לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-12-2004, 11:33
  sniffer sniffer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.02
"חוקי הפיזיקה" לנגד עולם שלם של Hacking-הנמצא פיתרון?

בוקר אור,קראתי משהו שלא נשמע לי קצת הגיוני אתמול ורציתי לשתף אתכם ולשמוע את חוות דעתכם.

"האם נמצא הפתרון האולטימטיבי לבעיות אבטחת המידע ברשת?

16:28 24/12/2004

ייתכן ופריצת דרך בתחום אבטחת המידע תאפשר להפוך את רשתות המחשבים לבטוחות לחלוטין.

מדובר בטכנולוגיה שמתבססת על פיזיקה כמעט בדיונית סטייל "מסע בין כוכבים", ושמה הצפנה קוואנטומית: המידע מוצפן ברמה התת-אטומית של פוטונים בודדים - היחידה הקטנה ביותר הידועה של אור, ואז נשלח באמצעות סיבים אופטיים ממחשב למחשב.

כדי לפרוץ את הקידוד הזה, על ההאקר יהיה לשנות את חוקי הפיזיקה. קצת מסובך, מה שנקרא.

מקור: Guardian Unlimited"
http://net.nana.co.il/Common/Genera...24&ServiceID=10

מישהו אתמול שאל אותי האם כשהטכנולוגיה תכנס לשימוש כל מנהלי אבטחת המידע למינהם ישארו מובטלים,כלומר האם זה הסוף באמת לכל פתרונות אבטחת המידע.
מהנסיון והידע שיש לי אני יכול להגיד שלפי דעתי אולי הדבר מהווה פריצת דרך אבל זה זה לא הסוף.
באבטחת מידע אין תרופות פלא ולא פתרונות קסם.כמו כן זהו נושא שלם בפני עצמו ותמיד יש גם לדאוג לאבטחה פנים ארגונית ולא רק ברשת האינטרנט.כמו כן הטכנולוגיה הזאתי אינה פיתרון לסיכוני אבטחה אחרים(כמו חולשות במערכות הפעלה ,באגים בתוכנות ,קבצים מזיקים,בקרת גישה,זיוף ברמות שונות וכו').כמו כן יהיה ממש צורך ממשי בשינוי פיזי של התשתייות הקיימות ,ודבר כזה,עם כל הכבוד לא בא ברגל.מבחינה כלכלית עדיף לארגון להשקיע בפתרונות ואנשי מקצוע מאשר זה.

ולמבינים שביננו,הם הטכניקה הזאתי מקבילה לטופולוגיה שמשתמשים בצבא(IP over SDH)?
רוב הבסיסים מרושתים אחד לשני בסיבים אופטים עד כמה שידוע לי מהר דוב ועד לעובדה.

אשמח מאוד לשמוע את דעתכם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-12-2004, 18:51
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
הצפנת תעבורת המידע ברשת היא מזמן לא הבעייה העיקרית באבטחת מידע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sniffer שמתחילה ב ""חוקי הפיזיקה" לנגד עולם שלם של Hacking-הנמצא פיתרון?"

וגם לא הסיבה שבגללה קיימים אנשי אבטחת מידע.

המטרה העיקרית היא לשמור על מאגרי המידע מפני גישה לא רצוייה. בין השאר נוטים להצפין תקשורת חשובה (לדוגמא, פרטי אשראי) בתקשורת בין השרת ללקוח, והם מדברים על שימוש בהצפנה חזקה יותר. העניין לא ברור לי, אפשר פשוט להשתמש במפתח ענק וזהו...

אם אחרים מגיבים כאן לבחור, נא לא להגיב בנושא של איך הצבא מעביר את המידע שלו ממקום למקום. זה עניין של הצבא, ולא של האויב שקורא בפורום. תודה.

ישן 03-01-2005, 12:12
צלמית המשתמש של Rutasashi
  Rutasashi Rutasashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
אני לא כותב הרבה בפורום הזה אבל:
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי MoDx שמתחילה ב "השערה מאוד מהירה..."

בעלה של אחותי למד בתואר שני של מדעי המחשב על מחשבים קוואנטים והצפנה קוואנטית, וטכנית לפי מה שאני הבנתי ההצפנה הקוואנטית מאפשרת שלעולם לא יהיה יכול מישהו להאזין ל"שיחה" בין 2 מחשבים ללא ידיעת 2 המחשבים עצמם וללא שיבוש התוכן של ההודעה, לא משנה כמה חזק המחשב (כי שוב, זה סותר את חוקי האי וודאות והאקרים כמה חכמים שלא יהיו לא יכולים לפרוץ את חוקי הפיזיקה...)

בנוסף המחשבים הקוואנטים יאפשרו חישובים בסדרי גודל קטנים יותר ממה שיש היום ובמהירויות גבוהות יותר (למשל סריקה של מערך קוואנטי לא ממויין לחיפוש מספר מסויים לא ייקח (o(n אלא פחות מזה בגלל חוקי פיזיקת הקוואנטים והיחסים הקוואנטים) ולכן הצפנות שמקובלות כיום (כמו הצפנות שמתבססות על מספרים ראשוניים גבוהים ושיטות שמתבססות על העובדה שהעוצמה של המחשבים מוגבלת) לא יעזרו, אולם בהצפנה קוואנטית אפשר יהיה לפתח אלגוריתמים שלא יהיו תלויים בעוצמה של המחשב כלל ויאפשרו את "ההצפנה האולטימטיבית".

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:13

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר