לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-06-2006, 19:29
  gilke gilke אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
קאסמים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "הקסאם נדבק בתסמונת הקטיושה"

אני יכול לכתוב בקוים כלליים את העיקר, אם תרצה אוכל מחר להביא את הנתונים ה"מדוייקים". המרכאות הן מכיוון שהנתונים משתנים לפי איכות החנ"מ וההודפים מרקטה לרקטה, ומעצם היותן מאולתרות אז אין "סידרה" אחת הדומה לאחרת. היו ניסויים של הפח"ע לייצר מגוון רקטות במהלך הלימוד שלהם עד שהגיעו לתוצאות האחרונות, אך ממגוון הרקטות שהם ייצרו ניתן להבחין בשלוש קבוצות עיקריות (המרעומים רובם ככולם עובדים על אותו עיקרון של נוקר סטטי עם פיקה של נק"ל המתמידה לעבר הנוקר בעת הפגיעה. ישנם גם מרעומי בסיס בחלק מהרקטות).

90 מ"מ / כ- 1.5 ק"ג חנ"מ / טווח של כ- 3 ק"מ.

100 מ"מ / כ- 5 ק"ג חנ"מ / טווח של כ- 9 ק"מ.

110 מ"מ / כ- 5 ק"ג חנ"מ / טווח של כ- 9 ק"מ.

אלו הנפוצות, אך נתגלו סוגים רבים ושונים. ישנה גם רקטה חדשה שקרויה "אל - קודס", אך אין לגביה שום הפתעה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-06-2006, 14:08
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "המקרה זכור היטב."

לפלגים השונים יש רקטות שונות, היה פה ניסיון להסביר ולמיין את הרקטות ע"י גולש ערבי שכתב כאן (נסיך מצרים). אבל הוא קצת הסתבך היות שגם בתוך האירגונים השונים לכל רקטקה יש כמה גרסאות ולפעמים מספיק שיוצרים אותה במחרטה אחרת והיא כבר משתנה.
נדמה לי שלפני כשבועיים היה פה כבר מישהו ששאל שאלה דומה.

ישן 19-06-2006, 14:21
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי פקפק שמתחילה ב "שיוך אירגוני"

לא רק החמאס והג'יהאד יורים ומייצרים רקטות. גם לגדודי חללי אל אקצה ולוועדותההתנגדות ואפילו ל(לפחות אחת מה)חזיתות יש רקטות משלהן.
מה שכן כבר היו פעמים, במהלך ההודנה/תהדיה שהגא"פ ירה רקטות מתוצרת החמאס (החמאס היה מחוייב להסכם והגא"פ לא).

לבני באמת צודק! שנים שלא כתבת פה? אתה עוד איתנו?

ישן 19-06-2006, 14:32
צלמית המשתמש של itai25.
  itai25. itai25. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
כתבה יצרן רקטות פלסטיני: אני חש כמו בגן עדן
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "עד כמה ניתן לקטלג?"

אבו עבידה, סטודנט לשעבר בן 28 הוא אחד מצוות של 14 אנשים העובדים מסביב לשעון בכדי לייצר רקטות ברצועת עזה. בראיון נדיר לעיתון ערבי הוא מתוודה: "כשאני יוצר את הרקטות אני מרגיש כמו בגן עדן". לפי אבו עבידה, חלק מהצוות עוסק בייצור התרמילים בעוד חלק אחר עוסק בהכנת חומרי הנפץ. "אנחנו מייצרים את חומרי הנפץ באמצעות דשנים שאנו גונבים מהחקלאים", הוא גילה.

אבו עבידה הוא חבר ב"ועדות ההתנגדות העממיות" שמנהיגן, אבו סמהדנה חוסל באחרונה בידי ישראל.

אבו עבידה הוסיף כי בתחילת האינתיפדה הוא וחבריו היו עסוקים בייצור פצצות מרגמה בעיקר מצינורות מים. הייצור הסתייע במומחיות שנרכשה אצל חלק מהפעילים בלבנון. פעילים אלה חזרו לרצועת עזה לאחר חתימת הסכמי אוסלו, כך סיפר אבו עביידה.

הייצור של הרקטות החל בשנת 2002, כשמומחה החמאס עדנאן אלע'ול חזר מחו"ל והחל לייצר את רקטות ה"קסאם". אלע'ול חוסל בידי ישראל לפני שנתיים.

מאז התפתח ייצור הרקטות שמכילות כיום ששה קילוגרם חומרי נפץ ויכולות להגיע לטווח של 12 קילומטרים. "בקרוב נוכל לייצר רקטה בעלת טווח גדול יותר", אבו עבידה מתרברב.
יצוין כי בשבוע הראשון של חודש יוני בלבד שוגרו לישראל מהרצועה למעלה מ-130 רקטות.

מקור

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://arabinsider.com/sites/arabinsider/_media/mediabank/393_mb_file_4322c.jpg]

ישן 19-06-2006, 14:42
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "תוסיף גם שם, ושם האירגון"

הייתה פעם רשימה כזו, אני זוכר שראיתי אותה. היא סופקה ע"י דו"ץ וכללה גם את תאריך הנפילה של הרקטה (אך לא כללה את כל הקריטריונים לעיל). עד כמה שידעתי מגעת היחיד שעשה שימוש כלשהו ברשימה היה חגי הוברמן בעיתון הצופה. אצל כתבים אחרים (גם אצלי) היא סווגה כnon news ונקברה עמוק במגירות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:52

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר