לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-06-2006, 10:30
צלמית המשתמש של האור מציון
  האור מציון האור מציון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.04
עזרה - אודות פרטים על אירוע מהתאריך 1.7.1993

אני מאוד מקווה שזה הפורום הנכון.

אני מחפש בדחיפות כל דבר הקשור לאירוע שקרה בתאריך 1.7.1993, במחסום בית לחם, בה נהרגה ג'נט קדוש.
אני שהייתי באירוע הנ"ל מתכוון לעשות על כך איזה כתבה על כל מה שעברנו שם. לפני כשנה פורסם כאן בפורום זה אשכול אודות האירוע הזה, אשמח מאוד באם תוכלו ליידע אותי איך אני מגיע לסיפור המלא של כל מה שקרה שם, ואני מדבר גם על תחילתו של האירוע שהחל בבוקרו של אותו יום כאשר המחבלים ניסו לבצע חטיפת אוטובוס קו 25, ולאחר ניסיון כושל המשיכו הם לכוון בית לחם עם אזרחית ישראלית ג'נט קדוש הי"ד, שנחטפה על ידם.

כל מי שיכול ליידע אותי או להפנות אותי לכתבות אודות האירוע, או תמונות ממה שקרה שם, אשמח לתת לו את הקרדיט המלא על כך, וכמובן שאודה לו במאוד מאוד.

הלינק מהאשכול שפורסם אודות מקרה זה בעבר:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=81901

בתודה רבה מראש.
יום נעים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-06-2006, 11:18
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
הזוית שלי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האור מציון שמתחילה ב "עזרה - אודות פרטים על אירוע מהתאריך 1.7.1993"

בתקופה ההיא עבדתי כצל עיתונות בירושלים. הארוע קרה מעט אחרי שהגעתי למשרד, ואני זוכר שתפעלתי אותו מול כל הצלמים.

כמו שתארת - היה ניסיון לחטוף את קו 25 בצומת המטה הארצי.

לא זוכר כרגע יותר מדי פרטים (תוכל למצוא כאלה בשפע בארכיון עיתונות כלשהו או בביקור בספריה הלאומית) - אם אני לא טועה - אחד המחבלים נהדף מן האוטובוס או שנפל כשניסה לעלות עליו. בכל אופן , לאחר שנכשלו - ניסו להימלט מהמקום באמצעות רכב שהשתלטו עליו, שבו היתה ג'נט קדוש, ויצאו איתו בנסיעה לכיוון מחסום 300 (בית לחם).

בצומת גילה, כמעט דרסו צלם שלנו שנסע על קטנוע, שיצא מגילה לכיוון אזור הארוע, וכתוצאה מכך התהפך.

הצלם החליט שהוא רודף אחרי המכונית - כדי לתת לנהג "מילה טובה", אבל בערך במרחק של 50 מטרים מאחוריה - הוא פתאום ראה שיורים על הרכב ושהוא מתפוצץ ועולה באש...

כל התמונות שצילם - לא היו בפוקוס (תפעול לקוי של המצלמה החדשה? התרגשות?)

ככל הידוע לי - החיילים במחסום לא היו מודעים לזהות הנוכחים ברכב, ובוודאי לא לג'נט קדוש, ומבחינתם ירו בכב שניסה לפרוץ למחסום\לדרוס חייל.

אם תרצה תמונות מהארוע - פנה אל פלאש 90 - (אשמח לתת לך פרטי קשר בפרטי) הם היו הראשונים להגיע לארוע.

www.flash90.com

ישן 18-06-2006, 12:20
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
על אחד המחבלים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האור מציון שמתחילה ב "עזרה - אודות פרטים על אירוע מהתאריך 1.7.1993"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-819248,FF.html

הקטע הרלוונטי:
"חיים נחמני נרצח ב-3.1.1993 בדירת מפגש של השב"כ בשכונת רחביה בירושלים. הסוכן, מאהר אבו סרור, בן 22 מבית ג'אלה, נעצר על ידי ישראל בשל היותו אוהד חמאס וכששוחרר פתח מספרה במחנה הפליטים "אל עיידה" ממערב לבית לחם. בדצמבר 92' הוא גויס כסוכן לשב"כ. לפגישה עם נחמני הגיע עם שניים מבני משפחתו ורצח אותו בדקירות סכין ובמהלומות פטיש, כדי לטהר את עצמו מחשדות שדבקו בו ברחוב הפלסטיני. אבו סרור הצליח לחמוק מספר פעמים מכוחות הביטחון וב-1.7.1993 ניסה לחטוף אוטובוס עמוס נוסעים בירושלים. אבו סרור נהרג בחילופי האש עם שוטרי משמר הגבול יחד עם שני מחבלים נוספים. באירוע נרצחה גם ז'נט קדוש, שהשלושה השתלטו על מכוניתה. "

ישן 18-06-2006, 12:47
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "על אחד המחבלים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-819248,FF.html

הקטע הרלוונטי:
"חיים נחמני נרצח ב-3.1.1993 בדירת מפגש של השב"כ בשכונת רחביה בירושלים. הסוכן, מאהר אבו סרור, בן 22 מבית ג'אלה, נעצר על ידי ישראל בשל היותו אוהד חמאס וכששוחרר פתח מספרה במחנה הפליטים "אל עיידה" ממערב לבית לחם. בדצמבר 92' הוא גויס כסוכן לשב"כ. לפגישה עם נחמני הגיע עם שניים מבני משפחתו ורצח אותו בדקירות סכין ובמהלומות פטיש, כדי לטהר את עצמו מחשדות שדבקו בו ברחוב הפלסטיני. אבו סרור הצליח לחמוק מספר פעמים מכוחות הביטחון וב-1.7.1993 ניסה לחטוף אוטובוס עמוס נוסעים בירושלים. אבו סרור נהרג בחילופי האש עם שוטרי משמר הגבול יחד עם שני מחבלים נוספים. באירוע נרצחה גם ז'נט קדוש, שהשלושה השתלטו על מכוניתה. "

הארוע ברחביה ארע בעיצומן של הפגנות חרדים עקב בניית הגשר לפסגת זאב. כתוצאה מכך - כל ירושלים היתה פקוקה.

נתקבל דיווח של אחד השכנים על דם בחדר המדרגות המוביל אל דירה בשכונת רחביה. העיר פקוקה, וכוחות הבטחון (וההצלה) מתקשים מאד להגיע לזירת הארוע.

פניתי אל דובר המשטרה בנסיון לקבל פרטים לגבי הכתובת (החמצתי את הדיווח לגבי הדירה ברח' התיבונים) ותגובתו היתה: "תגיד לי, על כל תרנגולת שמישהו הביא הביתה - תתקשר אלי כדי לברר כתובת?"...

זמן קצר מאד לאחר מכן, מונה הדובר לדובר המחוז, ובין המוזמנים לטקס - גם "שכמוני". חייכתי אל ש. ואמרתי "שלא יהיו הרבה תרנגולות כאלה"..ש'. חייך ואמר:"שמע, איתך זו היתה הפשלה הגדולה ביותר שקרתה לי"...

באשר לכוחות הבטחון... אלו (מטעמים ברורים) לקחו את הסיפור באופן אישי, ונהגו להגיע אל בית המשפחה באל-עאיידה בשעות משונות ושאלו: האדא בית אל-מרחום? ("האם זה ביתו של המנוח")?

היה ברור למשפחה שאין סיכוי שמאהר יצא מהסיפור הזה בחיים, גם אם יסגיר את עצמו...
(כך עפ"י המשפחה - אין כמובן בכל האמור כדי לטעון כך או אחרת כלפי כוחות הבטחון - שהרי מדובר בשמועות בלבד, ויחס סובייקטיבי של המשפחה גרידא).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:24

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר