לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-12-2004, 01:01
  Nissanel Nissanel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
שחזור מדריך ישן : איך לחפש תוכנות, גוגל, סיומות קבצים ושאר ירקות.

שיחזרתי את המדריך למען אלו שעדיין לא הפנימו אותו / קראו אותו.
תהנו
(ד"א, עכשיו המנהלים יוכלו להעביר אותו לארכיון עוד פעם )
טוב אני רואה שהרבה פה מחפשים כל מיני תוכנות מסוגים שונים. אז החלטתי לכתוב לכם מדריכון קצרצר עם כמה טיפים ואתרים, שמאוד מאוד יעזרו לכם וימנעו את רשימת הודעה מיותרת וביזבוז זמן.

חלק ראשון: google.

גוגל, מנוע החיפוש הפופולרי ביותר בעולם. אחד מהמנועים הטובים ביותר שיש כיום, אם לא הטוב ביותר.
לא סתם אומרים - גוגל - חברו הטוב של האדם (אומרים בד"כ : גוגל חברו בטוב של ההאקר אבל הכוונה פה גם לגולשים רגילים.)
מניסיון אישי, גוגל הוא המקום הטוב ביותר לחיפוש כל הדברים שאי פעם רציתם!. אפשר למצוא הכל רק אם יודעים לחפש טוב, וניצול כל אפשריותיו הנרחבות של גוגל.

אפשרות ראשונה: חיפוש מתקדם
חיפוש מתקדם, הינו אחד הכלים הטובים ביותר לחיפוש.
בעזרת החיפוש המתקדם ניתן למצוא את כל מה שרציתם.
האפשרויות :
כולל כל המילים :
המנוע יחפש לכם את המילים הנמצאות בעמוד אחד.
כלומר אם רשמתם לחיפוש : נשיא ארצות הברית
הוא יחפש לכם עמוד אינטרנט אחד, המכיל בתוכו את המילים : נשיא, ארצות, הברית. כלומר רצף המילים : נשיא ארצות הברית לא חייב להיות שלם.

עם הביטוי במדוייק :
המנוע יחפש לכם את רצף המילים המדוייק בעמוד אחד.
כלומר אם רשמתם : נשיא ארצות הברית
הוא יחפש לכם עמוד אינטרנט אחד, המכיל בתוכו את הביטוי המדוייק : נשיא ארצות הברית. כלומר רצף המילים : נשיא ארצות הברית חייב להיות שלם.

עם לפחות אחת מהמילים :
המנוע יחפש לכם את אחת מן המילים שקיימות בדף.
כלומר אם רשמתם : נשיא ארצות הברית
הוא יחפש לכם עמוד אינטרנט אחד שמכיל לפחות את אחת המילים : נשיא, ארצות, הברית. כלומר אחת מן המילים חייבת להימצא בעמוד, כאשר שאר המילים לא חייבות.

ללא המילים :
המנוע יחפש לכם עמוד שלא מכיל את המילים.
כלומר אם רשמתם בחיפוש : "כולל כל המילים" את המילים : נשיא ארצות הברית . ובאותו זמן רשמתם בחיפוש : "ללא המילים" את המילים : ביל קלינטון, הוא יחפש לכם עמודי אינטרנט המכילים את המילים : נשיא ארצות הברית, אבל שלא מכילים את המילים : ביל קלינטון.

החלק העיקרי : טיפים וטריקים
נגיד ואני מעוניין למצוא תוכנה אשר מדפיסה לייבלים של דיסקים, וזה אכן מה שאחד מן הגולשים פה חיפש, לכן הלכתי לחיפוש מתקדם בגוגל ורשמתי:
CD Label printing. אבל משום מה, המנוע הביא לי תוצאות שכוללות גם אתרים המעוניינים למכור לי מדפסות, תוכנות, וכיוצ"ב שקשור להדפסת לייבלים, ואפילו מצא לי חברות דפוס המדפיסות לייבלים מקצועיים, דבר זה בכלל לא רציתי למצוא, הלא רציתי תוכנה להורדה ?
לכן עלייכם ללכת לחיפוש מתקדם, ושם לרשום בחיפוש הביטוי המדוייק: CD Label printing, ובאותו זמן רשמתי בחיפוש הכולל כל המילים: download.
ולאחר מכן יצאו לי את התוצאות הרצויות, תוצאות בהן הובלתי לעמודים בהם יכולתי להוריד תוכנות שמדפיסות לייבלים של דיסקים.

לסיכום :
את המוצר/תוכנה אותו אנו מחפשים רצוי לרשום בחיפוש הביטוי המדוייק, ואת הנושא של המוצר/התוכנה רצוי לרשום בחיפוש כולל כל המילים.

חלק שני: סיומות קבצים.

בזמן האחרון ראיתי שהרבה אנשים שואלים על סיומות של כל מיני קבצים, ואיך ניתן לפתוח אותם.
אז הנה הפתרון לבעיית הקבצים :
http://filext.com/
אתר מעולה!!!.
נגיד ויש לי קובץ : tmp (גם, לקוח מתוך שאלה של משתמש) ואין לי מושג מהו, ולמה הוא משמש, והאם ניתן למחוק, האתר אומנם באנגלית אבל אני מעריך שרובכם פה מבינים אנגלית, פשוט צריך להיכנס לאתר הנ"ל, ולרשום בשורת החיפוש : tmp. לאחר חיפוש קצר המנוע של האתר ימצא לכם את התוכנות איתן ניתן לפתוח את הקובץ (במקרה הזה אין תוכנה) ויביא לכם הסבר קצר על הקובץ, למה הוא משמש, וכו' וכו'.
כמה סיומות פופולריות שכמה שאלו פה עליהם :

cue ו bin :
קבצים אלו מכילים דיסקים שלמים, כלומר זה דיסק, שהכניסו את תכולתו לתוך קובץ מסויים, קבצים אלו ניתן לפתוח על ידי תוכנה לדימוי כוננים, תוכנה מומלצת : deamon tools. המדמה כונן, ומאפשרת שימוש בקובץ.

OGG :
קבצי OGG די נדירים ברשת, אבל בכל זאת קיימים ויתכן שחלקכם נתקלתם בהם.. אז קבצי OGG זה קבצי אודיו, וניתן לפתוח אותם בעזרת תוכנות מסויימות, לינקים לאתרים בהם ניתן למצוא תוכנות אלו :
http://www.vorbis.com/
http://www.originlab.com/

ini ו dll :
קבצים אלו הם קבצים בהם משתמש בווינדוס לאחסן את המידע, כמו כן ניתן ליצור כאלו. קבצי ini הם קבצים המכילים מידע, ולא ניתן לפתוח אותם על ידי הקלקה על הקובץ, אלא על ידי שינוי סיומת הקובץ ל : txt ולאחר מכן ניתן יהיה לפתוח את הקובץ, כמו כן גם עם ה dll, צריך לפתוח אותם על ידי שינוי הסיומת.
כמו כן, רציתי להבהיר שיש כיום אימייל (ישן יחסית) שרשום בו שעליכם למחוק איזשהו קובץ dll מתיקיית וינדוס, כי הוא וירוס, אז אם היגיע אליכם אימייל דומה לתיאור הנ"ל, אל תמחקו את הקובץ, פשוט מחקו את המייל, וחסמו את הכתובת של השולח.

sub :
קבצי כתוביות, ניתן לפתוח אותם עם תוכנות כמו :
micro dvd
bs player
mv2 player
ניתן לפתוח קבצים אלו עם תוכנות הנ"ל רק כאשר מופעל איתם גם סרט.

bat :
קבצים שכאשר לוחצים עליהם דאבל קליק, מפעילים ישומים כלשהם.
מומלץ להזהר מקבצי bat המגיעים במייל מאימיילים לא ידועים.
כמו כן גם מקבצי exe מומלץ להזהר במייל.

חלק שלישי: חיפוש במנועי חיפוש של תוכנות

אתר מומלץ 1: http://software.nana.co.il/
מנוע חיפוש התוכנות של נענע משתמש במנוע חיפוש של פרה פרה.
מאוד מומלץ לחיפוש תוכנות מכל הסוגים.

אתר מומלץ 2: http://www.softrom.ro/
אתר מאוד טוב, מחפש תוכנות מכל הסוגים.
מקווה שעזרתי...

נערך לאחרונה ע"י Nissanel בתאריך 26-12-2004 בשעה 01:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:37

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר