לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-07-2006, 01:23
  pyr0 pyr0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
המלצה מדריך: VMware Workstation יותר מושקע מnLite! (הזהרו! התמונות שוקלות טיפה פחות מ5.5mb)

שלום! לפני הכל אני רוצה להגיד...
תודה רבה רבה רבה לAviv-Y שעשה לי את החתימה החדשה שלי!
ובחזרה למציאות..חח... עקב ההיענות הגדולה לnLite וההתלהבות יתר שלמעשה דיי הפתיעה אותי, החלטתי לעשות מדריך לתוכנה אחרת, שלא קשורה אליה בכלל אבל בעקיפין כן, והיא ממש חשובה בשביל ליצור דיסק איכותי למערכת ההפעלה. התוכנה היא VMware Workstation.
מה הקשר לך לnLite אתם שואלים? : שכעושים שינויים במערכת הפעלה כדאי לעשות בדיקות שהיא פועלת כמו שצריך, דוגרי לעשות debugging לפני שמתקינים אותה על המחשב המיועד, בשביל זה VMware קיימת - כדי לעשות בדיקות . אני תמיד בודק את המערכת לפני שאני מתקין אותה בשביל לראות מה אני רוצה להוסיף\להוריד ממערכת הnLite שבניתי לעצמי...
להזכירכם, המדריך שלי לnLite נמצא כאן.

מהי VMware Workstation?

VMware היא תוכנה שיוצרת מחשב וירטואלי (כמו Dtools לכונני CD וDVD) בעזרת התוכנה ניתן להתקין מערכות הפעלה על הכונן הוירטואלי, ולהתנסות במערכת החדשה, להתקין מה שרוצים, לבדוק שהיא פועלת כמו שצריך ובכך לחסוך בעיות בעתיד. לאחר שסיימתם, פשוט מוחקים את הקובץ שהתוכנה יצרה וזהו! התוכנה ממש קלה לשימוש ברגע שקולטים אותה, אני אראה לכם פה את עיקרי התוכנה, יש לה עוד המון פונקציות אך ברגע שתבינו איך הממשק פועל ואיך התוכנה פועלת, תוכלו לשחק עם ההגדרות בקלות! אף על פי שאין יותר מדי סיבה לעשות זאת למשתמש הרגיל.

על איזה גירסא מדובר?

הגרסא החדשה היא 5.5.1 בילד 19175 וזו הגרסא שאני כתבתי לה את המדריך.

מידע כללי

אתר החברה הוא זה.
הורדה מכאן.
מידע על התוכנה כאן.
התוכנה עולה או 189$ או 199$ לרשיון אחד, או 0$ לרשיון גנוב

איך משתמשים?

טוב, קודם כל מתקינים כמובן. ההתקנה קלה ופשוטה, היא מתקינה דרייברים וכל מיני רכיבי מערכת מסויימים ויש לעשות ריסטרט לאחר

ההתקנה. אחרי שהתקנתם, כנסו לתוכנה. המסך הראשי יהיה זה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עכשיו, תלחצו על הכפתור של New Virtual Machine, ויעלה לכם אשף התקנה:

לחצו next

עכשיו, תבחרו באופצית הTypical, אישית אני משתמש בCustom וזה גם יותר נוח, אבל בשביל שיהיה יותר קל להראות, העדפתי להשתמש בהגדרות הTypicalיות ואז לשנות הגדרות ליתר נוחיותכם!

עכשיו, יש לכם מסך שבו אתם בוחרים את סוג המערכת, והגרסא.
כמובן שאם תלחצו Linux אז בגרסא יהיו מערכות שונות לגמרי לבחירה. אני בחרתי MS וגרסא XP PRO. לחצו next:

עכשיו אתם בוחרים שם למחשב הוירטואלי ואיפה לשמור אותו, זכרו שכאשר אתם מוחקים את המחשב הוירטואלי מהתוכנה, הקבצים עדיין נשארים על המערכת ויש למחוק אותם ידנית, זה לא קריטי בכלל כי זה איזה 4 קבצים, אבל שימו לב שאתם יודעים איפה זה! לחצו next:

עכשיו יש הגדרות רשת, כדי שתוכלו לגלוש באינטרנט דרך המחשב הוירטואלי, ההגדרה הכי טיפיקלית ושימושית היא Briged Networking, זה שיתוף הרשת בין המחשב שלך למחשב הוירטואלי, בלי הגדרות מיותרות לחצו next:

עכשיו אתם מגדירים את גודל ההרדסיק, יש מספר הגדרות, יש לבחור גודל ממשי יש את הAllocate all disk space שזה לוקח את כל המקום הפנוי שלך בהרדיסק רק בשביל המערכת הזו, ואפשר גם לחלק את המחשב הוירטואלי לחלקים של 2GB כדי שיהיה אפשר לטעון אותו על דיסקים\DVD
במקרה הצורך. אני בחרתי 10 ג'יגה.

לחצו Finish!

חזרנו למסך פתיחה, בתמונה הוא שונה כי...אני מבקש שתעשו כך:
תלחצו על הכפתור של המערכת, כמו שסימנתי אצלי, וא כפתור ימיני והגדרות (Settings) ואז יעלה המסך הבא:

מסך ההגדרות, פה אני מגדיר הכל. ניתן להגדיר את כמות הזכרון, שאני שיניתי לחצי ג'יגה:

או הגדרות של ההרדיסק, איפה הקובץ ימצא, והאם הוא צריך איחוי, אם כן אפשר לאחות אותו!

או הגדרות לCDROM, ניתן לשנות פה האם התוכנה תזהה את הCDROM שהוא הכונן הממשי שלך, ואיזה מהם, או שהיא תזהה את הכונן מקובץ ISO.

סוג הכונן (SCSI או IDE) וכו'.

יש גם הגדרות לכונן הדיסקטים, לא קריטי

הגדרות לאינטרנט...

הגדרות לUSB

הגדרות לתמיכה באודיו

הגדרות שהאם תעשה סימולציה שהמחשב פועל בעזרת 2 ליבות, בעתיד תווסף האופציה של שימוש ממשי בליבות הרבות שיהיו למעבדים.

עכשיו נעבור ללשונית למעלה, מלשונית הHardware לOptions,
יש כל מיני הגדרות, אני לא אכנס אליהם ורק אראה לכם חלק:
בחירת הגדרות למערכת הפעלה עצמה ותפקודיה:

הגדרות ליצירת תמונות (Snapshots)

הגדרות למחשב אורח...

והגדרות מתקדמות, למעשה, אף פעם לא היה לי צורך להתשמש באף אחד מן ההגדרות הנ"ל!

אחרי שהראיתי את רוב ההגדרות החיוניות לפני התחלת המערכת, לחצו Ok.

חזרנו למסך הראשי, עכשיו לחצו על הכפתור שהסמן נמצא עליו - Start this virtual machine.

פעם ראשונה עולה מידע בקשר לאקטיבציה וכמות הזכרון הנחוצה למערכת, תבקשו שלאר יעלה יותר ולחצו OK.

וואי!! היא עולה! איזה מאגניב..חחח
קיצר, זה הממשק הכללי שלה. הנה כמה הצעות, קודם כל, כשלוחצים על המסך עם העכבר, העכבר ננעל לתוך המסך, בשביל להשתחרר ממנו לוחצים
Ctrl+Alt. ואם אתם רוצים להכנס למסך של מסך מלא, לוחצים Ctrl+Alt+Enter, בשביל לצאת - Esc.
בכל מקרה, המערכת המשיכה לעלות ובום! זה עלה:

כן כן, שכחתי להכניס דיסק להעלות את המערכת. וברקע אפשר לראות איך אני מצלם תמונות בכל מקרה, לחצו Ok ובוא נכניס דיסק...ככה:

נכנסים לVM למעלה, ואז Removable Devices ואז CDROM ואז Edit, המסך הבא יעלה:

בוא אני אומר לו להפוך את כונן H שיזהה אותו ככונן הדיסקים של התוכנה, והכנסתי דיסק XP לכונן

הנה! המערכת עולה!

ועולה...
והנה מסך ההתקנה, מכאן ההתקנה היא כמובן רגילה לגמרי!

סתם לידיעתכם, אני לא השתמשתי בה כ"כ הרבה עד שלאחותי נדפק המחשב, היה לה win98 והופסקה התמיכה הרשמית בו ולא יכולתי לעדכן אותו :\ אז רציתי להתקין לה windows 2000 אבל אף פעם לא התנסיתי בהתקנה שלו, אז עשיתי הכל על המחשב שלי, בעזרת VMware, עשיתי את כל ההתקנות ולמדתי את כל מה שאני צריך לעשות כדי שיקח לי הכי מעט זמן להתקין אצלה כמו שצריך וזה ממש הציל אותי, אבל ממש. אני גם מתכנן בקרוב להתקין winVista עקב זה שאני BetaTesterולראות איך זה בVMware

זהו, אני סיימתי פה את הסיקור. כבר אחרי 2 וחצי בלילה! ולא, אני לא חסר חיים, חזרתי מיציאה..דיי עייף אבל החלטתי שזה מגיע לכם ובא לי לעשות לה מדריך, חחח... אני מחפש לעשות מדריך איכותי לתוכנה איכותית כבר כמה ימים ולא חשבתי על כלום! ופתאום זה צץ לי בראש לפני שעה והחלטתי - וואלה..בוא נעשה את זה, KeyTek הוא העד שלי! חחחח

מצטער שהתמונות יצאו חרא פשוט שכחתי להוריד את הV כשהעלתי תמונות מזה: "כווץ תמונות לרוחב 800 פיקסלים אם התמונה רחבה ממנו" אז...סורי חח...

© כל הזכויות שמורות לי!
השם
®pyr0 גם הוא שייך לי! אז לא לגנוב אותו...בחייאת!
אם אתם רוצים לפרסם את המדריך, בכיף שלכם...!
רק תודיעו לי שאתם רוצים לפרסם, ואיפה ותכתבו את השם של יוצר המדריך ז"א, pyr0.

נ.ב

רק לידיעתכם, כל המדריכים שלי נכתבו אך ורק בפרש ופורסמו על ידי רק כאן, ונלקחו לאתרים אחרים.

נערך לאחרונה ע"י pyr0 בתאריך 01-07-2006 בשעה 01:47. סיבה: וואו זה העריכה ה...מי יודע כמה שלי! תיקוני הגייה, תמונות, הוספתי סיפור אישי חחחח וכו' וכו'...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-07-2006, 20:01
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
תודה רבה על המדריך המושלם!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pyr0 שמתחילה ב "מדריך: VMware Workstation יותר מושקע מnLite! (הזהרו! התמונות שוקלות טיפה פחות מ5.5mb)"

קודם כל, אתוודה; בימים האחרונים גלשתי במחשב הישן, והאזהרה שלך בכותרת (5.5MB) מנעה ממני להכנס לאשכול. מנסיוני המר, אם המחשב לא נתקע לגמרי, אז לפחות האינטרנט מתנתק באמצע :\

בכל מקרה, תודה רבה על הסיקור+מדריך, בעצם רק בשבילך פתחתי את עוגן המדריכים החדש אתה משקיע כאן בצורה מטורפת, ואתה לא מקבל מספיק פידבק, וחבל. אם תשאל אותי, ה"בעייה" היא שאתה כותב מדריכים על מה שמעניין אותך, וכדי לקבץ מספיק משתמשים שזה יעניין גם אותם, כנראה לוקח קצת זמן... אני בטוח שאם לאשכול היתה כותרת כמו "מדריך להרשמה בלי הזמנה לכל אתרי הטורנטים! עובד!" היית מקבל כמה מאות כניסות בתוך יום.

בכל מקרה, תמשיך לכתוב מדריכים וסיקורים, אני בטוח שתקבל כאן עוד הרבה כבוד ותגובות.

שוף על התגובה שלי באשכול הבקשות שלך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:37

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר