לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2006, 23:48
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אני חייב לציין שמדובר כאן בפריט מאוד מעניין !...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "חוגר מצרי"

שימו לב לאיורים שברקע !

לפני כשנה בשוק הרוכלים שבדיזינגוף הוצעה למכירה תעודה שכזו (במצב פחות טוב) ...
עד שהחלטתי וחזרתי לדוכן היא כבר נעלמה...

פעם היתה כתבה או תכנית בטלויזיה על יומן של חייל מצרי שנמצא היכן שהוא בסיני ונאסף על ידי חייל ישראלי אשר החליט לאחר כ 30 שנה לנסות ולאתר אותו, בתכנית תוארו מאמציו עד שלבסוף אותרה משפחת החייל אשר מסתבר שהוא נהרג והיומן נמסר למשפחה במהלך מפגש מאוד מרגש שהתקיים בקהיר.

אני זוכר היטב שבאחד הקטעים אשר תורגמו לעברית הוא כתב באופן מפורט ורהוט על ההפגזות שהם חוטפים מתותחי צה"ל ועל הפחדים שלו ושל חבריו .

מרתק.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2006, 00:14
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
סיפורו של החייל המצרי
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אני חייב לציין שמדובר כאן בפריט מאוד מעניין !..."

החייל המצרי שיומנו נמצא היה נחת בחטיבה האמפיבית 130. ביומן מצטייר חייל פסימי ומפוחד. חטיבה 130 ספגה אבידות קשות מידי חטיבה 401 שלנו ושרידיה היו מרוכזים באיזור "בוצר" יחד עם שרידי חטיבה נוספת שהוכתה קשות- חטיבה עצמאית 25.בשלבים המאוחרים של המלחמה ואחריה כותר האיזור ואף הופרד מיתר כוחות הארמיה השלישית. על פי הסיפורים נהרג החייל, כותב היומן, ע"י מארב צהלי שעה שניסה להמלט מן המצור לגדה המערבית. אני מסופק אם התעודה שברשותי שייכת למי מחיילי חטיבה 130, שכן היא נמצאה, כאמור, בסירה ואילו חטיבה 130 היתה ממוכנת כולה על כלים אמפיביים. כך, שלא סביר כי אנשיה נזקקו לסירות סער.
ישן 09-07-2006, 18:19
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

כבר נכתב רבות על הסכינים הללו אז בקצרה...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "מישהו יכול לספר לי משהו על הסכין שלי?"

"סכין הפלסים" הצהלי"ת היא העתק זול וגרוע מתוצרת יפן של סכין הצי/מארינס האמריקאית מתקופת מלחמת העולם השנייה אשר יוצרה במקור ע"י חברת "קא באר" הידועה.
בתחילה רכש צה"ל כמויות מהדגם האמריקאי האיכותי יותר אך במהרה כשנוכחו לדעת כי סכינים אלו הנן פריט "נחשק" על ידי חיילים ובמקביל החל להווצר חוסר פנו לייצרן היפני שסיפק לצה"ל את החיקוי הזול.....בזול.

מדובר בסכין עם נטייה להחלדה, עיקום ושבירה כשטבעות העור מהן מרכבת הידית נוטות גם הן ל"התדלדל" עם הזמן אך עם כל זאת היא זכתה לכינוי המפוקפק "סכין קומנדו".

בתחילת שנות התשעים נרכשו ממז' אירופה סכיני קלאצ' (כידוני קלאצ') במטרה לנפקן ליחידות העוסקות בכל הקשור לסילוק אך גם הן הלכו ונעלמו עם הזמן כשהבעייה העיקרית הייתה הידית שנטתה להשבר....

סקירה ודוגמא מצולמת תוכל למצא באשכול שפתחתי בשעתו הסוקר את כידוני הקלאצ' לדורותיהם.

לבני.
ישן 10-07-2006, 16:27
  Crusoe Crusoe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי B142 שמתחילה ב "ענתיקות צבאיות"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img93.imageshack.us/img93/2354/badge4wi.jpg]

הינה הטלאי עם הרימון הבוער של סבא-רבא שלי (צולם ממצלמה של מכשיר סלולארי עמכם הסליחה). שאלתי את אבא שלי עליו אבל הוא אמר שהוא לא יודע שום דבר וגם שהוא אף פעם לא פגש את סבו. היו לנו עוד הרבה פריטים, בעיקר מדליות של סבא שהיה קצין בצבא האדום אבל הכול נשאר ברוסיה. רק הטלאי המסכן הגיע איתנו כי הוא היה בתוך ספר. מחיפוש שעשיתי ברשת גיליתי שהסמל הזה היה שייך ליחידות שהתמחו ברימוני-יד ולחימה במחפורות. הם פעלו בקבוצות קטנות שהיו מסתערות על ביצוריי האויב בעקבות הפגזה ארטילרית ומנקים את העמדות הקדמיות לקראת הגעתם של שאר הכוחות. יתכן שסבא-רבא שלי השתייך ליחידה כזאת. ידוע לי שהוא שרד את המלחמה.
ישן 11-07-2006, 19:54
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

הנה שני פריטים מעניינים...
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "ה"ענתיקות" שלי כבר מפוזרות כאן לאורכו ורחבו של הפורום הזה !!!..."

מי ידע מה המיוחד בחייל הזה?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

והנה פריט שהגיע לרשותי לא מזמן (כרגע הוא בתהליך ניקוי מקורוזיה):

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לאחר בירור מסתבר שחתיכת הצינור (ריק כמובן) הלא גדולה הזו הנה גוף של אחד מדגמי רימוני היד הראשונים שיוצרו לפני כ 60 שנה לפחות (וסביר שיותר) על ידי חרשי המתכת של ארגון האצ"ל !
מדובר בצינור פליז או מתכת דומה שנחרץ והותאם לו מעין פקק אליו כנראה חובר פתיל השהייה פרימיטיבי.

בסה"כ מדובר כאן במעין מטען השלכה שדוגמתו גם היו נפוצים בקרב ארגוני המחבלים כבר לפני שנים רבות אלא שהפריט הזה הוא ... משלנו !

ממש בימים אלו אני ב"משא ומתן" עם קשיש מאחד מקיבוצי העמק שברשותו גוף ריק של פריט דומה (אלא שהפעם מדובר בפריט של ה"הגנה") המשמש עבורו כמשקולת לניירת.......
ישן 12-07-2006, 21:50
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

בינגו !!!...
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי Levik שמתחילה ב "או בעברית: "עיסת נייר"..."

אכן כן !

מדובר בדמות חייל גרמני העשוייה מעיסת נייר .
לקראת סוף המלחמה נוצר מחסור גדול בחמרי גלם הנחוצים לתעשיות הצבאיות , מוצרים רבים אשר אינם היו קשורים ישירות למאמץ המלחמתי יוצרו מחמרים זולים יותר אשר שמשו כתחליף למקור בין הדוגמאות המעניינות לתהליך זה ניתן לציין פרט לצעצועי ילדים גם את מטבעות הכסף הגרמניים שבשלב מסויים חלק מהם כבר יוצרו ממתכות זולות דוגמת אלומיניום וכן אפילו פרטי לבוש ייצוגיים כגון פגיונות טכסיים אשר בשנים הראשונות של המלחמה חלקיהם יוצרו/צופו במתכות יקרות מאוד כגון כסף וזהב ובשלבים המאוחרים יותר כבר ניתן לראות באותו הדגם של פגיון חלקי אלומיניום ובדיל !

מה שמדהים הוא שממש עד סוף המלחמה הגרמנים עדיין ייצרו את הפריטים הללו .

ואפילו על בובת חייל גרמני העשויה מעיסת נייר ניתן להבחין כי קיים תבליט של לוגו הייצרן (על פי מיטב המסורת הגרמנית):

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אגב - בעולם יש קהל לא קטן של אספנים המתמקדים בדמויות עיסת נייר מסוג זה אשר יוצרו בגרמניה של שלהי המלחמה.

לבני.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:11

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר