לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-07-2006, 18:47
  השיריונר! השיריונר! אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.06
מידע מה שקרה באמת בכרם שלום!

הסתכלתי בהרבה עתונים ומשום מה לא מצאתי שום איזכור למהשקרה שם עם הטנק יכול להיות שעדיין לא פרסמו את התחקיר אז מה שקרה הוא שפצצת RPG לא חדרה ולא יכולה לחדור את המיגון של מרכבה( למרות שהמחבלים ירו אותה בין תובהלצריח, מאחורה) ומההדף והעשן של הפצצה פשוט מאד מערכת בשם "ספקטרוניקס" (ע"ש יצחקספקטור, ממפתחי המערכת) פרקה את המטפים רבי העוצמה שלה. בטנק יש כמה חיישנים, שנייםאו שלושה, שאחראים באופן אוטומאטי לפרוק את המערכת והם זיהו מיד פגיעה אז הם פרקואת האבקה/עשן של אותה מערכת.

העשן הזה רעיל ביותר ומכיוון שהוא משוחרר בכמויות עצומותע"פ התרגולת שכולנו למדנו בביסל"ש צריך תוך דקה לפרוק מהטנק החוצה.

**** SOLO בהחלט צודק - למה לפרט על עוד תרגולות? ****
כמובן שהמחבלים שהיו מאחורי הטנק זיהו אותם מיד ורצחו אותםבדם קר ולקחו את החייל החטוף (חבר שלי, עשה איתי מסלול) למזלו של הטען שהיה באותוהעת בתא נהג(גם הוא אוג' 05) התותח היה מצודד בשעה שקשה לפתוח את המדף והוא נשארבפנים וכך הוא ניצל... שימו לב, בחדשות דווח שהנהג (טען) נפגע מפגיעות עשן שאיפהוכדו' זה אותו עשן של הספקטרוניקס..

יש דיווחים על כך שהצוות נפצע כבר בתוך הטנק אבל כאמור זאתלא הסיבה למותם (אם כי יכול להיות שחדרו מעט רסיסים לטנק).

ה' יקום דמם אשריהם שמתו למען ארצם ומולדתם!!!

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 04-07-2006 בשעה 19:58.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-07-2006, 20:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי השיריונר! שמתחילה ב "מה שקרה באמת בכרם שלום!"

מר שריונר!

יש דברים שלא צריך לומר בגלוי! אתה מתבקש לחדול מכך, ולטובתך האישית!

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-07-2006, 21:55
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
אז מה שאתה אומר בעצם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי השיריונר! שמתחילה ב "מה שקרה באמת בכרם שלום!"

שהם זרקו את הנהג לנפשו, וברחו החוצה. גם אני למדתי אותה התרגולת של פריקת מטפים (טוב , בעצם אני לא יכול לנחש מה כתבת לפני שצינזרו) , ודווקא מלמדים , שהגז הזה הכי משפיע על הנהג והתותחן (כיוון שהם יושבים נמוך , והגז הכבד יורד למטה) , ואם כבר מישהו צריך לפרוק , אילו הם .

ממש לא נוח וממש לא ראוי לדון בזה , כאשר המשפחות גיבורים יושבים שבעה ... לצערי הרב , אבל אני כבר כתבתי רבות (ולפני שבוע מישהו הוסיף) על העובדה שהכנה פסיכולוגית של חיילים בצה"ל פשוט אינה קיימת , ולגבי שריונרים זה מתבטא במה שאני קראתי לו "תסמוננת הצוללן " - אשכול לדוגמא http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...C%EF#post776770.

(דרך אגב , ברגר במקרה לא היה המ"פ שלך ? )

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 04-07-2006 בשעה 22:02.
ישן 05-07-2006, 07:14
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
האמת
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי nir terano שמתחילה ב "מזמין את כל השיריונרים לפתוח ספר צוות"

גם אני למדתי היטב שבמקרה של הפעלת הספקטרוניקס לא יוצאים מהטנק אלא מפעילים מאווררים, פותחים מדף חרך ושואבים אוויר נקי לצריח ע"י העלאת הטורים של המנוע (אין טעם להפעיל על לחץ, הלחצים של העל לחץ ושל השאיבה למנוע יהי הפוכים).
אבל, אני אוחז בידי את ספר הצוות (מגח אבל אין חשיבות לטנק בתירגולת הזו) ונדהם לקורא שהנהג כן אמור לפתוח מדף ולהרים סל"ד. אבל בדגשים לתרגיל מופיע:
1. לאחר הפעלת מטפים ניידים/ספקטרוניקס, אסור להישאר בתוך הטנק מעבר לדקה אחת.
5. לאחר הפעלת מטפים בתוך הטנק יאווורר הטנק למשך 15 דקות, בפרק זמן זה אין להיכנס לטנק.
ההדגשות במקור.
הספר יצא בדצמבר 2000.

פשוט עצוב. הצבא מתכונן לעימות מוגבל וגם צורת החשיבה בתח"ש ואצל קצינים גבוהים היא כזו. איך יכול להיות שבשבוע תירגולות לא מדגישים את הנקודה שלפני כל תרגולת צריך לתפוס מחסה? איך אומרים לטנקיסט לפרוק מהטנק בלי לחשוב על כדורים שורקים מסביב? איך לא מסבירים שכל פריקה מהטנק היא בתרגולת חי"ר (יחד עם התותחן) ושהטנק ישרף(!)?

ישן 05-07-2006, 12:44
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ואני מוריד בפניך את הכובע
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי שם משתמש תפוס שמתחילה ב "אתם חבורה של קשקשנים! הם כבשו..."

מלוחם-קצת-במילואים, ללוחם-אחר-קצת-במילואים שמשמש גם בזמנו הפנוי כקומיסר לענייני קשקשת ברשת, אני מוריד בפניך את הכובע על שהצלחת להעלות את הרף של התגובות ההיסטריות ברשת המקושקשת לאחר אירוע שכל כולו מורכב מגורמים שהם בגובה הקרקע ושום דבר שצריף אוניברסיטה בשבילו.

להזכירך: החברה האלה גונבים מכוניות מאובזרות באזעקה, בעזרת כמה כלי ברזל מתוך וילות של אנשי משטרה/כוחות בטחון בכירים, ומצליחים לנסוע אתם אל מחוץ לשכונות וערים המאוכלסות בתושבים בהירי עור והדורים בלבושם, בעוד אני בספק את אתה תצליח להרים סוכריית סודה מפיצוציה ב11:00 בבוקר. האם גם בפניהם אתה מוריד את הכובע? (כסתם אזרח, ש"קצת" גונב רמזור אדום פה ושם, נוסע 115 קמ"ש ולא נתפס, או כל עברונת שכולם עושים...).

מה שהיה כאן לא היה "כיבוש" טנק, אלא פגיעה בכל אנשי צוותו (כנראה שכ"קצת" לוחם מעולם לא נפגעת מפיצוץ השכם בבוקר בעוד העפעפיים עצומות) והסתובבות סביבו במשך כמה דקות. אתה קורא לזה "כיבוש" ואני ("קצת" קשקשן רשת) קורא לזה היסטריה.

אולי תפנים שצה"ל מורכב מאנשים בשר ודם, בדיוק כמו שאר הצבאות, כולל אלה עטורי זרי הדפנה שרבים רוצים להיות כמותם.

שאל את קהלני כמה פעמים הוא קפץ החוצה מהטנק שלו לשלשל במהלך הקרב בעמק הבכא. האם הוא פחדן? מישהו אחר היה אומר שלא ירו עליך, אבל לצערי משיחות עם לוחמים אחרים שהיו יחד איתי כשירו עלינו, אני אומר שזו לא חומת מגן מקשקשת.

צה"ל היה תמיד צבא בשר ודם, ורק הגנרלים וכמה פריקים של מיליטריזם, מדמיינים אחרת. אולי בגלל זה אצלינו לא צריך לבלף את העם עם סיפורים כמו "החילוץ של גסיקה לינץ" כדי לשכנע אותו שיש גוף שמגן עליו.

ובשורה התחתונה: כ"קצת לוחם" (רק פעמיים תחת אש שלא היה לי עליה שליטה פרט להסתתרות), ךאני מכריך מאוד את דבריו של סבא שלי, קצין, לוחם ואדם משכיל, שלחם בצבא האדום בין 1942 ל 1946 (כולל פעולות נגד לאומנים לאחר תום המלחמה): "מלחמה אמיתית זה כשאתה מחרבן במכנסיים".

ישן 07-07-2006, 09:56
צלמית המשתמש של יוסיפון

אתה טועה בכמה מקומות
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Avi S שמתחילה ב "אני שמעתי שהספקטרוניקס פרק..."

RPG כבר חדר מרכבה 3 בכמה ארועים ובכמה נקודות שונות.

רקטה שעוברת/מתפוצת ליד הטנק (ובטח שעל תא 3) יכולה לגרום להפעלת הספקטרוניקס. גם זה כבר קרה כמה פעמים. הספקטרוניקס מופעלת ע"י אור IR או חום. את שניהם הפיצוץ מייצר.

מהיכן לקחת שהטען נחנק מהגזים? אני לא מכיר דבר כזה.

מהיכן לקחת את זה ששאר אנשי הצוות נורו מיד? היית שם (לא, כי אז או שהיית מת, או שהיית בשבי או שקוראים לך רועי)? אולי הם עמדו ליד הטנק דיברו עם המחבלים ונורו אחרי כמה דקות? אולי גלעד יצא דרך המסדרון בזמן שהמפקד והנהג עוד היו חיים בצריח? אולי הם היו הרוגים עוד לפני שהוא יצא?
אפשר להמציא ספקולציות מפה ועד הודעה חדשה. עובדות אין.

ישן 08-07-2006, 22:02
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Avi S שמתחילה ב "מהיכן לקחת ......"

זהו שאף אחד לא היה שם, חוץ משניים הרוגים, אחד שלא היה בהכרה ואחד חטוף.
גם מסקנות ועדת הבדיקה יהיו הסתברותיות ולא עובדיות.
ההנחות שאני מניח מהבית הממוזג וההנחות שהחבר שלך מ71 מניח הן כמעט שוות ערך (שתיהן לא שוות הרבה, אם כי שלו קצת יותר).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:44

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר