לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2006, 11:38
  ben.star8 ben.star8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.06
מספר הבהרות לגבי עוסק זעיר/פטור + שכיר

אחרי שקראתי כאן וברשת נשארו לי מספר דברים לא ברורים
אשמח לעזרה ממי שיודע.

אני שכיר בעל הכנסה קבועה.
בנוסף אני אומן שמייצר פריטי אומנות שונים, לאחרונה גבר הביקוש לרכישה של מוצרי.

הבנתי שעל מנת למכור את פריטי האומנות שלי עלי לפתוח תיק עוסק זעיר/פטור (אני לא צופה לחרוג מ הגבלת ה 64000 השנתית)

1. מה המשמעות של היותי שכיר בשילוב עוסק זעיר - ברמה של תאומי מס וכ"ד?
2. האם עלי רק לגשת למשרדי מס הכנסה/מע"מ ולבקש לפתוח תיק "עוסק זעיר"? ולקבל פנקס ?
3. האם ההבנה שלי נכונה לגבי "עוסק פטור" - כלומר מכרתי מוצר שלי ב XXX כסף, אינני צריך הרי לשלם מס ולהצהיר כי הרי הנני עוסק זעיר... או שמע יש בכל זאת איזה מס שלו אני מחוייב
4.האם עצם היותי שכיר וגם עוסק זעיר מחייבת אותי להצהיר לתאם משהו עם הרשויות או שכל הכנסה בפני עצמה, כלומר - השכר שלי כשכיר דרך המעסיק שלי שעוברת בצינורות המקובלים
ובנוסף הכנסה שאישית שלי כעוסק זעיר ששולמה לי לרוב במזומן וכ"ד.

האם אני בכיוון?

ואם יש לכם עוד הבהרות מניסיון אשמח לשמוע

בן
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-07-2006, 18:55
  SIGAL* SIGAL* אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.06
עוסק פטור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ben.star8 שמתחילה ב "מספר הבהרות לגבי עוסק זעיר/פטור + שכיר"

אני יכולה לנסות לעזור לך מניסיוני כעוסקת פטורה ודי טריה ואם אני אחסיר משהו, מקווה שישלימו לך.

1. היותך שכיר ובמקביל עוסק פטור (כמוני) אומר שבסוף השנה אתה מגיש דוח שנתי. מס הכנסה משקללים את משכורתך כשכיר ואת הכנסותיך כעוסק פטור ובהתאם נקבע לך גובה המס אותו תשלם. מבחינתך, מקום העבודה שלך כשכיר ממשיך לדווח עליך כשכיר.

2. אתה כעוסק פטור פותח תיק במעמ, במס הכנסה ובביטוח לאומי ומנהל רישומים שלך כעוסק פטור. ישנם טפסים שאתה צריך למלא ואפשר אפילו לפקסס, אין צורך לגשת אליהם. (יש רואי חשבון שימליצו לך לעשות עבורך את העבודה הזו (כמובן בתמורה לתשלום). אני בחרתי לעשות בעצמי.

3. עוסק פטור=אתה פטור ממעמ! אתה מחוייב מבחינת מס הכנסה, האחוז תלוי כמובן בגובה ההכנסה שלך.

4. קיימת הפרדה ברורה בין היותך עוסק פטור להיותך שכיר. כשכיר תמשיך לקבל משכורת כרגיל, יורידו לך מס כפי שהורידו עד כה. אין צורך לדווח במקום העבודה (מדווחים כאשר עושים תאום מס שזה לא המקרה שלך כעוסק פטור). כעוסק פטור עליך להוציא קבלה (להבדיל מחשבונית מס לעוסק מורשה) עבור קבלת תשלומים (תקבולים), לנהל ספר תקבולים, בו אתה רושם הכנסות והוצאות עבור העסק.

זכור, כי אסור לך לקבל כסף, לפני שנפתח לך תיק במס הכנסה.

זה נשמע מסובך, כי אתה שואל כמה וכמה שאלות בבת אחת. סך הכל זה לא כזה מסובך.
בהצלחה.
:-)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:36

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר