לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הדרבי החיפאי חוזר! בוא לעשות מזה כסף חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > ספורט
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-07-2006, 22:01
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.03
צודק...(-:
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Jay שמתחילה ב "וזה מה שלקחת מהאתר ?"

ספאחייה סיכם במכבי ת"א: "אני נרגש ומוכן לתפקיד"

המאמן הקרואטי של לייטובוס ריטאס וילנה, שניצחה את הצהובים פעמיים העונה, סיכם לשנתיים במכבי. הקבוצה הליטאית תדרוש פיצוי. ספאחייה: "אני מקווה שריטאס תבוא לקראתי"
איתי שנקמן ואמיר בוגן תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

יש מחליף לפיני גרשון. מאמן ריטאס וילנה בעונה החולפת, נבן ספאחייה, הוא זה שידריך את מכבי תל אביב בשנתיים הקרובות. סיכום בין הצדדים כבר הושג והחתימה הסופית צפויה בימים הקרובים, אך ספאחיה זקוק עדיין לשחרור של וילנה. המאמן הקרואטי גבר במירוץ על יסמין רפשה, פנאיוטיס יאנאקיס, צ'רלס בארטון וצביקה שרף. ספאחייה יחליף את פיני גרשון, שחתם לפני כשבוע באולימפיאקוס פיראוס היוונית.

למרות הציפייה לחתימה קרובה של מאמן נבחרת קרואטיה לשעבר בקבוצה, יש לציין כי סוגיית שחרורו מאלופת ליטא עשויה עדיין לטרפד את העסקה. כבר לפני כחודש הודה ספאחייה כי הוא מעוניין להצטרף למכבי ת"א ובראיון בלעדי ל-ynet אמר כי מדובר בחלום עבורו. עם זאת, מנגד עמדה הנהלת וילנה איתנה בהתנגדותה לשחרור של המאמן המוערך, אותה הוביל להישגי שיא ביורוליג (הקבוצה ניצחה פעמיים את מכבי) ובליטא. לספאחייה יש עדיין חוזה לשנתיים בקבוצה הליטאית.

היום, נשמע מנכ"ל לייטובוס ריטאס, יונאס ויינאוסקאס, פחות פסקני בנוגע להשארותו של ספאחייה בקבוצה. "זה לא מדויק שספאחייה סיכם במכבי, כי שום דבר לא יכול לקרות ללא הסכמה שלנו" אמר ויינאוסקאס בתגובה. "לפני כחודש הצהרתי אמנם כי הוא יישאר בווילנה עד לסיום חוזהו, אבל דברים השתנו מאז. ספאחייה הביע רצון להצטרף למכבי ואנחנו חושבים שצריך לכבד את דעתו"

בתשובה לשאלה מה צריך לקרות כדי שספאחיה ימונה למאמן מכבי, אמר ויינאוסקאס: "אנחנו לא מתכוונים לעשות שום דבר לפני שנדבר עם ספאחייה ונשמע מה שיש לו להגיד. אם באמת הוא נחוש להגיע למכבי, נסכם קודם כל את הדברים איתו. אם נגיע להסכמה ביננו על עזיבתו, אז נדון עם מכבי. אנחנו בהחלט נדרוש פיצוי על התרת החוזה שלו. מוקדם עדיין להעריך כמה כסף נדרוש, מכיוון שאפילו לא התחלנו את המשא ומתן עם ספאחייה עצמו".

גם ספאחייה עצמו מנסה לשמור על זהירות, למרות התרגשותו הגדולה, ואמר כי עליו להמתין ליום רביעי עד להתבהרות זמינותו. "כרגע אתה מדבר עם מאמן לייטובוס ריטאס", קבע המאמן בשיחה עם ynet, "הסוכן שלי מדבר עם ראשי הקבוצה ואני מקווה שבקרוב אוכל להציג את עצמי כמאמן מכבי תל אביב. נראה לי שהכל יהיה בסדר. זה הולך להיות יום גדול"

"כל התנאים שלי עם מכבי כבר הוסדרו" מסר ספאחייה. "אני לא רוצה לפגוע ביונאס או בקבוצה ולכן לא אעשה דבר בלי הסכמתם. בשלב זה הם בודקים את העניין מהצד שלהם ומקווה שיילכו לקראתי. בכל מקרה, אני יכול להגיד שאני שמח, אבל מרגיש מוכן לתפקיד. מי שמפחד, אין לו מקום בענף שלנו. זה לא קל לעבוד כמאמן, אם כי שמעתי שהיחס של העיתונאים בישראלים טוב יותר"

ספאחייה החל את הקריירה כמאמן ראשי בקבוצת גראדין פולה בעונת 1996/7, ששימשה עבורו כמקפצה לציבונה זאגרב הגדולה, אליה הוא הגיע בשנת 2000. אחרי שהוביל את ציבונה לשני דאבלים רצופים ונבחר למאמן השנה בקרואטיה, עבר ספאחיה לסלובניה כדי לאמן את נובו מסטו ולזכות עימה באליפות. לאחר מכן עבר ללייטובוס ריטאס וילנה מליטא ובעונה האחרונה ניצח יחד איתה פעמיים את מכבי תל אביב ביורוליג.

הסנטר ניקולה וויצ'יץ', ששיחק תחת ספאחייה בנבחרת קרואטיה, הוא אחד הגורמים להגעתו של המאמן הקרואטי. מאז שחידש את חוזהו במכבי, התגייס וויצ'יץ' למערכת השכנועים שהופעלה על ספאחייה, למרות שהוא כאמור מעולם לא הכחיש את רצונו לעמוד בראש הצהובים.

לאחר מינוי המאמן, יחפשו הצהובים גם אחר מאמן כושר במקומו של אבי קובלסקי, שעזב עם פיני גרשון לאולימפיאקוס. המועמד המוביל הוא יובל חיגר, שהיה מאמן הכושר של הטניסאית שחר פאר בשש השנים האחרונות ועזב לפני כחודש. חיגר (49), עבד בעבר גם עם הראל לוי וגלעד בלום והיה עוזר המאמן של פיני גרשון במכבי ראשון לציון.

בינתיים, עושים בהנהלת מכבי מאמצים להארכת חוזהו של הקפטן דריק שארפ, אולם עדיין לא הגיעו להסכמה. סוכנו של הרכז, יורם יחיאלי: "שארפ צפוי המשיך במכבי תל אביב, אבל החוזה ייסגר בסוף החודש, לאחר שהשחקן ינחת בארץ מהקייטנה אותה הוא עורך".

(04.07.06, 17:37)

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:20

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר