לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-07-2006, 11:04
  kotel kotel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.04
צריך עזרה בהבנה ותרגום שיר מאוד יפה שהייתי מעוניין לדעת את משמעותו

שם השיר הוא: Sting - Shape Of My Heart
מילים:
He deals the cards as a meditation
And those he plays never suspect
He doesn't play for the money wins
He doesn't play for respect

He deals the cards to find the answer
The sacred geometry of chance
The hidden law of a probable outcome
The numbers lead a dance

I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But that's not the shape of my heart

He may play the jack of diamonds
He may lay the queen of spades
He may conceal a king in his hand
While the memory of it fades

(*)That's not the shape, the shape of my heart

And if I told you that I loved you
You'd maybe think there's something wrong
I'm not a man of too many faces
The mask I wear is one

Well, those who speak know nothin'
And find out to their cost
Like those who curse their luck in too many places
And those who fear are lost

(*)That's not the shape of my heart
That's not the shape, the shape of my heart

--------------------------------------------------------------------------

הייתי שמח אם תוכלו לפרש לי אותו לעברית במלואו אבל זה יהיה גם טוב אם תנסו לנסח לי מה הוא אומר כי זה בעיקר מה שאני לא מבין.
תודה קובי.

חזרה לפורום
ישן 16-07-2006, 00:34
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה אני אנסה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kotel שמתחילה ב "צריך עזרה בהבנה ותרגום שיר מאוד יפה שהייתי מעוניין לדעת את משמעותו"

היי קובי!
אני אנסה לתרגם את השיר בתרגום חופשי וכאן אני אשמח אם יתקנו אותי במידה ותירגמתי לא נכון.
אני אנסה אח"כ לפרש את השיר, ואני מקווה שזה יספק אותך.

שם השיר הוא: Sting - Shape Of My Heart
מילים:
He deals the cards as a meditation הוא מחלק את הקלפים כמדיטציה
And those he plays never suspect אלה שהוא משחק בהם (לי ניראה שהכוונה כאן שהוא משחק באנשים) לעולם לא חושדים
He doesn't play for the money wins הוא לא משחק עבור פרסים כספיים
He doesn't play for respect
הוא לא משחק עבור כבוד

He deals the cards to find the answer הוא מחלק את הקלפים כדי למצוא תשובה
The sacred geometry of chance הגיאומטריה המצולקת של המזל
The hidden law of a probable outcome החוק הנסתר של תוצאה/מסקנה סבירה
The numbers lead a dance
המספרים מובילים ריקוד (במובן של המספרים הם אלה שיוצרים את הריקוד=כל משחק המזל של הקלפים, כמו שבחור מוביל את הבחורה בריקוד

I know that the spades are the swords of a soldier אני יודע שהעלים (=עלה, בקלפים) הם חרבותיו של הלוחם
I know that the clubs are weapons of war אני יודע שתִילתנים (=תילתן, בקלפים) הם כלי נשק של מלחמה
I know that diamonds mean money for this art אני יודע שמעויינים (מעויין, בקלפים) פירושם כסף עבור האמנות הזאת (אמנות המשחק בקלפים, ומכיוון שהוא מדמה את האמנות הזו לא למשחק אלא למחלמה, אולי מלחמת שרידות, עדיף לומר: אמנות המלחמה של המשחק בקלפים)
זו לא צורת הלב שלי (אני לא משחק באנשים, לא משחק לפי סיכויים, בשבילי החיים זה לא משחק. אני כן ואמיתי. הלב שלי כן ואמיתי.)

He may play the jack of diamonds הוא יכול לרמות (כאן כדאי לי קצת להסביר מבחינת התרגום: לא היה במילון jack of diamonds וכמובן שאפשר לנחש שזה איזה שהוא קלף מנצח. מצד שני במילון רשום: play ths jack = לעשות מעשה שפל. אז אולי הכוונה לרמאות בקלפים)
He may lay the queen of spades הוא יכול להניח מלכה-עלה
He may conceal a king in his hand הוא יכול להסתיר מלך בידו/בשרוולו
While the memory of it fades
בעוד הזיכרון של זה נמוג

(*)That's not the shape, the shape of my heart

And if I told you that I loved you ואם אמרתי לך שאני אוהב אותך
You'd maybe think there's something wrong תחשבי שמשהו לא בסדר
I'm not a man of too many faces אני לא אדם של הרבה פרצופים
The mask I wear is one
המסכה שאני עוטה היא אחת.

Well, those who speak know nothin' ובכן, אלה שמדברים לא יודעים כלום
And find out to their cost ומגלים את המחיר שלהם
Like those who curse their luck in too many places כמו אלה שמקללים את המזל שלהם ביותר מידי מקומות
And those who fear are lost
ואלה שמפחדים - מתים

(*)That's not the shape of my heart
That's not the shape, the shape of my heart

כאן הוא מדבר על מהמר בקלפים, שזה כבר בדם שלו - הוא עושה את זה כמדיטציה. הוא אוהב את המשחק עצמו. הוא לא משחק עבור כסף או עבור כבוד. לפעמים מפסיד, לפעמים מנצח. לפעמים הוא מרמה, מסתיר משהו בשרוול ולפעמים לא, וכאן מתגלה הרב פרצופיות שלו. הוא מחפש כל הזמן את הסיכוי לניצחון. כמו כל מהמר. בשבילו המשחק הזה הוא יותר ממשחק. המספרים הם אלה שמובילים את המשחק הזה. את משחק החיים הזה. אנחנו חושבים שאנו השולטים, אבל למעשה המספרים הם אלה ששולטים עלינו. הם אלה שמובילים את המשחק.
אבל אני אדם פשוט, כנה. אני לא רב פרצופי. אם אומר לך שאני אוהב אותך אהבה אמיתית, ללא תנאים, מתוך הלב, ברור שתחשבי שמשהו לא בסדר איתי, כי אין אדם שאין לו אינטרס בחיים.
מצד שני, ייתכן שהוא אומר "אני אוהב אותך" למהמר. שהוא אוהב אותו כמו שהוא, עם כל הרב פרצופיות שלו. הוא אוהב את המשחק שלו. גם זה ייתכן.
אבל, כמו כל שיר טוב, לא מדובר כאן על משחק קלפים, אלא זו מטאפורה לחיים האמיתיים. כל מה שכתוב לעיל נכון גם לחיים האמיתיים. אבל זה קצת יותר מזה, ועל כך מרמזות שורות שמדברות על אנשים אחרים מאשר על המהמר המשחק בקלפים. שורה שנייה: "אלה שהוא משחק בהם לא חושדים". אלה=האנשים שהוא משחק בהם לא חושדים במאומה שהוא משחק בהם. והבית שביעי: (נדמה לי ששביעי): אלה שמדברים לא יודעים כלום: הם חושבים שהמחיר שלהם הוא גבוה, עד שמגיע רגע האמת והם רואים שהמחיר שלהם הוא כל כך נמוך. שהם ברי החלפה. שהם כמו קלפים במשחק החיים. לא משמעותיים כלל. הם כלים שמשתמשים בהם כדי לנצח. בדיוק כמו קלפים. אלה שמקללים את המזל שלהם - יש כאלה אנשים במיליונים וזה בעצם כל אחד מאיתנו - מתלוננים על החיים שלנו. אלה שמפחדים - מתים. את השורה הזו אני לא יודעת לקשר לשאר, ולא מבינה בדיוק מה היא אומרת.
ייתכן מאוד שאותו מהמר הוא בעצם אלהים. אלהים הוא זה שמשחק באנשים כאילו היו כלי משחק במשחק החיים שלו, שהוא כל כך נהנה לשחק בו. אולי זו הטענה העיקרית שלו נגד אלהים: אנחנו רק כלי משחק בשבילך. לא איכפת לך מאיתנו. {למה יש כל כך הרבה רוע בעולם? למה קורים לאנשים דברים רעים? למה יש מחלות וכו'.} כל אנשי הדת טוענים שיש לך תוכנית נסתרת שאנו לא יודעים אותה, אז אנחנו רק כלי משחק עבורך, להגשמת התוכנית שלך.

זהו. זה הפירוש שלי. אשמח אם תגיד לי מה אתה חושב, ואשמח לשמוע גם מה אחרים חושבים.

אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום
ישן 24-07-2006, 21:55
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
המלצה פירוש נוסף של ידיד שלי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "אני אנסה"

להקת STING היא להקה בריטית מדהימה שפירוש שמה הוא סירחון ותכליתה לחשוף את האמיתות שבאדם, בחברה ובעולם. כאשר הדגש הוא דמות הלב של האדם, מה שנקרא הרגש וזה נושא השיר הנידון, השיר עוסק בהנהגת האדם בחייו, כאשר, כל מעשה למעשה הוא כהימור בקלפים, מה שהקרא: הימור בסיכון גבוה. כל החיים הם בעצם מלחמה אחת פנימית, בראש ובראשונה בין האדם לעצמו לליבו לרגשותיו על מנת להיות מוגדר אדם הלכה למעשה. כל פעולה היא מאד גבולית ולעיתים יש ניאונסין-הבדל דק בין החיוב לשלילה ויש למצוא את הבלאנס-האיזון הנכון בין המעש לרגש ולהוציאו לפועל על הצד הטוב ביותר. לאדם בעולם יש הרבה אפשרויות בחירה והכל כאמור, הימור אחד גדול ומסוכן. ולכן, יש להזהר עד כמה שאפשר, אם בכלל! והעיקר, לא הכל נקנה או מושג בכסף ןבודאי לא הכבוד!
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:13

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר