לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-07-2006, 00:00
צלמית המשתמש של פיקצייה
  פיקצייה פיקצייה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי GhostMouse שמתחילה ב "לא יודע מה איתך אבל אחוזי..."

אחוז משתמשי פיירפוקס לא יגדל (אלא ההיפך) אם רוב מה שאנשים צריכים יסופק להם ע"י אקספלורר (7 או 7.5) או דפדפנים מבוססי אקספלורר כל עוד תמשיך להיות בעייה בהצגת אפילו אחוז אחד מהאתרים שמשתמש פיירפוקס/אופרה חדש יתקל בהם מדי יום. ככל שהזמן עובר מהירות/כבדות דפדפן לא משחקת יותר תפקיד כך שהדבר היחיד שייקבע מי הדפדפן אליו נוהרים (מחליפים מחנה) הכי הרבה אנשים יהיה הדפדפן שיציג מצויין אחוז כמה שיותר קרוב ל-100% של אתרים ברשת תוך כדי שחסרים בו כמה שפחות פיצ'רים "שאי אפשר בלעדיהם". לדעתי זה יהיה אקספלורר 7 או 7.5. מס' 2 יהיה מקסתון, לא אופרה ולא פיירפוקס, מאותה סיבה בדיוק, רק הפעם כאשר קהל היעד הוא "משתמשים יותר מתקדמים" (שאינם שונאי מיקרוסופט בדם).

הייתי מאוד שמח לראות את פיירפוקס מגיע ל-40% מהשוק תוך שנתיים, אבל זה לא ריאלי. אין לאף אחד מהמתחרים שום בעלות על שום פונקציונאליות שהמאסות יחליטו שהיא "הכרחית" (כלומר תגרום להם להחליף מחנה), ויש רק למתחרה אחד הרבה מאוד משאבים להשקיע במידה והוא חש שהוא מתחיל לאבד שליטה (נניח הוא מאבד 30% מהשוק).

נחייה ונראה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-07-2006, 00:30
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
מה שאתה טוען זו טעות, ולו רק בגלל העובדות
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי פיקצייה שמתחילה ב "אחוז משתמשי פיירפוקס לא יגדל..."

נכון, רוב הדברים שאמרת נכונים, אבל אתה לא לוקח כמה נתונים חשובים בחשבון. קודם כל, מאין לך ש IE יציע את כל מה שהמתחרים מציעים? זה לא קורה היום, וזה לא יקרה גם בעתיד. IE פונה למכנה המשותף הנמוך ביותר של המשתמשים בדפדפן (הטאבים זו תוספת שבלית ברירה הוכנסה אליו, וגם ה RSS) להוסיף אפשרויות לדפדפן? מה פתאום! זה מנוגד למחשבה המיקרוסופטית הטוענת שהמשתמש הממוצע הוא טיפש, לעומת המשתמש הממוצע, שהוא לא טיפש אני בטוח שאם זה היה תלוי ב MS, אזי הדפדפן IE7 היה מציע בדיוק את מה שהציעה גרסה 5 של הנ"ל.

תצוגת אתרים? תתפלא, אבל זה לא מה שיזיז את המשתמש מהדפדפן שאותו הוא אוהב. הסקר שלנו בפורום יוכיח שרוב המשתמשים (לפחות מאלו המצביעים...) משתמשים ביותר מדפדפן אחד כדי לכסות על הבעייה. בנוסף, רוב המשתמשים גולשים רוב הזמן באתרים קבועים. גם הגולשים הכבדים מבצעים סבב בין אתרים קבועים, מה שאומר שאם האתרים האלו יתמכו בדפדפן, הם לא ינסו אפילו לחפש אחר; ויותר מזה, אם אתר מסויים לא יפתח, הם פשוט ימשיכו הלאה בלי לפתוח אותו.

גורם נוסף שלא לקחת בחשבון הוא יחסי ציבור. לפיירפוקס יש יחסי ציבור מעולים, ברמה שגלשה כבר מעבר לרשת, אל העולם האמיתי. לIE לעומת זאת, יש יחסי ציבור שליליים ביותר. החל מפרשות המשפטים בעקבות הטמעתו במערכות וינדוס לדורותיהן, וכלה בפרצות האבטחה שמתגלות בו השכם והערב. כיום זה לא קול להשתמש ב IE. אני מכיר עורך מדור אינטרנט באיזה עיתון, שגולש ביומיום ב IE, אבל כשהוא מביא צילומי מסך למדור שלו, הוא טורח לפתוח איזה דפדפן אקזוטי, נטסקייפ למשל. כיום כל מי שמחשיב את עצמו קצת "משהו" מתחום המחשבים משתמש בדפדפן מוזילה כלשהו. אה, נכון, זה גם יותר נוח.

אל תשכח שבעתיד המלחמה תהייה קשה יותר מכמה סיבות; בעלי האתרים יתאימו את האתרים לתקן, וכל הדפדפנים יציגו אותם. הקוד הפתוח גם הוא ישתכלל, ויציג היטב אתרים שלא עומדים ב 100% בתקן... כן, זה עלול לקרות. דפדפן IE כנראה שלא יוכל להיות מוטמע במערכת ההפעלה ויסטה כבעבר (אלא אם ל MS מתחשק לפתוח במסע משפטים חדש) ככה שהוא גם לא יהיה הדיפולט. אתה מבין לבד מה זה אומר.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 13-07-2006 בשעה 00:34.
ישן 13-07-2006, 01:34
צלמית המשתמש של פיקצייה
  פיקצייה פיקצייה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "מה שאתה טוען זו טעות, ולו רק בגלל העובדות"

אני אשמח מאוד אם אני טועה ופיירפוקס ייקח את הבכורה ממיקרוסופט, כי זה יגיד שהוא ללא עוררין הדפדפן הנעלה. אבל פנטזייה לחוד ומציאות לחוד.

לדעתי מיקרוסופט תמשיך לפתח את הדפדפן מרצונה החופשי, ואף תגדיל לעשות ותרכוש או את Avant או את Maxthon תוך שנה-שנתיים. מיקרוסופט היום יודעת שהדרך שלה לרווחיות מעולם הפרסום המקוון פלוס שירותים מקוונים יוכרע רק אם תישאר להם השליטה בדפדפן (שיכיל טכנולוגיות קנייניות proprietary בנוסף לכאילו-סטנדרטים של השוק). מיקרוסופט לא תתן לאף שולט באף תחום אחר בעולם המחשבים לנוח בשקט (קריא גוגל). אני די בטוח שיהיו להם עוד הרבה טריקים לשלוף מהשרוול בעתיד הקרוב, כמו פיצ'רים מאוד חביבים בהוטמייל-לשעבר (לייבמייל היום) או כל אחד משירותי הלייב האחרים שידרשו דפדפן מיקרוסופטי להפעלתם במאת אחוזי הפונקציונאליות.

אין שום סיכוי שאנשים מהרחוב יפעילו (לזמן רב) שני דפדפנים במקביל (כפי שהזכרת) כאשר אחד יבצע 99% ממה שהם רוצים. אם אקספלורר 7 לא יספק את צרכיהם, אז 7.5 או 8 יספקם. בכל פלטפורמה שמאפשרת פלאג-אין (גם ווינאמפ, גם מקסתון, גם פיירפוקס) יש מאות קשקושים בלבושים שאנשים חיצוניים יצרו, אך יש רק אולי עשר-עשרים ששווים באמת התייחסות רצינית ושיש עשרות אחוזי נהנים מהם, ואם תטמיע אותם בדפדפן (כמו במקסתון/אופרה) אנשים יעדיפו אותך על המתחרה.

אני שואל שאלה פשוטה: אם מחר מיקרוסופט רואה שפיירפוקס אוכל להם אחוז אחד שלם של נוטשים כל חודש, אתה באמת חושב שהם לא מסוגלים להעתיק אחד-לאחד כל פיצ'ר כל פיפס מפיירפוקס כדי לבלום את הסחיפה ולהחזיר את המשתמשים הביתה? אם אתה מאמין בזה אז לדאבוני אתה שה תמים. כרגע מיקרוסופט לא בלחץ כי IE7 סופי ו-Vista עוד לא יצאו. אה ואגב אין שום סיכוי שבעולם ש-Vista לא יכיל דפדפן מיקרוסופטי מובנה בברירת המחדל. אולי מיקרוסופט יציעו לינק לדפדפן אחר אם ממש יכופפו להם את היד וגם זה רק אחרי שהם ילחמו מלחמת חורמה (יגיעו עד בית משפט עליון של האיחוד האירופאי).

ולעצם יחסי ציבור - אני מאמין שאתה לבד מודע לזה שמיקרוסופט משקיעה אלפי מונים יותר כסף בפרסום מאשר פיירפוקס. מיקרוסופט לא צריכה להפיל את עצמה לפח ולפרסם את אקספלורר לכשעצמו (ובכך לתת לגיטימיות לפיירפוקס או להכיר בשוק הדפדפנים בכלל), מספיק שהיא מפרסמת את ויסטה שכולל את אקספלורר. אם עוד 5 שנים לרוב משתמשי המחשב יהיה ויסטה - מסע הפרסום יוכתר כהצלחה. ככה בלי שתרגיש זה יגיד שלכולם כנראה גם יהיה אקספלורר 8 שיגיע עם SP2 או משהו כזה של ויסטה. מי שמתבייש בדפדפן שבו הוא משתמש לא יהיה מסוגל לכתוב מאמר משכנע בשום נושא שקשור למחשבים, לדעתי. עדיף לו להודות: "מה שיש לי מספיק טוב לי, כמו שמספיק טוב לרובכם, קוראיי היקרים, ואני בכלל לא מעוניין לבזבז זמן יקר בנסיונות דפדפנים מתחרים". רק שהוא מפחד מעצמו...

בקיצור, שוב, נחייה ונראה. אני בבוטום ליין חושב שמיקרוסופט מספיק חזקה לכסח כל מתחרה. אם הם מדי פעם נותנים למישהו קצת אוויר (כמו שעשו כשהצילו את אפל) זה רק כדי ליצור רושם שקיימת תחרות. חוץ מזה שהם נהנים מגניבת הרעיונות מהמתחרים השוליים שלהם. אבל, וזה אבל גדול, אם המתחרה השולי מתחיל להיות מתחרה רציני/מאיים, מיקרוסופט יכולה בזמן קצר מאוד לחסל אותו טוטאלית. שוב, דעתי האישית...
ישן 13-07-2006, 11:21
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי פיקצייה שמתחילה ב "אני אשמח מאוד אם אני טועה..."

מיקרוסופט לא תמשיך לפתח את הדפדפן, בדיוק כמו שלא עשתה זאת ב8 השנים האחרונות. פיירפוקס לא נולד היום, וMS בכלל לא חושבים שהם צריכים להתחרות בו. ברור שהם יכולים, ובקלות, אבל הם אפילו לא מנסים. תאמין לי שאם היו מנסים להתחרות, דפדפן IE7 לא היה נראה כמו שהוא. ולמה זה? ככה. ככה עובד ההגיון המיקרוסופטי, והסברתי את זה כבר בהודעה הקודמת. אגב, ההגיון הזה עבד לא רע, והביא את IE לשליטה המלאה בשוק. מה שמוכיח שלא בטוח שאתה צודק, כי גם אם היית כותב את אותם דברים לפני 7 שנים היו אומרים לך שאתה צודק... אבל העובדות לא תומכות בך

יחסי ציבור; ל MS יחסי הציבור הגרועים ביותר שיכולים להיות. זה מסביר גם איך המניות של חברה כמו גוגל, שלא מוכרת כלום מלבד פרסומות, צומחות לממדים מפלצתיים, בעוד MS שוקעת. נכון, זו בועה, אבל לא כל הבועות מתפוצצות... יש כאלה שמצליחות לרכב על הגל ולהמשיך. תראה איך אוסף שירותים כמו מסנג'ר לייב לא מצליח לדגדג את גוגל. לכולם כבר יש תיבה ב Gmail, ולא, הם לא יחליפו אותה באף שירות מיקרו' דמוי אאוטלוק כבד ומציק.

MS אולי משקיעה הרבה בפרסום, אבל לא של וינדוס :\ את וינדוס לא צריך לפרסם, כולם משתמשים בו בלאו הכי. נכון, צריך לשדרג מדי פעם, אבל את זה עושה הזמן. כיום אתה לא יכול להשתמש בגרסה ישנה יותר מ XP, כי חלק גדול מאוד של תוכנות שימושיות פשוט בלתי אפשרי להתקין על משהו שהוא לא XP.
ואגב, אם כבר נכנסנו לזה, הרווחים הגדולים של MS לא מגיעים מוינדוס. הנה לדוגמא, בערך ב30% מהמחשבים בארץ מותקן וינדוס לא חוקי. MS יכולה בשניה אחת לשתק את כל אותם מחשבים בצורה בלתי ניתנת לעקיפה. אבל לא, היא לא עושה את זה (יש את WGA וכאלה, אבל זה לא ממש מטריד מישהו) כי האינטרס שלה זה שישתמשו במערכת הפעלה מיקרוסופטית על כל מחשב, והיא מוכנה אפילו לחלק את את וינדוס חינם למטרה זו (ע"ע תוכנות MS לארגון המורים, ולסין)

ולעניין, MS לא יכולה כיום לחסל את מתחרותיה הגדולות (לא שיש לה מתחרות, אבל מה שמתקרב לזה) ומה גם שהיא יודעת שהקרב האמיתי הוא לא באיזה דפדפן ישתמש כל גולש, וכמה פרסומות הוא יראה. זה הכסף הקטן, הכסף של גוגל, הכסף היושב על הבועה. כולם יודעים שהכסף האמיתי נמצא במכירה מסודרת של תוכנות, בחבילת אופיס. זה אולי לא זוהר כמו Google Earth, אבל זה שווה כסף. המתחרות האמיתיות הן סימנטק, אדובי, ושאר ענקיות התוכנה. מדי פעם יוצאת לה איזו תוכנה קטנה(מובי מייקר למשל), שאולי לא כל כך מוצלחת כמו המתחרים, אבל מספיק לצרף אותה חינם לוינדוס, כדי להתחיל לכבוש את השוק.
לדעתי מלחמת הדפדפנים משמשת ל MS כניסוי כלים. מה שטוב לכמה תוכנות חינמיות, בטוח יפעל טוב על חבילת תוכנות ההגנה והאנטיוירוס ש MS מתכננת, (גרסאות הבטא כבר מסתובבות) ושם, שם תהייה המלחמה האמיתית. המלחמה על הכסף.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 13-07-2006 בשעה 11:24.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:49

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר