לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2006, 15:45
  רון188 רון188 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
שבטים קדומים

כבר הרבה שאני מחפש תשובה לדבר שמאוד מסקרן אותי , קניתי את הספר של אורן נהרי, בן אדם שאני מאוד מעריך ומאוד אוהב להקשיב לו בתוכניות שלו, אך הדבר שמאוד מעניין אותי ואני לא מוצא תשובה לגביו הוא ענין נדידת העמים לאירופה, אסביר את כוונתי כך: בספרו של אורן נהרי - אטלס הסטורי של העולם -כרונולוגיה של המין האנושי- פשוט ע"פ זמנים מתוארים זמני הגעתם של שבטים לאירופה למשל כתוב שנת כך וכך מפגש ראשון של העולם הרומי עם השבטים הגראמנים, או שבטים קלטים פלשו לפה נורדים, לונגברדים , פראנקים, סלבים, אוגרו פינים ואחרי זה כתוב מה קרה להם עם הרומאים מה שמעניין אותי מאיפה הם במקור למה הם נדדו במקור למה למה להם גראמנים ולמה הם נורדים? זה פשוט כל כך מלהיב אותי לדעת על זה כי בזמן סיפורי התנך והלאה הדברים האלה קרו ובכלל אני לא מבין את הקטע של הקשר להודו כלומר שפות הינדו אירופאיות , מקורם של שבטים אלה בהודו? אז למה עמי אירופה לבנים וההודים לא? אני הרבה מאוד צופה בערוץ הההסטוריה והתחלתי לשים לב יותר מידי למילה ארי, התחלתי להתעניין בזה יותר וגיליתי ששבטים ארים הם שבטים שהיו בזמן תרבות עמק ההינדוס בהודו , למה הנאצים מקשרים בינהם לבין הארים הם לא דומים בכלל.. בכלל אני מאוד מתעניין בנושא נאציזם ואת הסיבות לביסוס תורתם ולכן אני מאוד מתעניין בקטע של שבטים קדומים לבנים ועל מקורם זה מאוד מאוד מסקרן אותי , אשמח לקבל תשובות ולנהל דיון פורה

תודה(:

נערך לאחרונה ע"י רון188 בתאריך 23-06-2006 בשעה 15:48.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-06-2006, 19:14
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
כמה הארות (לא הערות)... לנושא הזה, והפניות ללימוד נוסף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רון188 שמתחילה ב "שבטים קדומים"

לפני שאתה מתחיל ללמוד את הנושא המעניין אותך, כדאי שתנסה קצת לעשות סדר במושגים הבסיסיים שלך. אתה צריך להבדיל בין היסטוריה, אנתרופולוגיה ובלשנות. לא אתיימר לעשות זאת בשבילך כאן. לך לאנציקלופדיות ולמילונים - ואז יהיה לך הבסיס להעמיק בנושא שמעניין אותך.

על כל פנים, צריך לדעת כמה עובדות בסיסיות. "אינדו-ארי" איננה קטגוריה אנתרופולגית והיא אינה מגדירה גזע או בני אדם. מי שניסה להפוך אותה לכזאת זאת רק התורה הנאצית. "אינדו-ארי" היא קבוצת שפות שדוברים אותן בתת היבשת ההודית. היום מוגדרות כ-490 שפות וניבים כהינדו אריות.
העתיקה שבהן היא סנסקריט ולמרות שאין ידיעה על מוקד ממנו התפשטו, מאמינים כי חבל פונג'אב היה זה שבו ישבו דוברים ראשונים של השפה האינדו-ארית. המילה "ארית" רומזת בעיקר לכיוון אירן.

השפות האירופיות נקראות אינדו-אירופיות, ולא כפי ששוגים רבים - בגלל התורה הנאצית - "אינדו-אריות. השפות הללו שמקורן הפריהיסטורי (שים לב: זה חשוב!) הוא אסיה, התפצלו לשלוש קבוצות בסיסיות: הרומנית, הגרמנית והסלבית. אלא שזה התרחש הרבה לפני שההיסטוריונים יכולים להצביע על ארועים ותקופות. כאשר התרחשו "נדידות העמים" באלף הראשון לספירה, היו כבר השפות הללו מבוזרות דיין כדי לא להראות דמיון. ושים לב שוב: זאת לא תקופת התנ"ך: זה הרבה אחריה.

ובזה בעצם אתה כבר קבלת תשובה מדוע ההודים אינם דומים לגרמנים. אבל יש עוד דבר חשוב להוסיף: התפשטות של שפות והתפתחותן באזורים חדשים אינן בהכרח - ואפילו אינו בפועל, על פ]י רוב, תוצאה של התפשטות גנטית. במלים אחרות: התפשטות הלטינית לשפות הבת שלה, למשל, כלומר צרפתית וספרדית, לא הייתה תוצאה של התיישבות מסיבית של רומאים בגליה ובספרד, אלא תוצאה של השפעה תרבותית. גם עובדה זאת שומטת את הבסיס מכל תורת הגזע הנאצית שמנסה ליחס תכונות גנטיות לדמיון בשפות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:42

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר