לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2006, 01:31
צלמית המשתמש של iverson2006
  iverson2006 iverson2006 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.06
בניה עצמית של מטוסי קרב

הסתכלתי על ההיסטוריה של המטוסים בחייל האוויר וראיתי שחייל האוויר בנה 2 מטוסים שלמים שהיו בשרות מלא.
שהם "נשר" ו-"כפיר". שהם בעצם התוכנית של המטוס מיראז'.
בקיצור הנקודה שלי שיש פה יכולת לבנות מטוס בכוחות עצמנו אם יש כבר את התוכנית ההנדסית מוכנה.
יש לי פה שתי שאלות בדיון אולי הן ישמעו טיפשות אבל בכל זאת התעניינתי מאוד.
השאלה הראשונה לגבי ה"לביא" פרוייקט של בערך 10 שנים בגלל מחסור כסף ואי תרומה של האמריקאים מכספי הסיוע שלהם כי הם פחדו שהמטוס יתחרה בתעשיה שלהם.
אבל בכל זאת ראיתי תמונות של המטוס באוויר ומבנית ארדינמית גם מוכן, אז למה להפסיק פרוייקט כזה שכבר הושקע בו בטח כל כך הרבה כסף, למה בעצם הפסיקו אותו? אני יודע שהוא הוציא הרבה מאוד כסף מתקציב הבטחון ובגלל זה הפסיקו את הפרוייקט אבל בכל זאת הוא היה כבר בשלבים מאוד מתקדמים אם אני לא טועה והוא היה יכול לצאת למכירה למדינות אחרות ולשרת בחייל האוויר שלנו.
השאלה השניה היא כפי שהזכרתי בהתחלה שלישראל יש יכולת לבנות מטוסים בכוחות עצמה, אז בעצם יש לישראל את המטוס F16I "סופה" ,מטוס הקרב בין הטובים או הכי טוב שביינתים ניתן לקנותו.
אז אם יש אותו לחייל האוויר אז כנראה יודעים איך הוא בנוי(תקנו אותי אם אני טועה כי אני לא מבין גדול).
אז זה לא יצא לתעשיה האוויר יותר זול לבנות לבד עוד מטוסים מסוג זה? או שזה לא חוקי לבנות ככה מטוס?
כי לפי מה שראיתי הכפיר והנשר הם העתק מדוייק עם שיפוריים ישראלים.
תודה אלי.

נערך לאחרונה ע"י iverson2006 בתאריך 22-07-2006 בשעה 01:34.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2006, 05:29
  iaf-man iaf-man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.04
נו באמת!תסתכל טוב על התמונה של ה-J-10,הוא רק נראה דומה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי דג עם מאג שמתחילה ב "[QUOTE=iverson2006]בכל זאת..."

גודל שונה,משימה שונה,כונס אויר שונה.יכול להיות שהיה איזה שיתוף פעולה,לא יודע.
INVERSON-חפש קודם חומר על הלביא לפני שאתה כותב דברים,שנכתבו כבר הרבה פעמים בלי להכיר את העובדות.נראה לך שהיו מבטלים פרויקט כזה עם אלפי אנשים,שנזרקו החוצה ומיליונים שהושקעו בגלל שהיו "פראיירים"?מלכתחילה הפרויקט הזה,שמשה ארנס היה אחד מהמצדדים הגדולים בו,היה גדול על ישראל.הכנפיים מחומרים מרוכבים-הטכנולוגיה נקנתה מחברת גרומן(כמה שאני זוכר),מנוע אמריקאי ועוד.
באיזשהו שלב האמריקאים,שמימנו חלק מהפרויקט,החליטו שנמאס להם.ראה כמה קשה היה למכור את הכפיר בחו"ל,רק בגלל המנוע האמריקאי.חפש על הלביא בוויקיפדיה-בטוח שתמצא שם תיאור.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:06

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר