לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 25-06-2006, 21:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
המלצה צו 8 - הודעות, מידע, רשימת ציוד מומלצת

בהמשך לאשכול http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=134960

שלום לכולם!

* הרקע: *

בחודשים האחרונים, קיבלנו וממשיכים לקבל פניות של מילואימניקים אשר זומנו לתעסוקות בניגוד להצהרות של גורמים בכירים בצה"ל ויזמנו מהלך (קישור לכל הרקע ולעדכון הקודם).

פנינו בעניינם לרמטכ"ל ולוועדת חו"ב וקיבלנו תשובה מלשכת הרמטכ"ל. ממעקב שביצענו לפני כחודש בטיפול לשכת הרמטכ"ל בפניות, הסתבר לנו שהטיפול בהן הועבר באמצעות לשכת הרמטכ"ל לקפ"צ. בשיחה שקיימנו עם קפ"צ ולאור הדיווחים של חלק מהפונים, מצאנו שלקפ"צ אין ממש כלים לטפל בשאלות שנשאלו וגם לא את המידע הנכון לטיפול בנושא.

לאחר השיחה עם קפ"צ, פנינו שוב ללשכת הרמטכ"ל ושיתפנו אותה בממצאים שלנו. נתבקשנו לפנות שוב בכתב ולהציג את הטענות. המכתב נשלח ושוב דרשנו הבהרות ברורות בנושא וטיפול מערכתי בסוגיית "תעסוקה פיקודית".

פנייתנו הועברה לטיפול האלוף אליעזר שטרן, ראש אמ"ש (אכ"א, לשעבר). בשתי הזדמנויות, התשובות שהתקבלו מאמ"ש הוחזרה ע"י לשכת הרמטכ"ל ל"מקצה שיפורים".

ב- 5/4/06 קיבלנו את תשובת לשכת הרמטכ"ל:

************************************************** *************************

לשכת הרמטכ"ל

צבא ההגנה לישראל
לשכת ראש המטה הכללי
מזכירות הפיקוד העליון
5 באפריל 2006


לכבוד
מר עלה מיקנובסקי


שלום רב לך,

בהמשך לפנייתך אלינו מיום ה- 26 פברואר 2006, הריני להשיבך.

כמצוין בתשובתנו הקודמת מתאריך ה- 15 בינואר 2006, על פי הנחיות ראש המטה כללי ייושמו עקרונות חוק המילואים החדש כבר בשנת 2006, מתוך הבנה וכוונה לראות בשנה זו "שנת מעבר" לצורך בחינת היערכות הצבא והפקת לקחים, טרם מימוש החוק ומציאת חלופות הולמות.

נציין שוב כי משימת אבטחת יישובים בוטלה ואינה מבוצעת עוד על-ידי חיילי מילואים. משימה זו הועברה לאחריות הכוחות הסדירים ומבוצעת החל מספטמבר 2005 על-ידי אנשי קבע.

לגבי משימות אבטחה, הוחלט כי הן יבוצעו על-ידי הכוחות הסדירים, למעט אבטחה במתקנים מסווגים, המחייבת היערכות רבה יותר, מעצם הדרישה לסיווג ביטחוני גבוה.

משימות אלו אושרו במשורה בעבודת מטה שהתקיימה בצה"ל, מתוך קביעה כי יש למצוא חלופות, לביצוע המשימות שלא על-ידי חיילי מילואים.

נציין כי בתשובותיה של קצינת פניות הציבור לפונים היא מתבססת על מדיניות הצבא, בתיאום מלא עם הגורמים האמונים על הנושא ובהתייעצות מולם.

למען הסר ספק, קצינת פניות הציבור עודכנה פעם נוספת במדיניות הצבא באשר להפעלת חיילי המילואים וזאת על-פי קביעת ראש המטה הכללי.

מקרים פרטניים בהם קיימת לכאורה חריגה ממדיניות זו, ניתן להפנות לטיפולה של קפ"ץ אשר תפעל בהתאם למדיניות שנקבעה.

בברכת חג פסח שמח וכשר,

אתי מכאני, רב-סרן
עוזרת מזכירת הפיקוד העליון
************************************************** *************************

* חשוב לדעת! *

א. התייחסות לשכת הרמטכ"ל לפניותנו עד כה רצינית ביותר וכללה טיפול מערכתי בסוגיות שהעלנו ומול כל הגורמים הרלוונטים. נקווה שכך זה יימשך.

ב. קפ"צ מעודכנת במדיניות שקבע הרמטכ"ל ומאז מכתבנו השני, הטיפול משביע רצון.

ג. בעקבות הפעילות הזו, עשרות צווים בוטלו עקב פנייתם של מילואימניקים אשר זומנו בניגוד להנחיות הרמטכ"ל וכתוצאה מכך, תעסוקות שלמות בוטלו מערכתית - נהיגה שלא לתגבור תע"מ, נהיגה לבעלי רובאי 02 באיזורי תע"מ, אבטחת בסיסים ומתקנים לא מסווגים!

ד. אבטחת מתקנים מסווגים נמשכת, לצערינו, אך גם כאן יש מקום לפנות ולקבל הסבר האם התעסוקה מיועדת למתקן מסווג והזימון נעשה "במשורה" ולאחר שלא נמצאה חלופה אחרת. אנו פועלים להפסקת אבטחות אלה.


*אז מה עושים? *

אנו שוב קוראים לכל מי שקיבל צו לשנת 2006 לאבטחות בבסיסים ומתקנים, נהיגה וכו', ליצור קשר במייל בהקדם האפשרי ולא לחכות לרגע האחרון. אתם חייבים לדרוש תשובות ברורות מדוע עליכם להקרע משגרת חייכם בגלל שצה"ל לא עומד בהתחייבויות שלו ומעדיף לנצל אתכם במקום לדאוג למיצוי החלופות העומדות לרשותו. אנו נדאג להעביר את השאלות לוועדת חו"ב וללשכת הרמטכ"ל.

דבר לא ישתנה אם לא תדאגו לעצמכם (ע"ע אבט"שים). אתם מוזמנים לפנות אלינו במייל.

שבת שלום,
פורום החפ"שים
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -


נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 25-06-2006 בשעה 21:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #2  
ישן 25-06-2006, 21:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
הודעה חשובה! פגיעה קשה בזכויות הרפואיות של חיילי המילואים:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "צו 8 - הודעות, מידע, רשימת ציוד מומלצת"

שלום לכם!

בשקט, בשקט, צה"ל "עדכן" את החוברת "רפואה בשמ"פ".

באוקטובר 2002, פורסמה לראשונה חוברת "רפואה בשמ"פ". כידוע לכם, חוברת זו היא פרי יוזמתו של פורום החפ"שים והקמל"ר הקודם, לאחר ניסיוננו המר בטיפול בעשרות פניות של חיילי מילואים בתחום הטיפול הרפואי אשר מצאו את עצמם מממנים מכיסם טיפולים רפואיים וזאת לאחר שנפגעו / נפצעו עקב שירותם במילואים.

במרץ 2006, קרפ"ר יחד עם הקמל"ר, הוציאו גרסה "מעודכנת" של החוברת. היא פורסמה ברבים באתר קמל"ר רק במהלך חודש יוני השנה. קראנו בעיון את החוברת ה"מעודכנת" ושמנו לב לכמה "שינויים" - רובם, לא לטובת המילואימניק.

השינויים העיקריים שנעשו:

1. הדבר הטוב היחידי: ניתן לפנות ישירות לוועדה רפואית בצפון ובמרכז.

2. אם אתה חולה, לא ניתן לגשת למרפאה אזורית ולקבל 3 גימלים, כפי שהיה בעבר, אלא לפנות ליחידה.

3. אם קשה לך להגיע ביום ההתייצבות עקב מצבך הרפואי, אתה חייב לשלוח מסמכים + אישורים עד השעה 13:00 ולא 17:00, כפי שהיה בעבר.

4. יש שוני בסעיף המשכורת ממשרד הביטחון במקרה שלא ניתן לחזור לעבודה עקב מצבך הרפואי, לאחר השירות. בנוסח הישן היה פרוט מדויק של צורת חישוב השכר לשכיר ועצמאי. עכשיו יש הצהרה כללית שמשרד הביטחון יחליט על פי הכללים הנהוגים בו.

5. הרעה משמעותית בהכרה הזמנית של משהב"ט, אשר פוגעת בזכותו של מילואימניק שנפגע / נפצע, לקבל טיפולים על חשבון משהב"ט עד שתביעתו תוכר סופית. כפי שניתן לראות בתמונות המצורפות בהמשך, שמנו לב שבפרסום הראשון של הנוסח המעודכן באתר קמל"ר, הכותבים שכחו להוריד הערה אשר בישרה לנו את הבאות - כוונה להרע מהותית את הזכויות הרפואיות של המילואימניק בקבלת טיפול רפואי, בזמן שנידונה תביעתו במשרד הביטחון.

ב- 8/6/06, פנינו לקמל"ר בכתב ושאלנו שאלות הבהרה לגבי סעיף "מהלך הדיון בתביעות" וגם הוספנו נושאים שאם כבר מרעננים את החוברת, מן הראוי לתקן וזאת עקב ניסיוננו בטיפול בעשרות פניות של מילואימניקים.

להלן הערות ושאלות, כפי שנשלחו לקמל"ר בתאריך 8/6/06 (ציוטוט):

1. תהליך ערעור החלטת רופא היחידה: אין בחוברת פירוט כיצד חייל מילואים יכול לערער. טיפלנו בפניות רבות בנושא הזה ואף ליווינו משפטית פונים רבים מול החלטות רופא היחידה שהיו בניגוד לחוות דעת רפואיות של רופאים מומחים. היעדר פירוט תהליך הערעור, פעולה שמתלווה לרוב החלטות הרופא, הינו חסרון שכדאי להשלים.

2. מהלך הדיון בתביעות: בעמ' 12, שכחתם למחוק הערת ביניים של המחברים אשר שוללת את תוכן המשפט הכתוב, המופיע גם בחוברת הקודמת. מהי ההכרה בטיפולים הרפואיים, בסופו של דבר?

3. חישוב השכר בזמן פציעה: בגרסה המעודכנת, נוסחת חישוב החזר השכר ע"י משרד הביטחון בזמן חופשת מחלה עקב פציעה נעלמה. לדעתנו, יש מקום לפרט, כפי שהיה בגרסה הקודמת.

4. מוקד מקרפ"ר: אין בחוברת הפניה למוקד מקרפ"ר. הפננו לשם מילואימניקים לאחר החלטתה שגויה של רופאי יחידה ולא פעם, הטיפול היה טוב. אין איזכור עליו בחוברת.

5. הליך בעת פציעה: כפי שנכתב בחוברת המקורית, חייל שנפגע אמור לוודא שרופא היחידה מילא דו"ח פציעה והחתים את המפקד. מכיוון שהחייל פצוע, קשה להעריך שבעת פציעתו יידע שעליך לוודא זאת. כאן יש מקום לדאוג שהחייל יקבל את כל הכיסוי בדחיפה, ללא צורך בווידוא כלשהו, למעט דופק, לחץ דם והפסקת דימומים.

בנוסף, הטיפול באיש מילואים שפונה למיון ע"י גורמים פיקודיים לוקה בחסר. במקום שהמערכת תדאג לכל ההתחשבנויות מול מחלקת הגבייה של בית החולים וקבלת התחייבויות מהיחידה, הנטל מוטל על החייל עצמו. לא מספיק שהוא משרת במילואים וגם נפגע / נפצע, הוא עוד צריך לנהל עבור צה"ל את הסדרי התשלומים. נושא זה לא ראוי שיפול על מי שמשרת.

6. הפצת החוברת ויישומה בפועל: גם בעבר, הפצת החוברת נעשתה חלקית. מניסיוננו, הגורמים בשטח, החל מקצינת הקישור ועד מפקדים ורופאים, לא הכירו את הנהלים ואף פעלו בניגוד אליהם - מילואימניקים שפנו אלינו נאלצו "לעדכן" את קצינות הקישור על קיומה של החוברת. כיצד תדאגו הפעם שתוכן החוברת יופנם ע"י כל גורם בצה"ל שבא במגע עם מילואימניק?
לצערנו, נכון להיום, טרם קיבלנו הבהרות, למעט תיקון "קוסמטי" בנוסח החוברת, אשר תירגם את אותה הערה ששכחו למחוק טרם הפרסום הראשון של החוברת ה"מעודכנת".

תיקון "קוסמטי" זה איננו תמים ומהווה הרעה מהותית ופוגענית בזכויות ותנאים שניתנו בעבר, בכל מי שחס וחלילה ייפגע / ייפצע. המילואימניק לא יזכה אוטומטית בטיפולים הדרושים לו להחלמתו אלא, כתוב שמשהב"ט "עשוי" להכיר בו זמנית.

משמעות הדבר, שחייל שנפצע / נפגע, "עשוי" למצוא את עצמו נלחם באגף השיקום, בזמן שהיה אמור להיות מטופל ולקבל את כל הסיוע.

צר לנו מאוד שצה"ל, מקרפ"ר, קמל"ר, אגף השיקום ומשרד הביטחון, עשו יד אחת כדי לפגוע בחיילי המילואים שחס וחלילה יזדקקו לטיפול רפואי הולם וזאת עקב שירותם במילואים.

הרבה נאומי הוקרה שמענו לאחרונה ואף נאמר לנו שכולנו באותו הצד. מסתבר שכפי שהערכנו, שום דבר לא השתנה.

אתמול בלילה, שלחנו מכתב לשר הביטחון, לרמטכ"ל וליו"ר שדולת המילואים בכנסת ובו דרשנו לקבל תשובות ברורות תוך 14 יום לטענות שהעלנו ובמיוחד, לקבל הסבר מנומק לשאלות הבאות:

1. מי אחראי להרעת הזכויות הרפואיות של חיילי המילואים?
2. באיזו סמכות השינויים נעשו?
3. מהו המקור בדין המאפשר להרע תנאים וזכויות קיימים?


עוד הוספנו שכפי צה"ל דורש מחייליו לשים את נפשם בכפם ולהסתכן במשימות המוטלות עליהם, כך על צה"ל להבטיח לחיילים ולמשפחותיהם טיפול רפואי ותמיכה מירביים, אם חס וחלילה הם נפגעים עקב שירותם. האחד עומד מול השני.

חוברת "רפואה בשמ"פ”, בגרסתה הנוכחית, היא רחוקה מלשקף ערכים אלו.

אנו ממתינים לתשובות.

תהיו בריאים,

עלה מיקנובסקי
ד"ר דניאל לובין
טל עין-גדי
פורום החפ"שים

נ.ב.: מצ"ב המכתב שנשלח
http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_2/16912692.pdf
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #5  
ישן 09-07-2006, 22:05
  יובל. יובל. אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.09.05
הודעות: 613
תגובה לאשכול המילואים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "צו 8 - הודעות, מידע, רשימת ציוד מומלצת"

די באיחור נכנסתי לאשכול הזה, מודה. חשבתי שאמצא בו מידע על שירות המילואים מבחינה מבצעית ומנהלתית. חברים, מה שמצאתי זה יללנות בסגנון "הבטיחו לי". די מוזר שבפורום צבא ובטחון ייוחד עוגן מיוחד להתכתבות עם הצבא בנושא קיצור/ביטול ימי מילואים. נכון, מילואים זה לא נעים, אבל בהחלט לא נורא. להיפך, זו הזדמנות להשתפשף קצת בהווי הצבאי שכולם פה כה מעריצים. אני טוען שזו חוכמה קטנה מאוד לדוש ולדוש בנושאים צבאיים, לחוד חידות צבאיות, לסרוק תמונות ולהתווכח בלהט עלח צה"ל, יחידותיו והוויתו, אבל לייחד עוגן (אשכרה עוגן!) לאשכול שנושאו, במילים אחרות, "הבטיחו לנו שיקצרו את ימי המילואים ולא קיימו". לדעתי, בפורום צבא ובטחון ראוי להקדיש עוגן לאופציות ההתנדבות לשירות ו/או לקבע. לגבי קיצור ימי המילואים- מקסימום אשכול סטנדרטי. לא יותר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #6  
ישן 09-07-2006, 22:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה לאשכול המילואים"

מוזר, אבל מאלף למדי, שאתה בא בטענות דווקא לציבור הקטן (המונה מספר עשרות אלפים בודדים) שדווקא כן עושה מילואים.

לציבור שמאבד חודש בשנה מעבודתו ומחייו לשם הגנה על המדינה, לציבור שנשלח ללחימה ללא ציוד ואימונים מספקים, לציבור שנשלח ללחימה ללא ביטוח עד לפני שנים מועטות, לציבור שנשלח ללא ציוד לחימה ומיגון מספק, ולציבור גדול של חיילי 02 שנשלחו, וחלקם איבדו את חייהם, בהגנה על מתיישבים בשטחים.
אכן, מוזר ומאלף שאתה בא בטענות לציבור ולמי שמנסה לסייע לו, ולא למדינה שמתעמרת ומנצלת ללא בושה ורחם....

אני קורא שוב את האשכול, ואכן אתה צודק - אין שום סיבה לכך שחיילים שנפצעו בשירות המדינה יקבלו טיפול ממשרד הבטחון...
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #7  
ישן 10-07-2006, 08:46
  יובל. יובל. אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.09.05
הודעות: 613
תגובה לביטיס
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מוזר, אבל מאלף למדי, שאתה בא..."

ידידי, אני מקווה שתקבל זאת ברוח טובה, אבל אוסף קלישאות כמו שמופיעות בתגובה שלך לא נמצא אפילו בגליון סטנדרטי של ידיעות אחרונות... "לאבד חודש בשנה"? למה "לאבד"? כל חייל מילואים מקבל תגמולים בגובה המשכורת שלו. אז מה "מאבדים" כאן? בכלל, מי אמר שצריך להרוויח כאן משהו? שירות בצבא הוא חובה. וככל חובה, משהו הולך לאיבוד. ציוד "לא מספק"? נכון, אני לא מרגיש שיש לנו ציוד שמתחיל להשתוות למה שתומכי לחימה בצבא האמריקני בעיראק מקבלים, אבל אני בהחלט מתרשם שהמערכת עושה ככל יכולתה לתת את מיטב הציוד שיש ברשותה. אם זה לא עובד זה בדר"כ קשור לתרבות השחיתות והחפיף שנפוצה כ"כ בארץ (מכיר את אלברט האפסנאי, שעובד 1.5 שעות ביום, ומתהלך עם נשק מרקוצר נוצץ ומדים של גנרל פרוסי? אגב, אף פעם לא הבנתי, איך זה שהמאפיין הבולט ביותר של חיילי סדנאות החימוש הוא מדים מצוחצחים?). לגבי ציבור 02 שנשלח להגן על ישובים- ההכשרה שמקבלים חיילי 02 מספיקה בהחלט למשימה של אבטחת שער. מלבד זאת, עוד שנה הם ישתחררו ויאבטחו את ביה"ס בו לומדים הילדים שלך לאחר שירו 50 כדורים בלבד כ"אימון"-שוב, תרבות החפיף הישראלית. ביטוח- כל חייל, גם מילואימניק, מבוטח. הויכוח מתחיל בכמה ג'ובות נקבל בסוף...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #8  
ישן 10-07-2006, 10:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה לביטיס"

האמת, תהיתי מאיפה באות הטענות שלך. עכשיו אני יודע שהן באות מבורות, ותו' לא (ואל תיקח את זה אישית)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יובל.
ידידי, אני מקווה שתקבל זאת ברוח טובה, אבל אוסף קלישאות כמו שמופיעות בתגובה שלך לא נמצא אפילו בגליון סטנדרטי של ידיעות אחרונות... "לאבד חודש בשנה"? למה "לאבד"? כל חייל מילואים מקבל תגמולים בגובה המשכורת שלו. אז מה "מאבדים" כאן? בכלל, מי אמר שצריך להרוויח כאן משהו?
אני אפילו לא מדבר להרוויח. כל חייל מילואים מקבל החזר בגובה 70% ממשכורתו. כן, שמעת נכון, ביטוח לאומי מחשב את חודש העבודה שלך לא לפי 22 ימים לחודש, אלא לפי 30 ימים לחודש. תוסיף את העובדה שההחזר לא מכסה הטבות למיניהן כמו ביטוח מנהלים וכו', ואתה מגלה שהמעסיק צריך לשלם על שירותך הצבאי. יפה. מה עם שיחות טלפון (שלמפקדים עולות במאות שקלים) ונסיעות? מה עם העובדה שהרס"פ מגייס את רכבו לטובת הפלוגה בגלל שהצבא לא מקצה למ"פ רכב? הוצאות אלה אינן רלוונטיות?
שירות בצבא הוא חובה.
ל-3% מפוטנציאל השירות בלבד. כל השאר כבר מזמן לא עושים.
וככל חובה, משהו הולך לאיבוד. ציוד "לא מספק"? נכון, אני לא מרגיש שיש לנו ציוד שמתחיל להשתוות למה שתומכי לחימה בצבא האמריקני בעיראק מקבלים, אבל אני בהחלט מתרשם שהמערכת עושה ככל יכולתה לתת את מיטב הציוד שיש ברשותה.
אני לא. מצב בו יחידה מגיעה לשירות בשטחים ללא יכולת לחימת לילה (כוונות ירי לילה), או ללא מספיק אפודים קרמיים הוא לא מקובל. מצב בו יחידות חי"ר קל מקבלות מחצית מהקצאת התחמושת של יחידת חיר"מ לאימון לקראת תע"מ (אותו תע"מ), הוא לא מקובל.
מצב בו יחידות מילואים מקבלות רכבים שאינם ממוגנים, לביצוע משימות להן היחידה הסדירה, אותה הם החליפו, קיבלה רכב ממוגן, בהחלט לא מקובל.
אם זה לא עובד זה בדר"כ קשור לתרבות השחיתות והחפיף שנפוצה כ"כ בארץ (מכיר את אלברט האפסנאי, שעובד 1.5 שעות ביום, ומתהלך עם נשק מרקוצר נוצץ ומדים של גנרל פרוסי? אגב, אף פעם לא הבנתי, איך זה שהמאפיין הבולט ביותר של חיילי סדנאות החימוש הוא מדים מצוחצחים?). לגבי ציבור 02 שנשלח להגן על ישובים- ההכשרה שמקבלים חיילי 02 מספיקה בהחלט למשימה של אבטחת שער.
הרשה לי לחלוק עליך. יש משפחה הרוגה בחמרה, ומשפחה שכולה של אותו חייל 02 שהאימון עליו אתה מדבר הספיק לו. אותו חייל נהרג בגלל שבעת העימות עם המחבל (עליו ירה עם הקת מתחת לבית השחי) הוא קיבל מעצור, אותו לא ידע לתפעל. למה? כי אימון של אנשי 02 כולל ירי של 15 כדור, והס מלהזכיר איפוס, אימון ירי רציני או תפעול מעצורים, כיאות לחיילים שלא נגעו בנשק מספר שנים ולא קיבלו הכשרה. אז הלכה משפחה... אופס...
אבל עזוב אותי - צה"ל עצמו הודה שחיילי 02 לא יכולים למלא את תפקידם עם רמת ההכשרה הנוכחית, וכתוצאה מכך הוא עצמו מתחייב לא לזמן לתע"מ חיילים המוכשרים 02 ומטה.
תתחיל לקרוא כאן: http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L...3332504,00.html
מלבד זאת, עוד שנה הם ישתחררו ויאבטחו את ביה"ס בו לומדים הילדים שלך לאחר שירו 50 כדורים בלבד כ"אימון"-שוב, תרבות החפיף הישראלית. ביטוח- כל חייל, גם מילואימניק, מבוטח. הויכוח מתחיל בכמה ג'ובות נקבל בסוף...


הסיבה שיש לך ביטוח היא שאותן "יללנים" עליהם הינך מתרעם, יללו גם במקרה הזה, ונלחמו במערכת. ביטוח יש לחייל מילואים לא מזמן, ולאחר חומת מגן, בה נהרגו מספר לא קטן של אנשי מילואים.

אז אני מודיע לך - נמשיך לילל. גם לטובתך.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -


נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 10-07-2006 בשעה 14:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #9  
ישן 10-07-2006, 18:58
  יובל. יובל. אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.09.05
הודעות: 613
תגובה נוספת לביטיס.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "האמת, תהיתי מאיפה באות הטענות..."

עצה בעקרונות הויכוח: לטעון ההיפך ממה שאני אומר לא מוכיח באופן טוטאלי את הטיעון שלך. זה פשוט לומר ההפך ממה שאני אומר. אני טוען א' אתה צועק ב'. אני אומר שחור אתה לבן. אני אומר גדול אתה אומר קטן. מבין? לא הוכחת שום דבר ולא סתרת כלום. פשוט הבאת טענות הפוכות לשלי. כפי שאמרתי, שירות מילואים הוא חובה. לא זכות. וככל חובה, הוא גורם להפסד. ימי עבודה במקרה הזה. אז מה אפשר לעשות? אני רואה שלוש אופציות: להגר לארה"ב- שם אין מילואים, להשתמט או לחרוק שיניים ולבצע. רוצה לעשות פחות מילואים? סבבה. תיכף יפרוץ פה שלום ואז הכל ירגע.
לגבי חיילי 02 שמאבטחים ישובים-שתי הערות: א', לדעתי, הרבה יותר מסוכן להפקיד אדם שירה 50 כדור מאקדח קארין עלוב על חייהם של תלמידי בי"ס יסודי. אם אנחנו סובלים את זה, למה שלא ניסבול את זה? ב', כפי שאמרתי, חיילי הגנת הישוב כשמם כן הם לא:תפקידם אינו לאבטח את הישובים. אתה באמת חושב שמה שאני ואתה קלטנו מח"טים ומפקדי אוגדות עדיין לא הפנימו? שזה אשכרה בדיחה? עד כדי כך מטומטמים הם? בוא ניתן להם טיפה קרדיט, מה אתה אומר? הסיבה שיש חיילי 02 אינה מבצעית. לפי החוק במדינה, בשטחי יהודה ושומרון הריבון הוא הצבא, ולכן רק הוא מחוייב עפ"י חוק לשמור על חיי התושבים. זה חוק שאף מח"ט לא אוהב, אבל זה החוק. כדי להכניס משטרה או חברות פרטיות צריך שינוי חקיקה וזה אשכרה כאב ראש. אז מה עושה מח"ט שנכפה עליו דבר כזה? זורק לשם את החיילים הכי פשוטים שיש לו. בפועל, על הישוב שומרות מס' פונקציות, כמו גל"בים למיניהם, חפ"קים, כיתות הכוננות ויחידות מיוחדות של משרד הבטחון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #10  
ישן 10-07-2006, 19:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה נוספת לביטיס."

מה שאני אומר לך הן עובדות - לא איזה טיעון אישי שלי.

אבט"ש:
עובדה: צה"ל קבע בפקודה כי ביצוע אבט"ש ע"י חיילים יבוצע ע"י מוכשרי 03 בלבד.
עובדה: הפקודה הזאת מולאה רק לגבי חיילים סדירים
עובדה: צה"ל התחייב מול וועדת חוץ וביטחון לאימון הכולל בתוכו אלמנטים של 03 לחיילי אבט"ש, והתחייבות זו פורטה בקישור שנתתי.
עובדה: צה"ל לא מילא אחר התחייבויותיו, למרות שהוא טען ההיפך. רק הבאת עדויות מול ועדת חוץ וביטחון הביאה אותו להכרה באי מילוי הפקודות שהוא קבע!
עובדה: צה"ל התחייב כי לא יהיו קריאות לביצוע תעסוקות לחיילים המוכשרים 02 ומטה השנה. בפועל עדיין יוצאים זימונים

מיגון:
עובדה: חיילים יצאו ללא מיגון למשימות בהן יחידות סדירות כן קיבלו מיגון
עובדה: צה"ל התחייב לעמוד ברמת מלאי מסויימת (60%), ואף טען שהגיע אליה.
עובדה: דו"ח מברקה המדינה האחרון קבע שהוא עדיין לא הגיע אליה (אחרי 4 שנים של לחימה!)

ביטוח:
עובדה: עד 2002 לא היה ביטוח לחיילי המילואים.
עובדה: משרד הביטחון רכש ביטוח עבור אנשי המילואים רק לאחר "שביתה" של יחידת מילואים.
עובדה: גם אז, הביטוח לא כיסה מוות בשטחי A (לדוגמא), או מוות כתוצאה מפיגוע....
עובדה: רק הדלפה של פוליסת הביטוח הביאה לחקיקה, במאי 2002 (אחרי חומת מגן!), של חוק ביטוח מילואים.

אלה עובדות, לא דעות שלי.
כל מה שאנחנו עושים זה לדאוג שצה"ל יעמוד בהתחיבויותיו ולא ינסה להביא "הפוכות".

עכשיו לדעתי:
דעתי האישית שצה"ל צריך למצות את כוח האדם הסדיר שלו. דעתי שצה"ל מחוייב להכשיר ולאמן את אנשי המילואים. דעתי היא שביצוע תע"מ צריך לבוא רק בלית ברירה, והמילואים צריכים להתאמן לשעת חירום.
אני שייך לפלוגה שלא ביצעה אימון באש מעולם. הפלוגה ביצעה אימון מקצועות ב-2001.
באימון המפקדים האחרון התברר לגדוד, שאפילו אנשי הסגל שלו לא כשירים ללחימה ברמת הכיתה ומעלה.
אז צה"ל יודע יפה מאוד לקרוא לנו לתע"מ מדי שנה, אבל לדאוג לכשירות שלנו? יוק.
לדעתי זה בזיון גדול מאוד.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #12  
ישן 10-07-2006, 20:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה 3 לביטיס"

כפי שאמרתי, זו הפלוגה שלי, בגדוד שלי שהוא באותו מצב.

משיחה עם מג"דים אחרים בחטיבה (3 + יחס"ר) המצב דומה בכולם. חלק יותר גרוע, חלק יותר טוב.
נושא הכשירות שציינתי הוא שלי בלבד.
עם זאת משיחות מספר עם האוגדונר שלי, ישנן לא מעט חטיבות שמבחינת אימונים נמצאת במצב זהה.

אז אני לא קובע שמערך המילואים כולו אינו כשיר, אבל יש נתח גדול של מספר חטיבות (אני לא אפרט כאן בגלוי מספר מדויק) שאינן כשירות ללחימה - ממקור ראשון. יש מספר מועט של חטיבות שאני יודע שזכו לאימונים מלאים. ויש מספר חטיבות שאין לי עליהן מושג.
אבל אם אפילו קמל"ר ומפקד פיקוד מרכז מודים שהכשירות של מספר גדול של חטיבות היא נמוכה, אז באמת מצבינו רע.

אגב, אני הכרתי עשרות פלוגות בזמנים יותר טובים של המילואים, וגם אז המצב היה גרוע.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #13  
ישן 10-07-2006, 13:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
הודעה חשוב לציבור שנקרא בצו 8
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "צו 8 - הודעות, מידע, רשימת ציוד מומלצת"

עם תחילת מבצע "חומת מגן", פנה הפורום לשר הביטחון דאז בבקשה להפעיל את "חוק הארכת מועדים", אשר המסדיר בדין את הקפאת חובותיהם והתחייבויותיהם, החל מטסט לאוטו וכלה בהסדרת חובות וטיפול בהתחייבויות שלא יוכלו לעמוד בהן עקב השירות אשר נכפה על המשרתים בצווי 8 וללא אתראה.

באותה פניה הייתה בקשה משר הבטחון להכריז ולהתחייב בכתב, בפני כל מגוייס, כי תנאי הפיצוי למשפחת איש מילואים במקרה של פגיעה קטלנית, חלילה, שווים לאנשי הקבע, להכריז על כיסוי ביטוחי הולם לאובדן כושר עבודה, ובמיוחד להכריז כי אותן החרגות ביטוח שבאגרת אכ"א בטלות.

כידוע, לשר הביטחון לא היה זמן לדברים "שוליים" שכאלה והוגשה עתירה לבג"צ.

תשובת המדינה לעתירה שיקפה בכמה משפטים את גישתה למשרתים במילואים - זילזול, ציניות ואבדן דרך. בסעיף 9 המדובר נכתב:

"מן הכלל אל הפרט: גיוס המילואים למבצע "חומת מגן" לא היה גיוס כללי, אלא כלל יחידות מסוימות. אנשי המילואים אשר נקראו לשרות מילואים פעיל במסגרת מבצע "חומת מגן" נדרשו לבצע שירות מילואים לתקופה שאיננה ארוכה, כאשר תקופת השירות הארוכה ביותר לא עלתה על 28 ימים, וחלק לא מבוטל מאנשי המילואים גויסו למשך ימים אחדים בלבד. מקום השרות היה, בדרך כלל, בקרבה גיאוגרפית לבית, בחלק גדול מהמקרים במהלך התקופה התאפשר לחייל המילואים לצאת לחופשה בביתו, והתפתחות מערכת הטלפונים הסלולרים אפשרה לאנשי המילואים לעמוד בקשר עם העורף באופן פשוט יחסית".

כן, כן, לא נגענו במילה.

הדיון בבג"צ נקבע רחוק ממועד ההתרחשויות. עד אז חוקק חוק הקיצבאות (ביטוח) וביהמ"ש ביקש עדויות של אנשים שנפגעו. העדויות לא הגיעו (באותה עת) והעתירה נמשכה. בהמשך, כן הגיעו עדויות, ביניהן אחת שהפננו לח"כ וילן וזכתה לכתבה אצל כרמלה מנשה (סיפור על מילואימניק, בעל חברת סנפלינג שכל עובדיה גויסו למבצע וחברתו קרסה).

ביום המילויאם בכנסת ביולי 2003, שאלנו את שר הביטחון באודיטוריום ובפני כל המוזמנים, האם תשובת המדינה בסעיף 9 מעודדת מוטיבציה לשרת במילואים. שר הביטחון ענה שהוא אינו מכיר את המסמך. אז העברנו לו, אך כדי שלא יטען שלא קיבל, ביקשנו מח"כ איתן כבל להגיש שאילתא וגם קיבלנו תשובה.

ב- 20/10/03 ובעקבות גיוס חריג של 5 גדודים (זוכרים? הרמטכ"ל אמר שזה מיותר ושר הביטחון קבע שזה נחוץ), פנינו שוב לשר הביטחון בקריאה להפעיל את החוק. תשובת השר לא הפתיעה.

בקיצור, מי שנלחם ב"מלחמות על הבית", מתבקש לעשות זאת על חשבונו והרי התרגלנו שאין יותר ערבות הדדית בישראל 2006 וב"מלחמות על הבית", בעל הבית גובה שכר דירה "מיוחד", על גבי צו 8.

כל מי שקיבל או יקבל צו 8 ורואה את עצמו נפגע כלכלית (דרישה לתשלום ריבית פיגורים עקב אי תשלום במועד בגלל מילואים, קנסות על אי חידוש רשיונות, אפליה במכרז שהתקיים בזמן השירות, תביעות עקב אי הופעה / עמידה במועדים וכו'), מוזמן לפנות אלינו במייל עם סיפורו ואנו נדרוש יחד אתכם את הפעלת חוק הארכת מועדים.

תשמרו על עצמכם,
פורום החפ"שים


================================================== ============

רבותי, מי שנפגע כלכלית מהוצאת צווי 8 מוזמן לפנות אלי או לפורום החפ"שים ב-Ynet.
אין שום סיבה שתסחבו על גבכם את ההפסדים שנגרמו לכם, ובג"צ כבר הזמין בפסיקה קודמת, תביעות פרטניות.

שימרו על עצמיכם ועל משפחותיכם, וכל טוב!
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -


נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 10-07-2006 בשעה 13:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #14  
ישן 10-07-2006, 15:02
  offerd offerd אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.04.05
הודעות: 3,060
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הודעה חשוב לציבור שנקרא בצו 8"

אתה נוגע בנקודה חשובה ומרכזית בחיי החברה שלנו

בקצרה:

1. לפני שבועיים היתה כתבה בהארץ על קצין צה"ל מאגוז "קובי לוי" אשר נפצע בעת שרותו. הוא לא מקבל תגמול כאיש קבע היות והחוק שחוקק מתייחס לפצועים משנת 1995 (נדמה לי) בעוד שהוא נפצע בשנת 1991.

2. אלמנות טייסי ח"א במילואים שנפלו בעת שרותם מקבלות גמול של אנשי קבע בעוד שאלמנות של חיילים או קצינים בשאר הצבא לא מקבלות את הגמול. למה ? כי עייזר וויצמן בהיותו שר ביטחון נתן צ'ופר למקורביו. הנוהל בח"א היה שטייס מילואים היה חותם על טופס גיוס לקבע לפני המריאו לאוויר. הטופס היה מופעל רטרואקטיבית אם חס וחלילה היה נספה בתאונה. ואם הטיסה היתה עוברת בשלום הוא היה נשאר אזרח והטופס היה מושמד. פנייה של אלמנות צהל לבג"צ בעניין נדחתה כי "אין כסף" לתת לכלל האלמנות. בג"צ לא מצא לנכון להשוות את התנאים

יש עוד דוגמאות לנתק שקיים בין תפישת הצבא והבטחון של האזרחים הפשוטים לבין תפישת המערכת אותם, ונושא המילואים הוא דוגמא נוספת לעניין

לשלומם של כל חיילי צהל באשר הם נייחל
_____________________________________
קישורים:
לעפר דרורי / לאתר הגבורה
לפלוגה י'/79 / לגדוד 79

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-subscribe@yahoogroups.com
להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #16  
ישן 10-07-2006, 15:36
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "שאלה. נגיד התנדבתי למילואים..."

עקרונית, אם חתמת על התנדבות במודע, אין קייס.
אבל - אפשר לבדוק את העניין לעומק. יש עו"ד שמסייע בהתנדבות לאנשי מילואים. אם תוכל להעביר לי בפרטי את פרטי המקרה, אני אבדוק את הנושא.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #18  
ישן 10-07-2006, 23:14
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית
 
חבר מתאריך: 17.03.05
הודעות: 1,902
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "צו 8 - הודעות, מידע, רשימת ציוד מומלצת"

ליובל

לגבי חוסר הכשרה כיתה אחת זה יותר מידי. גם אם ביחידתך כןלם היו טייסים בשייטת מטכ"ל.

חייל שיוצא למשימה צריך להיות מוכשר ומוכן אליה.

שיטות הסמוך טוב להן שיחלפו מן העולם.

בלי שום קשר ראינו איך מדינה שלמה מטורטרת כשחייל אחד נחטף / נשבה או כל ניסוח אחר.........

אז למה מראש ליצור אפשרות שדברים כאלו יקרו?

ראוי להבחין בין בכי לבין אתראה על מצב.

נכון היה לנו בכלל כחברה לחזור ולטפח את אלו שתורמים ולא ביום שופוני - בל"ג בעומר.

רוצה דוגמא קטנה ? קח (גם אם אתה לא רוצה)

אוניברסיטאות בבעית תקציב. חלק מתקציבן הוא סיוע של המדינה (לפי גולגולת)

בוא נגיד רק נגיד - שהרי לא יעלה על הדעת לשנות.

שמשנת 2007 תקציב גולגולת יוקטן ב 50% ושאר ה50% אחוז יחולקו בצורה הבאה
מחצית הסכום ( 25% מהתקציב) תינתן למשרתי המילואים (ס"ה הסכום חלקי ס"ה הסטודנטים הרשומים במערך המילואים) והמחצית השניה תינתן עבור שמ"פ (סה"כ הסכום חלקי ימ"מ)

מה יקרה ?
הפרופסורים שמשכורתם משולמת מהאוניברסיטה יבינו פתאום שע"מ שיוכלו לקבל משכורת הם צריכים סטודנטים שעושים מילואים ואז לא רק יהיה מועד ג' אלא גם מועד ז' והמורים אף יסייעו לתלמיד מעבר לנדרש כדי שיעמוד בבחינה ! למה אחרת הוא יילך לאוניברסיטה אחרת.
והקבלה לאוניברסיטה ? הרי מי שעיניו בראשו יבין איזה סטודנטים יקבלו עדיפות ובצדק!

ולמה זה לא יקרה?
כי כשאבותינו מקימי המדינה עלו מפולין נשותיהם לא יכלו לוותר על שום דבר (תכונה פולנית ידועה - מותר לי היתה לי סבתא פולניה) והם העלו איתם את חכמי חלם שעד היום מנהלים לנו את המדינה.

וזאת רק דוגמא קטנה כי על הביזיון של יום המילואימניק שנותן לבעלי עסקים פרסומת חינם על חשבון המדינה ולמילואימניקים כלום עוד לא דיברנו.

וכן למרות הכל אני בעד מילואים וגם קיימתי כל עוד רצו בי. (הרבה מעבר למכסה)
אבל אני מבין את ביטיס.
פעם יצאת למילואים וזו היתה הנורמה! הרגשת חלק מעם ובימים של פקודה הרגשת שכולם מאחוריך וגם בקשייך התחשבו.
היום מילואימניק מרגיש פרייר ולא שלא בצדק, יש בעיה ? אף אחד לא יספור אותו הוא יכול ללכת למבצע כזה או אחר ולחזור ולקבל צו עיקול ולשלם או לדבר ללמפה.
זהו יובל זו המראה ואם לא מוצא חן בעינך אתה יכול פשוט לשבור אותה - זה היתרון של זכוכית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #19  
ישן 12-07-2006, 13:31
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 21,385
רשימת ציוד מומלצת למילואים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "צו 8 - הודעות, מידע, רשימת ציוד מומלצת"

הרשימה נכתבה ע"י יוסיפון ופורסמה באשכול רשמ"ץ למילואים - מומלץ לקרוא את כל האשכול בנפרד. למרות שהרשימה הכתובה פה מתייחסת למילואים של גדוד שריון, כל אחד מוזמן להוציא ממנה מה שענייני ונכון לגביו אישית.

ציטוט:
כיוון שאני הולך למילואים מחר (שוב), זו הזדמנות לרענן את רשימת הציוד שלי. מאחר ויש לי את רוב הציוד (אני חתום על 90% ממנו במסגרות שונות), ומכיוון שאני מגיע עם רכב לתוך הבסיס, אני משתדל להגיע עם כל הציוד ולא לחתום על כלום (לא חותם=לא מזדכה = עוד כמה שעות בבית)
 1. ציוד צבאי
  • אפוד, ובתוכו:
   • משקפיים + נרתיק
   • ת.א.
   • ח.ע.
   • פנס +סוללות ספר
   • נייר טואלט מנויילן
   • פלייר
   • 5 מחסניות
   • 2 מימיות/שקית שתיה
   • כפפות נומקס
   • go- no go
  • קסדה
  • שכפ"ץ
  • רצועה לנשק
  • שק"ש (בחורף, שק"ש גרמני)
 2. מדים:
  • חולצה X3
  • מכנסיים X3
  • (באימון או קו טנקים: סרבלים X2)
  • נעליים + גומיות
  • כובע
  • חגורה
  • מעיל פליז, גם בקיץ! (בחורף גם חרמונית)
 3. לבנים
  • תחתונים X4
  • גרביים X4
  • חולצות 4X T
  • גופיות X4
 4. דת
  • תפילין
  • טלית
  • סידור
 5. כלי רחצה
  • סבונים קטנים (כמו של בתי מלון)
  • בקבוק קטן של שמפו
  • מגבת
  • כפכפי גומי
  • מברשת ומשחת שיניים (אני פשוט לוקח תיאדנט וסוגר עניין)
  • דאודורנט
  • מכונת גילוח (לא לאימונים )
  • אפטר שייב
  • אסלנית
  • נייר טואלט
 6. פק"ל כיסים
  • עט (ועוד כמה ספר בתיק)
  • טוש עבה לא מחיק
  • טושים דקים בכמה צבעים
  • שקף משפכים
  • מד קורדינאטות
  • סכין יפני
  • אטמים
  • דיסקית
  • פנקס שבי
  • דף קשר פלוגתי מעודכן
  • ת.א.
  • פנקס
  • צו
 7. ערכת ניקוי
  • משחולת
  • מגל"ר מכחול
  • מגל"ר מברשת
  • פלנלית
  • שמן
 8. ערכת שיפצורים
  • טוש עבה בלתי מחיק
  • גומיות (לנעליים ספר)
  • סכין יפני
  • לדרמן
  • מייתרים
  • איזולירבנד
  • בטריות ספר
  • סקלפלים
  • מצית
  • מיתר דק
  • אזיקונים
  • כיסוי לשעון
 9. רווחה
  • פלאפון + מטען
  • טרנזיסטור
  • עיתונים/ספר
  • גרעינים
  • מסטיקים
  • כסף קטן

_el מוסיף
הכי חשוב קלפים. איך אפשר מילואים בלי וויסט?

תשבצי היגיון לשמירות (מבט חטוף לתשבץ ואז העיניים חוזרות לסרוק את השטח תוך כדי מחשבה על פתרון, כך שבניגוד לתשבץ רגיל זה אפילו לא ממש פוגע במבצעיות).

ספרי מילואים: תנ"ך, בשביל ויכוחים עם הדתיים, ספר אחד לפחות של שירה אנגלית, בשביל לעשות רושם על מש"קיות הקליעה, וגם כמה ספר מתח, בגלל שבסופו של דבר מסתבר שקוראים בעיקר אותם.

אטמי אוזניים עם חוט - אלה שמקבלים הם בלי. בפעילות מבצעית אני הולך איתם כשהם מושחלים בחור הכפתור העליון של החולצה, ככה שכשצריך\יש הזדמנות לירות (ובתור קלע זה קורה לא מעט), יש סיכוי שתשתמש בהם.

כבר כתבת, אבל: בטריות, בטריות, ועוד בטריות. לפנס ולאקילה. הרס"פ משום מה מקבל בטריות רק באמצע הקו.

לולאות של מיתרים לנשק, כשהן כבר מוכנות מהמילואים הקודמים. צריך רק להרכיב על הנשק שמקבלים ולזכור לפרק בסוף המילואים בשביל הפעם הבאה.

קיץ בישראל נמשך בערך 12 חודשים בשנה. לכן חשוב תמיד: מכנסיים קצרים, סנדלים, אולטרה-סול.

אני דווקא מעדיף מילואים בלי טלפון נייד וממליץ לנסות, אבל אני מניח שזה לא מתאים לכולם.

משולש (של חובשים). שימושי למגוון פעולות במהלך המילואים, עד הגרנד פינלה של החזקת הנשק אחרי הטבילה בסולר ביום האחרון.

אהה, והרבה מצב רוח טוב וסבלנות.

אני הוספתי
פק"ל קפה, כולל מיכל גז נוסף
מצלמה עם מטען סוללות

הפ.ב מוסיף
כילה נגד יתושים -במיוחד לבקעה
טובסקו - נגד אוכל צהלי
לדרמן
יש לחלק מהטלפונים בטריות חד פעמיות - מחזיקות חצי מילואים ולא צריך לטעון

Soloavia מוסיף
לזכור לבטל בחירת רשת אוטומטית ע"י הטלפון הנייד...
מי שמשרת בבקעה עשוי להיות מופתע שכל החיובים שלו הם בינלאומיים כי הם מועברים דרך ממסרים של ירדן. אחרי זה לך תסביר שהיית במילואים ולא בטיול בירדן (אלא אם כן...)
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גם כשלא היה הרבה, היה לנו הכל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #29  
ישן 13-07-2006, 17:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
דרישה להפעלת חוק הארכת מועדים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "צו 8 - הודעות, מידע, רשימת ציוד מומלצת"

שלום לכולם!

בעקבות התקרית בגבול הצפון בו נהרגו ונפגעו מילואימניקים ולקראת גיוס החירום הצפוי, פורום החפ"שים קורא לראש הממשלה ולשר הביטחון להפעיל את חוק הארכת מועדים ולדאוג לביצוע של חוק הקיצבאות לחיילי מילואים ובני משפחותיהם.

אנו מקווים שהפעם, שר הביטחון הנוכחי יגלה אחריות וידאג להגן על אלה שמגינים על אזרחי המדינה.

תשמרו על עצמכם,
פורום החפ"שים

נ.ב.: מצ"ב המכתב שנשלח לפני זמן קצר לראש הממשלה, שר הביטחון והיועץ המשפטי לממשלה, באמצעות עו"ד מנשה קפלן:

12 ליולי 2006

לכבוד
ראש הממשלה, מר אהוד אולמרט
שר הבטחון, מר עמיר פרץ
היועץ המשפטי לממשלה, מר מני מזוז, עו"ד

נכבדיי,

הנדון: הפעלת חוק הארכת מועדים על גיוס החירום וביצוע חוק קצבאות חיילי המילואים על הנפגעים

פורום החפ"שים – ה"ה טל עין גדי, עלה מיקנובסקי, דוד מורגנשטרן וד"ר דניאל לובין - העוסק בכל ימות השנה (גם באמצעות אתר צו קריאה ב- ynet ) בעזרה ותמיכה של אנשי מילואים, מבקש את התערבותכם הדחופה, כדלקמן.

ביצוע חוק קצבאות לחיילי מילואים. היות וכבר היו נפגעים מכוחות המילואים, וגיוס אנשי מילואים מתבצע כעת, יש להורות למערכת הבטחון לבצע את חוק תשלום קצבאות לחיילי מילואים ולבני משפחותיהם ה'תשס"ב-2002, על הנפגעים, ולדאוג לכל צרכיהם.

הפעלת חוק הארכת מועדים. לאור גיוס החירום הצפוי נבקש משר הבטחון להפעיל את מלוא הסמכויות על פי חוק הארכת מועדים תשל"ה–1975, לדחיית חיובים כספיים, והתחייבויות פרטיות שונות עד לאחר שחרור ממילואים. הדבר אמור לגבי כל חייל וחייל מילואים שגוייס. מי שהתייצב למסור את נפשו – אינו צריך לסבול או להפסיד בשל לחימה, וחוסר אפשרות לנהל את ענייניו.

אנחנו מקווים שזאת הפעם, המערכת תגלה רגישות הולמת. בפנייתנו הקודמת לשר הבטחון, במבצע "חומת מגן", (שהגיעה לבג"ץ (3421/02), ענתה פרקליטות המדינה - אותה מדינה ששלחה אז את אנשי המילואים ללחימה - (בסעיף 9 לתגובתה המקדמית לעתירה), כך:

"גיוס המילואים למבצע "חומת מגן" לא היה גיוס כללי, אלא כלל יחידות מסויימות. אנשי המילואים אשר נקראו לשירות מילואים פעיל במסגרת מבצע "חומת מגן" נדרשו לבצע מילואים לתקופה שאיננה ארוכה, כאשר תקופת השירות הארוכה ביותר לא עלתה על 28 ימים, וחלק לא מבוטל מאנשי המילואים גויסו למשך ימים אחדים בלבד. מקום השירות היה, בדרך כלל, בקרבה גיאוגרפית לבית, בחלק גדול מהמקרים במהלך התקופה התאפשר לחייל המילואים לצאת לחופשה בביתו, והתפתחות מערכות הטלפונים הסלולריים איפשרה לאנשי המילואים לעמוד בקשר עם העורף באופן פשוט יחסית"

אבוי לניכור. בא הזמן להפעיל את החוקים. סמכות מוסרית לשלוח אדם לחרף נפשו במלחמה – מקימה חובה נגדית לדאוג לבריאותו ולקניינו, ולמנוע כל פגיעה בו. כך נכון, ראוי והוגן. אנא עשו כן. כי זה המעט.

בכבוד רב,

מנשה קפלן, עו"ד
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #30  
ישן 16-07-2006, 20:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
קיצוץ במילואים, זוכרים?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "צו 8 - הודעות, מידע, רשימת ציוד מומלצת"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3274804,00.html
קיצוץ במילואים - זוכרים?

בעוד התותחים רועמים בעזה ובלבנון, מתפוצצת - כצפוי - בועת ה"רפורמה" של מופז וברוורמן

איתי לנדסברג


P{margin:0;} UL{margin-bottom:0;margin-top:0;margin-right: 16; padding-right:0;} OL{margin-bottom:0;margin-top:0;margin-right: 32; padding-right:0;}var agt=navigator.userAgent.toLowerCase();var is_major = parseInt(navigator.appVersion);var is_ie = ((agt.indexOf("msie") != -1) && (agt.indexOf("opera") == -1));var is_ie5 = (is_ie && (is_major == 4) && (agt.indexOf("msie 5.0")!=-1) ); function txt_link(type,url,urlAtts) { switch (type){ case 'external' : if( urlAtts != '' ) {var x = window.open(unescape(url),'newWin',urlAtts)} else {document.location = unescape(url);} break; case 'article' : urlStr = '/articles/0,7340,L-to_replace,00.html';url=urlStr.replace('to_replace ',url); if( urlAtts == '' || !urlAtts) {document.location = url;} else {var x = window.open(url,'newWin',urlAtts)} break; case 'yaan' : urlStr = '/yaan/0,7340,L-to_replace,00.html';url=urlStr.replace('to_replace ',url); if( urlAtts == '' || !urlAtts) {document.location = url;} else {var x = window.open(url,'newWin',urlAtts)} break; case 'category' : urlStr = '/home/0,7340,L-to_replace,00.html'; url=urlStr.replace('to_replace',url); if( urlAtts == '' || !urlAtts) {document.location = url;} else {var x = window.open(url,'newWin',urlAtts)} break; } } function setDbLinkCategory(url) {eval(unescape(url));}</B>רק לפני תשעה חודשים יצא שר הביטחון מופז בכותרות ראשיות ומהדהדות עם "בשורת" הרפורמה במערך המילואים. צוות הגאונים מטעמו, בראשות פרופ' אבישי ברוורמן, הוביל מהלך שנמצא כיום בהליך חקיקה ראשוני, ועיקרו - חיסול מערך המילואים הנוכחי בפטור גורף לכל מי שצה"ל אינו מעוניין בשירותו, וגיוס לפי צורך בלבד. והנה - שעה לאחר חטיפת שני חיילים בצפון, כבר אישרו הרמטכ"ל ושר הביטחון גיוס מילואים. אין מילים לתאר את הציניות וחוסר האחריות.ההיסטוריה הקצרה מוכיחה שצה"ל לא יכול לתפקד, מבלי שיהיה מאחוריו מערך מילואים חזק. די במבט אל חמש השנים האחרונות - מ"חומת מגן", דרך ההתנתקות ועד לשתי הגזרות כעת - כדי להבין זאת. עכשיו, כשלבנון שוב בוערת, עזה מתקוממת וביהודה ושומרון יש פוטנציאל נפיץ, האם נותר עוד אדם שקול אחד מבין מקבלי ההחלטות, הסבור כי הרפורמה שהציעה ועדת ברוורמן ברת ביצוע? שיש לה הצדקה מבצעית?מודל המילואים החדש לא נותן כמובן תגמול הוגן למי שייאלץ לשרת למשך רוב חייו הבוגרים; הוא גם לא פותר את כל הבעיות האחרות שהעלו ארגוני המילואים (העיוותים בתשלומי ביטוח לאומי, הטיפול הרפואי, יחס האוניברסיטאות, פיטורים מעבודה ועוד); ואף לא מעגן בחוק את אימון מערך המילואים ואת ציודו באמצעי לחימה דומים לסדיר. כך שנוסף על חוסר ההיגיון המבצעי, מדובר במודל לא מוסרי בעליל.מערך המילואים זקוק לטיפול מבצעי, חקיקתי, אנושי ואזרחי. יש להגדיר מי רשאי לשלוח במהירות כזאת צווי 8; האם המדינה תפצה את האזרחים שנפגעו בגלל הגיוס הזה - הם הרי לא מקבלים משכורת ופנסיה ממשרד הביטחון; האם המדינה תדאג לנכים ולחללי שירות המילואים, שלהם היא יודעת לקרוא כל-כך מהר? כמו כן, יש לחוקק חוק מילואים חדש, שיכיל תשובות לכל הבעיות המבצעיות והחברתיות של המערך.הלחימה הנוכחית בשתי החזיתות היא גם הזמן המתאים לפוצץ את הבלון שהפריחו זורעי האשליות, מחפשי הפרסומת האישית, האנשים


שיושבים בתפקידים בכירים ומשחקים בחייהם של אנשי המילואים, תוך שהם מפריחים לאוויר בכנסת ובממשלה הנחות מופרכות (על הצורך במספר מועט יותר של יחידות מילואים, למשל). אנשים שקבעו אמנם "רפורמה", אבל דחו את יישומה לשנת 2008 (כי אז הרי מישהו אחר יצטרך לתת הסברים, בזמן שהם מקדמים רפורמה חדשה - הפעם ברכבת).למרבה הצער, באותה ועדת ברוורמן ישב גם מי שהיום נמצא על כס הרמטכ"ל. הודאה בטעות, כידוע, אינה בדיוק תכונה נפוצה אצלנו. ובינתיים, בקיץ הקרוב מתוכננות עוד חטיבות מילואים לעבור תהליך של פירוק. אז לפני ששואלים שוב בכנסת, כמו בגין ב-73', למה לא גייסו את המילואים - כדאי כבר היום לנפץ את האשליות.סא"ל (מיל') איתי לנדסברג, מיוזמי פורום מג"דים, מח"טים וטייסים

================================================== =======

רואים את זה במילואים - כל החיילים החדשים, חיילי "האינתיפדה השניה", הם חיילים מצויינים, אבל בינם לכשירות לשעת חירום - פעורה תהום. ראינו את חוסר הכשירות בחומת מגן, ומאז המצב נעשה רק יותר גרוע....
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #31  
ישן 19-07-2006, 09:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "צו 8 - הודעות, מידע, רשימת ציוד מומלצת"

אנא, תשקיעו מעט מזמנכם ותקראו את כל המידע המצורף:

1. הבדלים בין צו חריג לבין צו חירום מיוחד:
http://www.ynet.co.il/home/1,73 340,L-815-5418-17098367,00.html
2. מיגון: צה"ל הצהיר בוועדה לביקורת המדינה שכל מי שצריך, מקבל. תדרשו זאת כתנאי לביצוע המשימה:
http://www.ynet.co.il/home/1,73 340,L-815-5418-13671782,00.html
3. ביטוח - חוק הקיצבאות: שלא תצטרכו - מה שלא עשה האויב, משרד הביטחון ואגף השיקום יעשו:
http://www.ynet.co.il/home/1,73 340,L-815-5418-16597879,00.html
4. טיפול רפואי בזמן השירות: חשוב מאוד להכיר כיצד עליכם לנהוג במקרה של חס וחלילה פציעה ולדעת שצה"ל ומשרד הביטחון גם דאגו להרעת התנאים:
http://www.ynet.co.il/home/1,73 340,L-815-5418-17016684,00.html
5. הפעלת חוק הארכת מועדים: אם קראו לך בצו 8 ורשיון הרכב שלך עומד לפוג, אם נמנע ממך האפשרות להסדיר חוב מול מוסד או רשות, אם חייבו אותך על ריבית פיגורים כי לא שילמת בזמן, אם ההוצאה לפועל מחפש אותך ומעקל לך נכסים בזמן השירות, חשוב שתדע: לכל המקרים האלה ועוד, למדינה יש פתרון והוא נמצא בכיסו של שר הביטחון. עד כה, הכל בעיה שלך. תקראו מה ביקשנו מראש הממשלה ושר הביטחון: http://www.ynet.co.il/home/1,73 340,L-815-5418-17163711,00.html

6. כשירות ואימון: ידוע לכם מה נוהגים לתת לעומת מה שבאמת צריך. אנא, דאגו לעצמכם ותדרשו את מה שצריך.


אנחנו כאן לרשותכם בכל שאלה או בעיה שתתעורר ונשמח לסייע. אל תתבישו לפנות והכי חשוב: תשמרו על עצמכם ותחזרו הביתה בשלום!

בברכה,
פורום החפ"שים
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #41  
ישן 31-07-2006, 09:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי dan105 שמתחילה ב "האם מישהו יודע האם נגמר כבר..."

אם אני לא טועה, על צו חריג צריך לחתום התנדבות. תוודאי זאת עם קצינת הקישור.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #42  
ישן 31-07-2006, 22:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "צו 8 - הודעות, מידע, רשימת ציוד מומלצת"

שלום לכם!

קשה בימים אלה להתעסק בקבלת מידע אמין ומעט שקיפות, בזמן שהמדינה נמצאית במערכה בה גם העורף ואלפי חיילי צה"ל נלחמים ונפגעים ברמה יומית.

קשה גם להווכח שגם בימים שכאלה, יש העושים הכל על מנת להימנע מהפעלת כל הכלים אשר עשוים לצמצם את הפגיעה באלה שמשרתים, אשר התגייסו בהמוניהם מהיום להיום ומוכנים לעשות הכל על מנת לתרום למאמץ הלאומי נגד אויבנו.

ב- 12/7/06, בעקבות התקרית בגבול הצפון בו נהרגו ונפגעו מילואימניקים ולקראת גיוס החירום הצפוי, פורום החפ"שים פנה לראש הממשלה ולשר הביטחון בקריאה להפעיל את חוק הארכת מועדים ולדאוג לביצוע של חוק הקיצבאות לחיילי מילואים ובני משפחותיהם.
http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L-815-5418-17163711,00.html
עד היום, לא קיבלנו תשובה מאף גורם.

עם תחילת גיוס המילואימניקים, נאמר שהם גויסו בצו חירום (8). בפועל, גילינו שזה לא היה כך והם גויסו בצו חריג ולגבי גדוד מסוים, הם אף הוחתמו על פיצול במסגרת החיול ומבלי לדעת זאת.

בהבנתנו את חוק הארכת מועדים ולאור ניסיוננו במבצע "חומת מגן" והדיונים שקיימנו בעת ניסוח "הצעת חוק מילואים" של השדולה, דרשנו שהגיוס יהיה בצו 8, על מנת שניתן יהיה להחיל על המגוייסים את כל מעטפת החוקים, תקנות ופקודות אשר נועדו לסייע למגויס בעת גיוס חירום.

העלנו את כל הנושאים בפני גורמים שונים בכנסת, ביניהם השר איתן כבל, ח"כ וילן, וועדת חו"ב וגם בעיתונות. במקביל דאגנו להעביר את המידע לגבי זכויותיהם לחיילים בקו, אשר הקימו צעקה ודרשו תשובות.

הרבה שאלות נשאלו לגבי סוגי הצווים ומשמעותם ולא מצאנו מישהו בשטח שיתן תשובות. אז התחלנו לשאול את כל הגורמים את אותן השאלות ולהבין מה בדיוק קורה. במקביל, התקשרו אלינו מילואימניקים מכל החזיתות ודיווחו על האופן שבו הם גויסו ורצו להבין את ההשלכות.

שם גילינו שלמרות ההצהרות על אופן הגיוס, הוא נעשה ע"י צווים חריגים.

ב- 23/7/06, בתכנית "החזית בעורף" של הערוץ 1, נמסר ע"י היועץ לתקשורת של שר הביטחון ש"מיום שישי האחרון גויסו אנשי מילואים בצווי 8 , ההחלטה על גיוס אנשי מילואים בצווים חריגים התקבלה בהערכת מצב שנערכה בתחילת המערכה, וכאמור בהתאם להתפתחויות, ההחלטה שונתה".
http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L-815-5418-17292017,00.html
מילואימניקים שגויסו במהלך יום שישי האחרון דיווחו שהצווים שלהם חריגים, למרות תשובת שר הביטחון. אחרים לא ידעו עד אתמול עפ"י איזה צו גויסו וניסו במהלך השבוע לקבל תשובה ללא הצלחה.

בעקבות תשובה זו, פנינו ללשכת יועץ התקשורת של השר ושאלנו מספר שאלות וגם עדכנו את השר איתן כבל, אשר במקביל פנה ליועצת המשפטית של משרד הביטחון ולעוזרת השר.
http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L-815-5418-17292017,00.html
מצ"ב חלק א' מתשובת היועצת המשפטית למערכת הביטחון, כפי שנמסרו לשר איתן כבל.
המשך בהודעה הבאה
במהלך הימים האחרונים, ניסינו לקבל תשובות ללא הצלחה. אתמול בבוקר, התפרסמה כתבה בעיתון "ידיעות אחרונות" במדור הכלכלי ובה טענה על פגיעה בחיילים שגויסו בצו חריג לעומת צו 8 (היו שם כמה אי דיוקים, אבל הנושא יצא לאור). בכיר במשרד הביטחון מסר בתגובה ש"שר הביטחון, עמיר פרץ, וראשי מערכת הביטחון ערים מאוד למשמעות ההבדלים בתנאי הגיוס של חיילי המילואים, יעשו הכל, בהתאם לחוק, כדי להשוות תנאים אלה".

הכתבה יצרה גל שאלות של מילואימניקים ששאלו כיצד באמת גויסו. עד אתמול אחה"צ לא הייתה עדיין תשובה מהשלישות שלהם. אלוף פיקוד מסוים, בא להרגיע אותם והבטיח תשובות. היום נמסר להם ע"י נציג מז"י שזה צו 8 (5 ימים אף אחד לא ידע לתת תשובה. מעניין).

אתמול בערב בשעה 21:53, דקות ספורות לפני שידור התכנית (ממש במקרה...), התקשרו אלי ממשרד היועץ התקשורת של שר הביטחון להגיד שהשאלות ששאלנו דומות לשאלות ששאל השר איתן כבל והציעו לי לשלוח את התשובה שקיבל השר מהיועצת המשפטית. זאת בזמן שכבר יומיים אני מתקשר אליהם ולא הייתה להם תשובה. ביקשתי את התשובה וקיבלתי את הפקס בערוץ 1. סביר להניח שלולא הופעתי בתכנית וללא הכתבה שפורסמה ב"ידיעות", הייתי נאלץ להמתין וגם לתמלל את התשובה, שכידוע, הם "לא עובדים כך" (רק נותנים תשובות בעל פה).

כצפוי, התשובות שניתנו לשאלות של השר כבל הן במישור המשפטי, לרוב, ולא עונות על כל השאלות ששאלנו. החלטנו לוותר על התשובה מהיועץ תקשורת ולהמשיך לבדוק את הנושא באמצעות השר כבל, ח"כ וילן וועדת חו"ב.

כרגע, עוזרת שר הביטחון, הגב' רות בר, מטפלת בנושא הפיצולים וצווים חריגים שנשלחו למרות הודעת משרד הביטחון שהחל מיום שישי, כל הצויים הם צווים 8.

פנינו לוועדת חו"ב על מנת לבחון משפטית את התשובות שניתנו ובעיקר, את הפילפולים המשפטיים לגבי הפעלת חוק הארכת מועדים ותקנות אחרות וצורת הזימון והפיקוח עליו. ברגע שיהיו תשובות, נעדכן.

מי שקורה את המסמך, ימצא שאין תשובה לשאלה האם בכוונת השר להחיל את חוק הארכת מועדים וניכר לעין הניסיון "למכור" את הצווים החריגים כעדיפים, למרות שלמיטב הבנתנו, עצם הוצאת צו חירום (8) היא הכרזה "כי שירות הוא שירות חירום לעניין חוק זה" (כלשון חוק הארכת מועדים). אחרת, מה כן חירום?

מה שכן יש הוא, הודעה שניתן להחיל את חוק הקיצבאות ותקנות אחרות גם על צו חריג. אז מדוע מציין זאת אם אין בכוונתם להכריז?

בנוסף יש תולדות הבג"צ של הפורום וחלק מתון של התשובה הצינית שניתנה אז ע"י המדינה.

מצ"ב חלק ב' מהתשובה.

נשמח לקבל תגובות,
קישורים חשובים:
תשובת היועצת המשפטית למערכת הביטחון:
http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_2/17318826.JPG
http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_2/17319105.JPG

הסרטון: http://switch5.castup.net/frames/20...ca-pizui_asakim

מידע חיוני לגיוס בצו 8:
http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L...7248757,00.html

אין הפעלה של חוק הארכת מועדים:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3284141,00.html
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -


נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 31-07-2006 בשעה 22:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #43  
ישן 01-08-2006, 19:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
פרץ לא נותן הטבות למילואימניקים כי "הגיוס מצומצם"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "צו 8 - הודעות, מידע, רשימת ציוד מומלצת"

חיילי המילואים זועמים על שר הביטחון, שלא חתם על צו המאפשר להם לדחות את חובותיהם עד לאחר המילואים מבלי שייקנסו. פרץ בתגובה: "לא מצאנו לנכון, כיוון שגייסנו אחוז קטן מחיילי המילואים בלבד"
תני גולדשטיין

שר הביטחון, עמיר פרץ, מסרב להפעיל את חוק "הארכת מועדים", המעניק לחיילי מילואים שגוייסו בצו 8 פטור מתשלום קנסות וריביות על חובות שהם צוברים במהלך תקופת גיוסם.חיילי מילואים שגויסו למלחמה בצפון בצו 8 זועמים על כך שגילו כי הם עדיין נדרשים לשלם את כל התשלומים להם התחייבו, ונקנסים בקנסות, עיקולים וריביות פיגורים כיוון שלא שילמו במועד. זאת, למרות שנמנע מהם לשלם עקב גיוסם.

מלשכתו של פרץ נמסר כי "שר הביטחון בוחן אפשרות של הכרזת גיוס מילואים כגיוס חירום ומנהל על כך דיונים עם משרדי המשפטים והאוצר. מכיוון שגיוס המילואים בעת הזאת איננו גיוס כללי אלא גיוס המהווה אחוז קטן בלבד ממערך המילואים, לא נמצא בשלב זה כי יש להפעיל את חוק הארכת מועדים".פורום החפ"שים: "את חיילי המילואים תמיד שוכחים"בשנת 1974, אחרי מלחמת יום כיפור, נחקק חוק המאפשר "הארכת מועדים" לתשלומים שחיילי מילואים חייבים בהם במקרה של גיוס רחב וארוך במילואים. הפטור מותנה בכך ששר הביטחון יכריז על גיוס המילואים כגיוס חירום.החוק יפטור עד להודעה חדשה את חיילי המילואים מלשלם חשבונות, חובות, קנסות וכל פעולה אחרת המחייבת תשלום במזומן או התנהלות מול הרשויות. המדובר בתשלומים כמו שכר דירה, משכנתא, חשבון טלפון, קנסות חנייה וכו'. אנשי המילואים מבקשים שיוכר בכך שהם אינם משלמים במועד עקב הלחימה בצפון, ושלא ייקנסו עקב דחיית התשלום.יצויין שעד כה לא בוצעה הארכת מועדים כזאת, גם לא במלחמת לבנון הראשונה ובמבצע "חומת מגן".
בפורום החפ"שים המאגד אנשי מילואים טוענים כי פנו בנושא לשר הביטחון עמיר פרץ וביקשו שיוכרז על גיוס חירום כדי לפתור את בעייתם, אך בקשתם לא נענתה.
"עם העובדים והמעסיקים הגיעו להסדר הוגן", אומר עלה מיקנובסקי מראשי פורום החפ"שים, "ואילו את אנשי המילואים שוכחים, כפי ששוכחים אותנו תמיד. אנו קוראים לשר הביטחון החברתי עמיר פרץ להתעורר ולעשות משהו. אנחנו מוצפים בפניות של מילואימניקים שסובלים ממצוקה יום יומית ולא מקבלים מענה"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3284141,00.html

אתם מבינים את זה? זה בכלל לא מצב חירום! סתם קוראים לזה צו חריג או צו 8, ובכלל 3 אוגדות זה חלק זעיר ממערך המילואים, וחיילי המילואים בכלל לא הולכים להפגע כלכלית מכל הסיפור הזה...
כל הכבוד למדינת ישראל שמראה אחריות וממלכתיות מהי....

אם זה לא מעורר בחילה, אני לא יודע מה.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -


נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 01-08-2006 בשעה 21:18.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #44  
ישן 01-08-2006, 19:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
תגובתו של מגוייס:
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "פרץ לא נותן הטבות למילואימניקים כי "הגיוס מצומצם""

אהלן עלה וכולם. כמי שמגוייס עכשיו, להלן תגובתי לשר הביטחון. העבירו אותה בהזדמנות שאני בטוח שתהיה לכם.

מר פרץ.

אני מאלו שעושים מילואים ללא שאלה. המג"ד קורא, אני בא. כן חירום, לא חירום ... אני מאמין בחשיבות העניין ובחשיבותה של תרומת היחיד. עכשיו, ממש עכשיו, אני שמח על תרומתי לאורך השנים ואני רואה את ערכה כרגע למצב החירום. עד כאן החלק שלי.

החלק שלך הוא :
1. לדאוג שמילואימניקים יקבלו ציוד הולם והכשרה נאותה.
2. לדאוג שנקבל פיצוי הולם והגנה חוקית רחבה ככל האפשר.
למקרה ואתה לא יודע, הריני לבשר לך כי חלקך בהסכם לא מתקיים. יתכן ותטען (כמו שטענת) שבגלל ההיקף הקטן אין טעם להפעיל את החוק לדחיית התשלומים. אתה יכול להמשיך ולטעון כך עד מחר, אבל בלוגיקה אני דווקא לא רע ומסקנתי היא שדווקא בגלל המספר הקטן של המילואימניקים שגוייסו - יהיה לך יותר קל להפעיל את החוק ולהגן על המגנים. כנ"ל לגבי הציוד האישי - בגלל הכמות הקטנה של המגוייסים - צריך להיות לך קל יותר לתת ציוד הולם, זהה או שווה לזה שמקבלים הסדירים. אגב, חלק מן הלוגיקה הוא שלא אתה יכול לקבוע אם יש טעם או אין טעם. רק אנחנו המילואימניקים יכולים. אתה יכול להגיד שבחרת שלא להפעיל את החוק כי זה יעלה לך בעצבים, בירוקרטיה וכסף.

תקרא רגע עוד פעם את מה שכתבתי. גם אם תנסה לסובב את זה, זה לא יעבוד לך. הלוגיקה פשוטה מאוד. אבל עכשיו אני רוצה להגיע לפואנטה ... זה החלק החשוב שאתה צריך להפנים. אני כמילואימניק, לא בא למילואים בגללך, גם לא בגלל שר הביטחון שלפניך וכנראה לא בגלל זה שיבוא אחריך. אני בא כי אני מאמין. אם אתה מאמין - קיים את החלק שלך. אם לא (וכרגע אתה לא), אז אני כמילואימניק פעיל, לא אדרוש ממך דבר ורק אתאם איתך ציפיות:
לעולם אל תצפה ממני שאבחר בך, אעריך אותך כנבחר ציבור או אפילו אסתכל לכיוון שלך. כשתעבור לידי - אביט אל הצד השני ואקלל אותך חרש בליבי. כך יעשה למי שיש בידו הסמכות והאחריות והוא בוחר שלא לעשות דבר פשוט עבור אלו שנותנים לו הכל.

בברכה,

סרן גיל ביקל, מ"פ קשר באוגדה.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #49  
ישן 02-08-2006, 23:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי מוהנדס שמתחילה ב "איפה אני מוצב?איך מבררים??"

בשחרורך היו אמורים להציב אותך בחטיבת אם ולתת לך מספר של קצינת קישור.

פנה לקצין העיר ותבדוק דרכו - מ.א. שלך יגלה הכל...
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #50  
ישן 03-08-2006, 20:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
הבטחה לפיצוי.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "צו 8 - הודעות, מידע, רשימת ציוד מומלצת"

בצה"ל מגבשים דרך נוספת לפצות את אנשי המילואיםסא"ל ערן שני: "אנו פועלים למען השגת הטבות ופיצויים נוספים לאנשי המילואים". מתקיימים דיונים על דרך לפצות גם את נשות המגוייסים
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/3td/business_channel/gifs/artline.gif]
עפרה ברון
3/8/2006 16:27
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/3td/business_channel/gifs/artline.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]
אגף משאבי אנוש בצה"ל יפעל בימים הקרובים לגבש המלצות בעבודות מטה בשיתוף הפרקליטות והזרועות לפיצוי כספי של אנשי המילואים. כך מסר היום (ה') סא"ל ערן שני, ראש ענף תכנון כוח אדם במילואים ל-nrg.

לדברי שני, התכנית שתגובש תוצג לשר הביטחון בימים הקרובים ותובא לאישור הממשלה. "אנו נפעל למען השגת הטבות ופיצויים שאותם אנו חושבים שעל איש המילואים לקבל. בימים אלו אנו מגבשים סט של המלצות לשר הביטחון על מנת לצמצם את הנזק הכספי לאותם אנשים שנקראו למילואים".

מדובר בהטבות שיינתנו לאזרחים שנקראו להתגייס למלחמה באופן פתאומי ובהתראה קצרה ולתקופה לא ידועה. בצה"ל סבורים כי יש לפצות את אותם מגויסים מכיוון שזה השפיע עליהם גם מבחינה כלכלית, מעבר לפגיעה בהכנסה החודשית, אותה יקבלו באמצעות הביטוח הלאומי.

אחד הנושאים שנדונים כרגע בידי גורמים שונים הוא נושא הפיצויים לבת הזוג של איש המילואים, שעקב גיוסו הפתאומי צריכה לשנות את סדר יומה, להקדיש יותר זמן לטיפול בבית ובילדים, ולפיכך פרנסתה עלולה להיפגע.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]
יש אפשרות לתבוע פיצויים מוגדלים

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/3td/business_channel/gifs/artline.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]
כמו כן, סא"ל שני הדגיש כי הפיצויים שיקבלו אנשי המילואים שנקראו על ידי צווים חריגים עד ה-21 ליולי, זהים לפיצויים שיקבלו אנשי המילואים שגויסו בצווי 8 (צווי חירום) לאחר ה-21 ביולי. לדבריו, "היו פרסומים כוזבים שהטעו את הציבור לפיהם יש הבדל בפיצוי הכספי בין הצווים, אך זה לא נכון. בשני המקרים הפיצוי שווה לגובה ההכנסה השנתית המוצהרת, ואין תוספות אחרות".

"עם זאת, איש מילואים שמרגיש שהוא נפגע כלכלית כתוצאה מכך שהוקפץ לשירות בהתראה מהיום למחר וסבור שהנזק הכלכלי שנגרם לו גדול באופן משמעותי מזה שהיה אמור לקבל, רשאי לפנות לחטיבת התביעות והביטוח במשרד הביטחון ולהגיש תביעה מנומקת ללא תשלום. תביעה זו ניתן להגיש הן אם זומן איש המילואים בצו חריג, והן אם בצו שמונה", הדגיש סא"ל שני.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]
http://www.nrg.co.il/online/16/ART1/458/906.html


================================================== ========

ספין? הלחץ עזר? לא ברור, זה עוד עניין לבחינה.
מה שכן ברור, הוא שהלחץ של המילואימניקים והעושים במלאכה מתחיל לשאת פירות. אולי יום אחד המדינה באמת תיקח אחריות על אנשי המילואים שלה. בינתיים כל מה שנותר הוא להודות לאלה שנטשו הכל לטובת המדינה, ולהמשיך לתבוע את זכויותינו.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #51  
ישן 03-08-2006, 23:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "צו 8 - הודעות, מידע, רשימת ציוד מומלצת"

מילואימניקים: גיוס בצו חריג - ניסיון להימנע ממתן זכויות כלכליות

במכתב ששיגר ארגון המייצג חיילי מילואים נכתב כי מי ששולח אדם למלחמה, חייב לדאוג לכך שלא תהיה פגיעה גם בקניינו; מע' הביטחון: כל מי שגוייס זכאי לאותן זכויות ללא קשר לצו

מאת יובל יועז

צה"ל נמנע מגיוס מילואים בצו 8 ("צו חירום") ובמקום זה מוציא "צווים חריגים" כדי להימנע ממתן הזכויות הכלכליות שמגיעות למגוייסים בצו 8 - כך טוענים ארגונים העוסקים בזכויות חיילי המילואים. לטענת "פורום החפ"שים", הממשלה גם נמנעת מלהחיל את "חוק הארכת מועדים" מ-1974, ולפיו פטורים חיילי מילואים שזומנו בצווי חירום מלעמוד בהתחייבויות כספיות לממשלה, דוגמת תשלום מיסים, ובהתחייבויות חוזיות בשוק הפרטי.

"יש להורות למערכת הביטחון להפעיל את חוק תשלום קצבאות לחיילי מילואים", נכתב במכתב ששיגר "פורום החפ"שים" לראש הממשלה, שר הביטחון והיועץ המשפטי לממשלה. עו"ד מנשה קפלן, המייצג את הפורום מבקש להחיל את חוק הארכת המועדים וכותב כי "מי שהתייצב למסור את נפשו אינו צריך לסבול או להפסיד בשל לחימה וחוסר אפשרות לנהל את ענייניו. סמכות מוסרית לשלוח אדם לחרף נפשו במלחמה, מקימה חובה נגדית לדאוג לבריאותו ולקניינו ולמנוע כל פגיעה בו".

עלה מיקנובסקי, החבר בפורום, תקף את שר הביטחון פרץ ואמר כי "שר הביטחון החברתי לא השכיל להבין את משמעות הפגיעה הכלכלית במילואימניק ובבני משפחתו". לדבריו, "הממשלה דאגה להסדר בין העובדים תושבי הצפון ומעסיקיהם וכמו בימי שגרה, שוב שכחה את המילואימניקים".

במערכת הביטחון מסבירים כי חיילי המילואים שזומנו באמצעות "צוויים חריגים" זכאים לאותן הטבות שהיו מקבלים אילו זומנו בצווי חירום. לדברי גורמים בכירים במערכת הביטחון, חיילי המילואים שגויסו אינם מנותקים כליל מיצירת קשר עם בתיהם ועסקיהם, ולא נקטעה האפשרות שלהם להמשיך לנהל את ענייניהם.

באשר להפעלת חוק הארכת מועדים אומרים במערכת הביטחון כי מדובר בחוק בעל משמעות כלכלית מרחיקת לכת, שכן הוא משחרר את חיילי המילואים לא רק מתשלום מיסים אלא גם מחוזים פרטיים שעליהם חתמו, מה שעלול לגרום לתגובת שרשרת ולשתק את הפעילות הכלכלית במשק.

מודבר צה"ל נמסר בתגובה: "במידה ואיש מילואים סבור כי נגרם לו נזק לאור העובדה שהופעל בהתראה קצרה, יוכל לפנות לחטיבת התביעות והביטוח במשרד הביטחון ולהגיש תביעה, בין אם זומן בצו חירום צו 8 ובין אם זומן בצו חריג".
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/745264.html
================================================== ==============

שימו לב לתגובת משרד הביטחון וצה"ל:

1. "במערכת הביטחון מסבירים כי חיילי המילואים שזומנו באמצעות "צוויים חריגים" זכאים לאותן הטבות שהיו מקבלים אילו זומנו בצווי חירום. לדברי גורמים בכירים במערכת הביטחון, חיילי המילואים שגויסו אינם מנותקים כליל מיצירת קשר עם בתיהם ועסקיהם, ולא נקטעה האפשרות שלהם להמשיך לנהל את ענייניהם".

מזכיר לכם משהו?
ממתי 70% מהשכר נחשב ל"הטבה"? כיצד לדעתם ניתן "לנהל את ענייניהם" כאש נלחמים על הבית?

ויש עוד:

2. "באשר להפעלת חוק הארכת מועדים אומרים במערכת הביטחון כי מדובר בחוק בעל משמעות כלכלית מרחיקת לכת, שכן הוא משחרר את חיילי המילואים לא רק מתשלום מיסים אלא גם מחוזים פרטיים שעליהם חתמו, מה שעלול לגרום לתגובת שרשרת ולשתק את הפעילות הכלכלית במשק".

ולעזיבת הכל למען המדינה, אין משמעות כלכית מרחיקת לכת למשרת ומשפחתו?
מה גם שלו היו קוראים את החוק, ניתן להגביל איזה סוגי חובות החוק יחול עליהם.

וכמובן, הנה בא דובר צה"ל ומעביר לכם ולמשפחתכם את הכדור:

3. "מודבר צה"ל נמסר בתגובה: "במידה ואיש מילואים סבור כי נגרם לו נזק לאור העובדה שהופעל בהתראה קצרה, יוכל לפנות לחטיבת התביעות והביטוח במשרד הביטחון ולהגיש תביעה, בין אם זומן בצו חירום צו 8 ובין אם זומן בצו חריג".

ואני שואל: איזה נזק עלול להגרם למילואימניק, כשמשרד הביטחון טוען ש"חיילי המילואים שגויסו אינם מנותקים כליל מיצירת קשר עם בתיהם ועסקיהם, ולא נקטעה האפשרות שלהם להמשיך לנהל את ענייניהם"?

כל הכבוד לצה"ל ומשרד הביטחון!
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #53  
ישן 04-08-2006, 11:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי eladg שמתחילה ב "שמע ידידי, כל מילה בסלע"

מה שחשוב הוא לרכז תלונות ובעיות לאחר השחרור. אין שום סיבה לתת למשרד הביטחון לצאת מזה בזול, וחובתינו לתבוע אותם עד האגורה האחרונה - אין שום סיבה שגם נסתכן במלחמה וגם נממן אותה.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #54  
ישן 04-08-2006, 12:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "צו 8 - הודעות, מידע, רשימת ציוד מומלצת"

מד"א לעובדים: אל תתקשרו ליחידות המילואים

בשל העומס על אנשי כוחות הביטחון וההצלה, החליטו במד"א לקרוא לעובדים ופרמדיקים שלא להתקשר ליחידות הצה"ליות בבקשה להתגייס למילואים. ממד"א נמסר: "אנו זקוקים לכל עובדינו ומתנדבינו כדי לעמוד במשימות הרבות"
מיטל יסעור-בית אור

המלחמה בצפון גורמת לעומס שלא יתואר על אנשי כוחות הביטחון וההצלה. אך מה אפשר לעשות כשחובש במד"א הוא גם לוחם במילואים? במד"א החליטו כי צווי 8 גזלו להם יותר מדי כוח אדם, לכן הפיצו חוזר הקורא לעובדים שלא ליצור קשר עם יחידות המילואים שלהם.כ-42 עובדים ופרמדיקים של מד"א גוייסו למילואים מאז תחילת המלחמה בצפון, והעומס על העובדים שנותרו רק הולך וגובר. אולי משום כך במד"א לא תומכים, כך זה נראה, בשירות במילואים

בדיון הערכת מצב שהתקיים בשבוע שעבר ובו השתתפו מנכ"ל מד"א, מנהלי האגפים ומנהלי האזורים אמר ראש אגף המבצעים דורון קוטלר: "מספר עובדים מתקשרים ליחידות הצה"ליות שלהם בבקשה להתגייס למילואים. יש לשוחח עם העובדים ולדרוש כי לא ישוחחו עם יחידתם. אם עובדים מרגישים כי אין להם מספיק עבודה הם מוזמנים להתנדב לתגבר את אזורי הצפון".


הנחייה ברוח דומה מצאו גם עובדי מד"א באזור איילון בתיבות הדואר שלהם. "על העובדים לעדכן את הנהלת האזור על כל קריאה למילואים", כתב המנהל איציק בן-אהרון, "העובדים מתבקשים לא ליזום קשר עם היחידות הצבאיות במטרה להתגייס!!! (גם העורף הוא חזית)" – סימני הקריאה, נמצאים גם במסמך המקורי.עלה מיקנובסקי ממנהלי פורום הח"פשים ב-ynet, פורום חיילי מילואים המשותף עם "צו קריאה" הביע חשש מפיטורים של עובדי מד"א שיוצאים למילואים. "אנחנו מתריעים כבר זמן רב על ההשלכות הכלכליות של הגיוס הזה. אחרי מבצע 'חומת מגן' היו הרבה מקרי פיטורים של מילואימניקים ואנחנו ערים לתופעות מהסוג הזה וחוששים שמילואימניקים ונשותיהם יפוטרו משום שיצאו למלחמה הזו. שר הביטחון צריך לבוא עם פתרונות, אך לא הביא פתרון למצוקות המילואימניקים ובני משפחותיהם, כפי שדרשנו".השר איתן כבל, יוזם החקיקה שפועלת לשיפור מעמדם של חיילי המילואים, ומי שמרכז פניות רבות של חיילי מילואים שנפגעו כתוצאה מהגיוס, ממליץ להנהלת מד"א לחזור בה מהדברים. "אני רואה זאת בחומרה רבה", אמר, "אנשי מד"א שנקראו ליחידות שלהם הם לא כלי משחק בין הצבא למד"א. חמור שעובדים מיטלטלים בין חובת הגיוס לבין חובתם להצלת חיים במקום עבודתם."אלו דברים שאמורים להיסגר בין מד"א למערכת הביטחון, מבלי שהעובדים צריכים להיות מאויימים למראית עין. יואיל מנכ"ל מד"א להרים טלפון למנכ"ל משרד הביטחון שיכריז על עובדי מד"א כעל עובדים נדרשים. אני לא יודע מה אני הייתי עושה במקרה כזה אם הייתי עובד מד"א שנקרא למילואים".


ממד"א נמסר בתגובה: "בימים אלה כשהעורף הפך לחזית וצוותי מד"א פרוסים בכ-750 אמבולנסים כדי לתת מענה מיידי ומהיר לכל תרחיש אפשרי ברחבי הארץ, קטיושות בצפון, קאסמים בדרום ופיגועי טרור במרכז, ובנוסף היענות זמינה לאלפי קריאות השגרה, נדרש מד"א לכל עובדיו ומתנדביו כדי לעמוד במשימותיו הרבות והנוספות בהצלחה"."על מנת לפתור את בעיית כוח האדם עומד מד"א מול גורמי הצבא ולצערנו, לא תמיד בהצלחה. עובד המקבל צוו גיוס חירום חייב להתייצב ביחידתו על פי חוק. עובדי ומתנדבי מד"א המבצעים את פעילותם במסירות ותוך סיכון חייהם בצפון ועומדים בכוננות עליונה, כאמור, בכל רחבי הארץ, לא צריכים להתנדב לשירות מילואים שלא נקראו לו, וכך הובהר לעובדים".

================================================== ===============

בכל מקרה - איימו עליכם או על בנות/בני זוגכם בפיטורים?
חשוב לפנות ולטפל בבעיה. לאחר חומת מגן ראינו גלי פיטורים שהוסוו בתואנות שווא. אין שום סיבה לקבל מצב כזה וחשוב לטפל בזה.
ושיהיה בהצלחה לכולם.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #55  
ישן 04-08-2006, 14:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "צו 8 - הודעות, מידע, רשימת ציוד מומלצת"

אלפי החיילים שקיבלו צווי חירום יגיעו לאימון של יממה בבסיס האימונים של פיקוד הצפון, ואחר כך יפוזרו בין היחידות השונות. כולם יקבלו עם גיוסם קרם הגנה מפני השמש. "אני מרגיש תחושה של שליחות", סיפר אחד מהם

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/dover/site/Images_Site/tans.gif]

מאת: יעל סלומה ואייל וייס, כתבי 'במחנה'

אלפי חיילי מילואים קיבלו במהלך השבוע האחרון צו גיוס חירום, שהורה להם להתייצב בתוך שמונה שעות לשירות מילואים בפיקוד הצפון. החיילים הונחו להגיע לאחד מהימ"חים (יחידת מחסני חירום) בפיקוד כדי לקבל את הציוד הנדרש, משם יועברו לבסיס האימונים הפיקודי שבאליקים לאימון מקוצר בן 24 שעות, ממנו ישוגרו הלוחמים צפונה, אל גזרות הלחימה. למילואים גויסו גדודי חי"ר וגדודים נוספים.
הפיקוד הפעיל את "נוהל ההכשרה בחירום", שלפיו הלוחמים העולים לגזרה יתאמנו בתרגילים בסיסיים, ובהם אימונים במטווחים, בשימוש בכלי רכב משוריינים וגם בעבודה במוצבים. בסך הכל, עולים החיילים לגזרה בתוך יממה.
"אנחנו מנסים לעשות את הכל בסרט נע, כמה שיותר מהר, במטרה לתגבר את הכוחות שכבר פועלים בשטח במהירות האפשרית", הסביר מפקד בא"פ אליקים, סא"ל ליאור.
"קיבלתי את הצו אתמול בלילה, וכבר היום התייצבתי בבסיס", סיפר רס"ל אלון ג'ורנו, המשרת בגדוד הציוד המכני ההנדסי (צמ") של פיקוד הצפון. "ראיתי את השידורים בטלוויזיה במהלך השבוע האחרון, ורציתי להיות חלק מזה. עכשיו, כשגייסו אותי, אני מרגיש תחושה של שליחות. אשתי בחודש התשיעי והיא אוטוטו יולדת. אני מקווה שאם היא תקבל צירים, יוכלו לשחרר אותי", הוסיף.
כל חיילי המילואים הלוחמים שקיבלו צו גיוס בשל הלחימה בגבול הצפון יקבלו עם גיוסם שפופרת קרם הגנה מפני השמש - כך החליט חיל הרפואה, כחלק מהיערכותו למתן שירותי רפואה במהלך הלחימה ברצועת עזה ובגבול הצפון.
"החלטנו לאפשר גם לחיילי המילואים להגן על עצמם מפני נזקי השמש, כמו לחיילים הסדירים שיכולים לבקש מהחובש היחידתי קרם הגנה", אמר מפקד מרכז שירותי הרפואה באגף הלוגיסטיקה, הרפואה והמרכזים (אלר"ם), אל"ם ד"ר גיל פייר.


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/dover/site/Images_HE/pages/tans.gif]


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/dover/site/Images_Site/tans.gif]
ובפקמ"ז: נשק מקוצר וטבח צמוד

שלושת גדודי המילואים שגויסו בצו חירום לתעסוקה מבצעית בפיקוד המרכז יזכו לתנאים משופרים במסגרת שירותם הנוכחי. כבר בשלב הקליטה, בבסיס האימונים הפיקודי (בא"פ) בלכיש, חיכו להם ניידות ובהן ציוד אישי ונעליים חדשות, כחלק מההנחיה הכללית שניתנה בפיקוד - "לפנק אותם".
לכל חייל מילואים יוענק רובה מקוצר, זכות שנשמרה עד עתה למעטים מהמילואימניקים, רובם קצינים. טבח צמוד יוצמד לכל מפקדה גדודית, ואפילו בעת הגיוס עצמו הוחלפו מנות הקרב במזון טרי ומשופר. חוליות בינוי כבר עמלות על שיפוץ המוצבים אליהם יגיעו אנשי המילואים בתחילת השבוע הבא, לאחר אימון קצר.
הגדודים שגויסו - חי"ר, הנדסה ותותחנים - יתאמנו עד סוף השבוע בבא"פ לכיש ולאחר מכן יחלו תעסוקה מבצעית בשלוש חטיבות מרחביות בפיקוד. קציני הלוגיסטיקה החטיבתים יוצמדו אליהם כדי לנסות ולהשיב במהירות האפשרית על בקשותיהם ולהחליף ציוד בהתאם לצורך.

================================================== =================
יש רצון אך תקראו כמה ציטוטים:

1. הפיקוד הפעיל את "נוהל ההכשרה בחירום", שלפיו הלוחמים העולים לגזרה יתאמנו בתרגילים בסיסיים, ובהם אימונים במטווחים, בשימוש בכלי רכב משוריינים וגם בעבודה במוצבים. בסך הכל, עולים החיילים לגזרה בתוך יממה.

הבנתם? כל זה ביממה. עוד לא סופר הסיפור המזעזע שנבצר מאיתנו לספר בגלל ביטחון שדה, אבל עוד יסופר בהמשך.

2. "כל חיילי המילואים הלוחמים שקיבלו צו גיוס בשל הלחימה בגבול הצפון יקבלו עם גיוסם שפופרת קרם הגנה מפני השמש - כך החליט חיל הרפואה, כחלק מהיערכותו למתן שירותי רפואה במהלך הלחימה ברצועת עזה ובגבול הצפון. "החלטנו לאפשר גם לחיילי המילואים להגן על עצמם מפני נזקי השמש, כמו לחיילים הסדירים שיכולים לבקש מהחובש היחידתי קרם הגנה", אמר מפקד מרכז שירותי הרפואה באגף הלוגיסטיקה, הרפואה והמרכזים (אלר"ם), אל"ם ד"ר גיל פייר.

ממש החלטה! כל הכבוד
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/images/b.gif]
כמה דיונים התקיימו עד לקבלת ההחלטה המהפיכנית הזו? מזל שתחבושת אישית מקבלים באפסנאות, אחרת, עוד היו צריכים לקבל החלטות.
אגב, מצד אחד יש קרם הגנה כדי לשמור על בריאות החיילים, מצד שני (זה קשור גם לאותו סיפור שעוד יפורסם).

3. "שלושת גדודי המילואים שגויסו בצו חירום לתעסוקה מבצעית בפיקוד המרכז יזכו לתנאים משופרים במסגרת שירותם הנוכחי. כבר בשלב הקליטה, בבסיס האימונים הפיקודי (בא"פ) בלכיש, חיכו להם ניידות ובהן ציוד אישי ונעליים חדשות, כחלק מההנחיה הכללית שניתנה בפיקוד - "לפנק אותם". לכל חייל מילואים יוענק רובה מקוצר, זכות שנשמרה עד עתה למעטים מהמילואימניקים, רובם קצינים".

ממש פינוק! נשק, נעליים וגם טבח צמוד. מחר נקרא שיש גם תחמושת, מזרוני צוות, מים. מפנקים, אין ספק.

נשאלת השאלה כיצד בידיעה יש תמונה של מילואימניק מעביר פלנלית על נשק ארוך?
יתכן שאולי הוא חייל לא מפונק...
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #57  
ישן 05-08-2006, 01:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי sefica שמתחילה ב "בקשר להקפאת שחרורים"

המממ.... זו שאלה מצויינת. זו יכולה להיות אחת מכמה אופציות. אני מציע שתפנה לשליש הגדוד שלך ותשאל לגבי הצווים שנחתמו. מכיוון שמדובר במשהו שדורש אישור שר הבטחון....
אני מסתייג מלומר כל דבר נוסף, עד שתדע את הסטטוס שלך. זוהי זכותך לראות את הצו הפרטי שלך, ומחובת הצבא לאפשר לך לראותו - בדיוק כמו צו גיוס.

דעתי האישי היא שמדובר בהארכת השירות הסדיר - אותו סטטוס. במקרה כזה ההארכה מוגבלת בזמן.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #58  
ישן 11-08-2006, 21:22
  sefica sefica אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.08.06
הודעות: 69
מידע לכל הלא משתחררים
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[font=Verdana]המממ.... זו..."

חזרתי לגדוד יום רביעי....

וביררתי בשלישות על תנאי השירות.... אני ישפוך קצת אור על הנושא לכל המועניינים.....

למפקדי יחידות ניתנה האפשרות להשאיר סדירניקים בעלי מקצועות חיוניים ... נהגים חובשים לוחמים אלחוטנים וכו ....מכלל מחזור אוג 03 ......

מפקדים הגישו רשימות של אנשים ... וזה אושר ע"י שר הביטחון .....

ככה.... לפי מה שאמרו לי אני עכשיו בשרות סדיר נוסף (שס"ן) בתנאי מילואים ז"א
אני לא מסומן ס או מ אני מסומן ל שזה מצב מיוחד כזה שיצרו לצורך הענין

אני מקבל תנאי מילואים ... וכנראה שכר מינימום כי לא הספקתי למצוא עבודה בחפש"ש (אמרו לי לבדוק בביטוח לאומי והם בכלל לא יודעים שהשתחררתי כי לא השתחררתי בקיצור בלגן לתפארת צה"ל אז אני משער ... )

חוץ מזה מתיחסים אלינו כמו מילואים ואין עדיין מועד לשחרור שלנו ... כמו צו 8 רק בלי צו 8

מקווה שזה יעזור לכל מי שנכנס לבעייה הזו .....

בתקווה שכל המצב יגמר מהר כמה שאפשר..... מחזק את ידי אוג 03 פז"מ טירוף ....

שבת שלום....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #59  
ישן 07-08-2006, 08:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,717
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "צו 8 - הודעות, מידע, רשימת ציוד מומלצת"

היום בבוקר בערוץ 1, הופיע דוד, ממנהלי פורום החפ"שים בדיון על העמרך המילואים ובעיותיהם של המשרתים.

הנושאים שעלו:

1. פורום החפ"שים ופועלו במהלך 6 השנים
2. הבעיות שנתגלו בכל החזיתות בעת גיוס החירום: ציוד, הכשרה, לוגיסטיקה (מזון) ועוד
3. הזנחתו של מערך המילואים בשנים האחרונות - אימונים, כח אדם, ציוד לחימה ויחס הצבא והמדינה
4. חוק הארכת מועדים וקריאתנו להגן כלכלית על המגויסים
5. חוק המילואים - הצורך להגדיר בחוק מהו מילואימניק ומה חובה של המדינה כלפיו

אל"מ קובי מרום, מפקד הגזרה המזרחית בלבנון לשעבר, הצדיק את דוד וטענותיו וקרא למדינה לשאת על כפיים את המשרתים ולהודות להם באמת ולא בקלישאות.

ד"ר גיא בכור, מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, הודה לדוד ולפורום על פעילותו ותהה מדוע הפורום הוא זה שצריך לעשות את העבודה הזו.

סמ"ר אבי סמוכה, מילואימניק מסוללת תותחים בצפון, סיפר על שנים של תעסוקה מבצעית בשטחים וציין שיחידתו ביצעה רק אימון אחד בשנים האחרונות.

דוד קרא לכל מי שיש לו בעיה ורוצה עזרה, לפנות לפורום ב- ynet ויגאל רביד, מנחה התכנית, הודה לדוד ולפורום על הפעילות החשובה ("תודה דוד, היום נחשפנו לעבודה החשובה שאתם עושים בפורום").

דוד, הסבת לנו הרבה גאווה היום ויותר חשוב מזה, הצגת את הבעיות בצורה ברורה וחדה וקראת להתערבות בזמן אמת, על מנת שמישהו אי שם יתעורר וימצא לנכון לטפל בהן.

אנחנו גאים בך, כל הכבוד!
פורום החפ"שים
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:41

הדף נוצר ב 0.54 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר