לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-07-2006, 15:51
  Elsewhere Elsewhere אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
גם חריזה וגם תפסת אותי ביום נוראי במיוחד...;-[
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי unqiue שמתחילה ב "השיר הראשון שכתבתי זה הרגע."

לא אתן לך תגובה על השיר. ועל כך אני מתנצלת מראש. אבל בבקשה, הקדישי זמן וקראי. (אני מניחה שאת בת...אם לא, סליחה בשנית.)

אני רוצה להדגיש שלדעתי חריזה היא לא יותר מטעות נפוצה. אני לא חושבת שהרבה אנשים יכולים להרשות לעצמם לכתוב בחריזה, שכן זה בסופו של דבר הופך למרכז הטקסט שלא לצורך. מלבד יוני רכטר, אהוד מנור, ורחל, ספורים הם המשוררים שהצליחו לשלב את החרוזים בטבעיות בשיר, בלי להפוך אותם למאולצים.

שירה או פרוזה צריכה להתמקד בהעברת רגש, מחשבה, או מסר, ולא במה לעזאזל מתחרז עם love חוץ מ-above (אגב, באמת שיש רק עוד איזה שתי מילים בערך, דבר שכל כותב מגלה מתישהו בחייו...><)?!

אין שום סיבה שננסה להעביר את הכאב בנפשנו תוך קימוט המצח וחיפוש נואש בכל המילים שמתחרזות עם 'אבדן'.

החרוזים לא עוזרים לזרימת השיר, אלא קוטעים אותו ומחלקים אותו למשפטים-משפטים שלא בהכרח קשורים אחד לשני והדבר היחיד שמחבר בניהם הוא סיומת כזו או אחרת.

ולכן, בעיני, זה מיותר ומוריד בהרבה מאיכות השיר.

יומטוב.

חזרה לפורום
ישן 08-07-2006, 18:05
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Elsewhere שמתחילה ב "גם חריזה וגם תפסת אותי ביום נוראי במיוחד...;-["

ה"לדעתי" בחתימה שלך מפצה על קביעה אבסורדית בתוכן ההודעה.
חרוזים יכולים לחזק או להחליש את התוכן, תלוי מה השימוש שעושים בהם, מהו המינון וכמובן מהו המשקל שהם מקבלים.
יש חורזים מוצלחים בנוסף לאלו שהוזכרו, ואני מכיר אישית אדם שמצליח לשורר בחרוזים מבלי שיורגש אף לא לרגע שהם מאולצים. החריזה יכולה להיות שוטפת וקולחת, אבל אכן, לא כולם מצליחים בכך וצולחים את המכשול.

נהוג לראות בחריזה משהו ילדותי ופחות רציני מאשר שירים כבדים עם חלוקה לא אחידה של מילים בין המשפטים השונים, אני יכול להבין מאיפה זה בא ואולי גם להסכים עם זה, אבל אני בטח לא אשלול קיום חרוזים בשירה.
זה לא רק המבנה אלא גם התוכן שיצקו לתוכו, אם התוכן רעוע ומאולץ - כך יראה גם המבנה, ולהפך.

הערה לגבי השיר, וגם אני לא אתייחס לתוכן, ישנם מקומות שסיכלת אותיות מבלי משים, ובשיר קצר כל כך זה בולט ומפריע.
גם "אחרת\סרט\אחרת" זו חריזה תמוהה.

שבוע טוב

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:54

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר