לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2006, 02:45
  justfreestyle justfreestyle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.07.06
שלום לכולם! אני מחפש אומנויות לחימה טובות

שלום לכולם , אני חדש פה, ואין לי מושג באומנויות לחימה.
לאחרונה החלטתי להירשם לחוג כזה אבל לא ידעתי במה לבחור. מחיפוש בפורומים פה ובאתר "תפוז" לא קיבלתי תשובות אז החלתטי לשאול בעצמי. הבנתי שיש הרבה סוגים וכל מיני אומנויות לחימה ושזה תלוי במה אני מחפש, אז הנה כמה דברים שאני רוצה לשים דגש :
1. אומנות לחימה להגנה עצמית ופחות תחרויות.
2. שהיא לא רק מתרכזת בשיטה מסוימת, לדוגמה : ג'ודו הטלות ובריחים, טקוונדו בעיטות, ג'יו ג'יטסו בריחים, וכו'. כלומר שיהיה שילוב של כמה שיותר שיטות (אני מאמין שכך היא תהיה יעילה יותר). בעיקר אני מחפש שימוש בידיים , רגליים, הטלות, אקרובטיקה ושימוש בכלי נשק מודרניים (לא חרבות למשל כי אין את זה ביום יום)
3. כושר גופני
4. בטחון עצמי
5. אם אפשר אז בחולון, אם לא אז הכי קרוב שאפשר.

ברמה עקרונית חשבתי על טקוונטו אבל יש לי קצת הסתגויות ממנה כי ממה שראיתי זה בעיקר בעיטות, ואין הטלות כמעט (מה שאני ממש אוהב) ולא מצאתי חוג כזה בחולון.קרטה גם נשמע לי אופציה טובה אבל אני חושב שאין שם שילוב של אקרובטיקה, בקיצור אני מבולבל ...

אם טעיתי בתיאורים שלי, אז אני מתנצל, הכל נובע מחוסר ידע ... ולכן אני שואל אותכם, מודה מראש לכל העונים, עזרתכם מוערכת מאוד.

נ.ב. - אני בן 23 , זה לא מאוחר מדי, נכון ??
חזרה לפורום
ישן 03-07-2006, 10:02

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי elyasaft שמתחילה ב "נינג'יטסו זה אתה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי elyasaft
רק תחפש מאמן שלא ילמד אותך להשתמש בחרב. למרות שגם אם כן זה לא נורא כי זה די דומה לשימוש במקל.
אהה-ועושים בזה קאטות אם זה לא מעניין אותך-הוזהרת מראש. אבל זה בהחלט כולל מגוון גדול של דברים,בריחים,הטלות,שימוש ביידים וברגליים,מצוינת להגנה עצמית-אומנם לא תוך חודש חודשיים אבל לאט לאט כשמתרגלים אליה היא פרקטית ביותר.

כושר גופני יש ובטחון עצמי זה כבר תלוי בך.

ולא,23 זה ממש לא מאוחר מדי בשביל ללמוד אומנויות לחימה.

תודה על התשובה , אבל יש לי עוד כמה שאלות .. :

קאטות זה מהלכים שלומדים מראש, נכון ? אם כן לא איפכת לי.
ומה לגבי שימוש בקפיצות ? סאלטות וכו ??
ולמה הכוונה כושר גופני יש ובטחון עצמי תלוי בך ? ז"א מלמדים את זה ותלוי בי אם אני אלמד או שזה לא כלול ואני צריך לרכוש (כוונה ללמוד) את זה בעצמי ?
ובמה מתרכז נינג'יטסו? יש תחום מסוים שבו היא ממש טובה ?
האם לנינג'יטסו יש סוגים משלה (כמו קראטה וקונג פו) אם כן איזה סוג אתה ממליץ ?
ועד כמה באמת נינג'יטסו אפקטיבי בחיים המודרניים שלנו ?
אתה מכיר מקום טוב ללמוד באזור שלי (חולון) ??

מצטער על הגשם של שאלות, אני פשוט לא מתמצא ...
בכל אופן, שוב תודה על כל עזרה.
חזרה לפורום
ישן 03-07-2006, 12:30
  elyasaft elyasaft אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.05
שלח הודעה דרך MSN אל elyasaft
בבקשה-הקצת שאני יודע.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי justfreestyle שמתחילה ב "[QUOTE=elyasaft]רק תחפש מאמן..."

א. קאטות הם אכן מהלכים ידועים מראש,שאמורים לשפר את הריכוז,את הסבלנות,ובצורה עקיפה גם משפרות את הלחימה שלך.

ב.אומנויות לחימה המטרה שלהם היא לא אקרובטיקה. אם אתה רוצה לעשות סלטות לך ללמוד התעמלות קרקע. האומנויות לחימה בהחלט ישפרו לך את הגמישות,כושר גופני, וכו'. אני לא מאמין שיש מורה לאומנויות לחימה שילמד אותך לעשות סלטה בחלק מהאומנות. מה שכן-תלמד לעשות גלגולים בווריאציות שונות. בחלק מהמקומות גם מלמדים הסוואה.

ג.בנינג'יטסו עובדים הרבה על כושר,וזה גם כלול במבחני הדרגות בניגוד לרוב המקומות שעובדים על כושר אבל זה לא חלק מהמבחן.

ד. ביטחון עצמי- בהגדרה הזאת אפשר להכניס הרבה דברים. מבחינת לעמוד פנים אל פנים אל מול אדם שתוקף אותך-כן זה ישפר לך את הבטחון,כי אתה תתרגל לראות אדם שתוקף אותך מתוך תרגול קבוע של קרבות.

ה. בנינג'יטסו יש מכל דבר,זה מה שכ"כ יפה בה. היא נוגעת בכל התחומים.

ו. יש אכן שני ארגונים של נינג'יטסו אני חושב. אני לא יודע מה ההבדלים בניהם אבל אני גם לא מאמין שהם יכולים להיות כ"כ גדולים.

ז.אפקטיבי. אני לא אומר שתוך חודשיים תהפך להיות מאסטר האצומי אבל אם תתן לזה זמן ולא תתיאש מהר, לאט לאט תלמד להגן על עצמך בצורה יפה ותראה שאתה מתקדם בכח,בכושר,ובלחימה.

אני לא מכיר מקומות אבל תחפש באיטרנט... שיהיה בהצלחה.

בנוסף אתה יכול גם לנסות ג'וג'יטסו יפני, יכול להיות שגם בו תמצא את מה שאתה מחפש.

חזרה לפורום
ישן 03-07-2006, 13:34

לאור ההמלצות אני אתחיל בכיוון של נינג'יטסו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי justfreestyle שמתחילה ב "שלום לכולם! אני מחפש אומנויות לחימה טובות"

אגב, כשאמרתי אקרובטיקה לא התכוונתי רק סאלטות וכו', אלא גם בעיטות תוך כדי קפיצות ודברים מהסוג הזה.
ועוד משהו קטן, נכון זה אולי לא רלוונטי, אבל איך זה שבכל הסרטים על נינג'ות וכו תמיד יש סאלטות וקפיצות ולפי מה שאתם אומרים זה לא קשור ??או שזה סתם תוספת הוליווידית ??
האם באמת אין שום דרך אפשרית לשלב בין שניהם ??

מאוד מקווה למצוא חוג נינג'יטסו בסביבה שלי ... בכל אופן תודה על קצה החוט, אני אנסה להמשיך מפה. בכל מקרה אם יש כאן משהו שמתמצא בתחום (נינג'יטסו), אני אשמח לשמוע דעות נוספות שיעזרו לבחור כיוון וכמובן כל עצה ודעה נוספת.
טוב שיש את הפורום הזה ואנשים שמוכנים לעזור ...
חזרה לפורום
ישן 03-07-2006, 23:23
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
ההבדל בין ג'ו ג'יטסו לנין ג'יטסו...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי justfreestyle שמתחילה ב "ועוד הבדל"

הוא דבר ראשון השם דבר שני מי שהשתמש באותה אומנות לחימה.. בנין ג'טסו השתמשו הנינגות (כן צבי הנינגה ידעו נין ג'טסו)
ובג'ו ג'יטסו השתמשו הסמוראים.
לפי מה שקלטתי מהאימונים שראיתי, שתי האומנויות האלה דיי דומות בדרך האימון,
כללי התנהגות ותוצאות סופיות רק המנטליות קצת שונה ולכן התרגילים מעט שונים בין האומנויות הללו.
שתיהן אומנויות לחימה יפניות מסורתיות בשתיהן יש שימוש בכלי נשק,
הבדל ממש עקרוני בינהן הוא שנין ג'יטסו קצת יותר מלוכלכת מהג'ו ג'יטסו כלומר מלמדים לתת מכות לאשכים, אצבעות לעיניים, סחיבת אוזניים וכו'...
אני אישית מאוד אהבתי את שתיהן תלך תבדוק מה אתה יותר אוהב ומי מעביר את אותה אומנות לחימה באיזור שלך,
וככה תחליט אל תינעל על משהו אחד אני מציע שתראה איפה יש מורה יותר טוב ולשמה תלך המורה מאוד משפיע על התוצאות.

חזרה לפורום
ישן 04-07-2006, 07:32
  SVS1 SVS1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי justfreestyle שמתחילה ב "אוקיי אז ..."

אתה בטוח שבחנת את כל אזור תפוז (זה די נרחב...)

http://tapuz.co.il/tapuzforum/main/...=846&sc=0&ssc=0

http://tapuz.co.il/tapuzforum/main/...=846&sc=0&ssc=0

בהתחלה היו שני ישראלים שהגיעו לארץ והיו לתלמידי מאסאקי הראשונים הזרים (הסיפור מעורפל לי קצת) בקיצור, תלמיד של אחד מהם רב עם כל שאר הנינג'ות בארץ והקים אירגון משלו. זה די בגדול, חח למרות שזה נשמע כמו משהו מערוץ הילדים.
האירגון זה אקב"ן. תשמע, אנחנו די דוגלים בהתפתחות עם הזמן וגם לשמור על ציביון קלאסי של האומנות.
תלך, תנסה שאל שם שאלות ואז תחזור ותפרסם כמו כל מי ששואל אותנו "וואו!!! היה כ"כ כיףףףף אני מת לחזור..." וכו'..

בהצלחה
אם יש שאלות בפרטי אז אני אישית מוכן לענות, וגם פה כמובן.

ותמיד תמיד תזכור - זה לא משנה מהי האומנות לחימה, הכי חשוב שתתחבר אליה ותאהב להתאמן בה. אותו דבר על המאמן. בסופו של יום, אתה זה שתקבע את רמתך.

חזרה לפורום
ישן 04-07-2006, 15:36
  nugo nugo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.06
תשובות לכל השאלות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי justfreestyle שמתחילה ב "שלום לכולם! אני מחפש אומנויות לחימה טובות"

אני חקרתי קצת על נינג'יטסו כי רציתי לדעת קצת על אומנות הלחימה שאני הולך אליה אז יש לי תשובות לשאלות שלכם.{המאמן שלנו גם מספר לנו עליה ועל אומנויות לחימה אחרות שקשורות אליה}
נתחיל מההתחלה{מהשאלות ששאלתם אחרי שכתבי משהו}
1}אין לי תשובה לזה{לראשון שכתב אחרי} אבל אתה יכול ללכת ללמוד סלטות וכאלה ולנסות לשלב אותם בשלב מאוחר יותר
2}ההבדל בין האתרים הוא שהראשון הוא של קוגה ריו והשני הוא של אקב"ן{אירגון קבוצות בודו נינג'יטסו}
והאתר שנתתי לך{של ninjutsu} כתבתי אותו נכון הוא של אקב"ן כי{ninjitsu}עם i שייך לנינג'יטסו שינובי קוגה ריו.
עדיף שתבדוק קודם איך המאמן מאמן אם הוא מאמן טוב כלומר אתה מרגיש שאתה לומד ממנו משהו, הדאן קצת חשוב.
3}ג'וג'יטסו מתרכזים יותר בעבודת קרקע ובנינג'יטסו לומדים גם קרקע וגם בעמידה באופן שווה.
אין הבדל ביניהם פשוט פעם לפני הרבה שנים חילקו את הנינג'יטסו לכמה זרמים/שיטות של מאסטרים שונים והבודו נינג'יטסו של אקב"ן זה מה שמשלב בינהם כמלומר אתה למד מכול הזרמים/שיטות ואפילו קצת מאומנויות לחימה שונות.
מקווה שעזרתי אם יש שאלות אז תשלחו לי הודעה ואני אשמח לענות
חזרה לפורום
ישן 04-07-2006, 17:59
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
ארגונים ועוד..
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי nugo שמתחילה ב "תשובות לכל השאלות"

יש אקרובטיקה... יש סלטות, גלגולים וכו'.. לא כולם יכולים לעשות את כל הפליקלאקים למינהם וזה לא העיקר באמנות הלחימה.. זה יפה בסרטים בעיקר. עדיף בשביל זה ללכת להתעמלות קרקע.. או אולי לקפואירה.. אבל שם נראה לי שיש מגבלת גיל

בנינג'יצו מספר ארגונים:
1) הראשי הוא משושלת טאקמצו שהעביר את החומר ל:

א) הצומי ודרכו לדורון נבון ולדני וקסמן בשנות השישים והשבעים. מהם הוקם הארגון בארץ (בעיקר מדורון שנעלם בינתיים, דני וקסמן ממשיך לאמן). מהארגון הישראלי יצא אקב"ן בסוף שנות התשעים של המאה הקודמת. אקב"ן מביאים גישה שונה לחומר ולצורת האימון.

בינתיים ביפן הוקמו ארגונים נוספים שיצאו מהארגון המרכזי.

ב) האחד בשנת 1984 ארגון הגנבוקאן שגם לו יש נציגות בארץ ושם דגש יותר על אופי מסורתי של בית הספר.

ג) הג'ינן קאן שהוקם בשנת 1996 ולו אין נציגות.

ד) לאחרונה קם ארגון נוסף וקטן בשם מיופואן שגם הוא בא מאותו מקור.

2) מצד שני יש את קוגה ריו. הסיפור שלהם קצת הזוי כיוון שהמסטר היפני האחרון בטען שיש לו קשר אליהם מת עם כל תלמידיו בשנות השישים בתאונת דרכים. ואז באו כל מיני אנשים שטענו שהם קוגה. אחד מהם הוא רונלד דנקן (ויש עוד הרבה מאד.. כמו פרנק דוקס ואחרים) שלו יש נציגים בארץ.

א) אחד מהם הוא הנינג'יצו של קוגה בראשות איתן לוי שאני מאמין שהוא לוחם טוב בלי קשר לאמינות המקור של השיטה שלו. בטוח שהוא שם דגש על לחימה באימונים שלו.

ב) השני זה הדארק הזה שגם הוא קשור בדרך כלשהי לרונלד דאנקן והקים ארגון נפרד.

מקווה שזה עשה לכם קצת סדר

ובקשר לנינג'יצו וג'וג'וטסו.. מה שלומדים בארץ ב"נינג'יצו" זה בעיקר טאי ג'וטסו ועוד קצת דברים מעט מאד אם בכלל נינג'יצו באמת. אז ככה שג'וג'וטסו זה גם טוב ודי דומה. ובכלל כמעט כל מורה עושה מה שהוא רוצה וכל ארגון מוסיף ומחדש לשיטה שלו. למעט בתי ספר מאד מסורתיים שכמותם ניתן למצוא ביפן ולא בארץ.
חזרה לפורום
ישן 21-07-2006, 15:31
  haimaricha haimaricha אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.06
שלח הודעה דרך ICQ אל haimaricha שלח הודעה דרך MSN אל haimaricha
יש לי אומנות לחימה טובה בשבילך, אני לומד אותה

שלום אחי אני חיים מאשקלון ואני לומד הישרדות
אני יסביר לך בקצרה מזה הישרדות זה שילוב של ג'ו גיטסו קראטה וג'ודו
אם אתה רוצה לדעת עוד על אומנות לחימה זו אז תעשה חיפש בגוגל: דניס הישרדות
והוא ימצא לך שם תראה יותר טוב
ההישרדות שאני לומד היא של זורי מאשקלון אבל דניס הוא בעצם מייסד השיטה
זה אחלה תחום אחי אני בו 4 חודשים ואני מזה נהנה הוא קצת קשוח אבל אחלה
כמו שאמרתי כבר זה שילוב של כמה שיטות ואחת מהטובות ביות : ג'ו ג'יטסו
אז תראה מזה הישרדות ואוליי עזרתי לך להחליט באמת איזה אומנות לחימה מתאימה בשבילך.
מקווה שעזרתי ביי אחי.

נ.ב
בקרוב גם אני אשלח לכאן תמונות מהתחום ותראה
חזרה לפורום
ישן 24-07-2006, 07:56
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
משנה מאד...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי יעקב לביא שמתחילה ב "אני בכלל לא מבין אותכם אני..."

כן, הרבה שיטות דומות כי כולם רוצים ללמוד וללמד את אותם הדברים במסגרת התחרות בין השיטות. אף אחד לא המציא את הגלגל אז הדברים דומים אבל יש הבדלים בין השיטות כמו שיש הבדלים בין בני אדם. כולנו נראים אותו הדבר, ראש, גוף, ידיים ורגליים אבל גם שונים אחד מן השני. אנשים לא בהכרח מחפשים את השיטה הכי טובה אלא את השיטה הכי טובה בשבילם!
שיטות שונות שמות דגש על דברים שונים. קרב מגע לדוגמה שמה דגש על הגנה עצמית, אייקידו לטעמי האישי בכלל לא מעניינת אותי וקרטה נראה יותר מידי תבניתי. טקוונדו זה בכלל מקוריאה ככה שבכלל אין על מה לדבר!
וקונג פו... נו סיני זה טוב אבל ביפן הקטינו ושיפרו...
ואחרי שמוצאים מה מתאים, אז מתמידים!
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:16

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר