לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-06-2006, 03:52
  lod lod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.06
מאמר: גיבוש שייטת אפריל 2006

שלום אני חדש בפורום ואני רוצה לתרום לו, יש לי מוזה אז אני יכתוב על הגיבוש שייטת שעשיתי ב2/4/06.

השעה 10 בבוקר נפגשים כולם בתחתנת הרכבת בחיפה אני לא זוכר את שמה לא משנה. מחכים כמה זמן ואז עולים לאוטובוסים שיעשו את דרכם לעתלית הבית החדש שלכם למשך ה4 הימים הקרובים.
מגיעים למאהל נרשמים ושמים תתיקים באוהלים ועם המזל שלנו התחיל גם גשם שהרטיב הכל עוד לפני שהתחיל הגיבוש/: שלב ראשון מתחיילים אפוד תד"ל שני סטים של מדים ממימות מעיל וחותמים על נשק. אחרי כל הפרוצדרוה מתחלקים לקבוצות ופוגשים את המדריכים כעבור שעה בערך מתחיל הקטע הפיזי.
היום הראשון: ממלאים שקים שוקלים בדיוק ומתחילים ללכת לכיוון רצועת החוף שתקללו אותו כל הרבה במהלך הגיבוש, אני כבר בטוח מה הולך להיות מתחילים במסע יחסית קצר אבל מאד מהיר, אבל הלוואי שזה היה המצב המדריכים יודעים שאנחנו קוראים את המאמרים באינטרנט כמו שאני כותב עכשיו ושינו קצת את הסדר. התרגיל הראשון של הגיבוש תיזוזים כל מי שהיה ביום סיירות יודע מה הפרוצדורה סדר הגעה וכל הדרק הזה. אבל בגיבוש שייטת זה לא בגבעלות נחמוד תאור מצב של 24 איש שנלחמים להגיע למצוף שמוצב כ30 מטר בתוך המים עם עומק עד הברכיים לא כיף. ככה בערך שעתיים אני מעריך( חוץ מחניך תורן לאף אחד לא היה שעון). אחרי התיזוזים האלה אנשים עייפים אבל אין רגע מנוחה תדלים עליכם ומתחיל המסע הראשון. המסע כולו על החוף הרך יש 4 מדריכים אחד תמיד יהיה בצד של הים ומחכה רק שתגיע לחול הרך כדי שהוא יבעט אותך חזרה. המדריכים רושמים הכל ויש דגש חשוב מאד על סחיבת אלנוקה! המסע עצמו הוא מהיר מתי שהמדריך הולך אתה רץ מתי שהוא רץ שזה יקרה הרבה אתה רץ ספירנט בגלל המשקל שאתה סוחב.
מהר מאד רואים מי בא לראות מה קורה ומה זה גיבוש ומי רציני אחרי המסע נשארו 19.
אחרי המסע יש ארוחה, הארוחה זה הזמן החופשי היחיד שלך לא יקרה מצב שבוא אתה יכול לשבת בחוסר מעש מרגע שסיימת את ההארוחה מתחילים המצבי שתיים רובה בתשעים מעלות פירוקי נשק וכו בסביבות השעה 11-12 הולכים לישון.

יום שני:
היום שני מתחיל בהשקמה ב בערך ב4 בבוקר בצעקות מגאפון גיבוש ש13 5 דקות להתארגן למסע בח מחוץ לאוהל. (כל הזמן המדריכים ימנו חניך תורן ותמיד תתנדבו לא משנה מה יגידו! התפקיד של החניך התורן הוא להעמיד את כולם בזמנים מי שלא עומד בזמן לא הוא יסבול אלא שאר הקבוצה במצבי 2 ועינויים אחרים שהמדריכים יחשבו עליהם...).
בלי יותר דיבורים מתחילים לרוץ לכיוון רצועת החוף. המסע הזה בעיני הוא הקשה ביותר הוא ארוך מאד ומהיר מאד, אחרי הרבה סיבובים של הלוך חזור מחברים קבוצות כי הרבה ילדים הופרשו פרשו( מתגבש שקיבל מספר מסוים של הערות מופרש מהמסע ומועלה על גיפ. מותר מתגבש לא לסיים תרגיל אחד שמוריד משמעותית את סיכוייו להתקבל, שני תרגילים הוא מחוץ לגיבוש) ופותחים אלונוקות עם 7 תדלים עליהם ומתחילים עוד כמה סיבובים. אחרי כמה ריצות כאלה מתחילים לרוץ לכיוןן המאהל אתה רואה את האור בקצה המנהרה אבל המדריכים עוקפים את המאהל וממשיכים לרוץ זה בעצם סופו של המסע והם רצים בערך 100 מטר כדי לשבור אנשים.
אחרי המסע אוכלים ואז מתחילים להיבחן על פירוק מאג וM16 שלמדתם ביום הראשון. אחרי זה יש מבחנים של קריאת מפה.
בערך בשעות הצהריים הולכים אל הים למבדקי המים. המבדקי מים כוללים שהייה עם מסכה מושחקת ושרונקל כמה עשרות דקות, שחייה למצוף עם מסכה שחורה עם כמה שפחות הצצות ובסופו של תחרות שחייה. המים של אפריל לא סימפטמיים אבל אנחנו נבחנים לשייטת!
אחרי המדקי המים מתחילים התיזוזים כמו של היום הראשון אבל הרבה יותר קשים והרבה פחות אנשים משהו בסביבות ה10. התיזוזים כוללים ספירנטים של הקפת מצוף בתוך המים משלובי זחילות בסדרי הגעה אלונקה סוציומטרית כל התרגילים המוכרים. כל הסיפור הזה מתמשך כמה שעות ואז עוברים לתרגילים קבוצתיים כמו להעביר אלונקה מתחת לסדרה של חבלים עם האלנוקה נוגעת בחבלים כל הקבוצה נעשנת. אחרי שחוזרים למאהל מתחילים תחרויות של מצב 2 החזקת רובה ב90 מעלות שמזיינים לך את הכתפיים, יש גם מבחני פירוק נשק. התרגיל האחרון הוא שנותנים תרחיש והקבוצה צריכה למצוא פתרון, המדריכים הוסיפו קצת אשקן לסיפור, כל התרגיל הוא במצב 2 ומי שרוצה להציע הצעה ולדבר צריך לעשות שכיבות שמיכה.

יום שלישי: היום מתחיל באותו טקס השקמה של היום השני כולם יודעים שזה המסע ה16 במהלך המצסע המדריכים כל הזמן מנסים לשבור אותך פסיכולוגית. מהר מאד נשארנו 6 אנשים כמעט על כל מתגבש מדריך. זה מסע קשה מאד לא פחות איטי מהקודמים אבל צריך לחשוב שזה המסע האחרון וצריך לתת הכל ולא לוותר! אחרי המסע הזה נגמר הקטע הפיזי הקשה בגיבוש. יש מבדקים בבריכה של הבסיס עם שרונקל הרכבת מאג צלילה למרחק. בשלב הזה כבר לא הייתי כי נפצעתי במסע והופרשתי עקב הפציעה ויש לי גיבוש חוזר בספטמבר ואנ כותב על הקטע הזה מחבר. אחרי המבדקי בריכה יש תיזוזים קצרים ואז שיחה עם המפקדים שבא נשבר הדיסטנס. אחת השאלות שחבר שלי שאל את המפקד היא עם זה נכון ששייטת באמת לא אוהבים את מטכל, המפקד ענה לא! לי אין בעיה עם גובניקים סתם הצחיק אותי אז כתבתי את זה.

יום רביעי: קמים אחרי שיושנים כמו שצריך נגמר הגיבוש יש תוצאות של מי שעלה לוועדות ומי לא עבר.

הציוד שכדי להביא:
ציוד שיפצורים איזולרבנד סכין חוטים .
להביא בנגי ומשחה נגד שפשפות!!!!
גם מאד נחמד זה עם יש שתי זוגות נעליים.
הכי חשוב זה הרבה זוגות גרביים תחתונים וחולצות!

הגיבוש הוא באמת קשה ונכון שזה קילשאה אבל מי שבאמת רוצה להגיע לשייטת יסיים ויעבור זה הכל בראש לא חייבים להיות שחיינים ורצי מרתון. מקווה שעזרתי כל המתגבשים לעתיד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-06-2006, 20:02
  lod lod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Kochini שמתחילה ב "בהצלחה אחי בגיבוש..."

לאלה ששאלו הייתי חוליה 4... וכן הגיבוש באמת היה קשה גם כי היה לי מדריכים שאהבו לשלוף תרגילים מהמותן כמו שכיבות סמיכה עם התדל עליך או בזחילות מתגלגלים אחד על השני וגם המים היו ממש קרים בתחילת אפריל...

המלצה שלי זה לחזק את השרירים במכון כושר, אני מתאמן מספטמבר והגעתי בכושר טוב.. אחרי היום השני השרירים כבר היו תפוסים כי הם לא היו מורגלים לאינטנסוויות של הגיבוש.. תעבוד על רגליים וגב שיהיה לך קל עם המשקל.
בקשר לסיבולת לב ראה באמת שאתה לא חייב להיות משהו מיוחד כי במסעות הדופק הוא לא בשיא הקטע זה השביזות השרירים היבלות שכל צעד זה מאבק ואתה שוקע בחול.. בשביל להתכונן אני חושב שכדי לרוץ בים רק בחול הרך ולשפר זמנים לעשות עליות לכדי לשפר שרירים כנל מכון כושר.
ישן 18-06-2006, 17:01
צלמית המשתמש של *Kuizo*
  *Kuizo* *Kuizo* אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.01.06
שלח הודעה דרך ICQ אל *Kuizo*
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Poisoned שמתחילה ב "מה העצה הכי טובה מבחינת שיפור כושר שאתה ממליץ להתכונן אליו לגיבוש?"

ברור שסיבולת חזקה ושרירים חזקים יעזרו, כל דבר טוב יעזור לך
אבל זה לא הכל...זה גיבוש קשה אין מה לעשות, וגם אם יהיו לך שרירים של רוברטו קרלוס וסיבולת של רץ מרתון אולימפי יהיה לך קשה מאוד...אז הדבר הכי חשוב שם זה לא לוותר, לא להישבר. עכשיו זה קל להגיד את זה אבל שם באמצע המסעות יהיה קשה להגיד את זה וזאת החוכמה...בקיצור, אין הרבה מה לעשות עכשיו לפני הגיבוש חוץ מלהתאמן חזק(אבל לא יותר מדי) ולהכניס לעצמך חזק לראש שזה מה שאתה רוצה ולקוות לטוב...בהצלחה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.geocities.com/simpsonsrme/el_barto.gif]

ישן 18-06-2006, 20:19
  יוגב מהצפון יוגב מהצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.04
כן אלונקה סגורה זה פק"ל קבוצתי מי שיכול סוחב אותה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Poisoned שמתחילה ב "בזמן הריצה האלונקה היא פק''ל קבוצתי?"

במסעות יש קטעים בכל מיני קצבים.קשה לחלק את זה בנוסחא מסויימת פשוט המדריך עושה מה שבא לו ושהריצה זורמת לו יותר הוא רץ יותר מהר חח
מחלקים את זה לקבוצות פשוט מאוד, לי היו ארבעה מדריכים.
אחד היה המלאך הטוב שבמסע אמר לי "יאללה צמצם אתה יכול"
אחד המלאך הרע שפשוט בכל הזדמנות דחף את הרוע שלו,אבל אני יודע שהוא איש טוב
אחד נייטרלי כזה עם סיגריה ופחית קולה מגיע לתיזוזים אבל עם כיוון לרע שצחק עליי בזחילות
ואחד צעיר חיה ממש שכל שניה דחף לנו עוד ועוד פרסים(שכיבות שמיכה) ותרגילי בטן שרק ישמור האל
הטראומה מהצעיר היתה שעל תחילת הגיבוש כולם בשוק תדלים עלינו ישר שכיבות שמיכה על האגרופים בחצץ שם,אויייי בכלל לא נעים....
בעיקרון סוגי המדריך השני והאחרון הכי מסוכנים חחח ומהןם הכי כדאי להתרחק
ואחרי כל זה
תהנה אחי =)
ישן 18-06-2006, 21:26
  shahar.ellert shahar.ellert אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.06
תאמין לי, שאם תרצה...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "אם הכל בראש, למה אנשים..."

התיאוריות שלך יחזיקו יפה מאוד מעמד.
אני ביום סיירות בכלל לא חשבתי מנטלית- הייתי בטוח בזה שאני בכושר, ויהיה בסדר.
איך שעלינו לדיונה, הסתבר שהכושר לא מספיק- והשוק שחטפתי מהספרינטים ומהאלונקה
(שלא הכרתי מעולם...עבדתי בעיקר על חיזוק שרירים וריצות ארוכות) עבר לי רק אחרי שעה.
ומתוך ה-3-4 שעות שאתה על הדיונה... השעה שאתה בשוק מאוד משמעותית.
לעומת זאת, לפני הגיבוש עבדתי על עצמי ש"הכל בראש", והחדירו לי קצת רעל...והכל היה בסדר,
קשה- אבל עוברים את זה.
ל-כ-ן- חשוב לעבוד חזק מאוד על הצד המנטלי שבך (כולל כל הקלישאות למיניהן...) אבל כדאי
גם להיות מוכן פיזית לדרישות הספציפיות ביום סיירות ובגיבושים.
ישן 19-06-2006, 21:10
  lod lod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי lod שמתחילה ב "מאמר: גיבוש שייטת אפריל 2006"

לזה שאמר שהמטרה של המדריכים להפריש זה ממש ממש שטויות ההפך הם פשוט רוצים לראות מי הכי מתאים, המדריכים מעמידים את המתגבשים בכל מיני סיטוצאיות שונות ורוצים לראות איך הם מגיבים.
יש כאלה שרואים ששייטת לא מתאים להם אז הם פורשים על התחלה זה לא הופך אותם לפחות טובים הם פשוט לא מתאימים. המדריך שלי בקבוצת כושר קרבי הוא היה שייט והוא מעביר גיבושים הוא אומר לי שהוא מחפש קודם כל בן אדם טוב שיהיה אמין לא שבוז לא מקלל. הוא אמר לי שיש כאלה שגם מחפשים את האנשים הכי דומים להם כמו שהם היו לפני הגיוס.

עריכה: ראיתי שיש כאלו ששאלו בקשר לקצב מסעות.. הקצב הוא תמיד ריצה גם שהמדיך הולך המשקל מכביד עליך ואתה שוקע בחול הרך שהמדריך רץ אתה נותן כל מה שיש לך להיצמד אליו מי שלא מצליח אחרי 2 3 אזהרות מופרש. האלנוקות זה פק"ל קבוצתי יש שניים לכל חוליה וממש ממש חשוב לסחוב כמה שיותר הם כל הזמן רושמים מי סוחב ומי לא עם מבקשים ממך עזרה ישר תעזור.

נערך לאחרונה ע"י lod בתאריך 19-06-2006 בשעה 21:12.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:33

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר