לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה אשכול שאלות נפוצות ותשובות עודכן ב-30.10 בנושאי באנרים לפרש. אתם מוזמנים להכנס. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > פרש > משוב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2006, 11:02
צלמית המשתמש של מוקד
  מוקד מוקד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.04
מערכת wiki למתגייסים וסדירים

לאחרונה התחלתי לגלוש יותר ויותר בפורום של מתגייסים וסדירים והתחלתי לראות שהשאלות הן די מחזוריות(חוזרות על עצמן כל פעם לפני הצווים הראשונים ולפני המועדי גיוס בכל שנה)..
כמו כן ראיתי שהצטבר המון המון מידע מועיל בתוך הפורום אבל שאנשים פשוט לא טורחים לחפש אותו..הם פותחים סתם עוד אשכול עם אותן השאלות שכבר נשאלו..המנהלים אומרים להם לחפש ונועלים את ההאשכול(בצדק)..אבל מה שזה יוצר זה עשרות אשכולות נעולים עם שאלות שלא ענו עליהן,וברגע שגולש חדש נכנס לפורום ומחפש תשובה לשאלה שלו הוא נתקל בכמה עשרות התוצאות הראשונות באשכולות נעולים בלי מידע..ובכל מני אשכולות שהמילה שהוא חיפש רק מוזכרת בה מבלי לפרט עליה.

בסופו של דבר הוא יכול להתייאש מהחיפוש ואז מתחילים לעלות האשכולות של "מה זה X....ואם אתם שואלים..חיפשתי"...וככה בעצם המנגנון חיפוש די נהרס.

בשביל זה המנהלים שמו די הרבה עוגנים,אבל הכמות מידע שצריך לרכז לפני הגיוס היא די גדולה(וגם הכמות מידע של החלק השני שאני עומד לפרט עליו עוד מספר שורות) והכמות עוגנים שהם נדרשים לשים היא פשוט לא הגיונית ותקטין את שטח הפעילות של הפורום בחצי.

לאחרונה הייתי בכנס של האוניברסיטה הפתוחה שאליו הוזמנתי בכדי "לייעץ"(לתת לי לשמוע סטטיסטיקות במשך שעה וחצי ואז לחלוב ממני בסוף מידע) כיצד לשלב מערכות וויקי כאמצעי לימוד ואיסוף מידע יעיל דרך האינטרנט.
האוניברסיטה גם הגיעה למסקנה כי בפורומים הפנימיים שלה נאגרות עשרות שאלות חשובות בכל סימסטר..והתשובות שניתנות שם יכולות לעזור לסטודנטים אחרים,וכן ניתן לשלב את המערכת ככלי עבודה(אבל זה לא חשוב לנו כאן).

ישר אחרי הכנס ואחרי השאלות מדוע האתר וויקי שלי מצליח ואיך למה וכמה... התחלתי לדבר עם המנהל של פורום מתגייסים וסדירים לגבי הקמת מערכת וויקי שתרכז את כל המידע לגיוס שהצטבר במערכת פורומים ותקל על משתמשים לחפש מידע על שאלות שכבר נענו,וכן בעקבות האופי של מערכות וויקי,תעזור לייצר מידע אמין יותר,טוב יותר,קריא יותר(יש המון שגיאות כתיב בפורומים..גם כשאני מקליד מהר מתחלפת לה ע' עם א' וכו' מדי פעם...בוויקי תמיד יהיה מישהו שישים לב לשגיאת כתיב ויוכל לתקן אותה).

כמו כן,נור המנהל הציע גם אולי לחבר את זה עם פורום צו"ב שגם בו הצטברו כמויות מידע שניתן לכתוב מהן ספר כבר,ובעצם להקים וויקי שמתרכז בנושאי צבא בכללי ויכיל בתוכו את כל המידע שמתגייס וחייל בסדיר(או כל אדם שמתעניין בכלל) יצטרך לקראת הגיוס או במהלך השירות.

חשבתי שראוי שמכיוון שהחומר נאסף במערכת פרש,ע"י גולשי פרש, צריך שמערכת כזאת תקום על השרת של פרש(אני לא יכול להריץ אצלי את זה..אני בקושי מתמודד עם הכמות גולשים שכבר לי יש באתר..עוד 3000 ביום וכבר יתחילו לחייב אותי על חריגות ענק).

נור שלח את ההצעה אל שאר מנהלי הפורומים של צו"ב אך הוא עדיין לא קיבל תשובה,לכן אני מעלה את זה כאן בתקווה שמישהו יגיב ויאשר את הרעיון ויסכים לעזור.

אני מתחייב שאם יעלה כזה פרוייקט אני מוכן לקחת על עצמי לעזור בניהול(אם רוצים) ולעזור בפתרון בעיות טכניות בו(אני מנהל אתר וויקי כבר שנה וניתקלתי באינספור תקלות שונות..אני ועוד כמה מהשותפים שלי שכתבנו חלקים גדולים מהמערכת ובנינו תוספים יחודיים לנו שבוויקיפדיה העברית שקלו כמה וכמה פעמים להכניס אותם אליהם גם-בערך של אתרי וויקי יש תמונה של האתר שלנו כדוגמה לאתר וויקי שעשה שינויים נרחבים במערכת ועיצב אותו לטעמו).

עמיחי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2006, 14:19
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מוקד שמתחילה ב "מערכת wiki למתגייסים וסדירים"

גם אני חושב שזה רעיון נהדר. למעשה כל מנהלי הפורמים הביטחוניים חושבים כך. זו גם התשובה שנור העביר אליך (לפחות, היה אמור להעביר). יש בעיות קטנות עם הרעיון (כמו איחסון מאובטח על השרת וזה שכל אחד יכול לערוך את התוכן בויקי), אבל אלו בעיות שניתנות לפיתרון בקלות ואין סיבה לדון בהן כאן במקום בהודעות פרטיות.

נמשיך לשוחח במקומות אחרים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:22

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר