לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-07-2006, 08:13
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.03
כתבה מצעד התועבה כבר צועד

מאת שחר אילן

בחברה מתוקנת יחסים חד-מיניים הם חלק בלתי נפרד מהמגוון האנושי. ואילו קנאות דתית ושנאה חשוכה הן סטיות דוחות במיוחד

ראש ישיבת הר עציון, הרב יעקב מדן, פירסם לפני כשבועיים מאמר וקרא בו "לעצור את מצעד התועבה"; כשהוא מתכוון למצעד הגאווה העולמי, שיתקיים בירושלים ב-10 באוגוסט. אלא שמצעד התועבה האמיתי לא יהיה באוגוסט; הוא כבר מתקיים בימים אלה. בזה אחר זה מצטרפים למצעד הזה רבנים והוגי דעות דתיים וחרדים, בכירים ובכירים פחות, ומפרסמים דברי בלע, נאצה והסתה דוחים במיוחד נגד הקהילה ההומו-לסבית.

הרב מדן, למשל, משווה את מצעד הגאווה לבמות התופת של עבודה זרה בגיא בן הינום. הבמות האלה, כך כותב הנביא ירמיהו, שימשו "לשרוף את בניהם ואת בנותיהם באש". ומה צפוי למעלי הקורבנות, לפי הנביא? "והיתה נבלת העם הזה למאכל לעוף השמים ולבהמת הארץ".

הרב מדן שותף עם פרופסור רות גביזון לאמנת גביזון-מדן - ניסיון חשוב להידברות בין דתיים לחילונים. המאמר גס הרוח הופך את מדן מבחינת חילונים רבים ללא רלוונטי. ההומואים והלסביות הם מגזר גדול וחשוב בעם היהודי. אחינו ואחיותינו הם, לא פחות מהרב. ישיבת הר עציון היא ערש התנועה הדתית המתונה מימד. האם ערכי שנאת השונה וליבוי יצרים הם הערכים שמבקשת הישיבה להנחיל לתלמידיה?

העורך הראשי של העיתון החרדי "משפחה", הרב משה גרילק, כותב, שלמחאה הדתית נגד מצעד הגאווה יצטרפו דתיים לאומיים רבים "הסולדים כמונו מניסיון הסוטים". הרב גרילק מזהיר, שבשל המצעד תבוא הגלות השלישית. מתעוררת השאלה, האם שכח הרב, שלא בשל משכב זכר אלא בשל שנאת חינם חרבה ירושלים? מדן וגרילק הם מהדוברים המתונים של הציבור הדתי, אבל כשמדובר בהומואים, נראה שיש הסבורים שכל גידוף מותר.

החרדים מתקוממים, ובצדק רב, נגד השימוש במלה "טפיל" נגדם משום שטפיל אינו אנושי, ואת הטפיל מחטאים. אבל משום מה הם סבורים, שלהם מותר להשוות את ההומואים לבהמות ולהזכיר שעונשם בתורה מוות, ומותר להזהיר שהם יפיצו איידס. זכותו המלאה של כל אחד להתנגד למצעד הגאווה העולמי, לנסות למנוע את קיומו בדרכים חוקיות ולהפגין נגדו, אבל מסע ההסתה והחרפות שהרבנים מנהלים נגד ההומואים הוא בלתי נסבל, ואין להשלים עם זאת.

הסגנון הזה מתאפשר בין היתר מפני שההומופובים באשר הם משוכנעים, שכל אחד בציבור הוא בעמקי לבו הומופוב קטן, שטרם יצא מארון השנאה. כל ויכוח על מצעד הגאווה יגיע בסוף לאמירה "גם אתה לא היית רוצה ילד הומו". את ההנחה הזאת הגיע הזמן לשרש. התמכרות של ילדים לסמים זה מפחיד, אלכוהול זה מפחיד, הצטרפות לכת זה מפחיד, כולל כת ההחזרה בתשובה, עבריינות זה מפחיד. הומו או לסבית? מה בכך? אמנם, זה לא פשוט. בגלל ההומופובים זה לא פשוט. מפני שהם מצרפים את הילד וגם את ההורים למיעוט נרדף. אבל זה סיבוך, לא יותר. לעומת זאת, אם הילד יגדל להיות קנאי חשוך והומופוב, זה יהיה באמת נורא.

בטוקבקים רבים באינטרנט מופיע המשפט המתחסד: בסדר, שיהיו הומואים, אבל במה יש להם להתגאות? משפט, שמשמעותו האמיתית היא: אם הם לא מסוגלים להתאפק, לפחות שיחיו במחתרת. אלא שלחברי הקהילה ההומו-לסבית יש הרבה להתגאות בו. הם יכולים להתגאות בכך, שלמרות השנאה והגזענות והגסות והבורות הם בנו חיים וקהילה ויצאו מן הארון. הם יכולים להתגאות בכך, שהם השיגו בקשיים רבים את מה שלהטרוסקסואל הוא מובן מאליו. ומעל לכל: הם גאים במה שהם.

על הציבור כולו להגיע לירושלים ביום מצעד הגאווה. גם סטרייטים צריכים להיות שם. במיוחד סטרייטים. ההשתתפות ההמונית תבהיר, שיחסים חד-מיניים הם בחברה מתוקנת דבר נורמלי לחלוטין, חלק בלתי נפרד מהמגוון האנושי. לעומת זאת, קנאות דתית ושנאה חשוכה הן סטיות דוחות ומגעילות במיוחד.

http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...0&itemNo=734479

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-07-2006, 11:18
צלמית המשתמש של TIMTUM
  TIMTUM TIMTUM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי tallula שמתחילה ב "עצם בחירת ירושלים היא מקור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tallula
עצם בחירת ירושלים היא מקור הבעיה. בשנים קודמות כאשר המצעד נערך בכל שאר חלקי הארץ לא הייתה כזאת התנגדות חריפה.
אז למה לעשות דווקא? למה להכעיס בכוונה?
הרי מי שהעלה את הרעיון הזה ידע בוודאות שזה מה שיקרה. חשבת אולי שבחרו את ירושלים דווקא בגלל סיבה זו? דווקא להכעיס?
במצעד הזה אנשים הולכים חצי ערומים, ומקיימים "אקטים מיניים" (נשיקות וכו') - זאת לא אווירה שמתאימה בירושלים ולא משנה כמה לגיטימיים יהיו המצעד ומשתתפיו.

ראשית, היתה! אפילו דקרו שם מישהו http://news.walla.co.il/?w=//739709
שנית,ירושלים גם מקודשת לנו הישראלים והיא עיר בירנתינו. שיפסיקו עם הכפיה הדתית מי ישמע מה המצעד כהר יעשה שלא עושים שם בכל מקרה.

ישן 04-07-2006, 12:36
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתור מישהי מהקהילה שמדובר בה-
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "מצעד התועבה כבר צועד"

אני מתנגדת בכל תוקף למצעדים מסוג מצעדי הגאווה. נראה לי ילדותי וצעקני להגיד "קבלו אותנו כשאנחנו ממהרים להתבלט".
חייתי שנתיים בירושלים כלסבית מוצהרת עם בת הזוג שלי, יצא שהלכנו מחובקות והתנשקנו ברחוב, ולא קיבלנו ולו הערה אחת. יש הבדל בין "חיה ותן לחיות" לבין "אני ואפסי עוד".
נגד המוחצנות, נגד ההתבלטות, נגד הצבעוניות האנושית הזו המסרבת לחיות בשקט אמיתי בתוך הקהילה.
הנה, אפילו בחתימה שלי בפורום, יש צעיף בצבעי הגאווה, אבל זה מה שנקרא "בקטנה", אני לא טורחת לכתוב ליד זה "הומואים ולסביות הם העם הנבחר".
מטופש ולא אמיתי.
תת קהילה שמעוניינת להטמע בחברה מתוקנת, צריכה לעשות מאמצים להראות ככזו, ולא לצעוק בראש חוצות עד כמה פוגעים בה, זה רק מסית את דעת הקהל לרעתנו.

ישן 04-07-2006, 12:56
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

וואלה אז בגלל שבך לא פגעו הכל סבבה...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "בתור מישהי מהקהילה שמדובר בה-"

אז יש לי חדשות בשבילך, לא מזמן זוג הומוסקסואלים שהתנשק בירושלים(לא במצעד ססגוני חלילה)
חטף מכות רצח מזוג שוטרים ונעצר.
כנראה שגם לא שמעת על הדקירה של שלושה מהצועדים ועל ההצדקה שחלק
מהעדה החרדית עשו למעשה הזה. כל המעשים האלה הם על רקע של הסתה פרועה
כולנו רואים למה הסתה יכולה להוביל. ודווקא בגלל מסע הסתה פרוע שכזה
צריך לעשות את המצעד.
את מדברת על היטמעות אבל לא מודעת לדה לגיטימציה שחלק גדול מאותם אנשים מרגיש
אגב, "אני ואפסי עוד"

נערך לאחרונה ע"י cancer בתאריך 04-07-2006 בשעה 13:08.
ישן 04-07-2006, 13:09
צלמית המשתמש של chatulim

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "וואלה אז בגלל שבך לא פגעו הכל סבבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cancer
אז יש לי חדשות בשבילך, לא מזמן זוג הומוסקסואלים שהתנשק בירושלים(לא במצעד סגנוני)
חטף מכות רצח מזוג שוטרים ונעצר.
כנראה שגם לא שמעת על הדקירה של שלושה מהצועדים ועל ההצדקה שחלק
מהעדה החרדית עשו למעשה הזה. כל המעשים האלה הם על רקע של הסתה פרועה
כולנו רואים למה הסתה יכולה להוביל. ודווקא בגלל מסע הסתה פרוע שכזה
צריך לעשות את המצעד.
את מדברת על היטמעות אבל לא מודעת לדה לגיטימציה שחלק גדול מאותם אנשים מרגיש
אגב, "אני ואפסי עוד"

קודם כל, קח אוויר...
אני דווקא מודעת מאוד למה שקורה ואף פעילה בארגון מסויים בקהילה. הסתה יש בכל מקום ונגד כל דבר, ועדיין- בוא ניקח דוגמה אחרת למצב-
חרדי שיחיה בקיבוץ, מה יותר הגיוני לו? לקיים את חייו כאוות נפשו ובשלווה, או שיסתובב כסהרורי ברחבי הקיבוץ ויצעק "הודו לה' כי לעולם חסדו"?
צריך גם הגיון בסיסי. דקירה יש גם מחוץ למועדון על רקע גזעני. מה אתה מציע? מצעד לרוסים, לאתיופים, לאשכנזים, למרוקאים?
למה הקהילה צריכה לכתוב בגדול "אנחנו שוכבים עם בני מיננו ואתם צריכים לקבל את זה"?
לא כל אחד חייב לקבל את זה. זכותם.

ישן 04-07-2006, 13:18
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

אני רגוע, את זו שצריכה להתחיל לדאוג בתור ירושלמית מהקהילה
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "[QUOTE=cancer]אז יש לי חדשות..."

את כנראה ממש לא מבינה שמסע ההסתה הולך וצובר תאוצה
והגישה התבוסתנית הזו שלך (אל תיפגעי)של התבטלות רק
יחזק לדעתי את אותם חשוכים.לא חייב לצעוק באותו מצעד "אני הומו" אפשר פשוט
להזדהות גם כסטרייט (וזה מה שאני מתכוון לעשות כסטרייט, הפעם דווקא בגלל
מסע ההסתה הזה) ההשוואה שלך לאתיופים ואשכנזים
ממש לא לעניין, האם בעקבות תכנון של מצעד כזה לדעתך
יתרחש אותו מסע הסתה שמתרחש כרגע?
לגביי ההתנגדות, זו מדינה חופשית וזו אכן זכותם להתנגד
אבל לא לצאת במסע הסתה בזוי שכזה שעד עכשיו לא שמעתי אותך
טורחת לגנות אותו...

ישן 04-07-2006, 13:25
צלמית המשתמש של chatulim

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "אני רגוע, את זו שצריכה להתחיל לדאוג בתור ירושלמית מהקהילה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cancer
את כנראה ממש לא מבינה שמסע ההסתה הולך וצובר תאוצה
והגישה התבוסתנית הזו שלך (אל תיפגעי)של התבטלות רק
יחזק לדעתי את אותם חשוכים.לא חייב לצעוק באותו מצעד "אני הומו" אפשר פשוט
להזדהות גם כסטרייט (וזה מה שאני מתכוון לעשות כסטרייט, הפעם דווקא בגלל
מסע ההסתה הזה) ההשוואה שלך לאתיופים ואשכנזים
ממש לא לעניין, האם בעקבות תכנון של מצעד כזה לדעתך
יתרחש אותו מסע הסתה שמתרחש כרגע?
לגביי ההתנגדות, זו מדינה חופשית וזו אכן זכותם להתנגד
אבל לא לצאת במסע הסתה בזוי שכזה שעד עכשיו לא שמעתי אותך
טורחת לגנות אותו...

קודם כל, אני לא ירושלמית, רק הייתי כזו בזמן השירות הצבאי שלי. מעבר לכך, גישתי היא ממש לא של התבטלות, אלא להיפך- אני גאה במה שאני, לא אחיה אחרת, לא אשנה דרכיי, ובעת ובעונה אחת גם לא אכפה על כל לובש ציצית לראות איך אני חיה.
א. כי זה לא עניינו
ב. כי אני מכבדת את דיעותיו ולא חושבת שצריך לירוק לו את צורת החיים שלי בפרצוף

מה שמזכיר לי עכשיו (בלי שום קשר), הופעה של יהודית רביץ ברשפון, בה מישהו צעק לה "יהודית, תצאי כבר מהארון!!!"
והיא ענתה- "מה אני, נעליים?"

צורת החיים שלי ושל אחרים לא צריכה לעניין אף אחד מחוץ לחדר המיטות.

ישן 04-07-2006, 13:32
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

את שוב מפספסת את העיקר..
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "[QUOTE=cancer]את כנראה ממש לא..."

מדובר במחאה, לא בשיתוף בחיי מין של אותה קהילה
אותה קהילה מרגישה מנודה על ידיי המשפחה, הסביבה הקרובה
ומהמדינה. זה שאת לא מרגישה את זה, לא אומר שאין רגשות כאלה
יש נוער שמנסה כל שנה להתאבד בגלל הרגשות האלה וחלק מהעניין
הוא לעשות מצעד שיגרום להם להרגיש שייכות ולא לבד.
אז יש אנשים שאולי לא צרכים את המצעד הזה כמוך, אבל יש לא מעט אנשים מהקהילה
במיוחד הירושלמים בינהם שכן צרכים את המצעד הזה.
ועוד משהו, מצעד אהבה לא פחות ססגוני, למה אין מסע הסתה בעקבותיו?
יש פה התנגדות ספציפית כנגד הקהילה שאת משתייכת אליה
ולא עוד התנגדות על רקע דתי, כפי שאת מציגה זאת..

ישן 04-07-2006, 14:32
צלמית המשתמש של chatulim

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "את שוב מפספסת את העיקר.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cancer
מדובר במחאה, לא בשיתוף בחיי מין של אותה קהילה
אותה קהילה מרגישה מנודה על ידיי המשפחה, הסביבה הקרובה
ומהמדינה. זה שאת לא מרגישה את זה, לא אומר שאין רגשות כאלה
יש נוער שמנסה כל שנה להתאבד בגלל הרגשות האלה וחלק מהעניין
הוא לעשות מצעד שיגרום להם להרגיש שייכות ולא לבד.
אז יש אנשים שאולי לא צרכים את המצעד הזה כמוך, אבל יש לא מעט אנשים מהקהילה
במיוחד הירושלמים בינהם שכן צרכים את המצעד הזה.
ועוד משהו, מצעד אהבה לא פחות ססגוני, למה אין מסע הסתה בעקבותיו?
יש פה התנגדות ספציפית כנגד הקהילה שאת משתייכת אליה
ולא עוד התנגדות על רקע דתי, כפי שאת מציגה זאת..

אתה טועה. ההבדל העיקרי בין הומו לבין סטרייט הוא ההעדפה המינית. בצורת החיים אין כל הבדל למעשה. אז על מה אנחנו מפגינים פה? על זכותנו לשכב עם בני מיננו? אף אחד עוד לא הגיע אלינו הביתה ורצח את בן הזוג שלנו רק כי הוא מאותו מין. זה גם לא יקרה.
תאמין לי (ובמקרה הזה- באמת תאמין לי) שאני במגע יום יומי עם בני הנוער הללו, 24 שעות ביממה. זה חלק ממה שאני עושה. א-ב-ל, בני נוער במצוקה יש בכל מקום, ולרוב המצוקה שלהם לא נובעת מעצם היותם הומוסקסואלים ואי הקבלה שלהם, אלא ממצוקות הרבה יותר ראשוניות. (שוב, אני מאוד פעילה בתחום כך שיש לי על מה להתבסס)
אפשר להבטיח לך משהו? רוב האנשים במצעד בירושלים לא יהיו ירושלמים, ולו בגלל העובדה שהקהילה בירושלים מאוד מפותחת ותוססת, יש חיי לילה מאוד סוערים ויש מקומות מסויימים שידועים בקבלה ובחיבוק הקהילה. יש את הבית הפתוח, יש ארגונים שלמים בירושלים שפועלים למען הקהילה, אבל הכל לא חייב להיות בצורה צעקנית.
למה אין מסע הסתה בעקבות מצעד האהבה? כי זה משהו גלובאלי. אהבה זו אהבה. מצעד הגאווה מתבסס על הזכות להיות הומוסקסואלים בקהילה באין מפריע. ובכן, באמת אין מפריע ברוב המקרים! ובמקרים שיש- הרי זה כמעט שווה לרצח על רקע גזעני, מה שגם לא חסר.
קל לבוא ולהאשים את האוכלוסיה בישראל באי קבלת השונה, לדעתי דווקא בישראל יש הבנה מדהימה לעניין החד מיני. רוצה לבוא בהאשמות? צא בהאשמות כנגד האוכלוסיה פה שלא מקבלת את בעלי הצרכים המיוחדים וחסרי היכולת. אז אבוא ואצעד בגאווה.

ישן 04-07-2006, 15:12
צלמית המשתמש של chatulim

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "שוב פעם, זה שאת לא מרגישה את זה"

אני אוסיף את התגובה הזו, ואקווה שבזה סיימתי-

אין שום "מסע הסתה". זה כמו שתגיד שהקהילה עורכת מסע הסתה כנגד הדתיים בכך שהיא מתעקשת לקיים מצעד המוטל בספק בעיר שכולה קודש לשלוש דתות, ועוד מתעקשת להגיד שהדתיים לא נאורים מספיק.
יש אנשים שמתנגדים בצורה לגיטימית למצעד שכולו צעקנות, פרובוקטיביות והתלהמות. (אני מזכירה לך שאני לסבית שאאבק על זכותי לחיות כרצוני במדינה שלי ללא הגבלות, ואת זאת אני גם עושה)
אנשי הקהילה יכולים להאבק על שוויון זכויות ושוויון הזדמנויות, רק שיש דרך הגיונית לעשות את זה. איזה גוף יסתכל באופן רציני על חבורת טווסים צעקניים וכמעט ערומים לגמרי שצווחת "גם לנו יש זכות קיום"? יופי, אז יש זכות קיום. ביג דיל. יש פה עוד אוכלוסיות עם זכות קיום ואנחנו רואים את היחס אליהן.
החכמה במאבק של הקהילה, היא במאבק שקט- מאבק לקידום שוויון זכויות בין זוג חד מיני ודו מיני, מאבק על זכויות הורות לבני זוג חד מיניים, ועוד כהנה וכהנה. לא בהתרוצצות חסרת בסיס שכל תכליתה הוא התפרקות וברדק.
מצעדים כאלו לא עוזרים לנוער, מהסיבה היחידה שהנוער מת פחד מוות להשתתף בהם כי אולי יצלמו אותם לטלויזיה וההורים יראו.
ואתה יודע עוד משהו? הורים מיושנים, שאין להם מושג זוגיות חד מינית מהי, רואים בטלויזיה ובעיתון מצעדי גאווה, וזה המושג שהם מקבלים לגבי הומוסקסואליות. מה אמור לעשות בנם כאשר יבוא אליהם ביום מן הימים וינסה לספר להם שהוא הומו? הרי כל מה שהם יודעים זה כמה הקהילה הזו צעקנית, קולנית וצבעונית (במובן הרע של המילה). זה נותן מושג שלילי ביותר. אותו כנ"ל לגבי אוכלוסיה דתית. כשאתה זורק לכולם עירום מול העיניים, קח בחשבון שיהיו הרבה אנשים שלא ירצו להסתכל. היית יכול להשיג תגובה אחרת אם היית מקיים מפגשים שקטים עם בני אותה אוכלוסיה (וקיימים), ימים פתוחים, הרצאות ופעילויות. "מפגן ראווה" שכזה- מקומו בקרקס.

ישן 04-07-2006, 15:23
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

אני ואת כנראה חיים לא באותה מדינה
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אני אוסיף את התגובה הזו,..."

יש מסע הסתה נגד הקהילה. יש התנכלות נגדם
אני מסביר לך בפעם האלף שהבעיה היא לא עם הלבוש החושפני
אלא עם עצם התנגדות ל"תופעה". כפי שהיו מצעדים של השחורים באמריקה
כנגד האפליה ואף אחד לא יצא כנגד זה( סליחה, חוץ מאנשים כמוך שלא רצו
לעצבן יותר מידיי)כך לקהילה הזו יש את כל הזכות לעשות מצעד שכזה.
אפשר למתן את המצעד ואפשר להגביל אותו לרחובות מסויימים
הקטע הוא שזה לא יספק את אותם חשוכים שאת בדרך פלא
משמשת להם פה באשכול פה.

ישן 04-07-2006, 15:29
צלמית המשתמש של chatulim

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "אני ואת כנראה חיים לא באותה מדינה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cancer
יש מסע הסתה נגד הקהילה. יש התנכלות נגדם
אני מסביר לך בפעם האלף שהבעיה היא לא עם הלבוש החושפני
אלא עם עצם התנגדות ל"תופעה". כפי שהיו מצעדים של השחורים באמריקה
כנגד האפליה ואף אחד לא יצא כנגד זה( סליחה, חוץ מאנשים כמוך שלא רצו
לעצבן יותר מידיי)כך לקהילה הזו יש את כל הזכות לעשות מצעד שכזה.
אפשר למתן את המצעד ואפשר להגביל אותו לרחובות מסויימים
הקטע הוא שזה לא יספק את אותם חשוכים שאת בדרך פלא
משמשת להם פה באשכול פה.

כנראה באמת שאנחנו לא חיים באותה מדינה.
אני חיה במדינה שבה אין לי בעיה להסתובב עם בת הזוג שלי. לא בתל אביב, לא בחיפה ולא בירושלים.
אני חיה במדינה שכשמישהו שומע שאני לסבית, הוא מחייך, שותק, ואז שואל "אז איך אתן עושות את זה". לא מעבר לכך. במפגשים שהיו לי עם דתיים, נוכחתי לדעת עד כמה הסובלנות שלהם ענקית פי עשרות מונים מהסובלנות שאליה מתיימרים כל אותם בורגנים בתל אביב- יפו.
אני חיה במדינה שלא מונעת מקהילה הומו לסבית לעשות מצעד גאווה בעיר קודש שחשובה לשלוש דתות, אבל הקהילה חייבת לקיים מצעד שכזה דווקא במקום כ"כ טעון רגשית, ולא מתחשבת.
אני חיה במדינה שקהילה שלמה צועקת "אנחנו שווים", אבל לא מזיזה אצבע כדי לנסות להיות שווים באמת.
אני חיה במדינה שאוהבת אותי ושכמוני, ואני אוהבת אותה, עם כל הלב, בחזרה.

ישן 04-07-2006, 15:40
צלמית המשתמש של chatulim

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "הדגש הוא על ה"אני""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cancer
יש עוד אנשים שחיים במדינה הזו מלבדך
שמרגישים בדיוק את ההיפך
אגב, הומוסקסואליות מגונה יותר מלסביות בחברה שלנו
ולכן כנראה אין לך מושג על מה אני מדבר...

אוי, כמה שאתה טועה, ואל תקפוץ למסקנות.
יש גם אנשים שלא מתגייסים לקרבי. מה זה קשור? ברור שאני לא יכולה לדבר בשם אוכלוסיה שלמה, וגם אתה לא יכול. ככה זה כשאף אחד לא מינה אותך לדובר...

ו...אגב, אנחנו לא מדברים על ההבדל בין לסבית להומו, אלא על התופעה בכללותה. ומה מגנים יותר כלל לא שייך לעניין. הייתי וראיתי דתיים זורקים על הומואים אבנים ומקלות.
אתה יודע מה עוד ראיתי ? שזו תופעה שחוזרת על עצמה בירושלים?
ראיתי זוגות חד מיניים הולכים (בתור בילוי!) לגבול של מאה שערים (מרפאת שנלר, אם אתה מכיר) ובכוונה מחצינים! מתנשקים ואף יותר מזה. מה תגיד על זה?
פרובוקציה כל אחד יכול לעשות.

ישן 04-07-2006, 15:48
צלמית המשתמש של chatulim

הנה, מצאתי לך בדיוק את כל מה שרציתי להגיד- במאמר מובנה.
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "להתנשק בציבור זו פרובוקציה?"

המאבק של גייז הוא למען הכרה וקבלה כ"חלק בלתי נפרד" מהחברה, הווה אומר: זכויות שוות ללא אפליה בשום מקרה. כחלק מכך, מדי שנה יוצאים מאות אנשים גאים להפגין למען זכויותיהם, להפגין על מנת שהחברה תקבל אותם כחלק שווה לכל דבר.

זה נקרא "מצעד הגאווה" , אך אלו מהצד השני קוראים לזה מצעד התועבה, ודורשים לבטל את הצעדה בירושלים בכדי למנוע תסיסה בעיר הקודש. חברי הקהילה הטרנס-הומו-לסבית דורשים לקיים את המצעד בשם זכויות האדם ובצדק, אך שוכחים שהצדק הוא לא מובן מאליו. הזמן כן - והוא יעשה את שלו עם או בלי המצעד.

הקהילה הגאה מסרבת בתוקף לקבל על עצמה את תווית החריגוּת, היא דורשת זכויות שוות, הכרה בתאים משפחתיים חד-מיניים ונאבקת להיות חלק בלתי נפרד מהחברה. אך האם המצעד הזה ישיג את המטרה? האם עצם קיומו של המצעד לא הופך אותנו לחלק נפרד באופן מוחלט?
האם כל מיעוט בחברה שלנו שדורש זכויות גם יוצא בהמוניו בתופים, מחולות, צבעים ובני זוגו? האם יש דבר כמו "מצעד המובטלים"? "מצעד האמהות החד-הוריות" או "מצעד הגברים הגרושים"?

ואם כבר מצעד, אז למה בירושלים? למה לעיני ה"מתנגדים" התקיפים ביותר? למה לעיני אלו שאולי לעולם לא יוכלו להבין? אלו שעטופים בדעות קדומות המגנות על פחדיהם להכיר בשונה? זוהי מלחמת התשה שבסופה אדם נבער כבר החליט להוציא סכין ולנסות לקחת חיי אדם בגלל דעה קדומה.

אם אנחנו באמת שווים כמו כולם ואף גאים מהם - בואו ניתן דוגמה לאחרים - דוגמה לסבלנות וסובלנות מופתית. אנחנו טוענים שאנחנו "רגילים", אז בואו נמשיך לחיות את חיינו, בלי טיפה של בושה. יתרה מכך - בואו נמשיך לחיות את חיינו בגאווה, על שאנחנו מי שאנחנו בלי כל קשר לנטייה המינית.

רוצים להיות שווים? תתנהגו כשווים.
רוצים זכויות? תעתרו לבית משפט.
רוצים מודעות? בואו נתחיל ממערכת החינוך.
רוצים יחסי ציבור? לשם כך קיימת התקשורת.
רוצים סובלנות כלפי נטיות מיניות "חריגות"? די להחצין את החריגות!
רוצים שכל זה גם יעבוד? תנו לזה זמן.
זה לא יעבוד אחרת, משום שהמצעד יעורר מחלוקות ויתסיס את קשי הדעה.

אני נגד המצעד, בין אם הוא בירושלים או בתל-אביב או בבאקה אל-גרביה, משום שאני נגד הפגנות ומצעדים. אני נגד יחסי ציבור צבעוניים לקהילה שלנו.

אני בעד מודעות, בעד הקמת יותר בתים פתוחים, בעד קלפים על השולחן בשיעורי חינוך מיני כבר בבית הספר היסודי. אני בעד להשקיע את כל הכסף שהולך על המצעד למטרות נעלות כמו לתת גג לילד בן 16 שנזרק מביתו בגלל דעה קדומה של הוריו בנוגע לנטייתו המינית. אני בעד שילד נשי או ילדה גברית יהיו שווים ברמת ה"מקובלות" שלהם בבית הספר ולא יתביישו בחיצוניות ובמיניות שלהם. אני בעד שאנחנו כ"עם סגולה" נאפשר לכל אחד מאיתנו את הזכות להיות מי שהוא באמת.

הרי הבושה היא לא באהבת אישה לאישה או אהבת גבר לגבר, איך אפשר להתבייש באהבה? גם לא באהבת בגדי נשים או גברים, זוהי כבר האהבה הפרטית והאינטימית שלך. הבושה היא בהתלהמות. הן מצד ה"גאים" הצועדים והן מצד המתנגדים שמאיימים לקחת חיי אדם. הבושה היא בחוסר היכולת שלנו כבני אדם להפנים את העובדה שיש אנשים שונים, עם דעות קדומות או נטיות שונות.

נכון, ללא המצעד, לא תשמע צעקתנו. אך עם קיומו של המצעד אנחנו מקבלים את התוצאה ההפוכה. במקום שיוויון זכויות - אלימות, במקום הכרה - בוז. המצעד מעורר את אותם אנשים שמחכים לימי הדין האלה כדי למזער את הכמות שלנו, להפוך אותנו ל "מינימום נזק חברתי" ולפגוע בנו.

המצעד יתקיים, כמובן, גם בלעדי, ואני לא אהיה חלק ממנו. זה לא אומר שאינני גאה. אני גאה. אבל אני גאה במי שאני בלבד, ובמה שהשגתי בחיי, בלי קשר לנטייתי המינית שממש לא רלוונטית בשום מקרה, לאף אחד.

ולפני שאתם הולכים לצעוד בירושלים, בתל-אביב או בכל מקום אחר, יש לי רק שאלה אחת שעליה אף אחד לא השיב עד היום. למה להחצין את החריגות שלנו, כשבעצם כל מה שאנחנו מחפשים זה שוויון, ושיכירו שאנחנו בדיוק כמו כולם.

http://www.pridezine.com/content/article.asp?id=2897&fromCat=1&fromScat=77

נערך לאחרונה ע"י chatulim בתאריך 04-07-2006 בשעה 15:53.
ישן 04-07-2006, 16:25
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

הנה, גם אני מצאתי...
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "הנה, מצאתי לך בדיוק את כל מה שרציתי להגיד- במאמר מובנה."

ציטוט:
בחברה מתוקנת יחסים חד-מיניים הם חלק בלתי נפרד מהמגוון האנושי. ואילו קנאות דתית ושנאה חשוכה הן סטיות דוחות במיוחד

ראש ישיבת הר עציון, הרב יעקב מדן, פירסם לפני כשבועיים מאמר וקרא בו "לעצור את מצעד התועבה"; כשהוא מתכוון למצעד הגאווה העולמי, שיתקיים בירושלים ב-10 באוגוסט. אלא שמצעד התועבה האמיתי לא יהיה באוגוסט; הוא כבר מתקיים בימים אלה. בזה אחר זה מצטרפים למצעד הזה רבנים והוגי דעות דתיים וחרדים, בכירים ובכירים פחות, ומפרסמים דברי בלע, נאצה והסתה דוחים במיוחד נגד הקהילה ההומו-לסבית.

הרב מדן, למשל, משווה את מצעד הגאווה לבמות התופת של עבודה זרה בגיא בן הינום. הבמות האלה, כך כותב הנביא ירמיהו, שימשו "לשרוף את בניהם ואת בנותיהם באש". ומה צפוי למעלי הקורבנות, לפי הנביא? "והיתה נבלת העם הזה למאכל לעוף השמים ולבהמת הארץ".

הרב מדן שותף עם פרופסור רות גביזון לאמנת גביזון-מדן - ניסיון חשוב להידברות בין דתיים לחילונים. המאמר גס הרוח הופך את מדן מבחינת חילונים רבים ללא רלוונטי. ההומואים והלסביות הם מגזר גדול וחשוב בעם היהודי. אחינו ואחיותינו הם, לא פחות מהרב. ישיבת הר עציון היא ערש התנועה הדתית המתונה מימד. האם ערכי שנאת השונה וליבוי יצרים הם הערכים שמבקשת הישיבה להנחיל לתלמידיה?

העורך הראשי של העיתון החרדי "משפחה", הרב משה גרילק, כותב, שלמחאה הדתית נגד מצעד הגאווה יצטרפו דתיים לאומיים רבים "הסולדים כמונו מניסיון הסוטים". הרב גרילק מזהיר, שבשל המצעד תבוא הגלות השלישית. מתעוררת השאלה, האם שכח הרב, שלא בשל משכב זכר אלא בשל שנאת חינם חרבה ירושלים? מדן וגרילק הם מהדוברים המתונים של הציבור הדתי, אבל כשמדובר בהומואים, נראה שיש הסבורים שכל גידוף מותר.

החרדים מתקוממים, ובצדק רב, נגד השימוש במלה "טפיל" נגדם משום שטפיל אינו אנושי, ואת הטפיל מחטאים. אבל משום מה הם סבורים, שלהם מותר להשוות את ההומואים לבהמות ולהזכיר שעונשם בתורה מוות, ומותר להזהיר שהם יפיצו איידס. זכותו המלאה של כל אחד להתנגד למצעד הגאווה העולמי, לנסות למנוע את קיומו בדרכים חוקיות ולהפגין נגדו, אבל מסע ההסתה והחרפות שהרבנים מנהלים נגד ההומואים הוא בלתי נסבל, ואין להשלים עם זאת.

הסגנון הזה מתאפשר בין היתר מפני שההומופובים באשר הם משוכנעים, שכל אחד בציבור הוא בעמקי לבו הומופוב קטן, שטרם יצא מארון השנאה. כל ויכוח על מצעד הגאווה יגיע בסוף לאמירה "גם אתה לא היית רוצה ילד הומו". את ההנחה הזאת הגיע הזמן לשרש. התמכרות של ילדים לסמים זה מפחיד, אלכוהול זה מפחיד, הצטרפות לכת זה מפחיד, כולל כת ההחזרה בתשובה, עבריינות זה מפחיד. הומו או לסבית? מה בכך? אמנם, זה לא פשוט. בגלל ההומופובים זה לא פשוט. מפני שהם מצרפים את הילד וגם את ההורים למיעוט נרדף. אבל זה סיבוך, לא יותר. לעומת זאת, אם הילד יגדל להיות קנאי חשוך והומופוב, זה יהיה באמת נורא.

בטוקבקים רבים באינטרנט מופיע המשפט המתחסד: בסדר, שיהיו הומואים, אבל במה יש להם להתגאות? משפט, שמשמעותו האמיתית היא: אם הם לא מסוגלים להתאפק, לפחות שיחיו במחתרת. אלא שלחברי הקהילה ההומו-לסבית יש הרבה להתגאות בו. הם יכולים להתגאות בכך, שלמרות השנאה והגזענות והגסות והבורות הם בנו חיים וקהילה ויצאו מן הארון. הם יכולים להתגאות בכך, שהם השיגו בקשיים רבים את מה שלהטרוסקסואל הוא מובן מאליו. ומעל לכל: הם גאים במה שהם.

על הציבור כולו להגיע לירושלים ביום מצעד הגאווה. גם סטרייטים צריכים להיות שם. במיוחד סטרייטים. ההשתתפות ההמונית תבהיר, שיחסים חד-מיניים הם בחברה מתוקנת דבר נורמלי לחלוטין, חלק בלתי נפרד מהמגוון האנושי. לעומת זאת, קנאות דתית ושנאה חשוכה הן סטיות דוחות ומגעילות במיוחד.

http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...0&itemNo=734479

ישן 04-07-2006, 12:50
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
עצוב לראות שהמגזר הדתי אשר יצא להגנת "חופש ההפגנה"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "מצעד התועבה כבר צועד"

כאשר היה מדובר בתהליך ההתנתקות (אפילו לאחר שהוא הפך ל"חופש ההתפרעות" בניצוחם של ראשי פש"ע) ואילו עכשיו הם מבטלים באופן מוחלט ערך זה כאשר מדובר בחד-מיניים.

המצעד בירושלים צריך להיות שונה בתכלית מהמצעד בת"א. בת"א מדובר בהפגנת כוח לשמה (אנחנו כאן, כולם אוהבים אותנו, בואו נשים קצת מוזיקה ונרקוד), ואילו בירושלים זו אמורה להיות הפגנה לכל דבר, מצעד שמראה את המחאה כנגד אלו שלא מוכנים לקבל אותם כשווים.

עד כמה שזכור לי המצעד בשנה שעברה (עד שאיזה אדיוט החליט לדקור מישהו) היה צנוע בהרבה מאשר המצעדים שהיו בת"א, וזו אמורה להיות המטרה. המסר הינו "פרובוקטיבי", אולם ההצגה צריכה להיות סולידית ולא לגנוב למסר את ההצגה.

העובדה שיש כ"כ הרבה מתנגדים למצעד רק מראה שיש עוד רבות לעשות בתחום זה. מי יודע, אולי יפסיקו להתנגד לחוקים שנותנים שוויון לחד-מיניים רק כדי למנוע קיום מצעדים כאלו בעתיד?

נערך לאחרונה ע"י stoned בתאריך 04-07-2006 בשעה 12:52.
ישן 04-07-2006, 19:20
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.03
הזמן עושה את שלו גם לזכרון, שמן ומסמרים היה אירוע בודד-אירוע שגונה בתוקף ע"י כל ראשי
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "איך בדיוק- לתקוע אנשים שעות..."

יש"ע. גינוי חריף וחד משמעי
לעמוד שעות בפקקים - נו נו מכאן ועד לחופש ההתפרעות מועצת פש"ע, בואי נרגע ומהר....
מה זה לעומת הוצאת 10000 איש וזריקתם לרחוב
תעשי לי טובה....
ההתנהגות בפועל אל מול כל איומי התקשורת על פתיחה באש ועשרות נפגעים ואולי גם הרוגים שיהיו המרחק הוא ת"ק פרסה....
מגורשי גוש קטיף ותומכיהם באיו"ש וברחבי האארץ
קבלו את הגזרה בכאב עצום -שהשפעתו טרם פגה, אבל גם בהכנעה ובראש מורכן
מגיע שנצדיע להם, נחבק ונוסיף לנסות ולעזור כמה שרק אפשר

נערך לאחרונה ע"י שונרא1 בתאריך 04-07-2006 בשעה 19:23.
ישן 06-07-2006, 01:09
צלמית המשתמש של d_wolf
  משתמש זכר d_wolf d_wolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.03
Facebook profile LinkedIn profile
בתור דתי
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "עצוב לראות שהמגזר הדתי אשר יצא להגנת "חופש ההפגנה""

בתור דתי כיפה סרוגה
אני חייב לציין
א. שאני מתנגד וכן מגנה את דעת הרבנים המסיתה כפי שהתפרסמה אע"פ שברור לי
שחלק מהדברים הוצאו מהקשרם
ב. שאין לי ספק, שהמתקפה החריפה שבאה מצד אלה ששיכים למגזר שלי
נובעת מהפרובקטיביות של המצעדים (או מזאת שמצטירת שיש למצעדים)
והרבה פחות, אם בכלל, על עצם תופעת החד מיניות
ולאף אחד מאיתנו לא הייתה בעיה אם המצעדים היו פחות טווסיים
(ולא כמו שאמרו פה אחרים שהכלילו על המגזר שלי
שההסתה של הדתיים היא נגד החד מניים מעצם קיומם ולא באמת נגד המצעד),

אני מכיר את הנוער שלנו (הדתי לאומי - אני לא מתיימר לדבר בשם החרדים)
לא כולנו מתנחלים אל תשכחו
ולא שבעיני מתנחלים זה רע אבל כך או כך רובינו בתוך הערים הגדולות יושבים
בתוך באוכלוסיה מעורבת ורגילה
אני לומד במכללה יום יום עם חילונים
יש לי חברים וחברות חד מיניים, אין לי שום רתיעה או סלידה מהם, הם חברים שלי בדיוק כמו כל
חבר או חברה רגילים ולמעשה לא מעט פעמים אני אפילו מוצא אותם/אותן נחמדים וחביבים
יותר מכל הסטרייטים והסטרייטיות שאני מכיר

ישן 06-07-2006, 17:59
צלמית המשתמש של d_wolf
  משתמש זכר d_wolf d_wolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.03
Facebook profile LinkedIn profile
אוקיי..
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "אם הבנת ממני"

ואני מתנצל שחשדתי לחינם
ובכל אופן הרגשתי צריך להבהיר אך שיש כל מיני קולות בצד שלנו
ולא תמיד יש קול אחיד

מעבר לזה כמובן שאני גם מסכים נגד ההסתה החרדית והחילונית נגד הקהילה החד מינית
אני אומנם נוטה לחשוב כמו אחרים כאן שיתכן והיא כן הייתה פחות קיצונית
לו רק המצעדים הנ"ל לא היו עושים שם כל כך רע לקהילה שהם מתימרים ליצג
אבל אין ספק ואסור להכחיש שהיא קימת והיא רבה והיא לא ללא ספק לעיתים מוגזמת וקיצונית
בצורה מסוכנת

ועם או בלי קשר, רציתי להוסיף-
אני מתקשה להבין רבנים שכותבים מפרסמים ומדברים כאילו אנחנו נמצאים במדינת הלכה
ומדברים על עונשים ומשווים השוואות לחטאים שונים ועונשי מוות
בלי שנכנס לדיקדוק ההלכתי מתי משהו נחשב על פי ההלכה 'להומו שעונשו מוות'
צורת ההתבטאות כמו אלו שהובאו למעלה נכונה אולי (וגם זה בעיתי) רק לרב חרדי הפונה אל הקהילה שלו
כי שם השפה הזאת לכאורה מתאימה לאורח החיים שהם מקימים
אולי מדובר פה בהתבטאויות פנימיות שיצאו החוצה?
כשרבנים מוצאים כרוזים כאלה דווקא החוצה, כדי להשפיע על דעת קהל חיצונית
הם ברוב המקרים למעשה יורים לעצמם ברגל ולא משיגים את המטרה
מהסיבה הפשוטה שהחוטאים שהם מדברים עליהם וגוזרים עליהם מוות
(על סמך ההלכה שגם ככה לא לגיטמית בעיני לא מעט או רוב החילונים)
הם לא בדיוק אותם חד מיניים שנמצאים בישראל היום

ואני יודע שמה שכתבתי כאן אולי נשמע קצת סתום אבל קשה להסביר,
מה שברור הוא שגם (או דווקא) מצד היהדות, אין זאת באמת הכוונה להשפיל או להרוג
את הקהילה הזאת ורבנים שחושבים שזה רצון ההלכה ו/או שככה על ידי הפחדה
הוא ידחקו ויעלימו את הקהילה החד מינית לשולי השוליים או "יחזירו אותם בתשובה/למוטב"
פשוט טועים

ואני לא מכחיש, אי אפשר להגיד שהיהדות לא רואה בחד מיניות כסוג של סטיה שלילית
(ולמה זה כך, זה גם כבר דיון ארוך וכבד בפני עצמו)
ואכן כן, אני לא מתכוון ואי אפשר להסתיר שלכאורה גם ההלכה היבשה אכן פוסקת מוות להומוסקסואלים
אבל הנקודה היא שרבים מפספסים (גם רבנים) שפסק ההלכה דין מוות להומוסקואלים
הוא במובנים מסוימים דומה לדין מוות ל'בן סורור ומורה'
כלומר שהמון דברים צריכים לקרות כדי שיתגשמו התנאים המתירים לבית הדין לבצע את גזר הדין
(כלומר, זה הרבה יותר מורכב מסתם הפשט שמופיע בפסוקים)
ואם מישהו חושב שאפילו בתקופה שהייתה מדינת הלכה בארץ והיה סנהדרין בית מקדש וכו'
שהרגו משהו בגלל נטיה מינית, אז צר לאכזב אבל אפילו אז כשהייתה את הסמכות
זה לא קרה, כנראה ואפילו לא פעם אחת (לפחות לא בנושא הזה של חד מיניים)
ולא בהכרח בגלל שאז לא היו חד מיניים
אלא פשוט כי המציאות, גם אז,
הייתה הרבה יותר מורכבת והכוונה של היהדות היא למצוא פתרון ולא להרוג אף אחד
(ולמה זה מלכתחילה נחשב בעיני היהדות כדבר שצריך פתרון אז כאמור זה כבר דיון לאשכול אחר)
קל וחומר שהיום כשאנחנו במדינה שהיא יהודית דמוקרטית אבל חילונית
שהמצב מורכב יותר
וצריך לקבל את ה"שונה" וללמוד לחיות איתו
גם אני בעצם היותי דתי, אני שונה בעיני חילונים
לא מעט חרדים עדין לא מבינים את זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:42

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר