לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-07-2006, 00:58
  Commintern Commintern אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
דרוש ספר על מלחה"ע ה-2

אני מחפש ספר אשר כולל את כל מלחה"ע ה-2 בפירוט מלא. כולל מלחמת סין יפן[1937-1945] וכולל כל חזית אחרת במלחה"ע ה-2. ספר על תוצאות מלחה"ע ה-2 והיערכות הגושים עד שנות ה-50[כולל מלחמת קוריאה,מותו של סטלין, השתלטות מאו זה טונג על סין, חילוק אירופה] יוערך גם כן. פרטים זאת מילת המפתח. הרבה פרטים. נמאסו עליי ספרי הסטוריה שמסקרים תקופות זמן נרחבות בפירוט דל.

בצורה יותר מפורטת הינה מה שאני מחפש[לא חייב ספר אחד, אפשר גם 2... העיקר שיכסו את מה שאני מבקש]:

1.התוקפנות היפנית באסיה: כיבוש מנצ'וריה[לא הכרחי...], מלחמת האזרחים הסינית[צ'אנג קאי שאק נגד הקומוניסטים ומאו דזה טונג... וגם נגד שרי המלחמה הסינים. שוב, לא הכרחי], מלחמת סין-יפן[1937-1945] וכמובן: התקיפה היפנית שלאחר פרל הארבור... מכיוון שזה חלק יותר "מסוקר" במלחמת העולם השנייה אני נמנע מלפרט...
2.התוקפנות הנאצית והפשיסטית[ואף הקומוניסטית] באירופה[מלחמת החורף הפינית, כיבוש אלבניה ע"י הפשיסטים האיטלקים, ממשלת טיסו בסלובקיה וסיפוח צ'כוסלבקיה וכו'...] כל החלק הזה הוא לא חובה... אבל אני אשמח מאוד אם הוא יכלל. גם מלחמת האזרחים בספרד יכולה להכלל! אני מאוד אשמח אם זה יכלל...[כמובן שלא חובה]
3.מלחה"ע ה-2 הרשמית[מה-1 בספטמבר 1939] באירופה. כל הפירוט האפשרי. בין היתר: כיבוש מדינות בנלוקס וצרפת, יוגוסלביה יוון,דנמרק, נורווגיה ועוד. הקרב על בריטניה, וכמובן: מבצע ברברוסה[כאן, רמת פירוט הגבוהה ביותר!]. סיקור מצבם של מדינות הלוחמות[כולל מדינות קטנות ו"חסרות משמעות" כגון רומניה, הונגריה,בולגריה,פינלנד ועוד...] יוערך... כמו גם מידע נוסף אליהן.
4.החזית באפריקה. אין הרבה מה להרחיב בגלל שהכל ידוע...
5.מתקפת הנגד של בעלות הברית[והסובייטים, למרות שרוב האנשים מחשיבים אותם כחלק מבעלות הברית...], כל האירועים הידועים: הסרת האיום האיטלקי מאפריקה כליל[כיבוש לוב], הפלישה לאיטליה, מבצע נורמנדי ועוד... הכל די ידוע כאן אז אין מה לפרט.
6.השמדת מדינות הציר וכמובן: היערכות הגושים. מידע על המצב הכולל ואף על מדינות בודדות כגון יוגוסלביה ומזרח גרמניה יוערך!]
7. המצב אחרי מלחה"ע - 2. השתלטות הקומוניסטים על סין, מלחמת קוריאה, תנודות הגושים באירופה וכו'

נערך לאחרונה ע"י Commintern בתאריך 16-07-2006 בשעה 01:15.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2006, 14:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אתה סותר עצמך - מצד אחד מבקש ספר יחיד - ומצד שני מעוניין בפרטים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Commintern שמתחילה ב "דרוש ספר על מלחה"ע ה-2"

אם אתה רוצה פרטים - תיאלץ לקרוא הרבה ספרים.
לאחרונה יצאו בעברית לא מעט ספרים המסקרים חלקים גדולים ממלה"ע השנייה לעומק. ספרים
ישנים יותר הם "עלייתו ונפילתו של הרייך השלישי" (שהכרך השני שלו עוסק כמעט כולו במלחמה
בחזית האירופית), ספריו של צ'רצ'יל על המלחמה (שהשד יודע איך זה קרה, אבל הוא קיבל עליהם
פרס נובל לספרות...), והרבה אחרים.
ספרים חדשים יותר, מתמקדים בקרבות ואירועים במלחמה:
יש את הקרב על הבליטה והשמש העולה: שקיעתה ונפילתה של הקיסרות היפנית, 1936-1945 של ג'ון טולנד, סטלינגראד והקרב על ברלין של אנתוני ביוור, אל עלמין של סטיוון באנגיי, בתוך הבונקר
של היטלר
של יואכים פסט.

אם אתה קורא אנגלית - המבחר גדול לאין שיעור...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:58

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר