לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-06-2006, 20:37
  !NoShit !NoShit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.06
זה קצת מסובך....
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "למה שלא תכתוב בינתיים כמה נקודות חשובות?"

באמת שפעם חשבתי שאפשר לתאר את כל הטירונות כל פרק זמן של 5 דקות, אבל אחרי 3 חודשים בטירונות אני מבין שבאמת אין שום סיכוי שתהיה אפשרות לתאר את מה שעשיתי עד עכשיו.. אבל אני אנסה בקצרה..

בעקרון התגייסתי במרץ 06, כרגע אני נמצא בגדוד 601 פלחה"ן אופק, פק"ל שהוכשרתי עליו הוא בתקווה להיות חובש, ככה שבינתיים אני מחכה לתשובה... בעקרון הפעילות בטירונות היא מאוד מעניינת. אם זה מבחינת תכני חי"ר (שברוך השם בכל שבועות השטח לא חסר!) ואם אלו תכני החבלה והמיקוש (שגם בשבועות האחדים שהיו קשורים אליהם זכינו להבין במה מתעסק החיל שלנו...).

בכלליות טירונות מעניינית, לא קלה, אבל אפשרית.!
שאלות נוספות יתקבלו בברכה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-06-2006, 21:59
  HU99 HU99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.05
אחי באת בדיוק בזמן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי !NoShit שמתחילה ב "טירונות הנדסה קרבית..."

אממ ככה, האמת ששאלות ספציפיות אין לי כל כך, כי כבר שאלתי בכ"כ הרבה מקומות חחח...
אבל הייתי מאוד שמח אם היית כותב מעין סיקור...אני אתן לך את הנקודות שהכי מעניינות אותי וחשובות לי ואני מניח שגם לשאר המתגייסים להנדסה...

-הגדודים.אם אפשר פירוט על כל גדוד וגדוד...על איזה גדוד אתה אישית ממליץ. (למרות שאתה לא אובייקטיבי.)
-התנאים בבהל"צ.אוכל, מספר האנשים בחדר, האם יש קטעים בהם לא ישנים בחדר.
-מהלך הטירונות.נקודות עיקריות של מה עושים, איזה תכנים מועברים, מתי מקבלים פקל"ים, כמה שעות ישנים בלילה.
-נסיעות. איך נוסעים וחוזרים מהבסיס, רכבות, אוטובוסים וכו.
-מה אתה ממליץ להביא לטירונות הספציפית של הנדסה, בנוסף לדברים הרגילים.
-יהל"ם. מתי מתבצע הגיבוש, אילו מגבלות מונעות לצאת לגיבוש, מה אחוז היוצאים ומה אחוז העוברים, מה אתה יכול לספר על היחידה ועל הפלגות השונות.
-החבר'ה..איך הם?אני מניח שיש הכל מהכל, אבל בכלליות..מצאת שם חברים ממש טובים?

אממ אני חושב שזהו בעקרון...אשמח יותר לדגש על גיבוש יהל"ם ועל הטירונות, הפק"לים, החדרים...
אם יעלו עוד שאלות אתה יכול לסמוך על זה שנשאל חחח.

תודה רבה!!וסורי על החפירה...
ישן 30-06-2006, 04:54
  kicho kicho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.05
אז ככה...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי HU99 שמתחילה ב "אחי באת בדיוק בזמן"

-הגדודים.אם אפשר פירוט על כל גדוד וגדוד...על איזה גדוד אתה אישית ממליץ. (למרות שאתה לא אובייקטיבי)
גדוד 601 - הגדוד הוותיק של החיל. 601 הקווים שהוא תופס זה קו חרמון (שנחשב לקו פחות מעניין) וקו רמאללה ( הקו המאד מאד מעניין ) . כרגע 601 יורדים לאימון ברמה"ג , ובעוד חודשיים חוזר לקו רמאללה.אני כרגע נמצא בסוף מסלול של 601 ( בז כבוד ) , ואני ממש ממש מרוצה שם,אני לא יודע איך שאר הגדודים,אבל 601 ממש מרצה אותי.

גדוד 603 - טוב,אני לא כ"כ יודע על הגדוד הזה,אני רק יודע שכרגע הם החליפו את 601 בקו חרמון,הקווים שהם תפסו זה עזה,אבל מאז היציאה משם זה השתנה.יש לגדוד מחס"ר ממש טוב ( הרגו הכי הרבה מחבלים בעזה בשנת 2004 ).

גדוד 605 - גם,כמו 601 , הקווים הם רמאללה וחרמון. ( אם אני טועה,תקנו אותי).

התנאים בבהל"צ.אוכל, מספר האנשים בחדר, האם יש קטעים בהם לא ישנים בחדר.

התנאים בבהל"צ , שאני הייתי שם,התנאים לא היו מי יודע מה,האוכל היה פשוט זוועה..
אבל לפי מה שהבנתי האוכל השתמר באופן מדהים. בטירונות ישנים בחדרים עם מזגן ( מזגן שבעיקר עושה רעש ) , בכל חדר יש 8 מיטות ..יש ארונית לכל חייל,ובקטע הזה אני חושב שדיי מתפנקים.
כשתעבור לאימון מתקדם ( אחרי 4 חודשי טירונות ) , תישן באוהלי 12. בכל אוהל בד"כ ישנים מ-14-20 חיילים. בחורף ממש ממש ממש ,אבל ממש, קר שם..אז מי שמתגייס באוג' 6...תצטיידו בהרבה ביגוד חם...אני אישית ממש נהנתי מהאימון מתקדם, הייתה אווירה הרבה יותר כיפית שכולם ישנים ביחד באותו אוהל.

מהלך הטירונות.נקודות עיקריות של מה עושים, איזה תכנים מועברים, מתי מקבלים פקל"ים, כמה שעות ישנים בלילה.

בטירונות בהתחלה לומדים הרבה,בעיקר על חבלה ומיקוש..תכנים מאד מעניינים. בהמשך יחולקו פק"לים. כל שבוע תצאו למסע,שיעלה בהדרגתיות במס' הק"מטרים. לפי מה שהבנתי הורידו את הק"מ ועכשיו המסכם זה 41 ק"מ.גם,ע"פ מה שהבנתי ,בטירונות תקבלו 7 שעות שינה שמהלכן תצטרכו לשמור על הפלוגה משו בין 20 ל-40 דק'..שזה ממש שטויות.

נסיעות. איך נוסעים וחוזרים מהבסיס, רכבות, אוטובוסים וכו

אוקיי , אז בד"כ נפגשים כולם ביום א' במחנה נתן ( באר שבע ) ..אתה יכול לבוא ברכבת ואז מונית 5 שקל..,זה ממש לא בעיה.
ויציאות אתה בד"כ יוצא ממש מוקדם בבוקר עד לתחנה המרכזית בבאר שבע או שלפעמים יש הסעות מהבסיס לת"א.

מה אתה ממליץ להביא לטירונות הספציפית של הנדסה, בנוסף לדברים הרגילים.

האמ, טוב משהו מיוחד תכלס,אם זאת טירונות חורף אז חובה עפוצית/חמצוואר , כובע גרב,כפפות טובות..הרבה גרביים..ובקיץ..האמ,אין משהו מיוחד.אבל,לשבועות שטח שלך,כדאי לך ורצוי להביא דיגומים למנות קרב כמו קטשופ,רוטב צ'ילי מתוק ,תרכיז מיץ וכו'...זה יעשה לכם את הארחות של המנת קרב הרבה יותר טעימות וכיפיות.

יהל"ם. מתי מתבצע הגיבוש, אילו מגבלות מונעות לצאת לגיבוש, מה אחוז היוצאים ומה אחוז העוברים, מה אתה יכול לספר על היחידה ועל הפלגות השונות.

הגיבוש של יחידות היהל"ם מתבצע בד"כ בשבוע השני של הטירונות.אני אישית לא ניגשתי לגיבוש,אז בקשר למגבלות אני לא יכול לפרט לך..אבל כל מי שרוצה ,יכול לצאת..אחוז העוברים ממש קטן,בד"כ זה משהו בסביבות ה-30-40 איש.

החבר'ה..איך הם?אני מניח שיש הכל מהכל, אבל בכלליות..מצאת שם חברים ממש טובים?

כמו שאמרת , יש ויש..כמו בכל מקום. אבל מהפלוגה שלי,אני יכול לספר לך שהחבר'ה שלי אחלה,אחד אחד..באמת..יש נפילות פה ושם,אבל סה"כ הממוצע באמת אחלה..

זהו,אני מקווה שעזרתי לך,
לכל שאלה,פנה אליי לאייסיקיו,אשמח לעזור לך.

האמ,ואם כבר מישהו ענה,אז מצטער..פשוט עזבתי את ההודעה מקודם,ורק עכשיו יכלתי להשלים אותה..ועברו כמה שעות

ישן 30-06-2006, 05:16
  HU99 HU99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי kicho שמתחילה ב "אז ככה..."

תודה רבה רבה!!הארת לי הרבה נקודות חשובות.!!

שאלות נוספות שעלו לי:
-האם עד לגיבוש (אפילו שלא יצאת) מספיקים להכנס לכושר כבר?או שלא?
-ע"פ מה שאתה אומר - לא משנה איזה גדוד לבחור?ללכת עם מה שיתנו?
-בלילות הקיץ גם קר?או שבסדר בחדרים?
-אם תוכל להגיד מתי בערך מקבלים פק"לים?שבוע?חודש?וע"פ מה מתבצעת החלוקה?יש התחשבות ברצונות החיילים?

תודה מראש לעונים..!

אשמח מאוד לכל הרחבה בנוגע ליהל"ם ובעיקר הגיבוש, ובנוגע לטירונות (כמה שטח יש, איך היחס לחיילים, וסתם אם אפשר לכתוב סדר יום בטירונות מההשכמה עד לכיבוי אורות...החל ממטווחים ומסעות ושאר דברים צבאיים ועד לשעות ת"ש ארוחות ודברים כאלה...תודה..!!)

נערך לאחרונה ע"י HU99 בתאריך 30-06-2006 בשעה 05:18.
ישן 30-06-2006, 19:52
  kicho kicho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.05
...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי HU99 שמתחילה ב "תודה רבה רבה!!הארת לי הרבה..."

האם עד לגיבוש (אפילו שלא יצאת) מספיקים להכנס לכושר כבר?או שלא?

אם עד לצבא היית ממש גרוטאה , אז מן הסתם אתה לא תעבור את הגיבוש. בשבועיים האלה לפני הגיבוש לא יכניסו אותך לכושר,כי התוכנית אימונים של הטירונות בנוייה ככה שאתה עולה בסדר מסויים בכושר,והגיבוש דורש הרבה יותר משבועיים אימונים.

-ע"פ מה שאתה אומר - לא משנה איזה גדוד לבחור?ללכת עם מה שיתנו?

תכלס,זה לא כזה משנה..כי בסופו של דבר,כל הגדודים עושים את אותם הקווים.בניגוד לפעם.אני מציע לך לבדוק עם חבר'ה אחרים ,שהיו ב-603 ו-605..לשאול אותם מה דעתם על הגדוד..וככה להחליט.
אני,כמו שאמרתי מקודם..מאד מרוצה מ-601,ההקצאות לא רעות בכלל..מה שכן,אני לא אהבתי במיוחד את המג"ד שנמצא עכשיו,אבל הוא יורד מתפקידו באוגוסט אני חושב,ככה שלא זה לא קריטי.

בלילות הקיץ גם קר?או שבסדר בחדרים?
בקיץ ממש חם ביום,ונעים בלילה..לא כזה קר.מה שכן,אפשרי להביא איזה סווצ'רט ,שיהיה לייתר ביטחון...אולי יותר לשטח.

אם תוכל להגיד מתי בערך מקבלים פק"לים?שבוע?חודש?וע"פ מה מתבצעת החלוקה?יש התחשבות ברצונות החיילים?

וואללה,אני ממש ממש לא זוכר.אולי משהו אחרי חודש וחצי..בשביל להיות קשר מ"מ וקשר סמל ( מ"פ וסמ"פ בפרט ) אתה צריך להיות ממש שפיץ.להראות שאתה עובד,לתרום למחלקה...כמובן שלא לנצנץ יותר מידי,אל תעבוד בשביל להראות למפקדים שלך שאתה "טוב" ורוצה פק"ל טוב...תעבוד כי אתה רוצה לבד. ברור שאתה יכול מידי פעם לזרוק הערה למפקדים שלך שאתה רוצה פקל זה או אחר,אבל לא בהגזמה כמובן! פק"לי אלונקאי,מים יחולקו במהלך מהמסעות..וכך ,עם הזמן יהפכו לפק"ל קבוע שלכם.פק"ל קלע ( כבוד ) אתה מקבל גם,בתור היותך שפיץ ( או אהוב על המפקד ) ,הקורס נמשך שבוע ( שבוע של בית זונות אחד גדול )..ואז,באימונים אתה לומד לתפקד בתור קלע בתוך כיתה,מחלקה,פלוגה..אתה עושה תירגולות קלע בפריצת שדה מוקשים,תרגולת "שמע ישראל" המפורסמת וכו'.

ביום יום,הלו"ז לא כזה צפוף..אבל הוא יראה לך ככה כי מתי שיהיה למפקדים שלך זמן,הם יטרטרו אותך . לרוץ לשם,לחזור לפה ..30 ש' לשם..30 ש' לפה..הם ינפיצו לכם הרבה הרבה דברים מטומטמים,תלמדו לקבל אותם,ותנסו לא להתעצבן מזה..כי אני,אישית,לא הייתי סובל את זה..והרבה פעמים הייתי מקבל שעות ביציאה על בגלל שחטפתי עצבים על הסגל
בתחילת הטירונות מה שתעשו זה בעיקר תלמדו,כמו שכבר אמרתי. תכני מיקוש וחבלה זה משהו ממש ממש מעניין.
מסעות , זה יתחיל מהשבוע הראשון,ועד השבוע אחרון לטירונות.. המסעות יקפצו מסולמות של +3 ק"מ כל שבוע..המסכם זה 41. לפי מה שהבנתי,הורידו את מס' הק"מטרים בגלל שרוצים לעשות יותר מד"סים .היחס לחיילים הוא אחד מהטובים בצה"ל - באמת. היחס שכל חייל וחייל מקבל הוא ברמה טובה מאד,לסגל איכפת מאד מהחיילים שלו. שבועות השטח בטירונות אינם רבים כ"כ , אבל גם לא מעטים. תחילה זה יהיה לישון במטווחים ( שנמצאים 5 מטר מהבסיס) , אבל לא תוכלו להיכנס לבסיס,זה נחשב כשטח נטו. בהמשך תרדו לשטחים יותר רחוקים בטיוליות,שם תתרגלו פרט,וכתה (אם אני לא טועה). השטחים של בהל"צ מאד השתפרו לפי מה שהבנתי,יש שם שירותים,מקלחות בכל שטח..מה שכן,בשביל שיהיה לכם יותר טעים לאכול את המנות קרב , תתארגנו על להביא קטשופ,רוטבים למיהם,תרכיזי פטל,כל מיני תבלינים..בגדר חובה.
רוב השטח קורה באימון מתקדם...שם 90 אחוז בערך זה שטח..תרגילי מחלקה ועד פלוגה , גם בנושא החי"ר וגם בנושא החי"ר ממוכן..(פומ"ות).
שעת ט"ש , כרגיל...שעה. בד"כ ישחררו אותכם בשעה 22:00 לשעת ט"ש,כי הג"גש הוא ב-23:00 לרוב.

זהו,מקווה שעזרתי לך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:36

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר