לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-06-2006, 12:18
צלמית המשתמש של פורש
  פורש פורש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל פורש
תודה לכולם!! והסבר על התמונה שלי ^_^
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "התמונה הזוכה באתגר "ילדות" !"

טוב קודם כל תודה רבה רבה! על הזכייה וכל מי שהצביע ^_^

ועכשיו להסבר מפורט על התמונה: ואיך הגעתי דפקה אליה:

1) rgrg –מנהלינו האהוב רשם את האתגר "ילדות" מהמילה "יליד" הוא שם חיריק מתחת ל- "ל"

לכן, המובן "ילדות" הוא לא במובן של ילדותיות, תינוקיות.....אלה כבריאה ילידה, כביכול

גם של בני אדם. (לפי מה שאני הבנתי)

2)לכן אפשר לראות בתמונה שלי:

א)את בראשית הבריאה של ה', את האור מהחושך.

אפשר לראות את החום והאור היוצא מתוך החושך.

ב)כשם שבלידה הראש של הנולד יוצא ראשון, כאן ראשו של הנולד יוצא ראשון (כאן מהחושך)

ג)כשם הולדת ישו, בן האלוהים, הנולד בגיל מצוות (כבן 13)-אפשר לראות בתמונה. (אחי בתמונה)

ד)לידה על מגש של כסף, כמו שיש "לא עשו אותי באצבע", כאן-"נולד על מגש של כסף"

ה)הנולד מבחין בדמותו מהמגש המבריק- כבר מהלידה רואה את עצמו.

אז שוב תודה לכולם!!! אוהב אותכם

נערך לאחרונה ע"י פורש בתאריך 27-06-2006 בשעה 12:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-06-2006, 12:45
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי פורש שמתחילה ב "תודה לכולם!! והסבר על התמונה שלי ^_^"

אם נדייק בעברית - המילה "ילדות" נכתבה עם 'שווא' מתחת לעיצור ל'.

יַלְדוּת [ש"ע; נ'; יַלדוּת-, יַלדוּתו] <ילד> 1. [תנ] תקוּפת חַיָיו של יֶלֶד, שנות חייו הראשונות של אדם; 2.[תמ] תכוּנַת היֶלֶד

בניגוד לצורת הנקבה ברבים של ההגדרה המילונית הבאה:

יֶלֶד [ש"ע; יֶלֶד-, יַלדה; ילָדים, יַלדֵי-, ילָדות, יַלדות-, יַלדו] <ילד> 1. [תנ] אדם בִּשנותיו הראשונות; 2.[תנ] בן; 3.[תנ] צעיר בּבעלי חיים; 4. [תנ] (בּצוּרת הריבּוּי) שֵם כּולל לבָנים וּלבָנות

(המילה המודגשת היא זו שהיתה עלולה להטעות)

ואגב, בתגובתך ישנה טעות כתיב נפוצה - בכתיבה של המילה - לא "דפקה" אלא
דַווקא, דַּוְקָא [אר] [תה"פ] (רווֵחַ גם: דַווקה) רק כך, כך בדיוּק (לפעמים בנימה של עקשנוּת)

"רגע של עברית...."

ישן 27-06-2006, 13:26
  AvnerYaron AvnerYaron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.04
תודה על ההסבר.....
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי פורש שמתחילה ב "תודה לכולם!! והסבר על התמונה שלי ^_^"

עכשיו כבר גם הזוכה באתגר מסביר לנו עד כמה אין קשר בין נושא האתגר לתמונה המוצלחת אותה הוא הציג.
הבעיה בהבנת הנקרא - נושא האתגר היה "ילדות" ואין לזה פירושים פילוסופיים ומתחכמים אחרים, כך שגם פורש וגם רוב המשתתפים לא הבינו כלל מה בעצם רוצים מהם באתגר הזה. היו הרבה תמונות נחמדות - מעטות היו ראויות שענו על מה שהתבקש מהם.
יש בעיה יסודית כאן באתגר האנונימי - ההצגה של התמונות רק להצבעה, ולא להצגה מוקדמת לכלל המשתתפים גרמה לתקלה הגדולה באתגר הזה.
כל הנושא האנונינמי הוא ממש ילדותי. מי שמצביע עבור החבר שלו או עבור צלם שהוא מוכר בפורום הזה, ולא מטעמים ענייניים - פשוט מרמה את עצמו ואת המשתתפים האחרים בפורום. מאחר ואין כאן זכייה בפרס אלא רק הכרה ביכולות שלך כצלמ/ת, מה הטעם לרמות בתוצאות ההצבעה ??? כל השיטה כאן פשוט מוטעית, וחבל.

ישן 27-06-2006, 15:34
צלמית המשתמש של OmriP
  משתמש זכר OmriP OmriP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל OmriP שלח הודעה דרך MSN אל OmriP Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי AvnerYaron שמתחילה ב "תודה על ההסבר....."

באופן עקרוני, אבנר, אני מסכים איתך. גם לדעתי, התמונה לא שיקפה את מהות הנושא, ולכן לא הצבעתי לה.
הגורם לבעייתיות באתגר הזה, לדעתי, הוא שאין ביקורת או סינון לתמונות. כל אלה שמתכוונים עכשיו לקפוץ ולהגיד שאם תהיה ביקורת או סינון, זה יוריד מערכו של הפורום -שבו ותקשיבו עד הסוף . בביקורת - הכוונה ביקורת עצמית; סינון - עוד דרישה לאתגר, בדיוק כמו אנונימיות או גודל התמונה, כלומר, למשל, הסבר מדוע התמונה מתאימה לאתגר (ולא, הסברים כמו "השורש של ילד וילדות זה אותו השורש, לכן העלתי תמונה של אחי המקסים שהוא ילד"). זו לדעתי הייתה הבעיה באתגר הזה.

לגבי האנונימיות - בעולם מושלם, אתה צודק. העולם שלנו לא מושלם. לדעתי, כולנו מושפעים מידע של מי העלה את התמונה, במודע או שלא במודע. לכן, יש חשיבות לאתגר האנונימי - התמונה שנבחרה, למשל - בחיים לא הייתי יודע מי צילם אותה.
לכן, לדעתי יש טעם באתגר אנונימי, אוליי במקביל לאתגרים "רגילים".

עמרי
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

ישן 27-06-2006, 20:06
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי AvnerYaron שמתחילה ב "תודה על ההסבר....."

אני לא מסכים איתך.
אנשים לא מעלים תמונות שקשורות לאתגר לא משנה מה עושים.
אז גם הפעם זכתה תמונה יפה (ללא ספק) שלא קשורה בכלל לאתגר.
אמרתי זאת לפני שהאתגר עלה, ואפשר לומר שהניחוש שלי ש 90% מהתמונות יהיו פורטרטים של ילדים לא היה רחוק מהמציאות.

ארנון, לדעתי יש להמשיך עם האתגר האנונימי, לי זה יותר כיף להשתתף ככה. שאף אחד לא יודע איזו תמונה אני העליתי.
מה שכן צריך לפתח קצת את שיטת האתגר ע"מ לעודד תמונות מתאימות להצבעה. או ע"י הנחיה של פותח האתגר (כמו ג'רי בפורום השכן) או ע"י סינון התמונות שעולות להצבעה, לפי דעתו של אחראי האתגר או המנהלים שלושתם (או כל דרך חלופית אחרת, כמו למשל 'איקס התמונות המתאימות הראשונות שנשלחו בפרטי').

ישן 27-06-2006, 20:40
צלמית המשתמש של גודלן-ארז
  גודלן-ארז גודלן-ארז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל גודלן-ארז
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני לא מסכים איתך. אנשים לא..."

כמו שכתבתי למטה

ציטוט:
הקדמתה אותי בהסבר... סבבה
אבל לדעתי מתחתה את המושג "ילדות" מעבר לכל מציאות... אפילו אבשלום-קור לא היה מגיע לזה

ועוד משהו
כמו שכתבתי המודעה הראשית של האתגר
בבקשה ליישם את זה לאתגר הבא!!!
אחרת פחות ופחות אנשים כמו מתן ישתתפו

ציטוט:
נסכם את זה ככה....

לא רוצים סינון? טוב

כל אדם ששולח תמונה לאתגר חייב לנמק למה התמונה שלו מתאימה לאתגר ובכך יהיה הסינון הכי טוב...
בלי נימוק התמונה לא תתקבל
ויגרום לאנשים טיפה ביקורת עצמית ולחשוב

והנימוק יצורף לתמונה אחר כך בשלב ההצבעה

ולסיכום...........תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ציטוט:
אפשר להתפשר על נימוקים לא כל כך טובים...
היות והפורום הזה הוא למתחילים ומקצוענים כאחד

אבל נימוקים מופרכים כגון.... "הזקן הזה דומה לציפור לכן הוא מתאים לאתגר ציפורים" יסונן
והמנהל יצטרך לעבוד קצת בכך שישלח הודעה בחזרה שיגיד "נימוק לא מספק... זקן הוא לא ציפור!!!"
גם ככה האתגרים שלנו נימתחים על לפחות כמעט חודש אז יש זמן למקצה שיפורים לכולם...
וגם ימנע שליחת תמונות "מהבוידם" ברגע האחרון.

לתשומת לב המנהלים

Temp Web Site: picasaweb.google.com/erez2006

ישן 28-06-2006, 05:49
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי גודלן-ארז שמתחילה ב "1. כן... ואז תמונות של..."

מסכים עם ארז, אם כי לא הייתי מתבטא בחריפות כזו.
טכנית, התמונה שזכתה מאוד טובה והרעיון של שימוש במראה עבד מצויין, כמו גם הצבעים הנהדרים.
אין ספק שטכנית, מהתמונות שעלו לאתגר, היא באיכות גבוהה ומהסיבה הזו באמת מגיע לה לזכות.

בפורום השכן (d-spot) מעלים בכל אתגר תמונות מהממות. ממש, רואים רמה גבוהה מאוד ואיכות גבוהה מאוד, אבל שם יש מנהל אתגר שבוחר מי יעלה להצבעה בסוף ואז אתה יכול להיות שקט שכל מי שהעלה תמונה מדהימה שלא קשורה לנושא - לא יופיע בהצבעה ויקח אליו קולות ועוד ינצח...

האבסורד הוא שמספר המצביעים גדול פי שלוש ממספר המשתתפים בפורום (כי יש לנו מלא צופים מפורומים שכנים שלא כותבים פה). הם לא מבינים (או מבינים פחות ולכן קל להם להתבלבל) בצילום, ולכן מצביעים לתמונה שלדעתם הכי יפה. וכפי שאמרתי קודם, התמונה של פורש באמת יפה מאוד...
אם יהיה אתגר טכני כמו למשל "High-Key" או "HDR" או "IR", מונחים שמי שלא כל כך פעיל בפורום או בכלל בצילום הדיגיטלי, לא ידע מה המשמעות של זה, ואז יצביע שוב לתמונה שלדעתו הכי יפה, אפילו אם אין שום קשר בין התמונה לנושא האתגר. זה יהיה הכי מצחיק בעולם שבאתגר High-Key למשל, תזכה תמונת Low-Key, או שבאתגר "IR" תזכה תמונת מקרו של פרפר (כמובן, ללא IR).
זה בדיוק המצב פה כיום.

ישן 28-06-2006, 12:24
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "מסכים עם ארז, אם כי לא הייתי..."

מסכימה.

אבל אולי באמת אין ברירה אלא להסיר את מעטה האנונימיות. אולי ככה אנשים יתביישו להעלות תמונות שלא מתאימות. אני חושבת שהאתגר הזה (האנונימי הראשון) היה שיא לא רגיל של תמונות שאינן מתאימות.
אחרי ההסבר של דור, אני אפילו יותר חושבת שצריך נימוק/סינון, כי אפילו אני יכולתי לראות בתמונה הזו משהו שיותר קשור ל"ילדות" ממה שהצלם עצמו ראה. [הפוזה הזו של ההסתכלות במראה, וההבעה המדוכאת-קצת (התנהגות טינאייג'רית ממוצעת) שידרה לי קצת "ילדותיות". טינאייג'רים ילדותיים... ]

בקיצור, משהו חייב להשתנות.

הי, אולי נפתח את ההצבעה לחברי פורום-צילום בלבד? טכנית הדבר הזה אפשרי?
ישן 28-06-2006, 13:56
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי גודלן-ארז שמתחילה ב "[QUOTE=שחף דרור]מסכימה. אבל..."

מחזק.
אכן לא קשור.
אנשים מאז ומעולם העלו תמונות לא קשורות.
הפעם הנושא היה בעייתי במיוחד והכתובת היתה על הקיר מזמן, עוד כשרועי פתח את האתגר.
אין קשר בין אנונימיות לבושה או משהו. אנשים כולם גאים בצילומים שלהם ואף אחד לא מתבייש להעלות לכאן איזה צילום שבא לו.
הבעיתיות היא בהקשר ולא בצילום עצמו. מי שלא מבין את האתגר, פשוט לא מבין אותו, וגם לא מבין שהוא עושה משהו שלא צריך לעשות.

לדעתי צריך לבוא בדרך החינוך ולא בדרך הענישה.
על פותח האתגר לחדד את כוונת המשורר ולהסביר, תוך מתן דוגמאות נקודתיות לאתגר.
ומי שחסר לו קצת דמיון - כנסו לנושא השבועי של d-spot ותראו איך אתגרים באמת עובדים, אף על פי שזה אתגר שבועי.

ישן 28-06-2006, 15:14
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי גודלן-ארז שמתחילה ב "[QUOTE=שחף דרור]מסכימה. אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גודלן-ארז

שטויות זה לא קשור בכלל!

בוא נעשה הסכם: אני לא אעשה דה-לגיטימציה לדברים שלך, ואתה לא לשלי. סבבה?
ובאופן כללי לגבי התגובות שלך באשכול הזה: זכותך לבחור בדעה משלך, אבל השתדל להתבטא בצורה שתאפשר גם לאחרים לבחור בדעה משלהם.

בכל מקרה, מבחינתי גם השיטה של נימוק היא בסדר גמור. העיקר שיהיה שינוי כלשהו.
מתן - (די, די כבר עם די-ספוט.) יכול להיות שאתה צודק, והבעיה לא היתה באנונימיות אלא בנושא, אבל אני עדיין חושבת שכשהאתגר לא היה אנונימי, יותר אנשים עשו דין וחשבון עם עצמם לפני שהם העלו את התמונה. רוב לא רצו ליפול לזרם של קטילות על התמונה שאינה קשורה לנושא. אתה אומר שמי שהעלה תמונה שלא מתאימה - לא הבין אתה הנושא. נו, באמת, כולנו יודעים שזה לא המצב. אתה בעצמך אמרת לא אחת שהרבה גולשים פשוט מחפשים תמונה שתתאים איכשהו לנושא, העיקר להיכנס להצבעה. כמעט אין כאן אנשים באמת תמימים, שבאמת לא הבינו את הנושא. (ואגב, כדאי באמת להוסיף יותר הסברים בתחילת האתגרים.)
ישן 28-06-2006, 16:07
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "[QUOTE=גודלן-ארז] שטויות זה..."

למה די עם די-ספוט?
מה רע בלחקות מודל שעובד, ועובד טוב? למה צריך להמציא את הגלגל מחדש?
גם שם היו בלאגנים לפני שהם הגיעו למצב הנוכחי.

אם יש לך רעיון לשידרוג כלשהו, את מוזמנת להציע משהו קונקרטי.
שחף - מה זאת אומרת אין כאן אנשים תמימים שלא הבינו את הנושא?
אז מה הסיפור של התמונות פורטרטים של ילדים? זה בדיוק זה! עזבי עכשיו את הפן הטכני - רוב התמונות שהועלו היו פורטרטים של ילדים. אמרתי את זה לפני שהאתגר התחיל לרועי, וזה היה די ברור שזה מה שיקרה. אנשים פשוט לא מבינים.

בפעם הבאה שיהיה אתגר IR ואנשים יעלו מקרו של פרפרים גם תגידי שהם בתמימות לא הבינו?
לא צריך לתת הסבר לצילומים. הצילומים צריכים להיות ברורים מעצמם. צילום שאינו ברור מעצמו, פשוט לא עומד בדרישות. ראי את ההסברים מרחיקי הלכת של פורש לצילום שלו. רק על ההסברים לבד הייתי פוסל אותו מהתחרות.
אם יהיה אתגר IR, ותועלה תמונה שלא צולמה ב IR, היא תיפסל. אפילו שהצילום עצמו הציג תמונה אמנותית מקומפזת להפליא של שלט "סכנה! גלי אינפרא אדום חזקים, חובה ללבוש אמצעי מיגון תקינים!".
הסבר זה תירוץ למה התמונה מתאימה לנושא.
תמונה שווה אלף מילים, והדבר האחרון שאני רוצה זה להמשיך לכתוב תגובות של אלף מילים בשביל להסביר רעיון או תמונה. בחיית.

עוד בעיה באתגר האנונימי, זה שהתמונות עולות לבד לפני הצבעה. במצב הזה, אי אפשר להעלות אשכול דיון ולקבל פידבק שם. הדרך היחידה היא להגיב באשכול ההצבעה עצמו, אבל אז זה גם מאוחר מדי כי התמונה עומדת להצבעה, וגם אני שונא תעמולות בזמן הבחירה. תמיד אני נמנע מלהגיב בנוגע לתמונה ספציפית (לחיוב או שלילה) באשכול הבחירה.

ישן 28-06-2006, 17:08
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "למה די עם די-ספוט? מה רע..."

זה מצויין ללמוד מהתנסויות שלא אחרים (די ספוט, במקרה שלנו), אבל כבר עולה לי על העצבים לשמוע את השם שלהם. במיוחד כשאתם קוראים לפרש "מגרש למתחילים" ומהללים את די ספוט ללא הפסקה. יאללה, חלאס.

אמנם לא הצעתי בעצמי משהו קונקרטי (חוץ מאשר פתיחת ההצבעה לחברי הפורום בלבד), אבל לפחות תמכתי בהצעות שעלו פה, בניגוד אליך.

עכשיו, לספור כמה פעמים סתרת את עצמך?
אז ככה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
מה זאת אומרת אין כאן אנשים תמימים שלא הבינו את הנושא? אז מה הסיפור של התמונות פורטרטים של ילדים? זה בדיוק זה! עזבי עכשיו את הפן הטכני - רוב התמונות שהועלו היו פורטרטים של ילדים. אמרתי את זה לפני שהאתגר התחיל לרועי, וזה היה די ברור שזה מה שיקרה. אנשים פשוט לא מבינים.

בפעם הבאה שיהיה אתגר IR ואנשים יעלו מקרו של פרפרים גם תגידי שהם בתמימות לא הבינו?

זה בדיוק העניין - אני אומרת שהם דווקא כן הבינו. עכשיו אני יכולה להפנות אליך את המשפט: "בפעם הבאה שיהיה אתגר IR ואנשים יעלו מקרו של פרפרים גם תגידי שהם בתמימות לא הבינו?"
הם מבינים את הנושא, אבל הם לא מצליחים לצלם תמונה שמתאימה אליו (או שאין להם כוח) אז הם שולפים מהארכיון.

אני לא בטוחה שהסברים זה דבר כ"כ גרוע, אבל אולי הוא באמת לא טוב, כי תמונה טובה באמת שווה אלף מילים. (אבל שים לב שבאתגר מים, ההסבר ההוא שלך על העלה עם הטיפה - זה דבר שבאמת לא הייתי חושבת עליו. זה היופי באומנות, כל אחד רואה משהו אחר, והכי טוב זה לשמוע וללמוד מאחרים.)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
עוד בעיה באתגר האנונימי, זה שהתמונות עולות לבד לפני הצבעה. במצב הזה, אי אפשר להעלות אשכול דיון ולקבל פידבק שם. הדרך היחידה היא להגיב באשכול ההצבעה עצמו, אבל אז זה גם מאוחר מדי כי התמונה עומדת להצבעה, וגם אני שונא תעמולות בזמן הבחירה. תמיד אני נמנע מלהגיב בנוגע לתמונה ספציפית (לחיוב או שלילה) באשכול הבחירה.

צודק, אבל אתה זה שעדיין תומך נלהב באתגרים האנונימיים. אולי כדאי לפתוח אשכול עם כל התמונות (שיהיה פתוח לתגובות) כמו באתגר הקודם (מה שמזכיר לי שטעיתי קודם. "ילדות" הוא לא האתגר האנונימי הראשון), ורק אחרי שיינתן זמן לתגובות (ולצלמים להסיר את התמונה שלהם מהאתגר, או לפחות לגולשים להבין אילו תמונות לא רלוונטיות להצבעה, אפילו אם הן כן ישתתפו בהצבעה) - ייפתח אשכול הצבעה.
איך אני בהצעות קונקרטיות?
ישן 28-06-2006, 17:28
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "זה מצויין ללמוד מהתנסויות שלא..."

אני חושב שהאנשים לא הבינו, וגם אחרי שקראו או לא קראו את השיחה שלי עם רועי, הם עדיין לא הבינו. את חושבת שהם עושים זאת מתוך כוונה רעה, לדעתי הם פשוט (ואני נזהר במילים חריפות) סתומים.
אולי צריך לעשות אתגרים ברורים יותר כמו למשל "אבני מדרכה" או "ירח" או "אופניים".
רעיון קשה להעביר בצילום, אבל הרבה יותר קל לצלם תמונה של הירח, או של אופניים או אבני מדרכה...

נקודת מבט שונה על צילום לא תעשה אותו ליותר טוב.
התמונה שאני הצבעתי עבורה באתגר מים הובנה ע"י אחרת מאשר אחרים (שלא הבינו את האתגר והצביעו לתמונה של דרור, שאגב הועלתה מהארכיון).
כל עוד יתמודדו רק תמונות מתאימות, אז הבחירה בין התמונות תהיה כיפית. כל אחד יצביע לתמונה שלדעתו הכי משקפת את האתגר ובגלל שכולן מתאימות, הבחירה הסופית תהיה מעניינת.
לספר מה אני ראיתי בתמונה אחרת מאחרים לא יתרום לאף אחד שום דבר, לדעתי. אני עשיתי את זה אז כי נתבקשתי (כזכור לי).

אני בעד האתגרים האנונימיים כי אני חושב שזה לא רק רעיון יפה, אלא הבעיתיות באתגרים האחרונים שלנו לא קשורים לאנונימיות, הם קשורים ליכולת האנשים לעבד בראש שלהם מהו "נושא" בתמונה. את זה פותח האתגר (מנהל) צריך להדגיש בכל אתגר מחדש. ממש איפה שכתוב על תאריך הסיום שלו.
ובנוגע להצעות הקונקרטיות - הן די מעאפנות, אבל עדיף להציע הצעות מעאפנות מלא להציע כלום
סתם מותק. אני לא חושב שזה יהיה רעיון טוב לעשות אשכול עבודות לפני ההעלאה. כל אחד יעשה את עבודת הסינון בעצמו ויגיש לרועי (או כל מנהל אתגר). אם רועי ימצא לנכון לפסול את התמונה, so be it.
אין לי שום בעיה לפסול לאנשים תמונות מבלי שיתאמצו קצת למען האתגר הזה. שליפת תמונה שבערך מתאימה מהארכיון זו לא המטרה, כמו גם הפצצת אשכול דיון במלא תמונות שמתוכן אנחנו נתבקש להמליץ על התמונה הראויה ביותר.

ישן 28-06-2006, 18:53

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני חושב שהאנשים לא הבינו,..."

יש משפט קצר שנהוג להשתמש בו גם בתחום ההנדסה

"IDIOT PROOF"

הכוונה להבהיר את הנושא כל כך לעומק וכל כך פרטני שלא יהיה אפילו אפשרות!!! לטעות.

זה מה שאתה מתכוון מתן?...
אם כן...?... אני בעד

ושחף חמודה... אני מתבטא בציניות דורסת כזו כדי להבהיר את הנושא יותר לעומק...
את מסכימה שאם לא הייתי מתבטא ככה השרשור והדיון הזה לא היה מתפתח?...
זו הדרך היחידה להעיר אנשים אדישים כמו שבארץ שלנו...

נערך לאחרונה ע"י גודלן-ארז בתאריך 28-06-2006 בשעה 18:56.
ישן 27-06-2006, 12:21

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "התמונה הזוכה באתגר "ילדות" !"

אני יהיה הראשון שיגיד ( או יכתוב ) את מה שאני באמת חושב (עם צנזורה)

באמת התמונה בין היחידות באתגר שבוצעה כמו שצריך... חדה... צבעים מצויינים... וההתמזגות עם
הרקע השחור מצויינת ועוד יש סיגנון עם העץ מאחורה שלא הופך תרקע למשעמם לגמריי.. וקומפוזיציה מעולה.

אבל....
אם אפשר הסבר מהמנצח...
איך מובע הנושא "ילדות" בתמונה הנ"ל?.............

עריכה

הקדמתה אותי בהסבר... סבבה
אבל לדעתי מתחתה את המושג "ילדות" מעבר לכל מציאות... אפילו אבשלום-קור לא היה מגיע לזה

נערך לאחרונה ע"י גודלן-ארז בתאריך 27-06-2006 בשעה 12:23.
ישן 28-06-2006, 14:08
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי פורש שמתחילה ב "אז אולי אפשר למצוא בתמונה שלי..."

אוי תעשה לי טובה ותפסיק לאנוס את התמונה שלך על המציאות.
אתה חופר עמוק מדי בנסיון נואש להצדיק את הצל"ש שלך.
תהנה מהספק. אף אחד לא יקח לך את הצל"ש. זכית בו ביושר ובצורה הוגנת. פעלת לפי כל הכללים של האתגר.
חבל לי רק שאתה עדיין לא מבין, אחרי שמסבירים לך, מדוע לא היית אמור לזכות בו מלכתחילה.

חוכמולוגים תמיד היו ותמיד יהיו בפורום. אתה לא הראשון ולא האחרון.
היו תמונות מתאימות יותר באתגר ולצערי אתה זכית (למעשה, חבל לי בכלל שעלית להצבעה), אבל אנחנו עובדים עכשיו ביחד ע"מ למנוע השנות דברים כאלה, או לפחות לצמצם משמעותית את התופעה.
בסדר?
נרגעת?

ישן 28-06-2006, 14:30
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
דעתי האישית

א. התמונה יפה מאד מאד!

ב. התמונה מאד לא משקפת את הנושא, וכאן אפילו יש תמימות דעין גורפת.

ג. צריך לעשות מיון של הצילומים לפני הבחירה. אם אינכם רוצים הסברים - אפשר להציע משהו אחר:

1) הצגת התמונות באופן אנונימי
2) בחירת התמונות שמשקפות את הנושא באופן הטוב ביותר, עפ"י חברי הפורום (או המבקרים בו)
3) מתוך ה-3-5 תמונות שנישארו - לבחור בתמונה הטובה מכולן.

לדעתי - מי שהעלה את התמונות שלו - ראוי שלא ישתתף.

ועוד עמדה - אני לא חושב שראוי לפתוח דיון לגבי התמונות המוצגות - אלא לאחר ההצבעה (...וגם חבל שמורידים את התמונות שלא זכו)...

שוב - יופי של תמונה, אבל היא לא רלוונטית (ממש כמו שצילום של מנורת שולחן לא יכנס לנושא "שקיעה" - רק בגלל שאחרי שקיעה יש חושך וצריך להדליק את האור).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:19

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר