לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-01-2005, 02:16
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
אם להודות...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "יש כמה תיאוריות על תפקידן של התחושות הללו"

ראיתי תכנית בערוץ 8, או ב-BBC שעסקה בנושא ההפריה עצמה.
אחת הסברות שעלו שם היא שישנם סוגים שונים של תאי זרע שלכל אחד מהם מטרה אחרת.
חלק מתאי הזרע פוריים יותר ומהירים יותר וחלקם איטיים ועקרים, אבל תפקידם הוא למנוע מתאי זרע של זכר אחר להגיע לביצית.
אם אני זוכר נכון, ההשוואה הייתה בין תאי זרע שונים לקבוצת פוטבול והתפקידים בה.
כיוון שאלו סברות בסה"כ, לא ברור אם זה נכון או לא, אך קיים הסיכוי שגם אצל נקבות אנושיות תהיה תחרות על הביצית בין תאי זרע מזכרים שונים. זה קורה אצל בע"ח אחרים.
אגב, זה מבטיח גם את הגעתם של תאי הזרע הכשירים ביותר, על אף שאני בספק אם ניתן להסיק מזה על "איכות" התכונות שהם נושאים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-01-2005, 02:36
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "זה יסביר התנהגות נקבית - לא זכרית"

אני לא יודע מתי חלו כל אותם שינויים וכיצד התנהלו אבותינו.
ייתכן שהפרייה מרובה הביאה דווקא למצב בו הצאצאים היו בטוחים יותר מפני הזכרים בלהקה\שבט, ולו רק משום שלא ידוע בבטחה מיהו האב.
מדובר בהשערה שלי, וכאמור, אני לא יודע אם יש בה משהו, ואין לי מושג אילו שינויים חלו בנו ברבבות האחרונות, אבל שינויים התנהגותיים קורים מהר יותר משינויים פיסיולוגים.

תוספת: הבהרה: אני מסכים עם מה שכתבת, אין שום סיבה נראית לעין בה יתאפשר לזכר שני להפרות נקבה אחרי זה הראשון, בייחוד לאור העובדה כי כל זכר רוצה להפיץ את המטען הגנטי שלו.
אני בסה"כ מנסה להעלות השערות. ([עוד תוספת:] על אף שלא ברור כלל כי זהו המצב, קרי אני מעלה השערה על השערה).

נערך לאחרונה ע"י Au79 בתאריך 04-01-2005 בשעה 02:55. סיבה: תוספת
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:10

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר