לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-06-2006, 20:05
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי גודלן-ארז שמתחילה ב "קיבלתי למרות שהליכלוך על..."

ליכלוכים בעדשה (בעיקר באלמנט החיצוני) לא מורגשים עד אשר יש המון המון ליכלוך, וגם אז זה יתבטא בחוסר קונטרסט ולא כנקודות שחוקות ברורות (כמו שאנחנו רגילים לראות בחיישן).

בשביל לנקות עדשה יש חומר ניקוי (נוזל) שאתה שם טיפה ממנו על הזכוכית, מנגב בצורה מעגלית מבפנים החוצה עם נייר אורז ואתה מסודר. זה נוזל יעודי לעניין הזה, תוכל למצוא בכל חנות צילום.
אגב, תמיד מומלץ לנסות להעיף אבק עם מפוח לפני ניגוב העדשה. מה שעף באוויר הכי טוב. מה שעקשן כמו טביעות אצבע וכו', אפשר להסיר עם הנייר והנוזל.

בנוגע לחיישן, יש שתי שיטות מקובלות לניקוי.
האחת היא המפוח שמעיף ליכלוכים קלים. אני קניתי מפוח ב 50 שקל בפוטופילם לפני כשנה וחצי.
טל, פעם אחרונה שחיפשתי מפוח אצל אילן בפוטורפלקס, לא היה לו (כמעט נתתי לשמחה את שלי וקניתי חדש.. מזל שלא נתתי לה, למה הייתי נשאר בלי כלום).

הדרך השניה היא מקלות ניקוי מיוחדים, אשר באים בגדלים מסויימים לפי גודל החיישן.
בניקון כל החיישנים באותו גודל אז אין הבדלים, פשוט תקנה את המקלות האלה ובתנועת ניגוב (מצד לצד פעם אחת) אתה מסיר את הליכלוכים שאפילו המפוח לא מסיר.
זו שיטה טובה מאוד אבל גם יקרה בטירוף. כל מקל ניקוי הוא חד פעמי וחבילה של נראה לי 10 מקלות עולה משהו כמו 300 שקל. אל תתפוס אותי במילה, יש מצב שאני טועה בשיעור של 100% (20 מקלות ב 300 שקל, או 5 מקלות ב 300 שקל?) אבל את זה ניתן להשיג אצל אילן בפוטורפלקס.
בחיי שכמעט קניתי את זה פעם אחת. אני שונא ליכלוכים בחיישן!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:54

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר