לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-06-2006, 11:20
  X-Site X-Site אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.06
שלום, שאלה שמציקה לי

אני דתי שומר מצוות. והשאלה שלי היא כזאת: יש מלא איסורים שהם מחמת "מראית עין" למשל הקטע הזה שאומרים שכשרואים יהודי חובש כיפה שהולך ברחוב ומקלל, יורק , אוכל גבינה עם דג ( הבנתי שהאיסור לספרדים על אכילת דגים ומוצרי חלב נובע מהבעיה של המראית עין שלא יראו אחרים את הדתי אוכל את זה ויחשבו שהוא אוכל בשר עם חלב ואז יהיה מה שנקרא "חילול השם" ) , דיבור עם בנות אפילו ועוד מלא דברים אסורים והכל כדי שלא יהיה חילול ה'.
הכל טוב ויפה, אבל עם כל הכבוד נגיד ואני מקלל פה ושם ובא לי לעשות דברים כאלה ואחרים למה אני צריך שהכל בגלל הכיפה אנשים יסתכלו עליי בצורה כזו או אחרת או שאני אצתרך לשנות את התנהגותי בגלל דברים שאנשים אחרים עלולים לחשוב על הדת. אני ממש לא מרגיש את עצמי כאחד שמייצג את הדת או משהו אז שגם לא יסתכלו עליי כאחד כזה. אני אמנם עושה את מצוות השם, אבל ממש לא מהווה "בן אדם למופת" ויש מלא דתיים ככה.

והייתי רוצה לשאול אותכם אולי הפתרון הוא להיות דתי אבל בלי כיפה ? לדעתי ממש לא תהיה בעיה של הלברך על אוכל בחוץ כי מלא חברים שלי גם מברכים למרות שהם לא דתיים ושמים סתם דברים על הראש פה ושם כדי לברך ככה אפשר לעשות. וככה אני גם לא יצתרך לשנות את עצמי....
חזרה לפורום
ישן 18-06-2006, 11:51
צלמית המשתמש של ``DarkLight``
  ``DarkLight`` ``DarkLight`` אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.04
שלח הודעה דרך ICQ אל ``DarkLight`` שלח הודעה דרך MSN אל ``DarkLight``
הבעיה היא במנטליות של אלו שלא חובשים כיפה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי X-Site שמתחילה ב "שלום, שאלה שמציקה לי"

אני מתחזק ושומר תורה ומצווה כמעין המתגבר למרות שהגעתי מבית שלא היה חזק בתחום הזה, אך עדיין לא הגעתי לשלב של חבישת כיפה אע"פ שאני מרגיש שאני מוכן לשלב הזה ורוצה לעבוד את השם יותר.
האמת שיתכן שגורמים חיצוניים משפיעים עלי והם המנטליות של אחינו החילוניים, למרות שכולם בסביבתי יודעים שאני מקיים מצוות, אך כאשר החילונים (בעיקר העולים מחבר העמים שחונכו על מנטליות של אנטי-דת לצערי) רואים אדם חבוש כיפה נמלאים סטיגמות, לצערי אותם אנשים מקטרגים על האחרים.
אין מה לעשות, סטיגמות תמיד יהיו ויהיו גם אנשים שלא מתנהגים למופת, אולי זה מה שמפריע לי אישית, ודבר זה מצער אותי עד מאוד, אך השינוי צריך לבוא ממך-תראה שיש אנשים ויש אנשים. גם אני נתקל הרבה פעמים באנשים כאלו וחושב לעצמי שאפילו אני, שעוד לא מהלך עם כיפה, טוב יותר מהם, אך עליך להפריד באופן ברור בן יחסיך עם המקום לבין היחסים של אותם אנשים עם המקום, על חטאיהם הם יענשו, ובל לך להרגיש רע בגלל שם "מיצגים" דבר מה.

חזרה לפורום
ישן 19-06-2006, 13:16
  EdgeCrusher EdgeCrusher אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.03
תשובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי X-Site שמתחילה ב "שלום, שאלה שמציקה לי"

אם אתה לא מבין למה חילול השם זה גרוע, אז זאת הבעיה הראשונה.
שחילונים בימיוחד, שרואים דתי מקלל יורק למשל, חושב "הנה מה אומרים הדתיים אלו, בידיוק חיות כמונו, ככה רשום להם בתורה בלה בלה" - וזה מרחיקים יהודים מבורא עולם.
כמו החילול השם העצום שעשה יגאל עמיר..
השם נשבע, שעל זה אין כפרה.. "חי השם אם יכופר לכם",
אין כפרה לא נמחק תקלוט, זה העבירה אם לא הכי גרועה,
יהודי שככה היה לו היהורי תשובה, ופתאום רואה דתי עושה ככה וככה, הכל יורד לו
זה יהיה על הראש של אותו דתי, שהוא ובניו וכל זרעו יכלו להיות שומרי תורה ומצוות, זה לא מצחיק !
קודם כל תדע שבזה שאתה חובש כיפה גם אם תרצה או לא אתה נציג של השם והתורה,
לאנשים ברחוב לא אכפת מה הרקע שלך וממה זה נובע ובאיזה תהליך תנמצא.
תדע שהסיבות שעליהם את מדבר, זה גם איסורים שהתורה אוסרת (לירוק לקלל ועוד') תעבוד על המידות שלך לאט לאט,
לבנתיים אל תלך בלי כיפה, כי אז אתה תעבור על מצוות דרבנן כל רגע.
לך עם כובע רגיל של חילונים,
בהצלחה
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:06

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר