לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-07-2006, 18:46
  Aariel Aariel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.06
בקשת עזרה,מעבר מחיל האוויר למסלול קרבי.

שלום לכולם,אני תחת יוזר חדש בפורום אבל אני לא מעט זמן פה

הגעתי למצב דיי קשה מבחינת שירות בצבא כרגע..
אני מחפש ומבקש עזרה מכל מי שעבר את אותו משבר שבו אני נמצא כרגע או עשה מסלול דומה של רצון לעבור בין חיל אחד לשני.

בסיום כיתה י"ב בתיכון החלטתי להמשיך ללמוד י'ג באלקטרוניקה תחת פרוייקט ש"חק(חלק מ'פלדה כחולה') של חיל האוויר-פרוייקט עתודה טכנולוגית של יג' + יד'(במקרה שלי רק יג')
לאחר 7(בערך) חודשים של לימודים התגייסתי(למדתי יג בלבד')

התגייסתי בתחילת מאי (06) 08/05/06
ד"א התגייסתי עם פרופיל נמוך,64 (בהמשך ארחיב על הרצון להעלותו חזרה ל97)

עברתי טירונות 02 של 5 שבועות

ולחלק היותר רלוונטי - הגעתי לביסל"ט, "הטכני" שבחיפה
שובצתי לקורס שנקרא "קשר אמיץ" שבו אעבור הכשרה ואהיה טכנאי קשר וניווט ביחידות הבקרה
(השירות הוא ב - יב"א-אות)
(דרג : דרג ב) משך הקורס כ3 חודשים + - כולל שבועיים תורנות.

כרגע אני בתחילת הקורס, 3 שבועות ראשונים.
אני במצב על הפנים, אינני רוצה להיות בקורס וזה ממש מדכא אותי שאני שם ואני מאוד רוצה לצאת מפה לא קשה לי מבחינת הקורס והחמשושים בהלחט מפנק מה שמאוד מטריד ומשביז אותי זה התפקיד אליו אגיע אחרי הקורס ושם אשרת יותר מ2 וחצי.
אני מאוד מאוד נחוש ורוצה לעבור להיות לוחם
(נח"ל, צנחנים,גבעתי גולני אלו במקום ה1 בסדר העדיפות שלי אך אינני שולל שום חטיבה גדוד חי'ר אחר.. )

הבנתי מהרבה אנשים שלעבור מחיל אחד לחיל אחר זה אחד הדברים הכי קשים שיכולים להיות

ובפרט לצאת מהטכני של חיל האוויר זה כמעט בלתי אפשרי.
אני מזכיר שוב שכרגע הפרופיל שלי הוא 64 על סעיף אסטמה
אך מכיוון שלא היה לי התקף המון שנים שנים אני מאמין שאוכל להעלותו ללא בעיה חזרה ל97,(אני כשיר ולא סובל מאסטמה בכלל.)

הייתי אצל הרופא במרפאת הבסיס וכבר ביקשתי הפנייה לרופא מומחה, רופא ריאות
קיבלתי הפנייה ואני צריך לקבוע כעת תור (יום שלישי רק יקבע התור)
את הרופא אני אראה אני מאמין עוד כשבוע וממנו אני אקבל המלצה- בטוח להעלות את הפרופיל ל97
כיוון שאני כשיר לחלוטין לא סובל מאסטמה (זה היה דבר מינורי בילדות)
מעבר לכך אני בכושר ובסדרת אימונים לקרבת המעבר לקרבי-(גיבושים..)

ציצו לי שלאחר קבלת ההמלצה מאותו רופא אצטרך לעמוד מול וועדה רפואית ובקטע הזה אין לי מושג בכלל מה יהיה... אני לא מכיר את הנושא של וועדות
אין לי מושג כמה זמן לאחר התור שלי אצל הרופא המומחה אני אקבל את הוועדה וכמה זמן לוקח לוועדה להחליט או בגדול השאלה היא כמה זמן תמשך כל הפרוצדורה הזו של העלאת הפרופיל שלי ל97?
אשמח לתשובות

הלאה,
בתקונה נניח שהפרופיל יעלה חזרה ל97
איך אני עכשיו יוצא מהקורס (שרוב הסיכויים שבעת זו אני אהיה כבר באמצע הקורס) להיות לוחם באחת היחידות שאני רוצה להגיע אליהם או בכלל לוחם??
ממי אני מבקש העברה? ואיך??
מס' אנשים,חברים אמרו לי למלא 'טופס 55'
אצל המשקית ת"ש ולהסביר את עצמי אבל עם זאת אמרו לי שאת אותו טופס שמילאתי לא יסתכלו עליו בכלל ויזרקו אותו לפח
כיוון שמבחינתם אני לא חייל שטעה קלות ורוצה לשרת במערך הלוחמים ולצאת מתפקיד טכני ומחיל האוויר בכלל.
מבחינתם אני כן -> חייל בעייתי שאם הוא יעזוב יהיה להם חור,
הרי אני עבורם רק שם במחשב.
אני הבנתי שבצבא מקבלים מה שרוצים על ידי חפירות מסיביות ו"בעיות" אילו מין בעיות מה אני צריך לעשות כרגע עם מי לדבר
כיוון שאם אני אפנה למפקד האישי שלי הוא יאמר לי שאני צריך להשאר
ולא יעזור לי - כי אני אף אחד לא ישחרר אותי מהקורס הזה
עוד לא דיברתי עם המפקד שלי ואני רק מעריך שהוא יגיד לי את זה לפי דעתי
" עם כל הכבוד שאתה רוצה להיות לוחם אי אפשר להעברי אותך
הצבא לא כבקשתך ואתה תתרום המון פה בחיל האוויר."
פשוט יסבן אותי וינסה לנשל אותי מהרעיון שלי ויוריד לי א תהמוטיבציה לשרת בצבא.
ראיתי אותו מ*יין לאנשים בנמח מדובר במפקד מיומן בחרטטנות אני בטוח שאתם מכירים תבעיה
מאוד קשה להיות במצבי כרגע כיוון שעם כל המוטיבציה הרבה מאוד שיש לי אני נתקל כל רגע במכשולים" - העלאת פרופיל,רצון להשאיר אותי בטכני של חיל האוויר בניגוד לרצוני וכו'..
וזה גומר אותי מבפנים שאני רוצה לתת מעצמי כמה שיותר,(אני מאוד פטריוט)
אני רוצה למצות עצמי כמה שיותר ואת זה אני רוצה רק בתור לוחם של מדינת ישראל.
אני לא מכיר מישהו (וחיפשתי) שעבר את המסלול הזה.. של מעבר מחיל האוויר לחיל הירוק,להיות לוחם
וכאן אני חייב עזרה ממישהו,כי אני באמת בעיה ואני מבקש בכל לשון של בקשה.
אני לא יודע איך יתיחסו אלי כשישמעו שאני רוצה לעבור ואני ממש לא מאמין שיעזרו לי לפי מה שאנשים אומרים כי הרי מבחינתם אני לא חייל במצוקה שטעה והגיע למערך הטכני
אלא:
אני חייל שכרגע בקורס ואני רוצה לצאת לקרבי משם
וברגע שאני אצא יהיה להם חור משמע - חוסר של חייל בקורס, בתפקיד
וזה יצור להם בעיה דבר שיגרום להם לא לאפשר לי לצאת מהקורס ולקרבי.

אציין שב3 שבועות של הקורס אני לא עשיתי בעיות כלל
המפקד האישי שלי ביחסים סבירים +ומעלה איתי
והכל היה רגיל ללא שום אירוע מיוחד,משמע אני חייל לא בעייתיבנושף,עד כה לא נכשלתי במבחן(היו 2 מתחילת הקורס)
*יש אומרים שאני צריך להכשל וזה רק הדבר שיוציא אותי...
אני לא מבין ולא יודע את הדרך
אני מבקש עזרה ממישהו שעבר את הסרט הזה
שעבר מסלול דומה שיכול לעזור לי לתת לי מידע או כיוון כלשהוא
הרי אני לא באמת דורש דברים בלתי אפשריים אני רק רוצה לשרת בקרבי
וכן עשיתי טעות בעבר שהמשכתי ללמוד ולהיות עתודאי ויש לא מעט כמוני

*ומאוד מטריד אותי הסיפור שאין איזהשהו מש"ק בימ"מ שמטפל בעתודאים (עתודה טכנולוגית) שרוצים לצאת מהתפקיד הטכני או אותו מש"ק שיכול לעזור או לתת מענה כלשהו הכוונה או כל דבר...

אז שוב אני ממש ממש אשמח אם מישהו יכול לעזור לי בתהליך הזה בעזרה כלשהיא כל מידע או הכוונה אפשרית אני אשמח ממש מההתחלה כי אני כמו שאמרתי רק בהתחלה (לא רציתי להתחיל מבלי לדעת איך כדי לא להרוס לי)
אני באמת נואש.
אז באמת תודה חברה אני אשמח גם לדבר בטלפון עם מישהו שיכול לעזור אז מי שיכול שישארי לי טלפון בפרטי עם זאת אני מאוד רוצה עזרה פה באשכול הזה טיפים וכו'..
שוב תודה אני מקווה שאצא מזה ואצליח.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-07-2006, 18:44
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
הממ... הלוואי ויכולתי לעזור לך יותר.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Aariel שמתחילה ב "בקשת עזרה,מעבר מחיל האוויר למסלול קרבי."

הבעיה היא שאני לא איש חיל האויר ולא מכיר את המערכת מקרוב.
בעיקרון, הצבא מעודד העלאת פרופיל של חיילים הרוצים לעבור לתפקיד קרבי. זה גם אפשרי.
איתי בטירונות היה מישהו כזה, וגם עם אחי במסלול היה בחור כזה.

ציינת עובדה חשובה מאוד, עובדה אשר מסבכת את העניינים- לצאת מהטכני, ומתפקיד טכני בח"א זה קשה עד קשה מאוד. אני לא יכול להציע לך דרכים להתגבר על המערכת, אבל אני יכול להמליץ לך לא להרפות אם זה מספיק חשוב לך.
ראשית, לך לרופא המומחה כמו שכתבת, ותתפלל הרבה וחזק שהוא ימליץ להעלות את הפרופיל שלך לפרופיל קרבי. לאחר ההמלצה שלו (אם וכאשר) עליך לפנות לאנשי הרפואה ביחידתך ולבקש ועדה רפואית להעלאת הפרופיל.
רק הור"פ מוסמכת להעלות לך את הפרופיל, במידה והיא מקבלת את המלצות הרופא שבדק אותך.
במידה והחליטו להעלות את הפרופיל שלך אתה צריך להתחיל להזיז עניינים. פנה למש"קית הת"ש שלך ותבקש להגיש טופס 55 ליחידה שאותה אתה רוצה.
אני מזהיר אותך מראש: התהליך הזה הוא הכי איטי והכי מסורבל. צריך אישורים וחתימות של לא מעט אנשים, בהם מפקד היחידה שלך.
מהיכרות עם חברים בפורום- המפקדים בקורסים הטכניים בח"א לא ששים לחתום על הטפסים, אבל זה לא אומר שאתה צריך להתייאש במידה ולא קיבלו את ה 55 שהגשת. אין הגבלה על מספר בקשות לשינוי שיבוץ.

כמה זמן יעבור בין התור אצל הרופא המומחה ועד הור"פ? שאלה טובה... זה תלוי מתי היא מתכנסת.
לרוב היא מתכנסת פעם בשבוע, אבל אי אפשר לדעת מה העומס בור"פ. זה יכול לקחת בין שבוע לחודש/חודשיים.
אני מקווה בשבילך שזה יקח כמה שפחות זמן. תרגיש חופשי להיות נודניק ולפנות למרפאת היחידה עם שאלות על הור"פ מתי שאתה רוצה.

זהו, הכי חשוב זה לא להתייאש ולא לוותר.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 24-07-2006 בשעה 18:54.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:21

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר