לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-07-2006, 01:18
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
כי הוא בבית?
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי the bomber שמתחילה ב "בהחלט נשמע רעיון לא רע בכלל"

יוס, מצטער, זה לא יקרה.
גם אני חשבתי להציע זאת אבל אף אחד לא רוצה לשמוע את דעתנו. מילואימיניקים זקנים, עם כרסים גדולות ושיער מאפיר (טוב שלך פחות) שרק יספרו מור"קים מעצבנים.
נכון שמג"ד אחד מסויים ביקש ממני לעשות זאת עם החיילים שלו. אבל הוא צדיק בסדום. אין אחרים כמותו.
זה לא רק היבריס. אני יכול לחזות גם סיבות מבצעיות לפסילת הרעיון.
דוגמא: בתקפותנו היה תדריך + תחקיר ארוכים. היום יש נוהל קרב מהיר מאד. זה לקח חשוב מהלחימה בשטחים. מצפים מהחיילים להכיר תחומי מידע מסויימים ולכן מוותרים עליהם בתדריך ובתחקיר. כל בוגר לבנון כזה רק יאריך את הנוהל קרב ו"אין זמן בשביל זה".
אנחנו שונים. כשאני מגיע לתא שטח חדש (וזה יכול להיות בלוק שאני רואה בפעם הראשונה בפלורנטין) אני ישר מחפש את הנת"בים והנת"מים (נקודות תורפה בטיחותיות - מה מסכן אותנו שלא בזדון, ונקודות תורפה מבצעיות - מה יכול לסכן אותנו בזדון, מהיכן עלולה להיפתח עלינו אש או פעולה אלימה אחרת). זה בגלל שלימדו אותי להתנהג כך. לחיילים היום אין תקופת למידה ולכן גם לא מצופה מהם להתנהג כך. אחת הסיבות נעוצה בכך שכשנתקלים יורים רק למקור אש ולא לכל הנקודות השולטות (ירי למקור אש - עימות מוגבל- שטחים. ירי לנקודות שולטות - מלחמה. לבנון.).

יאללה, הספיק לי בנתיים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-07-2006, 13:39
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
הגזמת
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "כי הוא בבית?"

מי ששירת בשטחים יודע טוב מאוד מה זה נקודות שולטות , נקודות חשודות , ויורה גם לנקודות החשודות בזמן ההתקלות , לשטחים שולטים ומה שאתה רוצה .
ברוך השם , בצה"ל יודעים טוב מאוד לירות בלי הפסקה לכל מקום (חוץ אולי לאיפה שצריך) . הבעיה כאן היא אחרת לגמרי . צריל לעשות סוויץ' כללי . אם בלחימה מול פלסטינאים צה"ל היה יכול להרשות לעצמו להיות צבא שוקולד , ואפילו להשתגע כאשר נפצע חייל אחד , כאן צריך לעשות סוויץ' ולהבין שעכשיו זוהי לחימה אמיתית (ואולי לא לעצור כאשר יש פצועים ולהתחיל קרב חילוץ , כי זה ממש לא לעניין , אלא להמשיך חתירה למגע , ובסיום הקרב טיפול בפצועים והרוגים , כמו שצריך) .

קשה , לא נעים . צה"ל שומר את החיילים שלו . אבל זהו , נגמר עם כל הכבוד . לא יכול להיות מצב שבעורף מתים אזרחים וחיילים רוצים להרגיש בטוחים . חתירה למגע , האוייב פוחד מזה הרבה יותר מאשר כל אש חילוץ שבעולם .
להפסיק את המסורת מהשטחים להשמתמש בכלים בנפרד , ולהתחיל לעבוד ביחד . קצת חיילות בסיסית (אולי זה אני ,אבל כולם נורא קרובים אחד לשני בתמונות )

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 21-07-2006 בשעה 13:43.
ישן 21-07-2006, 02:50
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
אני לא מזלזל בלוחמי צה"ל, לא בסדיר ולא במילואים. עם הפלאפונים, העגילים והקוקואים.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "הMODE שלנו מ82 כבר לא עובד......."

זה כואב לי לומר, אבל ככל שחוטפים, מבינים שחוטפים ושמסוכן, ומוכנים להקשיב וללמוד.
אני לא מדבר על מור"קים בסגנון "איזה גברים היינו ב-82 ואיזה צ'קמוקים אתם היום".

אני מדבר על אנשים מנוסים, שקולים, בוגרים, שיקשיבו לתדריך ויעלו כמה נקודות חשובות, כמה דגשים למפקדים בשקט, הערה בונה או שתיים בתרגולת- לא שיקחו פיקוד על הפעולה ויצאו להלחם, לא שיערערו על הסמכות.
מניסיוני, כמעט תמיד כשאתה תופש מ"מ או מ"פ סדיר לשיחה בארבע עיניים ואומר לו "יא חביבי, שים לב שהחברה שלך עושים כך וכך וזה מסוכן", ההענות והמוכנות ללמוד קיימות שם.
השאלה כמעט תמיד היא באיזה גישה באים.

תחושת הבטן שלי אומרת גם שאם יתחקרו את שני הקרבות (אתמול והיום) ימצאו שהיו לקחים שניתן היה להפיק מאתמול ולא הופקו (מדובר ביחידה אחרת).
ישן 28-07-2006, 08:38
  xta226 xta226 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.06
יובל אתה עושה מילואים ביחידה מובחרת??
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "מילואימניקים עם כרס"

גיב מי א ברייק.
אין קרחות אין כרס וכולם רמבואים...
נכון שיש אצלי בגדוד/פלוגה כמה אנשים עם אחלה כושר ויכולות לחימה,אבל אני מאוד מקווה שלא יגייסו אותנו לשום מקום.
רמת המילואים בצה"ל חוץ מבכמה חטיבות בודדות שנחשבות מובחרות היא על הפנים!!!
באימון האחרון שלי או אולי אקרא לו הביזיון האחרון שערך הגדוד שלי בדצמבר שעבר בצאלים ה 7 ירו 9 פצצות - וזה אחרי שהם לא ירו באימון בערך 3 שנים פלוס מינוס...
הרתק ירה כמויות מגוחכות בכל תרפ"ל - ברוס 0.5 ואיזה 20 מקל"ר ו איזה 6 פצצות של 60 מ"מ
לא היה אימון לצלפים
והסיור יצאו לטייל - אולי להם היה אימון פרודוקטיבי השתחררתי יום לפני שהם חזרו.
לא היתה מספיק תחמושת לתרפלים של הרובאיות ככה שהסמגד בא אלינו למאהל וביקש מכולנו להשאיר מחסנית אחת לכל מקרה(לנשקים שרק מי שרצה איפס בזמן הפנוי של הקצינת הדרכה שחיפשה איך להעסיק אותנו בעיסוקים למינהם כי היה הרבה מאוד זמן פנוי)ואת שאר הכדורים לתת לפלוגות הרובאיות כדי שיהיה להם מה לירות בתרפלים שלהם.

האימון כמובן קוצר ביום לכל הגדוד(חוץ מהסיור) כי נגמרה התחמושת....

אני כבר לא מדבר על הטיפשות של לינה כמו אהבלים בשטח - מה שמצריך תיזוז אין סופי של המפל"ג בשביל כל פיפס במקום להנות ממאות האוהלים שיש בצאלים וצמידות למערך ההדרכתי והלוגסטי ,ולא זה לא חוסך טיוליות שבכל מקרה ניידו אותנו בין שטח אש למישנהו או את ה 40 דקות נסיעה באביר הלוך ושוב כל בוקר וערב של מדריכות ו 3 פעמים ביום אוכל),כנראה שמישהו חושב שאם יעשו למילואמניקים שבוע שטח שבו מחרבנים ומשתנים בינות לעצים(שיצלמו מן האויר את יער החרא והנייר טואלט שיש שם ושיתלו במשרד של המב"ס כי זה פשוט מקסים - במחנה קיץ של הצופים יש תנאים יותר טובים)יבזבזו את זמני במקום לעשות אימון תכליתי,ובכלל ינהגו בחלמאות - אז אני אהיה מוכן למלחמה הבאה....

וכנראה שהגדוד שלי לא נחשב גדוד רע בעיני צה"ל - אנחנו תפסנו את גיזרת זרעית בדיוק לפני שנה
והיינו אמורים לעשות את זה גם במרץ השנה - מילואים שהתבטלו עקב התראה חמה על חטיפה,ולא רצו שיהיו שם מילואים(ככה לפחות נאמר לחלקנו במאמר מוסגר).

לא גבעת חלפון?אני קצת חולק עליך
אבל חפיף אני זוכר מה עשינו ב 67 או שזה היה 48?
ישן 21-07-2006, 09:51
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "רעיון. לא מסובך, לא יקר, אולי יכול לחסוך חיי אדם. הלוואי שמישהו מקצועי קורא את הדברים"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3279111,00.html

ציטוט מהנ"ל:

לוחמים: לא מכירים את השטח

בצה"ל מעדיפים בשלב הזה שלא להכנס לפרטים אודות מספר הנפגעים אצל חיזבאללה, "פגענו בכמה עשרות בודדות של מחבלים, חלק נכבד מהם היום", אמר הקצין הבכיר. "מעבר לכך פגענו גם במספר בונקרים בבתים ובמחסנים בהם היו אמצעי לחימה".

בקרב לוחמים נשמעים באחרונה קולות כי אינם מכירים מספיק טוב את אופי הלחימה בגזרה ואת השימוש בטילים וברקטות, שכן ברצועת עזה ישנו בעיקר שימו בטילי נ"ט. הקצין הבכיר דחה טענה לפיה הלוחמים אינם מכירים דיים את אופי הלחימה בלבנון ולכן ישנם נפגעים רבים. "היחידות התאמנו לסוג כזה של עימות, אבל צריך לזכור שהם באים להלחם, קרב של ממש".
ישן 27-07-2006, 11:58
צלמית המשתמש של יוסיפון

את מי אתה מציע לגייס?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי haplo שמתחילה ב "מדוע לא מגייסים קצינים בכירים במילואים לצורכי ייעוץ?"

את ארז גרשטיין?
את אהוד ברק שברח מלבנון?
את מפקד יק"ל לשעבר גיורא עינבר שהצטרף לארבע אימהות?
את בני גנץ שמפקד כרגע על זרוע היבשה וכבר נפוצו שמועות על כוונה להדיח אותו?
את שר התחבורה שאול מופז?
כל אלו לא יעזרו.
אם מישהו יוכל להועיל אולו המ"פים והמ"מים (וגם הלוחמים) שנלחמו שם. לא האלופים.

ישן 27-07-2006, 16:06
  haplo haplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
בהחלט, אבל בנוסף ל"גנרלים"..
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "לא צריך גנרלים, צריך מג"דים -..."

אבל את שמותיהם של האלופים אנחנו מכירים..
שמותיהם של מג"דים פחות..

חוץ מזה שאלוף יהיה שם ליעוץ ברמה המערכתית האסטרטגית הרחבה, ומג"ד יהיה שם לסייע ברמת הגדוד/פלוגה..
זה מזכיר לי קטע מתוך הספר "שייטת 13" שבאחת הפעולות הלוחמים מצאו את עצמם עם אלוף במילואים(יוחאי בן-נון ז"ל) בסירה של 10 לוחמים..ובאותה סיטואציה התועלת לא היתה טובה כל כך.
ופעולות מיוחדות של יחידות עילית, אשר "מונחת" מלמעלה קצין בכיר/בכיר מאוד כדי "לשלוט" על הכנה לפעולה מורכבת מאוד. ראה ערך "עמירם לוין והמבצע לחיסולו של סאדם" כך שמפקד יחידה (סא"ל) מוצא עצמו עם אלוף או אף יותר מכך בהכנה לפעילות ספציפית.
ולמה הקצין הבכיר מאוד הזה שם? ניסיון בפיקוד ושליטה.

נערך לאחרונה ע"י haplo בתאריך 27-07-2006 בשעה 16:14.
ישן 27-07-2006, 17:46
צלמית המשתמש של יוסיפון

קבל הצעות למג"דים מ"פים לשעבר
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי haplo שמתחילה ב "בהחלט, אבל בנוסף ל"גנרלים".."

עדיין בצבא (אך לא בשטח הזה) :
צ'יקו תמיר
יואלי אור
אביב רשף
יאיר ברקת
דידי סדן
אודי בן חמו (בן מוחא)
יואב טילן
עמיחי יודנפרויד
אסף שצקין
נדב לישצינקר
ארז לב-רן

בצבא ואפילו נמצאים בשטח:
יואב מרדכי
יניב עשור
אופק בוכריס
תמיר ידעי
דן נוימן
עודד בסיוק
מוטי כידור

משוחררים:
נתי ברק
עוז גביש
חיים שניר

(מישהו יודע מה צביקה דיקשטיין עושה היום?)

אלו סתם שמות ששלפתי בחצי שניה. אני בטוח שאם בצה"ל ירצו הם יוכלו לאתר פי עשר שמות.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 27-07-2006 בשעה 17:49.
ישן 28-07-2006, 16:07
  asharuf asharuf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "רעיון. לא מסובך, לא יקר, אולי יכול לחסוך חיי אדם. הלוואי שמישהו מקצועי קורא את הדברים"

מילואימניקים שמכירים את לבנון היטב הלכו לחפק"ים של אגוז(אני מדבר על בוגרי אגוז)
ונתנו יד ללחימה למרות שלא קיבלו צו 8
וכל מה שנאמר כאן זה נכון רק מי שמכיר
את השטח יכול להביא לנצחון
אנחנו הלוחמים שלחמו בעיקר באי"וש לא יודעים
וגם לא מבינים מה זה "הביצה הלבנונית"
אבל בשטח בנוי אנחנו דיי טובים כי מה לעשות
זה עיקר הלחימה בשטחים
לכן חייבים לשלב את שני הדורות האלה וביחד
נצליח לצאת מנצחים

אבל עכשיו למציאות כל הידע שבעולם לא יעזור לנו להימנע מטעויות ומנפילות חברינו
לכן אנחנו צריכים להיות מציאותיים ולהבין שזה לא תמיד יעזור
אבל אם נהיה ביחד אז ננצח

בהצלחה ללוחמים ששם
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:32

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר