לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-06-2006, 09:23
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
ברית מילה מקטינה את הסיכון להידבק באיידס ועוד המון מחלות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sindra שמתחילה ב "שאלות ותהיות לגבי ברית מילה"

הנה הלינק:
http://www.hiv.co.il/news123.htm
ציטוט:

במשך ארבע שנים הפכו בהסכמה מאות נהגי משאיות בקניה זרועת האיידס, לשפני ניסיון של חוקרים שעקבו אחר חיי המין שלהם. בסיום המחקר שבדק מה ההסתברות להידבק בנגיף במין לא מוגן, קבעו החוקרים חד-משמעית: ברית מילה מקטינה ביותר מפי 2 את הסבירות להידבק באיידס.
במחקר נאספו נתונים על פעילותם המינית של 745 נהגי משאיות בקניה, שבשל עבודתם היו רחוקים מנשותיהם, והרבו לקיים יחסי מין מזדמנים. הנהגים שלא נשאו את נגיף האיידס בתחילת המחקר, התנדבו לדווח באופן מפורט על מספר המגעים המיניים שקיימו. בשל השיעורים הגבוהים של חולי איידס ונשאי הנגיף נערך המחקר באפריקה.
לראשונה ניסה המחקר לענות על השאלה, האם יש הבדל בין גברים נימולים לערלים באשר לסיכון להידבק באיידס? החוקרים, רופאים מארצות הברית ומקניה, עקבו אחר פעילותם המינית של נהגי המשאיות, והגיעו למסקנה חותכת: ברית מילה מפחיתה את הסיכון להידבק בנגיף הקטלני.
מהמחקר, שיתפרסם בגיליון חודש פברואר של כתב עת הרפואי אמריקני שבהוצאת אוניברסיטת שיקגו, עולה שהסיכון של גבר לא נימול להידבק באיידס גדול פי שניים לפחות מגבר נימול. ההסתברות להידבקות באיידס במגע מיני מלא יחיד ולא מוגן של גבר לא נימול היא 1 ל-80 (1.25 אחוז). לעומת זאת הסיכון של גבר נימול להידבק במגע מיני יחיד הוא 1 ל-200 (0.5 אחוז). החוקרים קבעו כי יש עדות לכך שהעברת הנגיף מאשה לגבר היא בשיעור גבוה מפי שניים, כשמדובר בגבר שאיננו נימול.
באופן כללי גילו החוקרים כי הסביכות של כלל הגברים להידבק בנגיף האיידס במין מזדמן ולא מוגן, הוא 1 ל-160 מגעים מיניים (0.625 אחוז). נתון זה מציג תמונה קשה באשר להתפשטות הנגיף. שכן תוצאות מחקרים שנערכו בעבר קבעו שהסיכון להידבק בנגיף נמוך בהרבה מתוצאות המחקר הנוכחי, ועומד על 1 ל-1,000 מגעים מיניים

הנה עוד:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3214380,00.html
ציטוט:

ברית מילה מגינה גם על נשים מפני איידס
מחקר חדש שנערך באוגנדה מצא כי גברים שנימולו היו בסיכון מופחת של עד 30 אחוז להדביק בנגיף את בנות זוגם. ההשערה היא כי העורלה הקצרה יותר אצל אלה שנימולו, מקשה על העברת הנגיף

ומה שכתבת שהייתה בעייה בברית, זה קורה לעתים מאוד מאוד נדירות. גם לחצות כביש קורים תאונות דרכים. האם בגלל זה מפסיקים לחצות כביש או לנסוע באוטו. צריכים להסתכל על המספרים. הסיכון בברית מילה הוא פחות מאשר לחצות כביש. לעומתו התועלת שלו היא לכל החיים מאוד מאוד עצומה.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 28-06-2006 בשעה 09:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-06-2006, 10:12
  sindra sindra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.05
ברית מילה מונעת איידס? דמגוגיה זולה ומסוכנת!
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "ברית מילה מקטינה את הסיכון להידבק באיידס ועוד המון מחלות"

אתה מוזמן לקרוא כאן את תשובתה של פרופ' מרגרט סאמרוויל לטיעון הקושר בין ברית מילה להפחתת הסיכון ללקות באיידס:

"הטענה החדשה ביותר לגבי תועלתה הרפואית של המילה היא הפחתת הסיכון להידבקות בנגיף האיידס או במחלות מין אחרות. כלפי המחקר שעליו מבוססת טענה זו מושמעת ביקורת, אך גם אם הטענה נכונה היא אינה מצדיקה מילת ילודים זכרים. גם אם נניח שמילה מעניקה לגברים הגנה נוספת מהידבקות בנגיף האיידס, תינוקות אינם זקוקים להגנה כזו באופן מיידי והם יכולים לבחור בעצמם, בשלב מאוחר יותר, אם הם מעוניינים בה. ביצוע מילה בהתבסס על הטעם הזה של הגנה רפואית עתידית (אם נניח לרגע שמילה מספקת הגנה כזו) שקול לכך שכל תינוקת עם היוולדה תעבור בדיקת נשאות של גֶן סרטן השד, ואם יימצא שהיא נשאית, תיכרת כל רקמת השד הלא מפותחת שלה כדי למנוע את הסיכון שהיא תפתח את סרטן השד כאישה בוגרת. אני סבורה שרובנו היינו מזדעזעים אילו פרוצדורה כזו היתה מבוצעת בתינוקת, אך ייתכן שלחלקנו תגובה שונה לגבי מילת ילודים זכרים. מדוע אנו מגיבים באופן שונה? פשוט משום שאנו מעריכים שדיים – אנו רואים באובדן השד נזק חמור לאישה – ואיננו מעריכים את העורלה. יתרה מזו, אנו ממעיטים בערכה, מכנים אותה מכוערת, לא אסתטית, ולא נקייה. אך הן השד והן העורלה הם חלקים של גוף האדם השלם ולשניהם תפקידים מיניים ואחרים. על כן, לסיכום, לא ניתן להצדיק מילה שגרתית של ילודים זכרים מבחינה אתית ומשפטית בהתבסס על כך שהיא נחוצה מבחינה רפואית."

הקטע הזה לקוח מתוך פרק מספר שעוסק באתיקה רפואית. שם הפרק: שינוי גופו של תינוק - חוק ואתיקה של מילת ילודים זכרים.

פרופ' מרגרט סאמרוויל היא המייסדת והמנהלת של המרכז לרפואה אתיקה ומשפט באוניברסיטת מקגיל בקנדה. היא עומדת בראש הקתדרה על שם סמואל גייל בפקולטה למשפטים ומרצה בפקולטה לרפואה. היא שימשה כיועצת לגופים ממשלתיים ולא-ממשלתיים רבים, ובתפקידה זה עבדה עם ארגון הבריאות העולמי, עם הנציב העליון של האו"ם לזכויות אדם ועם אונסקו. מספר תארי דוקטור של כבוד במשפטים הוענקו לה, והיא קיבלה פרסים רבים, לרבות אות המסדר האוסטרלי The Order of Australia.

ולגבי הטענה שלך כאילו תאונות ונזקים של ברית מילה הם נדירים - אתה טועה ומטעה. מאז שהקמתי את האתר שלי לפני שנה מצאתי בתקשורת דיווחים רבים על סיבוכים ונזקים של ברית מילה. אני משרשר כאן לקט מתחת להודעה זו.

ישן 28-06-2006, 10:17
  sindra sindra אינו מחובר  

8 תינוקות נדבקו בהרפס ממוהל - YNET
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי sindra שמתחילה ב "ברית מילה מונעת איידס? דמגוגיה זולה ומסוכנת!"

"שמונה תינוקות נדבקו ממוהלים בהרפס באיבר המין בזמן ברית המילה לאחר שהמוהלים ביצעו בהם – כחלק מטקס הברית – מציצת דם באמצעות הפה. חלק מהתינוקות לקו בהתקפים חוזרים של הנגיף לאחר ההדבקה הראשונה, ותינוק אחד סובל מנזק מוחי קבוע לאחר שהנגיף גרם לדלקת מוח."

YNET 18.08.04

אני מצרף תמונה מתוך מחקר של רופאים ישראלים על תינוקות שנדבקו בהרפס ממוהלים שביצעו בהם את המציצה בפה.

אני רוצה להדגיש: המציצה בפה היא אינה מנהג נדיר. רוב המוהלים בארץ מבצעים את המציצה בפה.

הנה, מתוך ידיעה בהארץ שעסקה בנושא המציצה בפה:

"המוהלים בישראל אינם כפופים להנחיות כלשהן בעניין המציצה בפה, ובמקרים רבים אינם טורחים לעדכן את ההורים מראש ביחס לנוהג ולסיכונים הגלומים בו. מכיוון שלא נעשה כל מעקב או רישום של עבודת המוהלים, אין אפשרות לדעת כמה מהם עושים "מציצה בפה", וכמה משתמשים בדרך הסטרילית והבטוחה יותר של מציצה בשפופרת.

הרב שאול פרבר ממכון עתים, המספק ייעוץ בטקסי מעגל החיים היהודי, מעריך כי רוב טקסי ברית המילה בישראל נעשים בדרך של מציצה בפה. לדבריו, המוהלים החרדים, שהם רוב מוחלט במקצוע, נרתעים ממציצה באמצעות שפופרת, כי הם רואים בכך סטייה מהמסורת."

הארץ 07/09/05

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 28-06-2006, 10:19
  sindra sindra אינו מחובר  

עדות של אם על ברית שהשתבשה (עם רופא ומוהל) - פורום להיות הורים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי sindra שמתחילה ב "ברית מילה מונעת איידס? דמגוגיה זולה ומסוכנת!"

הנה קטעים מתוך העדות. לקריאת העדות המלאה שהופיעה בפורום להיות הורים, לחץ כאן.

"המוהל היה המוהל המשפחתי הוא מל גם את בעלי וגם את כל אחיו אחייניו ומי שלא יהיה ולכולם כמעט היה ממש עשר ככה הם אומרים...

"אחד כך לקחו את מור. אני בבלק אאוט אז לא זוכרת אבל כן העבירו אותו כמה ידיים. כעצתכם ואני מאוד מודה עליה עמדתי ליד. לא הסתכלתי כי במילא לא ראיתי כלום חוץ מעיגולים שחורים רוקדים לי בעינים. אבל ראיתי את הדם על ידיו של המוהל. בלי כפפות ואני מצטערת שלא סיכמתי את זה מראש איתו אבל לא חשבתי על הכל.

"מור חזר אלי נימול וכשר ומחותל הלכתי איתו ועם גיסתי לחדר להניק ועם הרופא שביקשתי שיבדוק והחיתול הוסר התברר שיש דם והמוהל שם ובדק ושם איזו תחבושת או החליף את ההיא שמלאה בדם הילד שלי.

"אז נעלמה ההרדמה המבורכת ומור צרח וצרח וצרח אבל הדימום שזה כנראה הנורמלי פסק אמר הרופא והתינוק חותל וינק והפסיק לינוק כדי לצרוח מלוא הריאות הקטנות והעינים שלו ככה אני מדמיינת אולי היו מלאות פליאה על האכזריות שבעולם הזה שהוא בא אליו לא מזמן.

"מור צרח גם בבית כאב לו והוא לא שמע על זה שלאחרים במשפחה זה עבר נהדר ובלי בכי.

מור העלה בערב חום הרגשתי שרע וקשה לו ומכיון שהחום לא ירד גם בבוקר והמקום האדים אולי זה הנורמלי חיכינו עוד יום להזכיר לכם עם חום בלי דם ונסענו למיון שם מור אושפז וקיבל עוד יסורים אנטיביוטיקה בוריד כי התברר שזה זיהום."

"גם לילד הבא אם יהיה לי ואני מקוה לעוד אבל בת אני אעשה ברית לא עם מוהל אני אתעקש ואולי לא בכלל? לא מאמינה הפעם שברו אותי ובכל אופן לא חושבת שאפשר לאחד כן ולשני לא. יש לי 4 שנים לחשוב על זה. וזה לא ישכח אף פעם ."
ישן 28-06-2006, 10:21
  sindra sindra אינו מחובר  

5 אחוז מהנימולים עוברים ניתוח תיקון - כתוצאת לוואי של כריתת העורלה

ד"ר יעקב בן-חיים, מנהל היחידה לאורולוגיה ילדים בבית החולים "דנה" במרכז הרפואי תל אביב, מסביר את התופעה של היצרות פתח השופכה כך: "מצב זה נוצר כתוצאה מביצוע הברית, ואין לו כל קשר לרשלנות של המוהל. ילדים אלה מפתחים היצרות של פתח השופכה, והטיפול במקרה זה נעשה באמצעות ניתוח קטן שבו פותחים את פתח השופכה ומאפשרים הרחבה שלו".

כלומר, מעבר לכל הנזקים והתקלות שנגרמות ברשלנותם של המוהלים, יש להביא בחשבון תופעה שמאפיינת חמישה אחוז מהילדים הנימולים שנקראת "היצרות פתח השופכה" ומצריכה ניתוח תיקון, בלי קשר לשאלה אם הילד עבר כריתת עורלה אצל מוהל או רופא.

ד"ר דניאל שינהר, רופא מוהל, שהתארח לפני ימים ספורים בפורום הריון ולידה בתפוז מתאר כך את התופעה של היצרות פתח השופכה:

"ראש האיבר החשוף משתפשף בטיטול וכתוצאה מכך מופיעה דלקת מכנית בקצה פתח השופכה הגורמת להדבקות ולהיצרות." ד"ר שינהר מדגיש שהתופעה הזו אינה סיבוך של הברית אלא תוצאה טבעית, כלומר שהיא לא מתרחשת בגלל טעות של המוהל אלא בגלל כריתת העורלה המגנה על העטרה.
ישן 28-06-2006, 14:50
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
אתה ממש טועה אם אתה חושב שמדובר בדמגוגיה.

מילה, מקטינה סיכויים לקבל מחלות זהומיות, זה קונסנזוס.
מליוני אנשים(לא יהודים, או מוסלמים) ברחבי העולם עוברים מילה, בדיוק מהסיבה הזו.

לגבי הטענות של הפרופסור "אתיקה רפואית"- צריך להזכיר שהייתה בארצות הברית בזמנו תקופה בה כל תינק היה עובר ניתוח! להסרת התוספתן.

אז אתה לא עשית מילה לבן שלך- זו בחירתך(אין מה להתגאות בה), הסכוי לגרימת נזק ממילה הוא קטן בהחלט וגם אם יש כאלה שחוששים מהעניין(ובצדק), יכולים לבחור לעשות המילה בבית חולים שם הסכנה יורדת לאפס.

ציטוט:
המציצה בפה - מציצת הדם מאיבר המין הפצוע - זה גם כן הליך בלתי ניפרד במילה מסורתית. לגבי הנושא הזה אומר ואוסיף שהפה שלנו נחשב לאיזור שיש בו הכי הרבה חיידקים. תינוקות בארץ ובעולם נדבקים בהרפס באיבר מינם עקב המציצה
.

יצא לי לראות יותר ממילה אחת במהלך חיי- עדיין לא ראיתי דבר כזה.

ציטוט:
לכל אדם, וגם לכל תינוק, יש הרי זכות טבעית שלא יכאיבו לו וכמובן שלא יחתכו לו מהגוף רקמות בשר בריאות שלא לצורך רפואי. האם בשם הנורמות החברתיות, הדת או מה שזה לא יהיה מותר לנו כהורים לכרות רקמה בריאה מהגוף של ילדנו? האם זה בתחום הסמכות שלנו לחתוך חתיכת בשר מאיבר מין של תינוק או שאולי אנחנו בכלל עוברים על החוק ומבצעים פה גם תקיפה וגם חילול של זכויות הילד שמוגנות בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו?
האם הצידוק החברתי נותן גושפנקה לחיתוך? או שאולי אנחנו כהורים צריכים לצפות מראש את השוני של ילדנו ולהיערך לכך?

לא רק מותר- זה מה שיהודי צריך לעשות, זו המסורת, מצד שני אנו חיים במדינה דמוקרטית, ואתה יכול לבחור שלא לעשות מילה לילדך. רק אין צורך בהטפת המוסר, ובהתנשאות המיותרת.

אני מסכים שצריך להנהיג פקוח רפואי על הליך המילה, ולהתייחס לדבר בתור נתוח לכל דבר, רב שרוצה לעסוק במילה- חייב לעבור הכשרה רפואית, ולקבל רשיון.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 28-06-2006 בשעה 15:00.
ישן 28-06-2006, 11:00
  sindra sindra אינו מחובר  

כריתת רקמה בריאה מאיבר מין של ילד היא מעשה פסול
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "התעלמת לגמרי מהטיעונים שלי, נכון ?..."

קל וחומר כשהיא נעשית מהטעם המופרך הזה של "נזק נפשי" שקיים בעיקר אצל מי שמבקש להפחיד ולהצניח את המנהג הנורא הזה של הטלת מום באיברי מין של תינוקות.

ואגב, אם מדברים על נזקים - תסתכל בבקשה על רשימת התינוקות שניזוקו לעיל?

ותפנים, שמאה אחוז של התינוקות שכורתים מאיבר המין שלהם את רקמת העורלה ניזוקים. ניזוקים מכך שכורתים מאיבר המין שלהם רקמה בריאה שמגנה על העטרה וממלאת תפקיד חשוב ביחסי מין. תינוקות זכרים לא סתם נולדים ככה בטעות עם עורלה. הטבע ייעד לה תפקיד.

אם מעניין אותך ללמוד מהו התפקיד של העורלה לפני שאתה הולך וכורת אותה: תקרא כאן.
ישן 28-06-2006, 11:09
  sindra sindra אינו מחובר  

ודבר אחרון - אתה מוזמן ליצור קשר עם קה"ל - קבוצה של הורים לילדים לא נימולים
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "התעלמת לגמרי מהטיעונים שלי, נכון ?..."

בקה"ל רשומות למעלה מ- 700 משפחות שבהן ילדים לא נימולים שנולדו בישראל וגדלים כאן בישראל. ילדים בגילאים שונים מכל חלקי הארץ. בקה"ל יש גם בחורים, חיילים ואפילו "דור שני" של לא נימולים ישראלים שנולדו וגדלו כאן. אתה יכול לבדוק איתם מניסיון החיים שלהם איך זה באמת לחיות בישראל לא נימול. אני יכול לגלות לך שכל סיפורי הזוועה ותרחישי האימים שלך, לא ממש יקבלו חיזוק. כי במציאות, אתה יודע, זה פשוט לא issue.

אבל לך כמובן יש צורך להלך אימים עם "נזק נפשי"...

ליצירת קשר עם קה"ל (קבוצת הורים לילדים לא נימולים) - אתה מוזמן לבקר באתר שלהם:
http://www.kahal.org
ישן 28-06-2006, 12:14
  sindra sindra אינו מחובר  

גם אצל רופא - כריתת העורלה גורמת לתופעת לוואי שבגללה 5 אחוז עוברים ניתוח תיקון
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מילה חייבת להעשות ע"י רופא המומחה במילות"

העטרה (ראש האיבר, מה שמכונה 'הכיפה') באופן טבעי היא איבר פנימי. העורלה בשלב הינקות דבוקה אל העטרה ברקמה מחברת, כמו שציפורן מחוברת לאצבע.

בין אם כריתת העורלה מבוצעת על ידי מוהל או רופא, בכל מקרה מי שכורת את העורלה מבצע לפני הכריתה פעולה שנקראת "פריעה" - כלומר קריעת הרקמה המחברת בין העורלה לבין העטרה כדי שאפשר יהיה למשוך את העורלה ולכרות אותה.

בעקבות ההליך הזה של הפריעה וכריתת העורלה, נותרת העטרה חשופה והיא עוברת תהליך הצטלקות שנקרא התקרנות.

התגובה הטבעית של העטרה לכך שהיא פתאום חשופה בשעה שבאופן טבעי היא אמורה להיות איבר פנימי, מביאה לכך שאצל חמישה אחוז מהילדים הנימולים הפתח של השתן (השופכה) הולך ונהיה צר עד כדי כך שבגיל מאוחר יותר צריך הילד לעבור ניתוח בהרדמה כדי להרחיב את פתח השתן על מנת למנוע בעיות במערכת השתן.

ושוב, חמישה אחוז מהילדים סובלים מהיצרות פתח השופכה בגלל כריתת העורלה - בלי קשר לשאלה אם עברו את כריתת העורלה אצל מוהל או רופא. זו תוצאת לוואי טבעית הפרוצדורה הכירורגית הזו.

ד"ר יעקב בן-חיים, מנהל היחידה לאורולוגיה ילדים בבית החולים "דנה" במרכז הרפואי תל אביב, מסביר את התופעה של היצרות פתח השופכה כך: "מצב זה נוצר כתוצאה מביצוע הברית, ואין לו כל קשר לרשלנות של המוהל. ילדים אלה מפתחים היצרות של פתח השופכה, והטיפול במקרה זה נעשה באמצעות ניתוח קטן שבו פותחים את פתח השופכה ומאפשרים הרחבה שלו".

כלומר, מעבר לכל הנזקים והתקלות שנגרמות ברשלנותם של המוהלים, יש להביא בחשבון תופעה שמאפיינת חמישה אחוז מהילדים הנימולים שנקראת "היצרות פתח השופכה" ומצריכה ניתוח תיקון, בלי קשר לשאלה אם הילד עבר כריתת עורלה אצל מוהל או רופא.

ד"ר דניאל שינהר, רופא מוהל, שהתארח לפני ימים ספורים בפורום הריון ולידה בתפוז מתאר כך את התופעה של היצרות פתח השופכה:

"ראש האיבר החשוף משתפשף בטיטול וכתוצאה מכך מופיעה דלקת מכנית בקצה פתח השופכה הגורמת להדבקות ולהיצרות." ד"ר שינהר מדגיש שהתופעה הזו אינה סיבוך של הברית אלא תוצאה טבעית, כלומר שהיא לא מתרחשת בגלל טעות של המוהל אלא בגלל כריתת העורלה המגנה על העטרה.
ישן 28-06-2006, 13:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
לא נראה לי שבאת "לתהות ולשאול", אלא לשכנע. זו זכותך, אבל למה לא לכתוב כך בגלוי?...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sindra שמתחילה ב "שאלות ותהיות לגבי ברית מילה"

אתה מקפיד מאוד לספר שאתה נגד לפגוע בילד, אבל עובדתית, הסיכויים שהילד שלך יעבור טראומה
בכל פעם שייכנס למקלחת עם ילדים אחרים, גדולה לאין ערוך מהסיכוי שיינזק רפואית כתוצאה מאותו
ניתוח (שלפי דרך הצגתו על ידיך, ניתן לחשוב שהוא המקבילה לכריתת אונה...).
אין לי מושג לגבי הנזקים הרפואיים שדאתה מציג, ולגבי חשיבותה של העורלה, אבל העובדה
שבארה"ב שבה היהודים והמסלמים יחדיו, לא מגרדים את העשירית מהאוכלוסייה - עדיין רוב הגברים
הם נימולים...

אני חושב שלהפגין כנגד הדתיים זה לגיטימי, אבל לעשות כן ע"ח הילד שלך - נראה לי "טיפה"
מוגזם...
ישן 28-06-2006, 16:32
צלמית המשתמש של Eran
  משתמש זכר Eran Eran אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Eran
התהיה היחידה היא: יהודי מקיים מצוות או לא?

מצוות ברית המילה היא מן התורה!
אני סבור שלא אמורה להיות כאן שאלה של השתלבות בחברה או בריאות, עם זאת גם אין להפקיר צד זה.
יהודי מל את בנו כי התורה ציוותה ולא כי זה בריא!

לגבי האתר שלך על דברי הרמב"ם, ברור מאליו שדברי הרמב"ם שציטטת הם לא מתוך שאילת רב.
על דעת עצמך או אחרים שאינם בקיאים במשנה או מתוסכלים* אחרים (אני מהמר על מתוסכלים* אחרים) ציטטת את הקטע ונתת לו כותרת - הצידוק הסירוסי. אני מציע לך להעמיק קצת יותר בעיקר הנושא בעזרת רב שיוכל להסביר לך את דברי הרמב"ם.
מצטער להגיד לך אבל את הרמב"ם אי אפשר לצטט בכזאת קלות - יש רעיון גדול מאחורי כל חצי פיסקה כזאת שחתכת לטובתך האישית. אם היית קורא את דברי הרמב"ם עוד כמה שורות אז די ברור שלא היית מקים את האתר שלך. אבל היותר ברור הוא שקודם הקמת את האתר\הרעיון ורק אז חיפשת מקומות לחיזוק אפילו שהם לא בדיוק קשורים ואף נוגדים את דבריך.
את החלק הבריאותי, שהוא המשני לו, שאותו טרחת להקיף עמוקות תוכל לשאול מוהל שבקיא בנושא ולא גזרי עיתונים ופולטיקיאים ואנשי ציבור אחרים שבודאי מבינים יותר מהמבצע עצמו...

די תמוהה לא? במיוחד הקטע שבו נכנסת היהדות.
איך אפשר לקחת דברי גדולי היהדות ולהפוך את דבריהם כנגדם?!
זה ממש כמו שהאיראנים עושים כעת עלינו בנושא השואה!!!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fresh.clanteam.com/list.png]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fresh.clanteam.com/?https://2010-uploaded.fresh.co.il/2010/09/21/52868411.gif,http://www.boredpanda.com/blog/wp-content/themes/mimbo2.2/images/subscribe-panda-605px.png]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:12

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר