לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-12-2004, 10:08
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
תיק דבקה סבור שתושבי הגוש צריכים לברוח מרצון ולהעביר את הכדור למדינה

תושבי הגוש שמונעים בגופם התקפות על המרכז אסור להם להיות פריירים

http://www2.debka.co.il/article.php?aid=1093

קראו היטב מה שמציע דבקה, נראה לי שזו האופציה היחידה. כל הדרכים האחרות רק מביא להתעללות ה"אליטות" של העם בתושבי הגוש. לסגת ומייד ולהעביר את הכדור חזרה אליהם.

המסר לכל העם יהיה ככה: אם אתם רוצים לשגות באשליות, אם אתם רוצים להיות יותר קרובים למחבלים, אם אתם רוצים שהמשא ומתן על ירושלים ועל זכות השיבה יתחיל כבר עכשיו, תקבלו את זה. אנחנו תושבי הגוש לא פריירים של אף אחד.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-12-2004, 10:12
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

ביום שלישי 28.12 בחצות, או בכל תאריך קרוב אחר שהם ייבחרו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "תיק דבקה סבור שתושבי הגוש צריכים לברוח מרצון ולהעביר את הכדור למדינה"

ביום שלישי 28.12 בחצות, או בכל תאריך קרוב אחר שהם ייבחרו, צריכים תושביה הישראלים של רצועת עזה, לאסוף את כל בני משפחותיהם, לקחת אתם את כל המטלטלים האישיים שלהם, ולעזוב כאיש אחד את גוש קטיף ולהשאיר הישובים ריקים מאדם.

כאשר יגיעו למקומות מגוריהם הזמניים החדשים, הם צריכים לפנות לשני גורמים: א. ממשלת ישראל, שתצטרך לשלם להם את הפיצויים המוגדלים. ב. האו"ם. הפנייה צריכה להיות לנציב הפליטים של האו"ם, ולסוכנות הסעד של הפליטים ליד האו"ם. נוצרה כאן בעיה הומניטארית של 10.000 איש ואישה, רובם ילדים, פליטי מלחמה, המופגזים כל שעות היום והלילה בטילים ובמרגמות ללא הגנה. על רשויות האו"ם לבוא ולטפל בהם, כמו בכל קבוצת פליטים אחרת במזרח התיכון.

http://www2.debka.co.il/article.php?aid=1093

ישן 27-12-2004, 12:41
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
טוב שלא שאלת אם יהיה מוכן לשחוט את משפחתו ולהתאבד.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, זו לא השאלה ששאלתי - אתה תרגמת אותה לשמאלנית מדוברת..."

אבל, במקרה דנן, מציעים למתיישבים לעבור ביחד עם קהילתם למקום חדש - כפי שקרה עם פאת שדה, ומסתבר שהפיצויים הזעומים מספיקים לאנשי "פאת שדה" לרכישת משקים כמה ק"מ צפונה.

אם המפונים שיעקרו מעבודתם מועסקים בקהילה, מרבית הסיכויים שישתלבו בשירותים דומים במקום החדש, אחרים עבדו בחקלאות האיזורית אשר כעת יש צורך לבנות אותה מחדש (ומשרות פנויות) והנותרים עבדו מחוץ לגוש, ברחבי הנגב המערבי, אשקלון, ואפילו רחוק יותר - כך שהמעבר אל מחוץ לגוש בוודאי לא יפגע בהתניידות זאת (כל עוד יבחרו מבין היחידות הפנויות באותו איזור).

עכשיו תורך לתאר את הפינוי כתרגיל בעושק אלמנות וגזל יתומים.
ישן 27-12-2004, 12:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
צר לי ששאלתי (כפי שהתכוונתי לשאול) אינה תואמת את תרגומך אותה...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "טוב שלא שאלת אם יהיה מוכן לשחוט את משפחתו ולהתאבד."

להבא אני אתייעץ איתך איך לנסח שאלתי בקלישאית-שמאלנית...
במקרה דנן מציעים לכמות זעומה לעבור צפונה. אני שמח לראות שלפחות מישהו אחד קונה ת'לוקשים
של אדון בשיא, אבל מה לעשות שבניגוד אליך - אני טרחתי להכנס ולבדוק מה גודל הפיצויים שמוצעים
למתפנים - והם בדיחה.
יפה שיש "מרבית סיכויים" להשתלב במקום חדש (אחרי הכל, ברור שבי"ס אזורי, למשל, ימהר להעסיקם,
גם אם אין לו צורך בהם...), אבל אנחנו חיים בישראל, שבה מי שפוטר והוא מעל 40 - קטנים סיכוייו, עד
אפסיים, להשתלב מחדש בשוק העבודה.

הפינוי הוא עושק אלמנות וגזל יתומים - ואת זה יכול כל מי שטורח לבדוק את המחשבון שמופיע באתר
של מנהלת ההתקפלות. בנוסף, כל מי שרואה בכך כזו ברכה - שיתכבד ויתרום חלקו ע"י העברת ביתו
ועבודתו למפונים - אחרי הכל, "מרבית הסיכויים " שימצא דרך להשתלב מחדש במקום אחר...
ישן 27-12-2004, 13:13
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שום אי-הבנה. שקר גס.
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "אל תמהר לפסול אי הבנה. שמאלנים ידועים בתפיסתם הלקוייה."

והנה חישוב זכאות של מישהו שעזב עבודה (שלו ושל אשתו), נחלה ובית של 200 מ"ר.
הבה ונראה כמה אותו אדם יקבל, עפ"י "הפיצויים הנדיבים", שודאי היית לוקח בהתלהבות במקומו,
במקום לפכור ידיים בזעם...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אין ספק שפיצוי של מאה אלף דולר עבור נחלה (שהיא גם מקור פרנסה) הוא פיצוי הוגן וראוי - ולא
עושק וגזל...
אין גם ספק שהעובדה שניתנים לאיש הסתגלות רק לחצי שנה, גם היא ברכה לשמה...

אם יציית לכל ההגבלות שמושתות עליו (ויבנה ביתו במקום שבו אין סיכוי להשיג עבודה...), הוא יגיע
בשורה תחתונה לפחות ממאתיים אלף דולר (שמהם 35000 דולר - הוא צריך למצוא דרך להחזיר...).

השלטונות אינם רעי לב - ומציעים לו אופצייה לנחלה חלופית - וכידוע הקמת נחלה לוקחת פחות מ180
יום, כמו-גם מציאת פרנסה לבת הזוג...

בקיצור, אין ספק שאני במקומך הייתי עכשיו מציע ביתי לאיזה מתנחל פוכר אצבעות - ורץ לקחת במקומו את כל השפע העצום הזה...
ישן 27-12-2004, 13:49
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חוששני שאי ההבנה המכוונת נמצאת בצד השני של המתרס הפעם
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שום אי-הבנה. שקר גס."

מה לא ברור במילה מקדמות המופיעה בראש העמוד שאתה מביא?

אתה מוזמן - להבא - להביא את הנתונים המלאים:
http://www.pmo.gov.il/PMO/GOVERNMEN.../10/DEC1010.HTM
ישנן שיטות שונות לחשב את הסכום המגיע למפונה, אבל ברוב המקרים הסכום הסופי לתשלום, הוא יותר מפי שלוש ממה שהבאת.
ציטוט שיעזור להבין את ההבדל:
"(ב) זכאי חוכר או בר רשות יקבל ששה חודשי שכר דירה והוצאות העברה וכן מקדמה עבור בית המגורים בגובה שליש מהפיצוי המפורט בסעיפים 3.2.2, 3.2.3, או 3.2.4 להמלצות."

עם סכום של 100,000 דולר ביד, 35,000$ בהלוואה, והסדר פיצויים שישליש לכיסך עוד כמה מאות אלפי דולרים לאורך השנים הבאות, אתה יכול לקחת משכנתא משמעותית, לקנות/לבנות בתים נאים ביותר באיזורים הללו - ולכסות את המשכנתא כאשר אזרחי המדינה ותושבי ארה"ב יסיימו לשלם את חובם לך.
ישן 27-12-2004, 13:57
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מה לא ברור במילה מקדמות? הכל. רק אתה ובשיא יודעים שיבוא עוד כסף אח"כ...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "חוששני שאי ההבנה המכוונת נמצאת בצד השני של המתרס הפעם"

הבאתי נתונים מלאים עפ"י כל מה שהופיע באותו עמוד - ובאותו מחשבון.
את המושג על "שליש" יכולים לקבל רק ואתה ובשיא - אלה שיפונו יצטרכו לרדוף אחרי המינהלת בנוהל
"לך חפש", המוכר למי שהתעסק בגביית חוב של המדינה כלפיו...

מה שיקבלו עכשיו ביד - זה כל מה שהם יראו.
העובדה שהמחשבון הזה נותן שערוך כ"כ נמוך לרכוש ופרנסתם, הוא בוודאי סתם צירוף מקרים
משעשע...

אגב, יפה מצידך שאתה יותר קתולי מהאפיפיור וכותב שהסכום הסופי לתשלום הוא "י-ו-ת-ר מפי שלוש",
בעוד שאצלם (בלינק שלך...) אין כל זכר לכך, אלא מצויין שהמקדמה ע-ל ה-ב-י-ת ב-ל-ב-ד היא בגובה
שליש (לא פחות משליש, כפי שכתבת בטובך...).. כך שהסכום הסופי שלהם (גם עפ"י הלינק שלהם),
הוא הרבה פחות מפי שלוש מהמספר הסופי שציינתי, ויותר קרוב לפי שניים וקצת - שגם אותם הם לא
יראו, כמובן...

להבא, אנא דייק בציטוטיך...
ישן 27-12-2004, 14:21
  NOTA NOTA אינו מחובר  

לא רוצה 8 ילדים, אבל שאר התנאים דווקא מתאימים לי.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, עכשיו אנחנו מדברים על חסר בית ועבודה עם 100,000 דולר ביד שצריך לפרנס עשר נפשות."

6 חודשים של משכורת לשני בני הזוג, סיוע בשכר דירה, והיכולת לקחת משכנתא (כפי שציינתי) שתאפשר להשתמש באותה חצי שנה לבנייה מחדש של המשק החקלאי. יקח יותר? בשביל זה הפיצוי הסופי (לפי אחת השיטות) מתחשב בערכו הכלכלי של המשק הננטש.
מעבר לכך יש בהלוואה שהחזרתה (כמעט) מובטחת מספיק מרווח לשנה שנתיים של חיפוש עצמי לזוג מובטלים עם 8 ילדים.
הרבה מהתושבים ימשיכו לעבוד בעבודתם הקודמת שאינה דורשת הקמה מחדש של חממות או הרגלת פועלים תאיילנדים לאקלים האכזרי של חבל לכיש.

לדעתי, עוגמת נפש בצד, זו עסקא כלכלית מצויינת לרוב תושבי הגוש והוגנת לשאר. אבל לא במאבק כלכלי עסקינן.
ישן 27-12-2004, 16:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הייתי שואל מה לדעתך צריך לעשות לאותם ילדים "מיותרים" - אך מפחיד לחשוב מה תענה...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "לא רוצה 8 ילדים, אבל שאר התנאים דווקא מתאימים לי."

מעבר לכך, מדובר בבדיחה. סכום הסיוע בשכ"ד יביא להם פחון חמוד, במקום הבית שבו גרו קודם.
נכון שכבר הבנו שנושא הילדים לא מדאיג אותך - אבל אני מניח שאת אותם הורים זה כן מדאיג, ולזה
לא מוצע כל פתרון (סכום הסיוע בשכ"ד מוודא שרמת המחייה תצנח, שכן כדי להבטיח דיור הולם, יצטרכו
לקחת כסף מאותם דמי הסתגלות לצורך תשלום הוצאות שבעבר לא היו להם...).
"ערכו הכלכלי של המשק הנטוש", במידה ויחושב לפי אותם קריטריונים שלפיהם חושב שווי הבית - מבטיח גם פה פיצוי לא הוגן.
הרבה מהתושבים ל-א ימשיכו לעבוד בעבודתם הקודמת, שכן רבים-רבים עבדו בתוך הגוש (גם הלא
חקלאים שביניהם). אלה שעבודתם לא תיפגע, זקוקים מן הסתם לפחות כסף - אבל הרוב שיאבד מקום
עבודתו ל-נ-צ-ח, יהפוך לעני, בגלל אותה החלטה. מי שהיה שכיר, עבודתו נסגרה, וגילו מעל 40 - מובטח
לו סיכוי אפסי למצוא עבודה (אם יחליט לגור באזור פיתוח א'. אם יחליט לגור במקום אחר כדי שימצא
עבודה - הוא יפסיד חלק מהפיצוי - הוגנות לשמה...).

הסכום המובטח הוא מביך בקטנותו, וזה עוד לפני שמדובר על פיצוי על עוגמת הנפש הנוראה של מי
שנזרק מביתו, אגב יריקה בפרצוף, וזוכה לראות בית זה נמסר לידי המחבלים שירו עליו במשך 4 שנים.
ישן 27-12-2004, 22:42
  NOTA NOTA אינו מחובר  

איפה ראית אותי מחווה דעה על הילדים שלהם (שיהיו בריאים)?!
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הייתי שואל מה לדעתך צריך לעשות לאותם ילדים "מיותרים" - אך מפחיד לחשוב מה תענה..."

דיברתי על ההעדפות האישיות שלי ובשבילי. הרמז שהבאת הוא - במקרה הטוב - דמגוגי.

לעניין התעסוקה:
60% מהמועסקים במשק מודרני עובדים בשירותים. דהיינו, כאשר הקהילה עוברת - צרכיה עוברים איתה (עוד קיוסק/מכולת במושב החדש, עוד חנות בעיירה החדשה, עוד עובדים במועצה, עוד כיתות בבית הספר, ישיבה תעבור, מכינה קדם צבאית תעבור וכיוב'). גם חלק ממיזמי התיירות יעברו (מישהו יצטרך לפתוח כפר נופש דתי על חופי הים התיכון) ולמיזמים החקלאיים יש את כל התנאים להצליח באותה מידה.

יהיה יותר קשה לפתח חלק מהמיזמים במקומם החדש? בוודאי. בשאר המדינה לא מחלקים אדמה בחצי חינם ומים בששון - אבל בהחלט יש מספיק כסף לבניית משק חקלאי הולם.
חלק מהמועסקים הנוכחיים בשירותים לא ימצאו את מקומם? נכון, אבל זה יעיד - בין השאר - על אבטלה סמוייה בגוש בצורתו הנוכחית, ולשאר יהיה הרבה יותר כסף משהיה להם כשהגיעו לגוש - והזדמנות לבנות עסק / קריירה חדשים. אני לא רוצה להיכנס למה שתוכל המדינה לעשות עם התמיכה העצומה במתיישבים (זאת שפרנסה רבים מאותם מועסקים) שתתפנה מהתקציב השוטף.

הסכום שמובטח הוא פי שלוש ממה שחשבת - ועדיין "מביך בקטנותו"? נו שוין, כנראה שאנחנו בכל זאת מתמקחים על המחיר.
לגבי "נזרק", "יריקה בפרצופו", "ביתו נמסר למחבלים שירו עליו" - זה שייך לדיון אחר, אבל גם לזה אני מאמין שיש מחיר, לפחות לאור המתיישבים שקפצו על הסדר הפיצויים כמוצאי שלל רב.
ישן 27-12-2004, 22:55
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הרשיתי לעצמי לשמש כמתורגמן שלך כפי שאתה מרשה לעצמך לתרגם אותי...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "איפה ראית אותי מחווה דעה על הילדים שלהם (שיהיו בריאים)?!"

באופן חופשי כ"כ...

משמח לראות ש60 אחוז מהם ימצא עבודה בשירותים, למרות שהם הולכים לגור ביישובים שבהם
כבר יש שירותים...
במיזמים החקלאיים יתקשו, לא בגלל ירידה בהטבות (באזור פיתוח א' יש בדיוק את אותן הטבות), אלא
בגלל שלוקח שנים לבנות משק מצליח - שנים שאין למי שחייב לדאוג ע-כ-ש-י-ו לפרנסת משפחתו, וחצי
שנה משכורת זה לא מספיק לבניית משק (חוץ מאותם משקי-אינסטנט שאתה מכיר...).
יפה לראות שאתה לא נכנס לכך שיתפנו תקציבים בעקבות פיטורי עובדי מדינה שלא יהיה צורך
במשרותיהם, לאחר גירושם. כניסה לכך בהחלט הייתה מעלה ניחוח של "הגירשת, פיטרת וגם חגגת",
בסגנון משל כרם נבות מודל 2004/5...

הסכום שהובטח הוא פ-ח-ו-ת מפי שלוש ממה שציינתי (קודם כתבת שהוא יותר מפי שלוש, ולאט לאט
אתה מתקרב למה שהממשלה מבטיחה שתיתן ב-מ-ש-ך כ-מ-ה ש-נ-י-ם...), והסכום שהמתיישבים
מקבלים בפועל כשהם מגורשים, הא בדיוק מה שציינתי. רק אתה ופיני גרשון בתכנית הטלוויזיה שלו,
יכולים לפרנס מזה עשר נפשות ברמת חיים שמדגדגת את זו שהייתה קודם, בלי להתדרדר אל מעבר
לקו העוני...

באשר ל"מתיישבים שקפצו על הסדר הפיצויים כמוצאי שלל רב" - רק אתה ובשיא מכירים אותם.
שאר הציבור לא נחשף אליהם, משום-מה. האפשרויות הן או שהדוסים-מוצצי-הדם רוצים עוד כסף,
כמו כל הדתיים האלה - או שהם לא מתלהבים להיות מגורשים מבתיהם ולנהל מו"מ על מחיר
החרבתם...
ישן 28-12-2004, 00:10
  NOTA NOTA אינו מחובר  

יש תרגום ויש תרגום...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הרשיתי לעצמי לשמש כמתורגמן שלך כפי שאתה מרשה לעצמך לתרגם אותי..."

אל תשחק בור גמור בכלכלה עם הטענות הללו. זה עובד רק על האנשים כאן שאין שום עונג בלשכנע אותם.
מליון "רוסים" הגיעו לישראל במשך עשור. לא הקימו אף ישוב חדש עבורם (אולי חוץ משא-נור...), וכבר היו שירותים, ובכל זאת - ראה זה פלא - נוצרו משרות חדשות.
גם עוזבי גוש קטיף יצרו מקומות עבודה היכן שהם מגיעים - וחלקם גם ימלאו אותם (אם הישיבה או המכינה עוברות דירה, הרי שאין סיבה שהר"מים או אנשי התחזוקה שעברו דירה ביחד איתה לא ימשיך לעבוד שם).

לעניין אותם ילדים מסכנים שאני זורק לחיי עוני: פיצויי העזיבה הותאמו לרמת ההכנסה הקודמת של המפרנסים, כך שלפחות בשישה החודשים הללו יזכו לאותה רמת חיים (ומן הסתם תהיה לרבים מהם הזדמנות כלכלית לשלם הלוואות ישנות ולשפר את מצבם האקטוארי).

לא רק אני ובשיא (הסמולני המנייאק שמכר את נשמתו לשרון) מכירים את תושבי כדים שהפינוי בא להם כמתת אל, או את אנשי "פאת שדה" שכבר מצאו פתרון המספק אותם.
אלו המתנגדים להתנתקות מבססים את טרוניותיהם - רובן ככולן - על אלמנטים אמוניים או רגשיים - ולא על העניין הכלכלי (אשר לשיטתי מכוסה היטב ובנדיבות בהסדר המוצע). מה שייחודי לישובים/תושבים שכבר חתמו על ההסכמים (או שכרו עו"ד לטפל בצדדים השונים) הוא חילוניות/מסורתיות המסירה את רכיב "רצון הקב"ה" מחלקת אלוהים הקטנה שרשומה על שמם בטאבו (או במימשל).
ישן 28-12-2004, 08:22
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אכן יש ויש תרגום - מה שאני עשיתי שייך לזן התרגום שלך...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב "יש תרגום ויש תרגום..."

מליון עולים חדשים - מביאיםפ לייצור משרות חדשות. לא כך הדבר לגבי 7500 איש. איש לא יטרח לייצר
עבורם משרות. ישיבה או מכינה אולי יוקמו מחדש - אבל בתי ספר אזוריים, למשל, לא יוקמו מחדש.

גם לחצי השנה לא תישאר רמת החיים בעינה, שכן התשלום עבור שכ"ד שמציעה להם המדינה, יחייב
אותם להשתמש בחלק מהסכום החודשי גם לצורך שדרוג הדירה שמציעה להם המדינה (פחון קטן זה
יכול להיות נחמד לזוג - אבל למשפחה גדולה זה לא ממש עובד...). באשר להחזרת חובות באמצעות
סכום הפיצוי - אלה מהם שחייבים, כעת ימצאו עצמם גם ללא סיכוי לקנות אפילו בית זעיר (מהסוג
שאפשר לקנות בכסף שמציעה הממשלה) וגם ללא כסף...

רק אתה ובשיא מכירים את תושבי כדים ופאת שדה, שכן כל אחד מהם שמדבר לתקשורת, משום-מה
מדבר אחרת. ייתכן שזה בגלל שהם חוששים מאותם ימנים-רוצחי-ראשי-ממשלות (תרגום ל"סמולני
מנייאק" - מסתבר שלא נגמלת מהצורך הכפייתי לתרגם אותי לקלישאית שמאלנית...), וייתכן שזה בגלל
שלא בא לעזוב בית שבנו. לגבי כדים ייתכן שזה פחות נכון - אבל לגבי פאת שדה, בשיא מדבר הרבה,
אבל משום-מה לא ראו איש מהיישוב מדבר על הנושא...

מה שייחודי לבודדים שחתמו, זה הפחד ההיסטרי מכך שאפילו ת'גרושים שמציעים להם (ועובדה
שאפילו בשיא אמר ש"לחלק תרד רמת החיים" - ואנחנו הרי מאמינים לכל מה שבשיא אומר, לא?...),
לא יוצעו להם בעתיד. הצליחו להבהיל אותם עם איומים מכוערים שמי שלא ייקח עכשיו - יקבל פחות
בעתיד. בנוסף יש את המדיניות המכוונת(?) של לא להגיב בעוצמה על ירי בלתי פוסק על היישובים,
כך שלחלק מהתושבים נוצרת תחושה שהם מופקרים, ועדיף לקחת מה שנותנים ולברוח. מה שמדהים
זה שלמרות כל הקמפיין המתועב הזה - רובם לא נכנעים - גם לא בפאת שדה, שבשיא פרסם כ"כ...
ישן 28-12-2004, 09:11
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

הבעייה היא לא עם תושבי גוש קטיף אלא איתנו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "תיק דבקה סבור שתושבי הגוש צריכים לברוח מרצון ולהעביר את הכדור למדינה"

הם - ישפרו את מצבם בעזרת השם. כעת הם מקבלים קסמים וכל מיני מראין בישין אחרים. ייתכן שלחלק מהם יהיה יותר גרוע. אבל זה לא העיקר.

העיקר זה מה היה איתנו. כיום אנחנו גרים בשלווה יחסית במרכז הארץ, והם בגוש קטיף סופגים את הקסמים. אחרי ההתנתקות משם ובמיוחד מצפון השומרון, כל המדינה תהיה בחזית המלחמה רחמנא ליצלן. המחבלים יחגגו ועוד איך. זה ייתן להם כזו דחיפה להמשיך, וכל כך ירפה את ידינו אנו: רק עכשיו יצאנו מעזה, כבר לא יהיה חשק לחזור לשם. ואז המחבלים יהיו חופשי לפעול ככל העולה על רוחם.

אבל למרות כל זה, אני מרחם על תושבי הגוש שהם לא יהיו השעיר לעזאזל ומבחינתי אנחנו צריכים לשלם על התעללותנו בהם. להרגיש שהחזית התקרבה עד לבית שלנו, ורק אז נלמד את הלקח.

אם אני יתבדה וכן יהיה שלום, אז גם אני אהיה שמח. אבל לפי כל הפרמטרים זה לא נראה ככה. זה נראה שזה רק עוד שלב... רחמנא ליצלן.

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 28-12-2004 בשעה 09:14.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:41

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר