לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-06-2006, 12:41
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
כיוון שאין סיכוי שתקבל תשובה, אני אעשה לך חישוב על הסיכון
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי kukURIku שמתחילה ב "בלי קשר לעובדה שפרס הוא אפס, אפשר את החישוב?"

שתי הנחות מוצא:
1. שטח שדרות הוא 1 קמ"ר
2. כדי להפגע מקסאם צריך להיות בטווח של לפחות 2 מטר ממנו.

והחישוב:

1 קמ"ר הוא 1,000,000 מ"ר.
2. מעגל שרדיוסו הוא 2 מטר - שטחו 12.56 מ"ר.

מכאן נובע שהסתברות להפגע מהירי של קסאם על שדרות בכל נקודה ונקודה שבה עומדים הוא 1,000,000/12.56. או: 0.001256% !

מכאן ואילך, אפשר להתחיל לעשות חשבונות שונים ומשונים שרק יקטינו את הסיכון: למשל העובדה שאינך יושב כל הזמן באותו מקום, שאינך נמצא כל היום בתוך שדרות וכו' וכו'.

בכל מקרה, הסתברות זאת נמוכה פי 6 מפגיעה בתאונת דרכים - בחישוב ארצי (מספר הרוגים בכל הארץ בשנה מתוך כלל תשבי הארץ), לאו דווקא בהתבסס על 12 שעות בכביש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-06-2006, 13:21
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
חשוב אלטרנטיבי.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "כיוון שאין סיכוי שתקבל תשובה, אני אעשה לך חישוב על הסיכון"

בכדי להמחיש עד כמה אתה טועה- במשך שלוש שנים 20 אנשים משדרות נפגעו מקאסמים(8 הרוגים מתוכם), אומנם אין לי אפשרות לבדוק במדוייק כמה תושבי שדרות נפצעו קשה או נהרגו בתאונות דרכים בשלוש השנים האחרונות, אבל בטח לא מדובר ביותר מ20 איש. כך שאת החשוב שלך אתה כבר יכול לזרוק לפח האשפה הקרוב לסביבת מגורך.

אני כנראה הגזמתי בחישוב, אבל מסתבר שגם אתה.(למעשה לגור בשדרות משמעו שאתה נמצא בכביש פי שתיים ממה שאתה צריך להיות).
בכל מקרה הפגיעה העקרית של הקסאם היא לא הסכנה הפיסית התמונה בו, אלה החרדה הנפשית הנגרמת כתוצאה ממנו.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 26-06-2006 בשעה 13:36.
ישן 27-06-2006, 09:22
צלמית המשתמש של kukURIku
  kukURIku kukURIku אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.02
שלח הודעה דרך MSN אל kukURIku
כיוון והנחה #2 אפשר לפסול על הסף
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "כיוון שאין סיכוי שתקבל תשובה, אני אעשה לך חישוב על הסיכון"

ולקבוע בבטחון שלהפגע מקסאם אפשר גם בטווח של 10 מטר (גם יותר אבל אסתפק ב-10), זה מגדיל את שטח מעגל הפגיעה פי 25 וכך גם את הסיכוי להפגע ממנו, מה שמגדיל את ההסתברות להפגע מקסאם לבערך פי-4 מלהפגע בתאונת דרכים בחישוב ארצי.

כל הנ"ל הוא תחת ההנחה שאפשר להפגע מקסאם בטווח 10 מטר ממנו. לפי תוצאות ופגיעות בשטח, אפשר להפגע מקסאם בטווח גדול יותר, שכן רסיסים שלו עפים גם ל-30 מטר. אם נניח טווח של רדיוס פגיעה של 30 מטר, זה מגדיל את רדיוס המעגל בעוד פי 3 ולכן את שטחו פי 9 ולכן את הסיכוי להפגע בעוד פי 9 ומעמיד אותו על בערך בי 35-40 מלהפגע בתאונת דרכים בחישוב ארצי.

כל הנ"ל כמובן לא לוקח בחישוב את נפגעי החרדה, פציעה שהטיפול בה לא פחות קשה מפציעה פיזית. ובטח ובטח לא את נפגעי המלחמה בקסאמים.

ישן 27-06-2006, 10:08
צלמית המשתמש של kukURIku

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אל תפסול כל כך מהר על הסף."

לצערי, ראיתי נפגעים מקסאם, כולל מטווח 10 מטר.

פגיעת קסאם היא יותר מסוכנת ממה שרוב האנשים חושבים, והטיפול בקסאם הוא יותר קל ממה שאנשים חושבים.

לגבי סילוק טיל שלם, אכן האיכות שלהם לא משהו, אחוז לא מבוטל בכלל לא מתפוצץ ואחר כך מחפשים אותם במשך שעות, ואחוז מסוים מתפוצץ חלקית (אולי זה מה שראית). אלה שכן מתפוצצים, יוצרים נזק שלהערכתי הגסה שקול לפצמ"ר 81, אולי קצת פחות.

להזכירך, גם טווח פגיעה של רימון 26, הקטן והמסכן הזה, מדבר על 8-15 מטר. 2 מטר הם הרבה פחות ממה שזה נראה לך וקצת חנ"ם זה הרבה יותר ממה שזה נראה לך.

בכל מקרה, אם כבר מדברים על נפגעים, אתה יכול להביא את הנתון הארצי הרשמי לגבי נפגעים בתאונות דרכים? (לא רק הרוגים)

ישן 27-06-2006, 10:31
צלמית המשתמש של kukURIku

אני מוכן לקבל את ההגדרה של הלשכה לסטטיסטיקה או המרכז הארצי
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "יש בעיה עם המושג "נפגעים""

ולו למען העניין שבכך.

אגב, אני אל טוען בשום מקום שקסאם יותר מסוכן מתאונות הדרכים. אני רק טוען שהגזמת קצת בחוסר "הערכתך" את הקסאם.

לגבי העניין מה שאני אומר זה מאוד פשוט - כן, המלחמה בתאונות הדרכים היא הרבה יותר חשובה מהמלחמה בטרור. בתאונות דרכים נהרגים יותר אנשים (מספרית) מבתאונות הדרכים. בטרור גם הרבה יותר קל להלחם מבתאונות הדרכים. לכן, מה שמדינת ישראל צריכה לעשות זה לשטח כל שטח ממנו יוצא קסאם בעזרת MLRS, פגזי 155 או חיל האויר. אחרי מספר ימים של תגובות כאלה נקבל שקט. כשהשקט יפסק אחרי מספר חודשים - לחדש מיידית את התגובה באותו הכוח. במקביל לסיים את ההתנתקות ולהפסיק לספק להם חשמל, כסף, אמצעי לחימה וכל עזרה כללית אחרת (למעט מקרים הומניטריים גרידא). כך, הרבה משאבים יתפנו למלחמה החשובה באמת - בבריאות, איכות הסביבה ובתאונות הדרכים. אבל הרבה יותר נוח לכל הממשלות הרקובות שלנו לשים את מוקד תשומת הלב על הטרור ו"כאילו להלחם" בו, תוך כדי התרפסות כוללת בפני המפגעים בנו וכמובן חוסר מעש בכל תחום חשוב אחר, כי הרי "אנחנו נלחמים בטרור וכל המשאבים הולכים לצבא".

לגבי היושרה, אין ויכוח. אנחנו מכירים לא מהיום, ולמרות חוסר הסכמה בהמון נושאים אינני הטלתי ספק ביושרך .

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:10

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר