מתפרשות התגובות שלך..

אם אתה לא שם לב התגובות שלך מתפרשות כאילו אתה בכלל לא שם על הגדודים ויש לך בראש שמה שטוב זה רק סיירות גם אם זה לא נכון ואתה לא חושב ככה אז ככה זה מתפרש.

ככה זה מתפרש?! ככה אתה בוחר לפרש את זה!!! (בחוכמתך האינסופית משהו...)
אני רשמתי נדמה לי כבר 3 פעמים שאני מלא הערכה לכול חייל קרבי, וגם לפעילויות שהם עושים (לדוגמא שדיברתי על הבחור שנהרג בתקופת הבחירות...הוא היה גדודיונר בגבעתי!)
אני חושב שאתה עושה העברת אופי ממך, אליי, כי איך שאתה מתאר אותי דווקא מאוד מאוד דומה לך לפי ההודעות הקודמות שלך בפורום הזה...רשמתי שרק טוב זה סיירות? ציינתי משהו כזה? אני אומר שאני לא בעד ההשוואה בין סיירות לגדודים, לדעתי זה פסול נקודה!

ישן 17-06-2006, 19:46

אני לא יורד על כולם
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "למה אתה יורד על כולם. אני לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rafi-8
למה אתה יורד על כולם.
אני לא מחפש לריב איתך אני רק אומר לך שאם אתה לא שם לב ככה אתה מדבר אז אם זה לא נכון בסדר הבנתי אתה מת על הגדודים ומכבד אותם באותה מידה כמו שאתה מכבד את הסיירות.. נכון?

אני פשוט מעוצבן בטירוף מאנשים כמוך שמעיזים להגיד שאני חושב שגדודיונרים טמבלים...למרות שאפילו לא חצי רמזתי לדבר כזה או הראתי זלזול בהם בשום הודעה קודמת שלי!!!
מה דעתך שאתה תכתוב משהו שוב ושוב ושוב, ואז תגלה ששוב אתה צריך לכתוב את זה כי אנשים פאקין לא קוראים את ההודעות שלך?! תחושה מאוד מעצבנת!
ואני חושב שאין להשוות בין גדודים למיוחדות...עזוב אותי מת/מכבד על מי ועל מי.

ישן 17-06-2006, 17:22
  gilbear gilbear אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.06
ממש חבל
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי snipeair שמתחילה ב "תודה לאל על התגובה לזה שאוהב את דובדבן"

אם בזמן שאתה יוצא לעמצר מה שמעניין אותך זה השעות שינה שלך אז פה בדיוק הבעייה, ביזיון
אני יושב כל השבת ליד הטלפון מחכה שיקפיצו אותי מחכה לזכות הזאת להגן על אזרחי המדינה
ואותך מענינות שעות שינה
לך תחזור תעשה 3 חודשי טירונות ולא תבין כלום כל החיים שלך
בחיים לא תבין מה זה הקושי של מסלול
לטחון מטבחים ושמירות
מה נראה לך עושים במסלול של שנה, שנה וחצי
כל היום משחקים בפלישטיון
כשאתה עשית חיים בטירונות ואימון מתקדם החברים שלך מהיחידות המיוחדות אכלו קאדרים וחרא ותש מסריח
אז עכשיו הגיע זמנם קנאי, חותר ת"ש
אנשים כמוך עדיף שתהיו טבחים או משהו
שעות שינה במעצר אתה מגעיל אותי
ישן 17-06-2006, 19:41

אם כבר אתה בקטע של לתפוס במילה אז...
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי gilbear שמתחילה ב "ממש חבל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gilbear
אם בזמן שאתה יוצא לעמצר מה שמעניין אותך זה השעות שינה שלך אז פה בדיוק הבעייה, ביזיון
אני יושב כל השבת ליד הטלפון מחכה שיקפיצו אותי מחכה לזכות הזאת להגן על אזרחי המדינה
ואותך מענינות שעות שינה
לטחון מטבחים ושמירות
כל היום משחקים בפלישטיון
כשאתה עשית חיים בטירונות ואימון מתקדם החברים שלך מהיחידות המיוחדות אכלו קאדרים וחרא ותש מסריח

קודם כל, לא זכור לי שעשיתי חיים בטירונות ובאימון מתקדם יותר זכור לי שכל יום היה מאבק ושלא ממש חסכו ממני שום טירטור ובטח שלא זכור לי ת"ש טוב.
יש לי הרגשה שאתה כל כך מצפה שיקפיצו אותך משום שפשוט משעמם לך הצביעות פשוט קורנת ממך בנאדם.
יש המון המון הבדל בין הרמת מוטיבציה שלך כאשר אתה מכין את עצמך למשהו ספיציפית ואתה יודע שכשאתה מסיים עם זה אז וואלה אתה מסיים עם לזה, לבין הידיעה שאיך שאתה מסיים עם הפעילות יפילו עליך איזה סיור.

כן אדוני כל הזין- מעצר זאת פעולה שגרתית שיותר שייכת לעולם המשטרה זה לא איזה כיבוש של דמשק ולפי כך אני בדיוק מתייחס לזה (עכשיו אתה יכול לבוא בקטע שזה רק המעצרים שלנו כאלה אבל לידיעתך הרבה מעצרים שעשינו פלס"ר צנחנים ואפילו דובדבן היו אמורים לעשות ובסוף נתנו לנו ).

יש הבדל מהותי בתפיסה שלי כחייל את הפעילות שאני עושה, מלחמה זאת מלחמה ולא אתה ולא אני היינו בה ובמקרה כזה אני לא ממש מניח שיהיה אכפת לי מת"ש אבל כל הזין לך כל עוד שמדובר בפעילות שהיא די שגרתית אז כן אכפת לי לא לעלות ש"ג אחרי הפעילות או לעלות סיור.

ההבדל ביני ובינך זה שאני בנאדם ולא מפחד להסתיר את המניעים שלי והמחשבות שלי ואילו אתה סתם צבוע שמעלה פה נושאים של מלחמה למען המולדת - כל בנאדם שהולך לקרבי ומסיים מסלול ולא משנה מה אוהב את המדינה שלו כנראה
אתה מן הסתם יודע שהמניע המרכזי להסתערות של חייל זה לא המולדת אלא החברים וזה שהוא לא רוצה להיות מבויש אחר כך אז צא מהסרט
ישן 17-06-2006, 20:08
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
סתם תגובה :
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי snipeair שמתחילה ב "אם כבר אתה בקטע של לתפוס במילה אז..."

זה נכון שהמניע של אותה שניה שאתה מסתער בה זה בגלל החברים וכל מי שיגיד לך שהוא חשב על להציל את המולדת או לא יודע מה הוא שקרן כי כשיורים עליך אתה נצמד כל כך חזק לרצפה כאילו אתה רוצה להפוך לסלע...

אבל עצם הסיבה שאתה מתגייס לקרבי זה בד"כ ממניעים אידיאולוגיים ולא בגלל החברים..
ובלי קשר תדע לך שיש יחידות שגם תופסות קוים ועושות פעולות לא כל כך זוהרות וטוחנות חבל"ז ומקפיצים אותם באמצע השבת לאיזה כוננות מונפצת ולא חסר שוב אני אומר שאי אפשר להגיד זה עושה יותר וזה עושה פחות אבל לדעתי וזו דעתי האישית להיות בגדודים יותר קשה ולא בגלל שהמשימות יותר קשות או משהו כזה.. יותר קשה כי אנשים בחוץ לא מבינים כמה זה חשוב מה שאתה עושה ולרוב נוטים לזלזל במה שאתה עושה אנשים שבחיים שלהם לא עשו מחסום ובחיים שלהם לא ישנו פחות מ8 שעות וכן זה מבאס לטחון בלי לקבל איזושהי הכרת תודה
זה לא משנה אם אתה בסיירת או בגדוד שירות בקרבי זה שירות קשה ושוחק ומסוכן ומפחיד ואי אפשר להסביר את זה למישהו שבא מבחוץ....
ישן 17-06-2006, 23:41
  gilbear gilbear אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.06
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי snipeair שמתחילה ב "אם כבר אתה בקטע של לתפוס במילה אז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי snipeair
קודם כל, לא זכור לי שעשיתי חיים בטירונות ובאימון מתקדם יותר זכור לי שכל יום היה מאבק ושלא ממש חסכו ממני שום טירטור ובטח שלא זכור לי ת"ש טוב.
יש לי הרגשה שאתה כל כך מצפה שיקפיצו אותך משום שפשוט משעמם לך הצביעות פשוט קורנת ממך בנאדם.
יש המון המון הבדל בין הרמת מוטיבציה שלך כאשר אתה מכין את עצמך למשהו ספיציפית ואתה יודע שכשאתה מסיים עם זה אז וואלה אתה מסיים עם לזה, לבין הידיעה שאיך שאתה מסיים עם הפעילות יפילו עליך איזה סיור.

כן אדוני כל הזין- מעצר זאת פעולה שגרתית שיותר שייכת לעולם המשטרה זה לא איזה כיבוש של דמשק ולפי כך אני בדיוק מתייחס לזה (עכשיו אתה יכול לבוא בקטע שזה רק המעצרים שלנו כאלה אבל לידיעתך הרבה מעצרים שעשינו פלס"ר צנחנים ואפילו דובדבן היו אמורים לעשות ובסוף נתנו לנו ).

יש הבדל מהותי בתפיסה שלי כחייל את הפעילות שאני עושה, מלחמה זאת מלחמה ולא אתה ולא אני היינו בה ובמקרה כזה אני לא ממש מניח שיהיה אכפת לי מת"ש אבל כל הזין לך כל עוד שמדובר בפעילות שהיא די שגרתית אז כן אכפת לי לא לעלות ש"ג אחרי הפעילות או לעלות סיור.

ההבדל ביני ובינך זה שאני בנאדם ולא מפחד להסתיר את המניעים שלי והמחשבות שלי ואילו אתה סתם צבוע שמעלה פה נושאים של מלחמה למען המולדת - כל בנאדם שהולך לקרבי ומסיים מסלול ולא משנה מה אוהב את המדינה שלו כנראה
אתה מן הסתם יודע שהמניע המרכזי להסתערות של חייל זה לא המולדת אלא החברים וזה שהוא לא רוצה להיות מבויש אחר כך אז צא מהסרט

שמע אני לא הולך לרדת לרמה הזאת יותר פעם ראשונה שאני מגיב להודעה פה ונראה לי אחרונה. אתה פשוט אחד מיני רבים שהתאכזב שהוא לא התקבל לסיירות למרות שהוא התאמן לפני הצבא והכל. ובשביל לשכנע את עצמך שהמקום שאתה נמצא בו הוא טוב אתה יורד על אחרים.
אז כל הכבוד לך גם אני חושב שאתה נמצא במקום טוב אבל אני לא מזלזל בעבודה שלך לא בסתר ולא בפומבי.

אם מעצר זה פעילות שגרתית ומשעממת כל כך אז איך אתה מסביר את זה שאתה נהנה שם בצבא כמו שאתה מספר?
אין לך שום מחויבות אתה מנסה לצייר כאילו מי שבסיירות הוא וואסחיסט חפשם אבל אתה החפשן ביננו.

תגיד לי? כמה משעממים לי בחיים שאני אנפיץ פה כמה שאני אוהב את התפקיד שלי אם זה לא נכון.
אני כן מחכה להקפצה, אני כן שמח לקבל פעילויות (גם שגרתיות כמו מעצרים למרות שלפעמים יוצא דברים מגניבים כמו פיצוצי מסגדים בבגדד).

חייל מסתער כדי לא לצאת מבוייש?? כנראה שזה החייל שלא יסתער. הסתערות זו האקט הכי אבסורדי שאפשר לעשות ולוחמים עושים את זה בשביל החברים שלהם בשביל להציל אותם ושואבים מהם כוח
לא בגלל שהם פוחדים להתבייש.
ישן 18-06-2006, 00:18

אני לא מבין אותך
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי gilbear שמתחילה ב "[QUOTE=snipeair]קודם כל, לא..."

ציטוט:
שמע אני לא הולך לרדת לרמה הזאת יותר פעם ראשונה שאני מגיב להודעה פה ונראה לי אחרונה. אתה פשוט אחד מיני רבים שהתאכזב שהוא לא התקבל לסיירות למרות שהוא התאמן לפני הצבא והכל. ובשביל לשכנע את עצמך שהמקום שאתה נמצא בו הוא טוב אתה יורד על אחרים.
אז כל הכבוד לך גם אני חושב שאתה נמצא במקום טוב אבל אני לא מזלזל בעבודה שלך לא בסתר ולא בפומבי.

אם מעצר זה פעילות שגרתית ומשעממת כל כך אז איך אתה מסביר את זה שאתה נהנה שם בצבא כמו שאתה מספר?
אין לך שום מחויבות אתה מנסה לצייר כאילו מי שבסיירות הוא וואסחיסט חפשם אבל אתה החפשן ביננו.

תגיד לי? כמה משעממים לי בחיים שאני אנפיץ פה כמה שאני אוהב את התפקיד שלי אם זה לא נכון.
אני כן מחכה להקפצה, אני כן שמח לקבל פעילויות (גם שגרתיות כמו מעצרים למרות שלפעמים יוצא דברים מגניבים כמו פיצוצי מסגדים בבגדד).

חייל מסתער כדי לא לצאת מבוייש?? כנראה שזה החייל שלא יסתער. הסתערות זו האקט הכי אבסורדי שאפשר לעשות ולוחמים עושים את זה בשביל החברים שלהם בשביל להציל אותם ושואבים מהם כוח
לא בגלל שהם פוחדים להתבייש.

אכן, עשיתי יום סיירות וסיימתי גיבוש מטכ"ל אבל דבר אחד בטוח - ממש לא התאכזבתי
קיבלתי את זה טוב אפילו באדישות כי הבנתי שהלכתי לדברים האלה מלחץ חברתי ולא באמת רציתי
ובאמת שלא אכפת לי מה תגיד ומה תחשוב אני יודע מה אני מרגיש כלפי כל הנושא

דבר שני, לא היו במילים שלי שום נימה של זלזול כלפי יחידות כאלה ואחרות, להפך אתה הוא זה שזלזלת בי , לא במקום שבו אני נמצא, אלא בי ספציפית כבנאדם.
אולי אני לא מבין מזה מסלול שלכם אבל אתה לא תבין מזה מחסום בחיים שלך ומזה שאף אחד לא יודע להעריך שום דבר ממה שאתה עושה או מזה לעלות עמדה אחרי פעילות.
וכן, מה לעשות שאני לא מתלהב מפעילות, עד כמה שזה מוזר מה לעשות אני לא.

בכל אופן, לא זילזלתי בכם ואני לא רואה מתי קראתי לכם חפשנים או ירדתי עליך, מי שהתחיל בכל ההתנפלות היה אתה.
זה שאתה אוהב פעילות אז סבבה לך, לי זה לא עושה את זה. תהרוג אותי

ואני לא עשיתי את המחקרים על למה מישהו מסתער
ישן 18-06-2006, 18:54
צלמית המשתמש של -mino-
  משתמש זכר -mino- -mino- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי gilbear שמתחילה ב "ממש חבל"

ציטוט:
ואותך מענינות שעות שינה
לטחון מטבחים ושמירות
כל היום משחקים בפלישטיון

קל לך לדבר כשנותנים לך את כל היום לישון
נכון עברת מסלול לא קל, לא מזלזל,
נכון בטירונות וא"מ היחידות המובחרות טחנו קצת יותר בסיסיות ומטבח מהגדודים, סבבה
אבל תזכור שאת המטבחים ובסיסיות שלכם סיימתם אחרי חצי שנה
וכשאתה יוצא חמשוש כל שבוע ויושב עם החבר'ה על כוס בירה עם החולצת סוף מסלול המפוצצת שלך ומתחיל לך עם בחורות ומדליק אותן כשאתה אומר שאתה לחוץ על הטלפון כי אולי יקפיצו אותך למעצר, יש מישהו שכרגע, ב2 בלילה ירד משמירה ומתת כבר שיפרקו לו ת'נשק כי עוד 5 שעות הוא צריך לקום לעוד תדריך לשמירה של 6 שעות שאחריה יזרקו אותו למטבח וחוזר חלילה, והקטע הוא שיצא לו לישון אולי 7 שעות בשלושת הימים האחרונים במצטבר כי חברה שלו בדיוק נפרדה ממנו כי הוא סוגר 18-3 קבוע והוא כולו בבאסה.
כשמקפיצים אותך מהפלייסטשן באמצע הלילה לעשות מעצר מפוצץ תזכור שרגע לפני הקפיצו כיתת כוננות שכרגע ירדה משמירה כי איזה ערבי קיבל התקף לב ליד אחת העמדות

כשהוא אמר שהוא דואג לשעות שינה שלו זה לא מתוך פינוק, אולי זה מה שמשתמע שכל החבר'ה ביחידות האלה שחותרים לת"ש, אולי קשה לך להאמין אבל יש מצב שגדודיונר חזר ממעצר וישר הולך לטחון איזה 2-2 בש.ג
ישן 17-06-2006, 19:48
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
תגובה לכל האשכול הבזיוני הזה...

תגידו לי נדפק לכם השכל...
מי אתם בכלל שתגידו שהיחידה הזאת עשתה יותר מזאת?!
מי אתם בכלל שתגידו שאין מקום להשוואה בין מה שאלו עשו למה שאלו עשו מה אתם בכלל?!
אתם מדברים כמו מלשבי"ם מפגרים אז יש כאלה שהם באמת מלשבי"ם אז אפשר להבין אבל רבאק אתם חיילים...
בוא נגיד שכמו שזה מהגדודים לא ישן כי אם הוא יתרשל בעבודה שלו אז מחבל יכנס לארץ או מחבל יברח מהבית אז גם זה מהסיירת מסכן תחיים שלו כי נותנים לו את המעצרים הכי חמים ואם הוא יהיה עייף הוא פשוט ימות כי הוא יחטוף כדור או שהוא יביא חרא של מודיעין ו\או שיגלו אותו וחיזבאלונים ירימו את הר דב לשמיים
ואם הטבח יביא חרא אוכל אז תהיה מכת שלשולים ובסיס של 50 לוחמים יהיה מושבת מפעילות ואם הנהג יעשה תאונה אז אוטובוס לוחמים בדרך למבצע יתהפך וכולם יהרגו
כל אחד עושה את התפקיד שלו כל אחד בהתאם למה שהוא מסוגל ובלי כל אחד מהמרכיבים האלה ביטחון ישראל לא ישמר טוב
ואם אתה מחפש תהילה לך לדובר צה"ל...תראה איזה חשיפה הם מקבלים...
תהיה איפה שאתה לא כי זה זוהר ונשמע מגניב וכי יש ת"ש גבוהה תהיה שם כי זה הכי טוב שאתה יודע לתת וזה באמת לא משנה אם אתה בדובדבן בגדודים או גובניק אני יכול לתת לך דוגמאות ללוחמים בדובדבן בסיירת מטכ"ל בשייטת ובעוד יחידות זוהרות שהם סמרטוטים שרק סיימו מסלול ואז פתאום הם לא כאלה פייטרים וקימבנו לעצמם תפקידים עם ת"ש גבוהה אז יש לו סיכה של דובדבן ביג דיל... עד כמה שזכור לי בקסבה של שכם או בכיכר מנאר הוא לא מסתובב עם הסיכה שלו ובאמת לא מעניין מחבל אם אתה דובדבן או גדודיונר הוא מבחינתו רוצה להשחיל אותך ותדע לך שאותם מבצעים שדובדבן והיחטיו"ת עושים גם הגדודיים עושים עם שינויים קלים והם מביאים את רוב העבודה והתוצאות כי מה לעשות זה נקרא סטטיסטיקה יש להם כוח אדם גדול והרבה אנשים אז יש גם הרבה תוצאות ואתה שומע את זה ממישהו שהוא לא בגדודים...אז אני לא בא חס וחלילה לזלזל ביחידות המיוחדות כבודן במקומם מונח והן עושות המון למען ביטחון המדינה ועל זה אני לא צריך לספר פשוט צאו מהגישה של זה תורם יותר זה תורם פחות דובדבן כמו גדוד 202 הם כולה בורג קטן במערכת בורג !

ולפותח האשכול..עדיף שאנשים בלי מוטיבציה לא יתגייסו לקרבי...אני לא הייתי רוצה להפקיד את החיים שלי ביידיים של איזה סמרטוט שרוצה להשתמט ראה מקרה הצנחן שלא הסתער....(למרות שבמקרה שלו הוא כן התגייס לצבא אבל המוטיבציה שלו לשירות שואפת ל0)

לך לצבא תן את מה שאתה יכול וזהו אל תסתכל מה זה עושה ומה זה עושה הייתי יכול עכשיו לפתח את החיים שלי ולהוציא תואר ולצאת לאזרחות ולהיות מסודר..והיו לי המלצות ממיייקרוסופט אם רק הייתי מבקש (הייתי שם בצוות מתכנתים בפעילויות נוער שלהם) בגרות טובה וכ"ו הייתי גם יכול לצאת על ת"ש 5 שאני זכאי לו.. ולא עשיתי את זה כי אני לא מאמין שבן אדם צריך לברוח אם קצת קשה לו עכשיו אני לא בא לחפש כל הכבוד או איזה טפיחה על השכם אני עושה את מה שאני עושה כי אני נהנה מזה! ואני נהנה לדעת שבזכותי משפחה בגילה יכולה לישון בשקט כי לא יורים עליה ושמחבל לא התפוצץ בכפר סבא בזכותי זה הסיפוק הכי גדול שיש מה אני יכול לבקש יותר מזה?!
ואני לא יכול להסביר את זה לחברים שלי שכן הלכו וסידרו להם את החיים כי היינו בכיתת מחשבים באחד מבתי הספר היותר נחשבים בארץ וכל מי שרק רצה הגיע ליחידות המחשבים של הצבא כי זה ממש לא בעיה היום להוריד פרופיל אז הם מסתכלים עלי כמו על פראייר ועל טמבל אבל למי אכפת?! ושלא תבין לא נכון זה לא כייף לחרבן שבוע לתוך שקית ולחיות כמו איזה חיה רדופה ולא לזוז כי אתה מפחד שיגלו אותך וזה לא כייף לדפוק את הגב והברכיים בגיל 18 וזה לא כייף לפחד למות כל יום שאתה מתעורר בבוקר אבל החיים זה לא כייף ...ותמיד היו מעטים שהגנו על הרבים מקום המדינה עד היום גם בקום המדינה היו הרבה אנשים בעלי אינטרסים אישיים שלא התגייסו פשוט הסתירו את זה ולא דיברו על זה בגלוי היום פשוט כולם יודעים על זה ואין לי שום בעיה איתם כסף בא כסף הולך אבל השניות הקטנות האלה שלך זה היסטוריה וזה תמיד נשאר כי אתה משפיע ומעצב את ההיסטוריה של המדינה שלך וזה משהו שיזכר לתמיד הסמל שלנו עבר פעם עם התמונה של הילד הקטן מגטו וורשה זה שמרים את הידיים ואמר לנו להסתכל לו טוב טוב בעיניים ושאנחנו פה רק מסיבה אחת כדי שהמראות האלה לא יחזרו לעולם לעם הזה...
אז זה למה אני בקרבי זה למה אני אוכל חרא כל יום רק בגלל זה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:03

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר