לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-07-2005, 08:17
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
כמה תיקונים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי בעז1970 שמתחילה ב "איתן כהן"

בוא נוסיף את נקודת הראייה שלי, כצי שעבד באותה תקופה כצלם עיתונות בירושלים, ומי שהפעיל את "החמ"ל" שלנו...

אתה מתייחס לפיגוע בקו 25. מעניין לציין ש"רימוני היד" שהכינו המחבלים היו עשויים מכוסות זכוכית מלאות בראשי גפרורים (בכוסות בכל אופן - אשמח אם מישהו ירחיב או יתקן).

אני זוכר רק את שמה הפרטי של ההרוגה שנחטפה - שמה היה ג'נט (קדוש?) והיא גרה במוסררה.

המכונית עצמה בה נסעו היתה מכונית שהשתלטו עליה בזירה ויצאו איתה לנסיעה לכיוון מחסום בית לחם (מחסום 300).

המכונית ניסתה לפרוץ את המחסום וכתוצאה מהירי לעברה עלתה באש ואז התחילה להתפוצץ כתוצאה מהתלקחות מטעני הצינור שבמכונית.

צלם "טרי" שהפעלנו אז, יצא על קטנוע, יצא מכיוון גילה לכיוון האירוע ובדיוק בצומת עם דרך חברון חתכה אותו מכונית לכיוון בית לחם וכמעט העיפה אותו מהכביש. הבחור התעצבן. הרים את הקטנוע והתכוון לנסוע אחרי המכונית כדי להחליף מילה עם הנהג, ואז פתאום הוא רואה שיורים עליה והיא מתפוצצת.
צלמנו היה כל כך מבוהל, שהוא שלף מצלמה וצילם סרט שלם של המכונית הבוערת כשהפוקוס הוא... על העץ שמאחורי המכונית... בכל זאת צילומים בלעדיים....

לגבי האירוע השני במדרחוב, אני חושב שאתה טועה בתאריך. הפיגוע במדרחוב נחלת שבעה לא היה במקביל לשבוע של וקסמן. אבל זה היה מזמן, וקצב האירועים בתקופה ההיא לא היה מבוטל, ויכול להיות בשקט שאני הוא זה שטועה.
האירוע בנחלת שבעה היה מלווה בלא מעט בלגאן, כולם ירו על כולם ומי שחיסל את המחבל (ובעצם חשבו שיש שלושה) היו אכן שוטרי יס"מ (אני לא חושב שאלה היו אנשי ימ"ס) שהתאמנו במכון כושר ברחוב מקביל (לא במגרש הרוסים).

האירוע היה מופרע לחלוטין עם דיווחים על רכב פיאט שנמלט לכיוון בית לחם דרך צומת פת, ובדרך עוד דיווח על אירוע ירי בקטמון (על הציר)... בלגאן!

בסוף התברר שהמחבל נורה בשטח והרכב הנימלט, ניתפס ליד מנזר הכרמיזאן ובתוכו שלושה נזירים מבוהלים. האירוע בקטמון היה אירוע בו רצח שוטר את אישתו, ואני זוכר איך הקמתי חמ"ל מאולתר על המרפסת של הבית (אז - בקרית יובל) עם שלושה סורקי תדרים ומוטורולה אומללה שמשדרת מתוך המטען אחרי יום רב אירועים..... ולא פיספסנו כלום! (אפילו היינו היחידים שצילמו בקטמון)...

בשנת 1995, אחרי השריפה הגדולה בשורש פרשתי מצילום עיתונות.... ומתחיל לחיות חיים רגועים יותר.

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 21-07-2005 בשעה 08:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-07-2005, 09:32
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לגבי קו 25....."

את הארוע בגבעה הצרפתית אני לא זוכר, הייתי כבר חייל.
את האורע בנחלת שבעה קצת הדחקתי. ישבנו "בבית התה" כשהתחיל הירי בחוץ. מישהו צעק לעלות למעלה, עלינו באיזה מדרגות תלולות, הייתי בין האחרונים שטיפסו למעלה ונדמה לי שגם הצלחתי לראות מישהו יורה פנימה. היה עלי אקדח משטרתי (שהחזקתי כמתנדב), ברטה 0.22 שלא השתמשתי בו. ככל הזכור לי היו שני מחבלים, אחד חוסל ע"י שוטרים על אופנוע ואחד על ידי שוטר מג"ב בחופשה. אכן היה רימון (שוקולד?) שלא התפוצץ זרוק על הרצפה והוא עיקב את פינוי המקום במשך שעות.

ישן 21-07-2005, 09:36
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
עוד כמה פרטים על הפיגוע בנחלת שבעה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "את הארוע בגבעה הצרפתית אני לא..."

הפיגוע אירע ב-24.12.93 והתכנון שלו מיוחס למוחמד דף.

אירוע נחשון וקסמן היה בין ה-9 ל-14 באוקטובר 1994.

אני חושב שיוסיפון צודק לגבי שני מחבלים וחושש שלבני טועה לגבי השלישי.

כאמור היה בלגאן גדול. המחבלים נהרגו כבר במכת האש הראשונה, ומאז התחיל ברדק רציני שכלל ירי על צלליות, חיפוש אחר מחבל שנראה רץ על הגגות ומחבל שלישי שברח במכונית.

האירוע היה מסוג האירועים בהם מתברר שנשק בידי תושבים עשוי להיות בעייה הרבה יותר גדולה מפתרון...

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 21-07-2005 בשעה 09:41.
ישן 21-07-2005, 09:42
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "עוד כמה פרטים על הפיגוע בנחלת שבעה"

הערפל בראש לי מתחיל להתבהר,
מחבל אחד נהרג באיזור המסעדה האיטלקית, פחות או יותר במקום בו הם התחילו בירי.
מחבל שני נהרג ע"י השוטרים על האופנוע קרוב יותר לכיכר החתולות.

לבני, הזכרת לי שהיו יותר רימונים, נדמה לי שאפילו יותר מארבעה (בראש עולה לי המספר 11?). אבל הרימון עליו דיברתי פשוט היה מונח במרכז הרחוב.

ישן 22-07-2005, 00:56
צלמית המשתמש של האור מציון
  האור מציון האור מציון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.04
וואווו אני בשוק .....
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "כמה תיקונים"

אני לא מאמין,

אולי זה יישמע לכם מצוץ מן האצבע, אבל בפיגוע הזה שציינתם שבו נרצחה ג'נט קדוש הי"ד במחסום בכניסה לבית לחם, אני הייתי שם ממש ברגעים שזה קרה.
אז בזמנו הייתי ילד בגיל 11 שלומד בבית ספר בשכונת גילה, וכל יום הייתי נוסע מהעיר ביתר לכיוון הבית ספר עם ליווי צבאי של שתי ג'יפים. אז לא היה עדיין את כביש המנהרות וממילא היינו נוסעים דרך הישוב הערבי אל חדר, דאיש'ה, בית לחם ואז ירושלים. באותו יום משום מה הליווי הצבאי לא הגיע ואנחנו יצאנו לדרך בלעדיו, כשהגענו למחסום בסביבות השעה 8:00 בבוקר הוא היה כמעט ריק, מחזה שלא רואים כל יום וזאת בשל כך שבדר"כ בשעות כאלה המחסום מלא באנשים שיוצאים לעבודה. בכל מקרה נכנסו למחסום והשתלבנו בנתיב השלישי שצמוד ביותר לנתיב הרביעי שמהווה כנתיב נגדי לנכנסים מכוון ירושלים לבית לחם.
הכל היה טוב ויפה עד שלמסלול הנגדי נכנס רכב מסוג רנו 5, אחד החיילים סימן לו לעצור, אבל הרכב המשיך בנסיעה יחסית מהירה, אחד מהחיילים רץ וקפץ מעל גדרות הפלסטיק שהיו מונחות במקום בין נתיב לנתיב עד שהוא הגיע לנתיב הרביעי ושם הוא פתח באש לכיוון החלון האחורי שהתנפץ לרסיסים כאשר הירי שלו מכוון לעבר הנהג שהיה לא פחות ולא יותר מאשר אשה יהודיה שנחטפה בייחד עם הרכב שלה, המטח הראשוני כנראה הרג אותה וממילא הרכב עצר, ממש במרחק של חצי מטר מההסעה של הבית ספר שלנו שבה היינו. פתאום נפתחה דלת הנהג וגופת הנהגת נפלה לצד הרכב כאשר איתה נופל נשק קלצ'ניקוב וכשראשה מכוסה בכאפיה.
שניות לאחר שהיא הושלכה מהרכב, ניסו המחבלים להמשיך בנסיעה אלא שאז החיילים ירו לעבר הגלגלים והרכב נעצר במקום. שניות מועטת לאחר מכן נפתחה הדלת האחורית וממנה יצא מחבל שאחז בידיו שתי רימונים, רימון אחד הושלך לעבר החיילים, והשני נחת על גג ריכבנו. הצעקה שהושמעה מפי מפקד המחסום 'רימווווווווווווון ' גרמה לכולם להשתטח על הריצפה, וגם לנו הילדים שהיינו אחוזי בהלה ופחד. לעולם לא אשכח את הרגע בו אחד מהמורים של הבית ספר שהיה איתנו על ההסעה צעק איתנו בייחד שכולנו אחריו 'שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד'. למרות שהיינו ילדים קטנים אבל ההרגשה הייתה שאנחנו עומדים לסיים את 'השליחות' שלנו בעולם הזה, קשה לי לתאר את ההרגשה הזאת כי עבר הרבה זמן מאז, אבל מצד שני קשה לשכוח את זה. עברו אותם שניות הרות גורל, והרימון לא התפוצץ, ואז חזרו מטחי הירי לעבר המחבלים, הנהג שלנו שקלט שכל רגע כאן מסכן אותנו תפס את העיניינים לידים, ויצא מהמחסום במהירות כשהחיילים מפסיקים את האש לרגע. יצאנו בנסיעה מהירה לכוון הכביש, שם עמדו מלא רכבים שבשל הירי הפסיקו בנסיעתם, הנהג שלנו נכנס לנתיב הנגדי ועצר את הרכבים שחשבו להמשיך לכוון המחסום. וסיפר להם מה קורה.
דקה קצרה לאחמ"כ התחילו לזרום ג'יפים של מג"ב ומשטרה, ואנחנו ברחנו מהאיזור. בתור ילד קטן אני זוכר שכל הילדים בהסעה בכו בהיסטריה, וכשהגענו לבית ספר וירדנו מהרכב שמתי לב שכולנו השתנו במכנסים בלי ששמנו לב, היינו מפוחדים ומבוהלים מהחזה שראינו ממש לפני דקות מספר, בבית ספר סידרו לנו חדר לשם הגיעו כל המורים שהרגיעו ונתנו לנו שתייה קרה, ואז הגיעו אלינו פסיכולגים ועובדים סוציאלים מטעם משרד החינוך בשביל להרגיע אותנו, ולנסות להחזיר לנו את מה שאיבדנו מהאירוע הזה.

בכל מקרה עברו ימים חלפו שנים, ועכשיו נשארו רק הזכרונות העמומים. מה שמצחיק היה שאחד הדברים ששיכנעו אותי לעזוב את הארץ לטובת לימודים בחו"ל היה גם הקטע הזה של טרור, אבל לכל מקום שהלכתי קלטתי שבכל מדינה יש את הבעיות שלה והטרור היחודי לכל מדינה בצורה שלה.

מה שהכי מעניין שלפי התאריך העברי זה קרה ממש לפני יומיים בתאריך י"ב תמוז בשנת תשס"ג אם אני לא טועה !!!

נקווה שיהיה טוב, יותר מזה אנחנו לא צריכים כלום.

* אני מצרף כאן חלק מעיתון שבו פורסם כל הסיפור עלינו בהרחבה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 22-07-2005, 13:07
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי מיסטר ביג שמתחילה ב "לנערה קראו מעיין"

כתבתי על כך בעבר.
בזמנו ניהלתי חנות במדרחוב ירושלים.
ב2001 עברתי דירה אל מחוץ לירושלים וכמובן הפסקתי לנהל את אותה החנות.
במקום עבדתי כסוכן נוסע של יבואן מסויים ובשליחותו נסעתי עם מוצרים וקטלוגים לכל הארץ.
באותו יום הייתי במאה שערים והאזור (שטראוס וכיכר השבת) וכיוון שכבר הייתה לי חניה טובה ללא תשלום החלטתי לקפוץ לחנות הישנה שלי. עברתי בבאזר שטראוס וקניתי בגדים וצעצעים לילדים, פניתי שמאלה לרחוב הנביאים וחתכתי לתוך החניון בסימטה שלפני רחוב הרב קוק (עוד לפני 'בית הרב').
כשניכנסתי לחניון שמעתי יריות מכיוון רחוב יפו (הרעש עבר מעל לבית העמודים ונשמע לי גבוה לכן) חשבתי שאלו זיקוקים או נפצים ולא התרגשתי מהן, רציתי לרדת את הטרסה שבחניון ולפנות שמאלה כשמתוך המעבר בבית העמודים הגיח מישהו שירה צרורות קצרים מאד בנשק (מהקטע הזה מאד קשה לי עם הפרטים, אך נדמה לי שזה היה M16 ארוך ושהוא חבש כובע מצחיה וז'קט עור), מיד כשראיתי אותו השתטחתי מאחורי ג'יפ (שכנראה כבר הסתיר אותי), היה יום גשום ובטעות נשכבתי בשלולית שהרטיבה אותי היטב.
על לידי הריצפה לידי שכב זקן שאמר לי "תירה בו, תהרוג אותו". בהתחלה לא הבנתי על מה הוא מדבר, שכחתי שהאקדח שלי עלי. באותה התקופה האקדח נשאר בבית רוב הזמן, רק באותו בוקר הבוס שלי הציע שאסע חמוש היות והייתי צריך להגיע גם לקניון מעלה אדומים לפרוק סחורה בחנות הפרחים וגם לעופרה לקחת הזמנה. הוצאתי את האקדח לעליתי מעל לג'יפ, הצצתי וראיתי שהמחבל הספיק להתקדם כמה צעדים ושהוא יורה לכיוון רחוב הרב קוק (שהיה די מוסתר לי), כנראה שלא ראה אותנו.
מאד התרגשתי, הזקן ששכב על הריצפה התחיל ליילל ולהגיד "תירה בו הוא יהרוג את כולנו, למה אתה לא יורה", הוא הוסיף להתרגשות שלי. הסתכלתי שיש מאחורי המחבל חומת מפגע, שאני לא אפגע באף אחד אחר ויריתי, כנראה שלושה כדורים שלא פגעו בו.
תוך כדי שירדתי למטה הופיע מהמעבר שדרכו בא המחבל שוטר לבוש אזרחית אבל עם כובע זיהוי. דיברתי אל עצמי בקול "הוא לא יורה עליך, הוא לא ראה אותך, זאת רק מטרת דמות. אתה מוגן, המנוע והגלגל של הרכב מגינים עליך. תנשום. סחטה, חידוש קשר, תרגע, תשיג מקבץ וכו'".
עליתי שוב מעל מכסה המנוע. ראיתי את השוטר יורה על המחבל ופוגע בו, אך המחבל המשיך לירות, הוא עשה מן תנועה משונה, איזו עווית בגב וחזר לירי, אולי ניסה להיבתובב אל השוטר. יריתי שני כדורים שנראה לי שפגעו בו. גם השוטר ירה. המחבל נפל אל הרצפה (ליד קיוסק,?, עם דלת כחולה,?). השוטר התקרב אליו תוך שהוא מכוון אלי את אקדחו, צעקתי "יהודי! יהודי!" והרמתי ידיים.
השוטר עזב אותי וניגש אל הגופה, בעט בו ובעטט בנשק שלו.
הגיע, מרחוב הרב קוק, שוטר אופנוען (כנראה, לפי המעיל) חמוש בM16 הוא ישר כיוון אלי את הנשק. הבנתי שזה לא מקום טוב להישאר בו, נצרתי והכנסתי את האקדח לנרתיק (אני יודע שהייתי אמור לפרוק אבל פחדתי שמישהו ירה בי אם ישמעו שיקשוק.
עוד שוטרים זרמו למקום, אחדשאל אותי אם יריתי, עניתי שכן והוא ביקש שאשאר כדי שיגבו ממני עדות.ברחוב יפו המשיכו יריות. פלוגת (?) מג"ב ירדה ברחוב הרב קוק, אחד הקצינים צעק עלי לעוף משם. לא היה דבר שיותר מזה רציתי בעולם. הלכתי לאוטו (פחדתי לרוץ), נכנסתי והתחלתי לנסוע (עברתי באין כניסה כי היו פקקים ויצאתי לכביש 1 (הפנימי, לא י-ם ת"א).
התקשרתי לאישתי, ביקשתי שלא תדאג אם תשמע ברדיו שהיה פיגוע "הייתי חלק מהארוע, אבל הכל בסדר" היא שאלה מה קרה ואמרתי שנראה לי שיריתי על המחבל. בכלל לא הייתי בטוח שיריתי, הוצאתי את האקדח מנרתיק, פרקתי אותו וספרתי כדורים במחסנית. רק בגלל שהיו חסרים חמישה כדורים ידעתי בוודאות שיריתי.
כנראה שמישהו במקום הספיק קצת לתחקר אותי כי פנו אלי עיתונאים שביקשו לדעת ממני מה קרה ואם יריתי (התקשרו אלי הביתה וביקשו את הסללולרי) לא הייתי מרואיים יעיל כי לא הצלחתי להיזכר בפרטים. גם מה שאני כותב עכשיו זה רק בגלל עשרות (!) ניסיונות לשחזר את מה שהיה.

אני מניח שיש פה מי שמעוניין לדעת מה יריתי, אז התשובה היא שיריתי כדור ראשון רגיל (כנראה מתצורת תעש) וארבעה כדורי הידרה שוק. האקדח יריחו בייבי (941FS) והטווח כ15 מ'. המטווח האחרון שעשיתי לפני הארוע היה בערך חודש קודם ויום אח"כ הלכתי לבצע עוד מטווח.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:53

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר