לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: באיזו תמונה תבחר/י לאתגר ?
תמונה מס' 1 1 0.79%
תמונה מס' 2 5 3.94%
תמונה מס' 3 1 0.79%
תמונה מס' 4 2 1.57%
תמונה מס' 5 3 2.36%
תמונה מס' 6 2 1.57%
תמונה מס' 7 3 2.36%
תמונה מס' 8 0 0%
תמונה מס' 9 0 0%
תמונה מס' 10 11 8.66%
תמונה מס' 11 1 0.79%
תמונה מס' 12 18 14.17%
תמונה מס' 13 0 0%
תמונה מס' 14 2 1.57%
תמונה מס' 15 2 1.57%
תמונה מס' 16 8 6.30%
תמונה מס' 17 2 1.57%
תמונה מס' 18 19 14.96%
תמונה מס' 19 0 0%
תמונה מס' 20 2 1.57%
תמונה מס' 21 2 1.57%
תמונה מס' 22 5 3.94%
תמונה מס' 23 2 1.57%
תמונה מס' 24 3 2.36%
תמונה מס' 25 3 2.36%
תמונה מס' 26 5 3.94%
תמונה מס' 27 2 1.57%
תמונה מס' 28 22 17.32%
תמונה מס' 29 0 0%
תמונה מס' 30 1 0.79%
מצביעים: 127. אינך רשאי להצביע בסקר זה

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2006, 06:26
צלמית המשתמש של Arziv
  Arziv Arziv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Arziv שלח הודעה דרך MSN אל Arziv
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי גודלן-ארז שמתחילה ב "המנהל של האתגר ומיון ראשוני..."

למה בפרטי?
זה דיון שכלל הפורום צריך להשתתף בו לפי דעתי.
אני חושב שכמו שאודי ומתן אמרו - הפורום לא במצב שצריך רק לסנן.

אני מוכן להמחיש לך באמצעות מצב היפותטי שיכול לקרות.
יש אתגר, ויש אחראי שמסנן תמונות.
הוא משאיר תמונות רק של חבר'ה בעלי נסיון וותק - כי מה לעשות, רוב הפעמים התמונות שלהם מוקפדות מאוד ויותר טובות טכנית מאשר האלה של המתחילים.
אני חושב שאם יש באמת מנגנון סינון - צריך גם לתת חוות דעת על התמונה למה היא לא נכנסה.
אפילו אם זאת תהיה תגובה קצרה כמו "אי התאמה טכנית" או "אי התאמה רעיונית".
ואז ניתן יומיים שלושה ע"מ לראות את התמונות, אם מישהו רואה שהתמונה שלו לא נכנסה - הוא יוכל להסביר למה התמונה שלו כן מתאימה.
וכך יש אפשרות להכנסה חוזרת של התמונה.

זאת דעתי בכל אופן, ספציפית לפורום זה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-06-2006, 00:06
צלמית המשתמש של אודי אבן חיים
  אודי אבן חיים אודי אבן חיים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל אודי אבן חיים שלח הודעה דרך MSN אל אודי אבן חיים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "אתגר "ילדות" - ה ה צ ב ע ה !"

למה אין סינון לתמונות? זה מוגזם לצפות בכל כך הרבה תמונות ומיותר לשים את כל התמונות שלא העבירו שום מסר אלא פשוט תמונה של ילד בלי שום רעיון או בגלל שיש בה טיפה עומק שדה אז העלו אותה... זו לא רמה לאתגר. כשאני שלחתי תמונה חשבתי רבות על מה כדאי לשלוח ומה יעביר את הרעיון של הילדות בצורה הכי טובה- יצא שאפילו העלתי תמונה שצילמתי השבוע ולא פירסמתי אף פעם פה...

אני מוכן להיות זה שימיין את התמונות לאתגרים אם אין מי שרוצה לעשות את זה. אין לי בעיה להיות "המניאק" בקטע הזה. אני ממש חושב שיותר משני שליש מהתמונות פה ממש לא ראויות להתמודד באתגר הנוכחי.

ישן 23-06-2006, 00:30

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "לא, אל תיתן דוגמאות. וזה מאוד..."

אני מאוד חושב ששלי דווקא כן מתאימה לאתגר וגם אחרים חשבו ככה כשהגיבו עליה במקום אחר... הייתי נותן לך לינק לפוטוגרופיה אבל זה נראה לי יהיה לא בסדר כי אז יידעו איזו תמונה שלי.

יש קומון סנס שאומר מה לא להעלות לאתגר ויש אנשים שלא מבינים את זה כי עדיין הם לא פיתחו חוש לצילום מעבר לרצון ללמוד טכניקה. ברגע שאתה משתלט על הטכניקה הבסיסית מגיעה השלב של ללמוד צילום ומהותו- זה החלק הקשה כי טכניקה בסיסית לצילום נכון היא בכלל לא בשמיים לאף אחד.

אם אנשים העלו תמונות כמו שעלו פה אני חושב שהם לא פיתחו את זה עדיין ולכן צריך להיות איזשהו סינון מסויים! אתה חושב שרוב האנשים לא פשוט דפדפו לאורך הדף ורפרפו בתמונות לפני הבחירה?

אני לא מאשים אף אחד כי זה באמת קצת קשה כשיש מליון תמונות באתגר- לדעתי צריך להגביל לכמות מסויימת ואז זה יהיה הרבה יותר קל לצופה.
תמיד אפשר למחות על כך שמשהו לא נכנס ואפשר לתקן את העניין אבל לגרום לנו לצפות בכל כך הרבה זבל? זה אבסורד רצח

ישן 23-06-2006, 11:03
צלמית המשתמש של OmriP
  משתמש זכר OmriP OmriP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל OmriP שלח הודעה דרך MSN אל OmriP Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני מסכים איתך שהפורום הזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
אני מסכים איתך שהפורום הזה עדיין לא בשל לסינון אקטיבי של מנהל או אחראי אתגרים.
אבל ב d-spot זה כן עובד ככה.

ב-D-Spot זה כן עובד ככה? יופי. לי יש גם יוזר ב-d-spot, וגם כאן. שם יש לי 4 הודעות בערך, כאן יש לי סביב 90 תוך חודש. מי שרוצה, יכול ללכת ל-d-spot, ויכול ללכת לשניהם ביחד. אני חושב ש-d-spot זו מערכת יותר מקצועית, אין מה לעשות. אבל האם זה לא כל היופי בפורום הזה? שיש בו מקום גם לצלמים מתקדמים (אפילו עד משה ואודי, שחיים מהצילום), ובמקביל לצלמים שעוד לא עבר שבוע מאז הפעם הראשונה שהחזיקו מצלמה? האם לצלמים מתחילים כאלה, אין זכות ללמוד מהטעויות של עצמם, אפילו אם יש לך תמונה אחת יותר, שאתה יכול לפסול ברגע? פייר, כמה זמן לקח לך לעבור על תמונה שיש בה ילד חמוד ותו לא? 3 שניות? לא נורא, לדעתי. שווה את זה שצלם מתחיל יוכל ללמוד מהטעויות שלו, כשהוא יבין שהתמונה שלו לא זכתה להצבעות, כמו שאר התמונות שלא היה מאחוריהן רעיון.

תראה, אני מסכים איתך ש-30 תמונות, שמתוכן 5-6 בעלות רעיון כלשהו, ומתוכן 1-2 מבוצעות טוב, זה לא מתאים. אבל לאתגר הבא - נשתפר, והביקורת העצמית שלנו תתפתח (אני מקווה). אני לא העלתי תמונה לאתגר, כי לא הצלחתי למצוא רעיון מתאים (למרות שיש לי אחות מאוד חמודה). פעם הבאה, מן הסתם, חלק מאלה שהעלו תמונות של האח שלהם, או האחות, או הבן דוד, וכו', לא יעלו תמונות כאלה.

אנחנו בכיוון הנכון...

עמרי
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

ישן 23-06-2006, 01:07
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי אודי אבן חיים שמתחילה ב "אגב שחף יש כמה תמונות פה שאני..."

תראה אודי, המקום הזה זה PlayGround של מתחילים - חובבנים אם תרצה.
בפרש יש המון צלמים מתחילים שמגיעים לכאן טריים לגמרי, או נושרי "במה חדשה" שהיא הפלטפורמה הכי Mainstream ובינונית בישראל.

אני לא חושב שיהיה אפשרי להפוך את האתגרים האלה ברמה של d-spot ואני משתדל מדי פעם להשתתף שם ואני תמיד פוער את פי לנוכח הצילומים שעולים שם (טכנית ומחשבתית).
המשתתפים באתגרים פה בפרש הם הרבה פעמים צלמים מתחילים שלא הפנימו לגמרי את המהות של הצילום וזה חלק מהפורום, וזה תמיד יהיה ככה.
לא משנה כמה שתדרג את החברים הנוכחיים, מחר יבואו עוד עשרה חדשים.
בדי-ספוט פחות מתייחסים לחדשים או לפחות מוכשרים, ולכן הם בד"כ מוצאים את עצמם בפורומים של מתחילים כמו פרש, ואפילו במה חדשה (אם כי בבמה חדשה ניתן לראות עדיין כמה יוצאים מוכשרים מאוד כמו רועי גליץ, גלעד בנארי וליאור סוסנה).

ישן 23-06-2006, 01:14

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "תראה אודי, המקום הזה זה..."

לא השוותי שום דבר לדיספוט מבחינת הרמה רק מבחינת זה שקיים שם סינון (רגע בעצם אתה בהבאת את הדוגמא הזו בכלל)

אני חושב שאם גם פה יהיה קיים סינון כי מי שהתמונה שלו לא נכנסה לא יעלב אלא יבין שהוא צריך להשתפר... קרה לי כמה פעמים שלא עברתי סינון לאלה שעלו בהצבעה באתגר בדיספוט ולפעמים חשבתי שזה מוצדק ולפעמים חשבתי שלא אבל זה רק עודד אותי להשתפר ולא להתבכיין...
בקיצור אני חושב שהעברתי את הנקודה שלי- לראות 30 תמונות שרובן זבל ושהורסות לתמונות הבאמת טובות את התשומת לב שמגיעה להן זה לא לעניין בכלל- זה פשוט יגרום לי לא לשלוח פעם הבאה תמונה כי זה יהיה לחינם..

ישן 23-06-2006, 01:19
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי אודי אבן חיים שמתחילה ב "לא השוותי שום דבר לדיספוט..."

א. האתגר בדי-ספוט זה מקום הרבה יותר סימפטי מפוטוגרופיה
ב. פעם האתגר בדי-ספוט היה בחירה בין שלוש תמונות, ואז זה השתנה לעשר תמונות.

האם לדעתך באתגר הנוכחי יש עשר תמונות שראויות לעלות להצבעה?
אני לא הצבעתי לאתגר הזה ואני גם לא אצביע, ואין לי אפילו כוח לבדוק מי מוביל, אבל תן לי לנחש שיש מקסימום שלוש תמונות מובילות, ושהמקום הראשון מוביל בפער של למעלה מ-פי 2 על המקום השני, אם לא יותר...

זה לא משנה כמה תמונות תשים בהצבעה... מקום ראשון תמיד יהיה מקום ראשון.
מה שכן, אני מסכים איתך שאותי הסינון ב d-spot גם אותי מעודד ליצור צילום טוב יותר לאתגר הבא בשביל להשתתף בהצבעה כי אם אני אעשה משהו כלאחד-יד, אין סיכוי שאעלה להצבעה.
אולי בעזרת השם בירושלים הבנויה?

ישן 23-06-2006, 01:51
צלמית המשתמש של ErezAviv
  משתמש זכר ErezAviv ErezAviv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.05
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "א. האתגר בדי-ספוט זה מקום..."

סליחה שאני מתערב אבל יש משהו אחד שהייתי רוצה להבין..
דיברתם (אודי) קודם על על טכניקה ורמת הביצוע של התמונות באתגר וכמה שהרמה היא בינונית וכו" וכו".. שכחתם כמובן שהתמונות באתגר אמורות לשקף את הנושא המדובר ושזה לא תמיד משנה מה רמת הביצוע.. יש גם פן אחר לגמרי. התמונה יכולה להיות סנאפ שוט הכי ספונטנית עם מצלמת כיס פשוטה ובכל זאת לענות על הציפיות של האתגר יותר טוב מתמונה מבויימת או תמונה שמבוצעת טוב יותר ברמה הטכנית.
בקשר למיונים, אני לא מסכים איתכם מפני שאני חושב שלכל אחד מגיע הזדמנות להשתתף באתגר. (זה ההבדל הגדול בין פרש לבין די ספוט) אני חושב שאם מישהו יעלה תמונה ובסוף לא יזכה, זאת תהיה סיבה מספיק טובה בשבילו לנסות ולהשתפר בפעם הבאה.
ישן 23-06-2006, 02:00
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ErezAviv שמתחילה ב "סליחה שאני מתערב אבל יש משהו..."

1. בפורום אמנות לא מקובל להעלות צילומי "צילמתי וזה מה שיצא" או "Snapshot" כדבריך.
תיחכום וראיה צילומית זה בדויק מה שעושה תמונה.
אגב, גם בסנאפשוט אפשר לנסות לקמפז ולביים.
אם אתה זוכר את התמונה של הילדה האתיופית באשכול הביכורים שהיה בקיבוץ שלי - זו תמונת סנאפ לא מבויימת, אבל לתמונה הזו התלוו עוד כמה תמונות שונות בחיתוכים שונים ומיקומים שונים וזויות שונות, כדי למצוא את הפריים המושלם. יש צילום לא מבויים ויש צילום לא מבויים... אבל סנאפשוט זה מונח מאוד זול שלא מראה על מחשבה (דבר שלדעתי הוא החשוב ביותר בהעלאת צילומים לאתגר).
מה מאתגר בלצלם סנאפ-שוט?

2. כפי שאמרתי בהודעה שלי, המיונים יכולים לעזור לאנשים לשים לב למה פחות או יותר צריך לכוון.
הן טכנית והן רעיונית. למשל, פסילת כל צילומי הילדים באתגר הזה, לדעתי תעלה את הרמה המחשבתית של האתגר ע"י הצלחת העברת "ילדות" שלא ע"י פורטרטים של ילדים. קשה? ראיתי פה כמה פריימים שהכילו ילדות, ולא ילדים.
אבל בכל מקרה, מקום ראשון זה תמיד מקום ראשון. תאכלס, זה לא באמת משנה מתוך כמה... אם זה מתוך שלושים או מתוך שלושה....

ישן 23-06-2006, 10:01
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי אודי אבן חיים שמתחילה ב "אני דיברתי על זה שהתמונות לא..."

(אל תכתבו לי "תלמדי לשרשר", באמת התלבטתי לאן לשרשר את זה.)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אודי אבן חיים
אגב שחף יש כמה תמונות פה שאני חושב שהן מעולות ולהגיד שהכל זבל זה גם לא לעניין בכלל.. יש פה כמה תמונות ממש מעולות ששוות התעמקות והן לא מקבלות את זה כי הן מוקפות בכל כך הרבה זבל שבא לבכות.

לא אמרתי שהכל זבל, כי זה בהחלט לא המצב. יש כאן כמה תמונות מעולות מבחינה טכנית, אלא שלדעתי דווקא הן ממש לא מתאימות לנושא. מצאתי כאן 1 שמתאימה באופן מושלם לנושא אבל לא מספיק טובה מבחינה טכנית (לדעתי), ועוד בודדות שמתנדנדות על הגבול של ההתאמה. ודווקא הפעם מאוד התעמקתי בתמונות.
מצד שני, אתה צודק - יש כאן תמונות שבהתחלה פסלתי על הסף, מרוב שהכל כאן מוצף בתמונות שלא קשורות, ואח"כ חשבתי עליהן עוד והבנתי שבעצם יש בהן התאמה כלשהי לנושא.

בקשר לבשלות של הפורום לסינון - תקראו לזה איך שאתם רוצים; מגרש למתחילים, במה לנפלטים של במה-חדשה, פורום חובבני... הייחוד בפורום הצילום של פרש הוא בשילוב שלו בין צלמים טובים עד מעולים לבין צלמים מתחילים. לא חושבת שתוכלו למצוא עוד פורום כזה, ועל הייחוד הזה אנחנו חייבים לשמור.
נכון, לצלמים המומחים לא תמיד נוח להיות מוצפים בגולשים מתחילים, אבל תכלס - גם אתם לא נולדתם עם המצלמה ביד. כל אדם צריך עזרה בתחילת הדרך (וגם אחר כך), ואם לא נהיה כאן אחד בשביל השני - אפשר לסגור את הפורום.

אני חושבת שרוב הגולשים לומדים ומתפתחים דווקא מתוך התנאים שקיימים כיום בפורום. כשאני הגעתי לפורום הייתי בדיוק כמו כל המתחילים - העליתי תמונות שבאמת לא מעבירות נכון את נושא האתגר ולא עשויות טוב מבחינה טכנית. ידעתי שאני לא אזכה, אבל אם אני אעלה תמונה אני אוכל לקבל כמה הצבעות, אז מה אכפת לי? אבל די מהר, אחרי כמה דיונים שעלו בתיזמונים שונים לפורום, קלטתי את הנקודה והפסקתי עם זה. לאתגר הזה, למשל, לא העליתי אף תמונה (למרות שבדיוק בזמן שלו צילמתי כמה סטים בגן ילדים, ויכולתי להפציץ כאן תמונות של ילדים קטנים).
אז אני לא יודעת, אולי באמת יש יותר מדי גולשים שלא לומדים, ויכול להיות שבאמת צריך להגדיל את התמריץ להשקעה באתגר (מעבר ל"אם לא תשקיעו - לא תזכו"), אבל צריך לחשוב טוב לפני שעושים את זה, ולהחליט בדיוק איך זה ייעשה. אחרת תבריחו מכאן את כל המתחילים, גם את אלו שיש להם פוטנציאל עצום, וזה יהיה חבל, לא?
ישן 24-06-2006, 14:08
  sagid sagid אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "אתגר "ילדות" - ה ה צ ב ע ה !"

אני למעשה מסכים עם הדעה הרווחת בתגובות שקראתי כאן שרוב התמונות אינן עונות לנושא האתגר.

אני חושב שההצעות שהועלו בדבר מיון ע"י "ממונה" אינן הולמות פורום שהוא ביסודו מעורב (חובבים ומקצוענים), מה עוד שהאתגר מראש מוגדר לשיפוט של חברי הפורום ולא של מנהליו. יחד עם זאת אני אכן חושב שצריך להיות מעין מיון / סינון ראשוני על מנת לצמצם את כמות התמונות ולהקל על הבחירה הסופית.

אני מציע רעיון של הצבעה בשני שלבים (שניהם ע"י חברי הפורום):

- שלב א: כל משתתף יוכל להעלות עד 2 תמונות כאשר המצביעים יתנו ניקוד לפרמטרים כמו התאמה לרעיון האתגר ורמה טכנית. הסינון יהיה אוטומטי (ממוחשב) כאשר לכל משתתף תוכל להשאר רק תמונה אחת שתעבור לשלב הבא אשר יציג 10 או 20 תמונות מכלל התמונות שהועלו בשלב הראשון. (לדעתי צריך לתת משקל גדול יותר לרעיון מאשר לטיב בעת השקלול).

- שלב ב': הצבעה כפי שהיא נעשית כיום (בחירה של אחת מתוך הכלל).

למרות שטרם העלתי אף תמונה משלי לפורום אני עוקב בעניין אחרי הנעשה בו ואף הצבעתי מספר פעמים לתמונה באתגר.

הפעם הצבעתי לתמונה שנראית לי הכי הולמת את נושא האתגר (לדעתי הפרמטר היותר חשוב בתחרות) אך אינה ברמה טכנית גבוהה, וזאת כמובן יחסית לשאר התמונות המתמודדות.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:03

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר