לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-07-2006, 22:25
  $MoR$ $MoR$ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
מכתב לנסראללה-משהו שקיבלתי במייל

תודה לך, נסראללה

שייח חסן שלום,

קודם כל, ברכות לבביות. הצלחת לאחד מדינה שהייתה קרועה מבפנים בעקבות תהליך התנתקות כואב. בעוד אנחנו מתקוטטים - ימנים ושמאלנים, דתיים וחילונים - באת והצלחת להשכין שלום בעם היהודי. עכשיו כולם מאוחדים בשאיפה קדושה אחת: להחזיר את החיילים שלנו - ולפצפץ לך את הצורה.

והאמת היא, שייח חסן, שאתה חייב לנו את הקידום שלך. אם תיזכר, הרי שכוחותינו המהוללים הם ששיגרו מהאוויר את הטיל שקטע את הקריירה של קודמך, עבאס מוסאווי, והביא לך את הקידום. אבל במחשבה לאחור, יא סאחבי, זה לא היה הצעד הכי חכם בתולדותינו. אבל לא נורא, אפשר ורצוי גם לתקן.

אני חייב להודות, שכשצפיתי במסיבת העיתונאים שלך אתמול בביירות, הבנתי פתאום למה כל הצעירים בעולם הערבי מעריצים אותך. עומד בחור בן ארבעים ומשהו, קצת מזיע, ובחיוך רחב מחזיק בביצים את הצבא החזק ביותר במזרח התיכון. לא רע בשביל כוהן דת שיעי מלבנון הנידחת. אני בטוח שגם העיתונאים הערבים ששתו בצמא את דבריך, חשו שהם נמצאים בנוכחותה של מנהיגות של ממש.

אלא שטיבם של מנהיגים גדולים, שייח חסן, שהם תמיד רוצים צעד אחד יותר מדי. יוליוס קיסר רצה להיות רק "טיפה" יותר דיקטטור, היטלר רצה רק עוד חזית אחת (עם רוסיה) - וחסן נסראללה רצה להוכיח שהוא האדון לגורלם של כל מדוכאי המזרח התיכון. שיעים, פלסטינים - מה שתרצו. והוא נפל קורבן באשליה של "קורי העכביש" שאותה רקם: הוא האמין שהחולשה הישראלית היא תופעה מתחזקת, שאפשר לבנות עליה.

ואתה יודע מה? אולי אנחנו באמת קצת חלשים. אנחנו נורא אוהבים את הילדים שלנו, ואת החיים. ונורא רוצים שקט, וחולמים על שלום. ומקווים בכל יום מחדש שנצליח לפתור את הסכסוך בינינו לבין הפלסטינים והעולם הערבי. ואפילו אם אנחנו טועים, כמו במקרה ההתנתקות מעזה - הרי שאפשר לקוות שהמטרה הייתה טובה.

אבל החולשה הזו נוטה להסתיים כאשר מישהו מעמיד אותנו במבחן רציני. זה קרה כמה פעמים בהיסטוריה הקצרה של המדינה הזו. בתקופת ההמתנה של 67', במבצע אנטבה שהביא לשיאו את גל חטיפות המטוסים - ובמלחמת הטרור של שנות ה-2000. וכשזה קורה, הישראלים רואים רק אדום בעיניים. וזה לא משנה מי הם ואיפה הם גרים. הם יודעים שהגענו אל הסף.

כי זו ככלות הכל הנקודה, מר נסראללה. לנו אין לאיפה ללכת. וכשמישהו דוחף אותנו יותר מדי, אנחנו דוחפים בחזרה. וחזק. וזה שיעור שכנראה צריך ללמד כל דור מחדש, גם אצלכם וגם אצלנו. ואז אולי תבינו שלקרוא לנו קופים וחזירים זה משהו אחד, אבל להעמיד בסכנה את קיומנו וחיינו זה משהו אחר. וגם אנחנו, מצידנו, נבין שלא כל דבר אפשר לפתור באמצעות כוח (אבל לא ממש רע שלצד שלך יש יותר כוח מאשר לצד השני...).

אני מקווה שהצלחתי להאיר את עיניך באשר לטיבה של החברה הישראלית. השיעורים הבאים יועברו, מן הסתם, מהאוויר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-07-2006, 23:57
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
איפה?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Rs3k שמתחילה ב "אני כבר מבולבל לגמרי.. עדיין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Rs3k
אני כבר מבולבל לגמרי..
עדיין קשה לי להבין איך צבא כל-כך גדול וחזק, לא מצליח להשתלט על החיזבאללה...
ואיך באמת כמו שרשום, הבן אדם הזה תופס בביצים את הצבא הכי חזק במזרח התיכון..
עד עכשיו אנחנו היינו הקטנים החלשים שבסוף מנצחים את הגדולים והחזקים (במלחמות בעבר)...
כנראה שבמשך השנים המצב התהפך (לא שאני אומר שהחיזבאללה מנצחים אותנו)..
אבל תכל"ס המלחמה הזאת מאוד משונה.

התחילה המלחמה לפני 5 דקות ואתה כבר מנחש שהוא תופס בביצים את הצבא הכי חזק במזרח התיכון
(אגב מומחי הצבא בפורום יעידו אם הם יקראו את זה אבל האם מצרים היא לא בעלת הצבא העצום והחזק ביותר באיזורנו כיום?)
אף אחד עוד לא ניצח במלחמה הזאת וביניים נסראללה הוא זה שמלבין, נלחץ ויורד למחתרת.
קשה לנצח צבא שפועל מאוכלוסיה אזרחית אבל צה"ל צבא חזק והוא יצליח.
והסוגריים בסוף באמת בלבלו אותי חח
"(לא שאני אומר שהחיזבאללה מנצחים אותנו)"
תחליט? מחזיקים בביצים, מנצחים לא אותו דבר?
אף אחד לא אמר שלצבא חזק כל מלחמה היא זבנג וגמרנו-_-

ישן 19-07-2006, 04:13
  Yossi_Z2 Yossi_Z2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
סחבקון כנס לכאן
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Rs3k שמתחילה ב "אני כבר מבולבל לגמרי.. עדיין..."

פה מדובר במצב שונה , לא מדובר במלחמה נגד צבא מסודר ( כלומר נגד מדינה ) , שבא הצבא שלנו יכול להיכנס בכל הכוח ולהראות עליונות מוחלטת ( הכל נכתב בתיאוריה..האמת תימצא רק במבחן המציאות , שאני מקווה שלא נצטרך להגיע אליו ). פה אנחנו נלחמים נגד אירגון טרור , שזה מלחמת גרילה , הטרוריסטים נלחמים ובורחים , נילחמים בין האזרחים ובתוך הערים במסתורים , תוקפים ונעלמים וכו' וכו'. אנחנו כצבא מסודר של מדינה דמוקרטית שרוצה את דעתה החיובית של העולם לא יכולים להרשות לעצמנו להינכס באמאמא שלהם ולכן אנחנו עושים את הכל בצעדים קטנים , כמה שאפשר , בעוצמה שאפשר.

הריי לא בעיה לצה"ל להוריד את כל לבנון בפחות משבוע , אבל לא פתרנו בזה את הבעיה.

מקווה שהשכלתה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:08

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר