לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-07-2006, 20:17
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
חיל האוויר גדול מדי ??

מפקד חיל האוויר, ראש הלהק, מפקד בסיס רמת דוד, כולם השתמשו באותו מטבע לשון בזמן הראיונות - חה"א הביא לידי ביטוי רק 20% מכוחו וכד'.

במצב שבו חה"א יוצא ליותר מ- 1000 גיחות במשך 5 ימים, ועדיין מביע בכך רק 20% מיכולתו, למה בדיוק אני צריך ח"א גדול כל כך ? אני אמור להיות בנוי ל- 1000 גיחות ביום ?

בעידן הצמצומים, כשצה"ל ה"ירוק" מפרק אוגדות ומצמצם יחידות, למה עדיין חה"א מחזיק בארסנל יכולות רב כל-כך, במיוחד לאור העובדה שאותו צה"ל מצמצם את מערך אימון המילואים לרמה שבקרוב תהפוך את המערך לבלתי רלוונטי.

ואגב, אני מלא הערכה לחה"א וליכולותיו, ואני חושב שהטייסים וצוותי הקרקע עושים עבודה מצויינת, פשוט נראה לי שאולי משקיעים קצת יותר מדי לכיוון הכחול-אפור.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-07-2006, 20:47
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אם לשפוט עפ"י פרסומים זרים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "חיל האוויר גדול מדי ??"

אני חוזר עפ"י פרסומים זרים וספרים (ואני יכול להראות את הנתנונים) הרי שחה"א מתבסס......... "על הרבה פחות ממה שידוע" (החלטתי לא לציין את מה שאני חושב, ליתר ביטחון) .

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 27-03-2007 בשעה 15:04.
ישן 26-03-2007, 12:46
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
שוב, הבעיה שלי בשרשור הזה,
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "אתם שוכחים שלחיה"א"

היא שתומכי חה"א מניחים משום-מה שצבא 'ירוק' לא צריך גודל לאותן המטרות שצבא 'כחול' צריך. במקרה של מלחמה כוללת, האם באמת נראה שחיל אויר גדול וצבא יבשה קטן יובילו לתוצאות הרצויות? ואם יש מגבלות תקציביות, האם נכון לבנות זרוע אחת בדיס-פרופורציה לשניה (בהנחה שעושים את זה)?
אלה השאלות. הטיעון 'בתנאים מסויימים צריך חיל-אויר גדול' לא רלוונטי מהטיעון 'צריך שכל החי"ר ייסע בנמ"ר, שיהיו פי שלוש חטיבות שריון ופי ארבעים כלי נ"מ'. אנחנו לא חיים באוטופיה, והשאלה היא חלוקת תקציבים. ופה באמת השאלה הקבועה היא מה צריך לעשות.
אפשר להביא דעות לכאן ולכאן, אבל הטיעון 'יהיה צריך ח"א גדול בתנאים מסויימים" הוא לא טיעון, כי גם 'יהיה צריך צבא יבשה ענק בתנאים מסויימים'.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 26-03-2007, 13:12
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
הפסק קרב
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "שוב, הבעיה שלי בשרשור הזה,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
היא שתומכי חה"א מניחים משום-מה שצבא 'ירוק' לא צריך גודל לאותן המטרות שצבא 'כחול' צריך. במקרה של מלחמה כוללת, האם באמת נראה שחיל אויר גדול וצבא יבשה קטן יובילו לתוצאות הרצויות? ואם יש מגבלות תקציביות, האם נכון לבנות זרוע אחת בדיס-פרופורציה לשניה (בהנחה שעושים את זה)?
אלה השאלות. הטיעון 'בתנאים מסויימים צריך חיל-אויר גדול' לא רלוונטי מהטיעון 'צריך שכל החי"ר ייסע בנמ"ר, שיהיו פי שלוש חטיבות שריון ופי ארבעים כלי נ"מ'. אנחנו לא חיים באוטופיה, והשאלה היא חלוקת תקציבים. ופה באמת השאלה הקבועה היא מה צריך לעשות.
אפשר להביא דעות לכאן ולכאן, אבל הטיעון 'יהיה צריך ח"א גדול בתנאים מסויימים" הוא לא טיעון, כי גם 'יהיה צריך צבא יבשה ענק בתנאים מסויימים'.

הפסק קרב! לא צריך להתנפל. עניתי לבחור (צנחן 1 ) שהביע פליאה בנוגע לכך שח"א הפעיל חמישית מעוצמתו בלחימה האחרונה (אגב, לדעתי זה לא נכון) וטען כי אם כך , מדוע צריכים את השמונים אחוז הנותרים. עניתי לו - צריך את הנותרים כי יתכן מצב בו נדרש להפעיל עוצמה אוירית בכמה גזרות בו זמנית , בעצימות גבוהה. האם גם עם זה אינך מסכים?
ישן 26-03-2007, 17:22
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
צנחן , אתה יורה בכיוון הלא נכון..

אתה צודק כשאתה כותב שמשקיעים יותר מדי בכיוון הכחול אפור, אתה טועה בכך שצמצום המטוסים והטיסות הוא הבעייה.

הבעייה (עם כל צה"ל והרבה יותר מכך בחיל האוויר) היא בזבזנות חסרת רחמים. אני הייתי עד לאוטובוסים שהוצאו מתחנת רכבת במרכז הארץ לבסיס חצרים עם עשרה אנשים עליהם.. כשאפשר לנסוע ברכבת ובאוטובוס, לקנייה בזבזנית של פרודוקטים לאירוח, לבנייה מיותרת של חד"נים , ללשכות מפוארות מדי , למבנים מיותרים ולניקור עיניים מיותר באופן כללי. אם יצמצמו את כל זה יהיה ניתן לשמור על רמת המטוסים הקיימת ולחסוך הרבה כסף עבור טנקים , נגמ"שים, שדרוג החי"ר ועוד..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-03-2007, 17:34
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "צנחן , אתה יורה בכיוון הלא נכון.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
אתה צודק כשאתה כותב שמשקיעים יותר מדי בכיוון הכחול אפור, אתה טועה בכך שצמצום המטוסים והטיסות הוא הבעייה.

הבעייה (עם כל צה"ל והרבה יותר מכך בחיל האוויר) היא בזבזנות חסרת רחמים. אני הייתי עד לאוטובוסים שהוצאו מתחנת רכבת במרכז הארץ לבסיס חצרים עם עשרה אנשים עליהם.. כשאפשר לנסוע ברכבת ובאוטובוס, לקנייה בזבזנית של פרודוקטים לאירוח, לבנייה מיותרת של חד"נים , ללשכות מפוארות מדי , למבנים מיותרים ולניקור עיניים מיותר באופן כללי. אם יצמצמו את כל זה יהיה ניתן לשמור על רמת המטוסים הקיימת ולחסוך הרבה כסף עבור טנקים , נגמ"שים, שדרוג החי"ר ועוד..

מעבר לכך שדנו בכך פעמים רבות....אני אוסיף שלדעתי אתה טועה במסקנה הסופית.
לא תשמע ממני שאין בזבוז ניקור עיניים אוטובוסים ריקים ולשכות מפוארות יכול להיות שהכל נכון, אין לי מושג...
רק מה? כל החיסכון שתצליח לארגן באוטובוסים מלאים ולשכות פחות מפוארות...לא קונה אפילו חצי f-16...
זה אולי עצוב אבל זה המצב..זה כמו להציע למישהו שנמצא בחלק המזרחי של רחוב בן יהודה לחצות את הכביש כדי לקצר טווח לאמריקה..
לכן נראה לי שאתה זה שיורה לכיוון הלא נכון..
לדיון עצמו ו ל YHS ספציפי,
לא יודע איזה "תומכי ח"א" אתה מכיר או מתייחס, השורה התחתונה ששני הדברים נכונים, חיל האויר הוא קטן מדי, אבל מה.. גם הצבא הירוק הוא קטן מדי...לכן השאלה אינה רלוונטית ומה שרלוונטי, כפי שציינת הוא התמהיל בין הצבא הירוק לחיל האויר, לזה אין לי תשובה ולדעתי רק מי שיכול לחזות עתידות ולדעת כיצד תיראה המלחמה הבאה יודע בדיוק מה צריך להיות אחוז ההשקעה בחיל האויר לעומת הצבא הירוק..לי לצערי אין את הידע הזה ולכן אין לי פתרונות..
אני כן מאמין בדבר אחד...עדיף פחות כוחות מאומנים ומצוידים מאשר יותר כוחות ללא נעליים..
אמיל.

ישן 26-03-2007, 18:03

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "הבנת הנקרא.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
איפה הצעתי לקנות f-16?

חוץ מזה, אתה טועה גם בהערכות שלך. צמצום כל הבזבוזים בח"א , כולל תקנים מיותרים , יוכל לקנות 3 f-16 בשנה.

דיברנו על גודל חיל האויר, לכן כמויוית f-16 (שהינה רק דוגמא כמובן..) זהו בדיוק הנושא שעליו דיברנו...
לגבי כמות החיסכון, זהו כמובן לא מדע מדויק, וניתן לראות זו בדיונים רבים כאן בפורום, מה שאחד חושב שהינו בזבוז, האחר חושב שהוא השקעה ראויה...
בכל מקרה שלא תסובב זאת, גם אם תביא כאן את לב הקונצזוס של הביזבוז בחיל האויר...לא תצליח להגיע אפילו קרוב ל150 מיליון דולר שעולים 3 מטוסי F-16 חדשים....במקרה הטוב תגיע לעשירית הסכום הנ"ל...
יש לך דוגמאות ספציפיות לחסכון, נא תכתוב ואני אעביר למח"א..
אמיל.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 26-03-2007 בשעה 18:09.
ישן 26-03-2007, 18:49
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
פרויד
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=looklook]אתה צודק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
מ
רק מה? כל החיסכון שתצליח לארגן באוטובוסים מלאים ולשכות פחות מפוארות...לא קונה אפילו חצי f-16...
.

כמו שאמרת, מעבר לכך שכבר דנו בזה מליון פעמים.
הטעות ה"פרודינית" שלך כאן היא שורש הטיעון של הירוקים.
אולי לא ניתן לקנות בחסכון הזה אפילו חצי F-16 אבל ניתן לקנות בזה המון ציוד חי"ר.
חיל האויר סופר את הכסף בסדרי גודל אחרים מהירוקים ולכן גם מבזבז בסדרי גודל אחרים מהירוקים.
כמי שטוען שלירוקים יש מספיק רק שהם לא יעילים אני יכול לענות לך שבכול הבזבוזים האלו יחד לא ניתן לקנות אפילו שמינית F-16.

לסיכום, השמיכה קצרה מידי אצל כולם אבל זאת אותה השמיכה ואי אפשר לספר לירוקים שיסתדרו לבד כי הם יכולים להתיעל.

ישן 26-03-2007, 19:12

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "פרויד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal53
כמו שאמרת, מעבר לכך שכבר דנו בזה מליון פעמים.
הטעות ה"פרודינית" שלך כאן היא שורש הטיעון של הירוקים.
אולי לא ניתן לקנות בחסכון הזה אפילו חצי F-16 אבל ניתן לקנות בזה המון ציוד חי"ר.
חיל האויר סופר את הכסף בסדרי גודל אחרים מהירוקים ולכן גם מבזבז בסדרי גודל אחרים מהירוקים.
כמי שטוען שלירוקים יש מספיק רק שהם לא יעילים אני יכול לענות לך שבכול הבזבוזים האלו יחד לא ניתן לקנות אפילו שמינית F-16.

לסיכום, השמיכה קצרה מידי אצל כולם אבל זאת אותה השמיכה ואי אפשר לספר לירוקים שיסתדרו לבד כי הם יכולים להתיעל.

סיכום שלי:
לא התייחסתי לדיון עצמו כי אם לטענתו של looklook
בהחלט היה אפשר לקנות עם זה המון ציוד חי"ר, אלא מה? שמהבזבוז של הירוקים בעצמם אפשר לקנות המון ציוד חי"ר....
במילים אחרות, אני לא מקבל את טענתך שחיל האויר מבזבז בסדרי גודל אחרים מהירוקים, אני חושב בדיוק הפוך- חיל האויר יעיל בהרבה מהירוקים.
למז"י ולכוחות היבשה יש פי כמה גנרלים ותקנים מפוקפקים יותר מלחיל האויר..ובכל זאת הימ"חים היו ריקים, לחיילים לא היו נעליים והמילואים לא התאמנו כבר 5 שנים....(מה בדיוק עושים שם בירוקים כל הגנרלים ואנשי הקבע!!!)..אז אני לא ממש קונה את האגדה האורבנית הזו...הצבא הירוק פחות יעיל ומבזבז הרבה יותר מחיל האויר..והפתרון של אחדים מחדלי האישים שאחראים למחדל...להאשים את חיל האויר.....
סלח לי, זו בדיחה...
אין זה סותר ואין זה קשור לנושא יחס ההשקעה והתקציב בין חיל האויר לירוקים, בהחלט יתכן שצריך להפנות כספים מחיל האויר לירוקים, זה בהחלט נושא לדיון. אבל לתקוף זאת מהצד של הבזבוז? עדיף לירוקים שלא יבדקו זאת...מהביזבוז שלהם אפשר לקנות כמה מטוסי f-16 בקלות.
אמיל.

ישן 26-03-2007, 18:10
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
בשורה התחתונה הכל תלוי בצורת החשיבה

כשהיה לנו קודקוד כחול, ראינו גדילה במשאבי החיל וקידומים של כחולים לכלל המערכת. במקומות רבים תקדימית או למקום שלא היו בו כחולים הרבה מאד זמן. עכשיו יש קודקוד ירוק, הדברים ישתנו. יש לזכור שהקיצוץ הגדול ברובו מאחורינו. לאחר מלחמת לבנון ה-2, יש להניח שדברים ישתנו ובין הדברים שישתנו יהיו גם תפיסת הכח בלחימות השונות והשיקול של צבא יבשה חזק יגבר בחלק מהדברים.

כולנו "מושחטים" בצורה כלשהי. הירוקים תמיד יהיו בעד הירוקים (כי גדלנו על מראות של טייסים יוצאים מתרגילים משותפים במסוק עם נעליים חצאיות בעוד הירוקים הולכים ברגל לבסיס או במקרה הטוב נוסעים על רכבים תוך סחיבת ציוד כבד. אנשי חיל האויר עם הבריכה והקולנוע בבסיסים והשק"ם הפתוח שעתיים בשבוע אצלנו כי השקמיס"ט בגימלים, ת"ש, שותה קפה באפסנאות או סתם נפקד)

הכחולים תמיד יענו (ואולי בצדק, אני לא יודע. אני עם הירוקים) שהם מפעילים את הכח העיקרי. שחיל האויר חיוני יותר מצבא היבשה, שהם קטנים יותר ומשתמשים טוב יותר במשאבים..

אני אישית לא יודע. אבל מה שאני כן יודע. בבסיסים ירוקים רבים שהייתי בהם במהלך השירות הסדיר והמילואים: אין בריכה, אין חדר כושר, אין קולנוע, אין מים חמים, אין מים זורמים,אין שירותים,אין מטבח, אין טבחים, אין אפסנאות, אין מגורים,אין מגורי משפחות, אין הסעות אנשי קבע, אין הטסות חיילים וקצינים (!) ועוד ועוד. (הדברים שציינתי קיימים בבסיסים בהם יש סד"כ די גדול של חיילים ולא מוצבים מבודדים, שאגב אין שום סיבה בעולם שתסביר למה יש במוצבים תנאים איומים כלכך.)
משהו מסריח פה.

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 26-03-2007 בשעה 18:13.
ישן 26-03-2007, 18:16

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "בשורה התחתונה הכל תלוי בצורת החשיבה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MONOCHROME
כשהיה לנו קודקוד כחול, ראינו גדילה במשאבי החיל וקידומים של כחולים לכלל המערכת. במקומות רבים תקדימית או למקום שלא היו בו כחולים הרבה מאד זמן. עכשיו יש קודקוד ירוק, הדברים ישתנו. יש לזכור שהקיצוץ הגדול ברובו מאחורינו. לאחר מלחמת לבנון ה-2, יש להניח שדברים ישתנו ובין הדברים שישתנו יהיו גם תפיסת הכח בלחימות השונות והשיקול של צבא יבשה חזק יגבר בחלק מהדברים.

אני אישית לא יודע. אבל מה שאני כן יודע. בבסיסים ירוקים רבים שהייתי בהם במהלך השירות הסדיר והמילואים: אין בריכה, אין חדר כושר, אין קולנוע, אין מים חמים, אין מים זורמים,אין שירותים,אין מטבח, אין טבחים, אין אפסנאות, אין מגורים,אין מגורי משפחות, אין הסעות אנשי קבע, אין הטסות חיילים וקצינים (!) ועוד ועוד. (הדברים שציינתי קיימים בבסיסים בהם יש סד"כ די גדול של חיילים ולא מוצבים מבודדים)
משהו מסריח פה.

אני חושב שאתה טועה...לא ראיתי שום נתון של גדילה במשאבי חיל האוויר בתקופתו של חלוץ...אין לי כאן את הנתונים ואני גם לא מבטיח שאני זוכר נכון.. אבך בטח מישהו מהגולשים יוכל להשלים את הפרטים..

אין מים חמים, אין מים זורמים, אין שירותים ואתה עדיין מחפש מה מסריח? התשובה כאן היא בגוף השאלה...
כל טוב.
אמיל.

ישן 27-03-2007, 18:41
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
השאלה מה נוח לנו הירוקים שלא לספור כ'בזבוז ירוק'...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "בשורה התחתונה הכל תלוי בצורת החשיבה"

X מסיבות פרידה לאל"מים, תחזוקת 5 בריכות בתקן מציל בסדיר, פייפר למב"ס וכו' - עולים הרבה אבל הסכום לא מכפיל עצמו אם אנו חוזרים על הדבר בכל שנה מחדש.

בזבוז ירוק: קצת עצוב ותמוה - אבל מפקדת הצבא הירוק והחסכני נמצאת על אדמת הנדל"ן היקרה בארץ. מגדלים מפוארים נבנו במקום בו עלתה בנייתם פי כמה אילו היו נבנים כמה עשרות קילומטרים משם. גנרלים רבים כאנשי הייטק על משרדי יוקרה הצופים לים. בסיסי הדרכה יושבים בצמוד לראשון ובסיסי מנהלה בתה"ש. שווי האדמות הללו והמגדלים הראוותניים יכל לממן הרבה יותר מ30 מטוסי F16.

משלחות צה"ל לחו"ל ואני מרשה לעצמי לכלול גם את משלחות אנשי הקבע לפולין. כשהוצע לי כאיש מילואים לאות תודה להצטרף למשלחת שכזו - איש לא סבר ובצדק כי יש לממן את נסיעתי או לשלם לי ימ"מ בעד הדבר. מאות אנשי קבע טסים בכל שנה על חשבון עבודתם לפולין ואף עוברים סימנרי הכנה לדבר. אין לי ספק כי הדבר יהפוך קציני מיחשוב ונגדים טכניים לערכיים יותר [אמירה נכונה לכל אזרח בישראל] ואין לי ספק כי מחיר נסיעתם יכל לממן ציוד לא רע למספר פלוגות חי"ר.
חוויות מהביקור השנתי בצאלים:בריכת שחיה ריקה, X תקנים של אל"מים וסא"לים וY אוהלים ריקים ממתאמנים, Z כלי רכב א+ב לקציני המקום החונים בשיירה ארוכה ומצפים לנהג שיגאל אותם מבדידותם. ומיעוט כלי רכב לטובת הזוכים להתאמן במקום ברמה המשבשת את סדרי האימון.
בסיסים שוממים ביום א' ב11:00 בבוקר - זמן רב לאחר שכל הארץ בעבודתה ואנשים ירוקים למהדרין המקבלים 15000-25000 ש"ח + פנסיה תקציבית + פצוי ללא הפרשת עובד על שעות אלו.

מדורים המחפשים מטרה בחיים והכל ירוק כדשא.
ישן 27-03-2007, 15:01
  moshayov moshayov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.11.06
דעה אישית

דעתי האישית.
בגלל שאנו מדינה שריגשה מאוד לכמות האבדות שיש לנו בלחמה ההשקעה בחיל האוויר הכרחית.

דוגמה 1000 טנקים סורים מנסים לכבוש את הרמה. נניח שאפשר לעצור אותם בעזרת 200 טנקים שלנו ו20 מסוקי אפצי. או בעזרת 500 טנקים ועוד יחדות עורב. נניח ששני סדרי הכוחות הללו יכולים לעצור ביעלות התקפה סורית כזאת. איפו אתם חושבים שיהו יותר אבדות בנפש בצד שלנו.

לדעתי כול מלחמה שמנוהלת כאשר לך לאחד הצדידם יש שליטה אווירית מוחלטת כמות האבדות שהוא יספוג תהיה נמוכה משמעותית מהצד של היריב. גם אם ליריב יש עדיפות בתחומים אחרים. גם המלחמה האחרונה מוכיחה את זה לשלוח גדוד לכבוש כפר אחד עלה לנו באבדות. בעוד שחיל האוויר פעל כמעט בחופשיות בכול לבנון ולמעשה רק מסוק אחד נפגע מאש החיזבלאה בכול המלחמה.
ישן 27-03-2007, 15:23
צלמית המשתמש של רועי AZ

הכרחית אבל לא על חשבון היבשה.
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי moshayov שמתחילה ב "דעה אישית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי moshayov
דעתי האישית.
בגלל שאנו מדינה שריגשה מאוד לכמות האבדות שיש לנו בלחמה ההשקעה בחיל האוויר הכרחית.

דוגמה 1000 טנקים סורים מנסים לכבוש את הרמה. נניח שאפשר לעצור אותם בעזרת 200 טנקים שלנו ו20 מסוקי אפצי. או בעזרת 500 טנקים ועוד יחדות עורב. נניח ששני סדרי הכוחות הללו יכולים לעצור ביעלות התקפה סורית כזאת. איפו אתם חושבים שיהו יותר אבדות בנפש בצד שלנו.

לדעתי כול מלחמה שמנוהלת כאשר לך לאחד הצדידם יש שליטה אווירית מוחלטת כמות האבדות שהוא יספוג תהיה נמוכה משמעותית מהצד של היריב. גם אם ליריב יש עדיפות בתחומים אחרים. גם המלחמה האחרונה מוכיחה את זה לשלוח גדוד לכבוש כפר אחד עלה לנו באבדות. בעוד שחיל האוויר פעל כמעט בחופשיות בכול לבנון ולמעשה רק מסוק אחד נפגע מאש החיזבלאה בכול המלחמה.

חה"א יעצור התקדמות טור שריון סורי, אך לעולם לא יהווה תחליף לקווי הגנה והבקעת מערכים נגדית של צה"ל. חה"א הוא שותף בכיר בהכרעה ועמוד השדרה של צה"ל. אך לא עליו לבדו תהא הכרעה.

ביום שנפסיק להיות רגישים לאבידות ברמה שמונעת פעולות הכרחיות אפילו, כמו שהיה במלחמה בלבנון, דברים ייראו אחרת.

ישן 27-03-2007, 16:23
צלמית המשתמש של רועי AZ

המצב בו אנו נמצאים בשמונת החודשים האחרונים והאופן בו נסתיימה המלחמה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי SnoWolf2 שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]חה"א יעצור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי SnoWolf2
רגישות לאבדות היא נכונה ואף הכרחית, גם מבחינה מוסרית,
וגם הרגישות הזאת שמייחדת אותנו דוחפת אותנו להתעלות על עצמנו בכל המובנים, ולהתעלות על האויב כמובן.

השנייה בלבנון הוא נגזרת גם של ניהול כושל, אבל גם של אוזלת יד בעקבות אותה רגישות. הרגישות הזו, שריחפה כענן מכביד מעל ראשיהם של מקבלי ההחלטות, נראיתה ונקלטה היטב גם בצד השני. הרגישות הזו תעלה לנו בחייהם של מאות, אם לא אלפים, מתי שהוא בשנים הקרובות. וזה הרבה יותר ממה שאמור היה להיות במלחמה האחרונה.

ישן 27-03-2007, 16:27
  SnoWolf2 SnoWolf2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.06
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "המצב בו אנו נמצאים בשמונת החודשים האחרונים והאופן בו נסתיימה המלחמה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
השנייה בלבנון הוא נגזרת גם של ניהול כושל, אבל גם של אוזלת יד בעקבות אותה רגישות. הרגישות הזו, שריחפה כענן מכביד מעל ראשיהם של מקבלי ההחלטות, נראיתה ונקלטה היטב גם בצד השני. הרגישות הזו תעלה לנו בחייהם של מאות, אם לא אלפים, מתי שהוא בשנים הקרובות. וזה הרבה יותר ממה שאמור היה להיות במלחמה האחרונה.

שמע, פה לפי דעתי אתה מדבר על משהו אחר, לא רגישות לאבדות, אלא רגישות לתחת שלך (מצטער על המילה) הפעולות לפי דעתי שלא בוצעו מחשש לפגיעה בחיי כוחותינו, למרות שהיו נחוצות, לפפי דעתי המפקדים / האלופים/ הממשלה פחדה לאבד את מקומם בגלל כעס של גורמים מסויימים על מות החיילים. אני מקווה שאתם מבינים למה אני מתכוון
ישן 27-03-2007, 16:35
צלמית המשתמש של רועי AZ

תקרא לזה איך שאתה רוצה. היה חשש כזה, נמנעו פעולות התקפיות
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי SnoWolf2 שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]השנייה בלבנון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי SnoWolf2
שמע, פה לפי דעתי אתה מדבר על משהו אחר, לא רגישות לאבדות, אלא רגישות לתחת שלך (מצטער על המילה) הפעולות לפי דעתי שלא בוצעו מחשש לפגיעה בחיי כוחותינו, למרות שהיו נחוצות, לפפי דעתי המפקדים / האלופים/ הממשלה פחדה לאבד את מקומם בגלל כעס של גורמים מסויימים על מות החיילים. אני מקווה שאתם מבינים למה אני מתכוון

("מי מרום" ודומיה, תשאל את האלוף במיל' בן ראובן) המלחמה נגמרה כמו שנגמרה. כאן תמו חילוקי הדעות...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:55

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר