לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-07-2006, 05:42
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע אשכול חדשות יומי 13.7.06

בגלל עומס הארועים אנחנו נאלצים לפתוח אשכול כל יום.
לצערנו, גם אם אנחנו מנסים לשכוח שאנחנו במלחמה בא האוייב ומזכיר לנו. כבר לפני כמה ימים שקלתי לשנות את שם אשכול החדשות היומי ולקרוא לו "המלחמה - אשכול חדשות ותמונות יומי" ולא המשבר בדרום. היה לי ברור שחזית צפונית תיפתח (ראו תגובות שלי בעבר ובהמשך אשכול זה).
עצוב, אך המצב היום מצדיק פתיחת אשכול חדש.

אנא נסו לרכז את כל המידע החדשותי באשכול הזה ולא לפתוח אשכולות נוספים. אשכולות חדשות אחרים שיפתחו יאוחדו לתוך אשכול זה או יימחקו.

כלי עזר שימושי ביותר לעידכונים שוטפים: עמוד המבזקים של פרש.
ניתן לצפות בחדשות מהטלוויזיה בשידור ישיר גם באינטרנט:
ערוץ 10
ערוץ 2 (השידור עוד סובל ממחלות ילדות, אך משתפר עם הזמן, זה הזמן לומר למי שאחראי שם על השידור כל הכבוד על המסך המלא אבל בבקשה תוסיפו כפתור לשליטה על עוצמת הקול וכפתור PAUSE)

רדיו:
גלי צה"ל
רשת ב'

שימו לב:
באשכול הנוכחי יתקיימו רק דיונים הקשורים לנושא הפורום: צבא וביטחון.
עדכוני חדשות כלליים יופיעו אך ורק בפורום סקופים וחדשות. ככל כל הנושא החדשותי שייך לפורום סקופים וחדשות ולא לפורום צבא וביטחון. אנחנו מקיימים את האשכול הזה רק לצורך עידכון שוטף וכמענה לגלושים שביקשו זאת. לכן, אין לפתוח אשכולות אחרים שעוסקים בחדשות גם אם הם בנושאי צבא וביטחון.
דיונים פוליטיים יתקיימו רק בפורום פוליטיקה ואקטואליה.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 13-07-2006 בשעה 11:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-07-2006, 05:46
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אשכול חדשות יומי 13.7.06"

המג"ד ראה את הטנק מתפוצץ לנגד עיניו

סא"ל עודד בסיוק נסע ברכבו כמה עשרות מטרים מאחורי הטנק שעלה על מטען. אחד הלוחמים: "המראות הזכירו את פיצוץ הנגמ"ש לפני שנה בפילדלפי". בצה"ל יתחקרו את האירועים ליד הגדר ובין היתר יבדקו מדוע התאפשרה תנועת רכבים במקום, למרות הידיעה כי חיזבאללה מתכנן לחטוף חיילים
חנן גרינברג
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/ynet.gif]
13.07.06, 01:39

רק לפני מספר שבועות תיאר ב-ynet סגן-אלוף עודד בסיוק , מפקד גדוד 82 של חיל השיריון, כיצד פעלו חייליו בגבורה מול מחבלי החיזבאללה שניסו לחמם את גבול הצפון. אתמול (ד') היו חייליו שוב במוקד האירועים אבל הפעם זה נגמר באופן טראגי, כאשר ממרחק כמה עשרות מטרים, בשעה שהוא נוסע ברכבו, ראה בסיוק לנגד עיניו כיצד טנק מאחת הפלוגות שלו עולה על מטען רב עוצמה, שלא הותיר סיכוי לצוות שבתוכו.
במשך שעות ארוכות פעלו כוחות צה"ל לחילוץ גופות ארבעת אנשי הצוות, כאשר אנשי החיזבאללה לא מאפשרים להם להתקרב למקום וממטירים עליהם אש תופת. "אנו מתכוונים להביא את הבנים לקבורה, נעשה הכל על מנת להשלים את המשימה הזאת", הבטיחו בצה"ל.
אל מקום הפגיעה הגיעו גם אנשי הרבנות הצבאית על מנת לסייע באיסוף הגופות, אך הם התקשו להתקרב אל הטנק בגלל האש העזה. סמל נמרוד כהן, לוחם בגדוד 50 של חטיבת הנח"ל, נהרג במהלך חילופי האש וחיילים אחרים נפצעו. "המראות קשים מאוד, הטנק מפוייח, גופות הלוחמים בפנים. אלו מראות שהזכירו לכולנו את פיצוץ הנגמ"ש בציר פילדלפי בשנה שעברה", אמר אחד הלוחמים.
גורמים בצה"ל מסרו כי מדובר ככל הנראה במטען הגדול ביותר שהתפוצץ אי פעם מתחת לטנק. "חלקי הטנק הפכו לחלקי מתכת זעירים שהתפזרו ברדיוס גדול סביבו ולכן יש קושי רב לאתר את גופות החיילים".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/833725/DSCF3014-%28Medium%29_wa.jpg]

כוח צה"ל ליד גבול הצפון, אתמול (צילום: אחיה ראב"ד)

"האירוע הקשה של הטנק היום הזכיר את האירועים בעזה בשנים 2002-2003, כאילו חזרנו פתאום אחורה", סיפר אתמול ל-ynet גורם צבאי על התחושה הקשה בעקבות האירועים בצפון. בחיל השריון נזכרו ב-13 הלוחמים שמצאו את מותם בעזה בשנים האחרונות, כאשר ארבעה טנקים עלו על מטענים רבי עוצמה. בצה"ל חיפשו מענה ומצאו אותו בדמות פלטת גחון שנועדה להגן על החלק התחתון של הטנק, אולם פלטה כזו - למרבה הצער - לא הייתה על הטנק שעלה אתמול על המטען.
עדיין לא ידוע מדוע לא הותקנה הפלטה בטנק שנפגע, למרות של-ynet נודע כי הייתה בנמצא. אמנם בצה"ל מעריכים כי גם פלטת גחון לא הייתה משנה את התמונה בשל משקלו הרב של המטען - כ-200 ק"ג - אולם הידיעה כי אולי בכל זאת היה ניתן לעשות משהו, אינה מרפה.

מדוע הורדה הכוננות, כיצד התאפשרה תנועת רכבים ליד הגדר

אבל שאלת מיגונו של הטנק אינה המרכזית באירועים הקשים בגבול הצפון. אלוף פיקוד הצפון, אודי אדם, השתמש בתדרוך הכתבים במילה "מלחמה" כדי לתאר את המצב והבטיח שתקרית החטיפה ופיצוץ הטנק יתוחקרו. השאלות הפעם, כך נראה, קשות הרבה יותר - אפילו יותר מהתקרית הקשה בעזה בה נהרגו לפני שבועיים שני לוחמיםונחטף החייל גלעד שליט.
שאלת ה"פיגוע האיכותי" של החיזבאללה עמדה כבר זמן רב על הפרק. צה"ל תמיד שידר מוכנות והיערכות, ובשבוע שעבר אף הועלתה הכוננות בגבול הצפון בגלל אירועי עזה, ולאו דווקא בגלל מידע ספציפי. השבוע הורדה הכוננות, ואחת השאלות המרכזיות היא כיצד תכנן חיזבאללה את הפיגוע הזה, שלא היה מקרי, וכיצד בצה"ל לא ידעו דבר ואף אפשרו לרכבים לנוע סמוך לגדר המערכת.

שאלה אחרת עוסקת בכוח עצמו - מדוע לא שמרו הרכבים על טווח נסיעה ביניהם שיאפשר להם לחפות זה על זה במקרה של פגיעה? בצה"ל גם יצטרכו לבדוק האם לא היה כל מידע על המטען שהוטמן סמוך לגדר המערכת ופגע בטנק והאם על רקע העובדה כי תקרית החטיפה התרחשה בנקודה עליה יש קושי לתצפת, נעשו מספיק פעולות על מנת להבטיח כי בעת הצורך תהיה יכולת תגובה מהירה.

ישן 13-07-2006, 05:53
צלמית המשתמש של יוסיפון

מאד מטריד
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[size=5][b][font=Franklin..."

שוב לא מורכבת פלטת גחון על טנקים בגיזרה חמה מאד. אני לא מכיר שיקול מבצעי נגד הפלטה, רק שיקולי חיסכון כספי. ברצועת עזה כשמחיתי כנגד הנסיעה ללא פלטות ענו לי קצינים בכירים שהפלטה מפריעה מאד לטנק בנסיעה בחולות הרצועה ושאין מספיק פלטות לכולם.
היו צריכים להימחק שלושה טנקים על צוותיהם כדי שירכיבו פלטות לכל הטנקים ברצועה. בפעם הרביעית (מרכבה 2ב) הפלטה מנעה חדירה של המטען לטנק.
אני יכול לנחש מה גרם להסרת הפלטות: חיסכון בדלק ובשחיקה של המנוע (הפעם התרוץ שחול נכנס בין הפלטה לתובה לא יחזיק), לכו לספר את זה למשפחות של ארבעת ההרוגים.
יכול להיות שהפלטה לא הייתה מונעת את חדירת המטען הזה לטנק. אבל, רק בשביל האולי...

ישן 13-07-2006, 05:54
צלמית המשתמש של ריבולבר
  ריבולבר ריבולבר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[size=5][b][font=Franklin..."

דיווח: צה"ל תקף את שדה התעופה בביירות\יובל לידור\עדכון אחרון : 13/7/2006 6:44

אחרי שצה"ל תקף יותר מ-100 יעדים בלבנון, מדווחים במדינה כי מטוסי חיל האוויר תקפו את שדה התעופה הבינ"ל בביירות. הבוקר נורו כמה פצצות מרגמה למושב זרעית. יש כמה נפגעים
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

חיל האוויר תוקף את שדה התעופה הבינלאומי בביירות- כך מדווחים גורמים ביטחוניים בלבנון. התקיפה מתבצעת במסגרת מבצע "שכר הולם" בו פתח צה"ל במהלך הלילה. למעלה ממאה יעדים של החיזבאללה ברחבי לבנון הופצצו. הבוקר נחתו כמה פצצות מרגמה במושב זרעית על גבול הצפון ובמקום יש כמה נפגעים.

מטוסי חיל האוויר הפציצו את שדה התעופה הבינלאומי של ביירות כחלק ממבצע "שכר הולם" בו פתח צה"ל במהלך הלילה ובמסגרתו הותקפו יותר ממאה יעדים של ארגון החיזבאללה בלבנון. הבוקר נפלו
כמה פצמ"רים במושב זרעית על גבול הצפון שגרמו לפגיעה בכמה בתים. כתוצאה מהירי יש נפגעים. אדי אוחיון מכיתת הכוננות של המושב: "מספר בתים נפגעו במושב אנו מבררים בדקות האלו את מידת הנזק. ידוע לנו כי יש מספר פצועים אך לא ברור מצבם".

בתוך כך, במהלך הלילה נורו מספר לא ידוע של קטיושות לעבר בסיס חיל האוויר במירון, וארבע פצצות מרגמה לעבר מוצבי צה"ל. מירב הפעילות של החיזבאללה בגזרה המערבית מתמקדת באזור בו עדיין נמצא טנק צה"ל שעלה אתמול בבוקר על מטען כבד, ו-4 חברי צוותו נהרגו.

במקביל לפתיחת המבצע, התבקשו הלילה תושבי קריית-שמונה ויישובי קו העימות לרדת למקלטים. בבית החולים בנהריה החליטו להעביר את החולים השוהים במחלקות אשפוז למתחם חירום תת-קרקעי. מעבר דומה של חולים צפוי גם במחלקות היולדות והילדים.

במהלך ישיבת הממשלה המיוחדת שנערכה אמש (רביעי), עדכן שר הביטחון, עמיר פרץ, כי הנחה את אלוף פיקוד העורף להיערך לאפשרות שבעקבות פעולת צה"ל בלבנון ישגר הארגון קטיושות לעבר יישובים וערים בעורף ישראל. פרץ אף הנחה את הגורמים השונים להיערך באופן מלא למציאות החדשה ולהשלכותיה.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/448/663.html
פרסום ראשון : 13/7/2006 6:26
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

מנחם בגין, נוב' 1977.

נערך לאחרונה ע"י ריבולבר בתאריך 13-07-2006 בשעה 05:57.
ישן 13-07-2006, 12:27
צלמית המשתמש של יוסיפון

"ספינות חיל הים הטילו סגר על הנמלים של לבנון"
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ריבולבר שמתחילה ב "[size=3][u][b]דיווח: צה"ל תקף..."

יחד עם הריסת נמל התעופה של בירות, יש בכך סגר מלא על לבנון.

כיצד מסבירים את הסגר הזה בישראל? האם ברצון למנוע העברת החיילים החטופים מחוץ למדינה? האם בניסיון למנוע הכנסת תחמושת למחבלים?
אם רוצים למנוע הברחת החטופים, מה לגבי הדרך היבשתית, דרך סוריה לאירן? האם אולמרט כבר פנה לאמריקאים כדי שיסגרו את גבול סוריה עיראק? האם ציפי לבני כבר פנתה לטורקים כדי שיסגרו את הגבול המשותף שלהם עם סוריה?

ישן 13-07-2006, 17:18
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב ""ספינות חיל הים הטילו סגר על הנמלים של לבנון""

משרד החוץ: בכוונת חיזבאללה להעביר את החטופים לאיראן
סמנכ"ל ההסברה במשרד החוץ, גדעון מאיר, אמר כי בידי ישראל מידע על כך שארגון חיזבאללה מתכנן להעביר את החיילים החטופים לאיראן.

מאיר אמר את הדברים במהלך מסיבת עיתונאים שקיים עם כתבים זרים במשרד החוץ.

(סי"צ)
YNET

ישן 13-07-2006, 07:07
צלמית המשתמש של ScarFace
  ScarFace ScarFace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.04
ציטוט מהמירק מה-31 במרץ

[23:22:02] <Yehuda> ואני אגלה לך סוד שאולי אתה כבר יודע
[23:22:13] <Yehuda> משרד הביטחון הוריד הנחיה
[23:22:15] <Yehuda> למספר יחידות
[23:22:25] <Yehuda> לעשות שבוע הכנה לעזה
[23:22:30] <Yehuda> ולכן סחבק שבוע הבא
[23:22:39] <Yehuda> הולך לעשות תרגילים עם אכזריות טנקים ודיניינים
[23:22:43] <Yehuda> כמו בנזונה בגולן
[23:22:44] <Yehuda>
[23:22:48] <roman> יוסי זה סקופ
[23:23:11] <Yehuda> יוסי יודע על רוב הדברים האלה לפני שאני יודע תאמין לי חח
[23:23:25] <@yossifoon> אני יודע
[23:23:33] <@yossifoon> ועוד כמה דברים קצת יותר עצובים
[23:23:42] <roman> חוזרים ללבנון?
[23:23:44] <roman>
[23:23:45] <@yossifoon> כניסה לעזה זה כלום
[23:23:50] <@yossifoon> בדיוק!
[23:23:57] <@yossifoon> רומן רוץ למלא לוטו
[23:24:06] <@yossifoon> אתה פגעת היום כבר בשני ניחושים

ישן 13-07-2006, 09:29
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אולי אני תמים....
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ScarFace שמתחילה ב "ציטוט מהמירק מה-31 במרץ"

אבל לדעתי זה החומר האחרון שצריך לעבור באינטרנט...

לאחרונה אני נתקל ביותר מידי דוגמאות כאלה בפורום, ואני חייב להגיד שזה די מטריד אותי.

חבר'ה - אני מילואים כבר לא עושה, אבל תחשבו עליכם ועל החברים שלכם, ובמילים פשוטות - תסתמו קצת את הפה...

צחי

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ScarFace
[23:22:02] <Yehuda> ואני אגלה לך סוד שאולי אתה כבר יודע

[23:22:13] <Yehuda> משרד הביטחון הוריד הנחיה
[23:22:15] <Yehuda> למספר יחידות
[23:22:25] <Yehuda> לעשות שבוע הכנה לעזה
[23:22:30] <Yehuda> ולכן סחבק שבוע הבא
[23:22:39] <Yehuda> הולך לעשות תרגילים עם אכזריות טנקים ודיניינים
[23:22:43] <Yehuda> כמו בנזונה בגולן
[23:22:44] <Yehuda>
[23:22:48] <roman> יוסי זה סקופ
[23:23:11] <Yehuda> יוסי יודע על רוב הדברים האלה לפני שאני יודע תאמין לי חח
[23:23:25] <@yossifoon> אני יודע
[23:23:33] <@yossifoon> ועוד כמה דברים קצת יותר עצובים
[23:23:42] <roman> חוזרים ללבנון?
[23:23:44] <roman>
[23:23:45] <@yossifoon> כניסה לעזה זה כלום
[23:23:50] <@yossifoon> בדיוק!
[23:23:57] <@yossifoon> רומן רוץ למלא לוטו
[23:24:06] <@yossifoon> אתה פגעת היום כבר בשני ניחושים

ישן 13-07-2006, 07:42
צלמית המשתמש של יוסיפון

טלוויזיה טלוויזיה כתבות מוקלטות

מחדל בתגובת צה"ל למתקפת החיזבאללה
התנהלות צה"ל אחרי מתקפת חיזבאללה בגבול הצפון חושפת מחדלים חמורים, חוסר מוכנות לאירועים ותגובה לקויה ואיטית
יום רביעי, 12 ביולי 2006, 20:52 מאת: רובי המרשלג ושי חזקני, חדשות 10 ישראל

מתקפת חיזבאללה הראשונית נועדה על להסיח את הדעת מהתקפת שני רכבי ההאמר במטענים נגד טנקים. כשהבינו בצה"ל כי חטיפת חיילים בגבול הצפון בוצעה, כבר היה מאוחר מדי, ועד שכוחות צה"ל חדרו ללבנון על מנת לנסות ולעצור את החוטפים, אלו כבר היו רחוקים, יחד עם החטופים. רק מאוחר יותר התגלו במקום עקבות ופירצה בגדר.

יושבי ההאמר הקדמי נהרגו מפיצוץ המטענים, אך יושבי ההאמר האחורי הספיקו להודיע בקשר על האירוע דקות לפני שנחטפו. רק שעה מאוחר יותר מבינים בצה"ל את היקף האירוע ומתחיל מרדף אחר החוטפים.

מהאוויר הפגיזו מטוסי צה"ל את הגשרים כדי למנוע הערת החטופים צפונה לביירות, ובדרום לבנון נכנסו טנקים ומשוריינים, רק כדי לגלות שגם להתפתחות כזו ציפו לחמי החיזבאללה: 6 קילומטרים לעומק לבנון עלה אחד הטנקים על מטען וארבעת החיילים שבו נהרגו. גם במקרה זה הוכן מארב של החיזבאללה מראש, וצלף שהמתין ליד המטען ירה בחיילים שניסו לחלץ את הגופות. ניסיונות החילוץ נמשכים.

שימו לב שבתחילת הכתבה אפשר לראות תורן תצפית על עגלה נגררת, אמצעי שחשפנו פה.

החייל שניצל מהחטיפה שב הביתה
ריזיק עמדי, היה אחד משלושת החיילים שישבו בהאמר. שניים מהם נחטפו ע"י חיזבאללה. היום הוא שב הביתה לזרועות אביו המתרגש
יום רביעי, 12 ביולי 2006, 21:04 מאת: סיוון בן דוד ונסלי ברדה, חדשות 10 ישראל 10
ריזיק עמדי, חייל שנפצע היום בהתקפת לוחמי החיזבאללה, הגיע היום לבית החולים בנהריה. איש לא גילה לו כי שלושה מחבריו נהרגו בהתקפה, וכי שניים נוספים נחטפו. אביו, פתחי, אמר כי לא יגלה לו את החדשות הנראות עד שיחלים.
הדבר אותו רצה פתחי יותר מכל הוא לראות במו עיניו את בנו שב הביתה,ולדעת בודאות שבנו לא נחטף על ידי לוחמי חיזבאללה, או נהרג בידיהם, כמו שקרה לחבריו שהיו עימו. בהתרגשות רבה אמר האב כי "משנה לי רק שהוא בידי ולא בידי חיזבאללה. לא אכפת לי מה פציעתו".
אל בית החולים הגיעו גם האזרחים שנפצע בנפלת הקטיושות. רובם נפצעו קל.

בלבנון חוגגים את התקפת חיזבאללה
אזרחים בלבנון חגגו נוכח פעולת לוחמי חיזבאללה היום נגד כוח צה"ל בגבול הצפון. ברשת אל מנאר שידרו קליפי ניצחון
יום רביעי, 12 ביולי 2006, 22:43 מאת: ערן נבות, חדשות 10 ישראל 10
שידורי רשת הטלוויזיה של חיזבאללה נפתחו בהודעה על התקפת חיזבאללה על כוח צה"ל ועל חטיפת שני החיילים, ותושבי דרום לבנון וביירות פתחו בחגיגות. ברשת אל מנאר של חיזבאללה שידרו קליפים המציגים תקיפות של הארגון ואזרחים חוגגים.

אזרחי לבנון שיבחו את פעולת לוחמי חיזבאללה, מביעים גילויי הערצה כלפי מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, ומזדהים עם הפלסטינים. בתוך כך, התכנסה היום ממשלת לבנון לדיון חירום בשל שמועות לפיהן ישראל עתידה להפגיז את ביירות, התחושה בקרב מדינאי לבנון היא שחיזבאללה "שבר את הכלים".

"כל אירוע שקורה מחזיר אותנו אחורה"
אירועי היום החזירו את ציון שרעבי, אביו של עינן, שנהרג במבצע חומת מגן, אל הרגעים הקשים בהם הבין כי הפלוגה של בנו נפגעה
יום רביעי, 12 ביולי 2006, 22:17 מאת: דורית בלר, חדשות 10 ישראל

כרוניקה של חטיפות על ידי החיזבאלה
נסראללה מבטיח כבר שנים לחטוף חיילים, ומאמין שזהו האמצעי היחיד להפעיל לחץ על ישראל. ההיסטוריה מוכיחה שהוא גם מקיים
יום רביעי, 12 ביולי 2006, 22:07 מאת: ישראל רוזנר, חדשות 10 ישראל 10
עומר סוועד, עדי אביטן ובני אברהם נחטפו לפני שש שנים, ובתמורה להחזרת גופותיהם ולשחרור החטוף אלחננן טננבאום, שחררה ישראל אסירים לבנוניים.
ישראל סרבה אז, ומסרבת היום לשחרר את סמיר קונטאר, שאחראי לרצחיתה של משפחת הרן, אך משחררת את השייח עובייד ומוסטפה דיראני, שהיוו קלפי המיקוח של ישראל לשחרור רון ארד.
מאז מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה מבטיח לחטוף עוד ועוד חיילים ישראלים, כדי שישמשו כקלפי מיקוח.

23 הרוגים בתקיפת חה"א בעזה
מוחמד דף, מנהיג הזרוע הצבאית של חמאס, והמבוקש מספר אחת ברצועה, נפצע בתקיפה. 2 בכירים נוספים בארגון נפגעו ככל הנראה
יום רביעי, 12 ביולי 2006, 21:45 מאת: שלומי אלדר, חדשות 10 ישראל 10
מערכת וואלה! חדשות מוסיפה:
בהתקפות חיל האוויר ברצועה מאמש נהרגו 23 פלסטינים. מעט לפני השעה ארבע לפנות בוקר, הופצץ בניין בן שלוש קומות בשכונת שייח רדואן בעזה. בתקיפה נהרגו בעל הבית, ד"ר נביל אבו סלמיה, פעיל חמאס מוכר ומרצה באוניברסיטה האיסלאמית, אשתו וחמשת ילדיהם. עוד 15 נפצעו בתקיפה, בהם דף ורנדור. בגלי צה"ל דווח כי בבניין התקיימה פגישה של פעילי חמאס שתכננו פיגועים בשטחי ישראל.
עדי ראייה דיווחו כי תקיפה נוספת שבוצעה על ידי חיל האוויר פגעה ברכב בו נסעו חמישה בכירים בזרוע הצבאית של חמאס. בתקיפה זו נפצעו 3 בני אדם. הירי לעבר המכונית התרחש באותה השכונה בה נהרס הבית.
עדי ראייה פלסטינים מדווחים כי חיל האוויר ביצע תקיפה נוספת ברצועה, בה נהרג פלסטיני אחד ושניים נוספים נפצעו. על פי הדיווחים, התקיפה התבצעה סמוך לכוחות הקרקעיים הפועלים ברצועה
מוקדם יותר הערב דיווחו הפלסטינים כי שוטר פלסטיני נהרג מאש צה"ל. על פי הדיווח השוטר נורה בכפר סמוך לדיר אל-בלח שבמרכז הרצועה.
סך הכל ביצע חיל האוויר הלילה 5 תקיפות ברצועה. בשתי תקיפות נוספות ירו כלי טייס לעבר חמושים שהיו בדרכם לשגר קסאם, ולעבר רכב שהיה עמוס באמצעי לחימה במרכז העיר עזה.
בהפצצות חיל האוויר ברצועת עזה לפנות בוקר, נפגע מנהיג הזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד דף, הנחשב למבוקש מספר אחד ברצועה. על פי הדיווחים הוא לא נהרג וחומרת פציעתו לא ידועה. הפעולה בוצעה לאחר איסוף מודיעין מדויק של שב"כ ואחרי אישור של שר הבטחון עמיר פרץ. בכיר נוסף בארגון, אחמד רנדור, הנחשב לאחד האחראים לחטיפת גלעד שליט, נפצע קשה. גם הבכיר ראיאד סאעיד נפגע ככל הנראה, ולפי דיווחים פלסטינים הוא מטופל כעת במקום מסתור.
בחמאס שומרים על שתיקה בקשר לזהות הנפגעים, רק מסרו שכמה מלוחמי הארגון ניצלו מפגיעת טיל במכונית בשייח רדואן בעזה, ויצאו שניות ספורות לפני שפגע בה טיל. בגלי צה"ל דוח, כי דוברי חמאס איימו על ישראל ב"תגובה כואבת". הדוברים אף כינו את ישראל נאצים והוסיפו כי ישראל אחראית לרצח הנביאים.

צה"ל החל במבצע "שכר הולם" בעומק לבנון
חיל האוויר תקף הבוקר את נמל התעופה הבינלאומי של ביירות. הותרו לפרסום שמותיהם של שישה מתוך שמונת ההרוגים בתקרית בצפון. טרם הותרו לפרסום שמות החיילים החטופים. כותרות בוקר יום חמישי מבזק בוקר 07:00 | 13.07.06

הממשלה: "המציאות החדשה מחייבת הערכות מיוחדת"
בישיבת הממשלה הוחלט להעצים את הפעולות בעומק לבנון ולפגוע בתשתיות החיזבאללה. פורסמו שמותיהם של שלושה מתוך שמונת ההרוגים בתקרית בצפון. תושבי הצפון יבלו את הלילה במקלטים. כותרות סיכום היום מבזק חצות 00:00 | 13.07.06

יום הקרב בגבול הצפון: כך זה קרה, שלב אחר שלב
זה החל סמוך לתשע בבוקר: כוח סיור של צה"ל נתקל במארב מתוכנן היטב של החיזבאללה. התוצאה - שלושה חיילים הרוגים ושניים שנלקחו בשבי. ארבעה חיילים נוספים נהרגו בהמשך יום הלחימה הקשה בלבנון יוסי מזרחי וניר דבורי המהדורה המרכזית 20:00 12.07.06

לחימה בצפון: התושבים ירדו למקלטים וחדרי הביטחון
כוננות גבוהה הוכרזה היום בישובי הצפון: הילדים הוצאו מן הקייטנות ועברו למקלטים, גני השעשועים נותרו ריקים ומרכזי הקניות נסגרו. שגרת החיים נעצרה וכולם מסוגרים בבתיהם, מתרגלים לרעשי המלחמה המהדורה המרכזית 20:00

נסראללה מאיים בהפעלת מערך הרקטות של חיזבאללה
רשת הטלוויזיה של החיזבאללה שידרה היום שוב ושוב את התמונות מן הפעולה הבוקר בגבול הצפון. מזכ"ל החיזבאללה עצמו איים כי ישראל "תופתע" אם תסלים את העימות ורמז למערך הרקטות והטילים של הארגון אהוד יערי המהדורה המרכזית 20:00 | 12.07.06

עזה: נכשל נסיון חיסול של בכיר המבוקשים מוחמד דף
חיל האוויר תקף מפגש פסגה של צמרת החמאס אמש בעזה מתוך ניסיון לחסל את בכיר המבוקשים מוחמד דף, מפקד הזרוע הצבאית של החמאס. כשל מודיעיני גרם להטלת פצצה על הבניין הלא נכון, דף נפצע קלות בלבד סלימאן א- שאפעי המהדורה המרכזית 20:00 | 12.07.06

ישראל נערכת למתקפה נרחבת בדרום לבנון
שר הביטחון עמיר פרץ אישר את תוכנית צה"ל לפגיעה ביעדי תשתית בלבנון וביעדי חיזבאללה. התוכנית תצא לפועל בשעות הקרובות כתגובה למתקפה הבוקר בה נהרגו שבעה חיילי צה"ל ונחטפו שניים. כותרות הערב מבזק מיוחד 19:00 | 12.07.06

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 13-07-2006 בשעה 08:49.
ישן 13-07-2006, 09:30
  solisto solisto אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.04
להאמין להם?
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי סרג'יו שמתחילה ב "הכוחות עדיין תחת אש כבדה שם.....קשה לחלץ אותם...."

גורמים לבנונים: קרבות בין צה"ל לחיזבאללה במרכז לבנון
יום חמישי, 13 ביולי 2006, 9:34 מאת: מערכת וואלה!

תחנות הטלוויזיה בלבנון מדווחות, כי בגזרה המרכזית בלבנון מתנהלים קרבות בין אנשי צה"ל לחיזבאללה. כך דווח בקול ישראל.

(ויין וו. דייר, "אזורי המשגה שלך")

"If everyone is thinking alike, then sombody isn't thinking"
GEORGE S. PATTON

נערך לאחרונה ע"י solisto בתאריך 13-07-2006 בשעה 09:31. סיבה: סימנים לא ברורים שהתווספו מעצמם
ישן 13-07-2006, 12:50
צלמית המשתמש של מוקי בעין
  מוקי בעין מוקי בעין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
החיזבאללה: כוח החטיפה נפרס בשטח שלושה ימים לפני הפעולה

מקורות של החיזבאללה מצוטטים ביום חמישי בעיתון הביירותי "א-ספיר" כי ההכנות לפעול החטיפה החלו בתחילת 2006 בהנחייתו של מנהיג הארגון, חסן נסראללה. הפקודה לביצוע וקביעת "שעת האפס" הועברו ללוחמים לפני שלושה ימים. אז החלה פריסת כוח ציוחד בגזרה המערבית, כך נמסר בעיתון. מקור אחר בחיזבאללה סיפר לעיתון ערבי "כי אין שום מצב בו יוכלו הישראלים להגיע למקום בו מוחזקים שני השבויים".

בינתיים, חבר הלשכה הפוליטית של החיזבאללה, שיח' חדר נור א-דין, מסר לעיתון סעודי כי גורל השבויים הישראלים ייקבע על פי "ההתפתחויות בשטח". הוא הוסיף כי המדיניות בנושא זה תיקבע על ידי חסן נסראללה בעצמו. הוא הוסיף כי הפעולה נועדה לשחרר אסירים לבנונים, אך לא פסל גם שחרור אסירים פלסטיניים אם הפלסטינים יסכימו לתת לחיזבאללה יפוי כוח לדבר בשמם בנושא זה.

תמונת ההאמר הפגוע -

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://arabinsider.com/sites/arabinsider/_media/mediabank/545_mb_file_3a8a8.jpg]

מקור - http://arabinsider.com/h/294/714.htm

לא היו שני האמרים בסיור ?

ישן 13-07-2006, 18:50
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מאתר חה"א

חיל-האוויר ממשיך בלחימה בלבנון ובעזה במקביל. ההתקפות על כ-30 יעדי חיזבאללה דרומית לצידון נמשכו לאורך כל הלילה במאמץ מרוכז של טייסות הקרב של חיל-האוויר. במקביל, סייעו יחידות החיל לכוחות הקרקע בלחימה ברצועת עזה

קישור
מאז תחילת מבצע "שכר הולם" בלבנון, הותקפו מהאוויר מעל 100 יעדים. חלק מהם הותקפו הלילה. היעדים שהותקפו כוללים יעדי תשתית בעומק לבנון ובדרומה: סמוך לשעה 22:00 תקף חיל-האוויר מספר גשרים בדרום לבנון וכלי-רכב של החיזבאללה. כשעתיים מאוחר יותר הותקפה עמדה של הארגון ומספר גשרים נוספים ולפנות בוקר תקף חיל-האוויר את מצבורי הרקטות של החיזבאללה ברחבי לבנון.
בשעות הבוקר המוקדמות תקף חיל-האוויר מסלולי טיסה בשדה-התעופה הבינלאומי של לבנון בביירות, המהווה תחנת מעבר ושינוע של אמצעי לחימה ותשתיות לארגון החיזבאללה.

חיל-האוויר ממשיך בביצוע התקיפות בעומק לבנון גם בשעות אלה. בשעות הבוקר דווח כי נפגע מבנה המשמש את תחנת הטלוויזיה של החיזבאללה "אל-מנאר" מתקיפת חיל-האוויר.

בתקיפות השתתפו מטוסי רעם (F-15I) מטייסת "הפטישים" ומטוסי ברק (F-16C/D) מטייסות "הקרב הראשונה", "העקרב", "אבירי הצפון", "הסילון הראשונה" ו"העמק". בנוסף משתתפים בתקיפה גם מסוקי קרב של חיל-האוויר. טייסת "חוד החנית" המפעילה מטוסי בז (F-15) פיטרלה לאורך כל הלילה לאורך גבול לבנון במשימת הגנה על שמי מדינת ישראל. גם בחזית בעזה אשר נפתחה לפני יותר משבועיים, מתנהלת הלחימה ללא הפסקה.

במהלך הלילה תקף חיל-האוויר את בניין משרד החוץ הפלשתיני של ממשלת החמאס הנמצא בצפון הרצועה. לפנות בוקר תקף חיל-האוויר במרכז רצועת עזה חוליית מחבלים חמושים שהיו בדרכם לשגר רקטות קסאם לעבר ישובי ישראל.

ישן 13-07-2006, 20:52
  winter_forever winter_forever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.06
...

השר ישי: כשחיפה תוחשך, לבנון תואר בארטילריה
יום חמישי, 13 ביולי 2006, 21:45 מאת: יעל קישיק, מערכת וואלה!

השר אלי ישי אמר בעקבות ירי הטילים על חיפה, כי כל עוד תושבי חיפה וסביבותיה ישהו בחושך, האור היחידי שיהיה בלבנון הוא אור הארטילריה של צה"ל. לדבריו השר ישי, "הדרג הביטחוני ימשיך לפעול בכל העוצמה. כנראה שממשלת לבנון נפלה בשבי החיזבאללה. אם ממשלה זו לא תיקח אחריות, חיזבאללה יהפכו אותה לנחלת העבר. מדינת ישראל לא תאפשר לטרוריסטים צמאי דם לשבש את חיי האזרחים". השר ישי ביקר היום ביישובי הצפון, בנהריה, צפת וחיפה וביקר את משפחות החטופים.

http://news.walla.co.il/?w=//940106

עדי ראייה בלבנון: צה"ל מפגיז פרבר מדרום לביירות

עדי ראייה לבנונים דיווחו כי חיל האוויר הישראלי מפציץ פרבר מדרום לביירות, לבנון. על פי הדיווח, הפרבר משמש מעוז של ארגון חיזבאללה.

(סי"צ)

(13.07.06, 21:31)

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3275274,00.html

נערך לאחרונה ע"י winter_forever בתאריך 13-07-2006 בשעה 20:54.
ישן 13-07-2006, 20:59
  פין פציל פין פציל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.05
תגובת צה"ל

אני לא מתרשם ומתלהב מהתגובות המתלהמות בטוקבקים של האתרים השונים.

מפריע לי מאוד שאנחנו מאיימים ומאיימים ופשוט לא קורה כלום.
עד לאן צריך להגיע עם טווח הקטיושה?! יותר מחיפה ?!

אומנם אני גר בת"א,והאוירה ברחובות היא של יום רגיל בלי שום איזכור שיש מלחמה באויר,

אבל ליבי עם תושבי הצפון(צפון....כולה 100 ק"מ ממני....) .

אני מצפה למכה ולתגובה קשה ומכאיבה שתראה לאויבנו את יכולתו של צה"ל.

אני לא מדבר על "החזרת כוח ההרתעה/החזרת הכבוד/שפיכות דמים וכו'

אני מדבר על מכה שתראה לכל הצוררים למינהם,מצפון ומשאר כיווני השמיים שצעד קיצוני נגד ערים בישראל יגרור את צה"ל לאיבוד עשתונות וללקיחת היוזמה כאחראי על "שעות השינה" במזה"ת.

אני מצפה לתגובה צה"לית בלי פרופורציות,עם התעלמות מגינויים בינ"ל שיפורשו כהגנה לגיטימית של מדינה על אזרחיה.

יש לי מחר מבחן ענק באוניברסיטה,
לא נראה לי שאני הולך לישון הלילה,

ואני מקווה שציפיותיי לתגובה צה"לית עצומה - יתממשו !

ישן 13-07-2006, 21:08
צלמית המשתמש של itai25.
  itai25. itai25. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05

כרוזים ישראלים קוראים ללבנונים להתרחק מאזורים של חיזבאללה

חיל האוויר החל לפזר כרוזים מעל אזור ביירות, נבטיה ומקומות נוספים הקוראים לאזרחים לבנונים להתפנות מאזורים בהם פועלים אנשי חיזבאללה, מחשש שיפגעו.

"בעקבות פעולות הטרור המתמשכות של חיזבאללה, פועל צה"ל בלבנון. למען שלומכם, כדי למנוע פגיעה באזרחים, עליכם להימנע מלהימצא באזורים שבהם פועלים אנשי חיזבאללה", נכתב בכרוזים.

(רועי נחמיאס)

(13.07.06, 21:52)

YNET

דו"צ: צהל תקף מאגרי דלק בבירות

דובר צה"ל מאשר כי מטוסי חיל האויר תקפו לפני זמן קצר את מאגרי הדלק בנמל התעופה הסמוך לביירות. המאגר משמש את שדה התעופה הבינלאומי. לטענת דובר צה"ל הנמל משמש תינת מעבר ושינוע לאמל"ח של החיזבאללה.

[שלומי דיאז]

NFC

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:00

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר