לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-07-2006, 11:30
  tweety73 tweety73 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.03
אני גם מתחבט בשאלה דומה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי turgi שמתחילה ב "Canon EF 28-300mm f/3.5-5.6L IS USM"

האם עדשה 28-300 . עדיפה על שתי עדשות כמו 28-80 ו 70-300 ..?
.. ואם כבר 28-300 למה לא ללכת על הטוב ביותר...?

הדעות כאן בפורום (ובפורומים אחרים גם ) דיי חלוקות לגבי טיבן של עדשות שהן לא קנון . אני לא אומר שהקנון הנ"ל היא עדשה לא טובה, - אבל מה שבטוח לעניות דעתי שלצרכים חובבניים היא דיי over kill ...
הסיגמא המקבילה עולה כמעט 1/10 ממנה והטמרון המקבילה עולה בערך 100 $ יותר מהסיגמא..
ואני בטוח שהן יתנו תוצאות לא פחות טובות במחירהרבה יותר נמוך מ $2200
קח בחשבון שבמחיר שהעדשה הזאת עולה אפשר כבר לרכוש סט שלם -

ברור שאם כסף לא מהווה בעיה אז זאת בחירה מעולה !! אין ספק שבעדשות האלו קנון השקיעה את כל הטכנולוגית הליטוש וזכוכיות מינרליות שמתימרות להיות הטובות ביותר בתעשייה - והסדרה הזאת היא באמת בחירה של רוב הצלמים המקצועים
פרמטר נוסף - הוא הטווח הארוך שלה - שגם הוא נתון למחלוקת שאינה מיושבת כאן (וגם בפורומים אחרים בעולם) לגבי טיב התוצאות שאפשר להפיק עם עדשה בעלת טווח ארוך כזה
לפי בית שמאי - אפשר להבין כי גם עדשת ה 28-300 הטובה בעולם (קנון L ?? ) לא תניב תוצאות כאלו טובות
לפי בית הלל - אולי דווקא בגלל שזאת ה-עדשה היא תפצה על הטווח הארוך ותתן תוצאות שהמקבילות הזולות שלה לא יניבו...
- אבל שוב אם אין לך בעיה של כסף למה רק 350D למה לא 5D או 30D או שאר המצלמות היותר יקרות של קנון /ניקון ....

אני אישית עדיין מתחבט בשאלה איזה עדשה לקנות - לא העלתי את האפשרות אפילו לרכוש את העדשה הנ"ל בגלל שהיא ממש יקרה (אפילו אם היא היתה עולה חצי עדיין היא היתה בגדר חלום )
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-07-2006, 11:37
צלמית המשתמש של Arziv
  Arziv Arziv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Arziv שלח הודעה דרך MSN אל Arziv
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי tweety73 שמתחילה ב "אני גם מתחבט בשאלה דומה..."

תמונות בPbase שצולמו עם העדשה.

ואם עוד לא הבנת - You Get What You Pay For.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tweety73
הסיגמא המקבילה עולה כמעט 1/10 ממנה והטמרון המקבילה עולה בערך 100 $ יותר מהסיגמא..
ואני בטוח שהן יתנו תוצאות לא פחות טובות במחירהרבה יותר נמוך מ $2200
קח בחשבון שבמחיר שהעדשה הזאת עולה אפשר כבר לרכוש סט שלם -
אם אתה אומר שסיגמה שעולה עשירית ממנה תיתן תוצאות שוות לה, אתה רק מוריד מהערך של עצמך.

נערך לאחרונה ע"י Arziv בתאריך 08-07-2006 בשעה 11:41.
ישן 08-07-2006, 11:39
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי tweety73 שמתחילה ב "אני גם מתחבט בשאלה דומה..."

יתנו תוצאות לא פחות טובות בעשירית מחיר ?!??!??

האמת שאפשר לקנות פורשה עם מנוע 3 ליטר. ואפשר לקנות אופל עם מנוע באותו נפח בעשירית מחיר.
לטענת הן יתנו תוצאות דומות. לדעתי לא.
אתה משווה עדשה זולה של סיגמה (מהליין הזול ביותר שלהן) לאחת העדשות המוצלחות יותר של קנון.
אין קשר...

וספציפית לעדשה - כמו שכבר כתבו - החסרונות שלה הן הצמצם והמשקל. דגש על המשקל.
אבל האיכות שלה מדהימה לחלוטין והיא מאפשרת לך להסתובב עם עדשה אחת. כבדה אבל אחת.
ואי אפשר להשוות אותה לשום סיגמא / טמרון או משהו אחר.

ישן 08-07-2006, 14:00

המלצה רבותי - מספר הבהרות
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי turgi שמתחילה ב "[QUOTE=ArnonG] היא מאפשרת לך..."

תיראו:
אכן הסיגמא עולה 1/10 מחיר (כמעט ) והטמרון קצת יותר (שעכשיו אני לאט לאט משתכנע כי מוציאה תוצאות פחות טובות מהסיגמא המקבילה ) והקנון המדוברת ניזרקת לרמת מחירים אחרת לגמרי .....

אבל יש לכם כאן איזה שהוא בעיה - שנובעת לדעתי מחוסר היכולת להעריך עלות מול תוצאה ....
הסיגמא :
http://www.pbase.com/cameras/sigma/28300_35_macro

והטמרון:
http://www.pbase.com/cameras/tamron...-63_xr_ld_if_di

נותנות תוצאות יחסית יפות - אגב גם הגלריות האלו לא נותנות את כל התמונה המלאה, ברוב המקרים אנחנו לא יודעים מי עומד מאחורי התמונות הללו - ומוצגים לנו רק נתונים יבשים של EXIF והמצלמה - ואתם בעצמכם אומרים שהכי חשוב כאן זה הצלם....

העדשות האלו עולות פחות - לבוא עם עדשה שעולה הרבה (אבל הרבה ) יותר ולהגיד היא הכי טובה בדגם הזה - קל להגיד אבל כמה טובה? אף אחד לא אומר כאן , הרי בסופו של דבר מדובר על כסף ..
כל הכותבים באשכול הזה לא כימתו את האיכות - אז אני אנסח את השאלה מחדש:
העדשה המדוברת הזאת היא איכותית - (אגב מעניין אם טמרון היו דופקים תג מחיר של 1999$ + IS כמה מכאן זה היה מבלבל אותם לומר שזאת עדשה מעולה ....? ) איפה נמדד היתרון שלה מול הסיגמא המקבילה ? איפה אתם יכולים לבוא ולומר אם היית משקיע עוד 1900 $ משהו בתוצאה היה יותר טוב ... -
בואו חברי פורום נכבדים - תרימו את הכפפה :
ותעשו את ההשוואה בעצמכם , באחד המפגשים שלכם - תתנו מענה לשאלה הזאת . !!
תבחרו אובייקט - תביאו את העדשות ותצלמו ותשווו - !!! (אגב רצוי עם אותו הגוף ספציפי !!)
אז תוכלו להיות יותר חכמים
ישן 08-07-2006, 14:09
צלמית המשתמש של עופר ברגר הגיבור
  עופר ברגר הגיבור עופר ברגר הגיבור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל עופר ברגר הגיבור
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי tweety73 שמתחילה ב "רבותי - מספר הבהרות"

ציטוט:
תיראו:
אכן הסיגמא עולה 1/10 מחיר (כמעט ) והטמרון קצת יותר (שעכשיו אני לאט לאט משתכנע כי מוציאה תוצאות פחות טובות מהסיגמא המקבילה ) והקנון המדוברת ניזרקת לרמת מחירים אחרת לגמרי .....

אבל יש לכם כאן איזה שהוא בעיה - שנובעת לדעתי מחוסר היכולת להעריך עלות מול תוצאה ....
הסיגמא :
http://www.pbase.com/cameras/sigma/28300_35_macro

והטמרון:
http://www.pbase.com/cameras/tamron...-63_xr_ld_if_di

נותנות תוצאות יחסית יפות - אגב גם הגלריות האלו לא נותנות את כל התמונה המלאה, ברוב המקרים אנחנו לא יודעים מי עומד מאחורי התמונות הללו - ומוצגים לנו רק נתונים יבשים של EXIF והמצלמה - ואתם בעצמכם אומרים שהכי חשוב כאן זה הצלם....

העדשות האלו עולות פחות - לבוא עם עדשה שעולה הרבה (אבל הרבה ) יותר ולהגיד היא הכי טובה בדגם הזה - קל להגיד אבל כמה טובה? אף אחד לא אומר כאן , הרי בסופו של דבר מדובר על כסף ..
כל הכותבים באשכול הזה לא כימתו את האיכות - אז אני אנסח את השאלה מחדש:
העדשה המדוברת הזאת היא איכותית - (אגב מעניין אם טמרון היו דופקים תג מחיר של 1999$ + IS כמה מכאן זה היה מבלבל אותם לומר שזאת עדשה מעולה ....? ) איפה נמדד היתרון שלה מול הסיגמא המקבילה ? איפה אתם יכולים לבוא ולומר אם היית משקיע עוד 1900 $ משהו בתוצאה היה יותר טוב ... -
בואו חברי פורום נכבדים - תרימו את הכפפה :
ותעשו את ההשוואה בעצמכם , באחד המפגשים שלכם - תתנו מענה לשאלה הזאת . !!
תבחרו אובייקט - תביאו את העדשות ותצלמו ותשווו - !!! (אגב רצוי עם אותו הגוף ספציפי !!)

לכל מי שחושב שהסיגמה ( 70-300 ) לא משהו - http://www.kramery.com/DUarticles/detail.asp?iArt=454

ויש עוד הרבה השוואות באלו (ותמונות מעולות שיוכיחו אחרת ..)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://services.nexodyne.com/email/icon/MiIHt9CsUg%3D%3D/JE2kTDA%3D/R01haWw%3D/0/image.png]

ישן 08-07-2006, 14:57
צלמית המשתמש של Arziv
  Arziv Arziv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Arziv שלח הודעה דרך MSN אל Arziv
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי tweety73 שמתחילה ב "רבותי - מספר הבהרות"

לטעמי, ההודעה שלך לא ממש עניינית.
1. לאף אחד בפורום (ע"פ מה שאני יודע) אין את ה28-300L.
2. איך אפשר לכמת איכות? לי חשוב שהצבעים יהיו מדויקים, שהבוקה תהיה יפה, שהעדשה תהיה חדה בכמעט כל צמצם. איך אתה מכמת את זה? אתה משקלל את המחיר גם?

הזלזול שלך בנו מאוד מקומם אותי.
ציטוט:
אגב מעניין אם טמרון היו דופקים תג מחיר של 1999$ + IS כמה מכאן זה היה מבלבל אותם לומר שזאת עדשה מעולה ....?
ציטוט:

אנחנו כאן כדי לעזור, ואתה מזלזל בנו ובידע שלנו, אז תאמין לי שחשבתי פעמיים לפני שאני כתבתי את ההודעה הזו.
לי הודעה אחת כזאת מוציאה את הרוח מהמפרשים.

ישן 08-07-2006, 17:50

טוב שוב , מספר הבהרות
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Arziv שמתחילה ב "לטעמי, ההודעה שלך לא ממש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Arziv
לטעמי, ההודעה שלך לא ממש עניינית.
1. לאף אחד בפורום (ע"פ מה שאני יודע) אין את ה28-300L.
2. איך אפשר לכמת איכות? לי חשוב שהצבעים יהיו מדויקים, שהבוקה תהיה יפה, שהעדשה תהיה חדה בכמעט כל צמצם. איך אתה מכמת את זה? אתה משקלל את המחיר גם?

הזלזול שלך בנו מאוד מקומם אותי.

אנחנו כאן כדי לעזור, ואתה מזלזל בנו ובידע שלנו, אז תאמין לי שחשבתי פעמיים לפני שאני כתבתי את ההודעה הזו.
לי הודעה אחת כזאת מוציאה את הרוח מהמפרשים.

תשמע - לא באתי לזלזל באף אחד כאן , רק פשוט שאלתי שאלה נוספת ביחס לתשובות המאוד בנאליות שרובכם נותנים פה ביחס לאיכות של עדשות ... - אין צורך להפגע.

ואם לאף אחד אין כאן את העדשה המדוברת הזאת איך אתה יכול לבוא ולומר כי זאת עדשה מעולה .. מה רק על סמך ביקורות שאחרים כתבו? .. - להפך אני נכנס לפורומים כאלה בשביל לשמוע מפי ניסיונם האישי של האנשים עצמם !! ואני מעריך את ניסיונם של האנשים שהוא ברוב המקרים יותר משלי (אני סתם צלם חובב ולא עושה מזה כסף )
אבל מניסיוני בתחומים אחרים - אני יודע שצריך לתת משקל לכסף - ולדעת לתת ביקורת על מוצר כל שהוא היא קודם כל לדעת איך לכמת את איכות שהוא נותן ביחס לכסף ... (אלא אם כן הכסף אינו מהווה בעיה .... )
ולשאלתך איך מכמתים איכות , כבר ציינתי צריך לעשות מבחן "ראש בראש" בין העדשות, לקחת גוף כל שהוא (D50 , 5D ,20D 350D D100 you name it ) להעמיד אותו על חצובה לצלם את אותו נושא באותם תנאי תאורה - מן הסתם פיל אסקי באתרו עושה זאת מספר שנים , והוא !!! באמת משווה מול מצלמות אחרות - והוא באמת אומר מה יותר טוב וגם נותן משקל למחיר !!!

מטרתי היתה כאן לעורר דיון - מעבר לתשובות הבנאליות שנותנים כאן - לא להוציא את הרוח המפרשים , - ולקרוא דעות נוספות בנושא - כמו שכתבתי כבר לא פעם , דווקא בנושא העדשות הדעות מאוד חלוקות -
מצאתי לא מעט אנשים בעולם שטוענים כי ליין העדשות הזולות (מבית סיגמא,טמרון וקנון ) הוא גרוע וכי העדשות האלו שנועדו באמת למצלמות ה SLR שנעשו זולות בשנים האחרונות בהשג יד של הרבה אנשים - באופן פרדוקסלי מתפקדות הרבה יותר טוב על פילם שהולך ונעלם...

בכל מקרה אני רואה בדיון הזה שיש תשובות לא פחות עיניניות שעוסקות במשקל, ובשאלה הניצחית שתי עדשות או עדשה אחת .... (שאני עדיין מתלבט בה )
ישן 08-07-2006, 16:33
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי turgi שמתחילה ב "Canon EF 28-300mm f/3.5-5.6L IS USM"

אמנם להסתובב עם עדשה אחת זה נוח, אבל לא כשמדובר בעדשה כזאת. היא גדולה וכבדה מאוד ותאמין לי שאתה לא רוצה להסתובב כל היום עם עדשה שמשקלה הוא כמעט 1.7 קילו. תוסיף לזה את משקל המצלמה (30D אמרת ? זה עוד 700 גרם בלי סוללה) - בקיצור כ-2.5 קילו זה ממש, אבל ממש לא נוח. תאמין לי, אני לא בחור קטן במיוחד (גובה 186 ומשקל של כמעט 100 קילו) - אבל מאוד קשה לי להסתובב ולצלם עם 10D ו-70-200 f/2.8L יותר משעתיים רצוף. היד מתחילה לרעוד כשמכוונים וכשחוזרים הביתה - יש מן כאב כזה מעצבן בפרק היד. בקיצור - לא מומלץ בכלל ...

בכסף הזה אפשר לקנות את טמרון 17-50 f/2.8 החדשה ואת 70-200 f/4L החלומית. ככה אתה מרוויח כמעט מכל הכיוונים - גם מקבל צמצמים פתוחים יותר (=גמישות יתר בצילומי תאורה חלשה), גם משקל קטן יותר וגם (אני מניח) שאיכות אופטית טובה יותר, במיוחד בקטע שבין 70 ל-200 מ"מ. אה, וגם נשאר לך עודף של למעלה מ-1000$. אתה מפסיד קצת אורך מוקד בקטע הארוך, אבל מרוויח בקטע הרחב (שימושי מאוד לטיולים).

ישן 08-07-2006, 18:51
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
Here we go again

מזמן לא הביאו אשכול כזה פרובוקטיבי ומצחיק.
למי שיש את העדשה, מוזמן להעלות תמונות לדוגמה למרות ששום תמונה ללא השוואה מעבדתית לא תיתן תמונת מצב מדוייקת....

העדשה עצמה איכותיתי מאוד (מנסיון) והחיסרון היחידי הוא המשקל, לא צמצם (אלא אם כן אתה צלם פפרצי של לילה ללא חצובה).
בוקה מדהים ועומק שדה רדוד יצא גם בצמצם 5.6 באורך מוקד כזה.
אני אישית הייתי קונה אותה לעצמי אם לא הייתי מכוסה כבר בתחומים האלו.

וכן, היא עושה בית ספר להרבה עדשות אחרות.
מה גם שיש לה זום שאני אישית לא הכי אוהב, טלסקופי כזה שהצלפ פשוט מושך אותה קדימה (כמו ה 100-400) אבל מה לעשות, זה מה יש בטווח זום כזה.

ישן 08-07-2006, 19:36

פיגוע שוב הבהרה ...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "Here we go again"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי turgi
שהביקורות שאתה מתנגד להתסמך עליהם, אלו בדיוק אותן ביקורות כמו שאתה מעדיף מאנשים בפורומים כמו זה.

זה שאני מעדיף לקרוא ביקורות מאנשים שיש להם ניסיון , זה לא בהכרח שאני חייב להסכים איתם , כבר אמרו חז"ל "דעות יש מעט חילוקי דעות יש הרבה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי carish1
מזמן לא הביאו אשכול כזה פרובוקטיבי ומצחיק.
למי שיש את העדשה, מוזמן להעלות תמונות לדוגמה למרות ששום תמונה ללא השוואה מעבדתית לא תיתן תמונת מצב מדוייקת....

טוב לדעת שאני לא מיעוט בדעה שלי - (ואני אמרתי שאני עדיין מתחבט בשאלה מה עדיף - אגב מי יש לו סיגמא 28-300 לקנון מאזור י-ם מוזמן להשאיר לי הודעה בפרטי )

שהיה לכולם כאן שבוע טוב
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:01

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר