לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-07-2006, 17:21
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע המשבר בדרום- אשכול חדשות ותמונות יומי 10-11.7.06

לצערנו בתקופה האחרונה החדשות כמו רודפות אותנו וחלקן הגדול בתחומים שבהם עוסק הפורום שלנו, לכן נפתחים כאן כמה דיונים בכל יום. מצד שני אנחנו לא פורום חדשות.
נבקש, מעתה, לרכז את כל המבזקים והחדשות באשכול זה. אם יתקיים כאן דיון ספציפי אנחנו נפריד אותו לאשכול נפרד.
אשכולות חדשותיים אחרים שיפתחו בפורום ימחקו, ינעלו או יאוחדו לתוך האשכול הזה.
אנחנו מקווים שהמשבר הנוכחי יפתר במהרה והאשכול הזה יהיה אשכול החדשות האחרון בפורום. יחד עם זאת, מתוך ראיה ראלית, אנחנו נחליף את האשכול בכל יום בסביבות 19:00.
לכל מי שרוצה להתעדכן בחדשות כדאי להעזר בעמוד המבזקים של פרש

קישור לאשכול החדשות הראשון, 29.-28.6.06
קישור לאשכול החדשות השני30.6-2.7.06
קישור לאשכול השלישי 2-3.07.06
קישור לאשכול הרביעי 4.7.06
קישור לאשכול החמישי 5.7.06
קישוור לאשכול השישי 6-8.7.06
קישור לאשכול השביעי 9-10.7.06

והרי החדשות:

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-07-2006, 17:23
צלמית המשתמש של יוסיפון

טלוויזיה ערוץ 10 חמש עם רפי רשף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "המשבר בדרום- אשכול חדשות ותמונות יומי 10-11.7.06"

משעל: שליט לא ישוחרר ללא האסירים
במסיבת עיתונאים בדמשק אמר ראש הלשכה המדינית של חמאס, כי דבר לא ישיב את הכבוד הישראלי, שנרמס בפעולה בכרם שלום
יום שני, 10 ביולי 2006, 13:54 מאת: צבי יחזקאלי, חדשות 10 ישראל 10

כתבי "הארץ" יואב שטרן ואבי יששכרוף:

"העם הפלסטיני מאוחד בדרישה לערוך חילופי שבויים עם ישראל" - כך אמר ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, במסיבת עיתונאים שכינס היום בדמשק. לדבריו, המאמצים לתיווך "נכשלו בשל ישראל, המסרבת לשחרר אסירים". משעל ציין כי החייל לא ישוחרר, אלא בצד שחרור הדדי של אסירים פלסטינים מהכלא הישראלי.

משעל אמר כי הפעולה בכרם שלום רמסה את הכבוד הישראלי, וכי דבר לא ישיב אותו. לדבריו, התקיפה בעזה לא תועיל לישראל בהשגת מטרותיה, "נפסיק את ההתנגדות רק כשתצאו מאדמתנו". משעל אף טען, כי "הפלסטינים לא מקבלים הוראות מגורמי חוץ כמו טהרן ודמשק".

בהתייחסו לגורלו האישי הצהיר מנהיג חמאס, כי הוא אינו חושש מהתנקשות בחייו, משום שישראל כבר ניסתה להתנקש בו לפני תשע שנים. "כל יום שאני חי אחרי 97' (ניסיון התנקשות הישראלי הכושל בו) הוא בונוס. שבעתי מהחיים ואני מתגעגע לאלוהי", אמר משעל. הוא גם האשים את ישראל בהריגת ערפאת.

כמה מראשי חמאס בשטחים, העומדים בקשר עם משעל, אמרו כי הוא תומך ביוזמתו של ראש ממשלת הרשות הפלסטינית, איסמעיל הניה, להפסקת אש הדדית. בכירי חמאס אמרו אתמול ל"הארץ", כי משעל מוכן כעת לעסקה נרחבת בהרבה משחרור החייל החטוף בלבד בתמורה לשחרור אסירים. לדבריהם, ראש הלשכה המדינית מוכן למהלך שיכלול את שחרור רב"ט גלעד שליט בתמורה לשחרור אסירים פלסטינים - אך בנוסף, להבטיח הפסקת אש ארוכת טווח, כולל הפסקת ירי רקטות קסאם, בתמורה לעצירת החיסולים מצד ישראל.

ישן 10-07-2006, 17:54
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ערוץ 10 חמש עם רפי רשף"

משעל: לא נשחרר את החייל החטוף בלי תמורה

במסיבת עיתונאים שכינס בדמשק אמר חאלד משעל כי "המטרות והמוסר שלנו מורים לנו לשמור על החטוף בחיים". ביחס למו"מ לשיחרור גלעד שליט אמר: "ישראל התעקשה על שיחרורו אך סירבה לשחרר אסירים. אנחנו לא רוצים הסלמה, אבל תבינו את צרכי הפלסטינים. זאת השפלה". עוד ציין כי הוא לא חושש מהתנקשות בחייו - "שבעתי מהחיים, אני משתוקק לפגוש את אלוהים". ראש הממשלה בתגובה: "לא יתקיים שום משא ומתן לשיחרור החייל, ולא קיבלנו שום הצעה בעניין"
רועי נחמיאס
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/ynet.gif]
פרסום ראשון: 10.07.06, 13:34עדכון אחרון: 10.07.06, 15:12

בכיר החמאס לא סוגר את הדלת למשא ומתן עם ישראל: ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל, התייחס היום (ב') בפומבי לפרשת חטיפתו של רב-טוראי גלעד שליט ואמר כי לא ייתכן שחרור החייל ללא תמורה שכן זוהי השפלה לפלסטינים, כהגדרתו.
"המטרות שלנו והמוסר שלנו מורים לנו לשמור עליו בחיים", אמר משעל בנוגע לשליט. "הוא אסיר מלחמה והחוקים הבינלאומיים בנושא תקפים במקרה שלו". משעל אמר את הדברים במסיבת עיתונאים שכינס בדמשק כשלצידו בכיר נוסף ממחלקת החוץ של חמאס, מוחמד נזאל.
משעל גילה כי "בתקופה האחרונה הגיעו אלינו מספר מתווכים בינלאומיים בניסיון לטפל בבעיית החייל החטוף. ישראל התעקשה על שחרורו של החייל אך סירבה לשחרר אסירים. זהו אינו מצב לפתרון המשבר. אמרנו לכולם - אנחנו לא רוצים הסלמה, אבל תבינו את הצרכים של הפלסטינים. זאת השפלה והמתווכים באירופה יודעים את האמת".
לדברי משעל, "הפלסטינים ביצעו פעולת גבורה כששבו את החייל, אולם תגובת העולם כלפי ישראל אינה תואמת את היקף הפעולה. היום העם הפלסטיני מאוחד כלפי המבצע הזה כפי שלא היה בעבר. המבצע הזה היה מבצע גבורה כלפי עמנו. אנו גאים בפעולה הזאת ושולחים את תנחומינו למשפחות ולשאהידים שנהרגו".
"איננו טוענים שפעולות המנהרות וירי הרקטות וכל המאמץ המתמשך שלנו יביא אותנו לאיזון צבאי מול המאגר האדיר של ישראל, אך זהו ביטוי של הרצון שלנו. העם הפלסטיני אומר היום למעשה – אני נאבק משמע אני קיים", אמר משעל, שגם התייחס להאשמות שהעלתה ישראל כלפי סוריה על מעורבותה בסוגיית משבר החטיפה ועל אחריותה לכך: "ההאשמות כלפי דמשק הפכו לסימפוניה ישראלית-אמריקנית. זהו רק ניצול של המשבר". במהלך דבריו שב משעל והדגיש כי ההתנגדות היא הבחירה האסטרטגית של ארגונו.

"אולמרט הוא זה ששובה את גלעד שליט באמצעות המדיניות"
"ישראל רוצה באמצעות כל התוכניות שלה למחוק את הזכויות הפלסטיניות ולחסל את הבעיה הפלסטינית, אך היא לא תצליח", הוסיף משעל בנוגע למשבר המתמשך. "אני רוצה לפנות לישראלים ולומר להם – ההנהגה שלכם משקרת. היא לא רוצה לשחרר את החייל. אם היא הייתה רוצה, היא הייתה מחליפה אסירים. הרי עשיתם זאת עם החיזבאללה. ישראל מנסה בסך הכל להרוויח זמן כדי להשיג מידע על מיקומו של החייל באמצעות הסוכנים שלה. במקביל היא מסיתה את העולם נגדנו ונגד דמשק.
"אני אומר לציבור בישראל – ההנהגה שלכם, בראשות אולמרט, מובילה אתכם רק להרס, אבל הפלסטינים לא יישברו. אולמרט הוא זה ששובה את גלעד שליט באמצעות המדיניות שלו. ישראל שיקרה כשהיא אמרה שהיא יצאה מעזה. הרי בחודש יוני האחרון למשל, נהרגו בעזה שישים איש". משעל תקף גם את חלקה את ארה"ב במתרחש ואת המוסר הכפול שלה בכל הקשור לדמוקרטיה ואמר: "החלטנו להשתתף בתהליך הפוליטי, התמודדנו בבחירות, ניצחנו ומאז העולם לא נתן לנו הזדמנות אחת להצליח".
ההתייחסות של משעל לנושא היתה הראשונה מאז חטיפת החייל גלעד שליט ב-25 ביוני. כתבים זרים נלקחו באוטובוסים למלון בו שהה בדמשק, ומשם העביר את המסר לישראל.
בכיר החמאס התייחס גם לאיומי ישראל להתנקש בחייו: "כבר הייתי תחת ניסיון חיסול לפני תשע שנים. אינני חושש מהאיומים החוזרים ונשנים לחסל אותי – זה בידי אלוהים. כל יום וכל שבוע שאני חי מאז 1997, אני רואה אותם כמתנה. ישראל חיסלה את ערפאת, השייח יאסין, אבו עלי מוסטפא ומנהיגים פלסטינים אחרים. זה לא חדש שישראל מחסלת מנהיגים, אך התנועה שלנו לא תישבר. אינני חושש מכך. שבעתי מהחיים ואני משתוקק לפגוש את אלוהים. אם ישראל חושבת שבאמצעות האיומים הללו היא תקבל ממני ויתורים היא טועה".

אולמרט: "לא יתקיים שום מו"מ לשיחרור החייל"
ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר בתגובה לדברי בכיר החמאס כי ישראל לא קיבלה הצעה לשחרור אסירים תמורת החייל החטוף גלעד שליט. אולמרט אמר את הדברים בישיבת סיעת קדימה בכנסת.
"לא יתקיים שום משא ומתן לשיחרור החייל, ולא קיבלנו שום הצעה בעניין. עלו רעיונות ונקודת המוצא של כולם היתה שאין להתנות את שחרור החייל בתנאים מוקדמים. ביום בו ישראל תחליף עם החמאס את החייל באסירים נחליש את הגורמים המתונים ברשות ונפגע בתפקידם. פנייה לדרישת החמאס תאותת שדרך הפעולה המשתלמת היא באמצעות חטיפה והממשלה לא תתן יד לכך", אמר.
בתוך כך, העיתון "אל חיאת", היוצא לאור בלונדון, דיווח הבוקר כי ישראל הסכימה לתנאים שהוצגו בפניה במסגרת המשא ומתן העקיף שמנהלת מצרים לשחרור החייל החטוף גלעד שליט.
על פי הדיווח, במסגרת המשא ומתן העקיף, שמנהלת מצרים בין ישראל לפלסטינים, הסכימה ישראל להסיג את כוחותיה מרצועת עזה, להסיר את הסגר שהוטל על הרצועה, להפסיק את הסיכולים הממוקדים, הפלישות והמאסרים, לשחרר את השרים וחברי הפרלמנט מהחמאס ולשחרר מאות אסירים פלסטינים מאוחר יותר וזאת בתמורה לשחרורו של גלעד שליט ולהפסקת ירי הרקטות הפלסטיניות לעבר ישראל.
בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו

ישן 10-07-2006, 20:13
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[size=5][b][font=Franklin..."

במסיבת עיתונאים בדמשק אמר ראש הלשכה המדינית של חמאס, כי דבר לא ישיב את הכבוד הישראלי, שנרמס בפעולה בכרם שלום
יום שני, 10 ביולי 2006, 20:51 מאת: צבי יחזקאלי, חדשות 10 ישראל 10

כתבי "הארץ" יואב שטרן ואבי יששכרוף:

"העם הפלסטיני מאוחד בדרישה לערוך חילופי שבויים עם ישראל" - כך אמר ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, במסיבת עיתונאים שכינס היום בדמשק. לדבריו, המאמצים לתיווך "נכשלו בשל ישראל, המסרבת לשחרר אסירים". משעל ציין כי החייל לא ישוחרר, אלא בצד שחרור הדדי של אסירים פלסטינים מהכלא הישראלי.

משעל אמר כי הפעולה בכרם שלום רמסה את הכבוד הישראלי, וכי דבר לא ישיב אותו. לדבריו, התקיפה בעזה לא תועיל לישראל בהשגת מטרותיה, "נפסיק את ההתנגדות רק כשתצאו מאדמתנו". משעל אף טען, כי "הפלסטינים לא מקבלים הוראות מגורמי חוץ כמו טהרן ודמשק".

בהתייחסו לגורלו האישי הצהיר מנהיג חמאס, כי הוא אינו חושש מהתנקשות בחייו, משום שישראל כבר ניסתה להתנקש בו לפני תשע שנים. "כל יום שאני חי אחרי 97' (ניסיון התנקשות הישראלי הכושל בו) הוא בונוס. שבעתי מהחיים ואני מתגעגע לאלוהי", אמר משעל. הוא גם האשים את ישראל בהריגת ערפאת.

כמה מראשי חמאס בשטחים, העומדים בקשר עם משעל, אמרו כי הוא תומך ביוזמתו של ראש ממשלת הרשות הפלסטינית, איסמעיל הניה, להפסקת אש הדדית. בכירי חמאס אמרו אתמול ל"הארץ", כי משעל מוכן כעת לעסקה נרחבת בהרבה משחרור החייל החטוף בלבד בתמורה לשחרור אסירים. לדבריהם, ראש הלשכה המדינית מוכן למהלך שיכלול את שחרור רב"ט גלעד שליט בתמורה לשחרור אסירים פלסטינים - אך בנוסף, להבטיח הפסקת אש ארוכת טווח, כולל הפסקת ירי רקטות קסאם, בתמורה לעצירת החיסולים מצד ישראל.

ישן 10-07-2006, 20:19
צלמית המשתמש של יוסיפון

משעל מדבר לראשונה מאז חטיפת שביט
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ערוץ 10 חמש עם רפי רשף"

ישן 10-07-2006, 17:40
צלמית המשתמש של יוסיפון

כתבה החטיפה והכישלון: חלוץ מסתפק בהערות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "המשבר בדרום- אשכול חדשות ותמונות יומי 10-11.7.06"

החטיפה והכישלון: חלוץ מסתפק בהערות

צוות המומחים בראשות האלוף במיל' גיורא איילנד קבע שאירוע החטיפה של גלעד שליט היה כשלון מבצעי. עם זאת נקבע שאין לנקוט בצעדים כלשהם נגד שרשרת הפיקוד
חנן גרינברג
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/ynet.gif]
10.07.06, 18:00

צוות מומחים בראשות האלוף במיל' גיורא איילנד קבע הערב (יום ב') שאירוע חטיפת החייל בכרם שלום שבו נהרגו שני חיילים הוא כישלון מבצעי. למרות הקביעה החד-משמעית, החליט הצוות שהפעולות שננקטו לפני האירוע היו סבירות ושאין לנקוט בצעדים כלשהם נגד שרשרת הפיקוד. הרמטכ"ל קיבל את ההמלצות וציין שבכוונתו להעיר הערות אישיות למפקדים ספציפיים.
ככל הנראה, אין באותן הערות כדי לפגוע בקידומם של הקצינים הללו בעתיד. בהקשר המודיעיני קובע הצוות כי רמת המודיעין ההתרעתי הייתה סבירה אך מצביע על מספר ליקויים בממשקים הבין-אירגוניים בתוך הצבא. עוד קובע הצוות כי בטיפול המערכתי באיום המנהרות לא היה ליקוי או מחדל אך נדרש להאיץ את ההשקעה בטכנולוגיה המתאימה בכדי להגיע למענה אפקטיבי.
הצוות מצביע על שורה של שגיאות - בעיקר ברמת הגדוד (גדוד 71 של השיריון והחטיבה הדרומית) אך גם ברמות הגבוהות יותר - אוגדה, פיקוד ומטה כללי. עם זאת קובע הצוות שהפערים הללו לא הובילו לתוצאה הקשה.
הרמטכ"ל רב אלוף דן חלוץ אמר: "אין ספק כי האירוע הוא כישלון מבצעי משום שבכל עימות בינינו לבין האויב אסור לנו לקבל תוצאה שכזו ולהגדיר אותה אחרת מאשר כישלון. הוא כישלון כי במפגש הלחימה הזה שבינינו לבין האויב איבדנו את סגן חנן ברק ואת סמ"ר פבל סלוצקר. חייל נוסף נפצע והחייל גלעד שליט נחטף".
הרמטכ"ל אמר כי הוא מוצא שלאורך כל התקופה שקדמה לאירוע, היחידות התכוננו באופן סביר אך גם בתחום זה היו ליקויים ושגיאות לגבי תפקוד הכוחות בזמן האירוע, "על אף שהכוח הגיב במהירות, אני מוצא כאן תקלות מקצועיות שהביאו לכך שבניית התמונה המבצעית והבנתה היו איטיות". בסוגיה המודיעינית הדגיש הרמטכ"ל כי הייתה התרעה וביקש להשלים את התחקיר המודיעיני מול השב"כ.
הכישלון המבצעי בלט על רקע הצלחות מבצעיות רבות של אוגדת עזה, בין היתר סיכול 61 ניסיונות חדירה לשטח ישראל וסיכול 54 הנחות מטענים. הממצאים העיקריים בדו"ח התמקדו בפעולות שביצע צה"ל לאחר חדירת המחבלים לישראל. אחת השאלות המרכזיות בפרשה עלתה כבר שעות ספורות לאחר האירוע: האם צה"ל נערך בהתאם להתרעה שקיבל? האם ביצע פעולות שנועדו לצמצם למינימום את הסיכוי לביצוע הפיגוע?
כמו בתחקיר שנערך לאחר האירוע על ידי מפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה, אל"מ אבי פלד, כך גם בממצאים של דו"ח איילנד: בפיקוד הדרום ידעו כי ישנה התארגנות לפיגוע. "בא במהרה", היה שם הקוד שלה. גם ההערכה כי אנשיה עלולים לבצע פיגוע באמצעות מנהרה הייתה מונחת על השולחן, ובשטח נעשו מספר רב של פעולות הן בימים שקדמו לפיגוע והן בלילה שלפניו.

ישן 10-07-2006, 18:17
צלמית המשתמש של יוסיפון

כתבה המפקדים מכרם שלום לא ייענשו
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "החטיפה והכישלון: חלוץ מסתפק בהערות"

המפקדים מכרם שלום לא ייענשו
יום שני, 10 ביולי 2006, 18:32 מאת: עמוס הראל ואמיר אורן, הארץ

הרמטכ"ל יסתפק בהערות אישיות למפקדים המעורבים בתקרית בה נהרגו 2 החיילים ונחטף גלעד שליט. ועדת החקירה: מדובר בכישלון מבצעי, בעיקר ברמת הגדוד והחטיבה
הרמטכ"ל דן חלוץ החליט לא לנקוט צעדים פיקודיים נגד מפקדים שהיו מעורבים בתקרית שליד כרם שלום לפני שבועיים, בה נהרגו סגן חנן ברק וסמ"ר פאבל סלוצקר ורב"ט גלעד שליט נחטף לעזה, אך החליט להעיר הערות אישיות למפקדים המעורבים. חלוץ הגיע להחלטה בעקבות דו"ח חקירת התקרית, שמסר לו היום (שני) יו"ר ועדת החקירה, האלוף במיל' גיורא איילנד.
ועדת החקירה בראשות איילנד הגדירה את התקרית ככישלון מבצעי וקבעה כי נחשפו שורה של שגיאות, בעיקר ברמת הגדוד והחטיבה, אך גם ברמות המטכ"ל, הפיקוד והאוגדה. עם זאת קבעה הוועדה, כי לא השגיאות הללו הובילו לתוצאה הקשה. הוועדה לא מצאה ליקוי בטיפול המערכתי של צה"ל באיום המנהרות.
ועדת איילנד ביקרה בשטח ארבע פעמים, בדקה מסמכים וראיינה את המעורבים בדרגים השונים הנושאים באחריות לגזרת התקרית: פיקוד הדרום, אוגדת עזה, החטיבה הדרומית, גדוד הסיור הבדואי ופלוגת המוצב.
איילנד, שסיים את שירותו בצה"ל בשלושה תפקידים בכירים במטכ"ל (ראש חטיבת המבצעים, ראש אגף המבצעים וראש אגף התכנון), נשען בעבודת הוועדה על ניסיון רב בתפקידיו הצבאיים הקודמים, ביניהם: מפקד חטיבת גבעתי, מפקד בית הספר לקצינים בה"ד 1 וקצין חי"ר וצנחנים ראשי. בשני התפקידים האחרונים ריכז עשרות תחקירים של אירועים מבצעיים בלבנון ובשטחים.

ישן 10-07-2006, 20:11
צלמית המשתמש של יוסיפון

טלוויזיה המפקדים מהתקרית בכרם שלום לא ייענשו
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "החטיפה והכישלון: חלוץ מסתפק בהערות"

המפקדים מהתקרית בכרם שלום לא ייענשו
הוועדה בראשות איילנד הגדירה את התקרית "כישלון מבצעי" והצביעה על שורת שגיאות, בעיקר ברמת השטח. הרמטכ"ל: היו ליקויים ושגיאות בהכנות
יום שני, 10 ביולי 2006, 20:57 מאת: אלון בן-דוד, חדשות 10 ישראל 10

הוועדה שבדקה את התקרית בכרם שלום - בה נהרגו סגן חנן ברק וסמ"ר פאבל סלוצקר ונחטף החייל גלעד שליט - הגדירה את האירוע ככישלון מבצעי והצביעה על שורת שגיאות, בעיקר ברמת הגדוד והחטיבה הדרומית בגזרת עזה, אבל גם ברמות האוגדה, הפיקוד והמטכ"ל.

עם זאת, האלוף (במיל') גיורא איילנד, שעמד בראש הוועדה, לא המליץ לנקוט צעדים פיקודיים נגד מפקדים שהיו מעורבים בתקרית. הרמטכ"ל דן חלוץ קיבל את המלצתו ויסתפק בהערות אישיות למפקדים המעורבים. הרמטכ"ל ציין עוד, כי היו ליקויים ושגיאות בהכנות לפני המתקפה.

הוועדה הגדירה את רמת המודיעין שקדמה לאירוע כסבירה, אך מצאה מספר ליקויים בממשקים בתוך יחידות מודיעין שונות בצבא וכן בממשקים בין ארגוניים, בין המודיעין לשב"כ.

בעניין המנהרות, קבעה הוועדה כי צה"ל משקיע מאמצים גדולים בנסיון לתת מענה אפקטיבי לבעייה, אך "אין בעולם פתרונות טובים יותר". עם זאת, הוועדה קבעה כי צריך להשקיע יותר כסף ויותר טכנולוגיות בנושא.

ישן 11-07-2006, 06:36
צלמית המשתמש של יוסיפון

כתבה ההמלצה: הערות למג"ד ולמח"ט

ההמלצה: הערות למג"ד ולמח"ט ועדת הבדיקה לאירועי כרם שלום, בראשות איילנד, הגישה מסקנות. לא יינקטו כל צעדים נגד לוחמים
אמיר בוחבוט
http://news.fresh.co.il/icons/maariv.gif]
עדכון אחרון : 11/7/2006 0:09

"האירוע בכרם שלום – תקלה מבצעית" - עובדה זו עולה מפרסום מסקנות צוות הבדיקה, בראשותו של האלוף (במיל.) גיורא איילנד, שמונתה לבדוק את התקרית החמורה, במהלכה נהרגו שני חיילים ונחטף חייל נוסף. למרות שהצביעה על מספר כשלים, במסקנות הוועדה אין קריאה להסקת מסקנות ברמה האישית נגד לוחמים או קצינים. הצעדים היחידים הנשקלים הם הערות אישיות מצד הרמטכ"ל, שיופנו למפקדים ספציפיים.

הוועדה לא הסירה אחריות מכל דרגי הצבא. "הצוות מצביע על שורה של שגיאות, בעיקר ברמת הגדוד והחטיבה, אך גם ברמות הגבוהות יותר – אוגדה, פיקוד ומטכ"ל", נכתב במסקנות. למרות זאת, מבהירה הוועדה כי "פערים אלה לא הם שהובילו לתוצאה הקשה, והם מוצפים על פני השטח כתוצאה מהחקירה היסודית".
"בכל הקשור להיבטי המודיעין", ממשיכים חברי הוועדה, "קובע צוות המומחים כי רמת המודיעין ההתרעתי וזרימתו היו ברמה סבירה, אולם מצביע על מספר ליקויים בממשקים הבין ארגוניים בתוך הצבא, והבין מדרגיים".
האלוף (במיל.) איילנד הדגיש, בין היתר, במהלך הצגת הנתונים, כי נמצאו ליקויים בחלק מהתרגולות שביצע הטנק. נוסף לכך, העלה בדבריו איילנד מספר נקודות מבצעיות בעייתיות, דוגמת חופש הפעולה לו זכו הכוחות על מנת לבדוק את המתרחש מעבר לגדר.
עוד התייחס איילנד לעיכוב שארך כשעתיים בין הרגע בו החל האירוע, ועד לדיווח על חייל חטוף. עיכוב זה נבע מהחלטת הקצינים בשטח להגיע אל הטנק הפגוע רק לאחר סריקה על ידי משוריין הממוגן היטב, וזאת מחשש שהאזור ממולכד. בנוסף לכך, ציין איילנד מספר מעורבים באירוע, בהם המג"ד בגיזרה, מפקד החטיבה הדרומית אבי פלד, וקצינים נוספים שאיילנד המליץ לרשום בתיקם הערה אישית.

צפו בהמחשה גראפית של האירוע בכרם-שלום. עיבוד מחשב: דו"צ

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]
"האירוע הוא כישלון מבצעי"
בהתייחסו לממצאי הוועדה, ציין הרמטכ"ל, רב-אלוף דן חלוץ, כי "צוות המומחים עשה עבודה יסודית בזמן קצר, ירד לפרטים והציף סוגיות ונושאים רבים לדיון, בכל המדרגים ורמות הפיקוד". לדבריו, "אין ספק כי האירוע הוא כישלון מבצעי. הוא כישלון מבצעי, כיוון שבכל עימות בינינו לבין האויב, אסור לנו לקבל תוצאה שכזו ולהגדיר אותה אחרת מאשר כישלון".
עוד הדגיש רא"ל חלוץ, כי "לא מגבלת משאבים ותשתיות הביאה לתוצאה הזו. האתגר המבצעי שצריך לעמוד תמיד לנגד עיני המפקדים, בכל הרמות, הוא איך לנהל ואיך למצות את מה שיש לנו, ולא את מה שאין".
חלוץ אף הדגיש כי "לעולם אל לנו לתרץ תוצאה מבצעית בהיעדר משאבים או במוגבלותם. תמיד רוצים יותר, אולם להבנתי, אל מול מרחב הגזרות הרחב של צה"ל, אל מול כמות ההתרעות והאיומים, קיימת אופטימיזציה נכונה של המשאבים. על כן, בהתבסס על יכולותינו ויתרונותינו המבצעיים, גם בהתקיים אילוצים מבצעיים ואחרים, עלינו תמיד לצאת כשידינו על העליונה מכל עימות".

תקיפה משולבת ומתוכננת היטב
התקרית החמורה בכרם-שלום אירעה בשעות הבוקר המוקדמות של יום ה-25.6. סמוך לשעה 06:00, ירתה חולייה שמנתה שבעה מחבלים טיל נ"ט לעבר המוצב, ופתחה בתקיפה משולבת ומפתיעה בחסות ירי מרגמות.
לאחר הירי הראשוני, חדרו המחבלים למוצב דרך מנהרה תת-קרקעית שחפרו. המחבלים התפצלו לשלוש חוליות, וירו תחילה על נגמ"ש שהיה ריק. לאחר מכן הם פתחו בירי לעבר טנק שהיה במוצב. מהירי הזה נהרגו הקצין והחייל. המחבלים הצליחו לחטוף מהטנק חייל נוסף.
במקביל, תקפה אחת החוליות מגדל שמירה סמוך, וכתוצאה מהתקיפה נפצעו שני חיילים. בנוסף, הופעל מטען חבלה שפגע כנראה בכוח צה"ל שהגיע למקום כדי לבצע סריקות. מהתפוצצות המטען נפצעו שני חיילים באורח קל עד בינוני. לבית החולים "סורוקה" בבאר-שבע פונו שלושה פצועים בשני מסוקים. על-פי דיווחי צה"ל, ארבעה מהמחבלים נהרגו במהלך חילופי האש.

פרסום ראשון : 10/7/2006 18:18

ישן 10-07-2006, 17:45
צלמית המשתמש של יוסיפון

מידע פיקוד הדרום נערך למבצע שיארך חודשיים

פיקוד הדרום נערך למבצע שיארך חודשיים
יום שני, 10 ביולי 2006, 6:27 מאת: אבי יששכרוף ועמוס הראל, הארץ
רה"מ אולמרט אמר כי "אין לקצוב זמן" למבצע בעזה. בכירי חמאס: משעל מוכן להפסקת אש ועסקה הכוללת הפסקת ירי הקסאם

כמה מראשי חמאס בשטחים, העומדים בקשר עם ראש הלשכה המדינית של הארגון, חאלד משעל, אומרים כי משעל תומך ביוזמתו של ראש הממשלה הפלסטיני להפסקת אש הדדית. בכירי חמאס אמרו אתמול ל"הארץ", כי משעל מוכן כעת לעסקה נרחבת בהרבה משחרור החייל החטוף בלבד בתמורה לשחרור אסירים.
לדבריהם, ראש הלשכה המדינית מוכן למהלך שיכלול את שחרור רב"ט גלעד שליט בתמורה לשחרור אסירים פלסטינאים - אך בנוסף, להבטיח הפסקת אש ארוכת טווח, כולל הפסקת ירי רקטותקסאם, בתמורה לעצירת החיסולים מצד ישראל.
בכירי חמאס אמרו, כי בישראל מסרבים לשמוע את הצעות הארגון. לדבריהם, כמה מהבכירים העבירו מסרים ברורים לצד הישראלי באמצעות מתווכים, אך פניותיהם נדחו. דובר סיעת חמאס בעזה, סלאח אל-ברדוויל, לא הסכים לומר אם הצעתו של איסמעיל הנייה שלשום להפסקת אש הדדית היתה על דעת חאלד משעל, אך אמר ל"הארץ" כי לא ניתן לקבל החלטה שכזאת ללא הסכמת כל הנהגת התנועה.
בכירים אחרים אמרו שלא לייחוס, כי תנועת החמאס כולה תומכת כעת בהודנה - הפסקת אש ארוכת טווח - וחשה כי זו ההזדמנות לעסקה כוללת בין ישראל לפלסטינים. משעל יערוך היום מסיבת עיתונאים, שבה הוא צפוי להציג את עמדתו הרשמית בפרשת החייל הישראלי החטוף והלחימה בעזה.

צה"ל צפוי להרחיב את היקף הפשיטות
בימים הקרובים צה"ל אמור לחדש את הפשיטות ברצועת עזה, והוא אף צפוי להרחיב את היקפן. מקורות צבאיים בכירים אמרו ל"הארץ", כי מבצע "גשמי קיץ" ברצועה יימשך וצה"ל נערך לפעילות העשויה לארוך אפילו חודשיים. ראש הממשלה אהוד אולמרט אמר אתמול כי הפעולה היא "מלחמה, שאי אפשר להציב לה לוח זמנים".
אולמרט, שדיבר בישיבת הממשלה, אמר כי "ישראל תמשיך לנהל את המערכה בקור רוח ובסבלנות. אנחנו לא יכולים לשבת ולא להגיב על ירי קסאמים". הוא דחה הצעות של כמה שרים להסלים את הפעולה, ואמר כי אינו רוצה לפעול "כמו ג'יימס בונד". שר הביטחון, עמיר פרץ, אמר כי "כוחות צה"ל ימשיכו לפעול ברצועה, תוך כניסה ויציאה מהשטח בעוצמות משתנות, לפי הצורך".
אתמול הואט קצב הפעילות ההתקפית ברצועה. אולם מקורות ביטחוניים אמרו כי אין לכך קשר לפניית ראש הממשלה הפלסטיני, איסמעיל הנייה, להפסקת אש. לדבריהם, הפעולות אמורות להחריף בימים הבאים, לאחר שישראל התנתה את ההיענות לפניית הנייה בשחרורו המיידי של החייל החטוף, רב"ט גלעד שליט. עד כה לא התקבלה תשובה פלסטינית רשמית לתגובת ישראל, אף שדוברים שונים של חמאס הנמיכו בימים האחרונים את רף הדרישות תמורת שחרור שליט.
בינתיים נערכים בפיקוד הדרום למאמץ התקפי ברצועה שעשוי להימשך כחודשיים. אולם, הדבר תלוי בהנחיות הדרג המדיני ובהתפתחויות בשטח. בצה"ל מעריכים שהלחץ הצבאי על הרצועה מביא תוצאות. על פי ההערכה, הלחץ עורר דאגה בצמרת הפלסטינית, שהביאה לקריאת הנייה להפסקת אש.
כוחות גולני שהשתתפו בפעילות בצפון הרצועה שהסתיימה בשבת, יחזרו להשתתף בפשיטות בימים הבאים. הכוונה היא להגביר את קצב הפשיטות ועוצמתן החל מאמצע השבוע, אך להימנע מנוכחות קבועה בשטח הרצועה, שתסכן את הכוחות.
כוחות צה"ל פועלים כעת ברצועה בשתי גזרות. המבצע הגדול יותר מתנהל באזור שבין מעבר קרני לפאתי השכונות סג'עייה וזייתון במזרח העיר עזה. כוחות של גבעתי ושריון עורכים סריקות אחר מנהרות. במקביל, נמשכת שהות של כוח קטן מגבעתי בשדה התעופה דהנייה, מדרום לרפיח.

ישן 10-07-2006, 20:14
צלמית המשתמש של יוסיפון

אולמרט: כוח צה"ל ברצועה אינו כוח כיבוש
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "פיקוד הדרום נערך למבצע שיארך חודשיים"

אולמרט: כוח צה"ל ברצועה אינו כוח כיבוש
במסיבת עיתונאים לכתבים זרים אמר רה"מ כי הפלסטינים שבויים בידי ממשלת טרור, אך לישראל "אין מדיניות שמטרתה להפיל אותה"
יום שני, 10 ביולי 2006, 21:00 מאת: צ'יקו מנשה, חדשות 10 ישראל 10

ראש הממשלה אהוד אולמרט אמר הבוקר במסיבת עיתונאים עבור כתבים זרים כי לפעילות צה"ל ברצועת עזה שתי מטרות עיקריות: האחת היא לשחרר את החייל החטוף גלעד שליט, והשניה - למגר את ירי טילי הקסאם על אזרחים בדרום המדינה.

ראש הממשלה הדגיש בדבריו כי מכיוון שישראל נסוגה מרצועת עזה, לתושבי הרשות בתחומה לא יכולות להיות דרישות טריטוריאליות, ובכל זאת "כמעט על בסיס יומי נורים טילי קסאם, במטרה אחת – להרוג אזרחים ישראלים בבתי ספר, בבתיהם, וברחובות בכל יום. זה בלתי נסבל לחלוטין".

לישראלים ולפלסטינים מגיע סגנון חיים נורמלי, שקט וממשלה שמגנה עליהם, הוסיף אולמרט. "העם הישראלי מותקף על ידי גורמי טרור, שמטרתם לעורר עימות אלים", אמר, "ומטרת המבצע היא להגן האזרחים התמימים מפניהם". הוא חזר ואמר כי ישראל לא קצבה לוח זמנים למבצע, "והוא ימשיך במקומות, בזמנים ובאמצעים שנראה כמתאימים".

בתגובה לקריאת האיחוד האירופי שלא להפעיל כוח מוגזם ברצועה, שאל אולמרט "איזה אמצעים מוצדקים כדי להפסיק את החרדה וסכנת החיים של עשרות אלפי אזרחים?", והעביר ביקורת על כך שהאיחוד לא גינה את ירי טילי הקסאם לפני הפעולה הצבאית.

הוא הוסיף כי הוא מאמין שרובם המכריע של הפלסטינים רוצים להפסיק את האלימות. "אין לפלסטינים עניין להיות שבויים של ממשלת טרור. לממשלה הפלסטינית אין כל ערך לחיי אזרחיה, אבל אין לנו מדיניות שמטרתה להפיל אותה. אנחנו רוצים להפסיק את הטרור".

ראש הממשלה סיים את דבריו באומרו כי הרעיון מאחורי תוכנית ההתכנסות הוא הפרדה בין הפלסטינים לישראל, כדי שהם יוכלו להיות "להגשים את חלומם המדיני", וישראל תוכל "לחיות לצידם בשקט". אולם, לדבריו, אם הפלסטינים יכפו עימות אלים על ישראל, שני העמים יאלצו להתמודד עם התוצאות. "ההפרדה היא הפתרון היחיד שבו הפלסטינים יוכלו להגשים את שאיפתם למדינה עצמאית", סיכם אולמרט.

ישן 10-07-2006, 19:27
צלמית המשתמש של יוסיפון

טלוויזיה ערוץ 2

משעל: יש לנהוג בגלעד שביט לפי כללי האיסלם
מנהיג חמאס מכריז כי החייל ישוחרר רק תמורת שחרור אסירים פלסטינים. גדודי חללי אל אקצה מקימים יחידת מתאבדות. כוחות כיבוי גדולים עדיין מנסים להשתלט על שריפת ענק בכרמל. כותרות השעה חמשחדשות ב- 5 17:00 | 10.07.06

גדודי חללי אל אקצה מקימים יחידת מתאבדות לביצוע פיגועים בשטח ישראל
מפקדת היחידה איימה גם על גורמים פלסטינים שיפעלו נגד אנשי פתח. נמצאה גופת הילד שמעון צביקר בן ה-7 שנעלם אתמול. ביקורת קשה על רכבת ישראל עולה מהדו"ח על התאונה בבית יהושוע. כותרות השעה שש שש עם 18:00 | 10.07.06

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 10-07-2006 בשעה 19:30.
ישן 10-07-2006, 19:53
צלמית המשתמש של יוסיפון

טלוויזיה ערוץ 10

4 פלסטינים נהרגו בתקיפות חה"א בעזה
חיל האוויר תקף הערב בבית חאנון ובסג'עייה. בצהריים נהרגו 2 פעילי ג'יהאד בתקיפה נוספת. 2 קסאמים נחתו באזור שדרות
יום שני, 10 ביולי 2006, 20:01 מאת: חדשות 10 ישראל 10
כתבי "הארץ" אבי יששכרוף ועמוס הראל:

ארבעה פלסטינים נהרגו ועוד שבעה נפצעו בשתי תקיפות של חיל האוויר הערב בצפון רצועת עזה: ליד בית חאנון ובשכונת סג'עייה במזרח העיר עזה. בתוך כך, שתי רקטות קסאם נחתו הערב בשטחים פתוחים באזור שדרות. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

מצה"ל נמסר כי חיל האוויר תקף כמה חוליות של משגרי טילים נגד טנקים ברצועה. מקורות פלסטינים דיווחו, כי מהתקיפה בבית חאנון נהרגו שלושה פלסטינים, בהם אחמד אבו עמשה, בן 17, ואחמד שבאת, בן 18, ושניים נפצעו. בתקיפה בסג'עייה נהרג חמוש וחמישה נפצעו.

בצהריים דיווחו מקורות פלסטיניים על תקיפה של חיל האוויר ליד חאן יונס, ממנה נהרגו שני פעילים בג'יהאד האיסלאמי. צה"ל אישר שביצע תקיפה, אך לא מסר פרטים בדבר יעדה. על פי דיווח המקורות, טיל פגע במכונית שבה נסעו שני הפעילים בכפר עבסאן שממזרח לחאן יונס.

ישן 11-07-2006, 09:59
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
צה"ל תקף חוליית קסאם; שני חמושים במצב אנוש

צה"ל תקף חוליית קסאם; שני חמושים במצב אנוש
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

מאת עמוס הראל ואבי יששכרוף, הארץ

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

8 נהרגו אתמול ברצועה; צה"ל נערך להרחבה מחדש של הפעילות ההתקפית; אמש נהרגו 3 נערים שהתקרבו מסיבה לא ברורה למשגרי קסאם

כוח צה"ל תקף לפנות בוקר (שלישי) פלשתינאים חמושים ליד מעבר קרני בצפון הרצועה. מקורות פלשתיניים מסרו כי השניים במצב אנוש. מצה"ל נמסר כי השניים נמנו עם חולייה שנערכה לשיגור טילי קסאם. בתקיפה נוספת, הפציץ חיל האוויר גשר ליד העיירה בית חאנון בצפון הרצועה.

בתוך כך, נמסר כי הוועדה העליונה של הפלגים הפלשתיניים ברצועת עזה הסכימה הלילה כי יש לפעול לחידוש את ה"תהדיאה" - הפסקת האש הזמנית - כדי למנוע פגיעה באזרחים ותשתיות. לא ברור כמה תוקף יש להחלטה.

אתמול: שמונה הרוגים מאש צה"ל

אתמול נהרגו שמונה פלשתינאים בתקיפות צה"ל ברצועת עזה. בנוסף, תינוק בן שנה וחצי, חאלד ווהבה, שנפצע בהפצצת צה"ל בחאן יונס ב-21 ביוני, מת אתמול מפצעיו בבית חולים ברצועה. צה"ל ממשיך להיערך להרחבה מחודשת של הפעילות ההתקפית ברצועה, במסגרת מבצע "גשמי קיץ".

פעיל חמאס נהרג לפנות בוקר, מירי טילים של חיל האוויר בשכונת סג'עייה בעיר עזה. לדברי הצבא, החוליה שנפגעה היתה בדרכה לשגר רקטות קסאם. שני פעילי ג'יהאד איסלאמי נהרגו בצהריים מירי טילים מן האוויר. הם נורו כשזחלו אל גדר המערכת, מדרום למעבר כיסופים. לדברי הצבא, השניים באו להניח מטעני חבלה.

בערב נרשמו עוד שתי תקיפות ישראליות. בראשונה, ממערב למעבר קרני, ירה חיל האוויר טילים אל חוליה פלשתינית שהיתה חמושה בטילים נגד טנקים. אחד מחברי החוליה, פעיל חמאס, נהרג. שלושה פלשתינאים נוספים נפצעו.

מיד אחר כך, ירה כוח של צה"ל לעבר קבוצה של פלשתינאים בבית חאנון. מהירי נהרגו שלושה מהם, בני 17 עד 19 ושניים נפצעו. נסיבות התקרית אינן ברורות. לטענת צה"ל, כמה דקות קודם לפני כן אותר ירי קסאם ממגרש כדורגל והירי בוצע לעבר אנשים בקרבת המשגרים. ככל הנראה, פעילי ארגונים ירו רקטות קסאם ממשגרים שהיו מונחים כ-300 מטרים ממגרש כדורגל של מכללה בבית חאנון והסתלקו מהמקום. מסיבה לא ברורה, החליטו הצעירים שנפגעו לגשת אל המשגרים ואז פגע בהם טיל של צה"ל.

בתקיפה אווירית נוספת, הופצץ מחסן אמצעי לחימה של ג'יהאד איסלאמי בעיר עזה. אחר הצהריים מת בבית חולים פלשתינאי בן 21, שנפצע בבוקר מאש צה"ל בצפון הרצועה.

צה"ל: אין אימות לטענות על ירי קסאם מג'נין

מקורות צבאיים אמרו, כי פרישה מתוגברת של אמצעי תצפית וירי לאורך גבול הרצועה מאפשרת טיפול מהיר יותר בחוליות קסאם ונ"ט ושיפור האפקטיוויות של הפגיעה בהן. בימים הקרובים תחודש גם הפעילות הקרקעית ברצועה, באמצעות שיגור כוחות לפשיטות מוגבלות בזמן על יישובים פלשתיניים.

הג'יהאד האיסלאמי והזרוע הצבאית של פתח, "גדודי חללי אל-אקצה", טענו אתמול שירו רקטת קסאם מאזור ג'נין לעבר היישוב רם-און שבשטח ישראל. הרקטה נחתה בשטח פלשתיני. גורמים בצה"ל אמרו כי לא זוהה שיגור כזה. מהרצועה נורו אתמול שלוש רקטות קסאם.שתיים מהן נחתו בשטח ישראל אך לא גרמו נזק או נפגעים.

ראש ממשלת הרשות, איסמעיל הנייה, נמלט אתמול מבית משפחת חג'אג' בעיר עזה, שכמה מבניה נהרגו במוצאי שבת, ככל הנראה מאש צה"ל. הנייה הגיע לבית לניחום אבלים, אך עזב לאחר שפגז של צה"ל נחת לא הרחק משם.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/737182.html

נערך לאחרונה ע"י chatulim בתאריך 11-07-2006 בשעה 10:01.
ישן 11-07-2006, 13:21
צלמית המשתמש של itai25.
  itai25. itai25. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
כתבה אולמרט אישר: מבצע נוסף בעזה

רה"מ הורה לפתוח במבצע צבאי רחב היקף ברצועה. קצינים בפיקוד דרום: "עליית מדרגה משמעותית"

אמיר בוחבוט וברק רביד
11/7/2006 13:16
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אישר הבוקר לצה"ל לפתוח במבצע רחב היקף ברצועת עזה. המבצע ישלב כוחות מחיל הים, חיל האוויר וכוחות היבשה, במספר גזרות. לטענת קצינים בפיקוד הדרום, מדובר בעליית מדרגה נוספת ומשמעותית בלחץ שמפעיל צה"ל על ארגוני הטרור בשבועיים האחרונים.

קצין בפיקוד דרום אמר כי מדובר בעליית מדרגה מבצעית, שתוכננה בתחילת מבצע "גשמי קיץ", אבל היתה טעונת אישור של הדרג המדיני. לדברי גורמי צבא בפיקוד דרום, ככל שיחלוף הזמן, יגבר החיכוך בין צה"ל לארגוני הטרור.

המבצע יכלול תפיסת מטרות וקצב אש גבוה מהרגיל, מכיוון הים, האוויר והיבשה, על מנת להגביר את הלחץ על ארגוני הטרור והמשך פגיעה משמעותית בתשתיות הטרור שהתעצמו בעשרת החודשים האחרונים.

"תהיה זו טעות מצד הפלשתינים לחשוב שצה"ל הוריד את הרגל מהגז", אמר גורם בטחוני ל-nrg מעריב. "אנחנו נבחר את המקום ואת הזמן להגביר את הלחץ על אירגוני הטרור ומתי להרפות, עד להשגתן של שתי המטרות: שחרורו של גלעד שליט, והפסקת ירי הקסאם. על הפלשתינים להבין כי ירי רקטות הקסאם היא פעולה לא משתלמת".

ביקור ראשון בפורום מטכ"ל

בתוך כך, הגיע הבוקר אולמרט לביקור במטה הכללי, ונפגש, לראשונה מאז כניסתו לתפקיד, עם פורום המטה הכללי. במהלך הדיון הציגו האלופים את עצמם ואת תפקידיהם. אולמרט שמע דברים מכל אלוף ואלוף והציג בפניהם את ההתפתחויות האחרונות במישור המדיני בסוגיית החייל החטוף, ובהתנהלות הדיפלומטית.

אולמרט הבהיר לאלופים כי הסבלנות וחוסר ההתלהמות בתחילת מבצע "גשמי קיץ", מיד לאחר חטיפתו של החייל, שיחקה לטובת ישראל במישור הבינלאומי ובקבלת לגיטימציה לפעולה מצד מדינות במערב. במהלך הפגישה, שארכה שעות ארוכות, קיבל אולמרט סקירה מודיעינית ופרטים מדויקים אודות המבצע רחב ההיקף אותו אישר הבוקר.

NRG

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:07

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר