לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-07-2006, 10:51
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
שמע:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שמוליקב שמתחילה ב "פירוק והרכבה ארון מטבח"

אתחיל בכך, שיש בכך מן ההגינות, שארון שפרקת גם תרכיב בחזרה.
בעל הדירה הסכים שתעשה כן כדי שיהיה לך נוח יותר. יהיה ראוי מצידך (בלי קשר לעניין המשפטי - שתרכיב אותו בחזרה).

לענייננו, השכל הישר אומר שאם פרקת ארון ואפסנת אותו בצד - ידעת שהוא גם יורכב בעתיד.
האם ציפית שאתה תפרק ובעל הדירה ירכיב אותו ?
לכן טענתך, כאילו לא התחייבת להחזירו נשמעת לא חזקה במיוחד, אלא אם כן
תספר לנו נסיבות עובדתיות אחרות שמצדיקות את עמדתך.

אין תשובה אחת ויחידה לשאלתך.
כדי להתחקות אחר כוונות הצדדים, יש לבחון מה הוסכם בינכם בדיוק, יש לדעת מתי פרקת את הארון,
האם ההסכמה היתה בע"פ, האם הייתה הסכמה *מפורשת* שהארון לא יורכב בחזרה ?
מה החוזה אומר בקשר להסכמות בע"פ וכיו"ב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-07-2006, 13:55
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  

הבנתי, במקרה כזה תטען את הדבר הבא:
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שמוליקב שמתחילה ב "הפירוק נעשה בימים הראשונים"

(בהנחה שאכן זו המציאות)

אחת הסיבות שהסכמת לעבור לדירה - היתה פירוק הארון, שהפריע לך מאוד.

ניתנה הסכמה מפורשת של בעל הדירה לפירוק הארון.

לא הייתה כל דרישה מצדו של בעל הדירה וכל הסכמה שלך להרכיב את הארון.
נהפוך הוא: הסכמת לעשות לבעל הדירה "טובה" בכך שפרקת את הארון לבדך, במקום
שבעל הבית יעשה זאת בעצמו הוא ישלם לאיש מקצוע שיעשה כן.

הסעיף המדבר על "החזרת המצב לקדמותו" אינו רלבנטי כלל.
ככל שסיכמתם על פירוק הארון בסמוך לכניסתך לדירה, הרי שהחזרת המצב לקדמותו
אינה כוללת אף את הרכבת הארון.
אם בעל הדירה מתחכם, תוכל לומר לו שאותו סעיף גם דורש את פינוי הדירה והארתה נקיה מכל חפץ או אדם. לפי פרשנות דווקנית של סעיף זה, אתה אמור לזרוק את כל הרהיטים.
כמובן שזו לא כוונת הסעיף - אבל אם הוא ירצה "לשחק" בפרשנות משפטית, תוכל לשחק בה גם אתה...

ישן 06-07-2006, 15:40
  שמוליקב שמוליקב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.06
ועכשיו לאמת
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי _ED_ שמתחילה ב "הבנתי, במקרה כזה תטען את הדבר הבא:"

לא יודע אם תענה לי גם הפעם או לא, כאוות נפשך.

אני הוא בעל הדירה.
הדייר שגר אצלי פירק את הארון ומסרב להרכיב אותו חזרה בטענה שבמידה והייתי מבקש ממנו להרכיב חזרה הוא היה משכנע אותי שהוא יפרק בלי להרכיב.
כשביקש לפרק לא אהבתי את הרעיון אבל למען האוירה הטובה הסכמתי. אשתי אף טוענת שדיברה עם אשתו ובקשה שירכיבו חזרה בעת לכתם.
אני דוקא מסכים עם ההנחה הראשונה שלך שהגיוני שהארון יורכב חזרה. אני אישית גרתי מעל 10 שנים בדירות שכורות ומעולם לא ביצעתי תרגיל כזה אבל שויין שיהיה. עם כאלה דיירים עדיף לא להתעסק ולנסות לזהות אותם במקור. וכמאמר הבדיחה - מכל מלמדי השכלתי.

לגבי העזיבה ומציאת דייר חלופי, התיאור אמיתי לחלוטין. יכולתי להתחכם ולפסול את הדיירים שהובאו ע"י השוכר מסיבות כאלה ואחרות. אמרתי לו את האמת. המחירים בכל הארץ וגם במקום בו הבית נמצא עלו לכן אני מבקש ממנו למצוא דייר חלופי במחירי השוק. הבחור כמובן סירב. חיפשתי בעצמי. גם לא דרשתי את המחיר המקסימלי. הבעיה המרכזית בה נתקלתי היתה אכן האופצייה. אני לא יכול לתת אופציה לשנה נוספת ומרבית הדיירים דורשים אופציה כזו. הדיירים החלופיים גם לא רצו לחתום על חוזה לשנה + חודש וחצי. הפער של 10 ימים נוצר לא בגלל המחיר אלא בגלל הקושי למצוא דיירים ללא אופצייה.

ומה המסקנה שלי שאותה יישמתי הפעם:
1. לא מסכים שייפרקו כלום (זה גם פוגע ברכוש). אם אי פעם אתפשר אדרוש כמובן שירכיבו חזרה למרות שזה נשמע טרוואלי.
2. אין יותר סעיף של דייר חלופי, זה סעיף רע לי כמשכיר. הסעיף הזה גם לא נמצא כמובן בדירה שאני בעצמי שכרתי. במידה והדייר ירצה לעזוב לפני הזמן שיהיה הוא בבעייה ולא אני. במקרה שירצה לעזוב לא אמנע זאת ממנו אבל במידה והמחיר יעלה שוב אדרוש מציאת דייר חלופי במחירי השוק.

דרך אגב, הסיבה בעקבותיה הזדהתי כשוכר היתה ליצוראמפתיה והזדהות אצל העונה לבעייה שלי.

תודה רבה על המענה עזרת לי מאד.
שמוליק
ישן 06-07-2006, 15:58
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  

התייחסות:
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שמוליקב שמתחילה ב "ועכשיו לאמת"

לי זה לא משנה מי הפונה.
את הערכותיי הזהירות אני "משעין" על הנסיבות העובדתיות שמספרים לי.

בפורום הזה מעריכים דוברי אמת. מספרי שקרים יש יותר מדי במדינה.
יתרה מכך, האמן לי שבעל דירה שנתקל בשוכר סורר, לא יוצר פחות אהדה, מאשר שוכר שנתקל בבעל דירה מעצבן.

לענייננו:

אתה רשאי לקבוע בהסכם מה שאתה רוצה. הכל זה עניין של ביקוש והיצע. תציג חוזה בעייתי מדי, פחות אנשים יסכימו לחתום עליו.
אם הדירה שלך היא דירה חדשה בת"א, כנראה שלאף אחד זה לא ישנה. אבל אם הדירה שלך היא דירה ישנה בירושלים, סביר שתהיה לך בעיה גדולה יותר להשכיר אותה.
הכל עניין של עלות מול תועלת.

שתי דרכים טובות להימנע מעימותים:
1. להגדיר בדיוק מהן הציפיות של האחד מן השני... שים לב כמה שאלות בפורום - מקורן באי הבנה בין הצדדים.
2. אם זה פרקטי, להעלות הסכמות מהותיות על הכתב.

בהצלחה עם השוכר הבא.

ישן 06-07-2006, 16:41
  שמוליקב שמוליקב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.06
הלוואי שכולם יפלו רק נפילות קטנות כמוני
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי _ED_ שמתחילה ב "התייחסות:"

נכון, הכל עניין של היצע וביקוש. בדרך כלל הפשרה היא על המחיר ופחות על התנאים לפחות מצד השוכר. הכל נתון למו"מ ולגבי פירוק הארון אני באמת חושב שכל בר-דעת צריך להבין שאם בעל הדיה התפשר והסכים לפירוק חובה עליו להרכיב חזרה. במיוחד כשהארון טוב ופשוט במקרה זה השוכר הביא איתו ארונית משלו והבעיה היתה סה"כ בעיית מקום ולא איכות. לכן כפי שכתבתי בפעם הבאה במקרה של פשרה לגבי פירוק צריך שיהיה מובן לכולם שיש צורך להרכיב חזרה. כתבתי את זה לטובת כולם. סה"כ יש לא מעט כאלה שמציצים בפורום.
כנ"ל לגבי דייר חלופי. מעולם לא חתמתי אני על חוזה שבו צויינה במפורש האופציה לדייר חלופי. בפעם הראשונה שהשכרתי את דירתי חתמתי על אופצייה כזו. בזמן החתימה אם הייתי חושב שזה מחייב אותי להעביר את הדירה באותם תנאים לא הייתי מסכים להכניס את האופציה הזו בדירה הזו. במיוחד לאור העובדה שהמחירים באיזור כבר אז היו במגמת עלייה. לי אישית נראה הגיוני שהמחיר בו אפשר להשיג דירה זה המחיר שהדייר המתפנה צריך לבקש כאשר הוא מבקש להתפנות לפני מועד פקיעת החוזה. לכן גם לא ניסיתי לעשות משחקים של: "הדייר שהבאת לא מוצא חן בעיני". טעיתי, העמדת אותי על טעותי ואני מטעויות משתדל ללמוד.

חתמתי כבר על חוזה חדש עם דייר חדש. במידה וירצה ארכיב לו אני את הארון חזרה. אין בחוזה רישום על אפשרות עזיבה באמצע. כששאל אותי השוכר על כך עניתי לו שבמידה וימצא דייר חלופי לפרק הזמן שנותר אין בעייה מבחינתי. לא הזכרתי את נושא המחיר. ברור לי שבמידה והמחיר יעלה (לא לקחתי את הדייר שהציע את המחיר הגבוה ביותר וקריטריון המחיר הוא אחד הפרמטרים) לא תהיה בעייה למצוא דייר חלופי. הבעייה היתה ותישאר מספר החודשים שייוותר לקיום החוזה. במידה ומספר החודשים יהיה קטן במיוחד המחיר לא ישנה ויהיה על גבול הבלתי אפשרי למצוא דייר חלופי.

שוב תודה על המענה המהיר.
מכל מלמדי השכלתי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:20

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר