לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-07-2006, 23:52
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אשכול חדשות יומי 19.7.06

בגלל עומס הארועים אנחנו נאלצים לפתוח אשכול כל יום.

לצערנו, גם אם אנחנו מנסים לשכוח שאנחנו במלחמה בא האוייב ומזכיר לנו.
אנא נסו לרכז את כל המידע החדשותי באשכול הזה ולא לפתוח אשכולות נוספים. אשכולות חדשות אחרים שיפתחו יאוחדו לתוך אשכול זה או יימחקו.

כלי עזר שימושי ביותר לעידכונים שוטפים: עמוד המבזקים של פרש.
ניתן לצפות בחדשות מהטלוויזיה בשידור ישיר גם באינטרנט:
ערוץ 10
ערוץ 2 (השידור עוד סובל ממחלות ילדות, אך משתפר עם הזמן, זה הזמן לומר למי שאחראי שם על השידור כל הכבוד על המסך המלא אבל בבקשה תוסיפו כפתור לשליטה על עוצמת הקול וכפתור PAUSE)

רדיו:
גלי צה"ל
רשת ב'

שימו לב:
באשכול הנוכחי יתקיימו רק דיונים הקשורים לנושא הפורום: צבא וביטחון.
עדכוני חדשות כלליים יופיעו אך ורק בפורום סקופים וחדשות. ככל כל הנושא החדשותי שייך לפורום סקופים וחדשות ולא לפורום צבא וביטחון. אנחנו מקיימים את האשכול הזה רק לצורך עידכון שוטף וכמענה לגלושים שביקשו זאת. לכן, אין לפתוח אשכולות אחרים שעוסקים בחדשות גם אם הם בנושאי צבא וביטחון.
דיונים פוליטיים יתקיימו רק בפורום פוליטיקה ואקטואליה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-07-2006, 13:09
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
על פרש אתה שומע פחות ביקורת מהסיבה הפשוטה שהוא נחשב לאמין הרבה יותר
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "הלוואי שהם טועים..."

יש כאן כותבים "מעט" יותר רציניים, וישנה בקרה על כל מילה אשר נכתבת כאן.
אני לא מכיר הרבה פורומים באינטרנט שעובדים באופן קבוע מול גורמי הצנזורה כמונו. אני מתכוון לכלל הפורומים באתר, לא רק הביטחוניים.
ראה העוגן שבפורום סקופים וחדשות ובו כתובות הוראות הצנזורה.

*דבר נוסף, אין לי שום בעיה עם אתר רוטר.
אני לא מפורשי האתר ולא ממשמיציו. גם אני מעיין לפעמים בתגובות שמופיעות בפורום הסקופים שלו. אני לא רואה בזה שום פסול.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 19-07-2006 בשעה 13:14. סיבה: תוספת
ישן 19-07-2006, 13:46
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
לצערי, שניים מהחיילים נהרגו
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי DeePee שמתחילה ב "מישהו יודע מה קורה בגבול?"

במהלך כניסה קרקעית לעומק לא גדול ללבנון.
המידע שלי ממקור אמין ולא מרוטר.
לא יכולתי להתעלם מהבורות ומהווכחנות על רקע פוליטי שמופגנים באשכולות שעוסקים בתקרית הזו בפורום סקופים שלהם.
צריך להבין שרוב רובם של אנשי החיזבאללה הם תושבים מקומיים שביום יום עובדים כל אחד בעבודתו הרגילה: חקלאי, עו"ד או בנקאי. בזמן חרום אותו אזרח שולף את הקלאצ' והמטול מהבוידעם ומצטרף ללחימה. בדומה לאנשי המילואים אצלנו. רק חלק קטן מאנשי החיזבאללה הם לוחמים במישרה מלאה (כאלף איש) השאר עוברים אימונים מידי פעם וממשיכים בשיגרת חייהם עד ליום פקודה (כ3,000 איש).
בנוסף, החיזבאללה התכונן בשש השנים האחרונות לקראת כניסה קרקעית של צה"ל ללבנון (ובחצי השנה האחרונה אפילו יותר), מבחינתם כניסה קרקעית שלנו היא החלום הרטוב שיאפשר להם להצדיק את המשך קיומם (למרות שהם כנראה ציפו שקודם כל ניכנס קרקעית ולא צפו את עוצמת התגובה האווירית והארטילרית שהם סופגים עכשיו).
לכן אין דבר כזה שכתשנו את החיזבאללה מהאוויר ועכשיו אפשר לצאת שם לטיול כי כל המחבלים נהרגו/ברחו צפונה. מטענים על צירים לא צריכים מחבל שיפעיל אותם. תושבים שיעים עם קלאצ' בבוידעם לא צריכים מפקד גיזרתי.

אמנם גם צה,ל התכונן לקראת הכניסה הזאת. אבל, פיקניק זה לא יהיה.

ישן 19-07-2006, 14:05
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי סרג'יו שמתחילה ב "השיריון עולה לצפון"

החלוקה בין יחידות השריון השונות לגזרות השונות מעניינת מאד. לצערי לא נוכל לפרט (ואני מבקש מכולם לא לעשות זאת). אי אפשר לכתוב מספרי גדודים או כמויות אמל"ח. אבל שימו לב שחלק מהמרכבות 4 עובדות עכשיו בגבול הצפון.

ישן 19-07-2006, 17:48
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי yotman שמתחילה ב "2 החיילים שנהרגו הם מיחידן..."

לא בפיצוץ מאגר תחמושת ולא ממטען.
הם היו במארב, נכנסו בלילה והסתוו בשטח. הם לא ידעו שיש מארב סמוך ומסווה של חיזבאללה צמוד אליהם.
מסיבה שלא ברורה לי הם קמו באור יום מלא מעמדת המארב, זוהו וניקצרו.
רווחים? משמעת מבצעית? יוק! היבריס של יחידה מיוחדת.

ישן 19-07-2006, 21:48
  dpkot dpkot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.05
שלח הודעה דרך ICQ אל dpkot שלח הודעה דרך MSN אל dpkot
...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "לא בפיצוץ מאגר תחמושת ולא..."

אמנם אני די מלש"ב,
אבל עד עתה לפי הדעות שפירסמתם ומה שפורסם בכלי התקשורת,
זה נראה שבעימות הנוכחי, החיילים שמתו, מתו כי לא נכנסו לנהלים שמבצעים כפי הנראה כשנמצאים במלחמה "רשמית".
לדוג הטנק בתחילת העימות-שיצא למרדף אחרי הרכב שחטך את החיילים ונסע בציר מוכר ובזמן רגיל העיר מישהו שהדבר לא היה מקובל מכיוון שניתן להניח שהוא ממולכד לא?
הסטי"ל שלא הדליק את מערכות ההגנה רק כי לא היה מודיעין שיצביע כי ברשות חיזבאללה נשק שכזה, אבל מצד שני, למה לא להיות מוכנים להכל?
והיום, הנה עוד דוגמה.

האם בצבא הלך הדברים היה עד לפגיעה בסטי"ל היה שזהו לא עימות שאפשרי בו שמדינה שמאיימת בפגיעה בנו כל העת, ומשמשת כנותנת החסות של האירגון שנלחם בנו שתעביר לו יחד עם הרקטות החדשות גם אמצעים נוספים?

זה מטריד, ואני מקווה שזה יותר מקריות עצובה מאשר תופעה.

עריכה:
שמתי לב שכבר פתחתם אשכול מיוחד על כך.

נערך לאחרונה ע"י dpkot בתאריך 19-07-2006 בשעה 21:55.
ישן 19-07-2006, 17:43
צלמית המשתמש של stealth
  stealth stealth אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
נלכד מחבל מתאבד בהוד השרון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אשכול חדשות יומי 19.7.06"

מתוך YNET:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3278197,00.html

נלכד מחבל מתאבד בהוד השרון

המחבל המתאבד והמסיע שלו נלכדו בתום מרדף שנמשך שעות בשני אתרי בנייה בהוד השרון. בעקבות לכידתם הוסרה הכוננות בשרון
רענן בן צור

כוחות המשטרה עצרו בצהריים (יום ד') פלסטיני שהתכוון לבצע פיגוע התאבדות בשרון ואדם נוסף שהסיע אותו. השניים נלכדו בשני אתרי בנייה בהוד השרון. בעקבות לכידת המחבל הוסרה הכוננות באזור השרון. הכבישים באזור הוד השרון נפתחו לתנועה. מפקד משטרת מחוז המרכז, ניצב דודי כהן, אמר: "ניצחנו. הצלחנו למנוע פיגוע או ניסיון לפיגוע בשרון".

המשטרה עצרה מספר חשודים במהלך החיפושים בהוד השרון. בין העצורים - יהודי שהעסיק את אחד הפלסטינים. מחסומים הוצבו החל מ-10:20 בכניסות לכפר סבא ולערים נוספות באזור השרון, בעקבות התרעה על כוונת מחבל מתאבד לבצע פיגוע בשטח ישראל. לפני הצהריים התנהל מרדף אחר חשוד. במשטרה בדקו אם המחבל הוסע לישראל ברכב שננטש בכפר קאסם. השוטרים שהגיעו למקום לא מצאו בשלב זה מטען חבלה.

ובנימה אישית- תפסו את שני המניאקים במרחק 10 דקות הליכה מהבית של המשפחה שלי... נחמד לדעת שגם באזור הזה יש אקשן.
So be it
Settle the score
Touch me again for the words that you'll hear evermore

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 19-07-2006 בשעה 17:48. סיבה: תיקון
ישן 19-07-2006, 23:19
צלמית המשתמש של יוסיפון

טלוויזיה כתבות טלוויזיה

המח"ט של החטופים: יש תחושת כישלון
אל"מ (מיל') אשי אל-צור הוא מפקד החטיבה ששמונה מחייליה נהרגו במתקפת החיזבאללה בשבוע שעבר, בה גם נחטפו שני חיילים
יום רביעי, 19 ביולי 2006, 23:25 מאת: חדשות 10 ישראל 10
אל"מ (מיל.) אשי אל-צור אמר בראיון לערוץ 10 על התקרית בה נחטפו אהוד גולדווסר ואלדד רגב, ונהרגו שמונה מחייליו בידי חיזבאללה, כי תחושת כישלון אופפת אותו מאז: "יש איזשהו סוג של חפירה עצמית, בקרב כל המפקדים, ויש לי את התחושה שאולי אני אחד הגורמים למה שקרה. אולי אפילו יש תחושת כישלון. נחטפו חיילים וזה דבר שלא אמור לקרות".
בהתייחסו לביקורת שנמתחה על התנהלות החטיבה הוא מוסיף כי "הביקורת, בחלקה, היא מעליבה. נראה שלחלק מהאנשים יש סוג של הנאה להכפיש מבלי לבדוק, וזה פוגע בוודאי גם במשפחות. המסר הוא לציבור: החבר'ה שלי הם חתך של הציבור. חשובה לנו הערכה. זה לא טריוויאלי היום לחייל חי"ר לקבל את ההערכה, ואני אומר לציבור שזה חשוב לנו. אלו החבר'ה הכי טובים שיש, ואנחנו ממשיכים הלאה במעשינו, וזקוקים לתמיכה".

2 חיילים נהרגו בחילופי אש עם חיזבאללה
סמ"ר יונתן הדסי וסמ"ר יותם גלבוע נהרגו בהיתקלות עם אנשי חיזבאללה בגבול הצפון סמוך לאביבים. צה"ל ממשיך בפעולה קרקעית ואווירית במקום
יום רביעי, 19 ביולי 2006, 20:30 מאת: ינון מגל, חדשות 10 ישראל 10
מערכת וואלה! חדשות מוסיפה:
הותר לפרסום, כי שני חיילי צה"ל נהרגו בחילופי אש כבדים בין צה"ל לחיזבאללה בגבול הצפון, ותשעה חיילים נפצעו. החיילים שנהרגו הם סמ"ר יונתן הדסי, בן 21 מקיבוץ מרחביה, וסמ"ר יותם גלבוע, בן 21, מקיבוץ מעוז חיים. סמ"ר הדסי יובא למנוחות מחר בשעה 18:00 בבית העלמין בקיבוצו.
כוח צה"ל שפעל מצפון לאביבים בגזרה המרכזית, מעבר לגדר המערכת, נתקלו כנראה בחולייה של לוחמי חיזבאללה. במקום התנהל ירי, בגיבוי מסוקי קרב. בערוץ 10 דווח כי לפחות פעיל חיזבאללה אחד נהרג בחילופי האש. פצוע קשה פונה מאחד הישובים באזור אביבים אחרי שנפגע מירי רקטה.
בשעות האחרונות מפגיזים טנקים ותותחים את אזור המצוק עליו שוכן הכפר מרון א-ראס, בו מסתתרים על פי החשד מחבלי חיזבאללה. בנוסף, ספינות טילים של חיל הים תקפו בירי ארטילרי מתחם של חיזבאללה ועמדת שיגור רקטות בא-נקורה. במהלך היום ירו ספינות טילים של חיל הים כ-120 פגזים לעבר יעדי טרור בלבנון.
מוקדם יותר דווח כי כוחות קרקעיים של צה"ל פעלו במהלך הלילה בדרום לבנון ועסקו בהריסת מוצבי ותשתית חיזבאללה באזור. הכוחות ביצעו פעולות הריסה וחישוף של מוצבים ומנהרות מצפון לראש הנקרה ושלומי, ללא התנגדות של לוחמי חיזבאללה. גם הכוח שנתקל בחוליית חיזבאללה עסק בהריסת מוצב של הארגון שהוקם על שרידי מוצב ישן של צה"ל.

שני חיילי צה"ל נהרגו בקרב הקטלני באביבים
זו היתה היתקלות מטווח קרוב: חיילי יחידת מגלן של צה"ל ניסו לחדור למתחם החיזבאללה על קו הגבול וניתקלו בכוח מחבלים שהשיב אש. במקום התפתחו חילופי אש כבדים והתוצאה קשה - שני לוחמים הרוגים רוני דניאל המהדורה המרכזית 20:00 | 19.07.06

מחבלי החיזבאללה ניסו להגיע לגבול - וחוסלו
תקרית חמורה נוספת הערב בגבול הצפון: חוליית חיזבאללה שיצאה מן הכפר קילא ניסתה לחדור את גדר המערכת סמוך למטולה, תוך כדי שיגור קטיושות לעבר העיר. כוחות של צה"ל איתרו את החולייה וחיסלו אותה מנחם הורוביץ המהדורה המרכזית 20:00 | 19.07.06

ביקור ביחידת המודיעין המאפשרת את ההפצצות המדויקות של חיל האוויר בלבנון

חיל האוויר תוקף כבר שבוע מטרות רבות בלבנון. את המידע על שלל המטרות הוא מקבל מיחידת הפענוח השוכנת מתחת לקריה. איסוף המידע מתנהל מסביב לשעון ומסופק למטוסים באוויר בזמן אמת ניר דבורי המהדורה המרכזית 20:00 | 19.07.06

מחבל וסייען נעצרו היום בשרון בדרכם לפיגוע התאבדות במרכז הארץ

במרחב השרון התקבלה היום התרעה למחבל בדרכו לפיגוע. כביש 5 נחסם והנהגים עמדו שעות ארוכות בפקקים. בשעות הצהריים נעצר המחבל באתר בנייה ארז רותם המהדורה המרכזית 20:00 | 19.07.06

3 גדודי מילואים גויסו בצו חירום

כמה מאות תושבים קיבלו אמש שיחת טלפון הקוראת להם להתייצב לשירות מילואים בצו חריג. לא נאמר להם כמה זמן ישרתו, והמשימה אולי לא בהכרח ברורה להם, אך המורל גבוה וההיענות לצווי החירום מלאה חיים ריבלין המהדורה המרכזית 20:00 | 18.07.06

הבוקר החל גיוס שלושה גדודי מילואים בצו 8
חיילי המילואים יחליפו את כוחות הסדיר בגדה המערבית, כדי שאלו יוכלו לסייע ללחימה בצפון. הממשלה אישרה המשך ה"מצב המיוחד"
יום שלישי, 18 ביולי 2006, 21:33 מאת: רוני מלכאי, חדשות 10 ישראל 10
שר הביטחון עמיר פרץ חתם על הנחיה המאפשרת גיוס מיוחד, בצו חריג, של שלושה גדודי מילואים. החיילים, אנשי חי"ר שריון ותותחנים, יחליפו גדודים סדירים שיעלו לצפון. הכוח הסדיר יחזק מערך ההגנה בצפון, אך הוא עשוי להשתלב גם בפעילות קרקעית, אם יוחלט עליה.
בתוך כך הממשלה אישרה את המשך "המצב המיוחד" באזור הצפון, עליו הכריז שר הביטחון, לחמישה ימים נוספים. משמעות ההחלטה היא שצה"ל יוכל להורות על סגירת מפעלים ומקומות עבודה בישובי הצפון בשל חשש לירי קטיושות.

15 פלסטינים נהרגו מאש צה"ל בעזה ובגדה
ברצועת עזה נהרגו 9 בני אדם ועשרות נפצעו. בשכם נהרגו 6 פעילי פתח במצור על המוקטעה. דחפורי צה"ל הורסים כעת את המתחם
יום רביעי, 19 ביולי 2006, 20:41 מאת: שי חזקני, חדשות 10 ישראל 10
13 פלסטינים נהרגו מאש צה"ל ברצועת עזה ובגדה המערבית, כך על פי דיווחי הפלסטינים.
ברצועת עזה דיווחו הפלסטינים על פיצוץ במרכז העיר עזה, בו נהרגו שלושה בני אדם. עדי ראייה טענו כי המקור לפיצוץ הוא תקיפת צה"ל. מוקדם יותר דווח על שישה חמושים שנהרגו מאש צה"ל ועל כ-50 פצועים בזירת האירוע. כמו כן דווח על 14 אזרחים שנפצעו קל מירי טנק לעבר בתים במחנה. חיל האוויר תקף שלוש חוליות אחרות של חמושים ברצועה ופגע בהן, ופוצץ מנהרה באזור מעבר קרני.
הפעולה החלה הלילה לאחר שטנקים וכוחות של צה"ל נכנסו למרכז רצועת עזה, כך דיווחו עדי ראייה פלסטינים. לפי הדיווחים, הטנקים נכנסו לרצועה סמוך לעיירה דיר אל בלאח, תוך שהכוחות מנהלים חילופי אש עם חמושים.
במקביל נמשכת פעילות צה"ל בשכם, וכוח צה"ל מכתר את מתחם המוקטעה. הפלסטינים טוענים כי בפעילות נהרגו מאש צה"ל ששה חמושים פעילי פתח. בשעות הצהריים החל צה"ל להרוס את המתחם באמצעות דחפורים אחרי שעשרות בני אדם ששהו במבנים הסגירו את עצמם. איש שידור של תחנת אל ג'זירה נפצע מירי כדורי גומי.

5 חיילים נפצעו בפעולה בעזה
יום רביעי, 19 ביולי 2006, 6:51 מאת: מיכל גרינברג, הארץ
5 חיילי צה"ל נפצעו הלילה, 2 באורח בינוני, בחילופי אש עם חמושי חמאס באזור המואסי שבמרכז רצועת עזה. 6 פלסטינים נהרג
חמישה חיילי צה"ל נפצעו הלילה במהלך חילופי אש עם חמושי חמאס באזור המואסי שבמרכז רצועת עזה. שניים מהחיילים נפצעו באורח בינוני ופונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע. שלושה נפצעו באורח קל וטופלו בשטח. הפלסטינים דיווחו על ששה חמושים שנהרגו וכ-50 פצועים במקום. כן דווח על 14 אזרחים שנפצעו קל מירי טנק לעבר בתים במחנה.
בתוך כך תקף חיל האוויר שלוש חוליות אחרות של חמושים ברצועה ופגע בהן, ופוצצה מנהרה באזור מעבר קרני.
הפעולה החלה הלילה לאחר שטנקים וכוחות של צה"ל נכנסו למרכז רצועת עזה, כך דיווחו עדי ראייה פלסטינים. לפי הדיווחים, הטנקים נכנסו לרצועה סמוך לעיירה דיר אל בלאח, תוך שהכוחות מנהלים חילופי אש עם חמושים.

צה"ל השמיד משאיות סוריות שנשאו נשק ללבנון
מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו היום 2 משאיות שהובילו תחמושת מסוריה לחיזבאללה. 31 לבנונים נהרגו היום, 13 מהם אזרחים
יום שלישי, 18 ביולי 2006, 20:45 מאת: שי חזקני, חדשות 10 ישראל 10
כתבי "הארץ" עמוס הראל, אבי יששכרוף והסוכנויות:
מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו היום שתי משאיות שהובילו תחמושת ואמצעי לחימה מסוריה לחיזבאללה. המשאיות הופצצו והושמדו בבקעת הלבנון, לאחר שחצו את הגבול מסוריה ללבנון. לדברי מקורות בלבנון, בהפצצה בצהריים בכביש ביירות-דמשק נהרג נהג משאית, בעת שהסיע משלוח אספקה רפואית שאיחוד האמירויות הערביות תרם ללבנון. לא ברור אם מדובר באותה תקיפה.
חיל האוויר המשיך היום בתקיפות מסיוויות מהאוויר, בביירות, בבקעה ובדרום לבנון. 31 לבנונים נהרגו היום בהפצצות צה"ל במדינה - בהם 13 אזרחים בני שתי משפחות ו-14 חיילים בצבא לבנון. בכך הגיע מספר ההרוגים בלבנון מתחילת המלחמה לכ-235, רובם אזרחים.
בשבעת ימי המבצע תקף חיל האוויר יותר מאלף יעדים בלבנון, בהם 180 אתרים שקשורים במשגרי קטיושות. ראש אגף המבצעים במטכ"ל, אלוף גדי אייזנקוט, אמר הערב כי "ביממה האחרונה היו תקיפות מוצלחות מאוד בלבנון, מהאוויר מהיבשה ומהים".
המאמץ העיקרי של חיל האוויר בימים האחרונים נוגע לפגיעה במשגרי הקטיושות. לדברי תא"ל אמיר אשל, ראש מטה חיל האוויר, ההתקפות לא התנהלו "באופן חופשי ומלא", עקב תנאי מזג האוויר. אך לדבריו, "יש שיפור בפעילות שלנו בתנאים הללו בהשוואה לשנים הקודמות. אנחנו מתמקדים בפגיעה בקטיושות באזור צור ודרום לבנון, שממנו נעשים רוב השיגורים. באופן ודאי, פגענו בימים האחרונים בעשרה משגרים".
על פי מקורות בלבנון, בהפצצה אווירית של וילה בעיר צור, נהרגו הבוקר אם, שתי בנותיה ועובדת משק-בית מהפיליפינים. לפנות בוקר נהרגו גם תשעה בני משפחה, בהם ילדים, מהפצצה אווירית על ביתם בכפר עייתרון, ליד בינת ג'בל שבדרום לבנון. עוד דווח, כי בתקיפה אווירית של מחנה צבאי ממזרח לביירות נהרגו הבוקר ארבעה קצינים וארבעה חיילים בצבא לבנון, וכ-40 נפצעו. חיל האוויר תקף לפנות בוקר גם בפרוורים הדרומיים בביירות, ואת הדרך הראשית מדרום לבנון לביירות.
עוד דווח, כי ליד מרג' עיון שבדרום לבנון נפגעה כנסייה מהפצצה של חיל האוויר. הכנסייה לא נפגעה פגיעה ישירה, אך ההפצצה גרמה לשריפה בסמוך לה, שהתפשטה ופגעה בה. עקב ההפצצות נאלצו רבבות תושבים לנטוש את בתיהם בדרום לבנון ולהימלט צפונה.

250 הרוגים בשבוע בלבנון
רובע שלם נמחק מעל פני האדמה בביירות ועשרות אלפים ברחו לצפון. חיזבאללה רואים בדם הלבנוני הישג: נזק להסברה הישראלית
יום שלישי, 18 ביולי 2006, 21:16 מאת: צבי יחזקאלי, חדשות 10 ישראל 10
בלבנון, שרק בתקופה האחרונה הצליחה להשלים את תהליך השיקום הארוך והקשה שלה, התושבים מרגישים כאילו חזרו 20 שנים אחורה, אלא שההבדל הוא יכולת התקיפה המודרנית של ישראל. רובע שלם שאכלס מאות אלפי אנשים נמחק מעל האדמה ועשרות אלפי פליטים נמלטים צפונה. רק ביממה האחרונה נהרגו מאש צה"ל 50 בני אדם, ומספר ההרוגים הלבנונים בשבוע האחרון עומד כבר על 250 בני אדם.

כל משאית שנחשדת בהברחת אמל"ח מסוריה מופצצת וכל בית שנחשד כמחסן תחמושת וטילים - מוחרב. התוקפנות כלפי אזרחי לבנון מופנית גם מצד חיזבאללה, אשר מעוניין למנוע את בריחת האזרחים צפונה. חיזבאללה רואה בדם לבנוני גורם שישכנע את דעת הקהל העולמית באשמת ישראל בטרגדיה הנוכחית. בריחת התושבים גם נתפסת כהנפת דגל לבן. חרף המוני ההרוגים הלבנונים, מסרב אירגון חיזבאללה למצמץ ראשון: הפסקת אש לא תושג ללא חילופי שויים, מבהירים באירגון.

צה"ל פגע בטיל ארוך טווח השייך לחיזבאללה
משעות הצהריים התפשטו ברשתות הטלוויזיה הערביות שמועות על כלי טיס ישראלי שהופל באזור ביירות. הערב מתברר כי "כלי הטיס" היה למעשה טיל "זילזל" שיכול להגיע לטווח של 120 ק"מ, ונורה על ידי צה"ל המהדורה המרכזית 20:00 | 17.07.06

עשרות תותחים מול מאות משגרים
3,000 פגזים נורים מדי יום על דרום לבנון בידי חיילי התותחנים, אשר מנסים לפגוע במשגרים מבלי לסכן את אזרחי לבנון
יום רביעי, 19 ביולי 2006, 22:35 מאת: רובי המרשלג, חדשות 10 ישראל 10
עשרות תותחים שהוצבו במקומות מסתור לאורך גבול הצפון יורים מדי יום 3,000 פגזים לעבר אתרי שיגור בדרום לבנון, כדי לפגוע במשגרי הקטיושות, אשר ממשיכות ליפול על יישובי קו העימות בלי הפסקה.

הלחימה בצפון מורכבת: כפרים רבים נמצאים בדרום לבנון והלוחמים אינם שוכחים את תקרית כפר קנא, בה פגז תועה הרג אזרחים וסיים את מבצע "ענבי זעם". הניסיון להימנע מפגיעה בחפי פשע, הם אומרים, נמצא בראש מעיניהם.

תקיפות צה"ל בלבנון: יותר מ-100 מטוסים בשמי המדינה
גם היום תקפו מטוסים, תותחים וספינות של צה"ל יעדים בלבנון במטרה לפגוע בתשתיות ולצוד את משגרי הקטיושות, אך בשטח מאות פעילים שממשיכים בירי. ההערכה: לא ניתן לפרק את הארגון, אך אפשר להחלישו ניר דבורי המהדורה המרכזית 20:00 | 17.07.06

גנרל לאחד: הנסיגה הובילה להסלמה
גנרל אנטואן לאחד מתקשה להבין מדוע ישראל תוקפת את לבנון ולא את איראן או את סוריה, בעודו גולה מארצו מפחד איום החיזבאללה
יום רביעי, 19 ביולי 2006, 21:03 מאת: אור הלר, חדשות 10 ישראל 10
מפקד צבא דרום לבנון לשעבר הגנרל אנטואן לאחד מתגורר היום באירופה, ומתקשה להבין מדוע ישראל תוקפת את לבנון, כשברור שהעומדות מאחורי אירגון חיזבאללה והתומכות בו הן איראן וסוריה. רוב תושבי לבנון רוצים שחיזבאללה יסתלק מאדמתם, הוא אומר, והתיקפה השראלית היא לדעתו הרג חפים מפשע.
לאחד, שלחם שנים ארוכות למען מדינתנו, מרגיש כי ישראל בגדה בו אחרי הנסיגה, והותירה אותו בודד, כשהחיזבאללה מאיים על חייו, מאלץ אותו להסתתר בגלות וככל הנראה לא יאפשר לו לעולם לחזור למולדתו. הנסיגה היא גם הסיבה להסלמה האחרונה במצב, לדעתו,כיוון שהקיצונים המוסלמים ובראשם החיזבאללה ראו בה ניצחון מעודד.

הטלוויזיה בלבנון משדרת: מלחמה
לבנון ידועה כמעצמת טלוויזיה בידורית בעולם הערבי, אך עתה משודרות רק מהדורות חדשות, כשבתחתית המסך רצים שמות הנעדרים
יום שלישי, 18 ביולי 2006, 22:11 מאת: ערן נבות, חדשות 10 ישראל 10

הקו בין זכות הציבור לדעת לסיכון המדינה
נציגי הצנזורה הצבאית פזורים בערוצי הטלוויזיה ותחנות הרדיו, כדי להגדיר מה אסור ומה מותר להגיד
יום רביעי, 19 ביולי 2006, 22:40 מאת: אפי טריגר, חדשות 10 ישראל 10

שכם: מטען מוסווה בתוך קיר פגע והרג חייל צה"ל
סמ"ר אושר דמרי מנתניה נהרג היום ממטען שהופעל נגד כוח של גדוד חרוב במסגרת פעילות סיכול ברחבי שכם. 5 חיילים נוספים נפגעו ומצבם בינוני-קל, בין הפצועים - בנו של אלוף פיקוד המרכז יאיר נווה ניר דבורי המהדורה המרכזית 20:00 | 17.07.06

.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 19-07-2006 בשעה 23:25. סיבה: עוד אחת לאוסף
ישן 20-07-2006, 00:42
צלמית המשתמש של יוסיפון

צה"ל ניסה להתנקש בבכירי חיזבאללה
יום חמישי, 20 ביולי 2006, 0:42 מאת: עמוס הראל, הארץ
מטוסי חיל האוויר הטילו 23 טונות של חומרי נפץ על בונקר מדרום לביירות, בו יתכן ונמצא גם המנהיג חסן נסראללה
צה"ל תקף הלילה מהאוויר בונקר בלבנון בו נמצאים, על פי החשד, מנהיגי ארגון חיזבאללה. יתכן ובמקום נמצא גם מזכ"ל הארגון, חסן נסראללה. הבונקר נמצא במחנה הפליטים בורג' אל-בארג'נה שמדרום לבירה ביירות.
על פי הדיווח, הטילו עשרות מטוסי חיל האוויר כ-23 טונות של חומרי נפץ במקום.
עדיין לא ברור מי מאנשי הארגון נפגע בהתקפה המאסיבית. גורמים בצה"ל העריכו, כי יעבור זמן רב עד שיוודעו תוצאות התקיפה.

צה"ל ניסה להתנקש בצמרת חיזבאללה
מטוסי חיל האוויר החריבו מבנה במחנה הפליטים בורג' אל-ברג'נה בדרום ביירות באמצעות פצצות במשקל כולל של יותר מ-20 טונות, בעקבות מידע שהתקבל על כינוס של צמרת חיזבאללה בבונקר. במקום היה אמור להימצא מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה. לא ברור מה עלה בגורל הנוכחים
חנן גרינברג ורועי נחמיאס
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/ynet.gif]
20.07.06, 00:28
צה"ל מתקרב לראשו של נסראללה: חיל האוויר הטיל אמש (יום ד') פצצות במשקל אדיר של יותר מ-20 טונות והחריב מבנה שבו הסתתרו כנראה בכירי חיזבאללה במחנה הפליטים בורג' אל-ברג'נה שבדרום-מזרח ביירות. על-פי המידע המודיעיני שהיה בידי צה"ל, מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, ובכירי הארגון היו אמורים לשהות בבונקר מתחת למבנה. לפי שעה, לא ברור מה עלה בגורלם.
המידע המודיעיני התקבל אמש ובתוך זמן קצר הוזנקו מטוסי קרב של חיל האוויר. לאחר בדיקה קצרה, התברר שהמידע אמין מספיק על מנת לבצע הפגזה מאסיבית של האזור. סמוך לשעה 8 בערב ניתן האות והוטלו הפצצות והטילים. ברשת אל-מנאר דווח שהמטוסים תקפו מסגד שנמצא בהליכי בנייה ברובע בורג' אל-ברג'נה. ייתכן שהמקום הותקף מספר פעמים, שכן בסוכנויות הידיעות דווח על תקיפה נוספת שהיתה שם סמוך ל-11 בלילה.

ברובע בורג' אל-ברג'נה שוכן מחנה פליטים פלסטינים. הרובע נמצא מחוץ למעוז חיזבאללה בדרום הבירה המכונה "המרובע הביטחוני".
גורמים בצה"ל אמרו ל-ynet כי לפחות 12 מטוסי קרב השליכו פצצות וטילים לעבר המבנה. "אנו מעריכים כי מדובר בפצצות של יותר מ-20 טון, זאת על מנת לבצע פגיעה קשה ומשמעותית במבנה", אמרו הגורמים. המבנה עצמו הושמד לחלוטין וכעת בודקים בצה"ל מה עלה בגורל האם אכן היו במקום בכירים מהחיזבאללה ומה עלה בגורלם. גורמים בצה"ל ציינו שגם הבונקר היה אמור להיפגע, אולם אם מדובר במקלט שנמצא עשרות מטרים מתחת לאדמה, יש סיכוי שהנוכחים בו ייצאו בחיים.
רשת "אל-מנאר" דיווחה שמטוסי חיל האוויר ירו שבעה טילים לעבר האתר, וקול נפץ עז נשמע. על פי הדיווח, קודם לתקיפה, במהלכה ואחריה, חגו מעל האזור מזל"טים של חיל האוויר בניסיון לאסוף מודיעין. לא נמסר על נפגעים, אם כי לא נשללה אפשרות שכזו. יצויין כי נשים וילדים הורחקו מהאזור, ורוב יושבי הרובע הם גברים.
מוקדם יותר אמש הודיע חיזבאללה כי אנשיו סיכלו ניסיון של צה"ל להנחית כוחות בין העיירות ביר א-זהראני וחוומין שבדרום לבנון. בצפון המדינה תקפו כלי טיס של צה"ל גשרים סמוך לעכאר. אתמול ערך צה"ל למעלה מ-250 גיחות מעל לשמי לבנון, ובסך הכל בוצעו כ-3,000 גיחות מתחילת מבצע "שינוי כיוון". ביממה האחרונה תקף צה"ל יותר מ-200 יעדים ברחבי לבנון ומתחילת המבצע תקף חיל האוויר יותר מ-1,200.
בין המטרות שהותקפו:

• 14 מבנים ומפקדות של ארגון חיזבאללה ברחבי לבנון.
  • 10 רכבים שהעבירו אמצעי לחימה במסגרת חיזבאללה.
  • 8 משגרי רקטות ומתקנים החשודים כמשגרים.
  • תשתיות תקשורת של חיזבאללה.
  • 14 מחסני תחמושת של חיזבאללה.
  • 46 צירים ו-2 גשרים, כל זאת על-מנת לשבש תנועת מחבלים.
ההפצצות הישראליות על דרום לבנון ועל שכונת הדחייה בדרום ביירות עושות את שלהן. באו"ם מעריכים שכחצי מיליון לבנונים נאלצו לעזוב את בתיהם והנדידה הזו כבר גורמת ללחץ על ממשלת לבנון. ראש הממשלה, פואד סניורה, קרא אמש למדינות העולם להתערב.
ספינות הטילים של חיל הים תקפו אתמול מבנה של חיזבאללה ועמדת שיגור רקטות בדרום לבנון. לתקיפות הללו מתווסף ירי ארטילרי מתמשך המבוצע לעבר מרחבי שיגור הרקטות לאורך גבול ישראל-לבנון.

הרמטכ"ל לשעבר, משה (בוגי) יעלון, התייחס לכך שחיזבללה בנה חדרים מיוחדים בתוך בנייני מגורים ששימשו לשיגור רקטות. "הם לא ידעו שאנחנו יודעים את זה והם הופתעו", אמר בהופעה ב"מכון וושינגטון למזרח התיכון". לדבריו, "העימות הזה הוא אתגר לכל המדינות המערביות. איראן היא המוח שמאחורי וסוריה היא המוציאה לפועל. איראן מספקת נשק לארגון טרור וזה צריך להילקח בחשבון כשמדברים על בעיית הגרעין האיראני".
הרמטכ"ל הקודם הדגיש כי "צריך לעבור ממגננה להתקפה נגד ארגוני הטרור באזור. ברור שאין דרך להשמיד את כל הרקטות בפעולה האווירית. האופציה השנייה היא כיבוש השטח אבל בסופו של דבר, מטרת ישראל אינה להישאר שם". יעלון דיבר גם על הצורך "לגבות מחיר מהצד השני על השימוש שהם עושים ברקטות".

צה"ל תקף את הבונקר של בכירי חיזבאללה מטוסים של צה"ל תקפו את הבונקר באל-בורייג'י שבו, על-פי ההערכה, שוהה מנהיג הארגון חסן נסראללה ומפעיל את אנשי הארגון במדינה. המטוסים הטילו על המקום 23 טון חומר נפץ
אמיר בוחבוט
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/maariv.gif]
עדכון אחרון : 20/7/2006 1:07

ממשיכים במרדף אחרי בכירי החיזבאללה: חיל האוויר תקף הלילה את הבונקר של בכירי הארגון בשכונת אל בורייג'י בביירות. המטוסים שיגרו עשרות טונות של פצצות במטרה להשמיד סופית את המתחם. בשלב זה, לא ברור מי שהה במקום והאם יש נפגעים. על פי ההערכה נסראללה שהה במקום, כמו גם מנהיגים בכירים נוספים של הארגון.
הבונקר שתקף הלילה חיל האוויר ממוקם חצי קילומטר משכונת א-ד'חייה, סמוך לשדה התעופה. בעבר נחשב המקום למעוז של ארגון אמאל, ובשנים האחרונות מתקיימת בו פעילות ענפה של פעילי חיזבאללה. ותיקי לבנון מכירים את המקום היטב - במקום נערכו קרבות גדולים וחיילי צה"ל אף נחטפו באזור בעבר.
הבונקרים בהם שוהה מנהיג חיזבאללה הפכו ליעד מרכזי במבצע הנוכחי בצפון. לפני ארבעה ימים
תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר את שכונת דח'ייה בדרום ביירות. במסגרת המתקפה, בוצע ירי לעבר המפקדה הראשית של ארגון הטרור. כמו כן, הותקף גם הבונקר של מזכ"ל החיזבאללה.
גורם צבאי בכיר מסר לאחר התקיפה, כי על פי מידע שהתקבל במערכת הביטחון, נסראללה שהה בבונקר בזמן הפצצת חיל האוויר. במהלך התקיפה הפציצו המטוסים מחסנים המיועדים לאחסנת אמצעי לחימה ויעדים מודיעיניים נוספים, כגון מצבורי רקטות. מאוחר יותר דיווחה רשת אל-ג'זירה כי מטוסי קרב תקפו באזור הגבול שבין לבנון לסוריה.
לפני התקיפה, הזהירה ישראל באמצעות כרוזים ובערוצי תקשורת שונים, את האזרחים השוכנים במתחם וסביבותיו, לבל ישהו באיזור, למען ביטחונם האישי. מצה"ל נמסר כי הפעילות ההתקפית תימשך עד שיושב הביטחון לתושבי מדינת ישראל, יוסר האיום ויושבו החיילים החטופים.
לאחר התקיפות
דיווחו רשתות תקשורת בעולם הערבי כי נסראללה נפצע במהלך מבצע חיל האוויר בשכונת ד'חייה. השכונה, המוגדרת על פי דיווחים שונים "בירת החיזבאללה" בביירות, הפכה במהלך המבצע הנוכחי ליעד תקיפה מרכזי. בחיזבאללה מיהרו להכחיש את הדיווח, ונסראללה מיהר לשאת דברים באמצעות תחנת הטלוויזיה של הארגון, כדי להזים את השמועות.

מתקפה אווירית אינטנסיבית

אתמול ביצע חיל האוויר למעלה מ-250 גיחות מעל שמי לבנון, וסך הכל כ-3,000 גיחות מאז תחילת מבצע "שינוי כיוון". בין היעדים שהותקפו על ידי חיל האוויר במהלך היממה האחרונה: 14 מבנים ומפקדות של חיזבאללה, 10 כלי רכב שהעבירו אמצעי לחימה, 89 משגרי רקטות, תשתיות תקשורת של חיזבאללה, 14 מחסני תחמושת, 46 צירי תנועה ושני גשרים.
אתמול בבוקר תקפו מטוסי חיל האוויר את הבניינים הפיננסיים של ארגון החיזבאללה בלבנון. בתקיפה נפגעו ארבעה בנייני בית אל-מאל, המכונים "בית הכסף" של ארגון הטרור, ונמצאים בבינת ג'בל, נבטייה, בעל-בק ועאזיה באזור צור.
בנוסף, הותקף משרד כספים של הארגון בביירות, ומבנים של מערך מימון החיזבאללה הנמצאים באיזור העיר.
התקיפה התבצעה לאחר שבישראל זיהו כי החיזבאללה מפעיל תשתית רחבה של חברות ועסקים בתוך לבנון, ומגלגל כסף רב באמצעות בנקים פיקטיביים. הכסף מגיע לבסוף אל תשתיות הטרור השונות שלו. על-פי גורמים במערכת הביטחון, חלק מהכסף מגיע מאיראן, וחלק מפעילות עסקית. הכסף מועבר לא רק לארגון עצמו, אלא גם לתשתיות שהקים החיזבאללה באזור יהודה ושומרון ובעזה.
רשת אל-ג'זירה דיווחה אמש כי חיל האוויר תקף לראשונה גם בשכונת אשרפייה שבמרכז ביירות.

פרסום ראשון : 20/7/2006 0:22

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:48

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר