לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-07-2006, 23:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
אשכול חדשות יומי 15.7.06

בגלל עומס הארועים אנחנו נאלצים לפתוח אשכול כל יום.

לצערנו, גם אם אנחנו מנסים לשכוח שאנחנו במלחמה בא האוייב ומזכיר לנו.
אנא נסו לרכז את כל המידע החדשותי באשכול הזה ולא לפתוח אשכולות נוספים. אשכולות חדשות אחרים שיפתחו יאוחדו לתוך אשכול זה או יימחקו.

כלי עזר שימושי ביותר לעידכונים שוטפים: עמוד המבזקים של פרש.
ניתן לצפות בחדשות מהטלוויזיה בשידור ישיר גם באינטרנט:
ערוץ 10
ערוץ 2 (השידור עוד סובל ממחלות ילדות, אך משתפר עם הזמן, זה הזמן לומר למי שאחראי שם על השידור כל הכבוד על המסך המלא אבל בבקשה תוסיפו כפתור לשליטה על עוצמת הקול וכפתור PAUSE)

רדיו:
גלי צה"ל
רשת ב'

שימו לב:
באשכול הנוכחי יתקיימו רק דיונים הקשורים לנושא הפורום: צבא וביטחון.
עדכוני חדשות כלליים יופיעו אך ורק בפורום סקופים וחדשות. ככל כל הנושא החדשותי שייך לפורום סקופים וחדשות ולא לפורום צבא וביטחון. אנחנו מקיימים את האשכול הזה רק לצורך עידכון שוטף וכמענה לגלושים שביקשו זאת. לכן, אין לפתוח אשכולות אחרים שעוסקים בחדשות גם אם הם בנושאי צבא וביטחון.
דיונים פוליטיים יתקיימו רק בפורום פוליטיקה ואקטואליה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 14-07-2006 בשעה 23:34.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-07-2006, 00:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי GIL2006 שמתחילה ב "הארפון זה טיל ים ים, ולא היה..."

והיה מתגלה ע"י מכ"ם, ולנוקמני לא היתה בעיה לפגוע בו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 15-07-2006, 10:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "ואם אני אעשה זאת כתרגולת?"

למרבה הצער - לא. תמיד התיילים יגיעו למים לפני הטיל, ולטיל אין פרופיל טיסה תוקף עילית כמו לגיל.

ישן 15-07-2006, 11:05
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
נעדרים בעת פגיעה בספינה
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי מוקי בעין שמתחילה ב "נמצאה גופתו של אחד החיילים שנעדרו מספינת חיל הים"

ספינות בכלל וספינות צבאיות בפרט בנויות ממעטה חיצוני קשיח ומבנה פנימי ממודר - כאשר איזור מסויים נפגע, אוטמים את הפתחים של החדרים הגובלים באלה שנפגעו וכך מבודדים אותם שאר הכלי ומונעים הצפה וטביעה.
הבעיה הנובעת מכך היא שבשטח הפגוע יש הרס רב כתוצאה מהרס המבנה שבנוי כולו מתכת. לראיה נזכור את נזקי הפגיעה במשחתת קול שנפגעה מסירת תופת בנמל תימני בשנת 2000 - הפצועים סיפרו על חום אדיר שעיוות את המתכת וגרם לקשיים גדולים בגישה לפינוי הנפגעים.

ההנחה שלי - עם כל הצער שבדבר - היא שהנפגעים לא הועפו אל מחוץ לכלי אלא התפזרו בתוכו.

ישן 15-07-2006, 12:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי solisto שמתחילה ב "[right]קצין בכיר בצה"ל אמר כי..."

160 ק"ג?

שוב, מזל די גדול שיצאו "רק" בנזק כזה...

ישן 15-07-2006, 12:42
  shalom77 shalom77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.03
מזל שזו היתה אח"י חנית ולא אח"י אילת
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי solisto שמתחילה ב "נאמר שהפגיע ההיתה בחלק..."

אחרת החזרה של ההסטוריה על עצמה היתה מושלמת.
שוב הפליגה ספינה של חיל הים בטווח מהחוף שנחשב בטוח והופתעה על ידי טיל.
כמובן שאני כותב ממרומי המזגן בבית ולא מהמי"ק הרועש והגועש, אבל גם בלי לדעת את הפרטים אפשר להגיד שזה לא היה צריך להיות ככה.
מוקדם עדיין לדבר על כשלונה של מערכת ההגנה הרכה והקשה של הספינה, כי הפרטים לא ידועים לי ואולי גם לא יתפרסמו לעולם, אבל ברור שאפשר לצאת עם לקח דומה, אם כי לא זהה. כלים של אלף טון ומעלה לא צריכים להתסובב בתוך אזור המאויים על ידי טילי חוף ים.
אני עוצר כאן. את הדיון הזה אני בוחר להמשיך מאוחר יותר.
לבי עם משפחות החללים והנעדרים. אבידות ראשונות לשייטת 3 מאז הקמתה, כמדומני.
אני מחזק את ידי המפקדים והחיילים בספינות ומעודד אותם להמשיך בביצוע המשימה.
תשמרו על עצמכם.
ישן 15-07-2006, 12:26
  solisto solisto אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.04
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "נפילות בטבריה"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/images/whitespace.gif]
אחת מרקטות הקטיושה שנפלו בטבריה פגעה במלון "קלאב הוטל". לא דווח על נפגעים במלון. לאחר מטח הקטיושות החלה בריחה של תיירים מהעיר.

אחד מתושבי העיר אמר ל-ynet: "לא תיארנו לעצמנו שהקטיושות יגיעו גם לכאן. אנו מצויים בחרדה גדולה ומתכננים להימלט מן העיר יחד עם הילדים".

(שרון רופא אופיר)
YNET,
13:21

(ויין וו. דייר, "אזורי המשגה שלך")

"If everyone is thinking alike, then sombody isn't thinking"
GEORGE S. PATTON

ישן 15-07-2006, 17:59
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
הסוללה הללו מיועדות ליירוט רקטות הפאג'ר הארוכים יותר...
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי Desert Seagull שמתחילה ב "ערוץ 10 - סוללת פטריוט נפרסה בחיפה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Desert Seagull
מישהו באמת מאמין שפטריוט יכול ליירט רקטת 122 מ"מ, או אפילו 333 מ"מ?...
בשביל מה פרסו שם טק"א?

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 15-07-2006 בשעה 18:12.
ישן 15-07-2006, 22:09
  Desert Seagull Desert Seagull אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.04
תודה רבה, חידשת לי מאוד
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי gremlinx שמתחילה ב "אני רוצה לתת תשובות לגבי הפטריוט"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gremlinx
בתור אחד ששירת במערכת והיה במספר ניסויים ובניסויים שלא הייתי אני מכיר את תוכנן את המסקנות כמו כן המסקנות משימוש הפטריוט ב 2002 בעירק.
הפטריוט מסוגל ליירט פאג'ר 7 ביכולת טובה מאוד. לא רוצה להכנס לאחוזים וכו' אבל הוא בטווח המערכת. החץ כמובן לא מהווה פוקנציה כי הוא מיועד ליירט טק"ק שעונים לקריטריונים של TMB-C ו TMB-D.
הפאג'ר 7 מוגדר כ TBM B ולכן החץ אינו אמור לטפל במטרות מסוג זה, אבל הפטריוט יכול להעסיק את המטרות הללו בהצלחה רבה.
אשמח לתת עוד תשובות אם ישאלו שאלות.

עד כמה שאני מכיר, לא שמעתי הערכות כי בידי חזבאללה פאג'ר 7 (שאין לי מושג מה זה למען האמת) אלא פאג'ר 3 ו-5 (שמשוגרים כ-מטל"ר לכל דבר).

אשמח אם תוכל לפרט במגבלות המובנות (אני מניח שלא מעט כתוב ברשת) מהי הזווית המינימאלית שניתן לשגר פטריוט. כלומר רוב השיגורים של הפטריוט במלחמת המפרץ 91 היו קרובים לזווית אנכית למול הסקאדים. הרי מסלול פאג'ר הוא יחסית שטוח, אז מה הזווית המינימאלית (החדה ביותר) שניתן לשיגור. מעבר לזה, מה יכולת ה-מכ"מ של הפטריוט לאתר כזה דבר.
ישן 15-07-2006, 22:39
  gremlinx gremlinx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.01
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי Desert Seagull שמתחילה ב "תודה רבה, חידשת לי מאוד"

לא יודע האם לחיזבאללה יש פאג'ר 7 אבל היום גילינו שיש להם טילים איראנים יחסית מתקדמים.

אשמח אם תוכל לפרט במגבלות המובנות (אני מניח שלא מעט כתוב ברשת) מהי הזווית המינימאלית שניתן לשגר פטריוט. כלומר רוב השיגורים של הפטריוט במלחמת המפרץ 91 היו קרובים לזווית אנכית למול הסקאדים. הרי מסלול פאג'ר הוא יחסית שטוח, אז מה הזווית המינימאלית (החדה ביותר) שניתן לשיגור. מעבר לזה, מה יכולת ה-מכ"מ של הפטריוט לאתר כזה דבר.

לא יודע מהי הזווית שיגור של הפטריוט אך זהו נתון לא ממש רלבנטי לפגיעה במטרה.זווית השיגור איננה זווית הטיסה כי הטיל עף למעלה מספר שניות ואז עף למטה ומשנה כיוון למטרה, הטיל אמור לפגוע במטרה מלמעלה.
בנוגע ליכולות המכ"ם. ישנן כמה גירסאות כמו ה PAC2 וה PAC3 לא כאן המקום הראוי לפרט מה יש לישראל והיכן. אך בגירסאת ה PAC2 ישנם טילי GEM+ אשר אמורים לפגוע יותר טוב בטק"קים ורק"קים. ושוב אני אחזור למכ"ם, אין למכ"ם בעיה לזהות כאלו דברים הכל כאמור תלוי במגבלות הפילטרים שמפעילים בעת עבודת המכ"ם. בכל מקרה המכ"ם יכול לזהות את המטרות. אני לא חושב שהביאו את הפטריוט ליירט רק"קים שעפים אל עבר נהריה(מה גם שזה דבר שגובל בבלתי אפשרי), אלא ליירט דברים שיתקדמו אל עבר המפעלים בחיפה או אל עבר תחנת הכוח בחדרה.
אני עוד לא הבנתי אם יש 1 או 3 סוללות בחיפה אך נתון זה לא משנה יתר על המידה.
בכל מקרה יהיה מעניין לראות מה הפטריוט יעשו משם, בכל התרחישים שאני הייתי שותף להם הפטריוט הוצב בחיפה במטרה ליירט טק"קים מסוריה אל עבר חיפה\חדרה\תל-אביב.

אשמח לעזור עד כמה שניתן.
ישן 15-07-2006, 22:51

ה-מכ"מ כנראה אינו רלוונטי כל כך
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי gremlinx שמתחילה ב "לא יודע האם לחיזבאללה יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gremlinx
לא יודע האם לחיזבאללה יש פאג'ר 7 אבל היום גילינו שיש להם טילים איראנים יחסית מתקדמים.

לא יודע מהי הזווית שיגור של הפטריוט אך זהו נתון לא ממש רלבנטי לפגיעה במטרה.זווית השיגור איננה זווית הטיסה כי הטיל עף למעלה מספר שניות ואז עף למטה ומשנה כיוון למטרה, הטיל אמור לפגוע במטרה מלמעלה.
בנוגע ליכולות המכ"ם. ישנן כמה גירסאות כמו ה PAC2 וה PAC3 לא כאן המקום הראוי לפרט מה יש לישראל והיכן. אך בגירסאת ה PAC2 ישנם טילי GEM+ אשר אמורים לפגוע יותר טוב בטק"קים ורק"קים. ושוב אני אחזור למכ"ם, אין למכ"ם בעיה לזהות כאלו דברים הכל כאמור תלוי במגבלות הפילטרים שמפעילים בעת עבודת המכ"ם. בכל מקרה המכ"ם יכול לזהות את המטרות. אני לא חושב שהביאו את הפטריוט ליירט רק"קים שעפים אל עבר נהריה(מה גם שזה דבר שגובל בבלתי אפשרי), אלא ליירט דברים שיתקדמו אל עבר המפעלים בחיפה או אל עבר תחנת הכוח בחדרה.
אני עוד לא הבנתי אם יש 1 או 3 סוללות בחיפה אך נתון זה לא משנה יתר על המידה.
בכל מקרה יהיה מעניין לראות מה הפטריוט יעשו משם, בכל התרחישים שאני הייתי שותף להם הפטריוט הוצב בחיפה במטרה ליירט טק"קים מסוריה אל עבר חיפה\חדרה\תל-אביב.

אשמח לעזור עד כמה שניתן.

ה-מכ"מ אינו רלוונטי כיוון שכמו שאמרת הכל תלוי ברף הסינון שהוגדר ל-מכ"מ (אבל ראה הערה בסוף), מה שמשאיר אותנו עם יכולות הטיל עצמו. הטיל כידוע מסוגל להתמודד עם מטרות שטוחות מסלול (מטוסי קרב...) ואפילו מטרות מתמרנות, אבל תלוי באיזה גובה. לצורך העניין, מדוע לא ניתן לשגר פטריוט אל עבר רקטה 122 מ"מ? האם הטיל לא יתפוצץ לידה וישמידה?

בנוגע לזיהוי המטרות, אחת הבעיות במפרץ1 הייתה ש-המכ"מ לא ידע להבדיל בין מיכל הדלק של הסקאד לבין ה-רש"ק שלו (הסקאד היה מתפרק לחתיכות בכניסה לאטמוספירה ו-מכ"מ המערכת לא ידע איזה חלק הוא מה...)
ישן 15-07-2006, 23:54
  gremlinx gremlinx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.01
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי Desert Seagull שמתחילה ב "ה-מכ"מ כנראה אינו רלוונטי כל כך"

ה-מכ"מ אינו רלוונטי כיוון שכמו שאמרת הכל תלוי ברף הסינון שהוגדר ל-מכ"מ (אבל ראה הערה בסוף), מה שמשאיר אותנו עם יכולות הטיל עצמו. הטיל כידוע מסוגל להתמודד עם מטרות שטוחות מסלול (מטוסי קרב...) ואפילו מטרות מתמרנות, אבל תלוי באיזה גובה. לצורך העניין, מדוע לא ניתן לשגר פטריוט אל עבר רקטה 122 מ"מ? האם הטיל לא יתפוצץ לידה וישמידה?

בנוגע לזיהוי המטרות, אחת הבעיות במפרץ1 הייתה ש-המכ"מ לא ידע להבדיל בין מיכל הדלק של הסקאד לבין ה-רש"ק שלו (הסקאד היה מתפרק לחתיכות בכניסה לאטמוספירה ו-מכ"מ המערכת לא ידע איזה חלק הוא מה...)

בנוגע לשאלה הראשונה,אני לא מכיר נתוני טיסה של רקטה 122 מ"מ ולכן לא ממש יכול לענות. טילי ה PAC3 לא אמורים להתפוצץ ליד המטרה כמו טילי ה ההוק אלא אמורים לפגוע "ברזל בברזל" אינני זוכר כרגע האם טילי GEM+ פוגעים גם בברזל או מתפוצצים ליד אבל טילי PAC2 מתפוצצים ליד. זה לגבי ה 122 מ"מ.
בנוגע לזיהוי המטרות, הבעיה ב "סופה במדבר" הייתה הרבה יותר מהמכ"ם. האמריקאים השתמשו במערכת שנועדה ליירט מטוסים על מנת ליירט עימה טילים. אפשר להגיד שמלחמת המפרץ הייתה הניסיון הראשון לעשות את זה וזה נעשה ללא הסבה של המערכת.
כיום בפטריוט יש 2 סוגי עבודה של המכ"ם (מטוסים וטק"ק) לא רוצה להרחיב על סוגי העבודה אבל המכ"ם כיודע לחפש כיום טק"קים וגם מזל"טים בצורה הרבה יותר אפקטיבית.

ושוב,אשמח לעזור במידת המותר
ישן 15-07-2006, 19:20
צלמית המשתמש של רועי AZ

צה"ל: הושמד מערך המכ"מים בחופי לבנון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אשכול חדשות יומי 15.7.06"

צה"ל ממשיך במתקפה מסיבית על מעוזי חיזבאללה בדרום ביירות ותקף היום את מבנה המועצה העליונה של הארגון, את מטהו של מנהיגה הרוחני וכן בית של בכיר חמאס בעיר. בנוסף, הותקפו מבנים בהם שהו שני בכירי חיזבאללה באזור בעלבק. גם נמלי ביירות וטריפולי הותקפו
רועי נחמיאס וחנן גרינברג

מקור - YNET

חיל האוויר ממשיך במערכה נגד מעוזי החיזבאללה בלבנון: לכל אורך שעות הצהריים והערב (שבת) המשיך צה"ל לתקוף את מעוזי החיזבללה בדרום ביירות ובכלל זה את מבנה המועצה העליונה של חיזבאללה וכן את מטה הארגון. בנוסף, רשת "אל ג'זירה" דיווחה כי צה"ל ירה שלושה טילים לעבר נמל טריפולי שבצפון לבנון. גם נמל ביירות הותקף.

האלוף גדי אייזנקוט, ראש אגף מבצעים במטכ"ל, סיפר בתדריך שקיים בקרייה בתל אביב כי "בשעות הערב הושמדו כל מכ"מי החוף של לבנון. הסיבה להשמדת מכ"מי החוף היתה שיתוף פעולה במהלך הירי שבוצע אתמול לעבר סטי"ל ישראלי, שבו יש לנו הרוג ו-3 חיילים נעדרים".

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 15-07-2006 בשעה 19:22.
ישן 15-07-2006, 20:41
  RAINBOW SIX RAINBOW SIX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.04
אוקי צודק מרוב מלל קשה להתמודד
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי Desert Seagull שמתחילה ב "תקרא מעלה"

אולי בהזדמנות זו תוכל אם זה אפשרי להכין מיני סקירונת על האמל"ח הארטילרי שמצוי בידי האויב
על מנת לישר קו להבין סוף סוף איזה אמצעי הוא בחזקת טיל ואיזה בחזקת רקטה.

גם הפטריוט הוא אמצעי לירוט סקאדים ואף שיאהב אז למה בשביל המורל וזאת במידה ומדובר בצעד יח"צני של צהל שהרי ניטען למעלה כי לפטריוט אין מי יודע מה יכולת לירט רקטות משופרות
מדוע לא לקדם סוללת חץ (אני יודע שהם פרוסות ואני יודע גם איכן הם פרוסות שיש שני ישובים שמתים מפחד מהקרינה של המכ"מים)

ובנוסף האם "לאורן ירוק" יש את היכולת לזהות יציאות ולהבין בזמן אמת תגובה בנוסף למערך האיכון של חיל התותחנים.
ישן 15-07-2006, 20:59

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי RAINBOW SIX שמתחילה ב "אוקי צודק מרוב מלל קשה להתמודד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RAINBOW SIX
גם הפטריוט הוא אמצעי לירוט סקאדים ואף שיאהב אז למה בשביל המורל וזאת במידה ומדובר בצעד יח"צני של צהל שהרי ניטען למעלה כי לפטריוט אין מי יודע מה יכולת לירט רקטות משופרות מדוע לא לקדם סוללת חץ (אני יודע שהם פרוסות ואני יודע גם איכן הם פרוסות שיש שני ישובים שמתים מפחד מהקרינה של המכ"מים)

ובנוסף האם "לאורן ירוק" יש את היכולת לזהות יציאות ולהבין בזמן אמת תגובה בנוסף למערך האיכון של חיל התותחנים.

כל מכ"מ והייעוד שלו. לכל מכ"מ גם יש את סף הגילוי שלו אותו מגדירים מראש. כלומר, מטרות בגודל מסויים ובמאפייני מעוף מסויימים פשוט מסוננים מהמערכת ולא מוצגים לבקר על המסך. איני יודע אם יש יכולת לאורן ירוק לזהות רקטות 107/122.

שוב, לפריסת חץ אין משמעות למול קטיושות, לא לפאג'רים ולהערכתי גם לא למול נזעאת וזלזאל.
מה שיש לחזבאללה מבחינה רקטית:
רקטות 107 מ"מ במשגרים בודדים כנראה (משגרי מסילה), טווח של 9 ק"מ. רקטה דומה עושה שימוש ה-Type-63

רקטות 122 מ"מ גם במשגרים בודדים (בעבר במשגרים תקניים מסוג BM-21) לטווחים שבין 12-45 ק"מ. יש הרבה סוגים.

לגבי שאר הסוגים ראה אשכול של טל ענבר בנושא הרקטות האיראניות. כתבתי שם על שאר הדברים.
ישן 15-07-2006, 23:00
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
סמנטיקה
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי Desert Seagull שמתחילה ב "תקרא מעלה"

כשהייתי ילד בשנות השמונים, אז כל רקטה נקראה טיל (כמו היום), וכל טיל (היום, זה שלך) נקרא אז "טיל מונחה". יחסית לימינו, טילים מונחים היו יותר נדירים במחסן הנשק הצה"לי.

לדעתי, הדיקדוק שלכם וההתעקשות בין טיל לרקטה היא קטנונית ילדותית ומטופשת. אבל זו דעתי.
אם כבר, אז רקטה אינה בדיוק מילה בעברית זכה... וטיל כן. השפה לא נשארת אף פעם אותו הדבר, היא זורמת כמו נהר, משתנה כל הזמן. אי אפשר להכניס את הרגל פעמיים לאותם המים בנהר זורם. כך גם בשפה מדוברת. לכן ההתעקשות שלכם מטומטמת שבעתיים.

באנגלית, זה הפוך. גם אבן שנזרקת, גם כידון מוטל וגם חץ מקשת, נקראים כולם במילה missile.
בשנות החמישים, היו מתרגמים את המילה missile, פשוט לקליע. טילים מונחים נקראו "קליעים מונחים".

זה דיון עקר. תעשו מה שתרצו, אבל את שלי אמרתי וזהו.
ישן 15-07-2006, 22:11
צלמית המשתמש של רועי AZ

ידיעה משמחת...

ראש אגף המבצעים, האלוף גדי אייזנקוט, גילה הערב כי כוחות קומנדו ימי (שייטת 13) שהיו באזור בו נפגעה ספינת אח"י חנית עצרו בעת ביצוע המשימה שהוגדרה להם כדי לסייע לכוחות שטיפלו בספינה הפגועה, בעיקר בחיפוש במים. לאחר מכן שבו לבצע את משימותיהם, סיימו אותן בהצלחה ושבו לבסיסם בשלום...

מקור - YNET.

ישן 15-07-2006, 22:31
צלמית המשתמש של itai25.
  itai25. itai25. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05

בכיר בצה"ל: כוחות קומנדו ימי סייעו בחיפוש אחר הנעדרים

ראש אגף המבצעים בצה"ל, גדי אייזנקוט, גילה כי כוחות קומנדו ימי (שייטת 13) שהיו באזור בו נפגעה ספינת אח"י חנית עצרו בעת ביצוע משימתם המתוכננת על מנת לסייע לכוחות בשטח.

אנשי השייטת פעלו בעיקר לחפש אחר הנעדרים במים. לאחר מכן, שבו לבצע את משימותיהם וסיימו אותן בהצלחה.

(חנן גרינברג)

(15.07.06, 22:56)

YNET

צבא לבנון ביצע ביום שישי ירי לעבר כלי טיס של צה"ל

"כוח צבא של לבנון ביצע ביום שישי ירי לעבר כלי טיס ישראלי שפעל מוח חופי לבנון". כך טוען צה"ל. כלי הטיס לא נפגע. צה"ל מזהיר, כי עד עתה הוא נמנע מלפעול נגד צבא לבנון. ואולם, אם יישנה הירי, לא תהסס ישראל לפעול נגד כל מי שיפעל נגדה.

[יואב יצחק]

NFC

ישן 16-07-2006, 08:17
צלמית המשתמש של crazygamer
  crazygamer crazygamer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.05
חיפה!

הבוקר: רקטות שוגרו לעבר חיפה

שבע רקטות נחתו הבוקר באזור חיפה; לא דווח על נפגעים. 500 אזרחים פצועים וארבעה הרוגים - זה המחיר ששילם עד כה העורף הישראלי על הלחימה בגבול הצפון. 4 פצועים קשה, 12 פצועים בינוני ו-40 פצועים קל עדיין מאושפזים בבתי החולים. בפיקוד העורף מתכוננים לגרוע מכל, ומסבירים: פגיעה במרכז הארץ תלווה בצפירה ותצריך ירידה לחדרי הביטחון והמקלטים. בצד הלבנוני מדווחים על יותר ממאה הרוגים ועל מאות פצועים
אחיה ראב"ד

P{margin:0;} UL{margin-bottom:0;margin-top:0;margin-right: 16; padding-right:0;} OL{margin-bottom:0;margin-top:0;margin-right: 32; padding-right:0;}var agt=navigator.userAgent.toLowerCase();var is_major = parseInt(navigator.appVersion);var is_ie = ((agt.indexOf("msie") != -1) && (agt.indexOf("opera") == -1));var is_ie5 = (is_ie && (is_major == 4) && (agt.indexOf("msie 5.0")!=-1) ); function txt_link(type,url,urlAtts) { switch (type){ case 'external' : if( urlAtts != '' ) {var x = window.open(unescape(url),'newWin',urlAtts)} else {document.location = unescape(url);} break; case 'article' : urlStr = '/articles/0,7340,L-to_replace,00.html';url=urlStr.replace('to_replace ',url); if( urlAtts == '' || !urlAtts) {document.location = url;} else {var x = window.open(url,'newWin',urlAtts)} break; case 'yaan' : urlStr = '/yaan/0,7340,L-to_replace,00.html';url=urlStr.replace('to_replace ',url); if( urlAtts == '' || !urlAtts) {document.location = url;} else {var x = window.open(url,'newWin',urlAtts)} break; case 'category' : urlStr = '/home/0,7340,L-to_replace,00.html'; url=urlStr.replace('to_replace',url); if( urlAtts == '' || !urlAtts) {document.location = url;} else {var x = window.open(url,'newWin',urlAtts)} break; } } function setDbLinkCategory(url) {eval(unescape(url));}</B>עוד בוקר של קטיושות בצפון: צפירה נשמעה הבוקר (יום א') בחיפה עקב נפילת רקטות קטיושה באזור. כוחות הביטחון דיווחו על לפחות שבע נפילות של קטיושה; לא דווח על נפגעים

יותר מ-700 רקטות וקטיושות נורו מאז תחילת הלחימה בגבול הצפון, ובצה"ל לא פוסלים אפשרות שהרקטות יגיעו גם דרומית לחיפה. "האזורים שמדרום

לחיפה יקבלו התרעה מוקדמת בדמות צפירה", הסביר אמש (שבת) אלוף פיקוד העורף, יצחק גרשון את ההיערכות למקרה שבו גם אסור המרכז יספוג רקטות. "כשזו תישמע, תהיה להם לפחות דקה להיכנס לקומות תחתונות, לחדרי ביטחון. הדבר יצמצם באופן משמעותי את היכולת לפגוע בגוף ובנפש".

פיקוד העורף הנחה את תושבי קו העימות הצפוני להישאר גם הלילה במקלטים. כמו כן קרא שלא לצאת הבוקר למקומות העבודה, לא לקיים התקהלויות ובכללן קייטנות ופעילויות מרוכזות לילדים. עוד נמסר כי יציאה לרכישת מוצרים חיוניים תתבצע לפי הנחיות אשר ינתנו בשעות הבוקר.

תושבי הישובים מצפון לכביש עכו-עמיעד והערים כרמיאל וטבריה, נדרשים לשהות בחדרי ביטחון או בחדר פנימי בבית. גם באזור הזה אין לקיים התקהלויות. ניתן לצאת לעבודה בתנאי שמקום העבודה נמצא בתוך מבנה סגור.

תושבי טירת הכרמל, חיפה, הקריות, נשר ועכו נדרשים לשהות בסמיכות למבנים. אין לקיים התקהלויות, אך ניתן לצאת לעבודה בערים אלה בתנאי שמקום העבודה נמצא בתוך מבנה סגור.

במהלך היממה האחרונה נורו יותר מ-100 קטיושות לעבר יישובי הצפון. התושבים שהו במהלך השבת כולה במקלטים. אתמול אחר הצהריים היתה זו טבריה שהצטרפה ליישובים מוכי הירי, אך לא רק שם פגעו הרקטות. גם נהריה וצפת הותקפו שוב ושוב והערים היו זרועות הרס. עד שעות אחר הצהריים נספרו בצפת 34 רקטות. בנהריה נחתו 24 קטיושות. עשרות נפצעו וכמה מבנים ספגו פגיעות ישירות.

ארבעה אזרחים נהרגו מאז תחילת הלחימה בצפון: תושבת נהריה , תושב צפת, וסבתא ונכדהּ תושבי מירון . היום צפויות להיערך הלוויותיהם של שני הרוגי מירון - עומר פסחוב בן 7, וסבתו יהודית אישקוביץ. השניים נהרגו מפגיעה ישירה של קטיושה.

משרד הבריאות מפעיל בימים האחרונים חדר מצב בתל אביב וזה נותן הנחיות לבתי החולים בצפון הארץ. בתי החולים בצפון קלטו וטיפלו בכ-500 נפגעים מאז יום רביעי. מרביתם שוחררו לבתיהם.

ארבעה פצועים במצב קשה, 12 פצועים במצב בינוני וכ-40 במצב קל עדיין מאושפזים. במשרד הבריאות אומרים כי בתי החולים ערוכים לקליטת נפגעים ככל שיידרש ואין מחסור בצוותים רפואיים או בציוד רפואי כלשהו. התושבים שעזבו את בתיהם באזור הצפון זכאים לקבל את כל הטיפולים הרפואיים הנדרשים בכל סניפי קופות החולים ברחבי הארץ.

בצד הלבנוני, מנגד, מדווחים על יותר ממאה הרוגים, ועל מאות פצועים ברחבי לבנון. מרבית הפצועים נפגעו בתקיפות חיל האוויר בביירות ובדרום לבנון.

התפתחויות נוספות:

חיל האוויר תקף הלילה את המפקדה הראשית של ארגון החיזבאללה בפרבר דרומי של הבירה ביירות. בנוסף, הותקפה גם תחנת השידור של החיזבאללה, "אל מנאר".

סמוך לשעה 23:10 פגעו מטחי קטיושות בקריית שמונה ובאזור הר מירון. הקטיושות נחתו בשטחים פתוחים ולפי הדיווחים איש לא נפגע. במהלך היום הצטרפה גם טבריה לערים מוכות הקטיושות.

חיל האוויר המשיך במערכה נגד מעוזי החיזבאללה בלבנון. הותקפו מערך המכ"מים שעל חופח ביירות, מבנה המועצה העליונה של חיזבאללה ומטה הארגון בבירה הלבנונית. נמלי הים של טריפולי וביירות.

ראש ממשלת לבנון יצא בנאום והבטיח כי אם תהיה הפסקת אש "נפעל לפריסת ריבונותה של לבנון על כל שטחה בתיאום עם האו"ם". סניורה הודה כי "לבנון היא האחרונה לדעת על המתרחש, אך הראשונה לשלם את המחיר".

שר הביטחון, עמיר פרץ, הודיע כי יוכרז על "מצב מיוחד" בעורף. מדובר בהכרזה המאפשרת לגורמי הביטחון להורות בין היתר על סגירת בתי ספר, הפעלת מפעלים חיוניים וסגירת אזורים לתנועה. ההכרזה נועדה לצמצום נזקי המערכה המתרחבת בגבול הצפון.

(16.07.06, 09:10)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:29

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר