לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-06-2006, 13:36
  The_Israeli The_Israeli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
דברים חמורים בשפע
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אני לא מי יודע מה מסכים עם..."

בכמויות שקשה להסביר.
בFarenheit 9/11, סרט מעולה אגב, מייקל מור מראיין חיילים שאומרים בדיוק מה שהם חושבים על הצבא, ולא מסתירים את העובדה שהם מאוד מתלהבים מכל האקשן ומההרג שהם מבצעים ומההרס של בגדד בידיהם. אשכרה רואים טנקיסטים שצוחקים על כמה כיף להבעיר את בגדד, וחיילים שמדברים נגד בוש, והעבודה שהכריחו אותם לבצע. פה אגב רואים יפה מאוד את ההבדל ברוח של הצבא הזה והצבא שלנו, ואיך שם הצבא מלא בכל מני טמבלים שאוהבים את הנשק והאקשן והלכו לשרת כדי לעשות כסף כי הם חיים באזורים של עוני וחוסר השכלה, לבין הצבא המוסרי והמקצועי שלנו. שם ממש אין כבוד לחיי אדם, וכל החיילים מזלזלים במה שהם עצמם עושים כי הם לא באמת נלחמים בשביל המולדת.
כמו כן רואים בסרט זה ואחרים קטעים המדגימים בפירוט דרכי לחימה של האמריקנים בשטח בנוי, חלקי פנים של רכבים משוכללים כגון טנקים וכדו'. עוד מעט יוצא סרט ששמו "The War Tapes" שכולו צילומי וידאו של חיילים אמריקנים בעיראק.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-06-2006, 15:42
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי The_Israeli שמתחילה ב "דברים חמורים בשפע"

נראה שפרופגנדה זולה מזן נחות עובדת עליך מצויין.
אמנם זה לא קשור לנושא, אבל בתור אחד שראה פעמיים את פרנהייט 9/11 (ועוד מעט תבין למה), וכמובן שאת באולינג לקולומביין, אני חייב להגיב.
מה שעשה מייקל מור בסרט עם החיילים האמריקנים היה תכסיס זול. הוא הלהיט חיילים אמריקנים, חלקם צעירים שרק סיימו הכשרה, חלקם בכלל לא בתפקידי לחימה, חתך את הצילומים שחיפש, הדביק אחד על השני, חיבר את החלקים העסיסיים ביותר, ולאחר מכן גם טען שארה"ב מנצלת את האוכלוסיה הבורה והנכשלת לפשעי מלחמה. תמונות דומות היית מצילח להוציא גם מחיילי צה"ל או כל צבא אחר, אם היית מנסה.
בעקבות החלקים בסרט שבהם מצולמים חיילים אמריקנים נכים, אגב, הוא נצבע לדין על ידי אותם אנשים שהוא צילם (אחד מהם - חייל אמריקני קטוע שתי ידיים בעקבות תאונת עבודה על ג'יפ בעירק) שלא היו מודעים שהתמונות שלהם הולכות לשמש כפרופגנדה נגד נשיא ארה"ב לקראת הבחירות.
אם גם צפית גם בבאולינג לקולומביין (הסרט שבו מור מאשים, בין היתר את חנות הכולבו wallmart בטבח התלמידים בביתספר שם), אז אני ממליץ לך בחום לראות את הסרט michael moore hates america.
ביקורת: http://www.rottentomatoes.com/m/mic..._hates_america/
טריילר אפשר להוריד מכאן: http://www.movie-list.com/trailers....orehatesamerica
אחרי שתצפה בסרט זה, תראה שוב את פרנהייט 9/11 ותבין את משמעות המילה "דמגוגיה".
ישן 29-06-2006, 00:27
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "נראה שפרופגנדה זולה מזן נחות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
נראה שפרופגנדה זולה מזן נחות עובדת עליך מצויין.
אמנם זה לא קשור לנושא, אבל בתור אחד שראה פעמיים את פרנהייט 9/11 (ועוד מעט תבין למה), וכמובן שאת באולינג לקולומביין, אני חייב להגיב.
מה שעשה מייקל מור בסרט עם החיילים האמריקנים היה תכסיס זול. הוא הלהיט חיילים אמריקנים, חלקם צעירים שרק סיימו הכשרה, חלקם בכלל לא בתפקידי לחימה, חתך את הצילומים שחיפש, הדביק אחד על השני, חיבר את החלקים העסיסיים ביותר, ולאחר מכן גם טען שארה"ב מנצלת את האוכלוסיה הבורה והנכשלת לפשעי מלחמה. תמונות דומות היית מצילח להוציא גם מחיילי צה"ל או כל צבא אחר, אם היית מנסה.
בעקבות החלקים בסרט שבהם מצולמים חיילים אמריקנים נכים, אגב, הוא נצבע לדין על ידי אותם אנשים שהוא צילם (אחד מהם - חייל אמריקני קטוע שתי ידיים בעקבות תאונת עבודה על ג'יפ בעירק) שלא היו מודעים שהתמונות שלהם הולכות לשמש כפרופגנדה נגד נשיא ארה"ב לקראת הבחירות.
אם גם צפית גם בבאולינג לקולומביין (הסרט שבו מור מאשים, בין היתר את חנות הכולבו wallmart בטבח התלמידים בביתספר שם), אז אני ממליץ לך בחום לראות את הסרט michael moore hates america.
ביקורת: http://www.rottentomatoes.com/m/mic..._hates_america/
טריילר אפשר להוריד מכאן: http://www.movie-list.com/trailers....orehatesamerica
אחרי שתצפה בסרט זה, תראה שוב את פרנהייט 9/11 ותבין את משמעות המילה "דמגוגיה".

דמגוגיה כן, אבל מה? 80 אחוז נכונה..
חיילים אמרו את אשר על ליבם ולאחר שהפכו מצורעים ואיימו עליהם הם תבעו את מייקל מור, ממש מוכיח משהו..
ולא, אמריקה לא שולחת את העניים והמסכנים לצבא, ילדי העשירים ובוגרי הארוורד ממלאים את חטיבות הלוחמים בבגדד..
מייקל מור הוא דמגוג לא קטן, אבל כמות לא קטנה מהדמגוגיה בפארנהייט הינה נכונה.
הסצנה שבה הוא בודק כמה מחברי הקונגרס שלחו את בניהם לצבא (1..) מסמלת היטב את כל מה שהוא מנסה להעביר, האם מישהו טען אי פעם שהוא הדביק או שיקר בסצנה זו? ממש לא..
אמיל.
ישן 29-06-2006, 08:40
  The_Israeli The_Israeli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
אין לי מה להתווכח
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "אני חושב שהיה דיון או שניים..."

מייקל מור מן הסתם בא לכל זה biased, אבל הוא לא שקרן, הוא מציג עובדות. אני מכיר את הביקורת עליו. הוא לא חתך וערך קטעים כדי לגרום להם להיראות יותר אחרת ממה שהם באמת. הקטעים היחידים בסרטים שלו שלא אהבתי ושהם בגדר עבודה עיתנאית \ קולנועית לא ראויה הם:
1. הראיון שלו עם צ'ארלטון הסטון, שהתבצע בזמן שזה כבר סבל משלבים מוקדמים של אלצהיימר.
(הסתייגות: צ'ארלטון הסטון הוא עדיין שמוק, המחלה לא אחידה, ועובדה שבאותה תקופה הוא נאם נאומים בהם היה מאוד צלול)
2. תיאורה של עיראק לפני המלחמה. תיאור זה היה הרבה יותר מדי אוטופי, למרות שבעיקרון המצב כן היה הרבה יותר טוב ממה שהוא כעת. הוא היה חרא של מצב וחיים לאזרחי המדינה, אבל יותר טוב ממה שנוצר כעת בגלל כל ארגוני הטרור והמעורבות האמריקנית.
מעבר לכך, הסרטים שלו הם בגדר יצירות קולנועיות מבין היותר חשובות שנעשו בשנים האחרונות. למעשה, פרנהייט 9.11 עוד יתברר לדעתי, לאחר ניתוח של ההיסטוריה באופן יותר מעמיק ומבוקר בעוד 20-30 שנה, כמציג בצורה מדהימה מציאות שהרבה אנשים כלל לא היו מודעים לה בתקופה, שבה מניאקים כמו בוש עוסקים במניפולציה של העולם כולו לצרכי עסקיהם האישיים טובות הנאתם.
את בוש אגב אני מתעב בגלל טפשותו ומה שעשה לעמו, אך מברך את פועלו כי למרות שהוא דופק המון אנשים, הוא עור הרבה בטפשותו למדינת ישראל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:35

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר