לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-07-2006, 10:03
  איתי סביר איתי סביר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
טירונות טייס- סקירה למעוניינים...(או לקופים העתידיים לבוא)

הטירונות היא רובאי 03 "משודרגת", כלומר התכנים המועברים בה הם תכני רובאי 05, אך היא לא מספיק ארוכה כדי להשלים את כל תכני 05, לכן מי שמסיים את שלב המכין, משלים את הרובאי ל-05 בבסיסי.

הטירונות מחולקת לפי שבועות(כמו כל צה"ל בערך...) וכל שבוע הוא משהו אחר.

שבוע 1- קליטה+קליעה 1: בשבוע הראשון עושים מה שעושים בכל שבוע ראשון בצבא- שיחות עם המפקדים ומפקדי הבסיס, מפקד הטירונות וכל החארטות האלה...
בנוסף אתם תירו הרבה, תאפסו את הנשקים תתחילו מטווחים בסיסיים ל-50 מ', 100 מ' וכו'.

שבוע 2- קליעה 2: שבוע שמוקדש כולו לירי במטווחים. ירי לאחר מאמץ, פזצטות למיניהם, שכיבה, עמידה אינסטנקטיווית וכו'.

שבוע 3- שדאות: שבוע שנועד להכשיר את החייל לחיות בשטח ללא אמצעים מודרניים, משמע לשרוד בשטח. השבוע כולל בניית עמדות, תרגיל ניווט קטן, העתקת מחנה, הקפצות כל לילה, תרגילי אב"כ, מסעות פילים, חומר תיאורטי, זחילות, סחיבות פצוע ודברים מעצבנים כאלו...

שבוע 4- קליעה מתקדם: שבוע מטווחים אחרון בו תבצעו מטווחים מורכבים במקצת, מטווח של ירי לאחר מאמץ, ואם יהיה זמן אפילו תזכו לעשות מקצי צ'ופרים כמו ירי טרמפיאדות, מטרות נעות וכו'.

שבוע 5- שבוע פרט: שבוע שמוקדש כולו לתרגיל פרט, שבו מדמים כיבוש שטח הנשלט ע"י אויב, ואתה מדמה מפקד חוליה שמסתער על השטח. יש סדר מסויים לפעולות שעושים כשרוצים להשתלט על שטח, לכן יש ללמוד זאת ע"י תרגילים יבשים(ללא יורי אלא רק ע"י צעיקת הפקודות כשהמפקד הולך מאחוריך ומדמה את שאר החוליה) ובסוף יש ליישם את מה שלמדת בתרגיל רטוב(עם ירי).
בשבוע זה ירינו במאג וזרקנו רימון.

שבוע 6- שבוע חוליה: בדיוק כמו שבוע פרט, רק שעכשיו אתה עושה את תרגיל כיבוש השטח עם עוד 3 אנשים שביחד אתם חוליה(חוליה היא כוח של 4 אנשים תרגילים אלו...).
בשבוע זה ירינו בנגב.

שבוע 7- שבוע מסכם: שבוע שנועד לראות מה למדת כל הטירונות. עיקרו במבחנים תיאורטיים ומעשיים על האמלח"ים, תרגיל הפרט ושבוע השדאות.

בונוסים וצ'ופרים:
-במהלך כל הטירונות יש משהו שנקרא בוחן דפני. זהו בוחן שהומצא ע"י בן-אדם בשם דפני(כן, גם אני לא האמנתי שקוראים לו ככה...), והוא בא לבחון את הכושר הקרבי של החייל. כמו בוחן מסלול למבינים מבינינו, רק טיפה שונה.
ריצת 1500 עם קיר, מקבילים וחבל, פירוק M-16 ומאג וירי לאחר מאמץ.
-הטירונות מאוד דחוסה ובהחלט יש הרגשה שהכול על זמנים(כי זה באמת ככה חחח...) והכול נעשה בלו"ז מאוד צפוף.
-האנשים מחולקים לצוותים, כל צוות הוא בין 13-15 איש.
אני הייתי בטירונות כוסיות, כשבטירונות קופים זה קצת שונה: הצוותים הם בין 20-22 איש וגם יש יותר צוותים כי הם לא אחרי הצ'קים.
לכל צוות יש שני מכ"ים ומפק"צ, שבחישוב מהיר אפשר לראות שבאמת יש פה פיקוח די צמוד.
- קצת על הבסיס: הבסיס האו ביסל"ח 314, נמצא כ-1:37 דקות נסיעה מחצרים.
הבסיס נותן הרגשה של שטח כי כולו מכוסה אוהלים, חול ואבק(למעט מגורי הסגל כמובן...).
האוכל בו מצויין, במיוחד לפרחי הטייס כי הם אוכלים קייטרינג.... צוות המטבח ממש תומך ונחמד.
הת"ש די טוב יחסית לביס"ט- פלאפונים ושק"ם כל יום, המקלחות והשירותים תמיד נקיים משום מה.
-יציאות וכדו': היציאות הם 14,14,21 כלומר יוצאים הבייתה בשבוע שדאות, פרט ומסכם.
כשחוזרים לשבוע קליעה מתקדם, יום ראשון מוקדש בחציו לתרבות(מה שנקרא בצה"ל יום א' תרבות). אנחנו הלכנו למוזיאון בית האוסף בת"א והיה די מעאפן...
כשחוזרים מהבית בשבוע חוליה צריך להתייצב בבסיס בשעה 10:00(צפונים ב-11:00).
-מסעות: בטירונות קופים מסע פתיחה היה 4 ק"מ, אחריו היה מסע 6 ומסע מסכם היה 8 ק"מ.
בטירונות כוסיות זה קצת שונה....: מסע פתיחה וא 15 ק"מ+1 ק"מ מזורז(כלומר, ריצה מהירה), אחריו מסע 6ק"מ+2 ק"מ מזורז+4 אלונקה ומסע מסכם הוא 7 ק"מ+3 ק"מ מזורז+5 אלונקה.

תכל'ס, הטירונות די חווייתית ומעשירה כמו שאומרים. יש להיזהר לא להיכנס למאבקים עם הסגל כי אחרי זה סתם עולים לוועדה בסוף הטירונות. אה, גם יש סוציומטרי כמובן בשבוע מסכם.
אחד אצלנו הביא אותה למפק"צ מתחת לחגורה, כשהמפק"צ העביר לנו שיעור על רעות וכמה זה חשוב שכולם יהיו אחים ורעים אחד לשני בצוות כי זה הדבר שבעצם צה"ל בנוי עליו וכו' וכו',
ואז אחד מהצוות שלי שואל אותו: "אם ערך הרעות כ"כ חשוב, למה אנחנו ממלאים שאלונים סוציומטריים?"
אוי, איזה שוק המפק"צ חטף, למרות שהוא ענה על השאלה בסופו של דבר בטענה שבקורס טייס הסוציומטרי הוא מעין עוד מבחן כלשהו וזה ופה ושם.

קיצר, לקופים 158- בהצלחה
לכוסיות 158- נדפקתם, כל הזין
יאללה ביי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-07-2006, 13:23

חחח... לא חבר'ה, זה קצת לא מדוייק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי איתי סביר שמתחילה ב "טירונות טייס- סקירה למעוניינים...(או לקופים העתידיים לבוא)"

כוסיות- גפים א',ב' ו-ג'. מאותרי שייטת ומכט"ל למיניהם נמצאים בגפים א' ו-ב'.
קופים- גפים ד' ו-ה'. הם הגפים שמתחילים בטירונות.

אצל 158 והלאה זה הולך להיות שונה. יהיו רק ארבעה גפים, כשבעצם אותה פרוצדורה נמשכת, אם כי גף ג' בעצם מתבטל, וגפים א' ו-ב' הם הכוסיות ו-ג' ו-ד' הם הקופים.

כוסיות וקופים, על שום מה?
כוסיות- האורות באוהלים שלהם תלויות על עמוד בסוף האוהל ומדליקים אותם עם כזה לחצן.
קופים- האורות באוהלים שלהם תלויות כמנורות על "תקרת" האוהל והם צריכים לתפס כמו קופים כדי להגיע אליהם ולהבריג אותם לחשמל.

ישן 10-07-2006, 21:17

ידעתי שהשאלה הזו תבוא מתי שהוא...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי איתי סביר שמתחילה ב "טירונות טייס- סקירה למעוניינים...(או לקופים העתידיים לבוא)"

אני כבר לא בקורס, נפלתי בוועדות סוף מכין על רמת טיסה בינונית.
הייתי בגף א', עברתי את הצ'קים, עשיתי את הלימודים ואת הטירונות, אבל יש משהו שנקרא מכסות...
הדבר שכן אפשר להגדי לזכותי הוא, שהגף שלי הוא הגף בעל מס' האנשים הנמוך ביותר אי-פעם בקורס טייס שסיים מכין: התחלנו את הצ'קים 58 בערך וסיימנו את המכין 14, כשאת הטיסות עברו 18, אחד כרגע מושהה קורס בגלל בעייה בברך, אחד נפל על נקע חוזר ברגל והפרופיל שלו ירד ל-64 ואני ועוד אחד נפלנו בוועדות סוף מכין.
דבר כזה לעולם לא יקרה יותר, תהיו בטוחים בזה, אנחנו פשוט היינו גף של נגרים...

ישן 10-07-2006, 21:22
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי איתי סביר שמתחילה ב "ידעתי שהשאלה הזו תבוא מתי שהוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי איתי סביר
אני כבר לא בקורס, נפלתי בוועדות סוף מכין על רמת טיסה בינונית.
הייתי בגף א', עברתי את הצ'קים, עשיתי את הלימודים ואת הטירונות, אבל יש משהו שנקרא מכסות...
הדבר שכן אפשר להגדי לזכותי הוא, שהגף שלי הוא הגף בעל מס' האנשים הנמוך ביותר אי-פעם בקורס טייס שסיים מכין: התחלנו את הצ'קים 58 בערך וסיימנו את המכין 14, כשאת הטיסות עברו 18, אחד כרגע מושהה קורס בגלל בעייה בברך, אחד נפל על נקע חוזר ברגל והפרופיל שלו ירד ל-64 ואני ועוד אחד נפלנו בוועדות סוף מכין.
דבר כזה לעולם לא יקרה יותר, תהיו בטוחים בזה, אנחנו פשוט היינו גף של נגרים...

תפסיק לכתוב דברים לא נכונים...
יש גף שסיים 13 אנשים את הצקים ועוד פחות את המכין...ואני לא מדבר על שנות ה50 אלא על קורס טייס במתכונתו הנוכחית (לא כולל האקדמיה..)
בהצלחה בהמשך!
אמיל.

ישן 11-07-2006, 20:27

זה די מסובך מה שקורה איתי

זה לא בטוח שאני הולך למודיעין. בעיקרון כבר הציעו לי כל מיני תפקידים בצבא: ראיונות לצנחנים, עוקץ, יהל"ם, פלס"ר שריון(7), לוט"ר ומיתר וכמו-כן ללכת לאיזה חטיבת חי"ר שאני רוצה.

בעיקרון אם הייתי מבקש דברים מיוחדים כמו זיק למשל או מש"ק כלשהו היו אומרים לי שהם יבדקו ואז יחזירו לי תשובה. מה שקורה עם נפילי טייס זה שהם מגיעים לבקו"ם ושם הם מופנים לשבוע ראיונות שבו כל יום הולכים ליחידה ואתה עובר ראיון. אם אתה מתקבל ואתה רוצה אז אתה הולך ליחידה.
אתה יכול להתקבל ליותר מיחידה אחת ואז לבחור

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:28

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר