לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-06-2006, 13:08
  משתמש זכר ג_ב ג_ב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.01
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "תתרסק ובגדול"

אני רוצה רק להבהיר משהו שעלול לא להיות לגמרי ברור מהתגובה של זיו:
זה לא העובדה שנעים במערכת אחת עם המעלית שגורם ל"התרסקות", אלא שהעובדה שנעים עם המעלית כמעט עד הרגע האחרון, אומר שבעצם אתה אולי לא רואה את זה, אבל יחסית לקרקע, אתה נופל במהירות גבוהה מאד - אותה מהירות של המעלית. קפיצה בדיוק לפני שהמעלית פוגעת בקרקע באמת תאט אותך יחסית למעלית, אבל הבדלי המהירויות האלו יהיו קטנים יחסית למהירות הפגיעה בקרקע, כך שגם המעלית וגם אתה (מעט מאד לאחר מכן) תתנגשו בקרקע בעוצמה.

כמובן, במעלית אמיתית יש מנגנוני בטיחות שמטרתם למנוע את תסריט הבלהות הזה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://galbarak.co.il/for_other_uses/freshsignature2.png]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-09-2006, 00:41
  משתמש זכר yakir1111 yakir1111 אינו מחובר  
מנהל פורום מוטוריקה ורכב

חבר מתאריך: 08.02.06
סליחה שאני מקפיץ אבל משהו לא מסתדר לי פה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yakir1111 שמתחילה ב "שאלה בקשר למעלית...(אולי קשור לפיסיקה)"

אז למה אם עומדים באוטובוס נוסע אז אין שיווי מישקל כזה וכל הזמן צריך להחזיק במשהו שלא ליפול למה זה ככה הרי אני באותה המהירות של האוטובוס זה כמו הדוגמה של המעלית לא?
ועוד דוגמא:
אם אני יעמוד על גג של רכבת ואני יקפוץ קפיצה נניח בגובה 2מטר באוויר אז מה אני ילזור לאותה הנקודה?!! זה לא הגיוני!?
ואפילו עוד משהו:
נכון ברכב עכשיו מי שיושב מאחורה בדרך כלל מרגיש את זה אז ככה אם הרכב מונע ולא נוסע ופיתאום נותנים גז חזק אז למה הראש"נידבק" למישענת זה אומר שיש איזה כוח משיכה שמושך בכיוון הנגדי של הכיוון של הרכב יש לזה הסבר?

נערך לאחרונה ע"י yakir1111 בתאריך 11-09-2006 בשעה 00:43.
ישן 15-09-2006, 03:38
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי yakir1111 שמתחילה ב "סליחה שאני מקפיץ אבל משהו לא מסתדר לי פה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yakir1111
אז למה אם עומדים באוטובוס נוסע אז אין שיווי מישקל כזה וכל הזמן צריך להחזיק במשהו שלא ליפול למה זה ככה הרי אני באותה המהירות של האוטובוס זה כמו הדוגמה של המעלית לא?
אם האוטובוס יסע ישר, ולא ישנה את המהירות שלו באמת לא תצטרך להחזיק בשום דבר. אבל ברגע שהאוטובוס משנה מהירות או פונה, הגוף שלך "מנסה" להמשיך באותו כיוון+מהירות שהיתה לו, ולכן אתה צריך להאחז במשהו.
ועוד דוגמא:
אם אני יעמוד על גג של רכבת ואני יקפוץ קפיצה נניח בגובה 2מטר באוויר אז מה אני ילזור לאותה הנקודה?!! זה לא הגיוני!?
למה לא הגיוני? לשניכם יש את אותה מהירות שזה אומר שהמהירות היחסית שלכם היא 0. מה שכן, סביר להניח שאם תנסה את זה על כדור הארץ, לא תנחת בדיוק באותה נקודה אלא קצת אחורה - מכיוון שבזמן שאתה באוויר המהירות שלך תואט מהחיכוך שלך עם האוויר בעוד שהרכבת תמשיך לנוע באותה מהירות.
ואפילו עוד משהו:
נכון ברכב עכשיו מי שיושב מאחורה בדרך כלל מרגיש את זה אז ככה אם הרכב מונע ולא נוסע ופיתאום נותנים גז חזק אז למה הראש"נידבק" למישענת זה אומר שיש איזה כוח משיכה שמושך בכיוון הנגדי של הכיוון של הרכב יש לזה הסבר?

התשובה פה היא בעצם המשך של השאלה הראשונה ששאלת על האוטובוס - הגוף שלך שואף להתמיד במצב המקורי שבו הוא היה. ולכן אם אתה מאיץ בפתאומיות הראש שלך נדבק אחורה, ולהיפך - אם אתה בולם בפתאומיות אתה תעוף קדימה (ואת זה בדיוק באה חגורת בטיחות למנוע).

עוד קצת על אינרציה (התמדה) כאן:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90...%A6%D7%99%D7%94
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:38

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר