לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-06-2006, 13:57
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
בעייה בקשר למציאת אומנות לחימה...

קודם כל שתדעו אני מתאמן עכשיו בטאקוונדו אבל איך לסביר את זה... לפעמים אני מרגיש שמשהו חסר אני לא יודע בדיוק אבל זה הרגשה ממש מבאסת מעצבנת כזאת, ובדרך כלל אני חושב על זה אחרי אימון.... אז חשבתי לבדוק אומנויות לחימה אחרות, אז לפני שאני סורק את האיזור, אני צריך שתעזרו לי למצוא הכוונה ומה אתם חושבים שיתאים לי. אלא הקריטריונים של מה שאני מחפש:
(על פי השאלון של תפוז http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/m...=846&sc=0&ssc=0)

*אסטטיקה: די חשוב לי שיהיה לאומנות לחימה יופי אקרובטי

*קצב הלימוד ל"שימושיות": פה זה חלק גדול מהעניין - אני רוצה אומנות לחימה שהמטרה העיקרית שלה היא הגנה עצמית ודברים בנושא ולא תחרויות...
בקשר לזמן- כעיקרון יש לי זמן ואף אחד לא רודף אחרי, אם זה שווה את ההשקעה אני ישקיע...
תחרותיות: אני ממש לא מתלהב מתחרויות, אבל אני גם לא מתנגד, אם יש זה לא יפריע לי (כל עוד זה לא על חשבון דברים אחרים), ויכול להיות שגם אשתתף, אבל אני לא מוכן שזה יהיה העיסוק העיקרי.

*התמודדות במצבים לא פרופורציוניים: בקשר לזה אני לא בטוח, יכול להיות שכן ויכולן להיות שלא... יש מצב שאני יצתרך להתמודד עם יריב גדול ממני, אבל זה לא נושא שמטריד אותי, לדעתי מה שלומדים צריך להתאים לכל המצבים...

*כלי נשק: אני מעדיף להתמקד בשימוש בגוף ככלי להגנה עצמית, אבל כמובן שאם לומדים גם כלי נשק זה לא ידחה אותי אלא ההיפך. אותו דבר לגבי נשק מסורתי, אין לי בעיה עם זה כל עוד זה לא בא על חשבון דברים אחרים...

*כושר: אם הלימוד ישפר את הכושר זה כמובן יוסיף וייתן עדיפות, אבל אם פחות אז לא נורא... וכמובן שאין לי בעיה גם אם תדרש רמת כושר גופני גבוה מאוד. אני מעדיף לא להתבסס על כוח ומשקל, אבל אם זה ידרוש כוח זה ממש לא יפריע לי, אני דווקא רוצה משהו שיצטרך להפעיל בו כוח.

*עדיפות לאיברי גוף: יש לי עדיפות לרגלים, אני גם אוהב לעבוד כמה שיותר עם הרגלים, ואני רוצה לשפר את הגמישות ברגליים... וכן גם חשוב לי ללמוד להכות עם הידיים, כעיקרון אני מעדיף ללמוד מכות מאשר הטלות וכו'...

*נפילות והטלות: זה תחום שפחות מעניין אותי, אבל אני אוהב ללמוד תרגילי בריחים וכו', ברור שללמוד לפול בצורה בסיסית זה דבר חשוב אבל זה לא דבר שאני רוצה להתעמק בו. אני אוהב תרגילים של בריחים והפלות וגם חושב שזה לפעמים יעיל אבל אני לא מוכן לקחת את זה כתחום עיקרי, אלא ברמה הבסיסית.

*מוכנות לספיגה: אם זה שווה את זה, ואני יאהב את זה אני ישקיע וסימנים כחולים וכו' לא מה שיפריע לי...

*מסורת: אני רוצה ומעדיף שתהיה אומנות לחימה מסורתית, ועדיף שתהיה קשורה למזרח הרחוק(יפןף קוריאה ,סין...), ויש לי עדיפות לאומנויות קוריאניות, אבל אם זה שהו אחר אז ממש אין בעיה...

*אווירה: אני רוצה שתהיה אווירה רצינית, כלומר ידידותית ולוחמנית, חשוב לי שיהיה מקום רציני.

*"רוחניות": אני לא כל כך מבין מה זה אומר כך שנדלג על זה עכשיו...

*הרכב הקבוצה: לא משנה כל עוד יש בני גילי ומעלה, אם יש גם קטנים יותר זה לא יפריע כל עוד יש מספיק בסביבות הגיל שלי(16) ואם יש מבוגרים זה ממש לא משנה, זה אפילו יכול לעזור.

*איזור המועדון: אני גר בירושלים, בצפון ירושלים אך זה לא ימנע ממני להגיע למקומות רחוקים יחסית. אם זה שווה את ההשקעה אני יעשה את הכל.
תדירות אימונים: כמה שיותר יותר טוב.

אלה התשובות שלי, מקווה שלא הטרדתי אתכם יותר מדי, ואני יודה מאוד לכל מי שיעזור לי !!

חזרה לפורום
ישן 30-06-2006, 14:36
  big-foot 17 big-foot 17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "בעייה בקשר למציאת אומנות לחימה..."

מה שלדעתי נראה..אז קונג-פו יהיה פיתרון טוב...לדעתי...

גם מסורתית..גם רצינית..לגבי השימוש ברגליים..אנ'לא יודע לגבי זה כי זה תלוי גם בשיטה..אבל יש פיתוח גמישות ומהירות רגליים חזקה...כמובן שזה תלוי בצורת האימון ובמאמן..

או אפשרות שניה..זה נינג'יטסו..אבל אין שם שימוש רחב ברגליים..זה יותר עבודות ידיים..

ואפשרות שלישית...קפוארה..שימוש עיקרי ברגליים...ולכול מי שחושב שזה נרא הכמו ריקוד או לוידע מה..הבעיטות עם קטלניות לאללה...וגם האימון הוא כייפי כזה..ובאוירה כייפית..ובקיצור..מנסיון היכר אישי..אני ממליץ בחום עליה....אם אתה מעדיף יותר ת'לחימה ופחות אקרובטיקה...אז תלך ל-abada capoeira...זו השיטה שהכי מתמקדת בלחימה עצמה.(זה גם מה שאני למדתי)...

ולגבי האיזור..אנ'לא מכיר מכונים באיזור שלך..אבל לא נראה לי שבעיה לבדוק..

אז בקיצור..תצליח..
חזרה לפורום
ישן 30-06-2006, 14:54
צלמית המשתמש של @=Nir=@

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי big-foot 17 שמתחילה ב "מה שלדעתי נראה..אז קונג-פו..."

כשאתה אומר קונג פו צריך להגיד איזה סגנון כי יש הרבה כאלה וכל אחד שונה מהשני מאוד. לפי מה שאני יודע בירושלים יש שני סוגי קונג פו - וו ווי קונג פו שאני מברר עליו, ואני חושב שיש גם את אלי איבגי שמלמד קונג פו (כמה סגנונות) ואת זה אני צריך לברר.... אני חושב שאלו הסגנונות היחידים של קונג פו בעיר...

לגבי קפואירה ונינג'יטסו אז ממש לא.. כבר ניסתי נינג'יטסו ולא התחברתי, ולגבי קפואירה אז גם לא, אני רוצה משהו שיש יעיל גם להגנה עצמית, ואני יודע מה זה קפואירה כי למדתי קפואירה במשך שנה וקצת...

חזרה לפורום
ישן 02-07-2006, 02:46
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
זה תלוי במאמן אם זה לפני מבחן או לפני תחרות ברמת עיקרון...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "אתה מתכוון לגוג'ו ריו"

אני מתאמן שלוש פעמים בשבוע טכני כלומר הגנה עצמית, כריות, כריות גדולות, פומסה... ההגנה עצמית ברמה ממש גבוהה.
המאמן הוא אבי כדורי מאמן בכיר דאן 6 ושופט בינלאומי היה מועמד לשפוט באולימפיאדה באתונה והיה בין ה-50 המועמדים הסופיים
ובסוף לא נבחר מכל מיני סיבות (פולטיות לצורך הענין) שפט באליפות העולם האחרונה במדריד (2005) וגם באליפות אירופה האחרונה בגרמניה (חודש שעבר)
ובעז"ה הוא יצא לאליפות העולם לנוער שתתקיים בוויטנאם (החודש הזה), ששנים מהמועדון שלי יוצאים לשם להתחרות,
הוא גם שופט בתחרויות פומסה, ועבר קורס מקיף בחו"ל ככה שכשאתה לומד אצלו פומסה אתה לומד את הפומסה הכי עדכני, אחרי שעשו מהפכה שכולם יעשו כמו הקוראנים.
הוא מעביר הגנה עצמית ברמה ממש גבוהה, יש לו חגורה שחורה בקרב מגע, קוק סול וואן והפקידו בנוסף לדאן 6 בטאקוונדו.
תבוא ותראה איך הוא מעביר את ההגנה העצמית ותווכח שאני לא מדבר באוויר.
בשאר השבוע אני מתאמן בנבחרת הקרבית, שזה רק לאנשים מסוימיים במועדון... יש אימון פתוח ביום שני אתה יכול לבוא להתאמן ולראות איך זה,
אם תאהב את מה שתראה ואיך שאימון מועבר תוכל להמשיך.
אם תרצה לבוא להתרשם תשלח לי הודעה בפרטי.
הערה קטנה: הפעילות עכשיו כלומר בקיץ היא מצומצמת כלומר אין הרבה אימונים כמו שיש בזמן הלימודים,
בגלל שיש מחנה אימונים של המועדון ויש למאמן טיסה לאליפות עולם נוער.. אז יש פחות פעילות אבל בכל זאת יש אימונים לבוגרים\נוער בגילה.

חזרה לפורום
ישן 02-07-2006, 11:51
צלמית המשתמש של @=Nir=@

הבנתי אבל....
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "זה תלוי במאמן אם זה לפני מבחן או לפני תחרות ברמת עיקרון..."

אני רוצה אומנות לחימה שההגנה עצמית תיהיה במרכז, ושזה לא יהיה תלוי במבחן או תחרות וכו'... מה שאני לא אוהב בטאקוונדו זה שהוא כל הזמן מתקדם לכיוון התחרותי, למשל בקרבות באימונים בקרבות הם לפי חוקי התחרויות וכו', והבנתי שאם אני רוצה ללמוד הגנה עצמית בצורה רצינית כנראה אני לא ימצא את זה בטאקוונדו ....

בינתיים מחר אני הולך לשיעור ניסיון בוו ווי קונג פו שזה אומנות לחימה שהמטרה שלה היא הגנה עצמית ולא שום דבר אחר... אני גם ילך לשיעור ניסיון בהתגוננות רחוב ואולי גם אני ילך לראות אימונים של קונג פו אצל אלי איבגי.... בכל מקרה אני כבר יחליט מה הכי טוב בשבילי....

חזרה לפורום
ישן 04-07-2006, 22:12
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
הייתי מציע לך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "בעייה בקשר למציאת אומנות לחימה..."

מנסיון אישי , משהו שנקרא "סמבו" , אומנות לחימה רוסית . אם אתה מכיר במקרה את אמיליאננקו פדור שמתחרה בPRIDE , זה מה שהוא למד . סמבו קרבי משלב גם עבודת עמידה , גם נעילות , שבירות , "תרגילי כאבים" (לא יודע בדיוק מה המושג בעברית) , עבודת קרקע . סמבו קרבי , מאוד יעיל , מאוד מתאים למציאות . מה שכן , זה בטוח לא תמצא בארץ מישהו שילמד אותך בעברית .

אני לא יודע אם יש קראטה כלשהו שיש לו קשר למציאות (אולי זאת פשוט הסלידה הטבעית שלי לקראטה) , אולי חוץ מקיוקושניקאי , שזה רק עבודת עמידה . ודרך אגב , כמה אנשים שאני מכיר , למדו "רק" אגרוף , והצליחו טוב מאוד בכמה מקרים מול כמה אנשים , שאחד מהם הוא לא פחות ולא יותר בעל חגורה (רק בשביל להחזיק את המכנסיים) בקראטה .
חזרה לפורום
ישן 05-07-2006, 21:09
צלמית המשתמש של @=Nir=@

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי elyasaft שמתחילה ב "שוטוקאן"

במושבה הגרמנית מאמנים מיקי דותן ואלי כהן ששניהם דאן 5 בשוטוקאן. אז אני יראה איך אני מגיע לשם ואולי אני ילך לראות איך זה...

ביום שני הייתי בשיעור ניסיון בוו ווי גונג פו, אומנות לחימה מדהימה ויעילה ביותר, באמת התרשמתי מהעבודת ידיים וזה משהו שזכור לי לטובה. מה שפחות אהבתי ות'אמת די מציק לי זה היה כשעבדנו על בעיטת מגל, שמתי לב ששם הם עושים את זה בצורה שבועטים באיגרוף תאילנדי כלומר הם מעלים את הברך מהצד ואז בועטים, לעומת מה שיש בטאקוונדו ואני חושב שגם בקראטה זה ככה (תקנו אותי אם אני טועה) שמרימים את הברך למעלה, (בערך ב90 מעלות, בהתאם לגובה הבעיטה הרצוי) ואז בועטים, ורוב הכוח בא מהאגן. לדעתי לבעיטה הזאת (כמו בטאקוונדו) יש יתרונות רבים על סגנון הבעיטה של האיגרוף התאילנדי - מה שנלמד בוו ווי גונג פו, בין היתרונות יש את זה שהבעיטה בסגנון של הטאקוונדו יותר נקייה כלומר פחות רואים אותה יוצאת, יותר מהירה, ופחות "כבדה" כלומר יותר קל לשמור על יציבות בבעיטה זו. אז ככה הנושא הזה עושה לי דיי בעיות, ובכלל בוו ווי גונג פו לא נראה לי שמשתמשים בבעיטות כמו שאני רוצה בעיקר בגלל שהאומנות לחימה הזאת פעולת יותר בטווח קרוב מאשר רחוק... אבל יכול להיות שמחר אני הולך לשם שוב ואני יברר יותר פרטים...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:01

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר