לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-06-2006, 22:34
  The_Israeli The_Israeli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בהחלט
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Bstar שמתחילה ב "הדרך הכי קצרה לזה - זה להוריד..."

רק שתדע:
1. הורדת פרופיל זה תמיד סיכון להגיע ל21, שזה פרופיל שבשל הדעות הקדומות לגביו יעשה לך בעיות בעתיד.
2. הצבא יכול לדפוק אותך טוב טוב, ממש טוב, ולשים אותך גם בג'וב הכי מסריח בעולם. הכי מסריח שיש.

שמע, אני אישית לא בא להתווכח איתך. כמו שאמרו, דעתך היא לגיטימית. אני רק רוצה שאולי תדבר בהיגיון פה עם אנשים לפני שאתה עושה צעד שבאמת הולך להשפיע על כל מהלך חייך. לפני הורדת הפרופיל וכל זה... בוא ותנהל איתנו שיח בוגר בנושא. ספר לנו מה הביא אותך ממצב של מוטיבציה לשרת (ואני מניח שהיתה לך לא מעט - עברת בכל זאת גיבוש טיס), למצב הנוכחי בו אתה מרגיש עוינות כלפי הצבא. אני באמת לא בא כנגדך, או מנסה\אנסה להטות את דעתך בכוח. אני מוצא את מצבך מעניין מאוד, ורוצה לעזור. אשמח אם תקבל בחיוב את הצעתי ותשפוך פה את אשר על ליבך והנימוקים לכך, ונדבר על זה. נכון שיש פה הרבה מורעלים וחברה שבטח עצבניים על מה שכתבת, אבל כולם אחלה אנשים שמוכנים ורוצים לדבר.
באמת שאני בא מפה מתוך חשיבה על טובתך האישית - להוריד פרופיל זה מהלך מסוכן שדופק הרבה אנשים, וכדאי לך להיפתח לראש של עוד אנשים שיאמרו מה הם חושבים, אפילו בלבד שתדע זאת מראש בשביל עצמך. סמוך עליי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-06-2006, 23:39
  מצוק מצוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
מסכים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי The_Israeli שמתחילה ב "בהחלט"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Israeli
רק שתדע:
1. הורדת פרופיל זה תמיד סיכון להגיע ל21, שזה פרופיל שבשל הדעות הקדומות לגביו יעשה לך בעיות בעתיד.
2. הצבא יכול לדפוק אותך טוב טוב, ממש טוב, ולשים אותך גם בג'וב הכי מסריח בעולם. הכי מסריח שיש.

שמע, אני אישית לא בא להתווכח איתך. כמו שאמרו, דעתך היא לגיטימית. אני רק רוצה שאולי תדבר בהיגיון פה עם אנשים לפני שאתה עושה צעד שבאמת הולך להשפיע על כל מהלך חייך. לפני הורדת הפרופיל וכל זה... בוא ותנהל איתנו שיח בוגר בנושא. ספר לנו מה הביא אותך ממצב של מוטיבציה לשרת (ואני מניח שהיתה לך לא מעט - עברת בכל זאת גיבוש טיס), למצב הנוכחי בו אתה מרגיש עוינות כלפי הצבא. אני באמת לא בא כנגדך, או מנסה\אנסה להטות את דעתך בכוח. אני מוצא את מצבך מעניין מאוד, ורוצה לעזור. אשמח אם תקבל בחיוב את הצעתי ותשפוך פה את אשר על ליבך והנימוקים לכך, ונדבר על זה. נכון שיש פה הרבה מורעלים וחברה שבטח עצבניים על מה שכתבת, אבל כולם אחלה אנשים שמוכנים ורוצים לדבר.
באמת שאני בא מפה מתוך חשיבה על טובתך האישית - להוריד פרופיל זה מהלך מסוכן שדופק הרבה אנשים, וכדאי לך להיפתח לראש של עוד אנשים שיאמרו מה הם חושבים, אפילו בלבד שתדע זאת מראש בשביל עצמך. סמוך עליי.

מסכים עם כל מילה. אתה חייב לדבר עם אנשים מנוסים. אל תעשה צעד נמהר שתצטער עליו לשארית חייך.

החלטות גדולות לוקחים לאט....

ישן 30-06-2006, 11:50
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי TheWave1110 שמתחילה ב "יש הבדל בין לתרום מתוך רצון..."

תקרא את המאמר (הוא מאוד מעניין). נכתב ע"י -י.ש.

"פעם הייתי חיילת. הסתובבתי ששה ימים בשבוע במדים ירוקים עם דרגות וכומתה והכל. אסור היה לי ללכת עם שער פזור או נעליים חומות, וכל אחד שהיה רואה אותי ברחוב היה אומר לעצמו: "אח, איזה כיף שיש לנו צבא גדול וחזק ששומר עלינו" או: "איזה יופי שצה"ל הוא צבא כל כך שוויוני וקהילתי ושמלבד משימות ההגנה והלחימה הוא גם מעורה בחברה ובחינוך – צבא העם!".

אבל האמת היא שלא הייתי חיילת בכלל. עבדתי במשרה מלאה כמדריכה במועדונית באור-יהודה, שהיו בה חמישה עשר ילדים. אחר הצהריים הייתי מבלה איתם, אוכלת איתם, עוזרת להם בשיעורי הבית שלהם, ובבוקר הייתי עוזרת לחלקם בלימודים. בתמורה לכל אלה קיבלתי דירה בעיר (לא הייתי צריכה לשלם שכר דירה, מסים, חשמל, מים, ועד-בית וכו'), נסיעות בחינם בתחבורה ציבורית, ומשכורת של אלף ₪. את כל אלה נתן ביד רחבה משרד הבטחון, שהרי אני במו ידי הענוגות ביצעתי פעילות בטחונית בעת שעזרתי ללוחמי-העתיד לפתור תרגילים בחילוק ארוך.

אחת לכמה זמן היה אומר איזה קרוב משפחה, זר מקרי ברחוב או אחד ממפקדי: "כל הכבוד לך, את עושה עבודת קודש". כל כך הרבה שבחים קצרתי על עבודה שעשיתי, למען האמת, לא כל-כך טוב. אבל שמחתי. שמחתי שאנשים מבינים שזה שאני עובדת עם ילדים ועוזרת להם להתקדם, גם מבחינה רגשית וגם מבחינה לימודית, זה חשוב. אף אחד אף פעם לא אמר לי שהוא לא מבין למה אני עושה את זה, ואף אחד אף פעם לא האשים אותי על שאני לא עושה להגנת המולדת כמו כל נער ונערה בגילי.

זה מעניין, כי בשנים האחרונות, מאז שהשתחררתי, אני עושה עבודה לא פחות טובה ומשמעותית מזו שעשיתי בצבא, ומשום מה אף אחד לא מסתכל עלי ברחוב בעיניים נוצצות, או עושה לי הנחות בפלאפל. אנשים ששומעים שאני לומדת בסמינר לחינוך שואלים בהבעה של גועל, תמיהה או שניהם: "מה, את רוצה להיות מ ו ר ה ?!". מקצוע ההוראה, שבצבא נחשב לבעל משמעות ערכית ושליחות חברתית, הפך בחיים האזרחיים למקצוע שוחק, כפוי טובה ולא רווחי – המקצוע שאליו הולכות כל הנשים הצעירות שממילא הן לא כל כך מוכשרות בשום דבר...

כך למדתי את הסעיף הראשון בחוק הלא כתוב של "חובת ההתנדבות": מעשים טובים לא נמדדים על פי ערכם האמיתי, אלא על פי המסגרת והתנאים המקיפים אותם.

* * *

במדינת ישראל יש חובת התנדבות. נכון, אני יודעת שיש עוד מדינות בעולם עם חובת גיוס לצבא, אבל אני לא יודעת אם יש עוד מדינות עם חובת התנדבות המעוגנת כה חזק בחוק, בתרבות ובעיקר בנפש האזרחים.

"חובת ההתנדבות" (כן, לא טעיתם, זה צירוף פרדוקסלי) קובעת שאדם אמור לרצות באופן טבעי, מתוך אהבת החברה שבה הוא חי, לתרום (או: להקריב) את זמנו ואת יכולותיו (ולפעמים גם את חייו) למען הגנתה או קידומה. הרצון לתרום, על פי הקוד האתי של צה"ל, הוא רצון פנימי של כל חייל והוא זה שבגללו מצטרפים לצבא, ללא כל קשר לכך שזהו החוק. "חוק שירות הבטחון" הוא החוק היחיד במדינה שהחברה מצפה מאזרחיה לבצע אותו מתוך רצון חופשי. צה"ל מלמד את חייליו שהציות שלהם לפקודות לא נובע מתוך פחד מעונש, אלא מתוך הזדהות פנימית עמוקה עם הפקודה. כל פקודה. אבל אם במקרה אתה לא מזדהה עם הפקודה – אז פרק זמן הגון בכלא יעזור לך להזדהות איתה בפעם הבאה...

"חובת ההתנדבות" היא אמנם חוק לא כתוב, אך היא מנוסח היטב בירכתי התודעה של כל אזרח יהודי-ישראלי. בין השאר מגדירה "חובת ההתנדבות" את התרומה לחברה כמעשה שצריך להתבצע בין הגילאים 18-21. אזרח שעבר את הגילאים האלה מבלי לעמוד בתנאי "חובת ההתנדבות" לתרומה לחברה, מוקצה לשולי החברה, למקום שבו יספוג ביקורת קשה במשך שנים ספורות, ולאחר מכן יונח לנפשו.

את פרקי הזמן המינימליים לתרומה וולונטרית זו, מגדירה חובת ההתנדבות על פי הכללים הבאים:
  1. כל בן חייב בשירות צבאי של שלוש שנים וכל בת – שנתיים.
  2. אם הבת דתיה, היא יכולה לעשות "שירות לאומי" של שנה אחת. אבל אם היא עושה שנתיים היא תרמה יותר. (אבל לא כמו החיילת).
  3. אם הבת פציפיסטית, היא יכולה לעשות שירות לאומי כמו של הדתייה, אבל הדתייה תרמה יותר.
  4. אם הבן פציפיסט, הוא צריך לשבת שנה בכלא ואז לעשות שירות לאומי של שלוש שנים, וגם אז הוא תרם פחות מהבן בצבא (אבל לא פחות מהבת הפציפיסטית).
  5. אם הבן או הבת לא יכולים או לא רוצים להתגייס מסיבות שהן לא מצפוניות, הם צריכים לעשות שירות לאומי. אבל הבן צריך לעשות יותר זמן מהבת ובכל מקרה, הם תרמו פחות מהחייל ומהחיילת, אבל יותר מהבת והבן הפציפיסטיים.
  6. בת שעושה שנת שירות ואחר כך לא מתגייסת תרמה קצת, אבל פחות מבת שעושה שנה אחת של שירות לאומי במקום צבא.
  7. בן שעושה שנת שירות ואחר כך לא מתגייס לא תרם כלום.
וזה לא נגמר כאן, כמובן. לשיר בלהקה צבאית זה תורם, אבל לשיר בלהקה לא-צבאית זה לא. מדריך בפנימיה בשנת שירות זה נורא תורם אבל מדריך בפנימיה בשכר זה סתם עוד סוג של עבודה לא רווחית. שדרן רדיו עם מדים זה תורם, אבל שדרן רדיו בלי מדים זה סתם שדרן רדיו. צלמים, כתבים, מורים ומורות ומדריכי נוער, וצי שלם של פקידים ופקידות מעסיק הצבא כדי להצדיק את "חוק שירות הבטחון". רוב הצבא לא עוסק בפעולות לחימה וגם לא בפעולות תומכות לחימה. רוב הצבא מתגייס כי "צריך לתרום".

לגבי התנאים של התרומה – ככל שהם קשים, כך גדל ערך הנתינה. המתנדב האולטימטיבי צריך להיות במצב של סכנה, ואם לא – אז לפחות במצב של סבל, ואם לא – אז לפחות במצב של קושי מתמיד. רק הקושי מעיד על הקרבה ורק ההקרבה היא נתינה אמיתית. הנערים והנערות היוצאים לשנות שירות בפנימיות, לדוגמא, עובדים לעתים קרובות קשה יותר מאנשי צוות אחרים, והתמורה הכספית שהם מקבלים נמוכה עד לא קיימת. העבודה שלהם, על כן, נתפסת כבעלת ערך. גם בצבא נרכש הערך על ידי הסבל ולא אחת הרגשתי, כחיילת, שהעובדה שאני מסתובבת במדים לוחצים מוסיפה, בעיני הציבור, לערך הנתינה שלי.

* * *

זה התחיל אמנם מצה"ל, אבל זה נוזל מהר מאוד למטה: אל העמותות ההתנדבותיות של השרות הלאומי, אל שנות השרות. לא רחוק היום בו יתווסף סעיף חדש לחוק שפירטתי קודם, שיאמר שבנוסף לשלוש שנים של שרות בצבא, יוסיפו המהדרין גם שנה אחת לפני, כדי "לתרום משהו לפני שאני מתגייס" כפי שאומרים נערים רבים, או, כפי שאומרים אחרים (אבל בשקט בשקט), כדי לדחות בשנה את הקץ...

שנת-השירות-לפני-צבא לא שנואה עלי כמוסד. להיפך. היא מאפשרת לילדים שסיימו את התיכון לעשות שנה של משהו מעניין, מיוחד וחברתי לפני שהם נשאבים אל תוך חיים שאולי לא יהיה בהם הרבה מזה. היא מהווה את קו התפר בין חיי הילד לחיי המבוגר, ואני בטוחה שילדים רבים לומדים ממנה הרבה ומתפתחים בה מאוד. אך יש לי בעיה גדולה עם שנת השירות כמותג. הפופולאריות ההולכת וגדלה שלה מדאיגה אותי, כי אני רואה אותה הופכת אט-אט לעוד ביטוי של חובת ההתנדבות.

על ידי מיסגוּר הנתינה בגטאות מוגדרים כל-כך, אנחנו מונעים מהחברה שלנו להיות חברה שמתקיימת בה נתינה אמיתית, טבעית. ככל שנתיש את עצמנו בנתינה מתוך חובה, כך נרצה פחות לתת מתוך זכות. בעידן שבו באים להתדפק על דלתי בכל יום כדי להתרים כסף למען מטרה אחרת, דלתי תינעל מהר מאוד וכך גם לבי. הכמות האינסופית של דרישות לתרום ולתת הופך את היחס שלנו כלפי התרומה לציני. כך גם מתנהגים החיילים: הם מדברים גבוהה-גבוהה על החובה לשרת כשהם פוגשים בסרבן-מצפון, אבל כשהם בצבא כל מה שהם עושים זה לרמות את דרכם אל הגימֶל...

ועוד גרוע מכך: חברה שבה ה"תרומה" מרוכזת במרתון מעייף של שנתיים או שלוש בתחילת החיים הבוגרים, פוטרת את המבוגרים שלה ממחויבות אמיתית כלפיה. זו תרבות ה"אני את שלי עשיתי", המוטעית מהיסוד. איך יתכן שאדם סיים לפרוע את חובו לציבור עוד לפני שהפך להיות חלק אינטגרלי ממנו? המשוואה, לדעתי, צריכה להיות הפוכה לגמרי. אדם צריך להפוך לחלק מהחברה, לקבל ממנה, להרגיש בה טוב ורק אחר כך לבחור לתת לה. אדם לא אמור לתרום לָ-חברה, אלא לתרום בָּ-חברה. לחיות בחברה ולתת בה מתוך רצון אמיתי ובדרך המתאימה לו. רק נתינה שכזו ראויה לשם המכובד "תרומה" או לתואר החד-משמעי "התנדבות". כל השאר הן סיסמאות ריקות המוחדרות לנו מילדות דרך מערכת החינוך, עד שאנו מרגישים, פעמים רבות, כאילו אנחנו הגינו אותן בעצמנו. קשה אולי להאמין, אבל "חוק שירות הבטחון" שמטרתו הייתה לקיים את צבא ההגנה לישראל בתחילת דרכה של המדינה, הפך להיות אבן היסוד של התרבות שלנו, והוא אבן הבוחן שעל-פיה נמדדת העשייה שלנו בתוך החברה.

* * *

לפני כמה חודשים התקיימה בבית הספר שלי התרמת דם. לקראת יום ההתרמה פוזרו בבית הספר סיסמאות שמטרתן היתה לעודד נערים ונערות לתרום. שני שלטים קטנים צדו את עיניי: על אחד מהם נכתב "מי שלא תורם – ישלם!", ועל השני: "מי שלא יתרום – שלום!". אינני יודעת מי הם הילדים שהגו את הסיסמאות החינניות והמחורזות הללו, אבל הן מבטאות, עבורי, בצורה הכי צינית, את הפרקטיקה של חובת ההתנדבות במדינת ישראל. אם לא תרמת (בדרך שאנחנו אמרנו לך, בפרקי הזמן שאנחנו קבענו לך, ובמידת הסבל המינימלית) – אתה יכול לבחור: או שתשלם על כך, או שלא תהיה חלק מאיתנו."

ישן 29-06-2006, 09:39
  מצוק מצוק אינו מחובר  

לדעתי
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Bstar שמתחילה ב "על כל תגובה שנכתבה פה חשבתי..."

אני לא הולך לקורס טייס בשביל המדינה.
לא עברתי שבעה מדורי גיהנום בשביל לשרת נאמנה את אולמרט ופרץ
מה שהניע אותי (וצריך גם להניע אותך) ולדעתי מניע את רוב החניכים , זה אתגר אישי,אגו , רצון להיות ב TOP , וכדומה.(נשמע שטחי ורדוד אבל ככה זה . אין מה לעשות)
אם מה שהיה מניע אותי היה תרומה למדינה - הייתי הולך לעשות שנת שירות בשיכוני עולים או הולך לשיריון / חי"ר . הם אלו שעושים באמת את העבודה הקשה .יום יום שעה שעה .

המחשבה שלך קצת ילדותית . תעשה לעצמך טובה ענקית ותיתיעץ עם כמה מבוגרים שיתנו לך נקודת מבט נכונה יותר על המצב. אל תסגור לעצמך דלת כל כך משמעותית בחיים.

ישן 29-06-2006, 22:41
  The_Israeli The_Israeli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
לצערי הרב
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "לדעתי"

הדגמת יפה בהודעתך את הלך הרוח של הרבה מהנוער החברה המודרנית, ואני עצוב על כך. חבל לי עליך שגדלת בבית בלי ערכים. אני בתור אדם אתאיסט שאפילו מזוזה אין על דלת ביתו ומעולם לא קיבל "חינוך לערכים" בצורה הקלאסית (ומעדיף שכך אגב, לא ניכנס לזה) יודע להכיר היטב את ערך הנאמנות והחובה של האזרח למדינתו. זה אלמנטרי. בהיעדר ערך זה הינך פרזיט על גב המדינה לא פחות מחסיד של נתורי קארתא. ההבדל היחיד הוא שאתה תתרום בזה שתבצע משימות חיסול (למרות שאינני מאמין שיתנו לטיפוס כמוך להגיע עד לסוף הקורס, אבל נראה), ואותו הדוס תורם בזה שהוא מגדיל את המאזן הדמוגרפי. בסופו של דבר ללא ערכים אתה נשאר אדם ריקני ואגואיסט, שאכפת לו בעיקר מעצמו.
ישן 29-06-2006, 23:01
  מצוק מצוק אינו מחובר  

תודה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי The_Israeli שמתחילה ב "לצערי הרב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Israeli
הדגמת יפה בהודעתך את הלך הרוח של הרבה מהנוער החברה המודרנית, ואני עצוב על כך. חבל לי עליך שגדלת בבית בלי ערכים. אני בתור אדם אתאיסט שאפילו מזוזה אין על דלת ביתו ומעולם לא קיבל "חינוך לערכים" בצורה הקלאסית (ומעדיף שכך אגב, לא ניכנס לזה) יודע להכיר היטב את ערך הנאמנות והחובה של האזרח למדינתו. זה אלמנטרי. בהיעדר ערך זה הינך פרזיט על גב המדינה לא פחות מחסיד של נתורי קארתא. ההבדל היחיד הוא שאתה תתרום בזה שתבצע משימות חיסול (למרות שאינני מאמין שיתנו לטיפוס כמוך להגיע עד לסוף הקורס, אבל נראה), ואותו הדוס תורם בזה שהוא מגדיל את המאזן הדמוגרפי. בסופו של דבר ללא ערכים אתה נשאר אדם ריקני ואגואיסט, שאכפת לו בעיקר מעצמו.

תודה על הברכות החמות. בית ללא ערכים..נו טוב..אמרת אמרת....

צר לי מאד לאכזב אותך. אני ורבים מחבריי בחרנו להתנדב ליחידות המובחרות ביותר שיש , לא למען המדינה והעם (למען פרץ? למען אולמרט? למען השחיתות והרקב המצוי בכל פינה?) כי אם למעננו- למיצוי עצמי מירבי ולתחושת סיפוק ושייכות לקבוצה נבחרת ואיכותית. אם אתה חושב שרוב המלש"בים המיועדים ליחידות לוחמות רואים מול עיניהם את טובת המדינה אתה טועה ותמים. מאד.

כשלוחמי חי"ר מסתערים תחת אש אויב , הם חושבים על המדינה? על המנהיגים הדגולים? שלילי! מה שמניע אותם זה תחושת המחויבות לחבריהם הלוחמים ותחושת הפחד מבושת הכשלון . יחד עם זאת, הרשה לי להרגיעך - בכל מקום אליו אגיע, אעשה את המקסימום להשיג ביצוע מושלם. תיהיה רגוע .

ישן 29-06-2006, 23:33
  מצוק מצוק אינו מחובר  

אוהד
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "לא היית עובר את כל השלבים עד..."

יפה כתבת. מסכים עם מה שרשמת.

ברור שיש רצון לתרום אך הוא בהחלט לא המניע העיקרי. רוצה דוגמה?
למה כולנו רוצים לסיים בקרב? תרומה למדינה? לא! אגו ,יוקרה וסיפוק אישי.
למה אף אחד לא רוצה לסיים כמכונן? כי הוא תורם פחות? לא. כי זה פחות יוקרתי...

אם הייתי רואה מול עיניי רק את נושא התרומה - הייתי מבקש מראש להיות מודח וללכת להטיס מל"טים. זו ,כרגע , התרומה המשמעותית. או בכלל לוותר על חלום הטייס וללכת למי שעושה את העבודה הקשה באמת - חי"ר , שריון , הנדסה וכדומה.

לא צריך להתבייש במניע היוקרה/אגו/אתגר אישי/מצויינות . אלו מניעים לגיטימיים לחלוטין , לדעתי.

וצריך מאד להזהר עם קביעות נחרצות כמו "אוי ואבוי...אין ערכים!! מה יהיה? הנוער נטול ערכים.." וכ"ו.

ישן 30-06-2006, 15:18
  MinuteMan MinuteMan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.06
תגובה
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי The_Israeli שמתחילה ב "קוראים לזה הגישה הקפיטליסטית"

יודע מה אתה צודק אבל על איזה אידאליזם אתה מדבר? שאתה נותן הכל ולא מקבל כלום? אנשים לא מבקשים מדליות או כסף הם מבקשים שיפסיקו לטחון אותם עם מיסים הם מבקשים שהמשטרה תתפקד ושהמדינה שלהם לא תהיה מושחטת. קרובי מפשחה אומרים לי שאני לא צריך לדאוג בקשר ל"לתת" ול"לתרום" כי המשפחה עשתה מספיק ועכשיו תורם של אחרים לתרום גם. תראה אני אלך הכי גבוה שאני אוכל ואמא שלי חושבת שאני מטורף ו"אידאליסט" "תמים" ועוד בולשיט. היא גם אמרה משהו שמצדיק אותה : מי שלא קומוניסט עד גיל 18 אין לו לב ומי שקומוניסט אחרי גיל 18 אין לו ראש. זה ציטוט מפורסם, לא דייקתי אני יודע אבל המסר ברור.
אני לא אומר שלא צריך לשרת ולא לתרום, ההפך אני הכי בעד אני רק מספר על דעה רווחת בין אנשים מבוגרים ומתוסכלים.
ישן 01-07-2006, 14:09
  ס. רמ"ד לשעבר ס. רמ"ד לשעבר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Bstar שמתחילה ב "שאלה בקשר להתחרטות"

חברים,

אני פשוט מתבייש לראות פה תגובות של אנשים...

פרזיט של המדינה? חייל לעתיד שרוצה להשתמט משירות בגלל שהוא לא רוצה "לשרת את הממשלה"?

ועם אנשים כאלו אתם מדברים על ערכים?

אתם לא מתביישים?!?!

אולי אתאר לכם דוגמה הפוכה - קיבלתי פרופיל 21 בצו הראשון עקב סיבה בריאותית פיזית (שמיעה לקוייה) , אבל התעקשתי על גיוס לצה"ל , והתגייסתי כמתנדב.

כיום,אחרי סיום השירות,אני יכול להגיד לכם שלא הרגשתי אפילו דקה אחת של בזבוז זמן בצה"ל - גם חובש,גם מתרים דם, גם רובאי 03 , גם שירות מודיעיני. סיימתי שירות של שנתיים עם אות הצטיינות, ועד היום אני מקבל טלפונים מגורמים שונים עם שאלות לגבי פעולות שעשיתי בצבא....בכל מקום שהגעתי אליו רק שמעתי מילות עידוד ושבחים על אופן השירות - ואתם יודעים למה? לא בגלל ששמתי על הממשלה שלנו דאז , ולא בגלל שחשבתי ששירות זה דבר מחייב...

יש דבר כזה שנקרא מוטיבציה.

אם אדם רוצה והוא חדור מוטיבציה - הוא יילך וישרת,ויימצא לעצמו את המקום שהוא רוצה להיות בו. אני מכיר לא מעט תפקידים בגו'ב , שאנשים ממצים את הפוטנציאל שלהם בו...

אם יש כאן אנאשים שקמים ומתרעמים על כך שהם הולכים לשרת רק בגלל תחושת "חובה" או רק בגלל ש"אין להם ברירה" - אם זה היה אפשרי,הייתי מציע שלא לגייס אותם בכלל...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:32

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר