לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-07-2006, 20:06
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
אני מודע ל msdcs_ - אבל עובדה שהלקוח לא מחפש שם כדי לאתר את הדומיין
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "אבל זה כבר קיים..."

ליתר דיוק - לא מחפש בהתחלה. מניסויים (ומתקלות רבות....) הגעתי למסקנה שאחרי שהוא כבר מתקשר עם הדומיין, הוא דווקא כן מחפש גם את אלה. בקיצור - שלומיאליות לשמה...

DNS לא קשור למימוש, זה פרוטוקול אחיד ומוסכם (טוב, כמעט, מיקרוסופט טוענת שמותרים שם תווים שלא באמת מותרים ב DNS, כמו קו תחתי לדוגמא...).

אתה צריך להבין שאין באמת דבר כזה שנקרא "דומיין"... DNS היא מערכת דלגציה, שמתחילה בשורש (.). כל תת-שם החל מראש מערכת הדלגציה יכול להחיל סוגי רשומות שונים - למשל - הפנייה משם לכתובת IPv4, או IPv6, או הפנייה לשם אחר (CNAME), או הרבה דברים אחרים (כמו למשל - הפניית תת-שם לטיפול בשרת אחר (NS), קרי דלגציה הלאה).

מכאן שאין באמת דבר כזה "דומיין", אלא יותר "הקצאת תת-שם בהיררכיה לשרת DNS אחר". המושג "דומיין" עצמו, פשוט לא קיים במערכת ה DNS...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-07-2006, 20:13
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
נכון לא מחפש
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אני מודע ל msdcs_ - אבל עובדה שהלקוח לא מחפש שם כדי לאתר את הדומיין"

וכאן (ולגבי ההסבר הנכון שלך שבDNS אין דבר כזה שנקרא "דומיין") נכנסת הטענה שלי לגבי מימוש.

חלונות לא מחפש את רשימת השרתים בפעם הראשונה באמצעות הdns אלא באמצעות netbios (כדי לתת לך את רשימת הדומיינים להתחבר אליהם, בכ"א), אני לא אתפלא לגלות שאצלך הוא היה מבוטל ולכן קרו לך הבעיות.

וכפי שיש לך סוגי הפניות שונות (רשומות מסכמות על הכלל כמו alias, mx record, host, ns וכו') כך מיקרוסופט הוסיפו רשומת דומיין, וכפי שאמרתי - זה הכול עניין של מימוש.
אתה מוזמן לא להסכים עם זה אם בא לך

ישן 04-07-2006, 23:36
צלמית המשתמש של מיצו
  משתמש זכר מיצו מיצו אינו מחובר  
מומחה בתחומי התעופה הצבאית והלוט"ר, ונגיעה אישית לנושא בניית דגמי מטוסים

חבר מתאריך: 10.11.02
בזמן ההצטרפות לדומיין
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אין "רשומת דומיין",..."

של תחנת WIN2000 ומעלה יש בדיקה אך ורק אל מול ה- DNS. לא NETBIOS בכלל, אלא אם מדובר בדומיין NT4. לכן מן הסתם לא היה פה שום BROADCAST.

בנוסף, ככל שידוע לי (ואשמח ללמוד דברים חדשים), בזמן הלוגאון מתחנת/שרת WIN2000 ומעלה מתבצעת שאילתת DNS, ורק לאחר מכן המערכת "לומדת" את מצב ה- AD, את רשימת ה- SITES, ומקבלת מן ה- DNS את רשימת ה- DCים וה- GCים הנמצאים יחד איתה באותה SITE. את החברות ב- SITE לומדת התחנה בזכות העובדה שב- AD SITES AND SERVICES הוגדרו ה- SUBNETS הנכונים, ואם האדמיניסטרטור לא עשה זאת יש מצב שהתחנה תפנה ל- DCים רחוקים ממנה.

כל עוד הדומיין הוא WIN2000/2003 כך זה מתבצע. אבל יש מצב של FAIL BACK לשיטת NETBIOS במידה בזמן הלוגאון יש כשל בתקשורת אל מול ה- DNS. ב- WIN2000 זה היה מוחשי מאוד, כשהיית צריך להמתין איזה 5 דקות תמימות עם המסך של PREPARING NETWORK CONNECTIONS מול העיניים.

מצד שני, מה אני בכלל מבין.

ישן 04-07-2006, 23:42
צלמית המשתמש של מיצו
  משתמש זכר מיצו מיצו אינו מחובר  
מומחה בתחומי התעופה הצבאית והלוט"ר, ונגיעה אישית לנושא בניית דגמי מטוסים

חבר מתאריך: 10.11.02
בניגוד לאחרים שיגידו לך כמה מיקרוסופט חרא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי partom שמתחילה ב "בעית DNS מהרשת הפנימית"

אני אגיד לך שאפשר לפתור את הבעיה שלך באחת מהדרכים הבאות:

1) לקלל את האמא של ביל גייטס. לא ממש עוזר. מניסיון.

2) לבצע RENAME לדומיין שלך. אפשרי, אבל לא הייתי ממליץ אלא אם אתה ממש, אבל ממש מחפש צרות.

3) להגיד לך שאתה טיפש שלא חשבת על זה קודם. אולי זה נכון אבל זה לא פותר לך את התקלה, נכון?

4) להוסיף רשומת A חדשה ב- ZONE של הדומיין שלך ב- DNS, ובה לכתוב ש- WWW של הדומיין שלך הוא ה- IP הזה והזה. פשוט וקל. לא ממש מבין מה הבעיה פה.

יש לציין שמי שקורא קצת מאמרים ומכיר את נושא תיכנון ה- AD ולא רק מתלונן כל היום כמה המערכת הזו חרא, אכן יודע שיש המלצה ברורה שלא להשתמש בשם דומיין אמיתי בתור שם הדומיין ה- AD שלך, אלא להשתמש או בשם דומיין פיקטיבי (למשל kuku.com עבור האתר החיצוני והדוא"ל, אבל kuku.local עבור ה- AD). לחלופין אפשר להשתמש ב- Child Domain של DNS כדי לקרוא לדומיין ה- AD בשם אחר (למשל ad.kuku.com). למרות כל זאת גם אם לא תעשה את זה הכל עדיין יעבוד, אבל יהיו לך Issues למשל עם DNS, כמו אצלך. אבל הכל פתיר.

מצד שני, כמו שכבר אמרתי, מה אני בכלל מבין.

בהצלחה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:26

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר