לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-07-2006, 13:11
  ישראל78 ישראל78 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.07.06
ויכוח על תשלום שכר דירה אחרון לפני עזיבה

שכרתי דירה במשך שנתיים והיה לנו קשר מצויין מול המשכיר,
עד כדי כך שבשנה השנייה אפילו לא חידשנו את החוזה, אלא סמכנו בע"פ, וברוך ה' באמת לא היו בעיות.

השאלה שלי היא לגבי מה הדין והאמת במקרה (וגם אם חוקית אני יכול להתסדר כי אין חוזה...)

לקראת העזיבה וסיום השכירות, בערך כחודשיים לפני, אמרתי למשכיר כי אני עוזב בערך בעוד חודשיים.
שבועיים לפני שרציתי לעזוב, המשכיר לא היה בארץ, והודעתי לאשתו על תאריך העזיבה המדוייק.

בגלל היחסים הטובים שהיו בינינו, היה לי ברור כי אשלם לפי היום בו אני עוזב באופן יחסי לתשלום החודשי, במיוחד לאור העובדה שמדובר בתחילת החודש.

יצאתי ב 8 לחודש מהדירה.
כעת המשכיר מתעקש שאשלם את כל החודש.

אלו היייתי מעלה על דעתי שהדבר לא יהיה מוסכם, ודאי שהייתי מפנה את הדירה לפני תחילת החודש ולא משלם על חודש בשביל 8 ימים. ושוב, חלק מהעניין היה גם העובדה שסמכתי על כך שלא תהיה מניעה מצידו עקב הקשר שלנו.

העובדה שלא היה בארץ בזמן זה גם קשורה לעניין, כי אחרת הייתי יכול לתאם בוודאות ולנהוג בהתאם.

מה האמת במקרה ? למרות הצעתי הוא לא מוכן להתפשר.

תודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-07-2006, 10:33
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אנא ענה לי על השאלות הבאות:
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ישראל78 שמתחילה ב "ההסכם על השנה השנייה היה מתוך..."

האם עזבת לפני שנגמרה שנת השכירות השניה ?
(או לפני סיומה)

מה אומר במדויק החוזה הראשון על אפשרות עזיבתך בטרם סיום מועד השכירות ?
כתבת שאתה רשאי להודיע לפני כן ולצאת. אני מבקש לדעת את נוסח ההסכם המדויק.

האם נמצא שוכר חלופי שיחליף אותך ?
מתי הוא נכנס לדירה ?
האם, למיטב ידיעתך, בעל הדירה חיפש בכלל שוכרים במהלך התקופה מאז שהודעת לו שאתה עוזב ?

כעקרון, אם עזבת שלא בהתאם לתנאי השכירות - בעל הדירה זכאי לקבל מה שסובם בינכם בהתאם להסכם. לכן, אני מנסה לברר מבחינה משפטית/הסכמית, מה היו ההסכמות בינכם ומהן זכויותיך ביחס לעזיבת הדירה.

ישן 05-07-2006, 13:49

תשובות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי _ED_ שמתחילה ב "אנא ענה לי על השאלות הבאות:"

באמת הערת את עיניי, וביררתי שוב את העניין עם אשתי לדייק בפרטים ופתחתי גם לראות את הנכתב בחוזה הראשון.

באמת בחוזה הראשון חתמנו לשנה עד 31.8 ונאמר שם כי אם אעזוב לפני סוף התקופה של השנה אני יהיה מחוייב לתשלום עד סופה. אין סעיף לגבי מה שאמרתי שאוכל לאודיע לפני ולעזוב.

אך, העניין כפי שכתבתי הוא שלא חתמנו על עוד שנה.
אם היינו יושבים לחתום, לא היינו מאריכים לשנה, אלא לפחות מזה, כיוון שהיה בידיעתנו כי ייתכן ולא נרצה לחתום עוד שנה שלמה.
ההבנה בינינו הייתה על אותו הסכם ביחס לכל הפרטים בהסכם, אך לא לגבי משך הזמן המדוייק.

אשתי הזכירה לי עוד, כי כשדיברנו עם המשכיר אמרנו לו כי אנחנו עדיין לא יודעים מתי בדיוק נסיים את השכירות, והוא אמר שנדבר על כך ונסגור (מה שניסינו לעשות, רק שהוא היה כבר בחו"ל כשרצינו להודיע).

בפועל עזבנו ב 8.8 (כלומר לפני סיום החודש האחרון של השכירות)

לגבי שאלותיך הנוספות,
לא היה למשכיר שוכר אחר אחרי, ולפי הידוע לי עברו כחודשיים עד שמצא שוכר אחר.
ישן 05-07-2006, 16:28
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  

שמע, יש לך מספר בעיות
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ישראל78 שמתחילה ב "תשובות"

1. בהתחלה אמרת לי שסיכמתם על הארכת החוזה לשנה נוספת, עכשיו אתה אומר שזה לא היה כך. כך כתבת קודם:
" ההסכם על השנה השנייה היה מתוך הבנה שהוא זהה להסכם הקודם.
אפילו לא דיברנו על כך, רק אמרנו שבהזדמנות נפגש להאריך את החוזה לעוד שנה "
ניחא.

2. אם סגרתם בע"פ שההסכם נמשך וזהה לקודם, הרי שכלל הוראותיו חלות גם על שנת השכירות השניה.

3. גם אם בעל הדירה (ברוב הגינותו) הסכים שתעזבו לפני סוף השנה, הרי שלא סגרתם מראש את תאריך היציאה שלכם מהדירה, ומן הראוי היה שהייתה נותנים לו זמן סביר להתארגן.
שבועיים, לטעמי, אינם זמן סביר כדי להתארגן..
(חשבו לעצמכם מה היה קורה, אם בעל הדירה היה מגיע יום אחד ודורש מכם לעזוב תוך שבועיים.
האם זמן זה היה סביר בעינכם ?)

הוראת חוק שעשויה לעזור לכם (אם כי אני לא משוכנע בכך) היא ס' 19 לחוק השכירות והשאילה לענין זה, כדלקמן:

"19. (א) לא הוסכם על תקופת השכירות, או שהצדדים המשיכו לקיימה לאחר תום התקופה שהוסכם עליה בלי לקבוע תקופה חדשה, רשאי כל צד לסיים את השכירות על ידי מתן הודעה לצד השני.

(ב) ניתנה הודעה כאמור בסעיף קטן (א), תסתיים השכירות -

(1) כשנקבעו דמי השכירות בסכום מסויים לתקופות קצובות - בתום התקופה המתחילה בסמוך לאחר מתן ההודעה, או כעבור שלושה חדשים לאחר מתן ההודעה, הכל לפי המועד הקצר יותר;

(2) בכל מקרה אחר - במועד שנקבע לכך בהודעה, ואם מועד זה היה בלתי סביר - תוך זמן סביר לאחר מתן ההודעה.

ישן 06-07-2006, 15:07
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  

שני דברים:
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ישראל78 שמתחילה ב "לגבי ההודעה מראש על סיום השכירות"

לא כיוונתי, חלילה, לכך שאתה משקר. רק הפניתי את תשומת לבך לעובדה שלכאורה אתם לא סגורים לגמרי, לגבי מה שסוכם ומה שלא סוכם.

לגבי חודשיים: למיטב הבנתי, לא סיכמתם שאתם עוזבים בעוד כחודשיים, אלא סיכמתם " בערך". נראה לכאורה, כי בעל הדירה יכול היה בקלות לחשוב, שאתם עוד תחזרו אליו עם המועד המבוקש ושתתנו לו זמן סביר קודם לכן להתארגן.
אם אני טועה, ובעל הדירה הבין (או לפחות סביר שהיה צריך להבין) שאתם מתכוונים לעזוב תוך פרק זמן של חודשיים, אז יכול להיות שיש על מה לדבר.

אני בוודאי, אינני אבי הצדק וההגינות. אני לא יכול לומר לך מה ראוי ומה לא ראוי.
כל שאני יכול לעשות הוא להציג בפניך מס' סייגים משפטיים (וגם זה תחת הסייגים המופיעים בחתימתי, בהוראות הפורום הזה ובשורה הנעה).

אני אומר דבר כזה: אם הסתדרתם כל כך יפה עד עכשיו, חבל להרוס את זה לקראת הסוף.
נראה לי שאפשר להגיע בהסכמה לסכום ביניים כלשהו ולסגור את הסיפור בדרכי נועם.
ואני אומר זאת, מבלי שאני יודע בדיוק מה סוכם ביניכם ומה לא... פשוט נראה כאילו חלה כאן
אי הבנה בתקשורת ביניכם ומכאן הוויגוח.

ישן 07-07-2006, 00:40

קראתי את ההסתייגות והזהירות
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי _ED_ שמתחילה ב "שני דברים:"

אני נעזר בך רק כייעוץ ולא יותר,
אבל זה זווית אובייקטיבית שחשובה לי.

לצערי והפתעתי בכל העניין הזה של החודש האחרון,
בעל הבית נהיה קשוח מאוד.
הוא לא היה מוכן לשמוע פשרות, למרות שהצעתי.

רציתי לשמוע איזה צד נשמע צודק.
סה"כ אין אפילו הסכם כתוב פורמאלי.

לשאלתך אני חושב שהוא קיבל את ההתרעה של החודשיים לפני,
ולמרות שהיא הייתה "בערך" ולא עם תאריך, עדיין זה היה הכיוון שהיה חשוב לי שיידע על עזיבתנו המתוכננת. בתקופה הזו אני יודע שהוא כבר חיפש קצת שוכר אחר ובא גם מישהו לבדוק,
אך לענ"ד הוא לא עשה את זה ברצינות, גם עקב הלחץ שלו בעבודתו, והנסיעה שלו מהעבודה לחו"ל,
לכן נשאר בלי שוכר אחר (זה גם אזור שקשה למצוא).
ולכן גם אחרי שעזבנו עדיין לא מצא שוכר אלא אחרי תקופה משמעותית, ואז הוא נכנס ללחץ.

האם לאור כל הדברים, תוכל לתת בקיצור את דעתך,
ולאוא הערכה שלא יוסכם מצידו על פשרה,
מה לדעתך נכון ?

המצב הוא ששילמתי לו על 8 הימים שהייתי בדירה.
להצעתך, האם ראויח שאשלם עוד ? כל החודש / חלק נוסף ?
או שאני נקי ואין צדק שאשלם עוד ?

תודה רבה
ישן 08-07-2006, 09:16
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  

התייחסות:
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ישראל78 שמתחילה ב "קראתי את ההסתייגות והזהירות"

אל תבקש ממני להכריע. זה הרי לא יהיה נכון מצדי או מצדך להסתמך על כך.
1. אני לא מכיר את כל הנסיבות ולא בדקתי אותן. את הדבר החשוב והאלמנטרי ביותר לא עשיתי: לא קראתי את החוזה הראשון שנחתם ביניכם.
2. איני רוצה להיות בורר.
3. אם אומר לך לשלם רק חלק, הרי אני חושף אותך לאפשרות להגשת תביעה נגדך ע"י בעל הדירה.
4. אם לבעל הדירה קיימים ערבונות הוא עלול לעשות בהם שימוש (אם כי אני לא בטוח כמה הוא רשאי לעשות זאת).

את ההחלטה, ידידי, תאלץ לקבל אתה ואם יש לה השלכות עתידיות, תוכל להיוועץ בעו"ד שיבחן את הדברים לעומק.

דבר אחד אעיר בנוסף (כהערה): אם בעל הדירה שלח אנשים שייראו את הדירה, סימן שהוא ידע שאתם מתכוונם לעזוב וכנראה הסכים לכך, אחרת לא היה שולח אנשים (אלא אם כן זה קרה, לאחר שהודעתם על כך לאשתו בזמן שהוא היה בחו"ל).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:22

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר