לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2006, 12:53
צלמית המשתמש של tallula
  tallula tallula אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "שאלתי את זה"

אז זהו שלא...
ביהדות עיקרון האמונה מתחיל בידיעה.

(אם כבר הזכרנו את הרמב"ם)
הרמב"ם כותב בפתיחת "ספר המדע" : "יסוד היסודות ועמוד החוכמות לידע שיש שם מצוי ראשון, והוא ממציא כל הנמצא; "

אצלנו ביהדות האמונה היא לא ארטילאית באל שאין שום קשר אליו.
ליהודי המאמין (וללא מאמין שלא בידיעתו) יש קשר עם הקב"ה בכל רגע - האדם נמצא תחת השגחתו ותחת עינו הפקוחה והשומרת של האל.

ולכן ככל שהמדע והטכנולוגיה מתקדמים - יש רק יותר ויותר הוכחות לאמיתות התורה.
דברים שנכתבו בגמרא לפני 2500 שנה (אגב חכמים סיניים) היום המדע מצליח להוכיח.

יש עשרות דוגמאות כאלה.....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-07-2006, 13:09
צלמית המשתמש של tallula

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "איך הם מצאו אותך?"

תגובה לאיב ולברווז:
ולכן כבר אמרתי - יש לכם דעות קדומות על הבן אדם. מי מכם באמת שמע אותו? אף אחד...שמעתם רק את מה שיש לתקשורת להגיד עליו. אז עם כל הכבוד...אי אפשר לשמוע רק צד אחד ולגזור גזר דין.

שטיפת מוח זה ביטוי מאוד נחמד שאתם אוהבים להשתמש בו (וכשאני אומרת אתם אני לא מדברת עליכם אישית אלה על החברה כולה). נוח לכם לחשוב ששטפו לנו את המוח.

ואיב - תאמיני לי כשאני אומרת שאף אחד לא שטף לי את המוח ושעד לפני 3 שנים חשבתי כמוך. את כל התהליך שעברתי (ושעדיין עוברת) אני עוברת עם עיניים פקוחות, ואני בוחרת למי להקשיב ולמי לא, אף אחד לא כפה עליי לראות סרט זה או אחר. אף אחד לא הכניס לי דברים לראש. הכל מבחירה שלי - לכן זו לא שטיפת מוח.

ישן 10-07-2006, 15:41
צלמית המשתמש של EventHorizon
  משתמשת נקבה EventHorizon EventHorizon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.03
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי tallula שמתחילה ב "עם כל הכבוד...אני לא חושבת..."

מדמים את התבונה של האדם כאבולוציה מינית על מנת להזדווג.

בארה"ב, ב 1925 נערך משפט הקופים, בו הועמד לדין המורה שלימד את תורת האבולוציה ואחריו נחקק חוק נגד לימוד אבולוציה (מסיבות דתיות), ב 1967 החוק בוטל כי לא יתכן שיהיה חוק ממניע דתי.
< עריכה: פאק, איזה קטע ביזארי... התאריך היום הוא התאריך בו נפתח המשפט של משפט הקופים >

היום בישראל "מדינת היהודים" מלמדים על תורת האבולוציה בבתי הספר.

את מתכחשת לעבר, ואת יודעת מה- שתינו לא היינו אז,
אבל קבלי אבולוציה מודרנית בזמן אמת- איך את מסבירה לעצמך את כל המוטציות והאבולוציה שעובר האיידס בגוף האדם?
הוא משנה את עצמו בקצב מסחרר, רוב השיכפולים שלו הם לא שיכפולים זהים וזה גם כוח ההישרדות שלו.

נערך לאחרונה ע"י EventHorizon בתאריך 10-07-2006 בשעה 15:48.
ישן 10-07-2006, 16:13
צלמית המשתמש של tallula

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "איידס הוא צעיר מאוד,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EventHorizon
הוא לא היה בזמן שמשה היה בתיבה.
מאיפה הוא בא? נפל מהשמים?

אמרת- "האיידס נשאר איידס".... ממש לא.
המדע (מהסוג שגם מבסס את הדברים שלו) טוען שהאיידס של אדם הוא איידס של קופים אשר עבר מוטציה שאפשרה לו להדביק בני אדם. (<-- אבולוציה)

חוץ מזה שההתנהגות של האיידס בגוף נגוע היא מוטציות בקצב מסחרר.

האיידס לא נפל מהשמיים....הוא הגיע מיבשת אפריקה...ועבר מקופים לבני אדם...
השאלה שאני שואלת היא האם נגיף שעובר מוטציה ועדיין נשאר אותו נגיף - האם זו דוגמא לאבולוציה? אני חושבת שאדם שבאמת מבין בנושא יכול לענות על כך...אז עד אז....

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EventHorizon
שטיפת מוח אולי זה ביטוי גס, אבל מה שעברת לא ניראה שרחוק מזה.

אני חושבת שבזאת אסיים את הדיון.
אני לא חושבת שיש לך היכולת לדעת מה עברתי בחיי ועוד לקרוא לזה שטיפת מוח...את לא מכירה אותי אישית ולכן אני לא חושבת שמן הראוי לשפוט כך את חיי.

ישן 10-07-2006, 13:41
צלמית המשתמש של tallula

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "בוודאי שזה אותו הדבר.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cancer
הוא הריי לא המציא את זה אלא שאב את הידע הזה ממקור כלשהו
בדיוק כפי שאת שאבת את הידע הזה מאותו סרט(את הריי לא ביקרת בסיפרייה לאחרונה
וממש קראת את המאמרים המדעים שמצוטטים שם, נכון?)
וכנראה העובדות שבו כל כך קלושות שאינך מסוגלת לזכור
ולו הוכחה אחת..

כרגע נראה לי שהיחיד שמתחמק פה זה אתה...כי באמת היית רוצה לראות על מה אני מדברת...היית רואה את הסרט...

הוא אולי לא המציא את זה...אבל יכול להיות בהחלט שהמקור שהוא שאב ממנו את הידע הזה היא מקור לא מהימן.
באשר אליי, אני אולי לא ביקרתי בספרייה, אבל בסרט שאני ראיתי רואים את המדען בכבודו ובעצמו מספר על התגלית המדעית שהוא מצא - ולכן זה מקור יותר מהימן מהמקור של הברווז.

העובדות הן לא קלושות, ואני זוכרת אותן. אבל אני יודעת שאם אקצר ואכתוב אותן כאן בשורה וחצי זה גם ככה לא יספק אותך ולכן אני מתעקשת שאם אתה רוצה לדעת, אתה חייב לראות בעצמך.

ישן 10-07-2006, 22:39
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
את לא חייבת שום דבר לאף אחד ,בטוח שלא בחייך הפרטים ועל אחת כמה וכמה על גבי מסך הפורום
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי tallula שמתחילה ב "אם אצטרך להביא לך את ההוכחות..."

תחיי את החיים שלך עם האמונה שלך, והעיקר, שנהיה בריאים
ומי שלא מוכן לקבל את ההסברים שלך ועט עלייך כמו על נבלה ומנסה לשפוט אותך
{כמו כמה תגובות מתנשאות שראינו של כמה "חכמולוגים" כאן} אז אמרי לו בשיא הנימוס והאדיבות ועם כול הכבוד הראוי שילך יחפש מי יטלטל אותו , או במילים אחרות בשפת הרחוב שילך לעזאזל , ככה אני הייתי נוהג
לגופו של עניין , לא קונה דבר וחצי דבר ממה שכתבת כאן בעניין אלוהים ואמונה, סיפורים כאלו ושטיפות כאלו מוכרים וזכורים לי היטב במשך 18 שנות לימוד ובית דתי שבו אפשר לומר שגדלתי.
זכות הבחירה היא שלך , וחובת ההוכחה \ הצדקה וכ"ו לא חלה עלייך
לילה טוב

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 10-07-2006 בשעה 22:50.
ישן 10-07-2006, 14:24
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.03
איזה חומר הוא לקח לפני שהוא אמר את זה?(:
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי tallula שמתחילה ב "אני קוראת מקור מהימן למדענים..."

אני אאמין לכל הוכחה מדעית כל עוד היא לא תופרך. וזה עדיין לא אמור להפריע
לי או לך להאמין באלוהים ושבכך בסופו של דבר יוכח שהמדע טעה.
הטעות שלך היא שאת מבססת את האמונה שלך בעיקר על המדע
מה יקרה כשתיתקלי בהוכחות שסותרות את מה שאת אומרת?
ההתימרות הזו של מחזירים בתשובה להיפך למדענים בכמה חודשים
פשוט פתטית ולדעתי גורמת נזק לדת יותר מכל דבר אחר
אם את רוצה לבסס את האמונה שלך על המדע, קחי בחשבון שזו לא כבר אמונה
והיא תישבר כל כמה שנים עם גילוי חדש... ותזכי ללעג כל פעם שתתחמקי
מראיות והוכחות מדעיות שסותרות את מה שכתוב בתנ"ך..

נערך לאחרונה ע"י cancer בתאריך 10-07-2006 בשעה 14:35.
ישן 09-07-2006, 22:31
צלמית המשתמש של tallula

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "תגידי, מה הוא אומר על אבולוציה...?"

לא....לא עיניים עצומות - עיניים פקוחות לרווחה...

אולי איך שהגדרתי את זה "מצוקה רוחנית" - זאת לא הגדרה כל כך טובה למצב...
מה שהתכוונתי שמבחינה רוחנית באותה תקופה הרגשתי שחסר לי משהו...הרגשתי חלל, ריק.
גדלתי בבית חילוני (הורים נהדרים - אין לי תלונות אליהם) שהצד הרוחני לא קיבל דגש. ולכן הרגשתי מין תחושה שמשהו חסר.
מה המשמעות לחיים שלנו פה....וכל שאר השאלות המוכרות.

לכן ההגדרה "מצוקה רוחנית" הייתה לא נכונה ואני מצטערת שהשתמשתי בביטוי הזה....

ישן 10-07-2006, 11:55
צלמית המשתמש של tallula

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "את יודעת שה"משמעות" שקיבלתי..."

תראי....קשה להסביר את זה...ואני יודעת שלכם קשה לקבל את זה...הרי כל מי שחוזר היום בתשובה הוא "משוגע" "שטפו לו את המוח" - וזה בכלל לא נכון.
אני חקרתי ובדקתי וראיתי שהתורה שלנו מספקת את כל התשובות...
דווקא בגלל שבאתי מהעולם החילוני אני יודעת איך זה...ואני יודעת מה חסר בו...
ואני הרגשתי את החסרון הזה כנראה יותר מאחרים בגלל שאף פעם לא אהבתי את החיים ה"חומריים" - אפילו בתור ילדה ונערה אני זוכרת שאף פעם לא התחברתי לעולם הזה.
בתור נערה לא קניתי מותגים, לא התאפרתי, לא אהבתי לצאת למועדונים וכו', שאפתי למשהו אחר - לחיים פשוטים יותר.
ומצאתי את זה...והיום אני חיה חיים פשוטים, ולכן לשאלה שלך על האוניברסיטה - התשובה שלי היא לא...אני לא ארצה ללמוד באוניברסיטה, כי זה פשוט לא מתאים לי (וזה עוד בלי שום קשר לחזרה בתשובה).

אגב אוניברסיטה, בגיל 17 (הרבה לפני שחשבתי לכיוון הדת) כשהתחלתי מיונים לצבא, הלכתי למסלול עתודה, עשיתי פסיכומטרי בתחילת כיתה יב' ובאיזשהו שלב הבנתי שאני בכלל לא רוצה ללכת לעתודה וללמוד באוניברסיטה ושזה לא מתאים לי (זה היה רצון של אחרים שהתלבש ברצון שלי). וכשהבנתי את זה 'ברחתי' מהמסלול הזה והמשכתי מיונים רגילים לצבא והתקבלתי למודיעין.

נ.ב

למה משמעות באוויר?! אם הייתי מספרת שהיה לי מחסור רוחני, ונסעתי להודו, וכו' וכו' - אז זה היה בסדר...אבל למצוא את המשמעות הזאת בדת שלנו, של אבותינו - זה לא בסדר - זה באוויר...

נערך לאחרונה ע"י tallula בתאריך 10-07-2006 בשעה 12:00.
ישן 10-07-2006, 12:58
צלמית המשתמש של tallula

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "יש לא מעט עדויות מדעיות"

אני לא טענתי שיש לי הוכחה מדעית לקיומו של אלוהים.
אבל ראיתי הוכחות לכך שהתורה לא נכתבה בידי בני אדם, לכך שיש חיים לאחר המוות, לכך שאת כל הסודות של העולם ידעו כבר חכמי ישראל מלפני 2500 שנה, ועד כהנה וכהנה הוכחות.

אגב מדענים - הידעת שחלק גדול מהמדענים הבכירים במכון וויצמן ועוד אוניברסיטאות חזרו בתשובה רק בגלל המדע? (זה מופיע בסרט שדיברתי עליו).

אגב מאובנים - דווקא המאובנים עוזרים להוכיח שהאבולוציה זה קשקוש. (ראה נספח א').

אגב גילו של העולם - לאחרונה גילו שה"מדען" שהמציא את שיטת מדידת גיל ע"י הפחמן היה נוכל אחד גדול, ויש הרבה מדענים שהראו הוכחות לכך שגיל העולם לא נמדד במליונים (זה גם מופיע בסרט שדיברתי עליו.

נספח א':
פרופ' נתן אביעזר: תיאוריית התפתחות הדרגתית (אבולוציה) קיימת כמאה וארבעים שנה ומתוארת בכל ספרי הלימוד, אף על פי שהצטברו הוכחות רבות בשנים האחרונות המצביעות נגד התפתחות הדרגתית. מאלף לצטט מומחים בינלאומיים בנושא זה. פרופ' סטיבן גולד מאוניברסיטת הרווארד, שהידע שלו בנושא האבולוציה אינו מוטל בספק, כותב כך:
''ההיסטוריה של המינים השונים כפי שהיא מתבטאת במאובנים, מורה על שתי עובדות העומדות בסתירה מוחלטת לרעיון ההתפתחות ההדרגתית:
1) העדר שינוי – מראה היצורים בזמן הופעתם הראשונה זהה לחלוטין לצורתם זמן רב אחרי זה.
2) הימצאות פתאומית – מין חדש אינו מתפתח בהדרגה; הוא מופיע לפתע בממצאי המאובנים כשהוא כבר בעל מבנה שלם ומוגמר''.

שותף לדעה זו גם פרופ' סטיבן סטנלי, גם הוא מבכירי החוקרים בתחום האבולוציה. בספרו האחרון מדגיש פרופ' סטנלי את הסתירה הבולטת בין התיאוריה הגורסת התפתחות הדרגתית לבין הממצאים בחקר המאובנים. וכך הוא כותב: ''דרווין, ואיתו אדריכלי התיאוריה הניאו-דרוויניסטית, היו עומדים פעורי פה נוכח המאובנים שנתגלו...הם היו נתקפים בהלם מול עובדות אלו''. למעשה, הטענה שמינים התפתחו בהדרגה, מותקפת מכל החזיתות המדעית. פרופ' ניילס אלדרידג' מדגיש שהאפשרות שמגוון צורות החיים המוכר לנו היום התפתח בהדרגה, בטלה לחלוטין, משום ש''אין כל אפשרות להגיע בהדרגה למין חדש של ממש''. עוד מומחה בנושא, פרופ' קנת הסו, קובע כי ''המחקרים שנעשו בשנים האחרונות אכן הנחיתו מכת-מות על תורתו של דרווין''.

ישן 10-07-2006, 13:24
צלמית המשתמש של trickster
  trickster trickster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
איזה שטויות
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי tallula שמתחילה ב "קצת הגזמת...יש לי חלומות, יש..."

האבולוציה כתאוריה מדעית מניחה הנחות ואח"כ מחפשת הוכחות לאישורן או סתירתן מכאן שבוודאי שחלק מההנחות נסתרו וחלק רב יותר אושרו.
האבולוציה קיימת ומתרחשת תחת עינינו בקצב מהיר יותר ממה שניתן לתאר. כמובן שניתן לראות זאת באורגניזמים פשוטים יותר מאשר במורכבים.
התגברות החידקים על סוגי אנטיביוטיקה זו רק דוגמה אחת מיני רבות לאבולוציה.

לעומת זאת לתאוריה הבריאתנית המתחזה לתאוריה מדעית אין אפשרות להוכיח והיא עצמה מלאה סתירות שלא ניתנות להסבר למשל:
אם כל בעלי החיים נוצרו באותו זמן מדוע לא נמצא שלד של שפן בן 200 מיליון שנה?
מדוע ה"בורא" ייצר בעלי חיים ואחר כך בחר להשמידם ללא זכר פרט למאובנים?
מדוע לבעלי חיים שונים יש פתרונות שונים לאותה בעייה (עטלפים וציפורים לדוגמא) למה ה"בורא" לא חסך ונתן להם את אותו פיתרון.

לקרוא בכתבים ישנים המכילים מילים סתומות ולתת להם פירושים בני זמננו כאילו הם חזו את העתיד זו שטות גמורה. יש לזה את אותו משקל שיש לנוסטרדמוס.

ישן 11-07-2006, 00:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי tallula שמתחילה ב "קצת הגזמת...יש לי חלומות, יש..."

לא נכון! לחלוטין לא נכון!

אין אף אחד שהוכיח שהאבולוציה הינה פיקציה.

להיפך - ככל שעובר הזמן אנחנו רואים הוכחות והוכחות נוספות לכך שהאבולוציה לא רק קיימת כי אם גם פועלת!

דבר שני - פחמן 14 הוכח כלא אמין לקביעה מדוייקת של תאריכים, וכמו כן יש לו הגבלת קריאה. אני לא אכנס לפיסיקה של זה אבל יש לו טווח זמנים שבו הוא מדוייק. בקצוות הוא אינו מדוייק.

מצטער לומר לך - אבל כל מה שהעלית עד עכשיו מקורו בטענות של חוקרים (נוצריים בעיקר) קיקיוניים להתלות בנושאים שוליים ובכך לפסול את נכונות הטענות הבסיסיות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:35

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר