לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-07-2006, 22:14
  חזל"ש חזל"ש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
לכל מנהלי הפורום המתנפחים למשמע כמה דברי ביקורת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "פינת מירי רגב (מזמן לא הייתה...)"

עכשיו אחרי עיון בקו"ח של גב' גרב אני מרשה לעצמי למתוח את החבל אף יותר.
וכמו כל דבר בצה"ל הכל מתחלק ל-3 חלקים:
  1. לא מובן איך בתור מישהי שגדלה כל שירותה בתוך החטיבה (דו"צ) היא יכולה לצאת:
    א. אם אפס כישורים בתחום היח"צות
    ב. איך היא הגיעה לתפקיד כ"כ יוקרתי
    ג. עדיף שהיא היתה נשארת מ"מ בגדנ"ע......יותר מתאים לה לעבוד מול מלש"בים ולא עיתונות
  2. מסביר את הכישלון ההסברתי וההפסד שלנו בתקשורת לאורך כל שנות האינתיפדה
  3. אבוי לנו שמישהו מגיע לדרגה כזאת אבל כנראה שהיא באמת יודעת "לעשות קסמים"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/SIP_STORAGE/DOVER/files///3//40973.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/dover/site/Images_Site/tans.gif]

דוברת צה"ל, תת-אלוף מירי רגב, נולדה בשנת 1965 בקריית גת.

שורת התפקידים אותם מילאה תת-אלוף מירי רגב במהלך שירותה הצבאי:
    • 1983: מירי רגב התגייסה לצה"ל .
    • 1986-1983: היא שירתה בגדנ"ע בתפקידים שונים שכללו, בין היתר, הדרכת חבורות רחוב, טיפול בבני נוער טעוני טיפוח והכנת נוער לקראת גיוס. כמו כן, שימשה כמפקדת מחלקה בבסיס בגדנ"ע.
    • 1987-1986: מילאה מירי רגב תפקידי קצונה כנציגת דובר צה"ל בפיקוד הדרום. במסגרת זו חשפה את פעילות יחידות הפיקוד, במיוחד לאחר פרוץ האינתיפאדה ברצועת עזה, לעיני אמצעי התקשורת. בשנתיים הבאות שימשה מירי רגב כראש לשכת דובר צה"ל, ולאחר מכן גם כראש מדור יחסי ציבור, במפקדת חילות השדה.
    • 2000-1990: שימשה מירי רגב במגוון תפקידים מקצועיים בחטיבת דובר צה"ל, כראש מדור תקשורת יומית, ראש ענף תכנון וייזום וראש ענף תקשורת. היא הביאה לידי ביטוי תפיסה חדשנית בתחום בדוברות הצבאית שלפיה לצד התגובה בדיעבד על אירועים שכבר התרחשו, יש ליטול את היוזמה - בצורה מתוכננת ומבוקרת - בניסיון להשפיע על שיפור תדמיתו של צה"ל בקרב הציבור הרחב. בנוסף לכך היא עודדה את הטמעתה של תפיסה זו בכל דרגי הצבא, ואף בקרב אנשי התקשורת עצמם.
    • 2002: התמנתה מירי רגב לתפקיד סגנית דוברת צה"ל בדרגת אלוף משנה. כעבור מספר חודשים היא מונתה למרכזת מערך ההסברה הלאומי בלשכת ראש הממשלה במסגרת ההיערכות לקראת המלחמה בעיראק.
    • 2004: מונתה אלוף-משנה רגב לצנזורית הראשית לעיתונות ולתקשורת. היא הציבה כמטרה ראשית את מיצובה של הצנזורה כגוף ממלכתי המגן על ביטחון המדינה באמצעות מניעת פרסומים הפוגעים באינטרס זה, ופעלה - בשיתוף גורמי המשפט והתקשורת - ליישום דווקני של ההסכם בענייני צנזורה הקיים בין שר הביטחון לכלי התקשורת בישראל.
    • ביוני 2005: הוענקה למירי רגב דרגת תת-אלוף, והיא החלה לשמש כדוברת צה"ל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-07-2006, 15:10
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
מירי נעלבה קשות!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "פינת מירי רגב (מזמן לא הייתה...)"

להלן ציטוט מתגובתה לביקורת שפורסמה ב YNET

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3278359,00.html

ההדגשות הן שלי, ומיועדות לתגובותיכם.

"המודיעין כושל, ההסברה עילגת", קובעת רוני אלוני-סדובניק במאמר שפורסם כאן. דבריה של הכותבת מנוסחים אולי ברהיטות, אך תוכנם, איך נאמר זאת בלשון עדינה, מדיף ריח רע. אלוני-סדובניק מצאה לנכון להשתלח במערך המודיעין ובמערך הדוברות של צה"ל, דווקא כשאלה, כצה"ל כולו, ניצבים באחת ממערכות הלחימה הקשות שידענו בשנים האחרונות. זוהי מערכה רב-חזיתית שנועדה להסיר את איומי הטרור מגבולות מדינת ישראל ולעצב מציאות ביטחונית טובה יותר לאזרחיה.

למותר לציין שזכותה המלאה של אלוני-סדובניק לחשוב ולהביע כל דעה. זכותה אפילו לבחור את עיתוי פרסומן של דעותיה, יהיה תמוה ככל שיהיה. אך אין לה זכות לקבוע קביעות נחרצות בלא שתתבססנה על עובדה ראויה כלשהי. התשתית העובדתית עליה היא נסמכת קלושה לגמרי, והמידע שעליו מתבססים הגיגיה אינו מצדיק את הבמה שהוענקה לה. אין לדבריה ערך רב יותר מזה שיש לטוקבק מתלהם או להצהרה של משתתף תימהוני באחת מתוכניות ה"יש עם מי לדבר".

אשר למודיעין - בניגוד מוחלט לדעתה "המלומדת" של הכותבת, טובי המומחים הבינלאומיים בתחום הביון קובעים כי מערך המודיעין של צה"ל הוא מן הטובים והמקצועיים שבעולם. למרות שלרשות מערך המודיעין היקף משאבים שביחס להיקף האיומים נמוך משמעותית בהשוואה לארגוני ביון אחרים בעולם, הוא מאפשר לצה"ל התמודדות יומיומית עם היקף אדיר של איומים באחוזי הצלחה כמעט אבסולוטיים. ניתן להבין ללבה של אלוני-סדובניק המצפה שהמודיעין ידע הכל בכל רגע נתון. ואכן, מי לא היה רוצה בזאת? מי לא היה רוצה שנוכל תמיד לדעת את מחשבותיו הכמוסים של כל מנהיג באזור? שנכיר כל פרט מידע גם אם האויב עושה מאמצי-על להסתירו? שנוכל לחפור בכל פיסת קרקע במדינת אויב, או לחטט בכל דירה בלב בירה ערבית צפופה ולגלות את אמצעי הלחימה שהוברחו והוסתרו בה?
המציאות מורכבת מעט יותר ממאווייה הילדותיים-משהו של הכותבת. דומה שהיא דורשת שלעולם, בשום תנאי, לא נופתע. שלא יתחולל ולו בדל אירוע ביטחוני שיטריד את מנוחתה ויפריע לה מלעסוק בעיסוקיה החשובים. אולם מה לעשות שניצבת מולנו טבעת של מדינות וארגוני טרור עתירי משאבים ואוכלוסין, המשקיעים את כל מרצם, משאביהם והאנרגיות הפנאטיות המניעות אותם, במטרה אחת בלבד - להביא להשמדתנו. ואם זה לא ניתן, אזי הם מבקשים "לכל הפחות" להכאיב לנו באמצעות פעולות טקטיות ראוותניות.

שדה הקרב הוא ממלכה של אי ודאויות. ההפתעה היא המהלך שעשוי להכריע את גורלו. וככל שניצבת לפניך ישות קטנה יותר ובהכרח סגורה יותר, ככל שאותה ישות מתנהלת בצורה נטולת רסן ועכבות - כך היכולת לבנות עליה תמונת מודיעין שלמה לחלוטין קשה. אכן נכון, המודיעין לא תמיד מדייק בכל נתון ונתון. אך תהיה זו איוולת לשפוט את ערכו של המערך המדהים הזה על-סמך אי דיוקים ספורים, בלתי רצויים ככל שיהיו. מערך המודיעין, על אלפי חייליו וחיילותיו המסורים, ממשיך ומפיק את מסד הידע והנתונים המאפשר לצה"ל ליצור חומת מגן לאזרחי המדינה. כך למשל הוא זה המאפשר לחיל האוויר להטיל את פצצותיו בדיוק כירורגי, ולחסל מאמץ טרוריסטי בן שנים של תשתיות חיזבאללה שהוסתרו בלב אזורים מיושבים - בבתי מגורים, חניונים ומחסנים. חיל האוויר פועל כאן על-פי ספר המטרות הפרטני שהגיש לו מערך המודיעין.

אולי הדבר קל בעיניה של הגברת אלוני-סדובניק, אולם הצלחה זו היא תוצאה של עבודת מודיעין מקצועית ביותר, המתבססת על איסוף שקדני וסיזיפי של פירורי מידע, אגירתם והמרתם לכלל תמונה שלמה. בדיעבד המערך הזה, שהגברת משתלחת בו כה בקלות, הוא המאפשר לה לקיים את שיגרת יומה. לה ולכל אזרחי המדינה, שרובם המוחלט אסירי תודה לצה"ל ולמערך המודיעין.

הכותבת בחרה גם להשתלח במערך הדוברות של צה"ל. היות שאין הנחתום מעיד על עיסתו אני מעדיפה לצטט דברים שנתפרסמו בתקשורת בימים האחרונים, על רקע הלחימה בלבנון ועל רקע המאבק התקשורתי, הקשה לא פחות, המתנהל על דעת הקהל המקומית והעולמית.

ב"ידיעות אחרונות", במאמר הנושא את הכותרת "גוד מורנינג אל-ג'זירה", יולי סקר מתארת כיצד שניים מקציני דובר צה"ל הצעירים (אותם אלה שהגברת אלוני-סדובניק מצאה לנכון לתאר כ"עילגים עם אנגלית רצוצה"), מצליחים בכשרון רב להתמודד עם שאלותיהם של בכירי הכתבים בעולם (בין השאר מוזכרים וולף בליצר מה-CNN, ג'יימס רובין מסקיי ניוז וחדיג'א בן קנא מאל ג'זירה). שאלות כגון "מדוע ישראל מפגיזה בניינים ובתי חולים בביירות"

(אגב, צה"ל אינו מפגיז בתי חולים). "עיתוני אירופה מוצאים את עצמם תומכים במתקפה צבאית. מי היה מאמין", אומרת כותרת המשנה במאמרה של רותי רוסו ב"מעריב", ובאותו גיליון קובע העיתונאי בן כספית כי "יחידת דובר צה"ל, יחד עם משרד החוץ ומשרד ראה"מ, עומדת בחזית תקשורתית אדירה. 24 שעות ביממה, בכל השפות, כולל ערבית".

חטיבת דובר צה"ל מתמודדת, זו פעם שנייה בתוך שנה, עם אתגר מקצועי בהיקף ששום גורם דוברותי אזרחי לא התמודד עמו מעולם, ועושה זאת בהצלחה יתרה. הישגי החטיבה במערכות הללו זכו לשבחים ולמחמאות מפי הבכירים שבאנשי המקצוע בישראל ובעולם בתחומי התקשורת, הדוברות, הפרסום ויחסי הציבור.

אז טלי קורה מבין עינייך גבירתי. על כבודי אני מוחלת, אך לא על כבודם וכבודן של חיילי וחיילות חטיבת דובר צה"ל. מיטב הנוער, חלקם ילידי הארץ וחלקם עולים, בהם מתנדבי שירות לאומי. הם עושים ימים כלילות, ימי חול ושבתות, מונהגים על-ידי קצינים וקצינות צעירים ומוכשרים, עתירי ניסיון ומקצועיים, הדבקים במשימתם. הם מסתערים, באמצעות הטלפון הסלולרי שבידם, על מערכות התקשורת בארץ ובעולם, על-מנת ליירט כל ספין ולהביא את המסר של צה"ל ושל מדינת ישראל לכל בית בישראל ובעולם כולו.
------------------------

המאמר המקורי

מודיעין כושל, הסברה עילגת / רוני אלוני-סדובניק
אסור לבנות על דוברים בני 19 עם אנגלית רצוצה או על המעריך הלאומי, שמתפלא שלאיראנים יש טיל איראני
לכתבה המלאה

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 19-07-2006 בשעה 15:19.
ישן 22-07-2006, 17:52
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
היום שמעתי אותה מדקלמת את המנטרות הבאות - ברשת ב', גל"צ, ערוץ 1, 2, 10:

אנו תוקפים מצבורי אמל"ח, מאגרי אמל"ח ומחסני אמל"ח (מה עם ערמות אמל"ח וריכוזי אמל"ח?....)

כמו כן:

תסתכלו על לבנון - לבנון בוערת! היא פשוט בוערת! (זה משפט שחזרה עליו 2-4 פעמים בכל ראיון, תלוי בערוץ).

בנוגע לשאלה האם נחטף חייל נוסף היום, השיבה - בגלי צה"ל - באלו המילים:

אנו מפעילים עכשיו נוהל שנקרא נכס לאומי. זה נוהל שבמסגרתו סופרים את כל החיילים בגזרה מסויימת.

אז זקני הפורום בוודאי זוכרים משמעות אחרת לנכס לאומי (לעתים כונה נאחס לאומי...), אבל האם זה נשמע סביר ותקין?

עוד לא הפנימו שדובר צה"ל הוא איש מכירות ושיווק וככזה חובה עליו לדקלם את המוצרים שהוא מוכר גם אם לא הם ולא הלקוחות הפוטנציאלים קרובים לליבו. אישה שמוכרת סכיני גילוח מאכ 3 לגברים צריכה להפגין בקיאות כאילו הפרצוף שלה סובל אותם.

כרגע דיברה מירי רגב בערוץ -2 ובין שאר הפנינים והגמגומים היה נחמד לשמוע אותה מתחילה ב:

"הושמדו אמצעי אמל"ח".

ואני, חייל חפ"ש מוסר לתת תא"ל רגב דוברת צבא צה"ל דרישת ד"ש חמה ושתחזור לחזל"ש.

ישן 09-01-2009, 15:27
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
כתבה מירי רגב יודעת מה דפק את מלחמת לבנון השנייה

מירי רגב יודעת מה דפק את מלחמת לבנון השנייה
9/1/2009, 06:30 רועי בית לוי פוליטיקו

"מלחמה מוצלחת לא קשה לדברר", אומרת מירי רגב, דוברת צה"ל במלחמת לבנון השנייה, שכיום מדורגת במקום ה-27 ברשימת הליכוד לכנסת. "הבעיות מתחילות כשהמלחמה לא מתנהלת לפי התוכניות"
"מלחמה מוצלחת לא קשה לדברר", אומרת מירי רגב, דוברת צה"ל במלחמת לבנון השנייה, שכיום מדורגת במקום ה-27 ברשימת הליכוד לכנסת. "הבעיות מתחילות כשהמלחמה לא מתנהלת לפי התוכניות. במקרה הזה, הדוברות לא יכולה להחליף את המציאות".
רגב יודעת על מה היא מדברת. השבועיים הראשונים במלחמה "שלה" התנהלו באווירה תקשורתית חיובית למדי, בדומה למצב בתום עשרת ימי הלחימה הראשונים בעזה. אך כשהכשלים המבצעיים הלכו ונחשפו, היא עמדה במרכזה של ביקורת ציבורית, שממשיכה ללוות אותה כמו צל עיקש גם היום.
הטקטיקה של רגב היתה שונה מזאת של יורשה, תא"ל אבי בניהו. בעוד שבלבנון האזרחים בבית קיבלו מידע רב על הלחימה בחזית - במסיבות עיתונאים מסביב לשעון - ועל הספיגות בעורף, אצל בניהו הוטלה האפלה תקשורתית רחבה למדי על החזית והעורף גם יחד.
"קשה להשוות בין המצב ללבנון למה שקורה בעזה", אומרת רגב. "הן מבחינת גודל השטח, כמות החיילים הפעילים, בסדיר ובמילואים, כמות הנפגעים, בעורף ובחזית, והן מבחינת כמות הטילים והרקטות ששוגרו לשטח ישראל. מדובר, כרגע, במבצע מוגבל הרבה יותר בהיקפו ועם הרבה פחות תקלות מבצעיות.
בזמן מלחמת לבנון השנייה נטען נגד רגב, שיותר מדי מידע דלף משדה הקרב. התשובה שלה מתמקדת בשכלולים הטכנולוגיים שהפתיעו את צה"ל. "בלבנון זה היה הניסיון הראשון שלנו במלחמה בשידור חי באינטרנט ובמכשירים סלולריים", היא אומרת. "החיילים לא היו ממושמעים ולא מילאו את ההוראות של ביטחון שדה. הם העבירו תמונות ואינפורמציה בזמן אמת, כולל קטעי סרטים שלמים ששודרו בטלוויזיה. מהשטח דלף הרבה מידע על התקלות והכשלים של המלחמה והביקורת הזאת חייבה אותנו לאזן את התמונה ולשחרר לתקשורת מסרים שהיו חשובים לנו: הצלחות של לוחמים בשטח, עדויות על מוראל גבוה. זו היתה הדרך שלנו להימנע מדיסאינפורמציה ומוואקום תקשורתי מהצד שלנו, שאותו יכול היה נסראללה לנצל לצרכיו.
"עכשיו, כשאני בוחנת את ההתנהלות של דובר צה"ל במלחמה בחמאס, אני רואה שהרבה מאוד מסקנות שהועלו בדו"ח וינוגרד מיושמות בשטח. ביטחון שדה עובד בצורה תקיפה יותר, ולראייה, המכשירים הסלולריים נלקחו מחיילים; הצנזורה עובדת, אין דיווחים על מיקום כוחות או על אתרי נפילות; העיתונאים עצמם מגלים אחריות רבה יותר; והדרג המדיני מתואם יותר, מגיב יותר ולכן הצבא צריך לדבר פחות.
ומה דעתה על המדיניות הנוכחית של דובר צה"ל ושל הרמטכ"ל - שמירה על שקט תקשורתי? "זו מדיניות לגיטימית בעיני, אף על פי שאנחנו האמנו שצריכה להיות פתיחות, כל עוד זה לא פוגע בביטחון שדה. ואכן, אם בזמננו הפלאפונים של החיילים היו שותקים, המערכה התקשורתית היתה נראית אחרת. בכל מקרה, הסגירות התקשורתית צריכה להיות במינון הנכון, כי האזרחים רוצים לדעת מה קורה, ואם הם לא יקבלו מספיק מידע מהגורמים הנכונים, עלולות להתפשט שמועות לא מבוססות וביקורות לא ענייניות. לצערי, כבר עכשיו, אחרי החללים הראשונים של צה"ל בעזה, התחלנו לראות סימנים ראשונים לכך".

ישן 10-01-2009, 17:17
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
בכל מקרה ובלי הערות מגעילות
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "יוס, הלכת רחוק מדי"

תא"ל מירי רגב שאין לי מושג מאיפה יש לה את הכישורים להגיע למה שהגיעה, נשמעה ונראתה האדם הכי לא מקצועי באותה עת, וגם לא אמין.
עד כדי כך שתמיד ראיתי לנגד עיני את שר ההסברה העירקי מחובר עם קול הרעם מקהיר בעברית כל פעם ש"דוברת צה"ל" אמרה משהו.
צה"ל נראה ונשמע אז ["כבשנו את בינת ג'ובייל"] פאתטי וחסר אמינות כמו חתיכת לקרדה ישנה בשוק הכרמל. השליטה של בניהו ואחרים היום - מראה לרגב ומי שהיה אז בתפקיד - איך באמת מנהלים הסברה.
כשאתה רוצה להעביר הסברה אמינה תביא את הרצוג או ארל'ה יריב או משהו דומה לזה.
אל תביא לי את מי שאני לא מרגיש שמילה ממה שהוא מוציא או לא מבין .

ישן 10-01-2009, 22:59
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
אתם מוזמנים למחוק את התגובה הקודמת שלי. יש דברים שאולי ראוי באמת לא להעלות על הכתב.
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "יוס, הלכת רחוק מדי"

מירי רגב מקוממת אותי בעברית העילגת שלה ובכך שהיא מבזה בעיני את המדים שהיא לובשת והדרגות שעל כתפיה.

בטקסט הזה היא מאשימה את דרגי השטח שכל טוראי שלהם תרם למדינת ישראל עשרות מונים יותר מאשר הדוברת הנכבדה, ומקלה ראש בתבונה בה מצליח היורש שלה בתפקיד, שמתמודד עם אתגר תקשורתי גדול הרבה יותר מאשר מלחמת לבנון השניה (עשרות ומאות הטילים שנפלו על העורף הישראלי ב-2006 היוו בסיס מעולה להסברה כלפי חוץ, ולעומתם זרזיף הקסאמים הוא חסר משקל ביחס לכמות האזרחים ההרוגים בצד השני).

מעצבן אותי לראות אנשים כל כך בינוניים, כל כך עלגים וחסרי יכולת בתפקידים כל כך חשובים. מגעיל אותי לחשוב שהיא תכנס לכנסת הבאה.

נערך לאחרונה ע"י freedom_fighter בתאריך 10-01-2009 בשעה 23:01.
ישן 18-07-2006, 16:02
צלמית המשתמש של יוסיפון

מגעיל סליחה זה מוגזם

אתה יכול להעביר ביקורת עניינית על פועלה של דוברת צה"ל אבל אין מקום לכינויי הגנאי שבהם השתמשת.
עבודת הדוברות היא קשה ובלתי מתגמלת כל יום ובייחוד בימים כאלו. גם אם הדוברת טועה היא לא עושה זאת בכוונה. נראה לי שאתה מוכן לתת לה פחות קרדיט מזה שאתה נותן למוכר גרעינים או למנהל בנק. אל תשכח שהיא מקריבה המון בשביל לנסות לעשות את התפקיד הזה על הצד הטוב ביותר.
תגובתך המיותרת נמחקה. הייתי רוצה לקוות שתדע גם לשלוח למשרד דו"ץ התנצלות על צורת ההתבטאות שלך. תוכל לבקש ממני כתובת דוא"ל או פקס.

ישן 18-07-2006, 17:01
  חזל"ש חזל"ש אינו מחובר  

ליוסיפון הפעור
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "סליחה זה מוגזם"

שכחתי אבל מי בדיוק עשה אותך אלוהים או חצי אלוהים?! אתה כ-ו-ל-ה מנהל פורום.....לא זוכר שמינו אותך לעו"ד של הגברת מירי רגב (או ליתר דיוק גרב)
אני מבין אתה מוחק כאשר יש עבירות ב"ש או כאשר יש החלפת מילים חמורות בין חברי הפורום, אבל בין זה לבין העברת ביקורת קשה ככל שתיהיה על עובד ציבור אשר סורח .....אתה הוא זה שעבר את הגבול!
אבל אם במקרה ששכחת אנו חיים במדינה דמוקרטית וגם להגיד אדון הרמטכל חלוץ "...אנני מעוניין ללחוץ ידך בגלל ש..." (למרות שאנני מסכים עם הצד הסרבן) זה לא מקובל אבל עדיין בגדר ליגאלי

טענותיך הן העלובות ביותר ששמעתי אי פעם ובטח ממנהל פורום. אני חושב שמדינת ישראל וצה"ל (חלוץ, פיקוד העורף, ודו"צ) חייבים לנו הסברים והתנצלויות!!!!!!!!!!!!!!!!
אנחנו פה נותנים להם גיבוי וגב רחב (אני אומר לך את זה בתור תושב חיפה אשר ספג מתחילת הלחימה יותר מ-200 קטיושות.......אז תרגיע)......אני לא רק חושב אלא דורש דין וחשבון על הבזיון הזה שקוראים לו דו"צ.

נ.ב. גם את רבין החליפו (יותר נכון דילגו אותו לאחור) בששת -הימים כאשר המסכן חטף התמוטטות עצבים. זה לא זמן ליפי נפש כמוך. אנחנו במלחמה! ואת השטויות וההספדים שלך על אילו שלא יחזרו מן הקרב כבר קראנו לאשכולים אחרים. אנא שלוט על עצמך לפני שאתה משליט סדר על אחרים

נערך לאחרונה ע"י חזל"ש בתאריך 18-07-2006 בשעה 17:11.
ישן 18-07-2006, 17:26
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי חזל"ש שמתחילה ב "ליוסיפון הפעור"

א. את התגובה שלך לא אני מחקתי אלא מנהל אחר. ובצדק.

ב. התגובה נמחקה לא בגלל עצם הביקורת (שאיתה אני מסכים) אלא בגלל צורת ההתבטאות. אמרת דברים נכונים אך עטפת אותם במילים מזוהמות. אנא השתדל להשתמש בשפה יותר נקיה, לפחות כשאתה כותב כאן. הצורה שבה התבטאת רק מעקרת את תוכן הדברים.
אנשים יכולים לוותר על יהלומים אם הם עטופים בצואה.

ישן 18-07-2006, 18:49
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי חזל"ש שמתחילה ב "לא ידעתי"

א. אלו לא כל המילים בהן השתמשת.
ב. המילים פחות חשובות, חשובה הדרך בא אומרים אותן. כשמקבצים אסופת מילים לגיטימיות, אפשר להגיע לתוצאה לא לגיטימית. גם צואה וקיא עשויים מרכיבי מזון שפעם היו טעימים מזינים ואלי גם משובבי עין. ועדיין, אני לא מאמין שהיית רוצה לאכול אותם.
ג. גם אם דבריך היו נכונים ה"עטיפה" שבה הגשת אותם היתה בלתי ראויה. אני מזכיר לך שוב את הדוגמא של היהלומים העטופים בצואה. אין הרבה אנשים שהיו מוכנים לקבל אותם, אפילו בחינם, וכל שכן כשהם נדרשים לשלם עליהם.

ישן 18-07-2006, 17:25
  חזל"ש חזל"ש אינו מחובר  

המשך
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "סליחה זה מוגזם"

אני חושב שהביקורת שלי היתה יותר מעניינית על חוסר פועלה של תא"ל גרב. אם היא תקבל כינויי גנאי זה הרע במיעוטו!
אכן עבודתו של דו"צ קשה מנשוא בייחוד בזמנים כאלה....וכאן בדיוק באה לבחינה מקצועיותו, כשרונו, יכולתו, והתאמתו של הדובר/ת לתפקיד. כנראה שגברת לא מתאימה למידת הנעלים הגדולות עליה בעשרות מידות. בתפקיד זה (בטח בזמן מלחמה) אין זמן לנסות לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר! או שדו"צ יודע/ת את העבודה או שלא. ואם לא אז בבקשה לפנות את הכסא לאלה שיודעים את המתריה.

נ.ב. דרך אגב הקרדיט שאני נותן למוכר הגרעינים/מנהל הבנק שלי הוא הרבה יותר גבוה מכוון שהוא יודע בדיוק מהיא עבודתו והוא עושה אותה (לא מנסה לעשות) בדרך הכי טובה שיש כי זהו כל עולמו!
לגבי הכתובת דוא"ל או פקס......אנא שלך לי את זה אשמח לשלוח להם את מחשבותיי

נערך לאחרונה ע"י חזל"ש בתאריך 18-07-2006 בשעה 17:28.
ישן 18-07-2006, 20:39
  shandsh shandsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.06
חייב להצטרף לטענות על הדוברת
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "איזכור תעודת הלוחם שלי נכתב בציניות"

אני חייב להגיד שבתור אזרח הדוברת ממש לא נותנת לי להרגיש בטוח.
היא תנד נשמעת טרחנית, בכיינית ונותנת תחושה ממש לא נעימה.
אני שואב את הכוח בתרופה האחרונה רק מהקשבה לעיתונאים כמו אלון בן דוד, רוני דניאל ואפילו צבי יחזקאלי,ואחרים. לדעתי הם מרגיעים את הציבור ומספקים אינפורמציה בצורה הרבה יותר אמינה, רגועה ואחראית.
זה ממש גרוע שתת אלוף בצה"ל שאמורה לייצג את הצבא ולהיות הפנים של הצבא גורמת לתחושות כ"כ קשות.
יכולים לקום כל ה"נאורים" ולטעון שנטפלים אליה כי היא אישה. אותי זה לא מעניין מה הסיבה לכך, אבל חוסר האמינות והבכיינות שהיא משדרת פוגעים קשות בתדמית של צה"ל.
זאת דעתי.
ישן 18-07-2006, 22:38
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
שלא יובן כאן אחרת, אני מסכים עם הביקורת על הגוף המכונה דובר צה"ל ועל העומדת בראשו
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי shandsh שמתחילה ב "חייב להצטרף לטענות על הדוברת"

ההתנהלות שלהם בשבוע האחרון היתה לקויה, וזה בלשון המעטה.
אם הם היו משתדלים קצת יותר הם יכלו למנף את כל מה שקרה כאן לטובתנו בצורה טובה הרבה יותר.
את סירטוני התקיפה של חיל האויר, את סוללת ה MLRS שירתה ירי מבצעי ראשון, את גבורת כוחות הביטחון (מד"א ומכבי האש בראשם, וגם הפלח"צ) וכו'.
ההודעות לתקשורת של דובר צה"ל חסרות בהמון פרטים חיוניים, לקוניות מדי, ומאוד לא עדכניות.

הביקורת שלי באשכול היא אך ורק על הדרך שבה אחד הגולשים הביע את עמדתו- בהשוואות מגוחכות, כינויי גנאי, הקנטות וירידה לפסים אישיים.
לא זאת הדרך.

ישן 18-07-2006, 22:58

טענות על הדוברת
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי רמי המקורי שמתחילה ב "חבל שהרסת דיון עינייני"

אני חייב להגיד שבתור אזרח הדוברת ממש לא נותנת לי להרגיש בטוח.
היא תנד נשמעת טרחנית, בכיינית ונותנת תחושה ממש לא נעימה.
אני שואב את הכוח בתרופה האחרונה רק מהקשבה לעיתונאים כמו אלון בן דוד, רוני דניאל ואפילו צבי יחזקאלי,ואחרים. לדעתי הם מרגיעים את הציבור ומספקים אינפורמציה בצורה הרבה יותר אמינה, רגועה ואחראית.
זה ממש גרוע שתת אלוף בצה"ל שאמורה לייצג את הצבא ולהיות הפנים של הצבא גורמת לתחושות כ"כ קשות.
יכולים לקום כל ה"נאורים" ולטעון שנטפלים אליה כי היא אישה. אותי זה לא מעניין מה הסיבה לכך, אבל חוסר האמינות והבכיינות שהיא משדרת פוגעים קשות בתדמית של צה"ל.
זאת דעתי.
ישן 19-07-2006, 08:43
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "לרות ירון נטפלו פחות. מסקנה - זו רגב אישית, לא רגב כאישה."

אני סולד ממרי רגב באופן אישי ומסכים עם רבים מהדברים שנאמרו כאן לגביה למרות שלא תמיד עם האופן או הנימה. מצד שני אני חייב לומר שלדעתי ישנו יתרון גדול בהצבתה של אשה כדוברת צה"ל - בעיקר כלפי חוץ - זה אולי נשמע שיקול משונה אבל נשים מצטלמות טוב יותר בתקשורת הבינלאומית (ולא אני לא מתכוון מבחינת מראה). באופן כללי אשה שמסבירה את הנחיצות בפעולה צבאית תיתפס כאנושית יותר (זה לא בהכרח נכון בכל מקרה ומקרה אבל זאת הכללה סבירה). אגב מהבחינה הזאת יש לנו יתרון גדול בשרת חוץ כמסבירה לאומית. אם כבר נכנסים לנושא אז אני חושב שדרישת חובה לתפקדי הוא אנגלית חסרת מבטא - קשה למצוא אנשים שמדברים אנגלית ללא מבטא בארץ ועוד יותר קשה למצוא קצינים בכירים כאלו אבל תמיד אפשר להצניח דוברים מבחוץ כפי שנעשה כבר בעבר - החשיבות של דובר/ת רהוט הדובר אנגלית שוטפת וללא מבטא היא עצומה - הוא פשוט הרבה יותר משכנע ולא ממש חשוב מה הוא אומר (תזכרו שבהרבה מקרים בעימות מול הפלסטינים למשל מציבים דובר מול דובר באולפנים של רשתות הטלויזיה הזרה).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 25-07-2006, 07:33
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני סולד ממרי רגב באופן אישי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
אני סולד ממרי רגב באופן אישי ומסכים עם רבים מהדברים שנאמרו כאן לגביה למרות שלא תמיד עם האופן או הנימה. מצד שני אני חייב לומר שלדעתי ישנו יתרון גדול בהצבתה של אשה כדוברת צה"ל - בעיקר כלפי חוץ - זה אולי נשמע שיקול משונה אבל נשים מצטלמות טוב יותר בתקשורת הבינלאומית (ולא אני לא מתכוון מבחינת מראה). באופן כללי אשה שמסבירה את הנחיצות בפעולה צבאית תיתפס כאנושית יותר (זה לא בהכרח נכון בכל מקרה ומקרה אבל זאת הכללה סבירה). אגב מהבחינה הזאת יש לנו יתרון גדול בשרת חוץ כמסבירה לאומית. אם כבר נכנסים לנושא אז אני חושב שדרישת חובה לתפקדי הוא אנגלית חסרת מבטא - קשה למצוא אנשים שמדברים אנגלית ללא מבטא בארץ ועוד יותר קשה למצוא קצינים בכירים כאלו אבל תמיד אפשר להצניח דוברים מבחוץ כפי שנעשה כבר בעבר - החשיבות של דובר/ת רהוט הדובר אנגלית שוטפת וללא מבטא היא עצומה - הוא פשוט הרבה יותר משכנע ולא ממש חשוב מה הוא אומר (תזכרו שבהרבה מקרים בעימות מול הפלסטינים למשל מציבים דובר מול דובר באולפנים של רשתות הטלויזיה הזרה).

לדעתי אין חשיבות למבטא של הדובר כל זמן שהאנגלית שוטפת וללא שגיאות ,
ראה דוגמת יצחק הרצוג שהמבטא הישראלי שלו בולט מאד אבל האנגלית שוטפת ונכונה .
אולי אפילו יש יתרון למבטא הישראלי שמצביע על אוטנטיות של הדובר .
על מירי רגב כדוברת אפשר לומר שאין אדם מושלם....
ישן 25-07-2006, 10:22
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "רהיטות חשובה מאד כמו גם יכולת..."

לא נראה לי שמבטא הוא דבר חיוני לתפקיד דו"צ. ראה למשל דוברים של צבאות אחרים כגון הצרפתי או הגרמני.
המבטא שלהם כבד לא פחות מהישראלי, והם מבצעים את תפקידם לא רע.
מה לעשות לא נולדנו בתוך התרבות השייקספירית ואנחנו לא קוראים את צ'וסר במקור, רובנו לפחות.
אבל מה שכן נידרש לתפקיד זה להקרין אמינות ולא להתיחס לשאלות שנישאלות מצד כתבים כאילו זו מתקפה אישית על הדובר, הדוברת במקרה הזה.
לי אישית יש תחושה ממש כמו שכבר צויין כאן, שהדברים נלקחים על ידה באופן אישי וכפגיעה אישית.
וכך זה עובר בשידורים: התגוננות מתמדת שהופכת לתוקפנית ככל שהשאלות יותר נוקבות.
נראה יותר כמשהו שקשור לנפש ולאו דוקא להכשרה פורמלית לתפקיד.

נערך לאחרונה ע"י G_Zhukov בתאריך 25-07-2006 בשעה 10:25.
ישן 26-07-2006, 11:15
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "לא נראה לי שמבטא הוא דבר..."

אני מסכים עם החלק השני של דבריך (גם אני אמרתי פחות או יותר זאת במילים אחרות).

אני עדיין חושב שעניין המבטא משמעותי (לא דווקא מהדוברת עצמה למרות שרצוי אבל מדוברים אחרים בעיקר אלו שנמצאים בתקשורת הזרה מול דוברים פלשתינים ואחרים), אצלי ובוודאי אצל דוברי אנגלית כשפת אם לשמוע מבטא כבד הוא דבר צורם - יכול להיות שהדוברים הגרמנים או הצרפתים אותם הזכרת (עמים שאגב סולדים מאד מאנגלית כידוע) הם טובים אבל מבטא כבד יוצר לטעמי ניכור והרגשה של "הם שונים מאיתנו" - אין בעיה למצוא (ובעבר גם נמצאו מפעם לפעם) דוברים חסרי מבטא (שוב לא מדובר על "דובר צה"ל" בהכרח, אלא על קצינים מטעם דובר צה"ל בדרגות שונות או אפילו קציני שטח רהוטים שהם במקרה דוברי אנגלית מהבית).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 25-07-2006, 08:26
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]אני סולד..."

אין אדם מושלם, אבל יש אדם מתאים או לא מתאים לתפקיד אותו הוא מבצע.
ומירי רגב היא, איך נאמר - לא מהמוצלחות שבדוברי צה"ל לדורותיו.
ואני מדבר על עילגות בסיסית שהיא משדרת אפילו בעברית מבחינת תחביר ומישלב, ובעיקר על תפקוד לקוי של מערך הדוברות לאורך כל התקופה האחרונה. במלחמה כל כך מתוקשרת, צה"ל לא יוזם ומתקיף בחזית התקשורתית אלא נגרר בקושי אחר האירועים. היה צריך להבין שגם דעת הקהל העולמית היא חזית קריטית להמשך המבצע ולראות יותר פעולה של הצבא ל"ניצול" העובדה שגם אנו סובלים מהרס. הדוברים האזרחיים מדיניים עושים את זה לא רע (דני גילרמן באו"מ קורע את התחת), אבל דוברת צה"ל? עושה חיקויים של פקידה שעושה חיקויים של דו"צ בערב חדש.
תודה לאל (ולאכ"א) שיש לנו קצינים בכירים רהוטים שיודעים להתנהל מול התקשורת בעצמם, בלי התיווך של דו"צ. וחבל שהם צריכים לבזבז את זמנם על הופעות בתקשורת משום שדו"צ לא משדרת אמינות וידענות בעיני הציבור.
ישן 25-07-2006, 15:39

מירי רגב סיבוני
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אין אדם מושלם, אבל יש אדם..."

למי ששם לב אתמול היה ויכוח גדול בין דוברת צה"ל מירי רגב-סיבוני לבין אמנון אברמוביץ'. הוא טען שמערך הדוברות של צה"ל נכשל בתפקידו ושזה עלול לגרום לנו להפסיד במלחמה התודעתית כי החיזבאללה טובים מאיתנו בהרבה. הוא אמר שקציני צה"ל נדרשים לעשות את עבודתה של הדוברת במתן מידע ובהעברת מסרים, כי היא עסוקה בהעברת הודעות לאקוניות וחזרה על הצהרות כמו פטיפון שבור.
אני מזכיר לכולם את ימי מלחמת המפרץ, בה נחמן שי היה הסמכות היחידה שהעבירה מידע לציבור, הודעות ועדכונים. כולם חיכו לשמוע מה יגיד דובר צה"ל.
היום אף אחד לא מקשיב לדובר צה"ל, כשהיא מדברת כולם מעבירים תחנה, כי ברור שהיא לא תגיד שום דבר חדש. כולם מחכים לשמוע את מפקדי הצבא, את הפרשנים ואת המדינאים.
או שתפקיד דובר צה"ל מיותר, או שהיא פשוט לא עושה אותו כמו שצריך. זאת דעתי.
ישן 05-08-2006, 10:38

עם כל הכבוד
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי stealth שמתחילה ב "[QUOTE=shandsh] או שתפקיד..."

עם כל הכבוד, כל הזמן מעבירים לנו מדו"צ תמונות של שלל: כמה רובים (רובם צייד ורובי אוויר), כמה מחסניות, כמה רימונים.
זה פשוט מצחיק אותי, יש לחיזבאללה כל כך הרבה נשק, ה"שלל" הזה זה הוא אפילו לא מולקולה של טיפה באוקיינוס הנשק שיש להם. מה הגאווה הגדולה??
עד היום ירו עלינו 3000 טילים !!! ויש להם עוד אלפים רבים!!
מה זה כמה רובי צייד ומטול RPG ???
אני לא אומר חס וחלילה שחיילי צה"ל לא עושים עבודת קודש. אבל דו"צ צריכים להתאמץ קצת יותר כדי להראות שיש הישגים אמיתיים בדגש על להראות!

(אני נזכר איך העברנו לרשות הפלסטינאית עשרות אלפי רובים ומקלעים, ואח"כ בחומת מגן היתה בכל העיתונים ספירה יומית של כמה נשקים נאספו חזרה "היום נתפסו עוד עשרה רובים...". פשוט חלמאות לשמה.)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:56

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר